door beperkt budget Minder theater in Terneuzen vrouwelijke wethouder in Terneuzen Schippers kinderen schuchter naar school Kleuterschool 't Valckenest officieel geopend D. Polderman wint Parkestone-vlucht De Stem/De Vriie Zeeuw Aanleg straten riolering aanbesteed G. MAGNUS WINT HENGELWEDSTRIJD TRIP TRAP TROEP HIELD FIETSTOCHT Kermis Sas toch druk bezocht toroTo^o.^- c^nT3751 (3 lijnen,: GOES: Kiokstraat L Sluis RAADSLEDEN OOSTBURG SPRAKEN OVER WETHOUDERS ZETELS BIJNA 400 WANDELAARS IN OOSTBURG pMdag 3 september 1974 (Vail een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het is zo goed als zeker dat vanavond voor het eerst een vrouw haar Intrede doet in het college van burgemeester en wethouders van Terneuzen. Ais er geen politieke kink in de kabel komt en zoals de kaarten nu liggen zal dat niet gebeuren, pal de raad mevrouw L. van der Plas-Tanis tot wethouder benoemen. 2Üjj maakt deel uiit van de tractie van de verenigde chris telijke partij (VOP), waarin KVP, CHU en ARP samen werken. De drie andere wet houderszetels zullen met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid bezet worden door de heren P.J. Huybrecht (PvdA), J.H. Strijbos (PvdA) en drs. R.C-E- Barbé. Be heren Huijbrecht en Barbé maakten ook de vorige zittingsperiode van de Temeuzense gemeente raad deel uit van het college van b en w. De gelijke verdeling van de wethouderszetels over PvdA en VCP zal vanavond in de raadsvergadering ongetwijfeld aanleiding zijn voor de VVD- fractie er de nodige kantteke ningen bij te zetten. Het neelt de Temeuzense liberalen erg dwars gezeten dat zij, on danks hum forse winst van drie raadszetels bij de laatste gemeenteraadsverkiezing, géén enkele kans kregen een stem In het kapittel van b en w te hebben. De WD-fractie is dan ook van mening dat er geen sprake is van een college dat een juiste afspiegeling is van de politieke verhoudingen in de Temeuzense raad. Herinnerd wordt aan vier jaar geleden toen de gezamen lijke confessionele fracties verhinderden dat de PvdA met twee wethouders in het dagelijks bestuur van de ge meente werd vertegenwoor digd. Sterker nog dat de chris telijke fracties een FvdA-wet- houder benoemden die niet door de PvdA-fractie kandi daat was gesteld. De benoeming van de wet houders in Sas van Gent zal, naar mag worden aangenomen, minder voeten in de aarde hebben. Ook hier hebben de fracties van PvdA en de con fessionele groepering, dde de meerderheid in de gemeente raad hebben, overeenstemming bereikt over de bezetting van de wethou'derzetels. Gevoeg lijk kan daarom worden atan- genomen dat vanavond in de 'uiterst ad. tot wethouder benoemde zullen worden de Row 1 P°lsen en A- c- de «r (beiden van de oonfes- fvü« ,ffoePering) en M. de ,'f (PvdA). Daar zall de rv cVan Semeentébelanigen doen Weinig aan kunnen van°ao1!ieri-^e,slist de uitslag riik- 'Politieke) neuzentelle- vanB.Venlwat °Ver h6t gezicht (Van onze correspondent) Schipperskinderen nog wat bedremmeld in hun schooltje. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De aanwezigheid van veel bloemen en slin gers in de maandag gestarte kleuterklas voor schipperskinderen aan de Schoolweg in Terneuzen vermocht niet verhinderen dat niet alle kleuters even blij waren met deze nieuwe voor ziening. Er waren er die duidelijk onder de indruk waren en zelfs lieten enkele kinderen hun tranen de vrije loop. Acht kleuters in de leeftijd variërend van vier tot bijna zes jaar telde de eerste bezet ting van de kleuterklas „de Groene Zwaan"- Kleuterleid ster Marijke Drost (20) ,,Dat aantal viel me erg mee want ik had op niet meer dan vier kinderen gerekend. Van (lie acht waren er vijf die volko men nieuw waren". Marijke Drost was voorheen als kleu terleidster verbonden aan de hervormde kleuterschool aan de Schoolweg- Ze zegt het TERNEUZEN In het kan- Si, van de Dienst Openbare n heeft het gemeentebe- onJL van Terneuzen een dm art aanbesteding gehou- en n? de. a«rieg van weg riering in de Amerstraat. scht-H^^™^' de Ooster- i^Westraat en de Hunzelaan, exploitatieplan Zelden- DMaT??11 27 inschrijvingen. ^ntgSte daa™m was het CkTriif W.J. de VTOr 349 000 •guSLPaPendreCht Welwaarde SehouXf Aa,n de tritsing ten ha,t- zaa' Vernimmen ding heKKn de 1 b c-bestrij-1 dWo „™;bben vele mensen' eerste De uitslagen- schurei mevrouw Ver beert U1' Lamswaarde Peldijk IJS ^oo1 uit st°P" H?rmans u^tenPriis- mevrouw Prijs: w Ossenisse, vierde Ruitaart Van Esbr°eck uit (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL Het vijftiende internationale zeehengelcon- cours van de zeehengelclub Sluiskil is gewonnen door G. Magnus van Z.C.S. Hij behaal de 851 punten. Tweede werd C. Pielaet van Nummer Een met 611 punten en derde A. Vandamme van N.Z.V. met 548 punten. Aan de wedstrijd deden ln totaal 350 hengelaars uit Ne derland en België mee. Het weer was de vissers gunstig en aver de vangsten was men redelijk tevreden. Bovendien had de organiserende vereni ging voor tal van prijzen ge zorgd. De verdere uitslag was ails volgt4. Ducorroy uit Calais 488 pnt, 5. Fontaine uit Calais 480, 6. A, van de Velde van M.V. 468, 7. D. Slabbekoorn uiit Goes 467, 8. R. van Kerk hoven wan De Vogel 463, 9. Leon Clair van O.F.C. 477, 10. J. Heyninck van M.V. 425. De ereprijzen gingen naar J. Magnus als bekerwinnaar, A. '/andamme als eerste buiten- ander, C. Pielaet als eerste feder'andei, mevrouw Schou- eten als eerste buitenlandse, nevrouw Maasdam als eerste Nederlandse, D. Slabbekoorn als eerste Zeeuw en R. Bo- gaart als eerste Z.C.S.-er. De eerste buitenlandse cliu-b werd Calais en de eerste Nederland se club Z.C.S. goed te kunnen merken dat de kleuters het vrij geïsoleerde leven op een schip gewend zijn. „De eerste tijd dat ze hier in de klas zijn doen ze een beetje schichtig, sommigen zijn zelfs bang. Dat omgaan met andere kinderen zijn ze natuurlijk niet gewoon. Daar om begin ik elke dag met vrij spelen buiten het gebouw. Dat stelt de kleuters op hun ge mak". Er wordt aan gewerkt om meer kleuters naar het schooltje in Terneuzen te krij gen. Getracht zal worden de schipperskinderen met een bus uit Sluiskil en Sas van Gent te halen en te brengen. Voor kleuterleidster Marijke Drost hoeft overigens een volle kleuterklas niet zo nodig. „In een klein, klasje kan je je aandacht veel meer individu eel aan de kinderen geven- Met schipperskinderen, die toch al in een moeilijker posi tie dan andere kinderen ver keren, is die individuele aan pak alleen maar prettig. Een ding blijft jammer en dat is dat je de ontwikkeling van schipperskinderen niet zolang kan volgen