ehen. an linder d. igheid Meer bungalows in Sas Verkeers- zondaars voor rechter De Stem De Vriie Zeeuw T) DE DAGERAAD BESTEMMINGSPLAN ST. ALBERT Breishow op Expo Axel Vroege duiven Pladdet in wedvlucht Orleans ZEGEL- EXPO IN SAS INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER RAAD OOSTBURG HIELD EXCURSIE daar blijft n mens gezond bij! JUWELIER HORLOGER VAEISJES RSCHAP HET VRIJE VAN SLUIS et een andere wereld, t 's wat. lit soms uitbundig pnvoudige Nederlandef i overkomen >eetie vriendelijkheid. stad 2uiddorpe Westdorpe Westdorpe Zaamslag X?0 HULST HET ADRES Heikant Tissot Super T12, ironograaf in een eigentijds model. Met seconde-, minuut- en urteller en tachymeter. Staal revraagd egens uitbreiding der werkzaam- eden voor diverse afdelingen. foor inlichtingenGrote Zwanen- traat 5 A - Hulst - Tel. 01140 - 2813. V/oensdag 21 augustus 1974 EZING HOOFDINGELANDEN :s bestuur van het waterschap Het luis brengt ter openbare kennis; 3 donderdag 22 augustus 1974 voor egde ingelanden toegankelijke zit- Vin zal worden beslist over de gel- 'an de ingeleverde opgaven van kan- over het handhaven van de daarop nde kandidaten, zal worden gehou- amiddags om 16.00 uur in het Pol- e Oostburg; isten van kandidaten, zoals deze in oor bedoelde zitting zullen worden ld, vanaf 23 augustus 1974 geduren- Ireek ter griffie van het waterscnap stembevoegde ingelanden ter inzage 'gen. augustus 1974. Het dagelijks bestuur voornoemd, J. B. Becu, voorzitter J. de Do elder, griffier. ad, aclame SIRE, (Van ren onzer verslaggevers) TERNEUZEN Een inwo ner van Hulst moest zich dins dagmorgen voor de kantonrech ter in Terneuzen verantwoor den voor het rijden in een au to, waaraan van alles man keerde. Bovendien was de wa gen niet verzekerd en stond liet kentekenbewijs niet op zijn naam. De Huistenaar zei dat hij de auto een dag voordat hij werd aangehouden had gekocht en dat hij nog niet de tijd had gehad de nodige foramaliteiten te vervullen. „De auto was eigenlijk niet meer dan een wrak", merkte de officier van justitie mr. W.G.M. Mijnssen óp. Hij vorderde een boete van 300 en vier maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid met twee jaar proeftijd. Kanton rechter mr. C.J.M. van Hees maakte er een boete van 200 en vier maanden ontzegging van de rijbevoegdheid voor waardelijk van- Een 34-jarige hoofdkleuter leidster uit Terneuzen werd ontslagen van rechtsvervolging nadat de officier tegen haar een boete van 50 had geëist wegens het veroorzaken van een aanrijding op de Axelse- straat in Terneuzen. De Ter- neuzense wou de Jacob Cats- straat inrijden toen een bot sing ontstond met een achter opkomende auto die haa raan de linkerzijde wilde passeren. Volgens de officier had de hoofdkleuterleddster beter re kening moeten houden met het achteropkomende verkeer, maar de kantonrechter meende dat haar geen schuld aan de aanrijding kan worden verwe ten. Een tekenaar uit Terneuzen was op het kruispunt St. Anna volgens de politie door het ro de licht gereden. De man hield echter vol dat het licht nog op oranje stond en dat hij al zo dicht genaderd was dat hij niet tijdig meer kon stoppen De officier van justitie hield zich echter aan de getuigever- klaringen van twee politiea genten en eiste 50 boete, waaraan de kantonrechter zich conformeerde. Een inwoner van Sluiskil moest ervaren dat hulpvaar digheid niet altijd beloond wordt. Hij zag op de rijksweg in Hulst dat een meisje op een paard moeite had het