CtoeeOaaJ waanffi RHETORICA utilities operators General Electric Plastics BV Kathoiieke Hogeschool Tilburg medisch informateur Frans Verheyen spreekvaardigheid FABER1 instrukteur Bemetel 1 owwin mm spreekangst bibliotheek assisfent(e) - dokumentalist(e) ieuWlnterieur> ]ieuweGtlaard! Neem goeie, Neem 'ifFABERj verpleegkundigen (a of b) verkopencFABE William's Fashion International b.v. i.o. VSissingen Hoechst Holland n.v. Vestiging Vlissingen Stichting Verpleegtehuizen Amsterdam Veemarktstraat 43 Breda Tel. 01600-38680 Zaterdag 24 augustus 1974 i Import Export en Groothandelbedrijf in Oriëntalische - Bal- kanische - Europese kleding zoekt Boetieks. Shops, moderne Dames-, en Heren- en Kinderkledingzaken en agenten in Nederland en België, om als exclusieve zaak, kleding te ver kopen. y Onder zeer gunstige inkoopprijzen leveren wij uit voorraad Bezorging door eigen besteldienst Iedere nieuwe collectie wordt dlrekt door een van onze medewerkers ot door bedrijfslei ding zelf getoond Showroom open van 9 00-18.00 uur U bent van harte welkom, of belt U even Adres Schipbeekstraat 32 te Dordrecht, telefoon 078-45078. Hoechst Holland N.V.is een onderneming binnen de internationale chemisch/farmaceutische Hoechst-groep. Er werken bijna 3000 Nederlanders. Het hoofdkantoor en de verkooporganisaties zijn gehuisvest in Amsterdam. De fabrieken staan in Breda, Vlissingen en Weert. Zij maken kunststoffen, lakken, grondstoffen voor was middelen en Trevira, kunststof-platen en foliën. De basis van Hoechst is research. Specialisten op uiteenlopende gebieden zoeken samen naar oplossingen voor de problemen van nu en morgen. Per jaar geeft Hoechst meer dan 450 miljoen gulden voor research uit... Belangstelling? Wij verzoeken u een sollicitatiebrief, met vermelding van leeftijd, opleiding en ervaring, te zenden aan de afdeling Personeels zaken van Hoechst Holland N.V., postbus 65, Vlissingen. Voor telefonische in lichtingen kunt u bellen: 01196-82265 Voor onze Bedrijfsschool zoeken wij een instrukteur "Metaalbewerken" om de "Bemetel" opleidingen voor Bank/Plaat werken en Pijpenbewerken te verzorgen. Van de aan te stellen instrukteur wordt verwacht dat hij in staat is om zowel praktisch onderricht te geven als ook begeleidende instruktie bij de vaktheorie. Om met succes deze taak te kunnen vervullen dienen sollicitanten: zelf een Bemetel of gelijkwaardige opleiding te hebben gevolgd; (bij voorkeur met vervolgopleiding) enkele jaren werkplaats ervaring te hebben opgedaan; bij voorkeur niet jonger te zijn dan 27 jaar. Enige ervaring met vakopleiding en/of een reeds gevorderde N-akte studie strekt tot aanbeveling. Er is geen heldendom voor nodig om vrijuit te spreken in gezelschappen, tegen superieuren, op examens, tij dens vergaderingen, In discussiegroepen, bij sollicitaties of bij verkoopgesprekken. Het overwinnen van nervositeit en andere remmende faktoren tijdens gesprekken waar erg veel van kan afhangen is ook voor u weggelegd! Een goede spreek- en uitdrukkingsvaardigheid, waardoor uw gedachten,- mening en overtuiging glashelder bij uw gesprekspartner(s) overkomen, Is ook door u te leren! Inderdaad, wij spreken hier over leren: spreekvaardigheid Is namelijk geen natuurlijke gave, doch een techniek die u door deskundigen bijgebracht kan worden. Instituut Rhetorica start weer in meer dan 150 plaatsen met de mondelinge opleiding persoonlijkheidsvorming waarin u gedurende 16 wekelijkse lesavonden (praktisch geen huiswerk) wordt geleerd uw nervositeit en spreekangst te overwinnen. Tevens wordt u geléerd hoe u, door een goede spreek- en uitdrukkingsvaardig heid, glashelder uw mening aan anderen kunt overdragen. Na de kursus kunt u zonder moeite deelnemen aan vergaderingen en gesprekken, of een boeiende gelegenheidstoespraak houden. Ja, zelfs een aandacht- afdwingende gespreksleider kunt u zijn! Reeds 60.000 dames en heren (tussen 18 en 70 