Zeeuwse milieuclubs schroeven eisen op I11 Sloe is öed boeren zeeuws VLAANDEREN IN DE GREEP VAN SCIENCE FICTION RIMS Jf A TERSTAA T REKENT AF MET TROPISCH KANAALWATER Kans op regen DR. TESINK (GEZONDHEIDSDIENST): /.os/es OÖSTERSCHELDÏSLUITING MET CAISSONS BIEDT MOGELIJKHEDEN Weekenddienst Stemredactie stad VVD krijgt geen kans in M.-Zeeland Kom verloren Sas van Gent Awards Bijval FILMS IN ZEELAND Biervüef van Genï Vlissingen G©es 's-Gravenpolder Sluiskil 2aterdag 24 augustus 1974 weer D tel. ewegen, Hoedekenskerke I Heerenhoek en Ovezandë »e praktijk van de huisart; en, J. Kole, S. Wöstmam, n H. ZwarteQé wordt tot laandagochtend 8.00 Ultr vaa-rgeniomen door dokter J Jeldof, Korteweg 23 té teewegen. tol. 75. es, Dokter F. van Be» Jostsingel 132, tel. 5306. 1 ek, Philippine en Sluiskil H. Hofstee, Julian^ 10 te Hoek, tel 1154—1345. .1st,. Dokter W. Eysink, Gla- lieweg 50, tel. 2060. oetinge, Wemeldlnge, Ka, pelle-Biezelinge en Katten- lijke, Dokter Vreeswijk te Kapelle, tel. 01102—1290. oosterzande, Dokter J. Ter Burg, Groenendijk 52 te Hontenisse, tel. 01148—1377 Tot maandaigimorfien 8.00 iu-r. iddelburg, Dr. J. Pel, Rüu_ aansekaai 11, tel. 28659 (a. erda-g) en dokter J. v. 8, Hijst, Rouaansekaaii 11, te( 15343 (zondag). Visites aaiu .•ragen voor 10.00 uur. spreekuren voor dringende jevallen van 12.3013.00 en /an 17.3018.00 uuir. jiimerswaaL Dokter A. de Wijs te Yerseke, tel. 01131 1444 voor de dorpen Hans- •eert en Yerseke. Dokter C. lonker te Kraibbendijke, iel. 011341544 voor dé dorpen Kraibbendijke, Krui- ningen en Rillarad-Bath. van Gent e.o., Dokter E. a Puy, Stationsstraat 26 te Sas van Gent, tel. 1777. ■rneuzen, Dokter Van Herk, _M. de Ruytersdnigel, tel. 11150—4000. issingen, Dokter a. Mijn- lieff, tel. 2525 (tot zaterdag 24.00 uur) en dokter S. Wartena, tel. 3933 (van za terdag 24.00 uur tot zondag 24.00 uur). Visites aanvra gen voor 10.00 uur. Spreek uren voor dringende geval len van 12.3013.00 en van 17.30—18.00 uur. 'olphaartsdijk, 's h. Arends- kerke en Heinkenszand, Dokter A. Vos te IVol phaartsdijk, tel. 01198231. aamslag, Dokter C. Verboom, Axelsestraat 2, tel. 1377, indartsen Z .Vlaanderen, Tandarts W. Neve, Rooseveltlaan 51 te Axel, tel. 01155—2332. Spreekuren zaterdag van liO.OO10.30 en van 18.00 18.30 uur, zondag van 12.00—12.30 uur. '.Z. Vlaanderen, Tandarts A. van Goor te Oostburg, tel. 01170—2077. Spreekuren za terdag en zondag van 12.00—12.30 uur. 'alcheren, Tandarts H. de Vries, Badhuisstraat 107, te Vlissingen, tel. 011842644. Spreekuren zaterdag van 9.00—10.00 uur, zondag van 11.00—12.00 uur. en N. Beveland, Tandarts J. ten Haaf, Beatrixlaian 38 te Goes, tel, 011005716. Spreekuren zaterdag en zon dag van 9.00—10.00 uur. ierenartsen en Z. Bevcland, Dierenarts dr. M. Karelse te Heinkens zand, tel. 011061290. .Z. Vlaanderen, Dierenarts .T. de Haas, Axelsestraat 108 te Zaamsl-ag, tel. 01153 1366. Valcheren en deel N. Bevc land, Dierenarts J. Hoftijzcr te Middelburg, tel. 01180 13118. Consult alleen na te lefonische afspraak. '.Z. Vlaanderen, Dierenarts H v. d. Vijver te IJzendiJ- ke. tel. 01176—1388. potheken roes, Zeeuwse -apotheek, tel 5255. Iiddeiburg, Apotheek L. v.i- Boogert, Vrijlandstnaat tel. 12789. 'erneuzen, Apotheek Hatnai*. tel. 2060. 'lissingen, Apotheek J. v. Sande, Badhuisstraat 30 tel. 2066. WIJKVERPLEGING .ardenburg. Cadzand, O®8*' burg en Sluis, Zr. Kluck Sluis, tel. 01178—1640. tiervliet, Breskens, G™60"; Hoofdplaat, Schoondijke J» IJzendijke, Zr Setalp Orchideesitraat 3 te 01 kens, tel. 01172—1350. lllewoutsdijk e.o., Hoogenboom, Groene Krjj gebouw, te EllewoutsdhJt. tel. 01104—259 Joes, Zr. T. Coomans. 