m [kaar, Waterstaat vervuilt milieu I I Breskens luidde voorzitter uit UITSLAGEN VAN SCHIETINGEN De Stem/De Vriie Zeeuw KLACHT INWONERS WESTDORPE: S Aantal ongevallen bij NSM gedaald AWL-adminlstratie blijft bij gemeente Axel Knallende start vuurwerkfestival li.S. krijgt rapport watersciiapsMe 9 streek JS» oterij Je trekking gust us 1974 Politierapport Zeerob bij Oostende gevonden iJzendijke Sluiskil Dow houdt Duitse pontons drijvend Westdorpe In zeeland Meer zeeschepen door kanaal V Dinsdag 20 augustus 1974 m 'X<f, - i j Tr; :^v •|S;- ',,5r n zijn als volgt gevallen: op nummers eindigende op: I op nummers eindigende op: 39 I op nummers eindigende op: '8 I op nummers eindigende op: 075 I op nummers eindigende op: 54' op nummers eindigende op: '4 op nummers eindigende op; op nummers eindigende op: "5 van is gevallen op Het nummer: 080577 is gevallen op het nummer: 01869 is gevallen op het nummer: 0075 is gevallen op het nummer-. 0776 is gevallen op het nummer: 00718 is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: 082581 084857 prijs van 100.000 is in de serie W op het nummer: 0252 oostprijs van 2.000 her: 025235 an de andere series. prijs van 100.000 is in de serie S op het nummer: 005 oostprijs van 2.000 OO5530 an de andere series. n prijzen kunnen na de derde trekking geïnd. De lotenverkoop voor v° terij begint op 2 september a.s. bij e toren. houders kunnen nu reeds hele loten pe S r de september loterij. Een heel lot kost- rijvingen (geen bank- of gemeentegiro), ostrekening 5151 t.n.v. Collecteur D'rec' noeten uiterlijk op 31 augustus door de i uitgevoerd. Bedragen die later binnen ekt voor de oktober loterij. Inlichtingeni afschrijving geeft de Directie Staatslot» v Den Haag, tel 070 - 65.39.55. (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE Bewoners van de wijk Passluis in Westdorpe ergeren zich al geruime tjjd over een opslag plaats van allerlei rommel uit het Kanaal Gent-Terneuzen op de wal van het plaatsel ke zijkanaal. Op gezette tijden worden hier in opdracht van Rijkswaterstaat afval en andere ongerechtigheden die uit het kanaal worden opge vist op de oever geworpen. Goed voor het kanaal maar minder aangenaam voor de omwonenden. „Vooral als het kanaal weer eens erg stinkt en die drijven de troep eruit gehaald wordt hangt hier een vieze lucht. Ik ben al anderhalf jaar bezig om (Van een onzer verslaggevers) f BRESKENS Bij de heer J.P- van D- aan de Platteweg zijn drie geweren en een Frie se staartklok ontvreemd- Via de achterzijde van de woning had men zich toegang ver schaft door het indrukken van een iruitge- t MIDDELBURG Door de recherche van de gemeentepo litie werden de 15-jarige uit Middelburg afkomstige B-J.F- en de eveneens uit Middelburg afkomstige N-R-L- van gelijke leeftijd gearresteerd. Beide knapen bleken in de afgelopen maanden gezamenlijk veel op pad te zijn geweest om diver se inbraken te plegen- Zij hebben onder andere ingebro ken in het clubhuis van de voetbalvereniging aan de Na- dorstweg alwaar zij snoep en sigaretten tot een bedrag van zeshonderd giulden hebben ontvreemd- Eveneens hebben zij ingebroken in het clubge bouw van de tennisclub De Veste, in de Mavoschool aan de Dwarskaai alwaar zij voor 35 gulden hebben gestolen en aanzienlijke vernielingen heb ben aangebracht en in de noodschiool van de Christelijke scholengemeenschap alwaar eveneens veel materiële scha de werd berokkend- MIDDELBURG In de nacht van zondag op maandag is aan het Gelem D'Hoorne- plein 12-10 door de bliksem een groot gat in het dak gesla