dier te bewegen de weg over te ste ken. De Sluiskillenaar par keerde zijn auto in de berm van de weg en bracht amazone en rijdier veilig aan de over kant van de rijweg. Toen hij bij zijn auto terugkeerde ston den twee politiemannen hem op te wachten om proces ver baal op te maken wegens het parkeren op een verboden De officier van justitie vond bet een „mooi verhaal" maar vorderde niettemin een boete van 20- Het vonnis van de kantonrechter was gelijklui dend. Een jonge Belg bleek bij oen politiecontrole niet in het bezit van een geldig rijbewijs. Omstandig toonde hij de kan tonrechter een papier dat voor een Belgisch rijbewijs moest doorgaan. Maar bet bleek slechts een bewijs van een Belgische rijschool te zijn dat de jongeman als leerling stond ingeschreven. De officier yor- derde een boete van 259 en een week gevangenisstraf voorwaardelijk, waarmee mr. van Hees zich kon vereni gen. Een inwoner van Sas van Oent moest zidh al voor de vierde keer verantwoorden v°or het rijden zonder rijbe wijs. De officier zei geen heil Weer te zien in geldboetes en eiste twee weken gevangenis straf. De kantonrechter wilde rekening houden met het feit dat de Sassenaar inmiddels net rijexamen heeft aange jaagd en veroordeelde hem i°t drie weken voorwaardelijk met een jaar proeftijd. Schieting De handboog maatschappij St- Sebastiaan Meid een schieting op de staande wip- Veel Belgen de- aeo hieraan mee. De uitslag Was: eerste hoge vogel: Th- jn Damme uit Koewacht; tweede hoge vogel: E- de la «•uelle uit Overslag (B); zij - Tpgel; E. de la Ruelle uit "verslag en Smet uit Over slag. De ander twee zijvogels werden niet afgeschoten- Kal- B C- Baert uit Koewacht, van Damme uit Koewacht, A Puylaert en M. de Cok uit ■muddorpe, (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT In het bestemmingsplan St- Albert in Sas van Gent zal in het gebied dat begrensd wordt door de Baggaertstraat-Papegeule- straat en de spoorlijn, .ruimte worden geboden voor de bouw van bungalows. Dit gedeelte had oorspronkelijk de bestem ming van bijzondere bebou wing. Gedacht werd aan een medisch verzorgend centrum De gemeenteraad van Sas van Gent gaat zich in zijn vergadering van 29 augustus beraden over de eerste herzie ning van het bestemmingsplan St- Albert- De herziening van het plan heeft verder betrek king op de bepaling dat de bouwblokken aan de westzijde van de Statenstra-at, die oor spronkelijk geen groter goot- hoogte mochten hebben dan vier meter, nu een goothioogte van zes meter mogen heb ben- In de bouwstrook aan de westzijde van de Europalaan, vanaf de Assenedestraat tot aan de Van Puyveldestraat, mogen eveneens huizen ge bouwd worden met een goot hioogte van zes meter- De raad zal zidh verder ook uitspreken over de vaststelling van eeh nieuwe bouwverordening- B en W stellen de raad voor 446 mi2 grond aan te kopen voor het mak-en van een uitweg naar de Zandstraat vanaf het terrein op Stroodorpe- De raad wordt voorts gead viseerd aan het Havenschap Terneuizen te verkopen twee percelen grond aan de Axelse Sassing tegen de koopsom van ƒ268495, 53- De heer G- van Genderen in Westdorpe is bij de gemeente raad in beroep gegaan tegen een voorwaarde dn de aan hem verleende bouiw-ver,gunning- De heer Van Genderen wil een ga-rage annex berging bauwen op een stuk grond naast zijn yvoning aan de Lindenlaan. Op advies van de welstandscom missie van de vereniging Dorp-Stad en Land Afd- Oost- Zeeuwsdh-Vlaanderen werd aan de