weinig koopjes te halen FLINKE BELANGSTELLING VOOR ATLANTIS VISSERIJ TEGEN VANGSTBEPERKINGEN Vrije Zeeuw Hoogtepunt feesten s-Heerenhoek M. Hubrechtse wint politie-autor ally Muziekvereniging Breskens vierde jubileumfeest .Overbruggingsregeling nodig EUCHARISTIEVIERING, RECEPTIE EN ZANGFEEST Grote deelname aan wandeltocht in Rieldrecht SUBSIDIE VOOR FESTIVITEITEN IN HEINKENSZAND Nieuwe vlaspers trok veel belangstelling Zonnig Agenten vielen door de mand tijdens snelheidscontrole Borssele Ovezande Sluiskil fandag 26 augustus 1974 van ma. t.m. vrij. van loon 12.30 uur en van 14.00-17® 1 uur. Bovendien iedere bhs* dog t.m. vrijdag om 15,00 Z filmvoorstelling van Brc*» I Dykes van Turnhout en Terui I naar het eiland van CharSJ van der Linden. Rijksarchief I St. Pistersitraat 88, expositie Hugenoten in Zeeland; y-, I 9.00-12.30 uur en van 13 3j 17.00 uur: zaterdag van 12.00 uur (t.m. 31 aug). NOORDSTRAAT A. Menheere 15,00 Unt,l Gaaibollimg en Kermissch^ ting op twee wippen. OOSTBURG Ledel Theater 20.00 uur Vrolijke ontucht in Tirol 3. SLUIS Raadskelder, expositite I schilderijen van mevr. Lydijl Saenen uit Katalijne-Waver I (België). Open dag. van 10.00-1 12.00 uur en van 14.00-18.00 1 uur (t.m. 30 aug). ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuisje, tie schilderijen en beeldhouw. werk van Jos But en mond de Meester de Betzen-I brouok (t.m. 15 sept). Qeo-1 pend van 10.00-12.00 uur etl van 14.00-17.00 uur. TERNEUZEN Luxor 20.00 uur: Ben I Hur Sociaal café, Dijksitraat - Geopend vanaf 19.00 uui tel. 01150-6451. Gemeentemuseum, Burg I Geilstraat, expositie Poppen-1 spel (t.m. 31 aug.). Geopend di. t.m. zat. van 14.00. 17.00 uur. VLISSINGEN Alhamhra, 20.00 uur: Ser-1 geant Klems 14 j. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositite I Cadzandse kamer, landbouw, J heemkunde en (t.m. 15 sept). werkd. van 10.00-17.00 uur. De I Molen, expositite weiken van| Nederlandse en kunstenaars en van een tenrijkse kunstenaar (t.m. 111 sept). ZIERIKZEE 't Lange Uns, expositicl „Droomwereld in water en 1 olieverven", van de Kloetingsel kunstenaar Gerard Menke I (t.m. 31 aug). Geopend vanl 9.00-12.00 uur en van 13.30-1 13.00 uur Op do. bovendien! van 19.00-21.00 uur. Op zonij en maand, gesloten. ZUIDDORPE A. de Block 14.30 uur:| Sohieting voor bejaarden. ANTWERPEN Middelheimpark, expositie! Belgische beeldhouwkunst met I ca. 150 beelden van de voor-I naamste Belgische kunste-J naars. Geopend aide dagen tot 1 6 okt. Bouwcentrum, Jan vanl Rijswijcklaan, expositite Del Mens, waarin het verschijnse'1 de mens in zijn totaliteit I wordt voorgesteld (t.m 311 aug). Museum Vleeshouwersstraat B-2000, expositie Ruckers documenten! en instrumenten Geopend r"- van 10.00-17.00 uur. maand. gesloten (t-®- okt). BRUGGE Boude wijnpark IJ sreviie-1 Groeninghemuseum, exposi-l tie schilderijen uit Slaande-1 ren en Holland van tussen 1 1450 en 1750 afkomstig u*_®l Nationale Galerij in (t.m. 20 okt), OOSTBURG. „Mag ik ont vangen asjeblieft- Eén, twee. drie vier, vijf zesduizend vijf honderd. Ja in orde dank u wel.». Trots schuifelde zater dagmiddag een wat oudere At- lantisfaa weg met een zo op het eerste gezicht weinig ge bruikte platenspeler. Trots omdat de grote Adriaan van Lantsehoot hem persoonlijk een van zijn studio-apparaten had verkocht- jjet was -zaterdagmiddag vrij druk, enkele honderden be langstellenden, in de studio- ruimtes van Atlantis aan de Nieuwstraat in Oostburg- Van heinde en verre - er waren fans uit Aalst en Tielt - waren zij komen opdagen om een souvenir van hun geliefde zendpiraat te bemachtigen of om voor een prikje een stukje prima geluidsmateriaal op de kop te tikken- Voor de echte liefhebbers was de room al van de melk. Er was nog wel wat kwali teitsmateriaal maar de prijzen waren dermate dat men er op het eerste gezicht warm voor zou lopen- Er waren echter ook verstokte fans die aan het begin van de verkoping grif drieduizend Belgische frank overhadden voor een geluids band met muziek, aaneenge- praat door een der Atlantisco- ryfeeën, in de hoop een histo risch „document" te hebben aangeschaft- Adriaan van Lantsehoot liet het verkopen van de geluids banden over aan zijn program maleider Tony Houston, die na een uur nog met pijn en moei te bandjes tegen 250 frank wist te slijten, hoewfel de nieuwprijs misschien toch het dubbele is. Adriaan zelf troon de in een der studio's ,die snel de aanblik vertoonde van een levensmiddelenwinkel in de hongerwinter. Leeg. Zijn witte Rolls Royoe, geparkeerd voor de deur van de studio trok eveneens veel belangstelling. „Alles gaat opperbest", aldus Adriaan van Lantsehoot, die vervolgens weigerde van de prijs voor elektrische verwar mingstoestellen die in de stu dio's voor 'n aangename tem peratuur hadden gezorgd, ook maar één fwramk af te doen. „Prize is prize", verklaarde hij Toch waren er fans die ach ter het net visten- Zij waren aanvankelijk naar Maldegem getogen voor de grote uitver koop van Radio Atlantis- Van Lanschoot had echetr verge ten hiervoor toestemming van de politie te vragen en tegen het middaguur werd de inmid dels al ontruimde studio aan de Nieuwstraat weer volge stouwd met m-uziekappara- buur- T-shirts gingen a raisom van 100 frank Vlot van de hand en in de kelder van de studio kon men voor niemendal stapels foto's bemachtigen van Adri aan van Lantsehoot en zijn crew, zoals die was bij het begin van de uitzendingen van Atlantis, nu zo'n anderhalf jaar geleden- Tegen de avond viel dan definitief het doek over de activiteiten van Radio Atlan tis- De fan-s hadden niet op een paar kilometer gekeken om de laatste show van Radio Atlantis mee te maken- Of het doek echter za-1 blijven liggen is de vraag nog, want Van Lantsehoot beloofde voor vuurwerk te zorgen op de rechtszitting op 4 september die tegen hem is aangespan nen (zie pagina 1)- (Van een onzer verslaggevers) GOES De vereniging tot Bevordering van de Zeeuwse Visse- rijbelangen, Zevibel, heeft zaterdag tijdens een huishoudelijke vergadering in de Prins van Oranje te Goes een standpunt be paald inzake de voorgenomen, internationale quotering van zeevis. Wat dit betreft zijn er voorstellen gedaan door de West-Europese visserij-conferentie. een quotering kunnen wij niet zonder meer -aanvaarden. Het mag dan waar zajm, diat de visserij door o-verbevdssing van de Noordzee zijn eigen graf graaft -datzelfde ge beurt ook ais wij zonder vol doende compensatiemaatrege len de vangsten moeten, beper ken. Voor Nederland is vooral de tong-quotering een ernstige zaak", aldus de heer Locke- feer. In Nederland wordt 80% van de totale tonga-an-voer uit de Noordzee door Nederlandse vissers gedekt. In 1973 voer den de Nederlandse vissers 16.000 ton tong aan. De quote- rinigsvoorstelleiri wilden deze hoeveelheid teruggebracht zien tot 9.000 ton in 1974. „Dat wil zoveel zeggen, dat men ons in het graf stort", aldius de heer Lockefeer. Op de vergadering in Goes werd de heer Locke feer als Zewib el voorzitter her kozen. Secretaris