Veertien ploegen in de zesde O.Z.O.-competitie Clinge speelt gelijk tegen HW '24 VOGELWAARDE KLOPT GOES Sterk bezet toernooi van Haringman Jansen winnaar van tafeltennistoernooi Sasse sportweek Luctor klopt Zeelandia In finale Roburtoernooi 'T GILDE TWEEDE MERWEDE EERSTE Belgen bovenaan in klassementen Van de Peel en De Atoomboys VERPLANKE EN M LIJSER EERSTE IN KOPPELKOERS GOODMAN WINNAAR SPAANS DERDE lucky luke: De zwarte heuvels Gebedsdi voor het christelijk onderwijs Herb Alpert in Nederlan< AVRO -R/ Dinsdag 20 augustus 1974 (Van onze sportmedewerker) HULST Na een maandenlange organisatie is het zondag 25 augustus zover dat de zesde OZO-voetbalcompetitie van start kan gaan. Een competitie, die ook dit jaar een zeer sterke be zetting heeft. Buiten de traditioneel deelnemende elftallen heeft organisator Benny Warnier uit Hulst voor de komende competitie verschillende nieuwe verenigingen kunnen inschrijven. Ver der nemen er dit jaar verschillende verenigingen met twee elftallen deel, zodat er nu in totaal veertien elftallen aan de competitie zullen gaan deelnemen. Vier elftallen meer dan de vorige competitie. Geheel nieuw is verder dat de kom,ende competitie een „dubbele" competitie wordt met z.g. uit- en thuiswedstrijden. (Van onze sportmedewer ker). BRESKENS-TERNEUZEN- HULST Ook in het afgelo pen weekeinde hebben bijna alle Zeeuwsch-Vlaamse voet balverenigingen met één of meer teams hun oefenpro gramma afgewerkt. Het Sasse Corn. Boys deed van zich spreken. Het toonde zich zon dagmiddag duidelijk het beste team in het „Meester-Mes- toernooi" georganiseerd door de VV Luctor. De eerste plaats was dan ook dik ver diend. Voorzitter Marquinie van VV Corn. Boys: „Het toer- nooi was een goede voorberei ding op de komende competi tie- We konden vier wedstrij den spelen en daarin hebben we alle jongens kunnen uit proberen". Corn. Boys 2 won uit met 03 van Terneuzen 2 en Corn. Boys 3 verloor met 10 van Terneuzen 3. Corn. (Van onze sportmedewerker) HEIKANT —In het Dag blad de Stem-KIeding STEBA- volkskoersklassement zijn het nog steeds de Belgische volks- koersers, die de eerste plaat sen bezetten, zowel in de cate gorie tjn. 35-jaar als in de categorie 35-jaar en ouder. In de categorie t.m. 35 jaar staat de Belgische volkskoerser Jerom Boerjan uit Knokke met 75 punten aan de leiding. Hij wordt gevolgd door zijn landge noot v. Rijkeghem uit Meule- beke dlie in totaal 74 punten telt. J. Clauwaert uit Brugge, eveneens België, staat met 70 punten op d'e derde plaats. De eerste Zeeuwsoh-Vlaming is Fans Schelfout uit Hengstdijk, en hij is met zijn 67 punten doorgedrongen tot de vierde plaats. Met noig een zestal voüks- koersen voor die boeg is de strijd nog helemaal «pen, want het verschil is momenteel mi nimaal. De volkskoerser uit Hengstdijk heeft dam ook nog alle kans voor een ete-mis- schien wel eerste plaats, want hij rijdt de laatste maanden bijzonder sterk. In het klassement boven de 35-jaar heeft de Belg Van Maokelenbergen uit Brugge een voorsprong van 7 punten op zijn landgenoot De Clerck uit Jabeke. De Hulsterse volkskoersers Piet Bveraerd is opgeklommen naar een vijfde plaats, maar zijn achterstand op leider Van Maokelenbergen bedraagt 40 punten. Klasse ment t.m. 35 jaar: 1. J. Boer jan Knokke (B) 75 punten, 2. M. v. Rijkeghem Meulebeke (B) 74 punten, 3. J- Clauwaert Brugge (B) 70 punten, 4. F. Scshelfout Hengstdijk 67 pun ten, 5. E. v. Rijkeghem Meule- beke (B) 59 punten, 6- M. Scholier Varsenare (B) 52 punten, 7. G. Thuy St. Jan- steen 47 punten, 8. A. 