4M i! DON ALLAN SNELSTE )ER IN OSSENDRECHT 11if i ifMSÊBMTWm E STER" VOOR VAN GERWEN f enix. Van t Geloof en Tak blinken uit Overwinning Lugtenburg Zuidweg verrast favoriet Gödde reclame Yan de Bunder winnen sport W DERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 26 AUGUSTUS 1974 ,r-H <>§i' keer redding bracht. ge- had het op eigen veld zeer moeilijk tegen tww isser Herentals. Slechts de verlenging slaagde maker erin om het enig» 'innende doelpunt voor de (landers op het scorebord engen. belangrijkste uitslagen de wedstrijden die ;ednide zijn .gespeeld in de ie ronde voor het toernooi de Belgische beker Brugge - JS Bas Qha 3_J ours Exe. FC - AS Oosten. I3, Cacle Brugge - CS aine 111, FC Luik - SP Tess 10, LC Bastog- Standard Luik O3i gg l-raebt Aalat - PC Diest FC Antwerp - FC Een- ht Zele 3—1. RWD Molen- - FC Vetrfor. Meerhout 0, CS Brainois - Berohem t 14, KV Mechelen - US inoise 51, WS-C Lauwe - ngen FC 12, SK Beve- Waas - FC Herentals 1— s vterl., Anderleaht - AA r-em 61, Beerschot - rc ime 50. tkig terecht gekomen. laag van 04 tegen Arse- Twee voormalige spelers het nu in de tweede sie uitkomende Manches- United bezorgden se problemen: Brian Kid" 1 twee doelpunten voor rekening (Radford de ere twee) en doelman ïmer was zo goed dat het liek hem een tie bracht, eeds United kwam tegen nanghara City op geluk' wijze aan zijn doelpunt verdediger van Binning- I schoot de bal via de ïidsrechter voor de voe- van Allan Clarke (voor eerst weer opgesteld na schorsing), die geeD eite had het net te vinden. was de eerste overwin* g van Leeds United onder bewind van de nieuw ïager Brian Clough. Li- pool (2—1 tegen Leicester r, twee strafschoppen va c Lindsay) en Everton -2 in Londen tegen «es II United) houden met punten de race met ie koplopers goed vol. 1 de tweede divisie na achester United ruim ai- ïd van Millwall: r 42.000 toeschouwers- NGELSE LEAGUE: Arse- - Manchester City rlisle United - Tottenham spur 1—0, Coventry tw helsea 1—3, Derby Coun- - Sheffield United 2^-" ivieh Town - Burnley Leeds United - Birmms 1 City 1—0, Liverpool - cester Citv 21, Middle- ugh - Luton Town L-* sen's Park Rangers - Citv 0—1, West Ham um- - Everton 2—3, Wolvrt ïpton Wanderers - Ne tie United 12. (Van onze sportredactie) OSSENDRECHT Don Allan, de in Harderwijk wo nende Australiër, heei't gis teren de profronde van Os sendrecht op z(jn naam ge schreven. De Frisol-coureur klopte in de eindsprint Bas Hordijk, Jan Breur, Wim de Waal, Ben Janbroers, Cees Zoontjens en de Belg Willy Govaerts zeer gedecideerd. Allan was zonder meer een van die actiefste renners in het ongeveer zeventig man sterke veld, dat de meeste ontsnap pingen al snel weer ongedaan maakte. Allan lukte het, in gezelschap van Raleigh-renner Wim de Waal, wel definitief weg te komen. Het tweetal nam al gauw een halve mi nuut voorsprong, maar toen er eenmaal een reactie uit het ZWOLLE (ANP) „Ik dacht, nu moet het gebeuren. Alles of niets. Met mijn club- makker Harrie Lunenburg