Broodjes bakken in supermarkt Rockefeller blijft kansen behouden Kamervragen over hogere aardgasprifs LIBIË EN EGYPTE STAKEN GERUZIE ZONNIG WEEKEINDE CYPRUS Gestrande Metula kost Shell zestig duizend per dag Hongersnood door overstromingsramp Grieks-katholieke aartsbisschop van Jeruzalem verdacht van terrorisme §öf§r „Bedrijfsleiding bepaalt niet langer alleen personeelsbeleid" binnenland buitenland SCHILLEN Kandidaat vice-president van blaam gezuiverd Verkeken Kennedy IRA-Ieden ontsnapt nit gevangenis Staatsarchief HET BEGONIA-FESTIVAL VAN LOCHRISTI (België) Brug bezet in Helenaveen Ontploffing in Los Angeles Overstromingen op Filippijnen Jordanië [N NOORDOOSTELIJK INDIA EN BANGLADESJ OLIEGELD VERLAAT LONDEN Protest tegen film De Exorcist MAANDAG 19 AUGUSTUS 1974 n Montreal). 9.03 Pen 0n 11.03 (S) Drie draait on ek. 12.03 (S) Drie tussen de ag. (12.55-12.59 iwemmen Wenen) pauze- ■amma met om 13.03 Raden TROS 14.03 Pon' ikt: Van twee tot Drie on 15.03 Pop-Kontakt: Dg van Gelderen Show 16.03 itmeesters: HILVERSUM p Dertig (Tussen 16 00- E.K.Zwemmen Wenen) 18.01 Joost mag niet eten 19.02 Drie loopt achter Radiojournaal. 20 05 (si the 8-train. 2102 De- .-uur-show 22.02 (S) Su- ean Dreammachine 22 55 delingen. 23.02 (S) Van- d laat 0.02 Radiojournaal (S) Dat had je gedroomd! Krijn Torringa. 2 02 Con- de nacht door (Tussen 2.00 00 W K Wielrennen Mon- 5.02-7 00 Voor dag en muzikale voltreffers. 4.02 en 6.02 Radiojour. LGIE (NEDERLANDS) )0 Nieuws, mededelingen berichten. 12.08 Land- kroniek. 12.15 Swing en (12.50 Buitenlands perso- :ht. 13.00 Nieuws, weerbe- en toneelagenda.) 14.00 ws. 15.00 Nieuws. 15.03 glories: Koos Speenhof. Nieuws. 16.10 Licht klas- namiddagconcert. 17.00 vs. 17.10 Big Band Battle. Weegschaal. 18.00 ws. 18.05 Uitzending voor or soldaten. 18.45 Orkest- ïk. 18.55 Taalwenken. Orkest van de week. 19.00 actualiteiten en mede- ;en. 19 30 Lichte muziek. Keurig Engels.) 2000 e muziek 20 30 Nieuws. Intermezzo 20 45 Van n en Mensen 20 50 Nieuwe nen. 21 00 Splinternieuws. Vakantievitaminen (21.30 spionnetje.) 22.00 Nieuws. Jeugd 74 (22 00 Jeugddis- nk. 23.00 Nieuws en 23.05 late toer.) 23.40-23.45 q 'Sutjjiziaojs 'jadoipuB) •u 'squq ubui sjeq 'uaAoq -I paoq 'smq tre/\ jjbq en nifts Qmtrkl' Nu vluQj 'r mijn cdbmem f UW--1 DEN HAAG (ANP) Su permarkten in Nederland zul le,, binnenkort zelf broodjes bunnen gaan bakken, van kant en klaar diepvriesdeeg en in ovens met drie bakruimten, zo dat er meer soorten tegelijk bunnen worden gemaakt. De eerste twee ovens komen donderdag a.s. in bedrijf in een Albert Heijn-supermarkt aan bet Buikslotermeerplein in Am sterdam-Noord en een Centra supermarkt in het winkelcen trum Zijdelerwaard te Uit hoorn. Over enige weken ko men nieuwe exemplaren te staan in Castricum en Aals meer, en in oktober of novem ber wordt een tweede serie van zes ovens afgeleverd. Het systeem is, als een va riant op wat in Amerika en Engeland al enige jaren be staat, ontwikkeld door het Me- neba-concern, dat vond dat er iets gedaan moest worden aan de achterblijvende omzet van kleinbrood in de levensmidde lenwinkels. Alleen supermark ten, die hun brood met bedie ning, dus van achter de toon bank, verkopen, mogen mee doen. Meneba verkoopt de ovens plus rijskast e.d. aan de super markten voor 14.500,per stuk, zonder licentierechten te berekenen. De ontwikkelings kosten neemt het concern dus voor eigen rekening, maar het eist van de kopers wel dat die het deeg van Meneba afnemen. Franchise-overeenkomsten wor den niet gesloten. Voor het deeg, dat diepge vroren naar de supermarkt wordt gebracht en daar ook diepgevroren wordt bewaard, heeft Meneba een aparte pro- duktiewijze ontwikkeld, waar door het langer houdbaar is en de gistwerking, dus de rijs- kracht, niet verloren gaat. WASHINGTON (Reuter) De speciale aanklager voor Watergate, Leon Jaworski, heeft oud-gouverneur Nel son Rockefeller van New York gezuiverd van de blaam dat hij in het verleden betrokken was bij een Watergate-! achtig schandaal. De beschuldigingen leken zaterdag aan vankelijk Rockefellers kansen te hebben geminimaliseerd door president Ford aangewezen te worden als kandidaat voor het vice-presidentschap van Amerika. Maar het Witte Huis, dat Jaworski had verzocht een onderzoek in te stel len, meldde later dat de beschuldigingen ongegrond waren. week kreeg president Fords kersverse juridische adviseur Philip Buchen een anoniem telefoontje waarin werd gezegd .dat copieën van de documen ten nog steeds bestonden en dat ze materiaal bevatten wat Rockefeller ernstig zou kunnen schadên. Buchen vroeg een advocaat in Washington de zaak eens te bekijken. Deze meldde dat er enige waarheid in de beschul