't Gilde Hoek 46 punten, 9. F. de Valc- ke Aardenburg 44 punten, 10- E .Baert Snellehem (B) 39 punten, 31. A, de Rocker Bas- se velde (B) 37 punten, 12. O. die Block Temse (B) 36 pun ten, 13. F. v-d. Eist Jabbeke (iB) 32 punten, 14. M Laze- roms Ouidienbosoh 27 punten, 15. en gelijk F. Meyaert uit Brugge (B) en J. de Waiart uit Waasmunster (B) beiden 25 punten. Boven de 35 jaar: 1- C. v. Maokelenbergen Brugge (B) 66 pnt, 2. C. de Clerek Jaibbeke (B) 59 pnt," 3. W. Gaboor Maldeghem (B) 38 punten. 4- R. Ongena St. An- diriie (B) 27 pnt., 5. P. Eve-r- aert Hulst 26 pnt., 6. J- Pascal Jabbeke (B) 19 pnt, 7. J. Blomme Brugge (B) 18 pnt, 8. M. v.d. Eede Oudenaarde (B) 15 pnt, 9. A. Messelis Hoogle de (B) 10 pnt, 10. M- v.d Heide Izegem (B) met 10 punten. Boys 5 deed het heel wat be ter. Het won uit van Terneu zen 5 met 05. Clinge was in het oefenduel in de eerste helft tegen het bezoekende HW'24 iets ster ker, en R. van Goethem druk te dat in een doelpunt uit. Na rust voerde HVV'24 de boven toon, en de verdiende gelijk maker werd door Jae. de Booy gescoord. Hulsterloo deed ie dereen versteld staan- Het versloeg thuis Koewacht met 40. Bij rust had Hulsterloo door Van Acker al een 10 voorsprong genomen, en kort na rust werd het door Ver- planke 20. F. van Dam maakte er 30 van, en via een strafschop omgezet door Blommaert werd het 40. Hulsterloo 2 won thuis van Koewacht 2 met 62. Vlissingen behaalde in een pittige oefenwedstrijd een 2 1 overwinning op Cluzona. De twee Vlissingse doelpunten werden gescoord door De Wit te. Schoondïjike 2 had weinig moeite met Groede 1. Het won met 42. Bij rust had Schoon- dijke al een 40 voorsprong genomen door doelpunten van Tournois, Willemsen 2x en De Wever, AZVV ging op bezoek bij Biervliet, en dat werd na een spannende strijd een 12 zege voor de Axelaars. De AZW-doelpunten werden ge scoord door Viveen en Van Nierop. Voor de thuisclub scoorde Lybaert- Axel kwam het afgelopen weekend twee keer op de grasmat. Eerst werd het in Philippine een 3 2 nederlaag. Voor Axel maak ten Martens en Gans de doel punten. Vervolgens werd za terdag in Zaamslag gespeeld. Daar werd het een 33 ge lijkspel. De thuisclub nam als eerste "door Kempe een 10 voorsprong, maai net was Geirnaerdt die voor Axel ge lijk maakte. Na rust bracht Kempe Zaamslag weer op voorsprong, en nu was het Martens die gelijk maakte. Door een strafschop, omgezet door Kempe kwam de thuis club voor de derde keer op voorsprong, maar ook nu zou Axel door Dycker een gelijk spel uit het vuur halen. Axel trainer Steel heeft in beide wedstrijden verschillende jon geren een kans gegeven. Axel 2 won met 13 van Zaamslag 2. Hontenisse ging op bezoek bij Hoek en verloor met 20. P- de Koeyer maakte voor Hoek het eerste doelpunt, en uit een strafschop zou hij er ook 20 van maken. Hoek 2 en Hontenisse 2 speelden 2—2 gelijk. Sluiskil dat IJzendijke op bezoek kreeg, gaf dat geen schijn van kans. Na een 30 voorsprong voor rust door doelpunten van De Feber en Verbaan 2x, maakte na de rust Claessens er 40 van. In de slotfase maakten de bezoekers van. Sluiskil 2 ging op Organisator Warnier: „Er be stond veel animo voor, en we kunnen nu eens kijken hoe het allemaal loopt." In decem ber zal er een winter pauze in gelaat worden en in februa ri 1975 gaat men dan opnieuw verder- Warnier: „Wanneer die winterpauze precies ingaat en