Kabinet Mi Amigo richting Engeland NA VONDST MASSAGRAF Turks-Cyprioten woedend Nog geen opvolger Starfighter Dode Japanner In kiedingzak overleed na heroine-shot Komst Surinamers aan regels binden RAPPORT WERKGROEP Wethouders- verkiezing Melick-Herkenbosch niet via kabeltelevisie Porno onbedoeld op tv Redely cl Veehouders gaan moeilijke winter tegemoet binnenland «XL KV en CNV' In «ie I Kleding jongen bleek gestolen t pKS (ANP) - De! Vragen aan regering BEDRIEGEN KOOPSOM Landbouw ZOEKEN Lloyds Bank dupe van knoeierijen CHEQUES STATTON Dinsdag 3 september 1974 (Van onze parlementaire readctie) DEN HAAG De Chris telijke Werkgevers (NCW) vrezen volgend jaar een ni- velleringsgolf als gevolg van de beleidsvoornemens van het kabinet-Den Uyl. Deze werkgeversorganisatie ver wacht, dat in 1975 de lagere jakomens verhoudingsgewijs meer besteedbaar inkomen overhouden na aftrek van belastingen en sociale pre mies dan de mensen met ho gere inkomens (onderne mers, middenstand en hoger r personeel). Het NCW is er daarom fel lejen gekant via CAO-afspra- len de loonsverhoging gedeel telijk in centen uit te keren, en persenten uit te keren. NCW-algemeen secretaris Geerkens rekent er nu ai op, dat de nivelleringsgolf, die hij verwacht via de regerings- plannen voor volgend jaar, van grote invloed zal zijn op de discussie tussen kabinet, werkgevers en werknemers over het te voeren arbeids voorwaardenbeleid volgend jaar. In de herfst zal over de ontwikkeling van lonen en prijzen nader worden over legd. De negatieve ver wachting van het NCW is vol gens drs. Geerkens gebaseerd op de volgende plannen van iet kabinet-Den Uyl, die een nivellerend effect hebben: t De inflatiecorrectie (terug gave van het door de geldont waarding teveel betaalde be lastingbedrag) gaat voor 20% niet door. I t Een nieuwe schijf in het séijventarief van de loon- en I inkomstenbelasting, waardoor I voor de eerste f 3.000,- belast- I baar inkomen 20% belasting I verschuldigd is I De plannen ten aanzien van het minimumloon, die blijken uit de adviesaanvragen van minister Boersma (Sociale Zaken) aan de SER. Deze voornemens hebben betrek king op het mechanisme van ie aanpassing van het mini mumloon en van de minimum- vakantiebijslag. De ombuiging van de aardgastarieven: grote gebrui kers moeten meer betalen. De ideeën van minister Soersma om de kinderbijslag |e beperken voor de hogere inkomens of meer aan te pas sen aan de hoogte van het inkomen. I De plannen van minister Gruijters (Volkshuisvesting) voor huren en huursubsidies (huur- en subsidienota), waar- "oor „rijken" verhoudjngsge- Wjs moeten betalen voor hun kuur- Terwijl het NCW gisteren lesen een verdere nivellering duidelijk stelling nam pleitte «J bondsraad van de Indus - tnebond NVV jnist voor een '°onnivellering via een aaximum in de prijscompen- j 'e (vergoeding in de lonen voor de prijsstijgingen)- Het van deze vakbond staat zijn wens daartoe opgenomen in de nota "Msyoorwaardenbeleid van re»i "ta vvordt nog geen mum in aan een maxl- ni Pri,!seompensatje. a, 4e bondsraad var "«tnebond NW een zo- liriiln van de ateremTfa,Me' dat werkne- sl»'n( hoogste inkomens St?-een bePerkte '°™Pen- «iikM gT?n per procent prÜ5" kadenfj Daarnaast willen de "gleden van deze NW-or- niet snel akkoord ®et de inflatiecorrectie- ver utoii 00r4eel daaro- hel totale" nü afhankel'ilk van rege]en ,pak regeringsmaat- (Van een onzer verslaggevers) HEN HAAG Het is nog steeds niet duidelijk of de Ne derlandse justitie iets kan en zal doen tegen de etherpiraat Mi Amigo Caroline, die zater dag na de radiostilte op de andere illegale golflengten vrolijk is blijven doorzenden. Mi Amigo (die uitzendt op 259 meter en daardoor in de Rand stad niet zelden Hilversum 3 stoort) heeft zich blijkens haar uitzendingen gevestigd in Spanje, een land dat niet be hoort tot de ondertekenaars van het