werd de heer J. de Winde uiit Breskens. Volgens Zevibel is deze quotering, op de wijze zoals Dij wordt gepresenteerd, on aanvaardbaar. Zevibel wil al leen aan de quotering van de vangsten meewerken indien er EEG-fondsen beschikbaar wor den gesteld, die het de visseqs mogelijk maken om de moei lijke tijd, die als gevolg van de vangstbeperkingen zal aanbreken, te overbruggen. Volgens de voorzitter van Zevibel, die heer A. L. S. Loc kefeer, mag Nederland de voorstellen van de Westeuro- ■pese visserij conferentie niet accepteren, als niet tegelijker tijd wordt voorzien in een ovarbruiggingsr-egeleinig voor de tijd d-at de quotering geldt. „De quotering zal enorm diep ingrijpen op de resultaten van de bedrijven, vooral van diegenen, die iin de laatste ja ren grote investeringen heb ben gedaan in nieuwe sche pen", aldus de Zevilbelvoorzit- ter. Investeringsbedragen van twee miljoen gulden per schip zijn -na-et ongewoon Volgende week zal een be- stiiursdelegatie van de Neder landse visserij, waaronder een vertegenwoordiger van Zevi bel, een gesprek over bet quo- teringsprob-leem hebben met de minister van Landbouw en Visserij. Vaar Zeeuwse zijde ral waarschijnlijk die heer lockefeer worden afgewaar- Tegen de voorgestelde vangstbeperkingen bestaan ook buiten de Zeeuwse visse rijkringen grote bezwaren. Een groot deel van de Neder landse zeevisserij wordt er tbor getroffen. De quotering vu de zee-visvangsten heeft ten doel, een eind te maken aan de overbevissing van de Europese wateren. De biologen waarschuwen al enkele jaren Jat als gevolg van deze over bevissing het gevaar dreigt, dat bepaalde vissoorten uit werven, waarmee ook het lot v.a- de visserij bezegeld zal rijn. De visseri j-organisaties on- fa'kennen dit gevaar terdege maar a-ldus de heer Locke teer: „De consequenties van schappij De Stem B.V. 1 01150-7920 (4 lijnen); HUqST1 13 lijnen); GOES: Klokstraat M 10 en 13.30 - 17 00 uur.f - 20 00 uur. tel 01600-2234, tel 01600 - 49900. zondag v*" 341. 0 3751 of 01150 - 6297, Midden' ugustijn kantoor Nieuwstraat I -é tel 01150-5745. algerneer lan kantoor Kromme wee1 nvt tel 01180- 7438: redan s I ans Kantoor Klokstraat l jjj. straat 53. Goes tel 01 j,óntool I aalzone- G van Berket, K ..jp. 1 01150- 7920. privé tel 4fl, I R van der Helm. Melkweg •tredactie Zeeland: T. K Axel tel. 01155 - 2237. TE tel 01150 6297. el. 01100-4316. Morgen, dinsdag 27 aug Bergen op Zoom 11.28 ttansweert 10.35 en 23.15 '«neuzen 10.11 en 22.50 "bsaingen 9-41 en 22.20 "emeldinse 11.18 en 23.51. Vooruitzichten voor dinsdag Woensdag, opgesteld d-onr op zondag om 18 ?0 „„ujiU het KNMI Uur: Droog, Warmer Weersvooruitzichten fs gemiddeld over zonnig en later weer m ci] Neder- Voor dinsdag: aantal uren ®n: 3 tot 10; min. temp: om eeks 10 graden, max. temu Wstreeks 21 graden ;kans op en droge periode van min 'öis 12 uur: 90 procent; kaïns b eer. geheel droog etmaal 30 Procent. Voor woensdag: aantal uren °n; 4 tot 14- min- temp: om .Jeeks 12 graden- max temp: ureeks 12 graden; max. temp: en droge periode van min sts 12 uur: 95 procent; kans P een geheel droog etmaal: Procent- (Van onze correspondent) KIELDRECHT Ruim 750 wandelaars namen deel aan de grote wandeltocht te Kiel- drecht. 