doordat ze met hun ouders van pleisterplaats naar pleisterplaats trekken- Sluise Rakkers Na de zomervakantie is het kinder koor De Sluise Rakkers onder leiding van de heer Jacq. Roose uit Brugge weer met de wekelijkse repetities begon nen. Het koor, dat 26 leden telt, za-1 voortaan elke laatste zondag van de maand tijdens de hoogmis de volkszang ver zorgen- Oip kerkelijke hoogda gen zal het kinderkoor samen met het kerkkoor St. Cecilia optreden- Het ligt in de bedoe ling dat De Sluise Rakkers af en toe ook eens buiten Sluis zullen optreden- De kinderen hebben een eigen bestuur ge kozen, dat voorlopig nog uit twee leden bestaat- Karin Baas werd de vrouwelijke voorzitter en Brigitte van Beijsterveldt fungeert als se- cretaresse-penningmeesteres- se- De muzikale leiding van het koor is in handen van mevrouw M. Bukkens- van de ViJver. Expositie De reeks expo sities. die deze zomer in de raadskelder van het Sluise stadhuis werd gehouden, wordt besloten met een groeps tentoonstelling van de kunstkring Raymond de la Haye uit het Belgische Lier- Tot en met 13 september zijn in de raadskelder ongeveer zestig werken van elf leden van deze actieve kunstkring te bezichtigen- De tentoonstelling is geopend door wethouder O de Milliano. Jubileum Vrijdag 6 sep tember viert het Sluise aan nemersbedrijf LAB B.V. het feit dat directeur M-J. Leenhouts 25 jaar bij dit bedrijf werk zaam is- De heer Leenhouts trad in september 1949 in dienst van zijn vader, die in 1918 van een wagenmakerij een aannefnersbedrijf maakte- Miomenteel is het een van de grootste bouwondernemingen van Zeeuwseh-Vlaanderen. In Sluis is het bedrijf bezig aan de bouw van 160 woningen in het bestemmingsplan De Ste nen Beer- In verband met het jubileum wordt on 6 septem ber van 16.30 tot 17.30 uur een receptie in De Schaapskooi te Heilie gehouden- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Als gevolg van de sterk gestegen kosten van grote produkties zullen in het Temeuzense Zuidlandtheater ko mend seizoen minder voorstellingen worden gegeven dan vorig jaar. „We zullen het met ons ge lijk gebleven budget moeten dioen. De vraag is daarom ge wettigd hoe het Zuidlandthea ter zich verder zal moeten ontwikkelen. Binnenkort zal hierover met de commissie van Uit in Zeeuwsch-Vlaande- ren van gedachten worden ge wisseld zei drs. R. C. E. Bar bé, de voorzitter van de schouwburgcommissie Terneu zen, tijdens de vergadering van het algemeen bestuur van deze oommissie. Drs. Barbé reageerde hier mee op een opmerking van de heer E. Roco die in de begro ting had gezien dat er reke ning wordt gehouden met een geringer aantal voorstellingen. De heer Roco vroeg zich af of dit mogelijk te maken heeft met het vertrek van de heer Aart Janszen maar de stichting cultuurspreiding Zeeland. „De heer Janszen zal zidh mis schien nu meer bezighouden met sfreekfoelangen dan met de belangen van Terneuizen" suggereerde de heer Roco. Voorzitter Barbé verwierp echter deze gedacht en gang. Hij wees er op dat cultuur spreiding al bestond voordat de heer Janszen in dienst trad van de stichting cultuursprei ding Zeeland. Ik zou het ove rigens de heer Janszen niet kwalijk nemen. Cultuursprei ding is immers zijn taak aldus (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT „Vier jaar lang