[DEN ITALIË Revanche Brigitha Johan Scheele zesde in race voor E.K. Westduitsers te sterk voor de Oranjeploeg TIJDRITPLOEG WACHT ONGELIJKE STRIJD Arnemuiden- NAC verplaatst Oranje-waterpoloteam gelijk tegen Rusland GEEN MEDAILLE VOOR LANGKREIS EN VELDT HENNIE KUIPER Engelse fans vernielzuchtig Loevesijn uitgeschakeld Graan w wint in Hulst OVERWINNING CORN. BOYS Belgische competitie voor Schaalje sport &Z.W-&-7Z Woensdag 21 augustus 1974 13 J ©Pt# wtuia tekening ziet, hele leuke (Sn- ekleurd papier, stiften, wol en [llerlei figuurtjes. Je kunt de uurlijk ook zelf iets verzinnen. KAI LU MO ben op de een of andere manier twee bij elkaar. Als je denkt ie oplossing kijken, die ergens De Italiaanse feestdagen-ka lender telt zoals gezegd 1' gen, te weten: Nieuwjaar. Driekoningen; St. Joseph maart), tweede Faasdag eerste telt niet eens mee en vanzelfsprekend al vrij van wege het zondagse karaat Bevrijdingsdag (25 aE"™L'. Dag van de Arbeid (1 m_ Hemelvaart; Feest van de w- publiek (2 juni); Sacrament dag; Petrus en Paulus 29 J ni); Maria Hemelvaart gustus); Allerheiligen (1 vember); het Feest van Overwinning 4 novemb" Maria Onbevlekte Ontvangen (8 december): eerste en t de Kerstdag en tenslottei dag waarop het patroons van stad en land word Volgens een in Italië ®'rc^t rend staatje gaat 'talie deze 17 vrije dagen met Mexico aan de kop. v .j, da en Spanje volgen me 16 nationale vrije dagen, zilië, West-Duitsland en z den hebben elk 13 dagen, tenrijk en Luxemburg e# nemarken en Frankrijk België. 10. jat Nederland heeft volgens statistiekje „maar" 9 vr'J Nu zou de Italiaanse oyerh^ om die 17 dagenmis« nog niet eens zo n drukte ken. als de Italianen van uit niet zulke knappe „D genbouwers" waren. Een vrije dag op d°"4k op betekent steevast dat oo de daaropvolgende vrl' rfoigs zaterdag niet of na,'"Lnta- gewerkt wordt Het Pek en ge afwezigen in fabuek kantoren loopt dan tot 20% op, als de bedrijveri» nerbeweging al niet oe een vrije dag te geven. Vandaar dat het kon dat de maand april va vorig iaar maar 17 we di? telde. De rest werd aan eikaar gekoppeld per-lange weekeinden. j,et de Italianen bij voorkeur platteland opzoeken o' milie-visiteFgaan.s ESTAFETTE TEAM PAKT HET ZILVER (Van een speciale verslaggever) WENEN De estafette, het enige onderdeel van het hardzwemmen, waar je gezamen lijk iets moet doen, waar je elkaar kunt opjutten, heeft de Nederlandse ploeg naar boven getrokken uit het moeras waarin men na de teleurstelling van de eerste twee dagen dreigde weg te zakken. Na de bronzen medaille van Enith op maandag, die eigenlijk een fikse tegenvaller was, greep de vrije-slag-estafetteploeg dinsdag het zilver in de nieuwe Nederlandse recordtijd van 3.57.08 en werd José Damen op de 400 meter vrije slag vier de in eveneens een nationale toptijd van 4.25.76. Gebroken werd met het verschijnsel dat Nederlands zwemmende vertegenwoordigers in de series harder zwemmen dan in de finale. De estafetteploeg bestaande uit Anke Riijnders aJis start zwemster, Ada Pors, Veronica Stel en Enith Brigitha was 's morgens voor de eerste maal binnen de vier-minutengrens gebleven: 3.58.56. In de na middag ginig het nog harder. Anke Rijnders, die in Wenen afscheid neemt van de top sport, realiseerde als start zwemster een nieuwe persoon lijke toptijd van 1,00.24 en Enith? Enith Brigitha was ont ketend. Ze stoof als laatste zwemster larngis de kampioe nen van West-Duitsland en Frankrijk en bracht de ploeg naar de tweede plaats. Haai" tussentijd: 56.88. Dat is heel