de marreerde ik met het finish- doek in zicht. En iu de eind sprint bleef ik hem gemakke lijk de baas", aldus een glun derende Gerrie van Gorwen na afloop van de veertiende internationale Ster van Zwol le, welke klassieke wegwed strijd voor amateurs een boei end verloop had. Brabander Van Gerwen maakte met Lunenburg deel uit van een kopgroep van der tig renners, toen Zwolle in richt kwam. De Ster van Zwolle, die door de organisa tors wegen-s de oliecrisiis nood gedwongen versohoven was van maart naar augustus, had vanaf de beginfase eien span nend verloop. Toen er dertig kilometer was gereden, was het rennersveld van bijna 100 coureurs al in drie stukken uiteengeslagen. Rijders als Jiuiuil Bruessing, Gerrie van Gerwen, J-an tenferink en Herman Ponsteen (de la-aitete drie waren juist terug uit Montreal) gaven meestal het tempo aan. Oo-k renners als Jam Spijker, Henk Botterhuis, Fons van Katwijk en de West duitser H-eknut Ritterf-eld wa ren herhaaldelijk van voren te vinden en niet te vergeten die Overijsselse vedette Jans Vlot. Op de dijk tussen Hasselt en Genemuiden vtiel de be slissende demarrage. De ta lentvolle Amsterdammer Jan Ruckert ging aan de haal e-n toen even later ook Gerrie van Gerwen, Ton ter Harmsel en Lau V-erwey volgden, was het pleit beslecht. Fons van Kat wijk, J-oop Ribbers, Wil de Ruiter en Peter van der Kruys voegden zich ook bij de koplo pers, zodat een sterke groep ontstond. Jia-n Bakker kreeg een lekke band, m-a-ar wiist op keurige wij-ze de aansluiting te herstellen. De k-o-pgroep bouwde een voorsprong van een minuut, maar toch bleef -een twintigtal renners j-agen op de vluchters, die miet Zwolle in zicht zo waar nog tot d-e orde kondten w-orden geroepen. Toen Harry Luneniburlg, enkele kilometers v-oo-r de streep wederom ont snapte, was all-een zijn ploeg genoot van J-an van Erp, Ger rie van Gerwen, bij machte hem te volgen. Het duo sloeg een gat van tien seconden, wa-a-rna in de -eindsprint Vam Gerwen duidelijk de sterkste was. De tijd van d-e winnaar over d-e 1-50 kilometer was 3 uu-r 30 minuten en 28 secon den. peloton kwa-m, werd de kloof snel kleiner. Hordijk, Breur, Janbroers, Zoontjens en Go vaerts kregen aansluiting met de koplopers. Met zijn zeve nen hielden de leiders nog net voldoende over om een mas saspurt te voorkomen. Alleen Kamper, die kort voor het ein de uit het grote veld was ont snapt, kwam nog diicht in de buurt van het zevental, waar van Allan de sterkste was in een lange spurt. Frits Hagerhe-idie behaalde d'e overwinning bij d-e geïnvi teerde amateurs, die twee reeksen achter de derny re den. De coureur uit Ossen drecht won beide reeksen. UITSLAGEN Profs: 1. D- Allan (Harder wijk) de 100 kilometer in 2 uur 24 minuten en 1-2 secon den, 2- B. Hordijk (Rotter dam), 3. J. Breur (Schie dam), 4. W. de Waal (Axel), 5. B. Janbroers (Amsterdam), 6. C. Zoontjens (Tilburg), 7. W. Govaerts (België), 8. op 5 seconden G. Kamper (St-Pan- cras), 9. op 10 eecon-den B. Groen (Steen wijk), 1-0- J. Krekels (Born), 11. G. Ha- rings (Sibbe), 12. J. v. Kat wijk (Turnhout), 1-3. R. v. Linden (België), 14. J. v- Tol (Poeldijk), 15. L. v. Staeyen (België), 16. J- Serpent! (Axel). 