Verdrag van Straats burg- Als het schip inderdaad vanuit Spanje bevoorraad wordt zal er niet veel te on dernemen zijn tegen de activi teiten van dit zendschip- Strafbaar is. het meewerken aan de activiteiten van de zen der vanaf Nederlands grond gebied. Zo lang niet bewezen kan worden dat dit gebeurt kunnen de Nederlandse autori teiten nauwelijks optreden. Weliswaar zendt Mi Amigo nog steeds Nederlandse en vooral Belgische reclamebood schappen uit, maar dat schij nen oude, op band vastgelegde advertenties van vóór X sep tember te zijn. De vraag is of er tegen deze „adverteerders" kan worden opgetreden. Mi Amigo heeft in leder ge val geen „studio" in Breda meer. De Mi Amigo-studio aan de Wilhelminastraat is al en kele maanden geleden geslo ten. Het schip zelf is gisteren richting Engeland gesleept. De Veronica Omroep Orga nisatie (VOO) is in beroep gegaan tegen de beschikking van de minister van CRM, waarbij het verzoek van de VOO om een zendmachtiging als C-omroep werd afgewezen. Het beroep zal op 12 novem ber a.s. door de Raad van State worden behandeld. Mr- W-J.M. Bordewijk, juridisch adviseur van de VOO, zei maandag op een persconferentie, dat de Veronica Omroep Organisatie voldoende aanleiding en reden heeft om de argumentatie van de minister ten aanzien van de afwijzende beschikking op alle punten aan te vallen. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM Omdat de trek naar Nederland van Suri namers en in mindere mate van Antillianen voorlopig zal blijven bestaan, is het noodzakelijk op korte termijn de toelating naar Nederland aan regels te binden. Dit is een conclusie van een ambte- (Van onze redactie buitenland) NICOSIA Het voor gisteren aangekondigde gesprek tussen president Glafkos Clerides van Cyprus en Rauf Denktash, leider van de Turkse gemeenschap, is op ver zoek van Denktash uitgesteld tot vrijdag. De bespreking zou gaan over humanitaire problemen. Terwijl saluutschoten klinken vaart de „Golden Hint", een replica van het schip waarmee Drake van 15771580 rond de wereld zeilde, onder de Londense Tower Bridge door. Het schip zal in vijfmaanden naar San Francisco varen, een afstand van 13.000 zee mijlen. Oeveelhoïïi V0:?4st van een 2°nfe jongenskleren "Pselost. 11 uit Utrecht is k!eren, be- hemd 'l een ^ack' een sandalen ,ek en een Paar totertui'n z°n<iag in een Sponde- nf ,^e ^«keweg toknonm-T politie kon geen t n vinden, tofoae rv6/1 ^rst m-aandag- toichton ,.,a^ls van krante- dets meldden zich de ou- ^tochtse T een 13-jarige ?edelks met de me" kun zoLdf, kleren van Sn in dagen tevo- ^61warMZW!m,bad Den waren gestolen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - De Tweede- Kamerleden Kosto en Voogd hebben minister Van Doorn (CRM) gevraagd of als gevolg van de afwijzende reactie van het college van burgemeester en wethouders van de ge meente 1 Melick-Herkenbosch op het verzoek om de wethou- dersverkiezinig vandaag via de kabeltelevisie-omroep uit te zenden het televisie-experi ment schade lijdt- Zoals bekend is de gemeen te Meliok-Herkenbosch dank zij het initiatief van burge meester Fey een van de eerste gemeenten in Nederland die van de minister van CRM toestemming heeft gekregen voor televisie-uitzendingen via de kabel. De betrokkenheid van de burger bij het demo cratisch gebeuren was destijds een van de -pijlers waarop burgemeester Fey het kabelte levisie-experiment verdedigde. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG De Nederlandse en Belgische regering hebben nog geen beslissing genomen over welk vliegtuig de Starfighter zal opvolgen. Men heeft in Den Haag en Brussel nog geen be slissing kunnen nemen omdat de evaluatie-werkzaamheden van de vier landen - stuurgroep uog niet beëindigd zijn. Dit staat in een communique dat gistermiddag is uitgegeven na afloop van besprekingen tussen de Belgische ministers Renaat van Elslande (buitenlandse zaken) en Paul vanden Boeynants (defensie) met hun Nederlandse collega's Max van der Stoel en Henk Vredeling. Denktash verklaarde maan dagavond dat hij de bespre king heeft uitgesteld uit woe de over een regeringsverkla ring waarin wordt gesugge reerd dat de lijken in het massagraf bij het Turks-Cy prische dorp Maratha mogelijk van door Turken vermoorde Grieks-Cyprioten zijn. In die verklaring staat dat in het ge bied vau Maratha ook honder den Grieks-Cyprioten worden vermist „Een voorwerp .gevonden ou het lijk van een vrouw in het massagraf wijst erop dat do eigenaar een Griekse vrouw was", aldus de verklaring. In een tweede regeringsve-- klaring wordt een onafhanke lijk onderzoek door het Inter nationale Rode Kruis vev- lang-d, in aanwezigheid van Turks-Cyprische en Grieks- Cyiprisdhe waarnemers, de re gering veroordeelt de gemelde misdaaden soortgelijke mis drijven, ongeacht door welke partij ze begaan, zijn, aldius de regeringsverklaring. Dentash zei hierover: „Deze verklaring strooit zout in onze Het defe te, is Het is tal dale .Zaken, wonden. Hoe kunnen ze zt gemeen zijn en denken dat zt zo slim zijn dat ze de wereld kunnen bedriegen"- Volgens hem zijn de lijken beslist van Turks-Cyprioten. Familieleden proberen nu de slachtoffers te identificeren, zo zei hij- Volgens Turks-Cyprisch» autoriteiten waren onder (zo als gemeld) een vuilnisbelt 70 Turks-Cyprische inwoners van Maratha begraven, die zouden zijn vermoord toen het Turkse leger op 14 augustus een tweede opmars op Cyprus be gon. Tijdens het bezoek van VN-secretaris-generaal Kurt Waldheim vorige week aan Cyprus waren Clerides en Denktash overeengekomen kaar geregeld te ontmoeten voor besprekingen over huma nitaire problemen. Het eerste gesprek zou gistermiddag plaatshebben- Volgens het communiqué waren de vier bewindslieden maandag bijeengekomen in het, kader van de regelmatige eontacten tussen dle twee lan den, Deze ontmoeting vond plaats aan de vooravond van de bezoeken die de ministers van defensie van Denemarken. Noorwegen, België en Neder land zullen brengen aan Parijs op 8 september en Washington op 12 september- De vier ministers hebben overeenstemming' bereikt over de in de komende weken te volgen werkwijze- De bezoe ken aan Parijs en Washington zullen nuttig zijn voor het verkrijgen van aanvullende inlichtingen- 11 De vier Westeuropese lan den beraden zich op het ogen blik over welk vliegtuig de Starfighter zal moeten opvol gen- Op het ogenblik zijn er vier gegadigden: de Franse Mirage F-l, de twee Ameri kaanse jagers de Northrop YF-17 „Cobra" en de General Dynamics GD 420 Daarbij is de Zweedse Saab-Scania „Viggen" in de markt- Volgens het gezaghebbende Franse dagblad „Le Monde" vorige week zou minister Vre deling in Frankrijk twee vra gen beantwoord willen zien- ROME (AP) De Italiaanse dagbladen brachten gisteren het verhaal hoe de verfilmde show van de huwelijksnacht van een jong paar onbedoeld meebeleefd werd door de bewoners van een flatgebouw in Turijn. Na het eind van het televisieprogramma oesloot het paartje de videoopname van hun eerste huwelijksnacht nog eens af te draaien. De man vergat echter de verbinding met de antenne op het dak van het negen verdiepingen hoge gebouw te verbre ken, zodat alle bewoners getuige konden zijn van het jonge geluk. De show duurde drie kwartier. De televisie werd door een aantal verontwaardigde bewoners opgebeld. Langzaam drong het tot de bewoners door dat de hoofdrolspelers de nieuwe huurders waren. De volgende morgen belde een woedende concierge bij het jonge paar aan: „Het is een schandaal. Wat u ook verdient met de rol in die film, bedenk wel dat dit gebouw een naam heeft te verliezen". In de eerste plaats of de ke-uze van de Mirage van invloed zou kunnen zijn op de effectieve terugkeer van Frankrijk in de Navo en waarom