wat beter dan haar eindtijd in het persoonlijke niummer van de dag tevoren. Het is zelfs beter dan het wereldrecord dat Kornelia Ender blijj die ge vestigde (56.99). ais men er drietdende van een seconde bij optelt voor het voordeel van de vlie gende start, dat de Amster damse zwemster ditmaal had, dan nog is de conclusie gewet tigd, dat Enith Brigitha de strijd met de Oostduitse su- perzwemster aan kan. Als zij zich maar niet laat intimide ren. Dolgelukkig nam het viertal Anke Rijnders, Ada Pors, Ver onioa Stel en Enith Brigitha plaats op de tweede trede van het platform naast de Oost. duitse ploeg Ender, Franke, Eife en Hiibner, die ook zon der dit hoogteverschil boven hen uitgetorend zouden heb ben. Het was de eerste maal dat Oost-Duitsland bij het da- meszwemmen geein dubbele zege behaalde. Het reglement laat het starten van twee ploe gen per land niet toe. Als dat wal het geval was geweest, had de Oostduitse reserve- ploeg, die 's morgens tot 3.55.63 kwam, Nederland ongetwijfeld afgehouden van het zilver. Nu moest de Oranjeformati» achter het Oostduitse kwartet, dat driehonderdste seconde van het eigen wereldrecord verwijderd bleef, concurreren (Van een specials vetslggeverl MONTREAL De sensatie heeft zich niet herhaald. Een har geleden bereikte de Ne derlandse achtervolgingsploeg na een slechte kwalificatierit de halve finales dank ZÜ een gewedige kracht explosie tegen de Oost- Duitsers. Dit keer was er geen redden aan. West-Duitsland was gewoonweg sneller en ho mogener dan het Nederlandse kwartet, dat na de kwalifica ties was gewijzigd waardoor Slot weer in de ploeg was gekomen voor Lenferink. Het Nederlandse viertal van de start weggesleurd door Ron Steen liep in het vertrek •1 een fikse achterstand op. Van Gerwen, de niet uit te blussen Nieuwenhuds, Slot en Ponsteen, die het meeste op- reed, werkten een belangrijk deel van de achterstand weg en kwamen in de vijfde om- loop weer op gelijke hoogte met de Duitsers. Het was een 8oe<3 stuk werk dat echter niet yo'looid kon worden omdat de "uitse ploeg niet bestond uit vier renners die een eenheid moesten vormen, maar uit een tenheid uit vier gelijkwaardi ge renners, die de strijd om do medailles gaan voortzetten de Sovjet-Unie, Oost- Duitsland en Tsjeoho-Slowa- taja, met Frankrijk, West-Duitsland en Zweden. Ada Pars zwom zich pas 's morgens definitief in de ploeg. Haar tussentijd (1.00.17) was veel beter dan die van Anne- lies Maas in het persoonlijke nummer. Annelies Maas wérd ontzien, omdat zij vlak erna de 400 meter vrije slag zou moeten zwemmen. Dat werd een klein drama. Het met men- struaitieproblemen kampende Wageningse meisje vocht een verbeten gevecht uit met de Westduitse Helga Wagner, dat zij volgens het ene telapparaat in de elektronische tijdwaar neming won en volgens het andere verloor. Een unieke zaak. Uiteindelijk kreeg zij een honderdste van een secon de meer toebedeeld dan de Westduitse, hetgeen haar naar drie series later bleek, juist een plaats in de finale kostte. Het protest van de Nederland se ploegleiding hielp niet. Angela Franke had overi gens wat achter gehouden. Ze moest nog uitkomen in de fi nale van de 400 meter vrije slag. Het werd de vierde dub- bele Oostduitse zege. Overigens kon Oost-DuitslaiF zich niet zo, nadrukkelijk pre senteren als in voorgaande da gen. Dat lag aan de relatieve zwakte van het herenzwem- men. Daar won de Rus Ni kolai Pankin, die ook vier jaar geleden in Barcelona al de snelste was, de 100 meter schoolslag in 1.05.63. Die