797°- Kr Jroot Axel en Zaamslag, J. v. Exel. Polderstraat w Zaamslag, teL Toek, Philippine en Slu^; Zr. Eustelle, Jacob HoDe', straat 2 te Fhnüpp*®®! 11159—306, b.g.g. 0110 V.Z. Zr Wissenkerke. tel. 372. en "land, Krabbendijke Waarde. Zr. Verschoor. 01134—1510. t n ws- las van Gent, Zr. J. va" Ul2g. sela-er, Beneluxstraat tel 01158—1916. y. 'erneuzen. Zr. D. Ho Steenbergenlaan 6 3360. VLISSINGEN (ANP) Rijkswaterstaat onderzoekt m samenwerking m-et de Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM) de mogelijkheden om de tempe ratuur van het water in het Kanaal door Walcheren en in 8e binnenhaven van Vlissin gen te verlagen tot 30 graden Celcius- De temperatuur van h-et water ter plaatse wordt zo lioog do°r lozing van koelwa ter van de Viissdngse elektri citeitscentrale aan het ka naal- Daardoo,- kunnen ziek tebacteriën zich geruime tijd in het opgewarmde water handhaven en voortplanten, waardoor er gevaar voor iwemmers optreedt in de zo mer- In de winter .zorgt de hogere temperatuur -voor mistvorming en ij zei op de nabij gelegen wegen- In februari 1973 stelde het Vlissingse gemeenteraadslid, tevens voorzitter van de Ver eniging Milieuhygiëne Zee land de heer J. Bannink vra gen aan het college van B en W. van Vlissingen over deze zaak- Nu, ruim 19 maanden later, antwoorden B. en W- van Vlissingen dat er wat gaat veranderen- Er wordt overwogen de elektri citeitscentrale Vlissingen tij delijk of permanent minder verhogend te laten opwek ken. Daarnaast wil rijkswa terstaat door een bepaalde manier van spuien het koel circuit vergroten- Het Kanaal door Walcheren en de bin nenhaven vormen door die hoge temperatuur van het water een biologische be zienswaardigheid- Er zwem men namelijk tropische vis sen, terwijl er ook sprake is van enige koraalvorming, maar voor de zwemmers mo gen dit soort bezwaren geen punt ziin meent B. en W. want die mogen zich niet eens in dat gebied ver-to nen- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Aan de vooravond van de Kamerdebatten over de Oosterschelde hebben drie Zeeuwse milieuorganisaties een gemeenschappelijk advies opgesteld. Dit advies is verzonden aan de leden van de Tweede Kamer. Het heeft ten doel om uit de door de regering voorgestane variant voor afsluiting van de Oosterschelde (een water- doorlatende caissondam) een maximum aan rendement ten behoeve van een zout getij- denmilieu te halen. In een eerder stadium had den de drie organisaties al een aantal verbeteringen van de door de commissie-Klaasesz aanbevolen variant voorge steld, namelijk: vervanging van de Keetendam door een Piiilipsdam, vergroting van de fetij-amplitude in de eindfase, tn beperking van de zoetwa- terlast via de sluizen en gema len in het Oosterscheldebek- Nu de voorkeur van de re gering uitgaat naar de caisson- dam eer geavanceerde op lossing, die door de N.V. Dijksbou-w is voorgesteld ivorden de eerder geuite wen sen opeen? haalbaar aldus de drie organisaties, in casu d-e stichting coördinatieorgaan voor natuurlandschaps- en milieubescherming, de Vereni- ging Milieuhygiëne Zeeland, Vooruitzichten voor zondag to maandag opgesteld door het KNMI op vrijdag oin 18.00 oor: zonnige perioden, moge lijk enige tijd regen. Weinig wandering in temperatuur, lieersvooruitzichten in cijfers [tmiddeld over Nederland- Voor zondag aantal uren zon 1 tot 8, min. temp. omstreeks IS graden, max. temp- om streeks 22 graden, kans op een ^oge periode van minstens 12 oor 80 procent. Kans op een Scheel droog etmaal 50 pro tent. Voor maandag aantal uren 1 tot 8, min. temp. om streeks 13 graden, max. temp. «nstreeks 22 graden, kans op i een