17. Leo Duynd-am (Poeldijk) 18. J. Vrancken (Linne), 19. A. v.d. Linden (België). 20. L- Westrus (Am sterdam), 21. J. J-i-minez (Co- Don Allan (rechts) heeft de ronde van Ossendrecht gewonnen. Triomfantelijk steekt hij zijn handen in de lucht. Naast hem strijdt Bas Hor-dijk voor de tweede plaats. lumbia), 22. J. Brinkman (Rotterdam), 23. W- in 't Ven (België), 2-4. G. Barras (Bel gië), 25. W. Vlot (W-anneper- veen). Amateurs achter Javanti's eerste reeks: 1. F. Hogerheidie (Ossendrec-'et), 2. R- Kroep (Rotterdam), 3. W. de Wilde (Goes), 4. R. Zuidweg (Rot terdam), 5. H- Pe-rfors (Rot terdam), 6. Th. v.d. Leist (Rotterdam), 7. W. Hofstede (Rotterdam), 8. W. v. Helvoirt (Tilburg), 9. F. Groot-zwagers (Rotterdam), 10. J. Vos (Rot terdam). Tweede reeksi 1- F. Hogerhedd-e (Ossendrecht), 2. W. de Wilde (Goes), 3. R. Kro-ep (Rotterdam), 4. R. Zuidweg (Rotterdam), 5- W. v. Helvoirt (Tilburg), 6. H. Per- fors (Rotterdam), 7. W. Hof stede (Rotterdam), 8. Th- v.d. Leist (Rotterdam), 9. J. Vos (Rotterdam), 10. F. Grootzwa gers (Rotterdam). Eindklasse ment: 1. F. Hogerheide (Os- PIRARD DE STERKSTE IN ZWARE KOERS (Van onze sportredactie) STANDDAAIfBUITEN Ver voordat hij voor het laatst over de streep in Standdaar- buiten bolde, stak Frits Pirard uit pure bl ijdschap zijn handen in de lucht. Terecht, want hij was de onbetwiste winnaar van de 26ste ronde van het Westbrabantse plaatsje. Onbetwist, omdat de Amstel-coureur in de laatste ronden van het wielergebeuren zo'n enorme macht demontreerde, dat de jury verplicht was een groot deel van het toch al zwaar gehavende veld vroegtijdig te laten afspurten terwijl Pirard ook nog eens de ren ners die om de vijfde plaats streden op een ronde zette. De kopgroep in de ronde van Standdaa rbuiten. Rechts later winnaar Frits Pirard. Maar niet alleen Pirard liet gistermiddag in Standdaarbui- len zien, dat hij ver boven de middelmaat uitsteekt- Er wa in nog een handvol coureurs die in deze loodzware koers «p dc voorgrond traden- In de eerste plaats Theo Veriix. De renner uit Zevenbergschen Hoek reed gisteren meer dan attent. Was meestal bij de ve le ontsnappingen betrokken, maar moest tenslotte in de slotfase afhaken, omdat een lekke band hem naar achteren sloeg- Ook een Ad Tak en een Gera-rd van 't Geloof reder, een (Van onze sportmedewerker) WAARDE He 11e ronde van Waarde is wat dc junioren betreft een zege geworden J'oor de 18-jarige Wim Lug- tenburg, die tevens de prijs Meepakte voor de strijdlustig- "e renner, waar niemand be zwaar tegen kon maken. Lug- tenburg was de gehele koers ?eer bedrijvig en nam vooral de slotfase herhaaldelijk initiatief oita weg te ko- Omdat deze pogingen ®een succes bleken, leek het °P een massaspurt te zullen ""draaien. Maar bij het in- Saan van de laatste ronde toen testenburg