gou den plak zullen de heren uit Leipzig stellig niet in hun be rekeningen hebben opgeno men. De schoolslag heren is nu eenmaal van een tamelijk laag niveau in Oost-Duitsland. Maar anders was wait Lietz- mann overkwam op de 400 meter wisselslag. Deze Oost duitse vertegenwoordiger bleef binnen het wereldrecord van de Amerikaan Gary Hall (4.30.32 tegen 4.30.81maar bleef niettemin achter op An dreas Hargitay, de gelijkmoe dige Hongaar die met 4.28.89 zijn eerste wereldrecord ves tigde en zijn tweede Europese titel behaalde. De Nederlandse damesploeg met hun zilveren medaille behaald op de 4 x 100 meter vrije slag. Van links naar rechts Enith Brigitha, Veronica Stel, Ada Pors en Anke Rijn ders. (Van een speciale verslaggever) MONTREAL Aad van den Hoek, Frits Schür, Jan Aling en André Gevers bijten vandaag de spits af voor Nederland in de vier wegwedstrijden die de wereldkampioenschappen van Montreal zullen afsluiten; de wedstrijd tussen viertallen over 100 kilometer is voor de Neder landers een ongelijk gevecht. De landen uit Oost-Europa zijn met name op dit punt dui delijk in het voordeel, omdat zij jarenlang ongestoord, zon der in ieder geval het risico renners kwijt te raken aan pro fessionele ploegen, kunnen bou wen aan de viertallen voor dit zware kampioenschap. De Nederlandse wegcoacn Joop Middelink is met acht amateurs naar Montreal afge reisd, maar vijf van hen heb ben hem al meegedeeld volgend jaar niet meer voor de ama- teurploeg beschikbaar te zijn, omdat zij professional willen worden. De vijf zijn: wegkam- pioen Jan Raas, Theo Smit, Cees van Dongen, Aad van den Hoek en Jan Aling. „Als ik nog zou kunnen be schikken over mensen als Den Hertog, Zoetemelk, Priem en Knetemann zouden wij die Oost-Europeanen partij kunnen geven, zou Nederland hen mis schien zelfs kunnen verslaan. Nu kan ik niet meer ver langen dan dat de jongens een vijfde plaats bereiken. Alles meer zou een geweldige en on verwachte prestatie zijn". Het was een hartekreet van de Ne derlandse ooacn. Joop Middelink en de ren ners hebben overigens niet be rust in het vrijwel onvermij delijke, namelijk dat de me dailles naar Oost-Europa en vermoedelijk Polen, de Sovjet- Unie en Tsjeeho-Slowakije zul len gaan, landen die met oude re en meer ervaren renners aan het vertrek zullen staan. De Nederlandse ploeg heeft vergeleken bij vorig jaar zijn gaiigmaicer Fedor den Hertog verloren. Zes jaar is de grillige Frisolrener het hart van de ploeg geweest, dit keer wil Middelink Aad van den Hoek in die positie hebben. „Van den Hoek is de kapitein van de ploeg, hij heeft de meeste, ervaring en hij is op dit mo ment m topvorm. De laatste dagen is de con ditie van Van den Hoek wat minder geworden door een vastzittende verkoudheid. Hij zal zelf de beslissing nemen of hij rijden kan of niet. Ik heb zoveel vertrouwen in mijn kapitein dat ik die beslissing gerust aan hem durf over te laten". (Van onze sportredactie) ARNEMUIDEN-BREDA Dc voetbal wedstrijd Arne- muiden - NAC die voor vana vond gepland was gaat niet door. Het oefenduel tussen de za terdageersteklasser en de Bre dase eredivisieclub is ver plaatst naar zaterdag. De aan vang is 14.00 uur- Arnemuiden speelt vanavond wel. Tegen stander-Js het Vlissingse Zee land Sport. (Van een special* verslaggever) MONTREAL De Tsjechi sche sprintelite heeft opnieuw een wereldtitel veroverd- Na de gouden medaille van Anton Tkac in het solo-nummer wer den Vladimir Vackav en Mi- roslav Vymazal voor de tweede keer in successie wereldkam