gen- Op de zolder van beide panden bleek het een enorme ravage te zijn- De dakpannen lagen her en der op het plein verspreid- Ook de onder de zolder liggende slaapruimten werden aanzienlijk bescha digd- ZIERIKZEE Maandag morgen js brand uitgebroken in het pand Manhuisstraat 23 te Zierikzee- In een korte tijd was de bovenverdieping ge heel uitgebrand- De oorzaak van de brand was een lekken de gasleiding. In het pand woonden drie oudere dames, die geen letsel hebben opgelo pen- SAS VAN GENT Ver moedelijk door te hoge snel heid verloor de Fransman MJ-L-V. zondagavond in Sas van Gent in de bocht van de rijksweg bij de Westsluis de macht over het stuur van zijn auto- Hij vernielde een licht mast en sloeg vervolgens op een vluchtheuvel over de kop- 3e Fransman werd slechts licht gewond- SAS VAN GENT De rijkspolitie in Sas van Gent heeft een 27-jarige Belg uit Zelzate aangehouden die ervan verdacht wordt twee pogingen tot verkrachting van vrouwen in Sas van Gent te hebben gedaan De man die bekend heeft is ingesloten- (Van een onizer verslaggevers) SLUISKIL Gedurende het eerste halfjaar van 1974 vonden er bij de Nederlandse Stikstof Maatschappij tien on gevallen plaats. Dat is het hagste halfjaarlijkse ongeval- 'encijfer sinds vijf jaar. In het eerste halfjaar van 1973 ge iden bij de NSM nog 26 ongevallen. 'n NSM-Nieuws, het perso neelsblad van het Sluiskilse bedrijf, noemt bedrijfsdirec teur ir. V. Bizzotto de daling rin het ongevallencijfer hoop gevend. „Ik hoop dat dit jaar de NSM alle veiligheidsre des worden gebroken", aldus Bizzotto. ,^it de rapporten over de nedrijfsongevallen bleek dat enkele ongevallen waarschijn- "k vermeden hadden kunnen worden indien men voldoende gebruik had gemaakt van de v,1" ,„schikking staande per- °nlijke beschermingsmidde- en. Ir. Bizzotto vindt het een l?™eugend verschijnsel dat ™Jds meer medewerkers uit ®chzelf naar de v-'ligheids- ?enst stappen om veiligheids- nendsehoenen en -brillen, boenen e.d. te vragen. hier een container voor de buurtbewoners te krijgen, maar er gebeurt niets- Ettelij ke keren heb ik de gemeente en rijkswaterstaat gebeld om de rommel hier weg te halen. De viezigheid die nu hier ligt, ligt er al een week of drie", zegt de heer D- Rietveld die aan de Kleine Kanaalweg woont- Hij vindt het maar ei genaardig dat een instantie als rijkswaterstaat zich op deze manier aan milieuvervuiling bezondigt- „Je moet in Rotterdam eens proberen een friteszakj e op straat te gooien- Mooi dat je dan prompt een bekeuring krijgt- Hier gooit een rijksin stantie stinkende rommel op de wal en dan worden ze nog boos als je er iets van durft te zeggen", zegt mevrouw Riet veld- Zij is van mening dat de gewraakte vuilnisbelt niet zonder gevaar voor de volks gezondheid is- „Er liggen wel eens bussen met onbekende inhoud tussen- Er spelen hier nogal wat kinderen uit de buurt- Je weet nooit met wat voor ziekte of besmetting ze nog eens thuis komen- Ook heb ik niet zelden ratten tus sen die rommel zien rond scharrelen". De heer Rietveld: „We heb ben er niets op tegen dat het afval uit het kanaal wordt ge vist, maar laten ze de rommel dan aan de andere kant van het zijkanaal neergooien- Dan hebben we er niet zo'n last van"- Bij rijkswaterstaat in Sas van Gent bevestigt men de geregelde klachten over de be wuste vuilstorting- „Wanneer we genoeg verzameld hebben voor een vrachtauto halen we het weg. De mensen die de viezigheid uit het kanaal moe ten vissen zijn eigenlijk meer te beklagen dan de bewoners aan de Kanaalweg", zegt de heer