89 Wandelaars liepen de tien kilometer, 324 wande laars de 21 en 381 wandelaars de 42 kilometer. Op die tien kilometer w-as J. Stuits die oudste mannelijke deelnemer en M. de Wolf de o-udste dame. Mej. R, de B-re kel kreeg als gehandicapte een speciale prijs: een asbak. Op d-e 2-1 kilometer was R. de Smet de oudste mannelijke deelnemer en A. Laceur de oudste dame. Op d-e 42 km. was d-e 71-jari.ge A. vian Haver de oudsite deelnemer, die daar voor een beker ontving. De moedigste deelnemer op deze afstand was A. B-ra-ekel-er uit Eeklo, die met krukken de afstand liep. D-e deeelnemers waren zowel uit Kieldrecht, Oostende, Axel, Vli-ssingen en Terneuzen afkomstig. De verst komende groep kwam uit Ierland en liep de 42 km De eerstaankomende Kiel-dreehtenaar w-as B. Rijs- braok, de jongste aanwezige was D. de Munck die met ha-ar 19 maanden de 21 km. in de wandelwagen volbracht. De jongste wandelaars waren twee in-eisjes van vi-er jaar, n! I. Vergauwe en A. v.d. Po-el op de 10 km. Iedere deelnemer ontving een h-erinn-eringsimied-aillie, Groepen met minimaal 15 per sonen ontvingen een speciale medaille. Deze groepen waren St. Martinus, verkenners uit Nieuwk-erke. de Giro uit Meerdonk, de KAV uit Kiel drecht, d-e KVLG uit St. Ni klaas, Ollmpic uit Deurn-e, An tiloop uit Mechelen, WSV uit Wetteren, de KSA uit Kiel drecht. die tev-ens de grootste groep was d-e Giro uit Kiel drecht. het Paradij-sbe uit Leuven en de Lachende Klomp uit Nieuwfee-rke. (ADVERTENTIE) Meer dan 650 kinderen amuseerden zich zaterdag tijdens het grote kinderfestival kostelijk. Op het Kerkplein de Markt en bij het vijverplantsoen was het een ware kermis-drukte. De grootste attractie was een luchtkussen, welwillend afgestaan door „Schelde-International" uit Goes waarop de jeugd naar hartelust kon springen en bui telen. Op het feestelijk met vlaggen versierd terrein stonden 20 stands, waar spelletjes konden worden gedaan. Verder warei en een groot aantal behendigheidsspelen, zoals jeu de boules, paalklimmen, ringsteken, midgedgolf, een ski-baan en een hindernisbaan aanwezig. Het ontbrak de jeugdige deelnemers niet aan gratis eten en drinken, 's-HEERENHOEK Giste ren hebben de feestelijkhe den, die drie weken lang in 's-Heerenhoek worden geor ganiseerd ter viering van het 150-jarig bestaan van de pa rochie van de H. Willibror- dus en het eeuwfeest van de Kerkstichting aldaar, hun hoogtepunt bereikt- Een plechtige Eucharistie viering, waarin de bisschop van Breda, mgr. dr. H. Ernst de eerste celebrant was, een feestelijke receptie van het kerkbestuur en een gala zangfeest vormden te zamen een indrukwekkend teken van vitaliteit in de katholie ke gemeenschap van 's-Hee- renhoek. De eucharistieviering, die o-a werd bijgewoond door de commissaris va-n de koningin in Zeeland, mr J- van Aarts- en en het college van B. en W van Borsele, vormde de inzet van een in allé opzich ten luisterrijke dag, die door het gehele dorp werd meebe leefd, zoals bleek uit de tal rijke vlaggen in de woon kern en het massale bezoek op de receptie gistermiddag in de Jeugdhoeve- Daar was het kerkbestuur aanwezig, te midden van bloemen, vlag gen en wimpels- De voorzitter van de coör dinatiecommissie, die de ge hele cyclus van de drie we ken in elkaar heeft gezet, dr. H- Zwartelé, bouwde zijn feestrede op rondom een uit spraak die burgemeester G. H. van Waes eens heeft ge daan, nl. „een bevolking die in zichzelf gelooft, blijft een gemeenschap"- De oud-pastoor van 's- Heerenhoek, de heer Holt- kamp, befaamd om zijn ken nis van de katholieke histo rie van Zuid-Beveland, schets te op zijn onderhoudende wij ze een aantal feiten uit het verleden van, wat hij noem de „het roomse volk van Zuid-Beveland"- De deken van Zeeland, dr- A- Blommerde, haakte in zijn