de Franse luchtmacht zelf niet zo happig is op de aanschaf van nieuw» Mirages- Volgens hetzelfde blad zou de Nederlandse minister in Washington vragen willen stellen over de verhouding Verenigde Staten en Europa binnen de Navo- De Amerikaanse vliegtuigfa briek Northrop heeft Neder land, België, Denemarken en Noorwegen aangeboden dat zij, als zij tot aankoop van de Cobra overgaan slechts 20 pet van de koopsom in dollars be hoeven te betalen en de rest in eigen valuta. Op een persconferentie op de Britse lucht vaarttentoon- stelling te Farnborough deelde Bob Gates dit namens North rop mee- Volgens hem zullen de toestellen, die ongeveer vier miljoen dollar (ruim 10 min gulden) per stuk gaan kosten, vrijwel zeker in de betrokken landen in elkaar warden gezet als men tot aan koop van de Cobra overgaat. Gates, die lid van de hoofddi rectie van de vliegtuigfabriek is, verklaarde dat al met 30 fabrieken in Nederland voor lopige afspraken zijn gemaakt over wat zij kunnen produce ren, als de regering in Den Haag de Cobra bestelt- In de drie andere landen zijn derge lijke besprekingen gevoerd. De raad van overleg 4 oor mediaal en hoger Dersoneel wil als volwaardig gespreks partner worden erkend bij het centraal overleg over de arbeidsvoorwaarden voor vol gend jaar. In deze raad wer ken sinds kort zes organisaties van mediaal en hoger perso neel samen met in totaal 120.00 leden. (Vervolg van pag. 1) De Europese Commissie wil de grondslag voor haar jaar lijkse prijsvoorstellen veran deren, zodat ze beter rekening kan houden met de buitenge woon hoge kosteninflatie van dit jaar. Voorts wil zij techni sche verbeteringen in het ge meenschappelijk landbouwbe leid, waardoor het aan landen met in waarde gedaalde mun ten zoals Engeland en Italië mogelijk wordt gemaakt, uit het Europese Landbouwfonds subsidies voor voedselinvoer te vragen- Andere voorstellen die de commissie dinsdag aan de raad gaat voorleggen: vervroegde beëindiging van het stelsel van invoerdeposito's in Italië, grotere belastingfaciliteiten bij modernisering van landbouw bedrijven, hulp aan jonge boe ren, spoedige totstandkoming van een stelsel van subsidies voor boeren in berggebieden. De tegenvallende Ameri kaanse oogst van voedergra- nen, voorspelde ir. Lardinois, zal de veehouders in de ge meenschap een moeilijke win ter bezorgen. Ir. Lardinois achtte het waarschijnlijk dat acuut voedertekort de Ge meenschap zal dwingen tot vermindering van de produk- tie van vlees, pluimvee en eie ren. De Europese Commissie stelt verder nog een wijziging in de regeling voor monetaire com penserende bedragen voor. waardoor Frankrijk zijn gra nen niet meer extra-goedkoop naar om- Nederland en België kan exporteren. Lardinois wil landbouwprij zen 1975-'76 vervroegd doen ingaan. De commissie wil de maximale rentesubsidie voor ontwikkelingsbedrijven verho gen van 5 tot 6 procent- (Ne derland gaf bij toepassing van de EEG-regeling 4 procent, maar besloot onlangs dit tot 5 procent te verhogen). i Turkse soldaten, een doek voor de mond tegen de stank, zijn gisteren bezig geweest met het opgraven van de lij ken. die door een bulldozer bedolven waren onder een berg vuilnis van blikjes, pa pier en plastic. Volgens de Turken zijn de meeste lijken van vrouwen en kinderen. Ze zijn door schoten in het hoofd en de nek gedood. Iden tificatie van de slachtoffers is vrijwel onmogelijk omdat po gingen zijn gedaan de lijken te verbranden- Zweedse politiemannen van de VN-macht, die toezicht houden bij het opgraven, heb ben bevestigd dat tot dusve: ongeveer 28 lijken zijn gevon den. De Turken zeggen dat er 70 a 80 slachtoffers moeten zijn- lijke werkgroep, die een jaar geleden een advies uitbracht over de coördinatie van be leidsmaatregelen voor de op vang van rijksgenoten in Ne derland. «t met imjmild- djifeirs werk baar gemaakt- door een aan nam