Schuiten imponerend wereldkampioen op de achtervolging Noor Knudsen het grootste obstakel Langkruis en Veldt in halve finale Brigitha niet bestand tegen Oostduits geweid Stam: „Bi wil voor mijzelf de revanche" BRONS VOOR PIJNEN Brons voor Keetie van Oosten REMISE VOOR ROY DIERS Waterpoloteam verliest m paplei» /oor uw pen Piet van Diik Prietpraat sport 10 Brieven voor deze rubriek moet** met volledige naam en adres worde* ondertekend. Bij publikatte zullen deze vermeld worden. Slecht» bij hoge uit. zondering zal van deze regel worde* afgeweken. Naam en adres zijn dan bi} de redactie bekend. Publikatie van bri*. ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het b» elle gevalle* eens is met inhoud, c.q. strekking. Het ia voor mij ombegrljpe- lijk dat een voetbalvereniging die het toch al zo moeilijk heeft, het zioh nog moeilijker maakt door een m.i. waarde volle speler aan de diik t« zetten. De onderhavige vereniging hier is NAC, de speler Piet van Dijk. lm zijn eerste twee seizoe- nen bij NAC heeft hij menige gelijkmaker en-of winnende goal geseoord, em die ontspro ten meestal niet uit opgelegde kansen, maar waren resultaat van noest doorzetten. In het afgelopen seizoen heeft hij tij diens de enkele wedstrijd waarin hij meespeelde, zich toch duidelijk gemanifesteerd zo scoorde hij, na 20 minuten in de tweede helft ingevallen, tegen Ajax in 25 miimiuten en 1 seconde toch maar 2 doelpun ten. En in de laatste allesbe- slissende competitiewedstrijd tegen Feyenoord speelde hij Kristensen, zijnde een van de beste linkerspitsen van Euro pa, figuurlijk van het veld en had dat indien nodig ook let terlijk gedaan- Hier raken we een karakter- punt van de zowel in de voor als achterhoede te gebruiken Piet vam Dijk, namelijk zijn vechtersmentaliteit, een eigen schap die hem bij het publiek zo populair maakte. Door zijn onvermoeibaar doorzetten weet hij steeds een elftal te inspireren en juist NAG blijkt vaak enige inspiratie niet te kunnen ontberen. Laten we hopen dat het NAC-bestiuur t zijn dwaling inziet en hem een beter contract aanbiedt, laten ze het evenwel tijdig doen, want het is kort dag: Ajax dient dit seizoen reeds op 8 september verslagen te worden. BREDA s 0 n| lt 11 13 Dinsdag 20 augustus 1974 BEN VAN DEN BERG Het ingezonden stuk vam de heer Campert in de Stem van zaterdag jl. bevat circa 80 pro cent tendentieuze prietpraat- De rest van zijn kattebel be treft een aantal op- en aan merkingen die voor weerleg ging in aanmerking komen. Het gefladder van Caimpert over de heer Voortman en de boer als kapitalist vormt de verbindende tekst tussen prietpraat en ongefundeerde uitspraken in het stramien van de heer Campert- De gedachte dat de werkne mer geen risico loopt is een fictie en als Campert deson danks stelt dat de werknemer geen grein risico loopt, dan geeft hij er blijk van zeer weinig inzicht te hebben in bet karakter van onze econo mische ordie. Geregeld kan men lezen, dat werknemers door ongewild ontslag hun werkkring verliezen. Soms is er zelfs geen geld meer voor de laatste loonbetaknig. Campert merkt voorts op. diat landbouwers niets hebben aan de oudedagsreserve. Wel. dat is dan de mening va® Campert. Echter niet de me ning van het Landbouwschap. Onlangs nog heeft het Land; bouwsebap er in een brief bi) de ministerraad op aangedron gen haast te maken met de volledige invoering van de fis cale oudedagsreserve. De