droge periode van min- stens 12 uur 80 procent, kans 9 een geheel droog etmaal 40 Procent. en de stichting Natum-r en Mi lieu. De besturen van deze drie organisaties zeggen: naar onze mening behoort ver wezenlij - king van onze wensen thans tot de mogelijkheden. Door toepassing van de caissondam kan een groter getij-amplitu de dan 1.80 meter bij Yerseke tot stand worden gebracht. Hierdoor, en door „bijmen ging" van het zout Grevelin- genwater, hetgeen mogelijk wordt door aanleg van een Philipsd-am (variant C-3) kan het effect van scbutwater via de sluizen in de compartimen- teringsdammen worden ver minderd. Zoetwateroverlast vanuit het Brabants-Belgische afwaterin-gsgebied kan via een kanaal naar de Westerschelde, ongeveer parallel aan de door steek voor de Schelde-Rijn- verbinding door Zuid-Beve land worden ondervangen- De belangen van de scheepvaart kunnen worden gediend met de aanleg van een scheep vaartkanaal van de Wester schelde door Zuid-Beveland naa.r de Schelde-Rijnverbin- ding. In dit verband merken de drie organisaties op dat het adv'es van de Raad van de Waterstaat (Wemeldingedam en Philipsdam, variant C-4) ten gunste van de soheep- vaartbelangen een ernstige vermindering van de natuur wetenschappelijke waarden en een totaal verlies van de schelpdierenteelt inhoudt. Door de aanleg van een We meldingedam zal namelijk de kom van de Oosterschelde verloren gaan. „Juist deze kom is dioor de combinatie van constant hoog- zoubgehalte en hoge gemiddel de zomertemperaturen van vi tale betekenis voor het. speoi- fieke milieu waarvan de com- mins-ie-Klaasesz het behoud op overtuigende wijze heeft be pleit", aldls de drie organisa ties. Uitvoering van deze vari ant zal dan ook onherroepelijk het einden van de schelpdie renteelt betekenen- Bovendien roept zij bedenkingen van pla nologische aard op, aangezien stellig druk zal worden uitge oefend om alsnog te besluiten tot aanleg van een -centrale Deltaroute en van het Rei- merswaalplan. Beide zouden evenwel op ontoelaatbare wij ze inbreuk maken op het be ginsel dat. de centrale Delta open moet blijven. De drie organisaties zijn verder van oordeel dat biij het zoeken naar de definitieve op lossing van het Oostersehelde- vraagstuk geen nieuwe conces sie aan het milieu mag worden gedaan. Er dient integendeel met de grootst mogelijke zorg vuldigheid, vindingrijkheid en scheppingskracht te worden gezocht naar oplossingen die de beste garantie voor blij vend behoud van een optimaal milieu bieden. „Daarom mag variant A-5 (dijkverhoging en Keetendam) niet u't de be langstelling verdwijnen. Daar om is wellicht ook variant CO (stormvloedkering in de mond van een niet gecompartimen- teerde Oosterschelde) het overwegen waard, nu de toe passing van caissons wordt overwogen", aldus de drie or ganisaties. MIDDELBURG (ANP) De VVD krijgt ondanks zijn sterke kiezerswinst bij de jongste gemeenteraadsverkie zingen geen voet aan de grond in de colleges van B en W in de drie grote gemeenten in Zeeland. In Middelburg bij voorbeeld heeft de VVD wei een zetel geclaimd, maar de PvdA. die twee van de vier wethouders zetels bezet en de CHU em de AR, die beide de twee andere bezetten, hebben de -eis van de VVD van de haind gewezen. Middelburg heeft al een WD- burg-emeester en daarmee is deze partij volgens PvdA, CHU en AR ai rijkelijk be deeld. In Vlissinben verandert er ook niets a,an de situatie van de afgelopen vier ja-ar. Daar houdt de PvdA twee en hou den de gezamenlijke christelij ke partijen de andere twee zetels bezet. Ook hier heeft men de WD laten weten, dart er van een w-ethoudierszetel voor deze partij geen sprake kan zijn. In Goes heeft de VVD een wethouderszetel. Ondanks de verkiezingswinst komt daar echter geen verandering in. De PvdA behoudt zijn ene en de twee gecombineerde christelij ke partijen de andere twee zetels. EXPOSITIE In ga-Ie rij Uilenspiegel aan de West kade te Sas van Gendt wordt van 31 awgusrtius tot en met 21 september een expositie ge houden van tekeningen v-an Zeeland, vervaardigd door W. Cremer. 