pioen op de tandem- Het Ne derlandse duo Rini Langkruis cn Lou Veldt, die in de halve finales in drie ritten van de Sovjet-Unie (zilver) hadden verloren moesten het bron» aan de Polen laten- De ritove Twinning op de Sovjet-Unie in de halve finale heeft het Nederlandse duo in feite het brons gekost op dit onderdeel van de baankampi- oenschappen- Die overwinning immers, gevoegd bij het niet sla-gen in de tweede rit bete kende een derde race en da-ar- op volgden nog eens drie rit ten tegen de Polen in de st-r'jd om de bronzen plak- Zes keer moesten Langkruis en Veldt aan de slag- Een loodzware opgave voor een man als Langkruis, die het in de sprint niet van kracht moet hebben en Veldt als sprinter letterlijk en figuurlijk nog pril en onvolgroeid- Langkruis en Veldt. de terephte keuze van Frans Mahn voor dit fascine rende nummer, hebben het zichzelf eigenlijk onnodig moeilijk •gemaakt- Uitgaande van het. rotsvaste gegeven dat alleen de Tsjechen voldoende kraeht en macht bezitten om desnoods een achterstand van lengten goed te maken, is door het. Nederlandse paar een fout beaaan- Langkruis en Veldt orobeerden steeds een groot g-it dicht te riiden nadat zii keer op keer zich de tweede nositie hadden laten opdrin gen Achteraf is het gemakke lijk te stellen dat de jonge Nederi-nders te vaak als sprinters probeerden aan te gaan en zich niet voldoende hebben gerealiseerd dat een tandem iets meer tijd nodig 'heeft om te versnellen- Zij zouden het zichzelf zo veel gemakkelijker hebben ge maakt wainneer zij bij het in zetten van de sprint voor een wat hoger a-anvanigstem-po had den gezorgd. Dan zouden zij niet zijn gedwongen tot zes krachtsexplosies waarvan de laatste buiten de macht van de Nederlanders viel. Maar dat is een zaak van ervaring- Iets dat beiden indivudueel en ge zamenlijk in dit toernooi zon der twij-M hebben opge daan. Dl uitslagen van de tandem wedstrijden zijn: Halve finales: Tsjecho- slowakije (Vackar-Vymazal) wint in twee ritten van Polen (Bek-Kocot) tijden over de laatste 290 meter 10,77 en 10.89 seconden. Sovjet-Unie (Semen-jets-Kopilov) wint in drie ritten van Nederland (Langkruis-Veldt) 10.56 (Voor Nederland), 10.61 en 10,65 Om de derde plaats: Polen wint in drie ritten van Neder land. 10.74 (voor Nederland). 11.00 en 11.10. Finale: Tsjechoslowakije wint in twee ritten van de Sovjet- Unie, 10.73 en 10.76. (Van een special* verslaggever) WENEN Na alle malleur van de eerste twee dagen Is het Nederlands waterpoloteam dinsdag onverwacht sterk teruggekomen. In het over dekte Stadthalle-bad, dat aan de andere kant van Wenen ligt, werd Rusland een gelijk spel afgedwongen: 6-6. En als daar een ploeg zich gelukkig mee mocht prijzen, waren het de Olympische kampioenen. Met grote zwemsnelheid en vernuftige combinaties ging de jonge ploeg van Ivo Trumbio de gerenommeerde tegenstan ders te lijf. De grote uitblinker werd Nico Landeweerd, die de bei de eerste ontmoetingen vrij wel steeds op de kant bad mogen zitten Kij scoorde twee doelpunten, evenals Hans van Zeeland en zorgde voor in samenwerking met clubgenoot Gijs Stroboer voor combina ties, diie de Russiche defensie danig ontredderen. Het team was ineens sterk genoeg om de gebruikelijke tegenslagen op te vangen. Zo werd aan het eind van de eerste periode een treffer van de Zwarte afge keurd, omdat juist het eindsig naal ging. In het begin van de tweede kwart, zag dezelfde De Zwart een strafworp gestopt. Normaliter had het op dat mo ment 30 voor Nederland ge staan- Inplaats daarvan werd het 11 doordat de oersterke Smoedski met De Zwarte op zijn rug nog kans zag aan te leggen voor een schol.