an dere verlangens hadden be trekking op het geven van voorrang aan de invoering van de volksverzekering ar beidsongeschiktheid alsmena een langzame aanpassing van de aardgasprijzen. Ik ben van mening dat ae boeren wel het recht hebben de hulp te vragen van de over heid. De landbouwinkomen» staan onder zware druk- fe opbrengsten zullen weliswaa met 10 procent toenemen, maar daartegen over staat ee kostenaccres van 17 proceni- De oorzaken van de trieste prognose moeten aldus »et Landbouw Economisch fnSj!* t/uut, o.a. gezocht worden in explosieve prijsont wikkels™ op de grondstoffenmarKte voor o.a- veevoeders. In zijn schrale gebomeera- heid komt Campert niet ver der dan het slaken van krete over bonzen, begrafenissen en broodjes kaas- Een serieu poging tot analyse treft me bdj Campert dan ook vergee aan. De verlangens van Landbouwschap zouden e -L een eerste aanzet kunnen ®J voor hulp aan de boeren. nodig zouden er ook maatreg len kunnen worden getron in de fiscale sfeer. In zijn ongenuanceerdne gevangen wordt afgesleten g» praat kover magere en vet jaren door de heer CamPyji als economische wijsheid te beste gegeven. De tverkers de agrarische sector behoev betere steun. BREDA. HENK ZOMER „IK BEN GEEN ONBEKENDE MEER'' (Van een speciale verslaggever) MONTREAL Roy Schuiten heeft zijn wereldkampioenschap achtervolging binnen. Na een overwinning, die hij voor de poorten van de hel heeft moeten wegslepen op Knud Knudsen in de halve finale, versloeg hij in het laatste gevecht Ferdi Bracke. Roy Schui ten, sinds korte tijd prof was dolblij. „In het voorjaar ben ik weer met wielrennen begonnen en op dat moment heb ik er geen moment aan gedacht dat ik prof zou worden. Frans Mahn en ik hebben gesproken over Montreal, over de Olympische Spelen, die hier twee jaar later worden gehouden zelfs. Het was voor mij helemaal geen zaak van dit jaar moet ik het maken of anders stop ik. Zo'n twee, drie jaar wilde ik nog fietsen, dat was alles. Maar het ging zo goed". (Van een speciale verslaggever) MONTREAL Rinie Lang kruis en Lau Veldt hebben woord gehouden. Na hun uit schakeling in het sprintnum mer stelden beiden dat zij het op de tandem samen verder zouden brengen. Ze hebben nu een medaille binner. hun be reik. Het is een goed koppel, de slimme durfer Langkruis met de sterke maar nog oner varen Lau Veldt achterop. De overwinning van de Ne derlanders in de serie op de Amerikanen Ash, en Woznick was een simpel uitvloeisel van meer kracht, meer inzicht, meer snelheid. Minder voor de hand liggend was dat het krachtsverschil tussen Neder land en Italië in de twee rit ten uit de kwartfinales evi dent, zij het niet zo groot als tegen de Amerikanen, was- Langkruis is natuurlijk een formidabele stuurman en daar door overblufte hij de Italia nen al in de eerste rit. Midden in de baan rijdend drukte hij Ferrucio Ferro en Olaudio Barrello koel omihoog. Ook in de volgende bocht, de laatste, week Langkruis geen centime ter toen de Italianen dreigend dicht naast en bij de Neder landse combinatie kwamen. De Italianen Ferro en Bararello moesten de lange weg buiten om kiezen. Het was een te grote opgaaf. Nederland won met een tijd van 10,77 secon den over de laatste 200 meter. In de tweede rit kregen Ferro en Barrello precies eenzelfde pak aan gemeten. Reeds lang voor de streep gaven zij zich gewonnen tegen het Neder landse duo dat eenhonderdste van een