vergunning de voor waarde verbonden dat de bouw moest worden uitge voerd in baksteen- De aanvra ger wil echter de garage bou wen van betonplaten in steen motief- B en W stellen de gemeenteraad voor bet beroep van de heer Van Genderen af te wijzen. Uit estetisch oog punt en mede in verband met de ligging van de te bouwen garage ten opzichte van de aanliggende bebouwi-ng dient de bouw uitgevoerd te worden in baksteen. (Va-n een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Bij de Ka mer van Koophandel en Pa- brieken in Zeeuiwsch-Vlaande ren werden de volgende be drijven ingeschreven: Café- bar Het Witte Huis, Klooster- _ande (ei-g- E-F- Morous); pa- tates-fritesbedrijf, kleinhandel in consumptie-ijs en strandart- J.J- Tissink, de Braakman: Landlbouwmechanisatiebe- drijf J. B-egheijn, Aardenburg; AROLIN B.V., import- groot handel in textiel, Koewacht (eigs- Th-A.M- Roelans en P Aardewerk); Auto RioRi, doe- het-zelf garage en autosloperij, Koewacht (ei-g- M-J-P- Crin- ce); G-C-M- de Bodt, schip persbedrijf met ms- Du-die. Terneuzen; M-aison Yvonne B.V. Zaamslag, assurantiën, fi nancieringen en hypotheken. Hulst (eigs- Y-M-A- Dellaert). De Flamingo's Het be stuur van het ma-j-oretten- en tamboerkorps „De Flamin go's" in Westdorpe heeft de ouders en de supporters van de vereniging uitgenodigd voor een uitstapje naar Ant werpen. De groep zal da-ar deelnemen aan het jaarlijkse festival, op zaterdag 7 septem ber met een optred-en tussen 14 en 1-6 uur. Zondag 29 sep tember gaan „D-e Flamingo's" naar Huybergen, waar wordt deelgenomen aan de festivitei ten van de gelijknamige groe-p aldaar. Het bestuur is van plan alle belangstellenden de gele genheid te bieden dit uitstapje mee te' maken. Men wil daar om een e itra bus huren, indien er tenminste voldoende belang stelling bestaat. Voor de-ze reisjes kan men zich opgeven bij mevrouw E. Soethaert, Mo lenstraat 50, d-e h-eer Th. He- melsoet, Gra-afj-ansdij-k B 78, de h-ezr Th. Spuesens, Beatrix- straat 30 of bij d-e heer A. ten Berge, in zaal Concordia, B 48. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondente) AXEL Een primeur voor Nederland beleefde gisteren die bezoekster van de Expo Amusementshal in Axel. De Neveda-breishow liet de kó men-de winterbreimodie zie-n-. Speciale gasten vormden tal rijke invaliden die dioor d-e hu-1-p van de leden van d-e Zonnebloemafdeling Axel de Expo bezochten. Digna, Freddy en de Hilda. Charlotte mode, Zij de beginneling in de bredkunst met succes en soms in weinig tijd een vest of puillover kan maken. Nieuw wa-s het net op handgesponnen wol lijken-de materiaal waarvan het bruine vest was gemaakt. Het viel tot net in de taille en de grote knopen waren een prachtige garnering. Een tweedelig ea- .nelkleiurig pakje d-e rolk klok kend en het juimpertje met brede boord en rode zigzag garnering zal wel niet in een recordtijd zijn te breien maar rraooi wa-s 't wel. Voor de meer ervaren breisters was er een prachtige Noorse skitrud in donkerblauw met wit en ca mel. Dressman Wiim zorgde ervoor dat de geten werden, plaus kreeg die met marineblauwe Ook het beige vestjasj-e geïn. spireerd op de Ierse vissers trui met door de kleur zo prachtig tot zij-n motief kreeg v ring. Dorien, Jurgen, Arjan, Wil- leke, Nicole en Ilse showden de kinderm-ode. Allemaal in vrolijk frisse kleuren.. Ilse liet on-s eein kieltje zien in rood en blauw met op hiaiair buik een katje dat kunstig wias inge- breid. Oefenpartij Ter voorbe reidin-g op de nieuwe voetbal competitie, die binnenkort weer begint hebben d-e beide seniorenelftallen van R.I.A.