felicitatierede in op de historische waarheid, dat het de mensen zijn die de paro chie dragen „Voor U is het een vraag of U over vijf jaar nog wel een eigen pastoor zult hebben", zei de deken van Zeeland- „Maar zelfs zonder een in het dorp wo nende priester is het moge lijk dat het geloof kan wor den bewaard- Dat kan indien de verantwoordelijke mensen de zaak willen dragen. In het bisdom Breda, aldus dr- Blommerde, is men van de gedachte van de schaalver groting der parochies afge stapt en kiest men thans steeds bewuster voor eigen parochies, gebaseerd op klei ne gemeenschappen, ook al moeten die een eigen herder ontberen- Burgemeester Van Waes sloot daarop aan met een aan de burgerlijke bestuursfiloso- fie ontsproten advies: „Als U het als gemeenschap met elk aar goed kunt vinden, dan is er geen gemeentebestuur en geen college van G.S- d-at U van de wijs kan bren gen". Duidelij-k geroerd door de grote geestdrift die bij dit parochie- en kerkfeest onder alle la-gen van de bevolking is losge-m-aakt, zei pastoor Kroon tenslotte: „De wens om zich voor elkander in te zetten Leeft hier nog in 's- Heerenhoek. De vitaliteit van 's-Heere-nhoek, die soms in de vorm van brutaliteit naar buiten treedt, is niet gericht op onszelf, maar op ons na geslacht". De pastoor bracht uitvoerig dank aan de velen die het feest hebben doen slagen, waaronder speciaal de coördinatie-commissie. Een gezellig onderonsje tijdens de gisteren gehouden receptie. V.l.n.r.: burge meester Van Waes, pastoor Kroon, mevr. Van Waes en commissaris Van Aartsen. (Vain een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Zaterdag middag hebben 35 politie- (Vam een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND De evenementencommissie van de gemeente Borsele heeft beslo ten een subsidiebedrag van 500,toe te kennen aan de organisatie van de festiviteiten in 's-Heerenhoek rond het hon derdjarig bestaan van de kerk en het 175-jarig bestaan van de parochie. De commissieleden stonden wel even stil bij de aanvrage, die was gedaan door het r.-k. kerkbestuur van 's-Heeren hoek. Geen enkel commissielid had in de grond bezwaar te gen een gemeentelijke bijdra ge voor deze festiviteiten. Maar men had moeite met G wijze waarop de aanvrage ge daan was. Met name commis sielid J- de Koster stelde, dat de aanvrage niet nader was ge motiveerd en dat ook geen en kele inzage was verstrekt in baten en lasten. De aard van de evene menten was formeel ook niet bekend- De heer De Koster wilde in elk geval geen kerke lijke evenementen door de ge meente gesubsidieerd zien- Hii achtt dat niet passend- De commissie kwam tenslot te tot de conclusie dat het feit, dat geen begroting was bijge sloten bij de aanvrage in dit geval geen bezwaar hoefde te zijn omdat de gemeente niet hoefde bij te dragen in even tuele tekorten- Men besloot bij de toekenning voor alle duide lijkheid aan te geven voor welke festiviteiten de gemeen te een geldelijke bijdra-se wil verlen De commissie keurde verder een bijdrage van f 2-50,- aan de- supporersclub J. Raas te 's-Heerenhoek goed in de kos ten voor d-e geboden huldiging van de heer Raas als lands kampioen wielrennen ama teurs- Een verzoek tot subsidie van de Zeeuwse ren- en tour- olub Theo Middelkamp uit Goes werd afgewezen- (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG De demon stratie met de vlaspers van de heer L. Herwegh uit Heikant, die gistermiddag werd gege ven op het terrein van vlaste ler Dekkers Te kwakkel, is uitgedraaid op