seconde sneller reed. Met Nederland reden de Tsjechische wereldkampioenen Vacker-Vymazal, de Russen Semjenets-Kopilov en de Po len Bek-Kooot naar de voor laatste ronde van het gevecht goud, zilver en brons. MONTREAL Loevesijn heeft het in de series van de sprint voor profs niet zo ge makkelijk gehad. De ex-we- teldkam pioen had zelfs een herkansing nodig om zich voor öe kwart finales te plaatsen. Loevesijn eindigde in de zesde serie op de voor hem ongebruikelijke derde plaats. Hij moest de Australiër Ni cholson en de Amerikaan Cut ting voor laten gaan. In de herkansing kwam Loevesijn echter goed terug. ®j wees toen de Japanner Arakawa terug. Zijn tijd over do laatste 200 meter was 11,72 seconden. Ik won Olympia's Tour, de Ronde van Engeland- Ik kreeg die sensationele aanbieding prof te worden- Dat mocht ik niet laten schieten- Ondanks mijn afspraak met Mahn dat ik amateur zou blijven- Ik had er wel eens aan gedacht na de wereldkampioenschappen prof te word&n, maar niet ervoor- Ik ben dolblij dat ik het toch gedaan heb-" Het was een har- tekreet van Roy Schuiten- „Wat had ik bij de amateurs nog kunnen winnen, wat had ik voor dit seizoen als amateur eigenlijk bereikt- Als amateur had ik hier in Montreal niets meer kunnen winnen, alleen maar te verliezen- Stel dat ik vijfde of vierde was gewor den, of zestiende. Tot nu toe had ik toch nooit een echt goed wereldkampioensthap gereden- Na de ronde van En geland moest ik gewoon over stappen- Toen of nooit- Voor dit kampioenschap heb ik 'werkelijk alles gedaan wat ik er aan doen kon- Ik heb veel wedstrijden gereden en kei hard getramd om macht te krijgen- Ik ben zelfstandiger geworden, meer geconcen treerd op de wedstrijden ook. Met René Pijnen heb ik erg véél opgetrokken en daardoor ben ik misschien wijzer ge worden- Na San Sebastian wilde ik er mee stoppen- Het was -weer niet gelukt- Je vraagt je dan af, waar doe ik het allemaal voor- Sinds ik prof ben, be staat die vraag niet meer- Ik wist waar ik het voor deed en nu heb ik wat bereikt- Nu Kent iedereen me in het bui tenland- Ik ben voor geen en kele renner meer een onbe kende- Ik wist van mij zelf dat ik op de stadionfoaan een leuke achtervolging kon rij den- Nederland was daar ook van op de hoogte, maar wie daar buiten?". Wat is het geheim van de sensationeel snelle laatste ki lometers van Roy Schuiten „Ik weet het niet. Het lijkt er op dat ik ontzettend snel her stel- Da-t was Jn 197!2 al geble ken bij de tests van professor Biersteker voor de Olympische Spelen van Münohen- Na proe ven op de ergometer, was ik veel sneller dan de meesten terug in de stand normaal. Het hoe en waarom weet ik zelf niet- Misschien komt het om dat ik na mijn start en die is toch echt wet verbeterd mij niet over de kop rijd, Een heleboel renners gaan stuk omdat zij net -een streepje bo ven hun plafond rijden, ik kom er waarschijnlijk net te gen aan- Ik 'draai heerlijk, ik kreeg geen dikke benen en dan zo'n vijf, zes ronden voor hei einde denk ik: nu alles- En dan blijkt steeds weer dat ik er over die laatste kilome ter nog een smak bovenop kan gooien- Een extra-versnelling, een overdrive- Denk echter niet dat ik hier niet nerveus ben geweest- Ik was eCbt niet tevreden met mijn tijd uit de kw-alifioaties- Een beetje op Knudsen verlie zen, had ik ingecalculeerd, maar meer dan drie volle se conden- Dat niet- En toen kwam die kwartfinale. Ik had er op