J-A- Loof- Hij zegde ech ter toe na te gaan of het mogelijk is de opgeviste rom mel op de andere kant van het zijkanaal te verzamelen zodat de bewoners er minder last van zullen hebben- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het dage lijks bestuur van de Afvalwa terleiding Kanaalzone Zeeuwsch-VIaanderen vraagt de raad van bestuur hem te machtigen de verzorging van de administratie van de AWL voor 1975 met de gemeente Axel te regelen onder de voor 1974 geldende voorwaarden. De raad van bestuur van de AWL komt op vrijdag 23 au gustus om 15 uur in het Axel- se gemeentehuis bijeen. Van de AWL-projecten die in voor bereiding zijn is de leiding Koewacht - Zuiddorpe be- steksklaar. Het bestek is aan die raden van de deelnemende gemeenten toegezonden. De technische voorbereiding van de leiding Sluiskil-oost is voor 80 procent gereed- Dit geldt ook voor de leiding Overslag - De Sterre. Deze drie projecten zijn als ACW-werk aange meld. Verder wordt ten behoe ve van het gemaal in Spui een overstortleiding naar de Bron kreek gemaakt. (Van onze correspondent) BRESKENS Door de voetbalvereniging Breskens is in „De Uitkomst" een jaarvergadering gehouden. Tijdens deze vergade ring is afscheid genomen van de heer Schrieks als vice-voorzit- ter, die uit Breskens vertrekt. nog, dat de contributie van de vereniging wel aan de lage kant was. Voor de senioren zal de contributie nu 4 gulden gaan bedragen, en voor de A en B's 3 gulden en voor de C- leden 2 gulden- Voorts werd nog gesproken over het club blad De Stormbal en de redac tie van dit blad. De heren A. Ossewaarde en C. de Nooyer hoopten dat men goed kan sa menwerken met het bestuur en dat regelmatig dit clubblad De Stormbal zal kunnen ver schijnen. Gedurende de vijf jaax dat hij in Breskens geweest is, heeft hij veel gedaan voor de vereniging. Een tweede loftui- ging ging naar de heer G. v. Heck die 25 jaar lid en nu zeker al enige jaren secretaris van de vereniging js. Als blijk van waardering Tere eg hij een bal met muziek op een stan daard aangeboden. Tijdens de vergadering werd nog lof toe gezwaaid aan de trainers van de elftallen. In het bijzonder kreeg de heer De Wilde een woord van lof voor de leiding van het eerste elftal, dat een tegengelapen seizoen met veel problemen kende. Het finan cieel verslag kon ondanks nog te betalen rekeningen afslui ten met een batig saldo- Uit het jaarverslag bleken de vele prestaties van alle elf tallen. Door het dameselftal werd opgemerkt, dat over hen niets in het jaarverslag stond vermeld. Toegezegd werd, dat hier volgend jaar rekening mee zal worden gehouden. In de kascommissie werden her kozen de heer P. Brakan, I. Keymel en E. Seuss. In de elftalcommissie werden herko zen G. van Heck, J. van de Lycke, en W. v.d- Vijver, en als nieuw lid werd nog geko zen R. Coryn. Als bestuurslid werd herkozen de heer J. Jan sen en nieuw bestuurslid werd de heer P. Carels. Er blijft één vacature in het bestuur over. Gezien de nieuwe struc tuur van de vereniging werd voorgesteld contributieverho ging toe te passen. Dit mede in het licht van de verdere uitbreiding van de vereniging en het in de toekomst in ge bruik nemen van nieuwe sportvelden. Opgemerkt werd (Van een onzer verslaggevers) OOSTENDE Bij Oostende is zaterdagnacht een grijze zeerob op het strand gevon den. Het dier zwom overdag voor de kust en zorgde voor nogal wat paniek onder de badgasten. Reddingsboten voe ren uit om het dier af te schrikken. Het dier werd zaterdagnacht op het strand aangetroffen en naar het dolfinarium overge