CRM, So- Onderwijs, Justi tie, Volkshuisvesting en kabi net van Surinaamse en Neder landse Antilliaanse zaken. De commissie stond onder leiding van dr. G. Hendriks van h-et ministerie van CRM. De commissie komt tot de ooncllusde dat de trek van Su rinamers naiar Nederlfmd slechts op zeer lange termijn via versnelde economische en sociale ontwikkeüngispllainnein in Suriname en qp de Antillen structureel kan worden aange pakt- De verbetering van de werkgelegenheid in Suriname en op die Antillen helpt wel bij d-e afremming, maar _n)iet bij de indammiinig,. Daarom zo stelt men in het advies aan de Nederlandse regering dat er meer medewerking van de re geringen in Paramaribo en Willemstad nodig is dan tot nu toe bet geval is geweest. De Nederlandse regering krijgt de aanbeveling ervoor te waken m&nder urgente za ken te financieren en de rege ringen' overzee wordt aanbevo len in hun ontwikkelingsbe leid accentverschillen te leg gen. Binnen vier jaar zal er een ander beurttenbeleid moeten komen en verbeteringen moe ten zijn aangebracht in het onderwijs, de werkgelegen heid, dte herscholing, de op vang van minderjarigen, de huisvesting en de culturele be geleiding. Vloer het welzijns werk in Nederland denkt men in die periode 1974 tot en met 1977 37,8 miljoen gulden nodig te hebben. ('Van onze redactie buitenland) LONDEN Bij de activi teiten van het filiaal van Lloyds Bank International in de Zwitserse stad Lulgano heb ben zich onregelmatigheden voorgedaan, zoals deviezen transacties waarvoor geen machtiging was gegeven. Lloytds Bank Ltd, een van de voornaamste bankinstellingen van Engeland, heeft dit maan dag bekendgemaakt. De mal versaties hebben verliezen op geleverd, waardoor de winst voor belasting over 1974 wel licht met 33 miljoen pond sterling zal worden geredu ceerd- Het regent, het regent, de pannetjes worden nat. Het re gent, het regent, de straten worden glad. Er kwamen twee soldaten en die vielen op hun Zo(iets) was het tochWij vragen chat maar even voor alle zekerheid, want in deze moderne tij dien weet je maar nooit precies hoe het vroeger was. ir En regenen deed het, giste ren in mijn vaste woon- en verblijfplaats. Met bakken kwam het naar beneden, 's Morgens nog niet, maar 's middags. Vooral 's middags- Met bakken. Prietpraat, zegt u. Inderdaad prietpraatwaarmee de grote mond van ene ondergetekende watt gesnoerd wordt. Hij had toch zo hoog opgegeven van het weder in de tweede helft van augustus en de eerste helft van september! Dan moet je met vakantie gaan, pochte deze betweter de hele natte moessonperiode door- Tissis maar goed dat zijn raadgevingen nooit op volgt. Anders had u nu toch mooi als duizenden onge- lukkigen voor u deze zomer in de regen gezeten. Doe voort aan maar wat u zelf wilt. Op dit moment heeft mijn schrijfmachine dringend be hoefte ami een nieuw lint. U zult daar weinig van merken (gewaarworden)u leest dit toch in een adem uit adem- loos); u spelt een en amder. Dat neemt niet weg dat deze letters geruime tijd later zijn neergeschreven dan de voor gaande. Zo handig ben ik nou ook weer niet. Er is in ieder geval één overeenkomst tussen de nieu we Ajax-speler Brokamp en het kersverse Studio-Sport ko mische duo Krol-Suurbier: ze zijn alle drie o nverstaan- baair- ■ir Een oude koe: zaterdaga vond rond zes uur (toen het trouwens ook al regende) ge luisterd naar het einde van Veronica. Een mens moet bij blijven, zegt iedereen toch al tijd. Heb gelachen. Ja, (Veroni ca) sorry, hoorMaar dait Wil helmus deed de deur dicht Ontvluchten ze eerst 14 jaar Nederland, althans de Neder landse wetgeving en dan in eens aan het einde is daar het Wilhelmus; de totale onderwerping aan alles wat super-Nederlands is. i Dat begrijp ik nou niet Daar snap ik niets van. Dat vind ik vals klinken, er is niet zuiver gezongen, de dirigent moet afslaan. Ik zwijg ook