gerekend, nadat ik klaar was, tegen Bracke te zullen komen. Het werd Knud sen- Die rit is eigenlijk de finale geweest- Het was voor mi] ook de moeilijkste- Ik wist dat ik achter lag, maar niet hoeveel- Alleen aan Knudsens coach zag ik dat het een stuk was maar precies heb ik het nooit geweten. Tot de laatste kilometer kwam- Het blijkt gewoon dat die ene ex tra-kilometer, vergeleken met de amateurs mij erg goed ligt"- Wat zijn de plannen van Roy Schuiten voor het komende seizoen. „Aanvankelijk zou ik een stak of vijf, zes zesdaag sen rijden, te beginnen met die van Londen- Daarna Parijs- Tours, de Grand Prix des Na tions sn de trofeo Baracchi- Het plan was in het voorjaar veel op de weg te gaan doen- Maar hoe het zich allemaal ontwikkelt, nu ik wereldkam pioen ben, weet ik niet. Eerst nog de wegwedstrijd van vol gende week en dan de zaak eens doorpraten met Peter Post"- Goud en brons voor Nederland op de achtervolging voor profs. Van links naar rechts de Belg Ferdinand Bracke, Roy Schuiten en René Pijnen. (Van een speciale verslaggever) WENEN „Deutschland über alles" op de tweede dag van de dertiende Europese zwemkampioenschappen in Wenen. Driemaal een dubbele Oostduitse zege, eenmaal een Westduitse. Twee wereldre cords en een Europese toptijd. De enige die de Saksische golf had kunnen keren, Enith Bri. githa, ging in dit geweld ten onder. Een handje geholpen door de speldeprikken van Oostberlijnse origine. Drie jaar geleden bij de Europacup wedstrijden in Bratislava werd Enith Brigitha, die toen nog de Curogaose stranden vers in de herinnering had, onderworpen aan een kleine Oostduitse psychologische test. Gabriële Wetzko was degene, die via een onreglementaire start toentertijd de zenuwen van het Zuidamerikaanse 7. wem wonder mocht beproe ven. Enith faalde. (Van onze speciale verslaggever) MONTREAL Cees Stam is gebrand op de stayersfinale van vanavond in Montreal. Zijn motivering wordt gedra gen door een vurig verlangen naar revanche, hoewel hij ook in San Sebastian de wereldti tel greep- Stam namelijk is altijd nog geprikeld over dat kampioenschap. Omdat er ge zegd werd dat hij de titel van Piet, de Wit had gekregen, een zaak waarover hij de discussie niet opnieuw wil openen. Vooral echter omdat herhaal delijk naar voren is gebracht dat Stam de wereldkampioer (Van een speciale verslaggever) Montreal Twee nk willes op de achtervolging voor profs- Schuiten greep in ec" fenomenale finale het S°ud en René Pijnen stelde 'n de strijd om de derde er do vierde plaats het bron- voor Nederland veilig- D( coureur uit Hoogerheide wa ln de halve finales gestuit o- (le Belg Ferdi Bracke- Pijnen kwam ongevee jjer seconden te kort. Rent Pijnen had het daarmee ir rit tegen de Noor Kn-ud- niet al te moeilijk- De "oor was nog steeds niet °Vdr de nederlaag die de la tere wereldkampioen Schui ten hem had toegebracht heen- Knudsen moest bijna acht seconden toegeven op Pij nen De uitslagen zijn. EERSTE HALVE FINALE: Bracke 'Bel-), 5000 meter in 6 mi- luten 2,64 seconden: 2- Pij len (Ned 6.06,71- TWEEDE IALVE FINALE: 1- Schui len (Ned.) 5-59-86: 2- Knud- er. (Noo) 6 03-81 OM DE OERDE PRIJS 1 Pijnen 1-08-47: 2 Knudsen 6-16.05 FINALE: 1 Schuiten 6-04-71: •i Bracke 6.12-58- EIND STAND: 1 Schuiten; ""2- Bracke, 3 Pijnen, 4- Knud sen. werd bij de gratie van de afwezigheid van Verschucren en Kemper. Dat nu zit hem nog altijd verschrikkelijk