- Neder land bleef echter het initiatief behouden De ene Rus na de andere moest het water veria ten, dolgedraaid door de snelle rushes van Stroboer en Lande weerd en het getrommel van Wim Hermsen op de twee me ter. Zelfs de numerieke meer derheid werd behandeld zoals het behoort, met Landeweerd en Van Zeeland als degenen, die in het centrum liggend de bal in het doel sloegen. Alleen' Mart Bras, de man met een dodelijk schot in zijn knuis ten, kon hij het conditioneel ;niet aan. Het duurde te lang voordat hij zich aansloot en hij waagde zich niet aan sprintjes, die de in het nauw gedreven Russen definitief hadden kunnen vellen. Nu bleef de marge steeds beperkt tot een doelpunt. Een minuut voor tijd bij de stand 65 (Van onze sportmedewerker) AALTER-AXEL Een zes de plaats voor Johan Scheele uit Zaamslag bij de internatio nalen 500 cc, een wedstrijd meetellend voor de strijd om liet Europees kampioenschap, een vierde plaats voor Buysse bij de junioren 250 cc, een vijftiende plaats voor Walhout sen- bij de senioren 250 cc en een fraaie tweede plaats van Schclleman bij de nieuwelin gen 250 cc, waren de beste resultaten van de Axelse mo torcrossers in het Belgische Aalter, aan internationale mo torcross wedstrijden. Kwam Scheele in Aalter de ze keer niet tot grote hoogte, toch waren het de Nederlan ders die daar de boventoon voerden. In de eerste manche nam de Nederlander Leo Brands de leiding. Hij zou die niet meer afstaan. Scheele, ge start op een twaalfde plaats, klasseerde zich uiteindelijk als zevende. De tweede manche leverde weer een Nederlandse overwinning. Nu was het Van de Boer die als eerste door de finish ging. Scheele, als vierde van start gegaan, werd vijf de. De derde en laatste manche werd gewonen door de Belg Verburgh. Scheele werd 7e. Van Bruggen ging in de eer ste manche bij de junioren 250 cc als vijfde weg om uiteinde lijk als achtste door de finish te gaan. Walhout jun- startte als zesde en behield die plaats tot op de finish. Lensen werd in zijn tweede wedstrijd bij de junioren twaalfde. Hame linck kwam als veertiende door de finish. Goossens had zijn dag niet. Na een zeer slechte start werd hij uitein delijk vierentwintigste. Zowel de eerste als de tweede man che werd gewonnen door de Belg Saelens. Van Bruggen werd iin de tweede manche fraai tweede. Hamelinck pas hersteld van een hand breuk had in die tweede manche een snelle start. Hij vertrok als vierde. Maar het noodlot sloeg voor hem toe. Met motorpech moest hij de strijd staken- Lensen schoof een plaats naar voren. Hij werd tiende. Zeer sterk reed ook in de tweede manche Walhout jun. Na een negen tiende plaats bij de start zette hij een felle achtervolging in. Die krachtsinspanning werd beloond, want hij ging als ze vende door de finish. Ook Van Bruggen deed het niet onaar dig. Hij schoof acht plaatsen naar voren. Hij werd twaalfde. Goossens kwam ook nog enke le plaatsen naar voren, maar niet verder dan de tweeén- tewintigste plaats. Bij de senio ren 250 cc werd Walhout sen. tweemaal vijftiende. De eerste begon het erop te lijken dat \j!;anche werd gewonnen door Nederland redht naar werken zou krijgen. Toen stuurde ech ter de Belgische scheidsrech ter Fuehs, die Nederland voor de derde achtereenvolgende maal floot, Gijs Stroboer naar de kant. Zesenveertig secon den lang hield Nederland dankzij schitterende reddingen van Evert Kroon de ongelijke