maar. MERIJN (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM Na een onderzoek, dat maanden heeft geduurd en duizenden manuren vergde, heeft de Amsterdamse moordbrigade licht kunnen brengen in de tot dusver raadselachtige dood van de 25-jarige werk student Yoshia Suzuki uit Tokio. Diens lijk werd op 21 juni, verpakt in een met ste nen verzwaarde kledingzak, aangetroffen in de Uilenbur gergracht in de hoofdstad. De Japanner blijkt te zijn overleden aan een heroïne- shot, dat hem op 21 mei door de 24-jarige Franse ar tiest-schilder Jean-Paul V nit Neuilly-sur-Seine was toegediend. Dit gebeurde op diens kamer in Het Canal House Hotel aan de Amster damse Keizersgracht, die hij deelde met zijn vriendin en landgenote, de 23-jarige de- coratrice Caroline S. Een dag na net overlijden van Suzuki gooiden zij diens lijk in het water van de Kromboom- sloot. De Fransen, die verslaafd zijn aan heroïne, bevinden zich beiden in arrest. De vrouw werd dit weekeinde aangehouden in haar ouder lijke woning in St. Tropez haar vriend was al eerder op 5 juni in Amsterdam gepakt wegens beroving van een bejaarde vrouw in de Langestraat. Inmiddels is hij hiervoor door de rechtbank tot zes maanden gevangenis straf veroordeeld. De Japanner vertrok op 20 april uit Tokio voor een rond reis door Europa met onder meer op zak tien cheques van 50 dollar, die hij had gekocht bij de First National City Bank in Tokio. Deze cheuques speelden de belang rijkste rol bij de oplossing van de zaak Hoofdinspecteur G. Toore- naar: „Van het hoofdkantoor van de bank in New York hoorden we, dat acht van de tien cheques op 29 mei en 6 juni in Amsterdam waren in gewisseld. Suzuki was naar onze mening toen al dood. Op de achterzijde van de cheques stond de naam van de aanbieder, de eigenaar van het Canal House Hotel. Deze werd zondagavond. 25 augustus, bi; zijn terugkeer van vakantie op Schiphol aangehouden. De man vertel de, dat hij de cheques had ontvangen van Jean-Paul V. die enige tijd met Caroline S. in zijn hotel gelogeerd had. De hoteleigenaar bleek volkomen te goeder trouw de cheques te hebben geaccep teerd nadat zij door V. met de naam van Suzuki waren getekend. roorenaar: „Ik bleek V. zelf op 5 juni wegens bero ving in de Langestraat in verzekering te hebben ge- "teld. We .haalden hem op voor een verhoor, waarbij hij al snel toegaf V. ontmoette Suzuki op 21 mei voor het kantoor van American Ex press aan het Damrak. Hij nodigde de Japanner uit mee te gaan naar zijn hotelkamer waarna zij samen op de fiets (Suzuki op de bagagedrager) naar het hotel reden. Hier rookte Suzuki op aandringen van V. een hasj-sigaret. Ver volgens gingen zij met de vriendin van Jean-Paul naar een Chinees restaurant om een hapje te eten. Tijdens hun terugkeer naar het hotel kocht V. ergens een gram heroïne en maakte op de ho telkamer twee shots klaar voor zichzelf en zijn vrien din. Suzuki, die nog nooit drugs had gebruikt, wilde volgens V. ook wel eens her oïne proberen", aldus Toore- naar. Volgens de artiest gaf hij de Japanner slechts een klei ne dosis, omdat het voor de ze de eerste keer was. Des ondanks stortte Suzuki na het shot in elkaar en over leed. De volgende ochtend. 22 mei. huurde de Fransman een auto voor het vervoer van het lijk. „Wij waren in paniek en wilden zo gauw mogelijk van het lichaam af", zo verklaarde de ar tiest. V. ging in de loop van de dag ook naar het Centraal Station om te kijken wat zich in de kluis bevond, die Suzuki had gehuurd. De sleutei had hij in de kleding van de Japanner gevonden. In de kluis trof hij om. de tien reiseheques aan. Met de cheques betaalde hij die dag ie hotelhouder. Vo'gens hoofdinspecteur Toorenaar was de vrouw niet betrokken bij de beroving in de Langestraat. Toen V. niet meer kwam opdagen was zij naar haar vader in St. Tro pez vertrokken.

de Stem | 1974 | | pagina 9