bracht. Het is een jong beest, dat nu nog maar dertig kilo weegt. Volgens deskundigen van het dolfinarium te Brugge is het een prachtig exemplaar dat straks tot twee meter lengte zal uitgroeien. EHBO-actie De leden van de plaatselijke afdeling van de EHBO zullen deze week huis aan huis de jaarlijkse pleister- actie houden. Verkennerij Zaterdag zijn enkele welpen van de St. An- thoniusgroep in Sluiskil geïn stalleerd als verkenner. De in stallatie was een onderdeel van een spel, waaraan zowel de welpen ais de verkenners deelnamen. Na de installatie en het middageten werden er diverse spelen gedaan. De patrouille van De Ratelslangen was daarbij de beste. Daarna kwa men De Havikken, De Valken en De Bevers- Scouting Sluiskil, bestaande uit de St. Anthondusgroep en de gid-senigroep Florence Nigh tingale, houdt op 20, 21 en 22 september een fancy-fair in het Gildahuds te Sluiskil. Ook zal er in september worden deelgenomen aan de landelijke koempoelan te Ommen in Drente. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Dankzij het door Dow Chemical ont wikkelde kumststofsohudm Sty- rofoam blijven de houten pon_ tons in de haven van Hamburg weer drijven. Vroeger zonken die pontons geleiideflliljk wan neer de houten draiagbalken doortrokken waren met water, Styrofoam heeft een gesloten aelstruiktuui- en is speciaal voor drijflidhiaimen vervaar digd. De haven van Hamburg telt meer dan EPP houten pontons die dienen als aanteg en afmeerplaatsen voor bin nenschepen. Inmiddels zijn 80 pontons van styrofoam drijfLi- chainen voorzien. De havenau toriteiten hebben rich lovend Uitgelaten over de ervaringen met het Dow-produkt, dart naast het hoge drijfvermogen, een geringe wateropname en de eenvoudige verwerking een vrijwel onbeperkte levensduur heeft. (Van een onzer verslaggevers) KNOKKE De deelname aan het zesde internationale vuurwerkfestival te Knokke, dat zaterdag knallend van start ging, is voor de Neder landse vuurwerkfirma Kat uit Leiden niet het succes gewor den dat men ervan had ver wacht- De pech begon eigenlijk toen de wagens van de dirma bij de Belgische grens in een boerenbetoging terechtkwamen en daardoor pas tegen de mid dag in Knokke aankwamen- Er moest koortsachtig worden, gewerkt om er nog wat van te maken. Enkele stukken moes-' ten achterwege blijven en ook de elektrische ontsteking kon niet meer worden aangebracht. Zodat de lont moest warden gebruikt. Toch kwam de Ne derlandse firma ondanks alle tegenslag nog tot aardige pres taties. Het vuurwerkfestival werd geo-pend door het Spaanse vu/urwerkbedrijf Canaller uit Valencia. De Spanjaarden had den zoveel haast dat niet op de laatste tonen van het volks-! liied werd gewacht. Hef resul-j ta-at ervan was dat zij van dej te vullen tijd vier minuten overhielden. hetgeen hen i strafpunten opleverde. Platzak Met een vangst van 607 oentimeter aan vis is Frans Geijsels uit Westdorpe jeugdkampioen geworden van de Westdorpse hengelvereni- gkiig de Platzak. Mare Winne uit Sas van Gent ving tijdens deze wedstrijd de grootste vis, namelijk een van 34 centime ter. De uitslag van de jeugd wedstrijd: 1 Frans Geijsels uit Westdorpe 607 cm; 2 Christia- ne Soethaert uit Westdorpe 311; 3 Michel Roegiers udit Zelzate 242. De uitslag van de wedstrijd voor senioren was: 1 Eugène Soethaert uit Westdor pe 83 om: 2 Theo van de Abeele uit Westdorpe 38: 3 F. Synesael uit Westdorpe 33. Voor het olubkampioenschap voor senioren moet nu nog een wedstrijd worden gevist. Aan de wedstrijd voor senioren de den 29 hengelaars mee, aan die