-W. op het terrein in d-e Kapittel straat vriendschappelijke wed strijden gespeeld tegen Oost burg 1 en 2. De R.I.A.-reser- ven bleven met 4-0 de baas van de Oostburgeniaren, door doelpunten van C. van den Ab-eel-e (2), R Roeland, en B. P-latschorre. R.I.A. 1 kl-opte Oostburg 1 m-et liefst 5-2, na een 2-2 ruststand. De West- dorpse treffers kwaim-en van C. de R-oover, (2), J. Wille, E. Au-d-ena-erd en R. de Meij. Tij dens deze w-edstrijd was het nogal goed te merken, dat de zware oefenpartij tegen Steen nog in de ben-en zat. D-e West- sn met name ook zi-et de nieuwe competitie vol vertrouwen te gemoet. Topbiljarten In het kader van de Sasse sportweek werd in de zaal v-an „Het Oud Ra-edlhuys" te Westdorpe een topbilj-artwedstrijd gehou-den. Er waren twintig deelnemers. Ook was voor deze wedstrijd een goede publieke belangstel ling. De eerste prijs, met een fraaie bek-er ging naar d-e voorzitter van de plaatselijke vereniging, d-e h-eer Maurice Teirlijnck, tweede we-rd Re- mie van Da-ed-e, derde D. Teir lijnck, 4. Carlo van Acker, 5. Sonny PliuAjm. (Van onze correspondent» OOSTBURG Traditiege trouw heeft de raad van Oost burg zijn jaarlijkse excursie door de gemeente gehouden, waaraan zowel de scheidende als nieuwe raadsleden deelna men. Vanaf het gemeentehuis werd eerst een bezoek ge bracht aan het in uitbreiding zijnde sportcomplex om ver volgens rijdendie in de richting Waterlandlkerkje een gezicht op het nieuwe plan Oostelijke te hebben. Begin 75 hoopt men hier reeds de eerste wo ningbouw te signaleren, aldus deelde wethouder J. Baren- dre-gt miee- I-n Waterlandlkerkje werd het terrein bekeken waar reoreatiebouw en perma nente bouw zou kunnen wor den ge-pleegd. In IJzendijke werd in het streekmuseum de tentoonstelling bezichtigd. In Hoofdplaat zei wethouder Ba- ren-dregt, dat in de Inl-ag daar eerst recneatiébouw mogelijk zal zijn zodra d-e zeewering o>p deltahoogte is gebracht. De ge plande woningbouw op de S-puiikom zal hopelijk nog dit j-aair een a anvang neimen; er zullen vermoedelijk twaalf woningen kunnen worden ge bouwd met een hiuu-r. Ook Breskens kreeg ruime aandadht. Eerst bekeek men de uitbreiding t v-en die zeer goed vordert en naar alle verwachting tegen het eind van dit jaa-r gereed zal zijn. Over de uitbreiding van de vismijn werd meege deeld dat aannemer Lab tot de ontdekking was gekomen dat de te heien pal-en niet 1-2 maar 21 meter moeten zijn. Het s-l-aan van d-e eerste paal zal daarom een vertraging van veertien dagen oplopen- Voor dit heiwerk is namelijk een bij zond-ere heistelling nodig. Bij Ni-euiwvliet-bad werd nog gesproken ov-er de moei lijkheden v»n het parkeerter rein en de parkeerautomaten. Geconstateerd werd, dat n-og veel aiuto's langs de weg bui ten dit terrein staan. In Cad- zan-d tenslotte werd nog het aan te leggen sportvelden-cojn- plex en de zuiveringsinstalla tie bezichtigd- Zeehengeien De hengelaars- vereniging Sport en Ontspan ning hield voor leden een clubwed-strijd in zeehengeien, meetellend voor het atabkam- pioenschap in 1074. Gevist werd nabij de buurtschap De Griete in de Wes-terschelde De opkomst van de leden was goed, de vangst bijzonder slecht. Na afloop werden in café Het Wapen van Zeeland te Zaamslag de prijzen uitge reikt. Uitslag; 1 J. Leasen uit Zaamslag, 50 punten; 2 J. d-e Bruine, Terneuzen, 49 pnt.; 