1451 ie luist en Hontenisse, zr- Waal-Ca-mbeen. tel. U"* 402. iTa- I oetinge, Wemeldinge, pelle en 's GravenP0 l. Ribbenfl, te Kapelle. tel. Konstanz 389 -4, Rheinfel- jf? 241 -2. Straatsburg 225 -5, "ittersdorf 379 -6, Maxau 432 Ploehingen 126 -2, Mann heim 252 onv, Steinbach 118 i Mainz 225 -2, Bingen 132 -2. öub 170 -3, Trier 232 plus 7, Koblenz 170 -5. Keulen 129 -6. Kuhrort 284 -6, Lobith 918 -7, faanerdense kop 891 -6, Nij- Jttgen 717 -7, IJsselkop 857 .2 '"de IJssel 388 onv, Deventer ow, Monsm 5434, plus 2, ®M»aren 3-812 -2, Belfeld 1)36 -i. Grave beneden de J:s 501 plus 2. 3e minste waterdiepten iin 'eargeul, heden verme!d_ op Waarschuwingsborden, zijn centimeters: S-pijk-St. An tes 345. Driel-Amerongen 300 .j'ercüepte béneden St.-An gles 340 20 2064. en Iruinlngen en Yers^ooten- Hansweert, Zr. G dorst, tel. 01130-—1545. Beveland, Wilhelm"„jj. Kattendijke en Wolphaa dijk, Zr. M. wan Gorp^ Mo, lrgen, zondag 25 aug. gen op Zoom 9.03 en 5®»sweert 8.03 en 20.39 Jftewen 7.39 en 20.13 issingen 7.08 ei, 19.44 "Heidinje g.53 en 21.10 i JJtendag 26 aug. 1 22 3?en °o Zoom 10 04 ftansweert 9.14 en 21-54 J'Oeuzen 8.50 en 21.30 Ölen 6.21 en 21.00 ^cidinge 9.54 en 22.25 (Van een onzer verslaggevers) GOES De directeur van de provinciale gezondheids dienst voor dieren in Zeeland, dr. J- Tesink, is volgens „De Gouden Delta", het maandblad van de Vereniging Milieuhy giëne Zeeland in vijf jaar tijds van een fervent bestrijder van de industrialisatie in een vurig voorvechter van de industrie veranderd. Een aantal citaten uit intervieuws die dr. Tesink in die vijf jaar aan diverse dagbladen toestond, moet die ommekeer bewijzen. Dr. Tesink heeft schouder ophalend van d-e publicatie in De Gouden Delta kennis geno men. „Journalistieke waa-- hoofderij", noemt hij het be treffende stuk. „Ik ben nog altijd als de dood voor fluor in ho-ge concentraties. Aan die mening is niets veranderd", zegt hij. „Ik heb inderdaad (zoals de VIMZ-publicatie sug gereert) noch in het Sloe, noch in geheel Nederland ooit een mens gezien die last had van fluorvergiftiging. Dat is niet bedoeld als geringschat ting van het fluorprobleem, maar een feitelijke vaststel ling- In het VMZ-blad wo-rdt mij in dit verband de uit spraak in de mond gelegd, „dat ;e, als je in het Sloege- bied kool en andijvie uit je tuintje haalt, je de buitenste bladeren even van de kropjes moet doen. Binnenin is het fl-uorgehalte dan weer nor maal". Dr. Tesink tegenover Dl Stem: „Elke huisvrouw in Ne derland pleegt de buitenste bladeren van andijvie, spruit jes, kool, sla en dergelijke te verwijderen. Fluor of geen fluor. Juist omdat de huis vrouwen de kro-pgroenten niet met huid en haar op tafel brengen, is het gevaar voor fluorvergiftiging in ons land nihil. Dr. Tesink ontkent dat hij in een propagandist voor vervuilende fabrieken is ver anderd. „Als er, behalve Hoechst en Pechiney nog een fluorbron in het Sloe gebied bij zo-u bomen, dan zou ik moeite doen om die te weren", zegt hij. En hij vervolgt: „Ver- huging van de totale fluoruit- stoot zal het noodzakelijk ma ken om de gxen-s van het ge bied waarbinnen rendabele veeteelt nog mogelijk is (die grens valt nu samen met de zogenaamde A-4-lijn in