voor junioren 37. (Van een onzer verslaggevers) BOSCHKAPPELLE Aan de zaterdagschieting, gehouden in de zaal bij A. Stallaert, namen 30 schutters deel. Uit slag: hoge vogel: P. Pauwels uit Kloosterzande; eerste zij vogel: C. Pauwels uit Breda; tweede zijvogel: A. v-d. Wa terschoot uit Hengstdijk; grootste aantal (4): A. van Dijk uit Vogelwaarde. KLOOSTERZANDE Aan de bejaardenschieting, gehou den bij Jac. de Waal, namen 62 schutters deel. Uitslag: Op wip één: hoge vogel: A. de Rooy uit Vogelwaarde: eerste zijvogel: J. Buitink uit St. Jansteen-, tweede zijvogel: J- Burm uit Koewacht; grootste aantal (5): J. de Maat uit Terhole. Op wip twee: hoge vogel: J. Rijk uit Kwaden- damme; eerste zijvogel: G. van Damme uit Koewacht; tweede zijvogel: P. de Waal uit Groenendijk. KLOOSTERZANDE Aan de zaterdagschieting op de staande wip, georganiseerd door „Willem Teil", namen 73 schutters deel. Uitslag: Op wip één: eerste hoge vogel: P. de Baar uit Graauw 2de hoge vogel: R. van Waterschoot uit Kloosterzande; eerste zijvogel: R. de Block uit Graauw; twee de zijvogel: J. Bruggeman uit Westdorpe; derde zijvogel: N. Vereecken uit Kloosterzande; vierde zij-voel: Th. Boogaert uit Kloosterzande; eerste kal: P. Verhaegen uit Hulst; twee de kal: J- Leeraert uit Hulst; derde kal: M. Maas uit Vrase- ne (B); vierde kal: B. Plas- sohaert uit Graauw. Op wip twee: eerste hoge vogel: P. Verhaegen uit Hulst; tweede hoge vogel: E. Jonkheym uit Kloosterzande; eerste zijvogel: F. Herwegh uit Hulst; tweede zijvogel: M. Riege uit Beervel- de (B); derde zijvogel: N. Goossen uit Kloosterzande; vierde zijvogel: J. Hoop uit Kloosterzande; eerste kal: F. van Kruyssen uit Kloosterzan de; tweede kal: F. Herwegh uit Hulst; derde kal: R- Lucas uit Kloosterzande; vierde kal: Th. Tieleman uit Klopsterzan- de. Op wip drie: eerste hoge vogel: C. Kindt uit Nieuw- Namen; tweede hoge vogel: J. Leeraert uit Hulst; eerste zij vogel: J. Weemaes uit Clinge; tweede zij vogel: R. de Blook uit Graauw; derde zijvogel: G. Buysrogge uirt Graauw; vierde zijvogel: C. Praet uit Nieuw- Namen; eerste kal: P. Syne sael uit Kloosterzande; tweede kal: B. Plasschaert uit Graauw; derde kal: F. van Kruyssen uit Kloosterzande; vierde kal: J- Goossen uit Kloosterzande. KLOOSTERZANDE Aan de zondagsohieting op twee wippen, gehouden bij Jac. de Waal, namen 45 schutters deel. Uitslag: Op wip één: hoge vo gel: E. de Maat uit Ossenisse; eerste zij'ogel: Th. Pauwels uit Groenendijk; tweede zijvo gel: J. de Waal uit Ossenisse- Op wip twee: hoge vogel: A. Menheere uit Noordstraat; eer ste en tweede zijvogel: E. de Maat ui-t Ossenisse; grootste aantal (5): 7. Wij land uit Kloosterzande. PAAL Aan de zaterdag schieting op twee wippen, ge houden bij P. Verraas, namen 43 schutters deel. Uitslag: Op wip één: hoge vogel: P. de Koster uit St. Jansteen; eerste zijvogel: W. Koemans uit Hulst; tweede zijvogel: R. van Steenbergen uit De Klinge (B); grootste aantal (6): A. Smet uit St. Jansteen. Op wip twee: hoge vogel: W. Koemans uit Hulst; eerste zijvogel: R- van Steenbergen uit De Klinge (B); tweede zijvogel: P. Boën- ne uit Hulst; grootste aanal (5)J. de Koster uit Paal. PAAL (Graauw) Aan de zondagschieting op twee wip pen, gehouden bij P. Veroaz, namen 50 schutters deel. Uit slag: Op wip één: hoge vogel: J. van Damme uit Kapelle- brug; eerste zij vogel: P. de Koster uit Paal; tweede zijvo gel: A. de Schrijver uiht Kapel- lebrug; extra hoge vogel: J. de Ridder uit Roosendaal; groot ste aantal (8): J- Leeraert uit Graauw. Op wip twee: hoge vogel: J. van