3 W. Taalman, Philippine, 48 pnt.; 4 J. d-e Feyter, Axel, 47 pnt.; 5 C. Hamelinik, Za-amsliag, 46 pnt.; 6 K. Federma-n, Sluis kil, 45 pnt.; 7 R. de Vos 45 pnt., 8 J. Cobben 44 pnt., 9 B. Taalman 43 pnt., 1-0 mevr. Ha- m-elink 43 pnt.. allen uit Zaamslag. Kaartcompetlti» Nu de vakanties weer tot het verle den behoren, hervatten de le den van de kaartvereniging DW weer de competitie 1974. Grote verschillen in de voorlo pige stand voor het kampioen schap 1974 bracht deze kaar ting, die werd gehouden in c-afé Het wapen van Zeeland, niet. Alleen H. van de Voorde kroop door het behalen van een tweede plaats in deze ze vende rondt wat dichter naar de leiders toe. Uitslag: 1. J. Buij-ze 56 punten, 2. H- van de Voorde 53, 3. Ko van Doorn 52, 4. J. de Koeijer 50, 5, 6 en 7. J. van Doorn, C. van Doorn en Ko d-e Putter, allen met 47 wedstrijdpunten. Stand: 1. A. C. de Zeeuw 33-0 punten, 2- Jaap van Doorn 320, 3. Jaap de Koeijer 309, 4. C. van Doorn 309, 5. H. van de Voor de 306. BIJ hevige regen- en hagel stormen zijn het afgelopen weekeinde in Tsjechoslowa- kije ten minste vier personen om het leven gekomen. Het land werd door het noodweer getroffen na een hittegolf. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De postdui venvereniging De Eendracht uit Terneuzen nam met 490 duiven deel aan een vlucht vanuit Orleans. P. Pladdet was zeer succesvol en won 1,2 en 3. Drie zeer vroege duiven die ook in provinciaal verband ho ge ogen zullen gooien. Alle drie de duiven, waarbij een eerste en teweede getekende, kwamen tot een snelheid van meer dan 1500 meter per mi nuut. De snelheid van de eer ste reiswinnende duif bdroeg 1506.70 mpm. Dat de eerste Derby-Orleans zeer snel is verlopen blijkt wel uit het feit dat algemeen wordt verwacht dat de zoge naamde Derbyprijzen op de afstand 412 kilometer (de lijn Hulst-Terneuzen-Breskens) omstreeks 12.08 uur verdiend zullen zijn, terwijl op diezelf- ie afstand het gehele concours zal sluiten om 12.20 uur Uitslagen Orleans: De Reisduif te Philippine met 127 jonge duiven, hoogste abelheid 1442 mpm- 1 en 2 F. Roegiest. 3 W. Lauret. 4. T. van Limmen. 5. J. Haak. 6 en 10 L. Moerman. 7 en 8 L- Breepoel 9. F. de Mul Hoog landse vliegers te Sint Kruis met 66 jonge duiven. 1. 4 en 5 jul. Duininok (1396 mpm). 2. 3, 6 en 8 A. de Lijzer. 7 M. de Vos. 9 I- Duinin-ck. 1-0 A.R. de Vos, Hoop te biervliet met 229 jonge duiven. I P. Pladdet (1470.61 mpm). 2 J. Moens. 3 A. Ne-ve. 4 J. de Meijer- 5 P. de Winne 6. B. Provoost. 7. A. Naeye. 8 Combinatie Van de zlinde-du Puy. 9 A. Versluis- 10 B. Doens. De Eendracht te Terneuzen met 400 duiven. 1, 2 en 3 P. Pladdet- 4 en 5 A. Nieuwelin-k. 6 W. Moes en zoon.7 J. Buyze en zoon. 8 C. Willemse en zoon 9 R van de Vee-ke. 10 F. van Heoke. P V Herleving te Klooster- zam.de, wedvlucht vanuit Beaumetz met 207 jonge dui ven, hoogste snelheid 1492.4 m-pm- 1 en 10 R. Heijman. 2 A. Lauret. 3 P. Versoh-uren. 4 WAes.- 6 J van de Borgt 8 A. en 9 J. Roels. 5 en 7 B- van WAes. 6 J. van de Borgt. 8 A. de Rooij. Met 28 duiven. 1 F. Roctus (1369 mpm) 2 P. Laf- feber. 3 J- Bisschop. 4 R. van Goethem. 5 R. Kriec-kaart. 6 en 8 R. Matiu. 7 Gebroeders, Hulshout. 9 en 10 A. Col- paert. Wedvluchten vanuit Novon (17 aug). De Voorwaartse te Zaams- lag-Veer met 117 jonge dui ven, hoogste snelheid 1233 mpm. 1 en 2 en 7 D- Bareman. 3 en 9 Visser-Lensen uit Axel. 4 Harms-Goo6sen uit Axel. 5 en 6 J. Buijze. 