dwars, dwars- „Kijk", verklaart Stanv „ik ben er natuurlijk het nauwst van iedereen bij betrokken en daarom doet hèt mij meer, maar soms leek het wel oi men mij kwalijk nam dat Ver- schjueiren en Kemper in San Sebastian niet zijn vertrokken- Dat wa-s mijn zaak tooh niet, ik kan niet gaan zeggen nu die twee er niet bij zijn doe ik ook' maar wat, minder. Maar dinsdag zullen zij wel vertrek ken en dan wil ik laten zien dat ik de sterkste ben. En ik ben er van overtuigd, dat wanneer het gelukt is, er weer mensen zullen zijn die uitroe pen. „Nou ja, hij heeft dan wel gewonnen, maar Verschue- ren kon natuurlijk niet ach ter zijn eigen gangmaker rij den en voor Kemper gold pre cies hetzelfde, „Neem van mij aan dat ik het liefst zou willen dat de combinaties die het he le seizoen aan het vertrek staan, ook in een kampioen- sohap rijden. Wanneer je dan wint, ben je voor iediereen de sterkste en dat is toch zeker het mooist". Cees Stam is bezig met die stayersfinale op zijn nuchtere, koele Zaanse manier. Geen verlammende nervositeit, geen overdreven spanning, geen te- rughoudlendiheid. Gewoon kalm als de sportman die weet wat hiitj kan, die op de hoogte is van dfe kwaliteit van zijn con currenten en weet dat er van avond een examen-gedeelte moet worden afgelegd, waarop hij zioh als de beste leerling bovendien nog uitstekend heeft voaroereid ook. De verhouding binnen de groep beroepsstayers bigt ook anders dan bij de amateurs. Er is niet de figuur zoals zondag dat Venix hulp moet verlenen aan Mintieboo en Van den Broek er in de eerste plaats is als handlanger voor beiden. Stam: „Voor mij hoeft nie mand knecht te spelen. Wan neer zij wat voor mij doen, zal ik wat voor hen doen. Het zou natuurlijk een belachelijke zaak zijn als Been en Van Leeuwen tegen mij gingen rij den, maar dat zal ook niet plaatsvinden. Zij hebben be lang bij mij en als dat in de koers blijkt, kunnen zij ook op mij rekenen. Ga er van uit dat de gevaarlijkste concur renten op een ronde zijn gere den dan zal Cees Stam er alles aan doen om een van de ande re Nederlanders op tl» derde blek te helpen of zo" TENNIS Ion Tiriac, de grillige Roemeense tennisser heeft verklaard niet meer voor het Roemeense Daviscupteaim uit te komen. Ik heb er geen zir. meer iin. Ik heb er noodt een cent voor ontvangen. Ik ben nu aangesloten bij het WTT en wil nog wat aan mijn sport verdienen", aldus de Roemeen. Sindsdien is dat feit blijk baar voor -verder gébruik ver werkt ein nu in Wenen was het wereldrecardhioudster Kor- neMa Ender zelf, cbi-e voor een valse start zorgde in de finale vain de 100 meter vrilje Slag Niet dat men er van trainers- zijidie aan twijfelde dat Ender. vijftien jaar nu en zes kilo zwaarder dian verleden jaar (ze weegt niu 69 kilo bdj een lengte vam 1.78 meter), be kwaam zon zijn haar eigen wereldrecord scherper te stel ten. Maar Brigitha is nu een maal een natuurtalent geble ven, ongevoelig voor compu. tertaai en dus zou een psycho logische speldeprik dienstig kunnen zijn. Ender, hangend als een aap aan het startblok, ging te vroeg weg, KNZB-vi- ce-voorzitter Klaas van de Pol, fungerend als voorzitter-kamp rechter floot, maar het onheil wa® al geschied. Eniiith zwom door. Later zou ze zeggen: „Bij de voorgaande start was David Wd'lkSe gestapt voor een af ander signaal en had prompt de finaie van de schoolslag geruist. Ik wilde geen risico lopen". De voorbe reidingen voor