een succes. Tal loze belangstellenden uit bin nen en buitenland waren aan wezig om te zien hoe uitvin der Herwegh het vlas per ste. Volgens de betrokkene is het apparaat, dat vooral ener giebesparend werkt bij alle toeschouwers goed in de smaak gevallen. Met name van die industriële zijde was veel belangstelling. Er waren overi gens niet zo veel vlastelers aanwezig. Het its op het ogen blik volop oogsttijd. De de monstratie kon dit maal einde lijk doorgang vinden, enkele maanden is geprobeerd een demonstratie te houden, maar het weer werkte tot op heden niet mee. D-e h-eer Herwegh, uitvinder vam meer dan een landbouwwerktuig, bouwde h-et apparaat met eigen handen zond-er gebruik te maken van zelfs maar een werktekening. Dat d-e constructie niets te wensen over laat bewijst wel die waardering van landbouw- specialisiten uit Wageningen. De Heika-nter heeft nog m-ee-r plannen met de ma-chine. Hij maakt er overigens z^lf veel vuldig gebruik van. Voor tante Heieen waar de kinderen zo heerlijk hebben gelogeerd. Niemand woont te ver om 'n bloemetj te sturen. Uw Fleur op- bloemist zorgt ervoor! Fleur op Interflora Nederland. Gegarandeerd goed. (Van onze correspondent) BRESKENS De muziek vereniging Uit het Volk, voor het Volk, in Breskens heeft het 75-jarig bestaan gevierd. Om 14.00 u. vertrok het gezel schap vanaf de muziektent op het speelplein naar het ge bouw De Uitkomst, waar een receptie werd gehouden. Voorzitter I- de Hulster heette een groot aantal belang stellenden welkom en vertelde over de ups en diowms van de vereniging. Namens de federatie v-an fanfare, harmonie en brass band sprak de heer A. Gossei- je uit Oostburg gelukwensen uit. Hij zei dat de muziek een nuttige functie vervuldt in de gemeenschap- Hij hoopte, dat men nog lang door zou mogen gaan. Vervolgens reikte hij ter ge legenheid van diit jubileum voor 40 jaar muzikant speldjes uit aan P. Bouwens, D. Halst, J. Herman, J. Heule, A. de Hulster, A. Visser, J. Visser, C- Verberkmoes, C. Ghijs en C. van Veen. Zilveren speldjes (25 jaar lid) kregen H. Maas, J. Meij- aiamt, J. Quars, C. Viser, A. Salome «n M. van de Broek. Ook voorzitter De Hulster kreeg een speldje aangeboden. Namens de drumband Oost burg werd een muziekbon aangeboden. Wethouder J. Vergouwen sprak namens het gemeentebestuur van Oostburg woorden van geluk en hoopte dat men nog lang in Breskens zal kunnen en mogen musice ren. Voorzitter K. Staalduinen uit Maasdijk in het Westland zei, dat men gelukkig geweest is met de adoptatie van Bres kens en dat d-e leden van Maasdijk altijd graag naar Breskens zijn gekomen. Hij wenste de vereniging nog vele gelukkige en goede iaren toe- I Na deze officiële receptie begaf het gezelschap zich naar hoteil Het Wapen van Bres kens, waar een diner werd aangeboden aan alle leden. Tot in de kleine uurtjes werd een geanimeerd bal gehouden. equipes afkomstig uit Vlissin- gen, Terneuzen en Middelburg deelgenomen aan de eerste Zeeuwse Politie Autorally, die de Vlissingse politiesportvere- niging in samenwerking met MAC De Zeeuwen heeft geor ganiseerd. Natuurlijk waren er tijdens deze rally diverse specifieke verkeerstechnische moeilijk- hieiidj-es ingevoegd. Zo mochten de deelnemers op een bepaald deel van de route niet barder d-a-n 30 kilometer per uur rij den. Ze wisten natuurlijk niet dat er op dat moment een snelheidscontrole met g-atzo- metars werd uitgevoerd. Vele deelnemers bleken voor het gemak maar de 50 kim. te hebben aangehouden, w-at hen in de praktijk