jaar) hebben gedurende ons meer dan 25-jarig bestaan onze lessen met succes gevolgd, leder een heeft er veel voordeel van ondervonden. Zo hebben o.a. werknemers van Akzo, Albert Heyn, Philips, Rank Xerox, A.B.N. en Rabo-Bank onze lessen gevolgd. Ook officieren van de Koninklijke Marine, ambtenaren van Landbouw en Visserij, Sociale Zaken en Volksgezondheid enz. hebben ondervonden, dat de lessen van Rhetorica in de praktijk voldoen. jSliilli!i!i!l!ljiill!!ll!!lijlllii)ilifïat^«lt8l>iliIiSilliliii!ili!lillliiiiiil!!ll!!i Jaarlijks slaagt gemiddeld 95% de eerste keer voor het examen; de garantie van ons Instituut luidt: Indien men niet slaagt, kan men de gehele kursus gratis overdoen. Deze garantiebepaling is gedeponeerd bij de KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN TE DORDRECHT. Hebt u belangstelling voor deze kursus, dan nodigen wij u uit, zonder enige verplichting uwerzijds, de "introduktieles" bij te wonen. Vindt u het prettiger om met iemand samen te komen, breng dan een van uw kennissen mee. U bent welkom In: RERGEN OP ZOOM, maandag 26 augustus in rest. "De Hollandse Tuin", Huybergsestraat 14 BREDA, maandag 26 augustus in rest. "De Beurs Grote Markt 6, donderdag 29 en vrijdag 30 augustus in "Oraniehotet", Stationsplein 7 GOES, dinsdag 27 augustus in hotel "Terminus", Fr. den Hollanderlaan 37 OOSTERHOUT, maandag 26 augustus in geb. "De Pannehoer Wilhelminalaan 70 ROOSENDAAL, dinsdag 27 augustus in hotel "Goderie", Spoorstraat 6 TERNEUZEN, vrijdag 30 augustus in hotel "Rotterdam Grand", Westkolkstraat 8 Toegang vrij, aanvang 20.00 uur, tenzij anders vermeld. Zaal open: 19.45 uur INSTITUUT DORDRECHT BURG. DE RAADTSINGEL 21, TEL. (078) 37283 - 30388 REEDJ MEER Instituut Rhetorica geeft ook kursussen in Verkoopkunde en Snellezen Hun taak zal bestaan uit het bedienen van ketelhuis-installaties en afvalwater-behandelings-installaties. De werkzaamheden zullen verricht worden in 4-ploegendienst. Onze gedachten gaan uit naar medewerkers met een technische achtergrond op m.t.s. -niveau en/of een scheepswerktuigkundige opleiding. Ervaring strekt tot aanbeveling. Sollicitaties kunnen gericht worden aan de afdeling personeelszaken, postbus 117, Bergen op Zoom. Inlichtingen kunt u verkrijgen bij de heer J.D. Fousert van bovengenoemde afdeling. Tel. 01640-38400. Voor de bibliotheek van de faculteit der rechts geleerdheid wordt gevraagd een Vroeg of laat gebeurt het: u raakt een beetje uitgekeken op uw woonkamer. U koopt een nieuw bankstel, een nieuw tapijt of een nieuw behangetje en vplotseling ontdekt u dat die oude haard van u niet bij dat nieuwe interieur past. Wat doet u dan? Haktu de knoop door en besluit u een nieuwe haard ie Kopen vóór het winter wordt? Dan is hier een welgemeend advies: Onder direkte verantwoordelijkheid van de bibliothecaris van deze faculteit zal hij/zij de navolgende werkzaamheden verrichten: t - het verstrekken van informatie aan leden van het wetenschappelijk corps en studenten, - het bijhouden van de alfabetische en onderwerp- katalogus, registers etc, behorende bij de juridische kollektie, - het assist eren bij de ontsluiting van het boeken- en tijdschriftenbestand en bij de opbouw van de kollektie, - het beheer van de leeszalen van de juridische faculteit. Gegadigden dienen over een juridische kennis te beschikken op kandidaatsniveau. Een adequate bibliotheek en/of dokumentatie opleiding/ervaring strekt tot aanbeveling. Nadere informatie kunt u inwinnen bij mr. G. W. Vlasman, telefoon: 013 - 66 25 05. Sollicitaties dienen te worden gericht aan het hoofd van de dienst personeelszaken van de Katholieke Hogeschool, 'Hogeschoollaan 225 te Tilburg. Faber maakt al 130 jaar lang haarden van topklasse en is daar mee de grootste van Nederland geworden. Reeds meer dan 500.000 haarden zijn door Faber gefabriceerd. Elke Faber-haard beeft een onverwoestbaar gietijzeren bin nenwerk met akkumulerende