de tweede start voor Enith een kwelling werden door Ender zo lang mogelijk gerekt. Toen de Oostduitse edrnidlefllijjlk weer op het startblok stond, kan men het Amsterdamse meisje van -die tribune zien staan bibbe ren. De gevolgen waren erg naar Kornelia Ender zwom majes tueus ais altijd weg van ieder een en tikte aan in de nieuwe wereldrecordtijdvan 56,96 se conden. De eerste maal dat een zwemster de zeveraenvijf. /tigminutengrens doorbrak, een jaar nadat ze in Belgrado voor het eerst binnen de 58 seconden kwam. Twintig jaar geleden zou ze met dezelfde tijd in heitfelfde Wenen ruim schoots Europees kampioen bij de heren zijn geworden. Enith kneep, zoals zij later vertelde, de ogen dliiohit.' Week daardoor af va-n de rechte lijm. kwam dicht in de buurt van de op baan zes zwemmende Frangaise Guylaine Berger, deed na het keerpunt verwoe de pogingen om met korte en lange slagen de wegschiet,ende Endier in te lopen, raakte ver der achter en werd op de laat ste meters een prooi van de aan de andere kant vam Ender oprukkende Angel-a Franke Geen tweede plaats, waar ie dereen op gerekend had, maar een derde, in 58,10 seconden, in een tijd die iets boven haar prestaties in de series vam een dag tevoren en ruim boven het op haar naam staande Neder landse record (57.68) lag Naast de driedubbele Oost duitse zege: Matthes en Wanja op de 100 meter rugslag heren. Linke en Schott op de 200 me ter schoolslag dames, en Ender en Franke op de 100 meter vrije slag dames, behaalde ook West- Duitsland een dubbele zege. Op de 200 meter vrije slag verover den Nocke (nieuw Europees re- (Van onze speciale verslaggever) MONTREAL Keetie van Oosten-Hage heeft weer een medaille uit het achtervolgingstoer- nooi gehaald. De allure waarmee de kleine Zeeuwse de Amerikaan se Mary-Jane Reoch ver sloeg in de strijd oin het brons onderstreepte slechts dat zij in de hal ve finale tegen Smirno- va pech heeft gehad. Smirnova op haar beurt was bij lange na niet opgewassen tegen de ge' nadeloze temporijdster Tamara Garkoesjina die bij ieder wereldkampi oenschap weer iets har der lijkt te kunnen rij den. Harder ook dan Keetie van Oosten-Hage trou wens, want al had de Nederlands kampioene van Smirnova gewonnen meer dan zilver had er echter niet in gezeten. Keetie van Oosten-Ha ge heeft echter wel de nodige pech gehad. Na 1090 meter in de halve finale liep zij een lekke band op, waardoor op de lOOO-meter lijn opnieuw gestart moest worden. De Nederlandse kampi oene die bij de eerste start de ferme wind in de rug had gehad, moest er bij de tweede start tegen optornen. De voor sprong van 1,64 die zij had opgebouwd werd - vrijwel onmiddellijk door Smirnova teniet ge daan. Dé Russische tem porijdster heroverde daarna streepje voor streepje en begon de laatste ronde met 1,60 meter achterstand- Na de laatste omloop had de Russische rijd ster deze achterstand in een 2,80 meter voor sprong pmgezet. Keetie van Oosten-Hage had ze ker zilver behaald ala ze geen lekke band had ge kregen. Zij reed in de bocht over een van de met metaal versterkte schuimrubberstrips die de baan markeren. Het gevolg was prompt een lekke band en een nieu we start die haar een seconde en het zilver kostte. Even uitblazen voor Enith Brigitha na de finale 100 me ter vrije slag. De Nederlandse kampioene had op haar favoriete afstand de twee Oostduitse troeven voor moeten laten gaan. cord) en Steinbach goud