Damme uit Ka- pellebrug; eerste en tweede zijvogel: A. Verhoeven uit Kloosterzande; extra hoge vo gel: J. van Damme uit Kapel- lebrug; grootste aantal (7): A Bisschop uit Zandberg. TERHOLE Aan de jubi- leumschieting, gehouden voor M. Sanders in café „De Kraai", namen 90 schutters deel. Uitslag: Op wip één: ho ge vogel: J. Vetter uit Kapel- lebrug; eerste zijvogel: J. van Boven uit Zuiddorpe; tweede zijvogel: J. Vetter uit Kapelle- brug: extra hoge vogel: H. Claessen uit Lamswaarde; grootste aantal (6): M. San ders uit Tcrhoi# Op wip twee: hoge vogel: W- Boeje uit Axel; eerste zijvogel: J. Hey- man uit Boschkapelle; tweede zijvogel: P. Steyaert uit Heer- len(L); extra hoge vogel: E. Schilleman uit Breda; groot ste aantal (5): A. Stallaert uit Boschkapelle, AXEL Szydlowskiplein Expo- voorlichtings handelsbeurs (t.m. 24 aug.)- BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 uur: The Canterbury tales 18 j. Roxy 20.00 uur: Papillon 14 j. Tweede hal stadhuis, Grote Markt, kunstwerk van de maand (t.m. 31 aug.). Geopend ma- t.m. vrij. van 8.30-12-30 en van 13.30-17.30 uur. Markie zenhof, Steembergsestraat Expositite werkstukken van deelnemers aan het Creatief Centrum (t.m- 8 sept.). BURGH Oud schoolgebouw, Kerk straat 3, expositie werken van diverse kunstenaars t.m. 25 aug. Geopend dag. van 10-00- 19.00 uur. Op zondag geslo ten. GOES Grand 20.00 uur: Bridge on the river Kwai 14 j- Museum voor N.- en Z. Be veland, expositie „Met vlag en wimpel" (t.m. 15 sept.). Geo pend di. t.m. zaterdag van 10-00-124)0 uur en van 13.30- 17.00 uur. Boekhandel Van Geyt Steenstraat 2, expositie oude kaarten, etsen, gravures en keramiek (t.m. 31 aug-). MIDDELBURG City 20.00 uur: Het graf van de angst- Nieuwe Kerk 20.00 uur: Orgeloonoert door Jan Hora uit Praag. Zeeuws Museum, Abdij plein, expositie tekeningen van Bantzinger over die inun datie en droogmaking van Walcheren (t.m. 31 aug.). Geo pend van ma. t.m- vrij. van 10.00-12.30 en van 14-00-17.00 uur, bovendien iedere maan dag t.m.- vrijdag om 15.00 uur filmvoorstelling van Broken Dykes van Turnhout en Terug naar het eiland van Charles van de Linden. Rijksarchief, St. Pieterstraat 38, expositie Hugenoten in Zeeland; van 9.00-12.30 en van 13.30-17.00 uur; zat- van 9.30-12.00 uur (t.m- 31 aug.). OOSTBURG Ledel Theater 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 I ROTTERDAM Schouwburg 20-15 uur: „Die lustige Witwe" door de Hoofdstad Operette. SLUIS Raadskeldor Expositie schilderijen van mevr. Lydia Saenen uit Katalijne-Waver (België) Open dagelijks van 10.00-12.00 en van 14.00-18.00 uur. (t.m. 30 aug.)- ST ANNA TER MUIDEN Voorm. raadhuisje, expositie schilderijen en beeldhouw werk van Jos But en Ray mond de Meester de Betzen- brouck (t.m- 15 sept.) Geo pend van 10.00-12-00 uur en van 14.00-17.00 uur. TERNEUZEN Luxor 20.00 uur: Help, de dokter verzuipt a.l. Gemeentemuseum, Burg- Geillstraat, expositie Poppen spel (t.m. 31 aug.) Geopend dl t.m. zat- van 14.00-17-00 uur. VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur: The graduate 18 j IJZENDIJKE Cadzamdse kamer, landbouw, Streekmuseum, expositie Cadzandse kamer, landbouw, heemkunde en archeologie (t.m. 15 september), geopend werkd. van 10.00-47-00 uur. De Molen, expositie werken van Nederlandse en Belgische kunstenaars en van 'n Oosten rijkse kunstenaar (t.m. 17 sept.) ZIERIKZEE 't Lange Uus, expositie „Droomwereld in water- en olieverven", van de Kloetingse kunstenaar Gerand Menke (t-m. 30 aug.) Open van 9.00- 12.00 en van 13.30-18.00 uur. Op do. bovendien van 