opnieuw fel aan- tete, kon alleen Hoeven zijn )Jlel houden. Tenslotte werd aatstgenoemde in de eind- ymt met miniem verschil r?0r Lugtenburg geklopt die "■armee zijn zesde zege in dit mzoen behaalde. "sin Stroosnijder, die tij- "ens de wedstrijd twee keer "n fiets had moeten verwisse len voerde het peloton over de treep. Behalve Lugtenburg ®Ul?te ook Bierings van aeti- "teit. Hij sloeg samen met bosch een gaatje toen er "S 15 kilometer moesten worden afgelegd maar dit duo 'Muieerde vrij snel voor de terengebundelde krachten in peloton. En toen even later tegtenburg de ruimte inging, aren het vooral Bierings en e Zeeuw Nieuwdorp, die de r'P weer bij de koploper dachten. .Zen nieuw offensief van "Stenburg mislukte totdat dan eindelijk de Z-uidlander een beslissende bres wist te slaan met Hoeven. Bij de liefhebbers kreeg Ad van der Ploeig de leid-ersprijs en het was vooral hij die het tempo hoog hield. Van der Ploeg was ook present toen 12 man zich losmatkten na 30 ki lometer anaar hij miste toch de beslissende slag die D-e Vos, Toussaint en Van Dongen ma-akten met nog 1-0 kilometer voor de wielen. Ed de Vos bleef in de eindsprint zijn me devluchters met een half wiel de baas. Uitslag junioten: 1. W. Lug tenburg (Zuidland) 65 k-m in 1.42.53, 2* H. Hoe-ven (St.-Mi- chielsgestel), 3 op 7 seconden R. Stroosnijder (Moerdijk), 4- H. Donkers (Veldhoven), 5. C. van der Heijden (Oosterhout), 6. W. Bosch (Gorinchem), 7. G. Bierings (Uden), 8. F. Gommers (Heerle), 9. J- Groote (Lage-Zwaluw-e), 10. J. van de Velde (Rijsbergen), 11. E- Waasdorp (Den Haag), 12. M. Wouters (Zevenbergen), 13. K. de Brouwer (Etten), 14. B. Oosterbosch (Eindhoven), 15. H. van Kuijk (Geertrui- denberg). Liefhebbers: 1. E- de Vos (Ilpendam) 45 km in 1.17.7.7, 2. N. Toussaint (Naaldwijk), 3. S- van Don-gen (Middelharnis), 4. op 20 seconden G. van dei- Ham (Gouda), 5. A. Gezel (Numansdorp), 6. A. v.d. Ploe-g (Kwadendamm-e), 7- F. de Swart (Gorinchem), 8. W. Wielhouwer (Somm-eisdijk), 9. R. de Meester (Eindhoven), 10. J- Hofman (Gouda). ij-zersterfce koers- Beide heren vlogen constant naar voren als dreigde dat een groepje weg zou blijven- En er zijn wat vluichtgroepen geweest in Stand'diaarbuiten. Op het zware parkoers - veel scherpe boch ten en een klimmetje - wilden de coureurs zo snel mogelijk en beslissing forceren- Maar Venix, Van 't Geloof, Pirard en Tak stonden hun collega's weinig echte vrijheid toe- Steeds weer achterhaalde het peloton de vermetele vluch ters- Ondertussen werd er wel een waar slagveld aangericht- Bij het ingaan van de laatste twintig ronden waren nog slechts twintig van de zestig ges-tarte renners in koers- Op dat moment werd ook duide lijk dat de strijd om de zege zou gaan tussen Pirard, Tak en Van 't Geloof en Venix. Zij zaten nog opvallend fris. Veer tien ronden voor het ein-de zag Pirard zijn kan-s- Met een alles vernietigende demarrage scheurde hij zich los uit het kleine groepje- Binnen een paar ronden reed hij zich op veilige