hoelang die zal gaan duren is nog moeilijk te zeggen- Dat ligt gewoon aan het weer, maar met Kerstmis en de jaarwisseling ligigen we itn ie der geval stil-" Do deelnemende elftallen komen zo'n beetje uit heel Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen- Het zijn; FC Lampo uit Hulst, Clitex-Z,eegat uit Clinge, FC de Roeck uit St- Jansteen. MOC'65 uit Terneuzen, FC Niks 1 en 2 uit Hulst, FC Brouwershuis uit Hulst, FC Stoffels uit Terneuzen, FC Het Centrum 1 en 2 uit Hulst, FC Monckey 1 en 2 uit Klooater- zande en de Trimvereniginig Hullst 1 en 2- Ook voor deze competitie voor bedrijfs-, trim- en café elftallen heeft organisator Warnier weea- duidelijk regels gesteld- Zo zal het niet toege staan worden dat teams met spelers uitkomen die lid zijn van een voetbalvereniging die aangesloten is bij de KNVB- Warnier: „Als we toch een elf tal betrappen dat deze regel overboord gooit, dan zal het onmiddellijk van verdere deel name worden uitgesloten- Ze weten nu eenmaal dat het niet toegestaan is- We leven mo menteel op goeie voet met de KNVB-voetbalclubs en ik hoop dat het zo zal blijven De deelnemende elftallen spelers zullen lijstenmoeten Robur 00; HW - Yerseke 00. Rotbur werd winnaar door penalty's en HW werd ook winnaar door penalty's. Finale: Vogelwaarde - Goes 21. De eindstand. 1 Vogelwaar de; 2 Goes;, 3 HW '24: 4 Yerseke; 5 'Robur: 6 Hami- weertse Boys. Uitslagen poule 2: tweede elftallen: Goes - Robur 10; Yerseke - Divo 12; Goes - Divo 13; Robur - Yerseke mer: rraaal mende gelaten. Bennie Warnier: 'Spelers van clubs die bij de KNVB zijn aangesloten mogen niet meedoen. Gebeurt het toch dan worden de betrokken clubs onmiddellijk uitgesloten". inleveren, zodat organisator Warnier al enigie controle heeft wat de spelers aangaat- Om ook nu weer de zondags amateurs helemaal ten dienste te zijn, zullen de wedstrijden alleen zondagsvoormiddags gespeeld worden. Warnier: „Dat hebben we vooral ge daan om de buurtverenigingen geen schade te berokkenen. Ik wil niet beweren dat we an ders honderden voetbal-en thousiasten van andere velden weghouden, maar we kunnen beter alles in een goede har monie oplossen-" De wedstrijden worden op vier velden tegelijk gespeeld De eerste daarvan beginnen om 8-45 uur- De speelduur be draagt 2 X 30 min- Verenigingen die met twee teams deelnemen mogen gedu rende de competitie twee „wisselspelers" op hun spe lerslijsten noteren- Die mogen dan zowel in het eerste als in het tweede elftal uitkomen- Daarbij geldt wel dat ze slechts één wedstrijd per zon dag mogen spelen- In de laatste vergadering werd met algemene stemmen besloten ook deze competitie niet onder de KNVB te laten verspelen- Organisator Wa-r- ,Ik heb het alle- aan de deelne- verenigingein over- Ze waren er te- gen- Ik neem absoluut een neutraal standpunt in. Als men ervoor was geweest, akkord, maar dan had er in de KNVB- reglementen toch wel iets ver anderd moeten worden. Kijk, die zijn gebaseerd op juist datgene wat wjj niet doen- Dan zouden we maar twee maanden kunnen voetballen, kijk maar naar het zomera- vondrvoetbal. En dat wil men bij ons niet- En verder natuur lijk de afdracht aan de KNVB- Dat is allemaal makkelijk als je subsidie vangt of de toe schouwers laat betalen- Maar dat doen we gewoon niet- Het is voor die jongens gewoon een vrijetijdsbesteding. En als die kosten dan allemaal op dt schouders van de jongens zelf komen, worden die na tuurlijk wel wat zwaar- Maar ik dacht