het Sloe) nog verder op te schui ven". Mede door verdergaande zuiverinigsmaatregelen bij Pe chiney is de fluorsituatie bui ten de A-4-lijn in het Sloege- bied nu zodanig dat er goed mee te leven en te boeren valt", aldus dr- Tesink. Binnen de A-4-lijn wordt praktisch geen veeteelt meer bedreven. Een bewering in het VivIZ- blad, dat die fluoruits-totende bedrijven in de kanaalzone Zeeuwsoh-Vlaanderen en in het Sloe respectievelijk ruim 100.000 en ruim 56.000 gulden per jaar aan „schadeuitkerin- gen" hebben gedaan, kan, al dus dr. Tesink gemakkelijk verkeerd worden uitgelegd. Men zou kunnen veronderstel len dat de fabrieken voor de genoemde bedragen schade aan de veeteelt toebrengen. Dat is beslist niet waar, aldus dr. Tesink. „in die bedragen", zegt hij, „zitten de kosten voor speciaal veevoer, waaron der rundveekoeken en onbe smet groenvoer, de kosten van onze werkgroep „Begeleiding Veehouderij" en doch slechts voor een bedrag van een paar duizend gulden enkele schadevergoedingen. In die laatste gevallen, aldus dr. Tesink, is het overigens nog zo dat de fabrieken op advies van onze werkgroep het „voordeel van de twijfel" al tijd aan de boer toerekenen- Een koe die wordt afgemaakt omdat zij een poot gebroken heeft, wordt vergoed als bij onderzoek van het kadaver blijkt, dat er een geringe hoe veelheid fluor in het bot heeft gezeten. Immers: het is in zo'n geval denkbaar dat een lichte fluorose bij het breken van die poot een rol heeft ge speeld. De fabriek redetwist daar niet over en vergoedt het do-de dier. Dr. Tesink houdt bij dat alles staande dat de betekenis van de Zeeuwse in dustrie voor de mensen die er werken, zwaarder weegt 'dan het lot van enkele koeien, „Zoals het nu loopt, met een industrialisatie die de omge ving geen groot last bezorgt, ben ik er tevreden mee", zegt dr. Tesink. Hij voegt er aan toe: „Het is vreemd, dat ze altijd over het Sloe praten en schrijven als het om fluor gaat. In Sas van Gent leven de boeren ai 17 jaar met het flu orprobleem. Maar daar hoor je nooit over"! Ook in de kanaal zone. zo voegt hij er aan toe is het voor de boeren op het ogenblik goed uit te houden. teratiuur Wer nog niet voor volwaardig aangezien' De Rycke: „Toch wel, en men vraagt me veel boeken- Nooit wordt er smalend over SF gesproken. Het is een volwaardige literatuur ge worden waarin alle mogelij ke aspecten worden behan deld en waarin ook maat schappijkritiek opgenomen is. Het is onidertu-ssen ook wel duidelijk geworden dat even eens de uitgeverijen de SF- literatuiur als volwaardig aanzien- SF-bandjes gaan doorgaans heel vlot op de markt. De boeken komen ook makkelijk bij jonge mensen terecht omdat het meestal pocfeetuitgaven zijn en dus voor iedereen te koop. Ne derlandse uitgeverijen onder scheiden zdöh daarin. Uiteraard bleef evenmin Nederland onberoerd toem de SF^wave over Europa kwam. Er is zelfs een samenwerking over de grenzen heen en dan nog wel in Beneluxvertaand. De Sfancon 4 die vorig jaar te Gent plaatshad mocht door de medewerking vam het Ne derlands contaotcentr-uim voor SF ook de naam dragen van Beneluxcon 1. Er werd over eengekomen dit Beneluxcon telkens afwisselend in België en Nederland te houden. Be neluxcon 2 heeft nu plaats te Amersfoort op 9 en 10 no vember. Te Gent leven er mensen die in de ban verkeren van de science fiction. Films waarin de (lugubere) toekomst van de wereld wordt voorspeld trekken volle zalen; bij de boekenverkopers liggen de SF-bandjes vooraan in de etalage en zelfs op de rommelmarkt kan je al beduimelde toekomst verhalen voor een prikje kopen. Een gunstige voedingsbodem voor een SF-vereniging