was het steeds im proviseren in he* kleuter schooltje van het verenigings gebouw Sint Albert- Maar nu is er een pracht van 'n accom modatie tot onze beschikking waar wij maar wat trots op zijn".. Aan het woord was een dolgelukkige kleuterleidster Marleen Geilleit net na de of ficiële opening van het kleu terschooltje 't Valckenest te Sas van Gent waar zij hoofd kleuterleidster is. Hoewel dit klieuterlbolwerk in het nieuwe woongedeelte van Sas van Gent al geruime tijd in gebruik is werd zater dag de officiële opening ver richt. Kleuter Davy Wolff bood de inspecteur van het kleuter onderwijs, de heer Verboom, een bel aam, waarmee deze de school al luidend symbolisch opende. Maar men moest toch nog ever, wachten tot een an der kleutertje Simome Stoelin- ga de deur definitief open de. Achtereenvolgens werden de aanwezigen toen toegesproken -'.ooi de voorzitter van het schoolbestuur de heer P. Klein, de burgemeester van Sas vam Gent drs. W- Dusar- diuiijm en de inspecteur van het kleuteronderwijs de heer Ver boom. Mevrouw Marleen Geilledt en haar collega mejuffrouw Thea Mattheeuws mochten daarna talrijke bloemen in ontvangst nemen. de heer Roao. De voorzitter dankte aan het eind van de vergadering de schouwburg- commissie. Dit afscheid gaf drs. Barbé de gelegenheid een vraagteken te zetten achter de huidige structuur van de sohouwburg- commissie. „Ik vraag me af of deze structuur nog wel ge handhaafd kan blijven. De be voegdheden van de commissie zijn dusdanig beperkt dat je Je kan afvragen of het nog wel opweegt tegen het werk en de tijd die we eraan beste den", aldus de heer Barbé. (Van onze correspondent) OOSTBURG De raadsle den van Oostburg hebben een informeel gesprek gevoerd over de vanavond te benoe men wethouders- De heer F- Baarends voerde als woord voerder van de progressieve fractie het woord. Hij vond dat men in Oostburg moet ko men tot een afspiegelingscolle ge waar geen programmatische punten als afspraak zouden gelden- Later zou dan in het college van b. en w. 'n meerder en een minderheidsstandpunt naar voren kunnen komen. Deze vorm van afspiegeling willen de progressieven ook in alle raadscommissies doorvoe ren- Men wil binnen het colle ge van b- en w. de afbakening van de portefeuilles opnieuw bekijken en aanpassen. Met dit standpunt konden zowel de heer Cambier na mens de VVD en de heer Van Sohaick namens de KVP zich verenigen. De heer De Feijter zei namens de protestants christelijke groepering dat de kiezers bun vertrouwen heb ben uitgesproken in eerder ge noemde partijen- Wel stelde hij een ietwat ander beleid voor ogen te hebben en was van mening dat aan zijn frac tie min of meer de figuranten rol was toebedeeld- De heer De Hullu van Dorpsbelang en Toerisme kon zich met deze gedachtengang ook .verenigen- Het zag er na de vergadering naar uit, dat in samenstelling van het Oostburgse college van b- en w- geen verandering zal komen. (Van een onzer verslaggevers) KIELDRECHT De Trip Trap Troep te Kieldrecht hield een fietstocht naar Yer- seke- Om halfelf in de voor middag waren 75 dames en heren aan de start verschenen. Per boot werd de overtocht gemaakt over de Westerschel- de. Bij aankomst te Yerseke werd de groep door een gids rondgeleid langs de oesterput ten en mosselkwekerijen Hierna