dat de KNVB hier wel begrip voor kan opbren gen-" (Van onze sportmedewerker) GOES Het jaarlijks toer nooi van Robur trok een grote belangstelling. De toeschou wers, onder wie de Goese wet houder van sportzaken en voorzitter va nde Goese sport raad de heer J. H. Roose, konden genieten van een aan tal aantrekkelijke wedstrijden. Het was alleen spijtig dat niet door un-fair spel, maar door kleine ongelukjes toch nogal wat blessures optraden. Een speler van Yerseke 2 en een speler van Robur 3 moesten zelfs voor behandeling naar het ziekenhuis. Bij de hoofdelftallen kwa men zoals werd verwacht de derdeklassers Goes en Vogel waarde in de finale tegen el kaar. Goes behield in deze be slissende wedstrijd tot enkele minuten voor het einde een 10 voorsprong, maar twee treffers van. Vogelwaarde in de slotfase zorgden ervoor dat de eerste prijs mee naar Zeeuwsoh-Vlaanderen ging. Bij de tweede elftallen werd Divo uit Dinteloord eerste en bij de derde teams werd Goes winnaar. Voorzitter Guus de Kok van Robur reikte na af loop in café Baarends de prij zen uit. Als scheidsrechters bij dit toernooi fungeerden Piet Poelman, Piet Polfliet, Piet Harinck. Jo Maas en Jan Th«- lenaar- De uitslagen: eerste elftallen: poule IA: Robur - Yerseke 01; Yerseke - Goes 01; Goes - Robur 30. In poule IB: Vogelwaarde Hansweertse Boys 20; HW '24 - Hansweertse Boys 00; Vogelwaarde - HW 00; Vo gelwaarde 2 HW; 3 Hans- cfnrlrof n jflamc weertse Boys. Plaatsingswed- jlCI fVijlC ICttllliJ strijden: Hansweertse Boy» - 01; Divor - Robur 0—0; seke - Goes 11. Eindstand: 1 Divo; 2 Yer*. ke: 3 Goes; 4 Robur. Poule 3, dierde elftallen- Goes - Robur 11; Hani weertse Boys - Patrijzen 1—j. Robur - Hansweertse Boys 2-! 1; Patrijzen - Goes 01; ps. trijzen - Robur 00; H»,. weertse Boys - Goes 02. Eindstand: 1 Goes; 2 Robur 3 Patrijzen; 4 Hansweertit Boy». GOES Zondag houdt de handbalclub Haringman uit Goes voor de tweede maal een bezoek bij Vogelwaarde 2 en verloor met 2—0. Terneuzen speelde een goede oefenpartij tegen stadsgenoot Tern. Boys en won met 5—1. Voor rust had Terneuzen via E. van der Hoofd en Laiuret (strafschop) al een veilige 20 voorsprong genomen. Na rustzorgde Peter Dey voor 30 en J. de Block maakte uit een strafschop aan alle illusies een einde 40- Net voor tijd maakte Wiltinck voor Tern. Boys een tegen doelpunt. Bre»kens trad thuis aan te gen de B-selectie van NAC en verloor met 14. Het nam wel als eerste door Verduin een 10 voorsprong, maar toen kwam NAC duidelijk opzet ten. Ook STEEN verscheen twee keer op de grasmat. Eerst werd RIA met 2—0 ver slagen, Sturm en Van Remor- tel zorgden voor de doelpun ten. Zondagmiddag kwam het Belgische Waasmunster op be zoek, en ook dat duel won STEEN met 20. De doelpun ten werden gescoord door Van Remortel en Pleunis, Terhole speelde tegen STEEN 4 en won mfct 2—1. De gebroeders E. en P. Freyzer zorgden voor de doelpunten van Terhole. (Van onze sporxmedeu ericer* SAS VAN GENT Jansen uit Sas van Gent is zaterdaga vond winnaar geworden van een tafeltennistoernooi, dat in het kader van de Sasse Sport week, gehouden werd in het Cultureel Centrum „De Roze- laer"- In een grote achtkamp, waarin tenslotte acht finalisten uitkwamen, won Jansen alle wedstrijden, al had hij in ver schillende wedstrijden drie sets nodig om zich winnaar te kunnen noemen- In de eerste ronde had Jan sen weinig moeite met Ver- meers- Hij won de eerste set met 2111 en de tweede met 217, De Maat, de