8 J. Soomers 10 J. Bakker. Oude duiven: 1 en 2 Harms-Gossen uit Axel. 3 J. van de Voorde- 4 H. Dubcr,- uit Axel. Een-dracht Maakt Macht uit Terneuzen met 104 jonge dui ven. 1 D. Deurwarder 1226 mpm, 2, 4 en 9 A. Scheele. 3 Gebroeders Zegers. 5 en 6 J. Bareman. 7 en 8 A. Mee'uw- sen. 10 A. Verduyn. Wedvlucht vanuit St. Dizier: P V De Voorwaarts te Zaams- lag-Veer met 100 jonge d-ui ven. 1 en 2 J. de Feijter - De üoete uit Axel. (1204 mpm). 3 1. Simallegange. 4, 5, 6 en 10 J- Scheele. 7 en 9 Jan de 'i'eijter uit Axel. 8 P. Koop- Eendracht Maakt Macht uit .'I-neuzen, wedvluoht vanuit 'arkestone (Engeland). In incours 52 duiven, hoogste nelheid 1559.8 mpm. 1 Ge- iroeders Zegers. 2 D. Deur waarder. 3 J. Rieimens. 4 P- van de Peij'l. 5 en 7 A. Scheel- e. 6 J. Geense. 8 P. Scheele. 9 F. Verhelst- liO J. de Kraker, AXEL Szydlowskiplein, Expo-voor- liieJitinigshandelsbeurs (t.m, 24 a-ue-)- BERGEN OP ZOOM Luxor, 20.00 uur: The Can- terb-urry tales 18 j- Roxv. 20-00 uur: Papill-on 14 j- Tweede hal stadhuis. Grote Markt, kunstwerk van de ma-and (t-m- 3-1 aug-)- Geopend ma- t-m- vrij- van 8-3012.30 en van 13.30-17-30 uur- Mar kiezenhof. Steenbergsestraat - Expositie werkstukken van deelnemers aan het Creatief Centrum (t.m- 8 sent-)- BURGH Oud schoolgebouw. Kerk straat 3, expositiewerken van diverse kunstenaars t-m- 25 aug- Geopend dag- van 10.00- 19-00 uur- Op zondag geslo ten- DOMBURG Herv- kerk, 20-30 u-ur: Ko- raalmu-zie-k door de Brassband Apollo uit Domburg o-l-v, A- Wallenburg- Meditatie en sa menzang. GOES Gtand. Geen filmvoorstel ling. Museum voor N - en Z-Be veland, expositie „Met vlag en wi-mpel" (t.m- 15 sept-)- Geo pend di- t-m- zaterdag van 10-00-1200 uur en van 13.30- 17-00 u-ur- HULST Boekhandel Van Geyt, Steenstra-at 2, expositie oude kaarten, etsen, gravures en keramiek (t-m- 31 aug.)- MIDDELBURG City, geen- filmvoorstel ling- (ADVERTENTIE) voor een goede bril Leverancier voor alle ziekenfondsen. OVan onze correspondent) SAS VAN GENT —De ze ven Zeeuwsch-Vlaamsche post - zegelverenigingen hebben beslo ten eein grote postzegelten- toonstelling te organiseren in de Vlaandierenhal t-e Sas van Gent. De tentoonstelling wordt gehouden op 11. Ii2 en 13 ok tober. Tulnconcert Door de mu ziekvereniging Heikant werd op 't Hoekske in de tuin van W. Willaert-van Vli-erberghe een concert gegeven. Onder grote belangstelling werden versohiillende marsen en ande re lichte werken ten gehore gebracht. Mede door dit succes heeft de muziekvereniging h-et plan opgevat om binnenkort op het plein aan het café de Rechter eveneens een concert te verzorgen. Onder leiding van 'de heer J. van Overmee- ren gaf de Heikant-se drum band een show in de Vlas- straat. Het succes was nier eveneens groot. Abdijgebouwen, 20-30 en 21-00 uur: klank- en lichtspel „Schrijn van zwaard en kruis"- Vleeshal, Stadhuis, expositie wandkleden (t.m- 15 sept-) Open dagelijks van 10-00-17.00 uur, zon. van 14.00-17.00 uur. Zeeuws Museum, Abdijplein, expositie tekeningen van Bantzinger over de inundatie en droogmaking v-an Walche ren (t-m. 3-1 aug-)- Geopend van ma- bm- vrij- van 10-00- 12-30 en van 14.00-17.00 uur, bovendien iedere maandag t-m- vrijidaig om 1-5-00 uu-r filmvoorstelling van Broken Dykes van Turnhout en Teru-g naar het eiland van Charles van de Linden- Rijksarchief, St-Piet-erstraat 38, expositie Hugenoten in Zeeland van 9.00-12.30 en van 13.30-17.00 uur; zaterdag van 9.30-12.00 uur (t-m- 31 aug-)- ROTTERDAM Schouwburg, 20-15 uur: „Die lustige .Witwe" door de Hoofd