warmtewerking. En wat dacht u van het unieke Faber dubbelbrandersysteem? Een apart regelbare sfeerbrander levert een oergezellig gloei- eïfekt en de hoofdbrander zorgt voor een kapaciteit die zelfs de koudste winters de baas blijft! Desondanks is zo'n echte Faber-haard aanzienlijk zuiniger met gas dan andere haarden. U kunt kiezen uit twaalf romantische en stijlvolle modellen die onnavolgbaar geraffineerd zijn afgewerkt En de betrouwbaarheid, degelijkheid en veiligheid zijn zó vol maakt dat Faber er met een gerust hart DRIE JAAR GARAN TIE op durft te geven. LANGE WINTERS WORDEN GEZELLIG MET 'N ECHTE FABER. Onze Stichting heeft de zorg over ruim 900 bejaarde patiënten, die in 7 tehuizen verpleegd worden. Voor ons verpleegtehuis Mauritskade zoeken wij op korte termijn: Voor geschikte kandidaten zijn er plaatsingsmogelijkheden in de funktie van afdelingshoofd. Aanstelling in de rang van 1e verpleegkundige. Door middel van teambesprekingen proberen wij de medewerkers nauwer te betrekken bij de gang van zaken in ons tehuis. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Stichting Verpleegtehuizen Amsterdam (t.a.v. afd. Personeelszaken), Plein 40-45 nr. 5', Amsterdam (Slotermeer) of mondeling na telefonische afspraak (020 - 11 39 06 tussen 9 en 5 uur). (U mag ook zeggen artsenbezoeker.) Voor het rayon: Zeeland. Rondweg Oost 34. Postbus 753. Leeuwarden. Tel. 05100 - 31415 JAAR Merck, Sharp Dohme B.V. is een dochteronderneming van het wereldbekende farmaceutische concern Merck Co. Inc., uit Rahway, New Jersey in de U.S.A., dat vestigingen heeft in 68 landen Het produktenpakket telt tal van bekende geneesmiddelen, zowel voor mens als dier. Functie-inhoua De medisch informateur is de directe schakel tussen de medicus en apotheker enerzijds en MSD anderzijds. Hij heeft tot taak relevante informatie te verstrekken omtrent de werking van onze geneesmiddelen. Deze informatie maakt hij zich eigen door een basisopleiding, die door ons wordt verzorgd. Tevens beschikken wij over een eigen dokumentatie- en informatie centrum dat op de eerste plaats medicus en apotheker doch ook hem ten dienste staat. Het is onze overtuiging dat de medisch informateur de aangewezen man is deze informatie te verstrekken en dat hij dat alleen optimaal kan doen wanneer hij ook na de basis opleiding bereid is door middel van studie voortdurend op de hoogte te blijven van ontwikkelingen op genees- middelengebied. Pas dan kan dit beroep hem gaan boeien en zal hij de problemen, die hij ongetwijfeld zal tegenkomen, kunnen overwinnen. Daarnaast wekt hij belangstelling voor en organiseert hij film- en lezingavonden in zijn rayon. Verder neemt hij deel aan werkvergaderingen, training op het gebied van medische- en farmaceutische kennis en gesprekstechnieken. Hierdoor wordt hij tot een adequaat gesprekspartner voor medicus en apotheker. Organisatie Het land is verdeeld in een i districten die elk weer zijn onderverdeeld in rayons waarin, afhankelijk van het aantal medici en apothekers, één of meer medisch informateurs werkzaam zijn. Aan het hoofd van een district staat een district-manager die de directe chef is van de medisch informateur en die hem met raad en daad terzijde staat. Functie-eisen leeftijd 24 - 28 jaar opleiding HBS of gymnasium (bij voorkeur B/Beta) studiezin incasserings- en doorzettingsvermogen geldig rijbewijs B/E. Kandidaten voor deze functie dienen bereid te zijn mede te werken aan een - gericht - psychotechnisch onderzoek. Arbeidsvoorwaarden een behoorlijk aanvangs salaris, met een aantrekkelijk perspectief een extra maandsalaris 8% vakantietoeslag 20 werkdagen vakantie pet jaar een representatieve auto een onkostenvergoeding. Belangstellenden wordt verzocht hun schriftelijke sollicitatie te richten aan de afdeling Personeelszaken. Merck Sharp Dohme B.V. Waarderweg 39, Haarlem. Tel. 023-3193 30,tst.2258.

de Stem | 1974 | | pagina 22