grootste concurrent van Jansen, had eveneens geen problemen in de eerste ronde. Hij versloeg in de eerste ronde Van Moor ten met 2115 en 217- Ook mejuffrouw Nooteboom plaat ste zich via de eerste ronde voor een finaleplaats- Ze won de eerste game met 2115, maar moest in de tweede ga me met 2022 in Hermans (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Het team van de vekreniging Merwede uit Dordrecht is zoals verwacht eerste geworden in het water- polotoerknooi dat De Schelde hield in Terneuzen. Uitslagen: De Schelde - Wa rande 14; Merwede - Baox>- niie 53; Warande - Shell 2 4 Baronie - R.E.T. 23; Shell - De Schelde 2—2; R.E.T. - Merwede 26. Voor de vijfde en zesde plaats: Baronie - De Schelde 60. Voor de derde en vierdie plaats: Warande - R-E.T, 56, en voor de eerste en tweede plaats: Merwede - Shell 50- Na afloop reikte de voorzitter van de zwem- en poloclub De Schelde de prij zen uit. Eindstand: 1 Merwede uit Dordrecht; 2 Shell uit Rotter dam; 3 R-E.T. uit Rotterdam; 4 Warande uit Oosterhout; 5 Ba ronie uit Breda; 6 De Schelde uit Terneuzen. haar meerdere erkennen- De derde en laatste game moest de beslissing brengen- Mejuf frouw Nooteboom toonde zich daarin toah wel duidelijk de beste- Het werd tenslotte na een spannende strijd een 21 (Van onze sportmedewerker) SLUIS Het het oog op de komende volkskoers zaterdag in Hengstdijk meetellende voor het Dagblad De Stem- kleding STEBA volkskoers- klassement namen verschil lende Zeeuwsch-Vlaamse volkskoersers het afgelopen weekend deel aan wedstrijden in België. In het Belgische Klerken werd Adirie 't Gilde uit Hoek derde. De Vlacke uit Aarden- burg ging als vierde door de finish. In het Belgische Rok- sem werd de diameswedstrijd gewonnen door mevr. Van Laere uiit Sluis. Biij de heren werd de Belg Van Rijtoegheim eerste. Hij versloeg in de spurt o.a. 't Gilde uit Hoek, die fraai tweede werd. Schelf- 16 overwinning- Janse gang hout uit Hengstdijk werd vijf- eveneens naar de finale- Hij de; Hol en De Zutter, beiden gaf in de eerste ronde Colsen uiit Aardenburg. werden resp geen schijn van kans- Hij won zestiende én achttiende- In het met 21—6 en 21-5- Giellet Belgische Klerken werd de was de vijfde en laatste fina- Belg Scholier uit Varsenare list, die zich rechtstreeks uit de eerste ronde wist te plaat sen- Hij won in twee games van mevrouw Van Moorten, 2115, 2110- De vijf verlie zer» kwamen vervolgens uit in een herkansing, van wie er uiteindelijk nog drie naar de finale zouden overgaan- Mevr- Van Moorten was de eerste, die zich daarvoor plaatste- Ze won met 2113 en 2117 van Colsen. Ook Van Moorten wist een finaleplaats te bereiken, hij won van Vdrmeers met 216 en 2115. Hermans lootte vrij en ging rechtstreek» naar de finale- De aoht finalisten speelden een halve oompetitie en hierin toonde Jansen zich duidelijk de beste- In zijn eerste duel, tegen Janse. had hij het overigens niet gemakkelijk- Hij won met veel moeite de eerste game met 2422, delfde in de twee de game met 1721 het on derspit en schreef de derde met 218 op zijn naam- In het auel met mevrouw Van Moorten vlotte het beter- Het werd voor haar met 21 10 en 2111 een 20 neder laag- Tegen Van Moorten had Jansen weer drie games nodig: 22—24, 21—8, 21-18- Ook te gen GielLiet eindigde de eerste game voor Jansen in een 18 21 nederlaag- Jansen kwam echter sterk terug en won de twee andere games: 2113 en 2220- Na vervolgens van me juffrouw Nooteboom met 21 13 en 