werd de thuisreis weer aanvaard- Om 1800 uur bij aankomst te Kieldrecht bleek dat geen enkele deelnemer uitgevallen was- (Vam een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Afde ling Zeeland van de Neder landse Bond van Zaterdagvlie gers hield met een deelname van 870 duiven een wedvlucht vanuit Parkestone in Enge land. De hoogste snelheid werd bereikt door een duif van D. Polderman uit Oud- Vossemeer met 1630-95 meter per minuut, die daarmee het concours op zijn naam bracht. De verdere uitslag was: 2. C. Daane uit Middelburg, 3. P. van Belzen uit Kortgene, 4. P. Glas uit Wemeldinge, 5. L. Heyt uit Westkapelle, 6. W- Walraven uit Middelburg, 7, J. Oele uit Yerseke, 8. J. Jonk heer uit Middelburg, 9. J. Sturm uit Middelburg, 10 en 15 M. Huizen uit Borsele, 11. V. van Boven uit Vlissingen, 12- II. Verburg uit Kortgene, 13. M. van Ginkel uit Middel burg, 14. Gebroeders Zegers uit Terneuzen. De afdeling vloog eveneens op Noyon met een deelname van 2444 jonge duiven. 1 en 2 I. Vermey uiiit Sint Philipsland, snelheid van de eerst aanko mende duif 1300.60 mpm. 3 M. Mol uit Yerseke, 4. A- Voor- meulen Oud-Vossemeer. 5 en 13 A. Abee, 6. S. Valcke- nier. beiden uiit Middelburg. 7. J. Janse uit Borsele. 8. D. B-areman Dz uit Zaamslag, 9- C. Hoek uit Middelburg, 10. Combinatie Schrier - Clement uit Kortgene, 11. S. Bran derhorst uit Kortegene. 12. F. Timmerman uiit Wemeldinge. 13. J. vam der Graaf uit Arne- muiiden- 15. J. Schroevers uit Arnemudden. Met 250 oude diuiven, hoog ste snelheid 1245.08 mpm. 1. Combinatie Harms - Goossen uiit Axel. 2, 5 en 7. A. Ver- duyn uit Terneuzen. 3. J. Ver wei uit Kortgene, 4. L de Touw uit Kortgene. 6. L. Lie- vense uit Vlissingen. 8 en 9 Gebroeders Houtekamer uit Wolphaartsdijk. 10. S. Wessels uit Wolphaartsdijk. Wedvluchten vanuit Orleans. Steeds Sneller te IJzendijke met 80 jonge duiven. 1- H. Dellaert (1082.- mpm) 2,3,5,6,8 en 10. Putter en zoon. 4 en 7. L. vam de Velde. 9. G. Clae- ys- Nog Sneller te Breskens met 300 jonge duiven- 1. Ritico - Zegers, 1151.- mpm. 2 en 5 Th. de Smit. 3. L. Ras. 4. J. van Gijs 6 en 7 Mej. I- Ver- straetem 8, J. Reynhout 9 C van Opdurp. 10. D. Mook- hoek. De SnelvMegers te Oostburg met 150 jonge duiven. 1 en 9 J. Bakker, 1154.40 mpm- 2 en 4 R. Verstraeten. 3. A. Ris- seeuw Sr. 5. W. vam Unem. 6 G Rammeloo- 7. M. Buiijsse 8 A. Risseouw Jr., 10. P. Verdur- men. Rayon West Zuiid-Bevelaind met 433 jonge duiven, hoogste snelheid 1135.92 mpm. 1 en 4 J. de Jonge te 's-Heerenhoek. 2. P. Jansen uit 's-Gravenpol- der- 3 en 9 G. van Striem uit Wolphaartsdijk. 5. J. van Eij- keren uiit 's-Heerenhoek. 6. C. Rijk uit Ovezawde. 7. P. Schrijver uiit 's-Heer Arends- kerke. 8- B. de Jonge uit Heinkenszand. 10. P. Pi-eters uit Lewediorp. Eerste de Beste uit Schoon- dijke met 115 jonge duiven 1,2,4 en 7 J. Toernooi en zoon BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 uur: Woody Allen's play it again Sam 18 j. Roxy 20.00 uur: My name is nobody 14 j. Etcetera, Molstraat 10a, ex positie „Boek gebonden - boek gevonden" met boekbanden vam Ko Gaels en ex lilbris uit de odUeotie van Frits Haans. Geopend dag- van 13.30-17.00 uur, op vrij. ook van 19.00- 21.00 uur, zat- en zond. van 13.30-18.00 uur '(f.m. 5 sept.). Markiezenhof, expositie „De Belgen in Bergen op Zoom: vlucht en verblijf 1914-1919" (t.m- 30 sept.). Tweede hal Stadhuis, Grote Markt Kunstwerk van de maand, schilderij „Frans dorp je" van mevr. W- Gieles-van Giets, Bergen op Zoom (t.m. 30 sept.) Geopend ma. t.m. vrij. van 8.30-12.30 en wan 13-30-17.30 uur- GOES Grand 20.00 uur: Gappa en de monsters 14 j. (1088.