strijd vol. Toen plaatste Lande weerd iets tekort en raakte Gerard Keetelaar de bal kwijt. Meteen scoorde Barkalov: 6 6- (Vervolg van pag. 1) MONTREAL De KNWU heeft zijn beslissing genomen om geen precedent te schep pen. Alle profs was gezegd te gelijkertijd te vertrekken en ieder heeft dat aanvaard, hoe wel het enkelen door het mis sen van wedstrijden, aanwijs baar geld heeft gekost. Wat de anderen in feite verboden was, heeft men Kuiper niet willen toestaan, te meer omdat an ders in de toekomst nauwelijks nog een gezamenlijk vertrek voor de profploeg zou kunnen worden vastgesteld. Coördinator Gé Peters be treurt het vertrek van Kuiper, maar heeft begrip voor de ge nomen beslissing. Van de ren ners zou vooral de oorspronke lijk als reserve aangewezen Jos 'Schipper er geen bezwaar tegen hebben gehad, als toch de voorkeur aan Kuiper was gevallen, de eerste-jaars prof uit Baarn heeft nog nooit een wedstrijd over 285 kilometer gereden en hij had zijn ver blijf in de grote Frans-Cana- dese stad best als vakantie wil len beschouwen. Ee neven-effect bij de beslis sing van de Nederlandse wie renunie over Kuiper zal vrij wel' zeker zijn dat de West duitse sponsor Robert Kahl stopt met zijn Rokado-ploeg, tenzij natuurlijk het wonder gebeurt dat een van de Duit sers een-sterk wereldkampioen schap rijdt. Kahl was ook de man die Kuiper verbood gelijk met de Nederlanders mee te vliegen omdat hij hem uit reclame overwegingen, aan de start wilde hebben in Dortmund, een wedstrijd die Kuiper, de Olympisch kampioen van 1972 inderdaad won. de Belg Verburgh- Zijn land genoot De Smet werd winnaar in de tweede manche. Dt nieuwelingen 250 cc, die door de Europese titelstrijd slechts een manche reden, gin gen er bijzonder hard tegen aan. De Belg De Ruysscher werd eerste. Sehelleman werd fraai 2e. De Nederlander Ever- (Van onze sportmedewerker) ANTWERPEN Voor het eerst in de Belgische voetbal geschiedenis wordt vanavond een volledig programma in de hoogste afdeling afgewerkt- Het programma ziet er als volgt uit: Araderledhit - Loke ren, Olympic - Sporting Char leroi, Beringen - Winterslag, Beveren - RWDM, Cercle Brugge - Luik. Antwerp - Diest, Lierse - Beerschot, Oos tende - Meehelen. Standard Luik - Brugge. Berchetm - Wa- regem- De wedstriiden begin nen om halfacht- Zij nog ver meld dat a-s- zondag in Brtgië reeds om de b°ker wordt ge- sneeld- (Van een speciale verslaggeverl MONTREAL Voor Leyn Loevesijn is een wat onfor tuinlijke sprinttoernooi voor professionals vlug voorbij ge weest. Teruggekomen uit de herkansing trof Leyn Loeve sijn wereldkampioen Robert van Lancker, die in twee rit ten geen mededogen voor de Nederlander had. De nederlaag voor Loevesijn kwam in feite rechtstreeks voort uit zijn verlies in de serie tegen Nicholsen en Cut ting. Loevesijn werd daardoor, als winnaar van een van de twee herkansingsfinales ge plaatst tegen Van Lancker en dat had tot gevolg dat zijn weg in het wereldkampioen schap werd afgesneden door de titelhouder Met Van Lancker gingen Ni cholsen (Aus), Pedersen (Den) en Turrini (Ita) naar de halve finales over. LONDEN (REUTER) De Engelse voetbalfans zijn weer bezig geweest- Na de rellen, die de „aanhangers van Man chester United zaterdag in Londen hadden geschopt, voor, tijdens en na de wedstrijd, die hun club speelde, tegen Leyton Orient, is het maandagavond i Bristol wederom tot een uitspatting van de supporters gekomen- Dit keer waren het honder den fans van Cardiff City, die het moeilijk konden verkrop pen, dat