afstand. Achter de la tere winn-aar ondernam Ad Tak nio-g enkele pogingen om zich eveneens los te weken, maar hij moest toch buigen voor Leo B-oose en Marcel Re- horst die zich aan zijn wiel kleefden. Bij de nieuwelingen liep de strijd voor Rotterdammer Brinkman, zoon va-n de beken de Manus, ongelukkig af. Hij kwam ten val en'brak daarbij zijn sleutelbeen- Uitslagen: Amateurs: 1- Frits Pirard (Breda) 100 km in 2-20-27, 2- op 39 sec- Ad Tak (Oud-Gas tel), 3. Leo Boose (Hellevoet- sluis), 4. Marcel Rehorst (Den Haag), 5. op 1 ronde Gerard van 't Geloof (Oudenbosch), 6. Sie-m Berkhout (Schipluiden, 7. Theo Joore (Raamsdon-ks- veer), 8. Toon van der Steen (Etten-Leur), 9. Theo Venix (Zevenbergsche'n Hoek), 10. J-an D-amen (Ulvenhout), li- Kees de Jonigh (Made), 12- Jan Cooremans (Breda), 13. Nico Valkenburg (Wouw), 14- Wim Liebrechts (Vlaardin- gen), 15- Toon de J-ongh (Ma de), 16. Peter van der Meer (Loosduinen), 17- Wim Sctouurhuizen (Rotterdam), 18- Rurdi Liebrechts (Vlaardin- gen), 19- Ad van Overveld (Zegge), 20. Leen van der Wiel (Breda). Junioren: 1. Pete-r V-alentijm (Sprunde-1) 55 km in 1-19.15, 2. L- van Vliet (Honselersdijlk), 3- W- Llgtenberg' (Rockanje), 4- W- Jeremiasse (Wemeldinge), 5. H. Nieuwdorp (Wemeldinge), 6- op 32 sec. J-ohn Akkermans (Zevenbergen), 7. J. vd- Vel de (Rijsbergen), 8. A. van Peer (Sprundel), 9- J- Jonkers (Oud-Gastel), 10- R- v-d- Rakt (Breda), 11. K. Brouwer (Et ten-Leur), 12- T- Griep (Spij- kenisse), 1-3- H. Lap OH. I. Ambacht), 14. T- van Tol (Poeldijk), 15- A- van Vliet (Hon-selersdij-k), 16. C. Broe ders (Zevenbergen), 17- H- Wigleven (Den Haag), 18 R- Stroosnijder (Moerdijk), 19- R- Tuyl (Breda), 20. M. Wouters (Zevenbergen). Nieuwelingen: 1- P- Heeren (Sprundel) 3-5 k-m in 51.36, 2- J- van Meer (W-ouwse Planta ge), 3- C- Kiuysterm-a-ns (Bos- (Van onze snortmedewerker) KOEWACHT Niet de plaatselijke favoriet Peter Gödde, zoals in de lijn der verwachtingen lag, maar Jan Zuidweg uit Rotterdam was het die gistermiddag de plaat selijke wielerronde van Koe wacht op zijn naam schreef. Een volledige verrassing, ge volgd door een volledige ont. goocheling voor de zeer vele supporters uit Koewacht. Want zonder meer kan gesteld wor den dat Peter Gödde en nie mand anders de wedstrijd in zijn eigen woonplaats heeft gemaakt, maar aan de finish kreeg hij geen loon naar werk. Was dat al een verrassing, de grootste verrassing was zeker dat niemand minder dan Toine van de Bunder uit IJzendijko op een ronde achterstand werd gereden. De spetter uit IJzend'ijk-e, d-ie zatierdiaigmididia-g in Sluis i-n alle opzichten nog schitterde, w-a-s er gisteren niet bij. Na afloop verklaarde h-i-i: „Toen de beslissende demarra ge viel zal ik helemaal achter in het peloton. Ik ben later raog verschillende keren in de achtervolging gegaan, m-aar er wilde gewoon niemand over pakken. En daarbij komt nog, dat het ontzettend warm was. Ik h-a-d va-nd-a-a-g gewoon geen kracht in mijn benen". Van-af de eerste ronde in Koewacht