- mpm) 3. Klaassen Tallie 5 en 10 P. de Hullu, 6- P. Ras, 8. R. Postm-a, 9. H. van Kouwen berg. Jong Maar Moedig te Drie wegen bij Biervliet, met 34 jonge duiven. 1 en 3 Combina tie Klaeysen Von Hout- 2,4,7 en 8 A. de Hamer. 5. J. Plad- det. 6,9 en 10 Aug. Jansens. De Concours Combinatie Hulist hield met 124 jonge dui ven een wedvlucht vanuit Quietrain, hoogste snelheid 1520.- mpm. 1. J- van Hels- land. 2. P. van Kerckhove. i en 9 J. Fassaert. 4 en 6 Th. Casteels 5- AR. Dobbelaar. 7 Ed de Cock, 8. W. Blommaert, 10. H. Blommiaert. Combinatie Sas vam Gent - Sluiskil (Quievrain) met 48 jonge duiven 1 en 2 J. du Puy (1437 83 mpm). 3- R. Cap- jaert 4. 9. Begheijn. 5. F. vat Hoye, 6 en 9 R. Gemaert, T en 10 M. van Lent. 8. E. van de Putte Met 49 oude duiven. 1,5 en 8. P. Claeijs (1538.- mpm). 2 en 6. G. Sneliders. 3- J. van Oppen. 4. R. Gernaert. 7 en 10. J. du Puy. 9- O Deheul- sters (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De ker mis van Sas van Gent heeft alle negatieve verwachtingen gelogenstraft. Bijna alle mid denstanders zijn van mening dat de kermis zonder meer -eslaagd is. Vooral zondagmid dag heerste een overweldigen de drukte op het Keizer Ka- relplein, zo vertelden de ker misexploitanten. Velen waren bang dat de verplaatsing van de kermis naar het Keizer Karelplein fi nanciële naideien voor hen mee zou brengen- Na drie van de vier kermisdagen is er van een verminderde belangstel ling niets te merken. De wie lerwedstrijd op zondag trok ai grote belangstelling. Zaterdag middag hield de harmonie De Verenigde Vrienden een rond gang tér opluistering van de kermis. (Van onze correspondent) OOSTBURG Wandelsport vereniging De Eenhoorn te Oostburg heeft voor het eerst een wandeltocht gehouden over 5, 10, 15 en 25 kilometer. In totaal waren er 399 deelne mers verdeeld over 112 indivi- duelen en 17 groepen- Start en finish vonden plaats bij de sporthal De Veerhoek. De route ging door Oost- burg, werd medisch begeleid door het Rode Kruis, en vond plaats onder zeer goede weers omstandigheden. Verdeeld over verschillende afstanden liepen op de 5 kilometer 172 deelnemers mee, die enkele gehandicapte bejaarden in in- vailidewagens meevoerden. Op de 10 kilometer waren er 183 deelnemers, op de 15 kilome ter 23 en op de 25 kilometer 5 deelnemers, en op de 40 kilo meter 15 deelnemers. Ook wa ren er onder de deelnemers nog 20 buitenlanders. Er wa ren geen uitvallers, Aan het einde van de tocht kreeg iede re deelnemer in de foyer van die sporthal een vaantje en een speldje. Museum voor N.- en Z.