2116 te hebben ge wonnen etn Hermans met 21 12 en 2112 te hebben uitge- eerste- (Van onze sportredactie) BIjuk vLiET in Biervliet werd een Koppelkoers gehou den voor trimmers- De koppels werden gevormd door één jon ge en éen oudere trimmer- De strijd voor üe negen deelne- menue koppels in Biervliet ging over vijf ronden van 340U meier- üe publieke belangstel ling voor dit trimevenement in de Elisabetnpolder was onver wacht groot- De uitslag luidt: 1- C- Ver- planke-P. Ue Lijser, 17 kilo meter in 8 minuten en 18 seconden; 2- C.Bayens-C- de Krijger in 28 minuten en 21 seconden; 3 A. van de Bunder r-A- van der Broecke 29 minu ten en 5 seconden; 4- B- Pro voost-A- de Boevere 29 minu ten en 41 seconden; 5- C- de Regt-J- Scherbijn 30 minuten en 36 seconden; 6- G- Boerjan W- van de Bunder 31 minuten; 7. P-J. Dingemanse-J Boeye 31 minuten en 7 seconden; 8- E- Duijsekinek-P-Bertrom 33 minuten en 4 seconden; 9- E- Groosman-B- Doens 33 minu ten en 8 seconden- De gemid delde snelheid van de winnaar bedroeg 36,1 kilometer per uur- (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Het be drijfsvoetbalteam van Van zijn ongetwijfeld: A.H-C. '31 de Poel uit Terneuzen in de a- Club Mechelen (11.40 uO; Pi- poule, en De Atoomboys uit us X - Vlug en Lenig (15.10 Terneuzen in de b-poule, zijn U-): Hellas - A.H.C, (zelfde de winnaars geworden van het tijd) en de daarvoor geSDfieltie jubileum-voetbaltoernooi voor wedstrijd Olse Merksem - lagere elftallen en bedrijfste- E.M.M- ams, dat gehouden werd op de Acht selectietearns van ge- terreinen vain die voetbalvere- noemde verenigingen zijn ir niging Terneuzense Boys- De Goes present. Daarvan wrai organiserende vereniging, Ter-Vlug en Lenig uit Geleen vo- neuzense Boys, kan mede rig jaar de wisselbokaal, to dank zij een perfecte organi- goede ploeg, die vorig jaar als satie terug zien op een succes- enige landskampioen Sittardia vol verlopen toernooi- heeft verslagen- De Limbut- Winnaar Van de Poel begon gers zijn al veertien dagen in overigens niet zo succesvol, training. De tweede Nedei- want in de eerste wedstrijd landse hoofdklasseclub is het tegen stadsgenoot Phillips Amsterdamse A.H.C. '31. Deze kwam 't niet verder dan 'n 1-1 club behaalde in mei van dit gelijkspel- Daarna vlotte het jaar het laatste kampioenschap beter- Van de Poel won met 1- van Nederland „veldhiandtral", 9 van De Mistrappers, Tern- dat niu definitief uit de vader- Boys 3 moest met 3-1 in Van de Poel zijn meerdere erken nen. In zijin laatste wedstrijd, versloeg Van de Poel Dow met 2-0 nederlaag- Uitslagen a-poule: Philips-vid Poel 1-1, vd Poe!-Mistrappers 1-0, Tern. Boys 3-DOW 0-1, Tern- Boys 3-vd Poel 1-3, vd Poel-DOW 2-0, DOW-Mistrappers 2-0, Tern- Boys 3-Phili'ps 0-0. Phi- lips-Mistrappers 1-1, DOW- hoofdklassers, namelijk Club Philips 1-0, Tern. Boys 3-Mis- trappers 0-0. B-poule: TSM- PEZEM 0-3, TSM-Atoomboys 0-3, Tern. Boys 4-PEZEM 0-1, Tern. Boys 4-TSM 2-1, Feyter- ter 1-0, Tern. Bovs 4-Feyter 4- 1, TSM-Feyter 0-1, PEZEM- Atoomboys 0-2, Tern-Boys 4- Atoomiboys 1-0- Eindstand a- poule: 1- Van de Poel, 2- DOW, 3- Philips, 4- Tern. Boys 3, 5- De Mistrappers. B-poule: 1- Atoomiboys, 2- Tern- Boys 4, 3- De FEZEM, 4- De Feyter, 5-TSM- (Van onze zwemmedewerker) MIDDELBURG De zater dagmiddag in het zwembad te Middelburg gehouden recrea tieve zwem-tweekamp tussen Luctor en Zeelandia (Reimers- waal) is in een duidelijke overwinning voor de Middel burgers geëindigd- Van de 