stad Operette. Openl. Theater Dijkzigt, 15-00 uur: Kindercir cus Elleboog- SLUIS Stadhuis, Van 16.00-17.00 en van 20-00-21-00 uur: Carillon- concert door Meester-beiaar- dier Prof- Ephrem Delmotte uit Oostende (België). Raadskelder, expositie schil derijen van mevr. Lydia Sae- nen uit Katalijne-Waver (Bel gië) Open dagelijks van 10-00- 1200 en van 14-00-18-00 uur (t-m- 30 aug.). ST -ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuisje, expositie schilderijen en beeldhouw werk van Jos But en Ray mond de Meester de Betzen- brouck (t.m. 15 sept.) Geo pend van 10.00-12.00 uur en v-an 14.00-17.00 uur. TERNEUZEN Gemeentemuseum, Burg- Geilstraat. expositie Poppen spel (t-m- 31 aug.) Geopend ii. t-m- zat- van 14-00-17-00 uur- VLISSINGEN VI ham b ra. Geen filmvoor stelling- IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie Cadzandse kamer, landbouw, heemkunde en archeologie (t-m- 15 september), geopend werkd- van 10-00-17.00 uur- De Molen, expositie werken van Nederlandse en Belgische kunstenaars en van 'n Oosten rijkse kunstenaar (t.m- 17 sept-)- ZIERIKZEE 't Lange Uus, expositie „Droomwereld in water- en olieverven", van de Kloetingse kunstenaar Gerand Meiïke (t-m- 30 aug-)- Open van 9.00- 12-00 en van 13-30-18-00 uur- Op do- bovendien van 19.00- 21-00 uur- Op zondag en ma- gesloten. ANTWERPEN Middelheimpark, expositie Belgische beeldhouwkunst met ca- 150 beelden van de voor naamste Belgische kunste naars- Geopend alle dagen tot 6 okt. Bouwcentrum, Jan van Rijswijcklaan, waarin het ver schijnsel de mens in zijn tota liteit wordt voorgesteld (t-m- 31 aug-)- Museum Vleeshuis, Vleeshouwerstra-at B-2000. ex positie Ruckers documenten en instrumenten- Geopend dag van 10-00 tot 17-00 uur. Op ma- gesloten (tot 1 olkt-V BRUGGE Boudewijnpark, IJsrevue- Groeninghemuseum, exposi tie schilderijen uit Vlaanderen en Holland van tussen 1450 en 1750, afkomstig uit de Natio nale Galerij in Praag (t.m- 20 okt). Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9. tel 01150-7920 (4 lijnen); HULST; Steenstraat 14 tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES': Klokstraat L tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t..m vrijdag 8.15 12.30 en 13.30 - 17 00 uur.f BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE EXPLOITATIE Breda Maandag t.m vrijdag van 19.00 - 20 00 uur, tel 01600 - 22341, zaterdag van 10 00 - 11.90 uur. tel 01600- 49900, zondag van 20.00 - 22 00 uur tel 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen tel. 01140 3751 of 01150-6297. Midden^ Zeeland 01100-4944. REDACTIE BUIS AANSLUITINGEN Chef Zeeuwse redactie- S. C Augustijn kantooi Nieuwstraat 9, Terneuzen tel 01150 7020 privé tel 01150- 5745, algemeen re- lacteur Zeeland A F Koopman kantoor Kromme Weele 4, Jiddelburg. tel 01180 1764 privé tel 01180 - 7438: redacteur Jidden-Zeeland drs J Bouwmans kantoor Klokstraat I, Goes, ei 01100 8030 privé Zuirivlietstraat 53 Goes. tel. 01100-8138; edacteur te Terneuzen en Kanaalzone- G van Berkel, kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen tel 01150-1920. privé tel. 01150 '866: redacteur W Z -Vlaanderen: R van der Helm, Melkweg 40, lostburg tel 01170 - 3370: sportredactie Zeeland: T. Koomen, el 01155 2594 OTOJOLRNALIST ZEELAND 2 J. de Boer. Trumanlaan 10. Axel, teL 01155 - 2237. VBONNEMENTEN-EXPLOITATIE inspecteur Zeeland: P Konings, tel 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01100 - 4316. I

de Stem | 1974 | | pagina 5