-Be- veland, expositie „Met vliag en wimpel" (t.m. 15 sept.). Geo pend di. t.m- zat. van 13-30- 17.00 uiur. KLOOSTERZANDE Hotel De Linde 13.30 uurs Schieting voor bejaarden. KOEWACHT (B) J. de Guchteneire 15.00 uiur: Schietinig. MIDDELBURG City 20.00 uur: De wraak van di- gele zwaardvechter- Nieuwe Kerk 20.00 uur: Orgelconcert door Piet van Egmond uit Amsterdam- Vleeshal stadhuis, expositie wandkleden (tan. 15 sept.). Open dag. van 10.00-17.00 uur, zond. van 14.00-17.00 uur- OOSTBURG Ledel Theater 20.00 uur: Vrolijke ontudht in Tirol 18 J- ROTTERDAM Schouwburg 20.15 uur: Fans Jansen met „Kwartet ten". De Lantaren 20.30 uur: „Malioe through the took- ing-giass" door Crystal Thea tre of the Saint. SAS VAN GENT De Vlaanderen 15.00 uiur; Kermisschieting. Galerie Uilenspiegel, West kade; exposiitite tekeningen van Zeeland, vervaardigd door W. Cremer (t-m. 21 sept). Open dagelijks van 9.00-12.00 en van 13-30-18.00 uur, vrij tot 21.00 uur. Op zon. van 14.00- 18.00 uur. Woensdagmiddag gesloten. SLUIS Raadskelder, stadhuis; groepstentoonstelling van de Lierse kunstkring „Raymond de la Haye" (t-m. 14 sept.). Open dagelijks van 10.00-12-00 en van 14.00-18.00 uur. ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuisje, exposi tie 'schilderijen en beeldhouw kunst van Jos But en Ray mond de Meester de Betzen- brouck (t.m. 15 sept.). Geo pend van 10.00-12-00 uur en van 14-00-17.00 uur. TERNEUZEN Luxor 20.00 uur: Ben Hur a.l. VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur: Tien stalen vangers 18 j. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie Cadzandse kamer, landbouw, heemkunde en archeologie (t.m. 15 sept.)- Geopend werkd. van 10.00-17.00 uur- De Molen, expositie werken van Nederlandse en Belgische kunstenaars en van een Oos tenrijkse kunstenaar (t.m. 17 sept.). ANTWERPEN Middelheimpark, expositie Belgische beeldhouwkunst met ca. 150 beelden van de voor naamste Belgische kunste naars- Geopend alle dagen tot 6 ofct. Museum Vleeshuis, Vleeshouwerstraat B-2000, ex positie Ruokers documenten en instrumenten. Geopend dag. van 10-00-17.00 uur. Op maand, gesloten (tot 1 okt.). BRUGGE Groenlngliemuseum, exposi tie schilderijen uit Vlaanderen en Holland van tussen 1450 en 1750 afkomstig uit de Nationa le Galerie in Praag (t.m. 20 okt.)- Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9. tel 01150-7920 (4 lijnen)1 HULST1 KANTOORUREN Maandag tra vrijdag 8.15 12.30 en 13.30 - 17 00 uurj BUITEN KANTOOKIJKEN ADVERTENTIE EXPLOIT ATIE Breda Maandag t.m vrijdag van 19 00 - 20 00 uur tel 01600- 22341 zaterdag van 10 00 - II.JH uur tel 01600 - 49900. zondag van 20 00 22 00 uur tel 0160U 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwseh-Vlaanderen teL 01140 3751 of 01150 -6297 Midden- Zeeland 01100 - 4944. REDACTIE HUIS AANSLUITINGEN Chef Zeeuwse redactie S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen tel. 01150 -7920 privé tel 01150 5745. algemeen re dacteur Zeeland A F Koopman kantoor Kromme Weele 4, Middelburg, tel 01180 1764 privé tel 01180- 7438: redacteur Midden-Zeeland drs J Bouwmans kantoor Kinkstraat I, Goes, tel 01100 8030 privé Zuirtvlietstraal 53 Goes, tel 0110P -8138; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone- G van Berkel, kantoor Mieuwst.raat 9. Terneuzen tel 01150-1920 privé tel 91150- 'KRH: redacteur W Z -Vlaanderen R van der Helm Melkweg 40. lostburg. tel 01170 - 3370: sportredactie Zeeland: T. Koomen, «I 01155 2594 UTOJOUKNALIST ZEELAND: 1 J. de Boer. Trumanlaan 10. Axel, teL 01155 - 2237 VBONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: P Konings, tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01100 - 4316.

de Stem | 1974 | | pagina 5