20 te verzwemmen nummers kon Zeelandia er slechts 4 winnen- Toch bedroeg het verschil slechts 21 punten (Luctor 352, Zeelandia 331 punten)-, waar uit blijkt dat het flinke tegen stand heeft geboden- Luctor 34-9; 50 m,eter vrije slag jongens onder de 12 jaar: SAS VAN GENT - De win 1 Peter Bak, Zeelandia 40-0; naar in de a-groep vam het mer'team in"de 1« 50 meter vlinderstag meisjes ECI-jeugidsohaaktoernooi, de tias za! aantreden. Enkele Engelsman Goodman, ontving Ooijevaar, Marijke Gravamakers en Leon Verhage zorgden voor Luctor voor dub bele overwinningen, waarbij vooral hat zwemmen wan Leon Verhaige bij de jongens onder die 10 jaar opviel- Ria Pauwe van Zeelandia zwom zeer sterk op de 50 meter school slag. Voor de organiserende vere niging Luctor was het eng te leurstellend dat de uitgenodig de verenigingen De Schelde, De Bruinvis en De Ganzp op het laatste ogenblik van deel- schakeld stond de finale tegen name afzagen, i waardoor de De Maat op het programma- wedstrijd duidelijk aan waar- Beiden stonden op de eerste plaats met zes overwinningen- Jansen won met 2116, 21 8- Eindstand: 1 C- Jansen 7 zeges; 2 A- de Maat, 6 zeges; 3 J. v. Moorten, 5 zeges: 4 H- Janse, 4 zeges; 5 H- Gielliet, 3 zeges 8 mej- Nooteboom. 2 zeges- de verloor- De uitslagen zijn: 25 meter rugslag meisjes, onder de 10 iaar: 1 Sastóa Murk, Luctor 26-9: 25 meter rugslag jongens onder de 10 jaar: 1 Leon Ver hage Luctor 22-9: 50 meter vrije slag meisjes onder de 12 jaar: 1 Marijke Gravemaker, onder de 14 jaar: 1 Magda Ooijevaar, Luctor 49-3; 50 me ter vlinderslag jongens onder de 14 jaar: 1 Adrie Blom, Luctor 47-2; 50 meter rugslag meisjes 14 jaair en ouder: 1 Ria Pauwe, Zeelandia 48 0; 50 meter rugslag jonigens 14 jaar en ouder: 1 Frans Visser, Zee landia 43.0; 4 x 50 meter wis selslag estafette meisjes onder de 12 jaar: 1 Luctor 3.22-2; 4 x 50 meter wisselslag estafette jonigens onder de 12 jaar: 1 Luctor 3-29-1; 25 meter vrije slag meisjes onder de 10 jaar: 1 Carolien Pels, Luctor 22-1; 25 meter vrije slag jongens onder de 10 jaar: 1 Leon Ver hage, Luctor 18-9; 50 meter vlinderslag meisjes onder de 12 jaar: 1 Marijke Gravema ker, Luctor 48,7; 50 meter vlinderslag jongens onder de 12 jaar: 1 Rob Geukes, Luctor 52-5; 50 meter vrije slag meis jes onder de 14 jaar: 1 Magda Ooijevaar, Luctor 38-3; 50 me ter vrije slag jongens onder de 14 jaar: 1 Adrie Blom, Luctor 41-1; 50 meter schoolslag meis jes 14 jaar en oucrir: 1 Ria Pauwe, Zeelandia 44-4; 50 me ter schoolslag jongens 14 jaar en ouder- 1 Ruud Everts, Luc tor 47.4; 4 x 50 meter wissel slag estafette meisjes 12 jaar ei ouder: 1 Zeelandia 2-54-4; 4 x 5'0 meter wisselslag jongens 12 jaar en ouder: 1 Luctor 2-57.8- spelers behoren tot de nationf uit handen van voorzitter- Car- le jeufidseaectie. onder wie don van het Witte Paard een doelman, fraaie trofee, terwijl hij van de ECI een waardebon van tweehonderd gulden kreeg. Verder mocht hij nog een en veloppe met inhoud honderd gulden in ontvangst nemen. Voor Van der Wiel uit Lei den, winnaar in de b-groep was er buiten de gebruikelijke trofee eveneens een waarde- kampioenschap in het vierja- bon van de ECI van honderd vijfenzeventig gulden en een enveloppe met vijfenzeventig gulden inhoud. Ook de gezin nen waar de jeugdspelers wa ren ondergebracht werden niet vergeten. De vrouwen hiervan kregen bloemen aangeboden, terwijl ze ieder van de ECI een waardebon van 35 gulden werkt m ontvangst mochten ne- Het