een leuke geld boete opgeleverd zou hebben, maar nu alleen maar een groot aantal strofpunten kostte. In de rally wias pok een mistcontrole ingebouwd. Dat hield in dat er groot licht omstoken diende te worden. Maar ook hier bleken weer veel deelnemers in de fout te zijn gegaan. Met het juist le zen van de opdracht-en hadden vele politiemensen 00-k nogal wat moeite. De rally ging over een afstand van 45 ion. en er mocht 2,5 uur over gereden word-en. Eer ste werd uiteindelijk M. Hu brechtse uit Vlissingen, maar hij had evengoed toch nog 90 strafpunten. Tweede met 169 stmafn. werd de heer Schout uit Oost-Souburg en de Ter- neuzenaar R.L. Verbage mocht uit handen van de vice-voor- zitte-r van MAC -de Zeeuwen, de heer De Vos, de derde prijs in ontvangst nemen. Voor ie dere deelnemer was er na af loop een attentie. Brigadier M. Roelants en d-e gefors. B; en J. van Rossu-m van de Vlissingse gemeente-poLitiesportvereni- ging hebben voor de organisa tie va-n dit evenement gezorgd. „Volgend jaar doen we het weer", liet de heer Roelanitse weten, „we hopen alleen d-at er dan nog meer deelnemers zullen zijn. Excursie De leden van de gemeenteraad van Borsele en de diensthoofden, grotendeels vergezeld van de echtgenoten hebben een uitstapje gemaakt naar Antwerpen. Dit in het kader van het afscheid van enkele niet terugkerende raadsleden. De raadsleden maakten een excursie door het industriegebied op de linker- Scheldeoever en bezichtigden de kerncentrale te Doel. De' dames bezochten de binnen stad van Antwerpen. Na dit middagprogramma werd geza menlijk gedineerd in Antwer pen- Tijdens deze bijeenkomst bracht burgemeester Van Waes dank voor hetgeen wij len de heer A. C. de Kooning en de aanwezige heer J. A. van de Guchte uit Lewedorp in de afgelopen periode in het be lang van de gemeente hebben gedaan- De gemeentelijke ere medaille in zilver werd uitge reikt aan de heer Van de Guchte. V.V. Volharding De heer M. Ho-ondert voorzitter van de stichting Dorpswelzijn in Ove zande, heeft de eersite steen in de fundering van heit clublo kaal van voetbalvereniging Volharding gemetseld- Voet balvereniging Volharding telt 90 werkende leden- Drie we ken geleden is men begonnen met de bouw van een eigen clubhuis. Iedere avon den ook op de zaterdagmorgen wordt nu door vijf a zes leden van de club hard aan de bouw gewerkt- „Dit gebouw hebben wij nodig om de clubgeest te bevorderen- De leden kunnen er vergaderen en na de wed strijden kun je er gezellig in vertoeven", was de mening vain de heer Hoondert. Aan secretaris J- van Gessei van Volharding overhandigde de heer Hoondert namens de stichting Dorpswelzijn, een doelnet voor het hoofdveM- De heer Hoondert merkte op dat er een grote behoefte aan par keergelegenheid bij het sport veld bestaat- Gouden bruiloft De heer en mevrouw E. Schelstraete-Van de Vijver te Sluiskil vierden hun gouden huwelijksfeest. „Het was liefde op het eerste gezicht. Ik diende in een café en daar heb ik mijn man ont moet", zegt de 72-jarige me vrouw Schelstraete. De 76-ja- ri'ge bruidegom werkte 42 jaar in de landbouw. Hij is ook acht jaar bij de NSM in Sluis kil werkzaam geweest. Vooral aan deze periode bewaart Em manuel Schelstraete de beste herinneringen. „We hebben sa men harde en moeilijke tijden doorgemaakt. Toch zijn we ge lukkig dat we zo lang bij el kaar mpgen blijven", zegt me vrouw Schelstraete. Een neef van haar, Arthur Schelstraete, heeft de H Mis uit dankbaar heid opgedragen.

de Stem | 1974 | | pagina 3