die minder dan twee jaar bestaat en eind augustus reeds een tweede na tionaal Belgisch science fictioncongres organiseert. de mens ven. aanwezig zal blij- „Het congres vorig jaar in Gent was zo'n succes dat we besloten hebben om te doen. We hebben er vee! het dit jaar weer in Gent te doen. We hebben er veel meer reacties gekregen dan vorige jaren in Ant- 'werpen", zegt André de Rycke, voorzitter van de Gentse kern van de Ver eniging voor Science Fic tion en Fantastiek (afge kort SFAN) daarover. De vereniging die d elief- hebbers van (meestal) litara- tu-ur en films met de drei gende wijsvinger naar de toekomst gericht groepeert zag in december 1969 in Ant werpen het levenslicht. De leiders menen dat zij bij val heeft, want er zijn reeds meer dan 200 leden, waarvan een flinke kern te Gent van 5C aangeslotenen. De „ener gie" wordt vooral geleverd door André de Rycke die 44 jaar is en ingenieur en door Luk de Meester- Eerstge noemde moet er al zijn vrije tijd aan besteden. „Ik heb reeds meer dam 1000 SF-boe- ken gelezen", zegt hij. Maar De Meester doet niet onder- Hij heeft een verza meling van meer dan 2000 werken over zijn geliefkoos de onderwerp. Hun visie op de wereld in de toekomst werd er duidelijk door be- paafld. „Als ik zie wat een knoeiboel de mens van de wereld gemaakt heeft, ben ik zeer pessimistisch", zegt De Rycke. Gelukkig heeft De Meester een minder sombere blik want hij heeft nog ge loof in het positieve dat in Over Sfancon (afgekort CO'N) zeggen zij dat het meer convention wil bedui den dan congres. Een congres klinkt veel te academisch en SF'ers zijn niet die stijfdef- tige heren met boordje en cfcas, maar losse nonchalante jongens. De benaming „convention" sluit overigens beter aan bij het taalgebied waar de SF het eerst opgang maakte, na melijk Amerika, Het hoogte punt viel 20 jaar geleden. „In die jaren was er in het Nederlandse taalgebied nog een enkel SF-boekje te kpij- gen", zegt De Rycke, het te vens jammer vindend dat op de scholen geen letter leer stof gegeven wordt over SF. Dit in tegenstelling met de V.S., Engeland en Frankrijk, waar het zelfs op de uni versiteiten geprogrammeerd staat. Misschien wordt de SF-li- Voor redactionele aangelegenheden kunt u zich komend weekeinde wenden tot de heren A. Koopman, tel. 01180-7438 (voor Midden-Zeeland) en R. van der Helm, tel. 01170-3370 of 01152-432 (voor Zeeuwsch-Vlaanderen). Wat dan weer niet bete kent dat Sfancon 5 zo maar tot een lokaal onderonsje ge degradeerd wordt. Zonder te trachten de officiële Europe se conventie (Eurocon) te onttronen krijgt het congres te Gent een internationaal cachet met de uit alle landen komende auteurs die er hun werk komen voorstellen. Ma nuel van Loggem mag er niet bij vergeten worden. De voordrachten worden afgewisseld met filmverto ningen en discussies. Ook is er een tentoonstelling en worden er „awards" uitge reikt aan personen die zich in het afgelopen jaar ver dienstelijk maakten op het SF-gebiëd. Eén daarvan is de bekende Belgische auteur Hugo Raes. De organisators zien voor wat betreft hun conventie de onmiddellijke toekomst roos kleurig tegemoet- Vooral ook omdat zij op 30 en 31 au gustus en op 1 september de mogelijkheid hebben alles wat bij 'n dergelijke opzette pas komt, onder te brengen in één gebouw, namelijk het Home Fabiola, deel van de universitaire campus aan de Overpoprtsihraat te Gent. De deelnemersprijs zal geen be letsel zijn om de SF-fans die dagen uit Geint weg te houden. Die bedraagt maar 120 Belgische frank. Eindredactie Bas Augustijn LUXORTHEATER. In Ter- neuzen draait tot en met aanstaande dinsdag de MGM- techinicolor