hun team had verlo ren van Bristol City (12). aerts ging als tweeëndertigste door de finish. Eindstand internationalen 500 cc, tellende voor het Euro pees kampioenschap: 1 M. v. d. Boer (N), 2 L. Brands (N), 3 G. Verburgh (B), 6 J. Scheele (N)- Senioren 250 cc: 1 J. Verburgh (B), 15 .C Wal hout (N). Junioren 250 cc: 1 J. van Acher (B), 4 C. Buys se (N), 6 C. Walhout jun. (N), 10 W. van Bruggen (N), 11 F. Lensen (N), 22 J. Gooseenj (N), 24 C. Hamelinck <N)- Nieuwelingen 250 cc: 1 W. de Ruysscher (B), 2 J. Sehelle man (N), 32 P. Everaerts CN). HULST Zoals t* ver wachten was is het eerste team van de voetbalvereniging Graauw winnaar geworden van het voetbaltoernooi voor lagere elftallen dat afgelopen zondag in het Hulster sport park werd gespeeld. In de finale toonde het zich vooral na de rust heer en meester tegen de andere finalist het vierde elftal van HVV '24. Nadat nog voor het theedrinken Graaiuiw via een prachtige kopbal van Sorber na een mooie pass van Van Campen die leiding had ge nomen bleek het steeds moei lijker te gaan met HW 24. Doelman Riudi de Vos moest steeds meer in actie komen, en het bleek duidelijk dat het drietal Schauwaert, Poppe, Zwegers .werd gemist bij HVV '24. Toen de Graauwena- ren vlak na het theedrinken via van Campen uit een scrimmage nummer twee achter de Hulster doelman de poneerden was de wedstrijd gespeeld. De uitslagen in dit toernooi luidden: Poule A: HVV 3 - Graauw 1 01, Stekene res. - Graauw 1 1—2, HVV 3 - Stekene res. 0—0. Poule B: Graauw 2 - HW junioren 03, HW 4 - HW junioren 3—0, Graauw 2 a HW 4 7—1. Finaleplaatsen: Om de eer ste en tweede plaats Graauw 1 HW 4 20- Derde en vier de plaats: HVV Al - Stekene res. 31, Vijfde en zesde plaats: HVV 3 - Graauw 2 0—2. (Van onze sportmedewerker) HEINKENSZAND De vierdeklasser Corn Boys uit Sas van Gent is winnaar ge worden van het jaarlijkse toernooi van Luctor dat voor de 20e keer werd gehouden. In de finale tegen Middelburg B had Corn Boys genoeg aan een treffer die op naam kwam van Van de Berge- Luctor dat vorig jaar de dr. Meswisselbo- kaal won eindigde nu als voorlaatste. Uitslagen poule A: Luctor - Middelburg 01, Patrijzen - Volharding 12, Patrijzen - Luctor 10, Volharding Middelburg 00, Volharding - Luctor 00, Patrijzen - Mid delburg 0-0. Uitslagen poule B- Leeuwe- dorpse Boys - SVW (St.-Wil- lebrord) 11, Corn. Boys - SDO (Lamswaarde) 10. SVW SDO 01, Leeuwe- dorpse Boys - Corn. Boys 0 0, Lesnwedorpse Boys - SDO 1—0, SVW - Corn. Bovs 0— 2. Finale: Middelburg 2 - Corn. Boys 01. Om de derde en vierde plaats: Leeuwedorpse Boys - Volharding 1—0, Vijfde en zesde plaats: SDO - Patrij zen 21- Zevende en achtste plaats: Luctor - SVW 0f) (Luctor wint na strafschop pen). ue politie arresteerde niet minder dan 135 personen, een record in Engeland- De fans hadder. na de wedstrijd een spoor van vernielingen achter gelaten in de stad. Winkels werden geplunderd, auto's om- ve, gegooid en er werd met flessen geworpen- In Londen zijn supporters uit Leicester wegens vandalisme eboet met 75 pond (ongeveer 475 gulden)- De Engelse mi nister van sport heeft dinsdag laten weten zo spoedig moge lijk maatregelen te rullen ne men- Hij noemde de rellen van Bristol „onduldbaar- (Van onze sportredactie) AXEL De Axelse coureur Schaalje heeft in het Belgische Hamme zijn eerste overwin ning bij de junioren binnenge haald. Schaalje toonde zieh in Hamme de sterkste van de 35 vertrekkers. De wielrenner uit Axel legde de 78 kilometer in 150 uur af.

de Stem | 1974 | | pagina 13