werd er al een hoog tempo a-a-ngehouden en onder aanvoering van Cees Spaans brak het peloton verschillende keren iin twee stukken. Maar tot een definitieve breuk kwa-m het overi-gens n-iet, wamt ste-edis kwa-m alles weer sa men. Toch bleef liet een le vendige wad-strijd, met op zijn tijd d-e nioidüige ontsnappingen. Bij een preniiie-s-purt gebeurde het. Cees Spaans bijzond-er a-ot-ief en natuurlijk Peter Gödd-e gingen even op de trappers sta-an, en er ontstond een kopgroep v-an 12 m-an. Het leidiersgroep-je bestond verder uit Van Steen-is,* D-e Groot, Zuidweg, Verheezen, Deusing, Voesen, K-o-o-p, Versluis, Van Leeuwen en Verboom. Achter dit 12-tal voerde n Hobo, Or- ora-f-t en Den Hartigh een fell-e achtervolging o-m aansluiting te tou-nnen krijigen. M-a-a-r d-at alles zou geen zoden aan de dijk zetten. De leiders hielden er zo'-n hoog t-emipo op na, dat het voor -alle achtervolgers on_ begonnen werk was. De voor sprong van d-e leiders groeide dan ook bij elke ronde. Na 40 km wedstrijd werd het eerste verbrokkelde groep je - d-at het peloton had moe ten laten gaan o-p een ronde achterstand gezet. En lang zaam m-aar zeker zou ook de rest bedreigd worden. Half boers kwa-m het peloton i-n actie, e-n V-a-n d-e Bunder zetlf nam d-at initiatief in handen. Ma-ar ook d-at allemaal bracht bijzonder weinig op. Van de Bunder kreeg geen steun, en vond het dan zelf o-ok wel goed. De leid-ersgroep met de op een ronde gereden Bra-an- ber, Wijn-en, N-oordergraaf, V-a-n Merri-ënboer, De Vos en Martens daartussen kwam steeds dichterbij, om uiteinde lijk het geheed een ronde ach- sendrecht), 2- W. de Wilde (Goes), 3. R. Kro-ep (Rotter dam), 4. R. Zuiidweg (Rotter dam), 5. H- Perfors (Rotter dam), 6. W. v. Hel-voirt (Til burg), 7. W. Hofstede (Rotter dam), 8. Th. v.d. Leist (Rot terdam), 9- J. Vos (Rotter dam), 10. F. Grootzwagers (Rotterdam). Veteranen, 1- J. Walraven, 2. J. Meijer, 3. H, v. Spronsen. 4. J. v. Gil-s. (Van een speciale verslaggever) WENEN Zwembondvoor- zitter mr. Jaap van der Krol, die al jarenlang probeert een voor zijn bond voordelige collectieve sponsoring van de grond te krijgen, is zater dag nogal boos geworden, toen Enith Brigitha voor de tweede maal deze week voor zien van sluikreclame naar het startblok marcheerde. Dinsdag was het een truitje waarop de naam van de schenker vermeld stond, za terdag was het een badhand doek met hetzelfde opschrift. Het dragen van reclame in het zwembad is zowel d-oor de wereld-zwembond als de K.N.Z.B nadrukkelijk verbo den. Het standpunt van dte Europese zwemuni-e wijkt daarvan af. Althans d-at kreeg bon-ds-directeur Wim de Boer te horen, toen hij dinsdag als voorzitter vain de zwemcamniis- sie van die L.E.N. een protest indiende. De L.E.N. verbiedt al leen 't dragen van reclame op _'t ere-podium. Van deze aifwij- ki-ng blijken enkele heren in de reclame-sector gebruik te heb ben gem-a-akt. De K.N.Z.B. is van m-enin-g d-at Enith Brigith-a in dit geva-l misbruikt is. „Enith denkt gewoon niet aan dit soort d-ingen. Ze krijgt w-at en a-ls het ha-ar bevalt, trekt ze h-et a-a-n", aldus d-ameslieidr ster Wil Storm. 