19.00- 21-00 uur. Op zondag en ma. gesloten. ANTWERPEN Middelheimpark, expositie Belgische beeldhouwkunst met ca. 150 beelden van de voor naamste Belgische kunste naars. Geopend alle dagen tot 6 okt- Bouwcentrum, Jan van Rijswijcklaan, waarin het ver schijnsel de mens in zijn tota liteit wordt voorgesteld (t.m. 31 aug.) Museum Vleeshuis, Vleeshouwersstraat B-2000, expositite Ruokers documen ten en instrumenten- Geopend dag. van 10.00 tot 17.00 uur. Op ma. gesloten (tot 1 okt.). BRUGGE Boudewijnspark IJsrevue. Groeninghemuseum, expositie schilderijen uit Vlaanderen en Holland van tussen 1450 en 1750, afkomstig uit de Natio nale Galerij in Praag (t.m. 20 okt.)- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tot en met juli van dit jaar werd het kanaal Gent-Terneuzen door 6.042 zeeschepen bevaren met een totaal van 17.500.525 bru- to-registerton. Dat zijn 290 schepen en 1.843.321 brt meer dan in dezelfde periode van 1973. In de maand juli van dit jaar werden 929 zeeschepen geschut in de Terneuzense Westsluis. Het aantal binnen' vaartschepen is vergeleken met vorig jaar afgenomen. Tot en met juli dit jaar werden er 44.802 binnenschepen in Ter- neuzen geschut met een totaal laadvermogen van 27.832.008 ton. In de overeenkomstige periode in 1973 waren dat 46.753 schepen met totaal 27.793.782 ton laadvermogen. De veerpont in Sluiskil ver voerde tot en met juli 386-301 voetgangers, 271.040 fietsen ep bromfietsen en 168 andere voertuigen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het Ter neuzense stadhuis hebben ver tegenwoordigers van de water schappen het Axeler Ambacht en de Verenigde Braakman- palders zich gebo-gen over het eindrapport van de werkgroep, die een onderzoek heeft inge steld naar een mogelijke fusie tussen beide waterschappen. Na afloop van de vergadering werd niets bekend gemaakt over de oordeelvorming van de twee waterschappen met betrekking tot een eventuele fusie Het eindrapport zal met de mening van de waterschap pen ter kennis worden ge bracht van Gedeputeerde Sta ten vain Zeeland. DDZ126 Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9. tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat X, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8.15 - 12.30 en 13.30 - 17.00 uur.f BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19.00 - 20.00 uur, tel. 01600 - 22341, zaterdag van 10 00 - 11.00 uur. tel. 01600-49900, zondag van 20.00 - 22.00 uur. tel. 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-VIaanderen: teL 01140-3751 of 01150-6297, Midden- Zeeland 01100 - 4944. REDACTIE HUISAANSLUITINGEN Chef Zeeuwse redactie- S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150- 7920. privé tel. 01150-5745; algemeen re dacteur Zeeland A. F Koopman, kantoor Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 01180 - 7764. privé tel 01180- 7438: redacteur Midden-Zeeland- drs. J Bouwmans. kantoor Klokstraat I, Goes, tel. 01100-8030. privé Zuidvlietstraat 53. Goes. tel. 01100-8138; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone: G van Berkel, kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen. tel. 01150- 7920. privé tel. 01150- 4866; redacteur W.Z.-Vlaanderen: R van der Helm. Melkweg 40, Oostburg. tel. 01170- 3370; sportredactie Zeeland: T. Koomen, teL 01155 2594 FOTOJOURNALIST ZEELAND C. J. de Boer. Trumanlaan 10. Axel, teL 01155-2237 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: P. Konings, tel. 01150 - 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01100-4316.

de Stem | 1974 | | pagina 5