men. (Van onze sportmedewerker) KEMZEKE De Zeeuwse amateur Kees Spaans uit 's- Gravenpolder klasseerde zich in het Belgische plaatsje Kem- zeke als derde. Winnaar werd de Relg Van Rietveldt- internationaal toernooi ln l« sporthal De Bevelanden- Om halfelf begint men met 4t serie van twaalf wedstrijden Er zijn vier finalisten. Verwacht wordt dat reeds in de voorronden hard om dek punten zal worden gestreden omdat elke speler die is gese lecteerd zich een plaats zal willen verwerven in M hoofditeam. Het Haringman- toernooi is tevens een goed» krachtmeting voor de komen de competitie. De meest interessante ont moetingen in de voorronden vendlwe- landse comuaitiitie ia nen- Verwacht mag worden dat A-H.C. met in de gelederen onder anderen Bob Sondaar, Kees Keizer en Rijkenberg jr, zich ook in het komende sej zoen in het zaalhandbal daad werkelijk met de top zal gaan bemoeien. Uit België komen ook twee Mechelen (steeds aan de tot) en Olse Merfcseim. Een bekende speler bij Club Mechelen is de kampioen hoogspringer van België Pol de Prefer, een spectaculair speler en groot atleet. Olse Merksem (bij Antwerpen) is een clulb, die bestaait uit oud- leerlingen van 't St.-Eduardus Instituut. Binnen enkele jaren is deze afdeling doorgestoten naar de Belgische top. Van die Nederlandse clubs is Hellas uit Den Haag enkele malen dicht bdj promotie naar de hoofdiklas geweest- Dt Haagse ploeg zal dit jaar op nieuw trachten de vaderlandse top te bereiken. Met 350 leden is Hellas de grootste veren ging in de regio Den Haag- Uit Eindhoven komt Pius X diat vorig jaar overtuigen" kampioen werd van de 2e klas Oost-Brabant-Liimiburg en nu Zeelands beste herenteair- E.M-M. neemt ook deel aan jig sterk bezette toernooi I* Middelburgse ploeg werkt on der leiding van Harry TUK* hard aan de vorm en conffl- tie- De organiserende verenrgw» Haringman behaalde vj®* jaar haar derde zaalhandbal- rig bestaan om daarmee' promoveren naar de landen]» le klas. De vereniging, me - leiden telt, heeft dit keer voor het eerst een juniorenteam in geschreven voor de komen» competitie. Onder leiding te" Piet Verrijzer wordt hard a®1 da verdere uitbouw Haringman °Peninj?" toernooi '74-'75 kan door de steun van vele Goes middenstanders en de Sport raad en het publiek een aan tal spectaculaire wed'strnoo1 bieden. De 500 zitplaatsen in sporthal waarborgen een leo® dat men niets behoeft te mil- sen. Een programmabokekje v" handige informaties w"®* gratis verstrekt. De fin®» worden rond vijf niir speield. De KRO zendt i Icwart over tien U Nederland 2 een p over de 400 tot 5Oi elk jaar in het Nee keer worden gedoo en alle mensen d'ii niets mee te make ben. De titel van ding: „Je moet er ken...". GOES (ANP) - 1 Unie „School en Ev legt vanavond om 8 bedsdienst voor he onderwijs. De diens houden in de Oo Goes. Ds. G.H. van Nederlands hervor kant te Den Haag er moderamen van „School en Evange deze dienst voorgaai zendt deze dienst aanstaande uit var 13.13 uur. AMSTERDAM (A Alpert zal met z Brass na een onder) vijf jaar weer een ti Europa maken en een drietal concerti land geven. Op 4 o het orkest op in waarbij gezongen Lani Hall die voorhi den was aan Ser^. Brasil 66. Op 5 oktob optreden in Amsterc oktober in Den Haa Op zaterdag 28 sefe ganiseert de AVRC vierde maal een rail; iedereen kan deelr (auto)tocht voert lar toeristische beziensv den. Monique van der Ve Jam gemaakt in de Am 'aul Verhoeven.

de Stem | 1974 | | pagina 12