1 schenhoofd), 4. W. de B-ruyn (O-ud-Gastel), 5- G- Mannien (Roosendaal), 6- F. van Tete- rimg (Zevenbergen), 7. P. Broere (Zevenbergen), 8- D- Evers (Sprundel), 9- H. Frij- ters (Moerdijk), 10- J- Th-ijs (Hoeven), 11- J- Valentijn (Etten-Leur), 12- R- van Her werden (Voorthudzen), 13- J. Mertens (Z-undert), 14- W. van Dongen (Breda), 15. T. van Dijk (Roosendaal)- terst-a-nd te bezorgen. D-at vo-n-d plaats met nog 45 km. te rij den en de supporters van Van de Bunder sloeg de schrik om het lijf. Van d-e Bunder overi gens n-iet, want hij bleef er bij-zonder rustig onder. Het peloton was toen weer sam-e-n en verschillende van d-ie twaalf led-ders probeerden er tussenuit te trekken,. D-at waren o.a. Verslui-s, Verhee zen, Voesen en Verboom, maar Gödd-e en Spaans waren waak. za-am. A. Ko-o-p had inmiddels mo-eten lossen en zou o-o-k niet meer bijkomen. M-a-ar bij zo-u zijn twaalfde plaats nii-et meer verliezen Drie ronden voor het einde demarreerde Zuid weg, Gödde sloeg alarm, m-a-ar het was al te la-at. Zijn voor sprong bedroeg inmiddels 50 meter en die zou in die drie rondten uitvloeien naar een kleine 1-00 meter. Uitslag: 1 J. Zuid-weg, Rot terdam, 1-0-0 km. i-n 2 uur. 2-0 mim. 30 sec.; 2 T. Voesen. Rotterdam op 5 sec.; 3 op 10 sec. P. Gödde, Koewacht; 4 R. Verboom, EHlewouitsdd-jk; 5 A. de Gro-ot, Gouda; 6 A. Ver sluis Ameide, 7 A. Deusing, Halsteren; 8 T. Verheezen. Bergen op Zo-o-m; 9 M. van Leeuwen, 's Graves-aunde; 1-0 C. Spaans, '-s Gravenpolder; 11 T. van Steeni-s, Stolwijk; 12 A. Koop, Wateringen; 13 op een ronde: A van de Bunder. IJ- zen-dij-ke; 14 J. Konin-gs, Sprundel; 15 L. d-en Hartigh, Blakersdijk; 16 S. Aarts, Roos endaal; 17 C. de Smit, Bier vliet; 18 P. Kent-ie, Slied-recht: 19 L. Stro-bbe, La-mswaarde; 20 G. Berk-houwer, Stolwijk. (Van onze s-portmedewerker) SLUIS Toin-e van de Bund-er uil IJ-zendij-ke kwam ©n.... het kan eigenlijk niet anders, won. En dat deed hij dan zaterdagmiddag in de plaatselijke amateurronde van Sluis. Hij kwam en won, en dart wordt dit seizoen gewoon een traditie. Na ongeveer veertig kilometer plaatste hij zijn beslissende demarrage, en hoe fel d-e reacties ook waren, men zou de spetter u-it IJzen- d-ijk-e n-iet meer zien. Aan dé finish h-ad hij zijn „program ma" met d-e plaatselijke ron- de-miss al lang afgewerkt, toen stalgenoot Leon Srtrobb-e zich naai' een tw-eede plaats spurtte. Maar to-en waren er al veertig eecond-en voorbij ge gaan, een voorsprong die Van die Bunde-r in h-et huidige sei zoen al tientallen keren heeft wert-en op -te bouwen. Zijn overwinning werd de dertigste in dit seizoen, en hij heeft nog alle gelegenheid om Wim de Waal nu prof, maar vori-g jaar met zesendertig overwinningen te onttronen. Zo-ais gezegd het wordt lang zamerhand een traditie, w-aiar het „geweld" uit IJzendijke aan de start verschijnt is het -voor 99,9 procent