Ben Hiir, nu niet bepaald een film van de laatste tijid. De titelrol wordt gespeeld door Charlton Hes ton. De lotgevallen van de Joodse prins die erin. slaagt de gunst van een Romeinse natabele te verwerven is overbekend. Spectaculair zijn de wagenrennen die voor de. liefhebbers van kleurrijke spektakelfilms tot de hoogte punten van de film gerekend worden. MIDDELBURG CITY THEATER. De be slissende aanval, is het ver haal van een zestal Ameri kaanse commando's die als opdracht krijgen een grote brug over de Elbe op te blazen. Een en ander is ge situeerd in de laatste dagen van de Tweede Wereldoor log. De mannen slagen in hun opdracht maar leggen hierbij wel een voor een hei loodie GOES, GRAND THEATER Komende week een vierla. films in Goes- Tot en met vanavond 19 en 21-3-0 uur wordt „Charly Varriok ge draaid, waarna Jesus Christ Superstar tot en met dinsdaga vond het scherm van Grand zal vullen- De rock-musica) door menigeen bewonderd, door anderen afgekraakt- De jeugd kan zondagmiddag aan zijn trekken bomen wanneer Sjors en Sjimmde met hun rebellenclub een paar boeven bijstaan die een detectivebu reau willen beginnen. Een streven waarin zij gesteund worden door beide „helden", die bij bun avonturen dit lieer verzeild raken in Zuid- Amerika. HULST. KONING VAN ENGELAND- Pikant gevrij in de Alpen wei, blijft ook deze week op de agenda prijken van de Hulster boiscoop- Zondag middag o-m drie uur evenwel wordt ruimte open gelaten voor de „Jungle Kat"- OOSTBURG. LEDELTHEATER. Evenals in Hulst vertoont het filmprogramma in Oost burg weinig variatie- Voor de 17e week draait da-ar „Vrolijke ontucht in Tirol"- Zondagmiddag 14 uur als „afwisseling" „De schat in het Zilvermeer", een verfil ming van het beroemde ver haal van Karl May- In de r.-k. kerk te Bier vliet, zullen zondag 25 augus tus om 10 uur tijdens de eu charistieviering broer en zus Michael en Monika Fa-ust uit Porz bij Keulen orgel en dwarsfluit bespelen- Zij zullen lied-eren van Handel en B-a-ch ten gehore brengen. SAVOK De volleybalvlub SAVOK te Sas van Gent is voornemens om binnen haar vereniging naast volleybal ook basiketbal te gaan spelen. In dien hiervoor voldoende be langstelling bestaat zat zo mo gelijk met een heren- en een damesteam nog in september Worden begonnen en competi tie worden gespeeld. Ook met junioren zal basketbal worden gespeeld. Bel angst el lenden kunnen zich aanmelden en na dere informatie verkrijgen bij het secretariaat van SAVOK: St. Pi etersstraat 3. Sas van Gent, tel. 194. Muzikale show Op zater dag 7 september wordt er op het Stadhuisplein te Vlissin gen een muzikale show gege ven door de brass- en drum band Caecilia, de muziekvere niging Vlijt en Volharding en de koninklijke harmonie Ons Genoegen. De muzikale show begint om 20.00 uur. De toe gang is naast de trap van het stadhuis- Installatie Op woensdag- om 16.30 uur zal burgemeester mr- F. G. A, Huber van Goes de nieuwe kLaar-overs instal leren. De installatie vindt plaats in de Prins van Oran ie. BEJAARDEN Door de be- jaardensozen van 's-Graven- polder en Nisse werd het zo merseizoen hfigesloten met een middagje naar Walcheren en een boottocht op het Veerse Meer. In Veere werd het mu seum bezocht en na de rondrit op Walcheren werd in Middel burg tot slot de koffietafel ge bruikt. Opendag- De stichting- voor het sociaal cultureel werk, afdeling Sl-uiskil, heeft voor het peuterspeelzaalwerk in het Gildehuis een open dag gehouden- Vele ouders gaven blijk van belangstelling. Ook werden er suggesties en wen sen naar voren gebracht, waaraan nader aandacht zal worden geschonken. I

de Stem | 1974 | | pagina 3