en zil ver. Het Nederlandse team stelde op de tweede dag in totaliteit teleur. Een opmerkelijk feit deed zich voor: zowel Enith Brigitha als Wijda Mazereeuw (voor de 2e maal reeds) als Karim Ressang gingen in de fi nales minder hard dan in de series. Wijda Mazereeuw verbe terde in de series van de 200 meter schoolslag het Nederlands record tot 2.42,99 en ging als vierde de finale binnen. Ze kwam er als zesde uit. Ressang ging als zesde de eindstrijd van de 100 meter rugslag in en kwam er als achtste uit. Bert Sitters: „Het is teleurstellend, maar wel begrijpelijk. Zowel Wijda als Karim hebben zich voor de volle honderd procent moeten inzetten om de finale te bereiken. Bovendien heeft Wij. da 's middags nog nooit harder gezwommen dan 's morgens. MANILLA (Reuter) In de zesde ronde van het toer nooi om het wereldkampioen schap schaken voor spelers tot 20 jaar, dat in Manilla wordt gehouden, is Roy Dieks (Ned.) remise overeengekomen met de Argentijn Sergio Carlos. Dieks deelt de eerste plaats nu met de Engelsman Males en de Zweed Schneider met 4,5 ount. Miles won van de Ame rikaan Winston terwijl Schnei der de rus Kosjev versloeg. (Van een speciale verslaggever) WENEN Opnieuw heeft het Nederlands waterpoloteam kansen op een overwinning als water door de vingers laten lopen- Was er in de openings wedstrijd tegen Joegoslavië (35) sprake van een gelijk- opgaande wedstrijd, maandag had Oranje tegen Italië van alles het beste, behalve het omzetten van doelrijpe kan sen- De nederlaag met 45 (het had voor hetzelfde- geld 46 kunnen zijn, omdat de bal onderweg was naar de on beschermde hoek van Kroons doel, toen scheidsrechter Fuclis voor de laatste maai floot) had gemeten naar alle maatstaven een ruime Neder landse overwinning moeten zijn. Maar om de andere afloop op rekening van het noodlot te schuiven, zou te ver gaan- Is het alleen maai- pech ais Hans van Zeeland tijdens een nu merieke meerderheid bij een plotselinge tegenaanval een Italiaan zo fel te lijf gaat, dat Santé Marsiti een strafworp mag nemen? Is het een kwes tie van geluk als Nederland maar eenmaal een nummerie- ke meerderheid uitbuit van de viermaal dat een Italiaan uit het water werd gestuurd en is het misschien een hogere macht, die doelman Alberanj de vuist omhoog deed steken op het moment dat Mart Brad uit een strafworp keihard vuurde- Als d-ie bal erin was gegaan, had Nederland met 53 voorgestaan, hoogstwaar schijnlijk voldoende om de rest van de vierde periode zonder kleerscheuren door te komen. Juist in die periode maakte doelman Kroon zijn enige fout, toen hij een slap schot van Guglielmo Marsili via zijn handen in de kooi liet verdwijnen- Het paste hele maal in het beeld van de wed strijd, dat Wirn Hermsen ver volgens de beste kans van de dag miste en De Magis-tris bij een tegenaanval net beslissen de doelpunt over de lijn from melde. Dat de ploeg zich toch nog zoveel kansen schept, is zonder twijfel te danken aan coach Ivo Trumbic, die op het gebied van het samenspel baanbrekend werk heeft ver richt Maar door al die andere factoren haalt het allemaal niets uit- Nederland heeft met wedstrijden tegen Roeme nië, Spanje en West-Duitsl-and nog in het vooruitzicht redelij ke kansen de fatale laatste e voorlaatste olaats te ontlo pen, maar of dat na de frus trerende ervaringen van de eerste twee wedstrijden lukken zal, is de vraag- no*

de Stem | 1974 | | pagina 11