zeker da-t bij en niie-man-d anders m-et de bloemen naar hu-is gaat. In het be-gi-n van de wedstrijd zaïg er d-at allemaal nog niet naiar uit, maa-r Van de Bunder was van af d-e eerste ronde bij-zonder waa-kzaam. D-e eerste speldie- prikben kwamen er -al na twee ronden rijden, toen Ce-es Spaans en Johan van W-a-es op avontuur trokken. Van de B-u-nder, vooraan in het peloton te vinden, stond d-a-t allemaal nog wel toe. Toen hun voor sprong tot zo'n vijftig meter groeide, was het Van de Bun der zelf die beide vluchters tot de o-rde riep. Cees Spaans zou later nog enkele keren probéren weg te komen, maar Van de Bunder bud steeds eten gepast antwoord. Na twintig kilometer demarreerde de plaatselijke 'amateur C-rooy- mans u-it h-et peloton. Het vele publiek bracht voor zijn favo riet d-e handen op elkaar, en Va-n de Bunder,meestal aan de leiding van 'bet peloton te vin-den liet hem even ga-an, hij vond dat allemaal wel prachtig. Maar Van 't Gel-oof, Caroll en Van Overveld zagen wel w-at in de ontsnapping van Crooyman-s en maakten de sprong. Dat werd teveel van het g'oed-e, en Va-n d-e Bunder bra-cht al-les weer sa-men. J. Crooym-ans zou later zijn zwa re inspanningen moeten beko pen. 'Hij kwa-m er helemaal niet meer aan te pas. E. de Block uit Heikant kreeg een lekke band, en hij was de eerste dii-e uit de wedstrijd verdween. Het tempo zakte aanzienlijk, tot zo'n zestig ki lometer voor het ein-de Van de Bunder zich daar zelf mee ging bemoeien. Hij voerde de snelheid op n-a-ar zo'n veertig kilometer per uur, en toen er al velen naar adem lagen te snakken, demarreerde hij uit liet la-n-g gerekte peloton. Al leen L-eon Strob-be kon nog even in h-et wiel v-an zijn stad genoot blijven, terwijl Ce-es Spa-a-ns ai het mogelijke deed -om bij het tweetal te kamen. Maa-r het was allemaal tever geefs. Het tweetal zou door het peloton opgeslokt wo-rden. In dat peloton probeerden eer-st Hellem-ons en Caroll met -een demarrage er nog wat uit te ha-len hierbij zou zich later ook Strotobe voegen maar ook die ontsnapping zou uiteinde lijk op niets uitlopen. Toine van de Bunder was inmiddels het peloton al dicht genaderd, -en zette als eerste De Feber en Crooymans op een ronde achterstand. D-e Feber zou la ter de strijd ook staken. Uitslag: 1. T. v.d. Bunder (IJzendijke) 1-00 km 2.27.5 uur, 2. op 40 sec L. Str-obbe (Lamswaa-rd-e), 3. A. van Overveld (Zegge), 4. G. v. 't Geloof (Ouden-b-osch), 5. S. Aarts (Roosendaal), 6. R. Pe- tie (Halsteren), 7. T. Verhee zen (Bergen op Zoom), 8. R. Orcraft (Philippine), 9. C. Spaans ('s-Gravenpolder), 10. P. Hell-amons (Bal-steren), 11. T. Caroll (Philipine), 12. T. Kraus (Oudentoosch), 13. K. Tolh-oek (Yerseke), 1-4. op 1 ronde J. Crooymans (Sluis), 15. J. Ma-rijs (Souburg), 16. L. v.d. Wi-el (Breda), 17. C. Wit kam ('s-Heerenhoek), 18. J. v. Me-rriën-boer (Oud Gastel19. W. Kroonen (Gouda), 20. W. Westdorp (Heink-enszand). Kees Spaans (links) op kop in de ronde van Koewacht.

de Stem | 1974 | | pagina 9