digingen kon zitten. Het Witte Huis vroeg daarop aan ^Jawor ski een uitgebreid onderzoek in te stellen. Woordvoerder Jerry Ter- horst zei dat Jaworski nu zijn onderzoek de zaak als geslo ten beschouwde. „Daarom ziet het ernaar uit dat deze zaak geen invloed heeft op de keuze van president Ford inzake een kandidaat voor het vice-presi- dentschap". Nelson Rockefeller, een van de belangrijkste kandidaten voor het vice-presidentschap, was beschuldigd van het be schikbaar stellen van geld om individuen te huren die de de mocratische nationale conven tie van 1972 moesten versto ren. De beschuldigingen zou den vervat zijn in documenten die toebehoren aan Watergate- inbreker Howard Hunt. Men dacht dat de documenten wa ren vernietigd maar vorige JERUZALEM (AFP, UPI) - De Grieks-katholieke aarts bisschop van Jeruzalem, mgr. Hilarion Capucci, is gearres teerd onder verdenking van terrorisme. Dit is gisteren van officiële zijde meegedeeld. Een Israëlische politie woordvoerder verklaarde dat de arrestatie werd verricht na dat in de auto van de prelaat grote hoeveelheden wapens en explosieven waren aangetrof fen. Hij wordt ervan beschul digd vertegenwoordiger van El Fatah voor het bezette gebied van de westelijke Jordaanoe- ver te zijn. De aartsbisschop ZOU als verbindingsman heb ben gefungeerd tussen guerril laeenheden in Libanon en in „zijn" gebied. Hij zou mede verantwoordelijk zijn voor een recente reeks aanslagen in het gebied van Jeruzalem- President Ford zal naar ver wachting dinsdag of woensdag zijn kandidaat voor het vice- presidentschap bekendmaken. Voordat het resultaat van Ja- worski's onderzoek openbaar was gemaakt meenden de meeste waarnemers in Was hington dat Rockefellers kan sen om kandidaat te worden volledig verkeken waren. Toen het Witte Huis onthul de dat Jaworski was gevraagd een onderzoek in te stellen, werd erbij gezegd dat hij zijn bevindingen niet aan de pre sident behoefde te melden, het geen als een aanwijzing werd gezien dat Rockefeller uit de markt was, ongeacht het resul taat van het onderzoek. Maar de snelheid waarmee Jaworski zijn onderzoek kon afsuiten leek de oud-gouverneur van New York opnieuw tot de kans hebbers te maken. Nelson Rockefeller was za terdag op vakantie in Maine en was niet bereikbaar voor commentaar. Een woordvoerder van hem zei echter dat de be schuldigingen volkomen om waar zijn. De Rockefeller-fa- milie had naar zijn zeggen gel delijk bijgedragen aan de re publikeinse verkiezingscam pagne van 1972, maar had be klemtoond dat dat geld slechts in de'staat New York mocht worden gebruikt. De democra tische conventie van 1972 was in Miami Beach (Florida). LONDEN (AFP, DPA) Uit to gevangenis Port Laiose in Ce Ierse Republiek zijn giste- 'en acht gevangerten ontsnapt. Alle vluchtelingen behoren tot bet verboden Ierse Republi keinse Leger (IRA). Aan de ontsnapping gingen wee explosies vooraf die bin nen de gevangenismuren Plaatsvonden. De gevangenen ontkwamen vervolgens in drie Sekaapte auto's. De strafinrich- in Port Laiose staat onge veer 80 kilometer ten zuidwes ten van Dublin. Zij is een van Je sterkst beveiligde in Ier land. President Ford van de Vere nigde Staten is senator Edward Kennedy in de afgelopen week voorbij gestreefd in populari teit. Blijkens een onderzoek van de National Broadcasting Compa ny is Ford de keuze van 50 procent vain de kiezers voor de presidentsverkiezingen van 1976 tegen Kennedy van 30 procent. Een onderzoek in juli door het bureau Harris gaf Ford (toen nog vice-president) 46 procent, tegen Kennedy 47 procent. De door oud-president Nixon aan het staatsarchief. De twee ken persoonlijke documenten mogen zonder zijn toestem ming niet voor 1 januari 1985 openbaar worden gemaakt, meldde de „New York Times" gisteren, een brief van ISJixon citerend. Nixon had voorheen gezegd dat zijn privé-arehieven be treffende de periode voor zijn presidentschap vrij voor inzage zouden zijn zodra hij het Witte Huis verlaten had. Tweemaal (ADVERTENTIE) ben aaneenschakeling van bloemenmotieven met begon Op 9 km van Gent, op de grote Rijksweg Antwerpen-Gen bloemen: fraaie bloementapijten tegen een achtevgrono van monumentale bloemenreliëfs. Een algemeen thema. Hel staat in de sterren geschrevenToegankelijk op za terdag 24 aug. van 17 tot 24 uur en zondag 25 en maandag 26 aug. van 9 tot 24 uur. Entree niet duur. Dit is werkelijk bezienswaardig. verrichtte hij een schenking aan het staasarchief. De twee de keer leidde diat tot een oe- lastingschandaal (Nixon trok 400.000 dollar van zijn op te geven inkomsten af) en een aanmaning tot betaling van het achterstallige bedrag. HELENAVEEN (ANP) Land- en tuinbouwers van He lenaveen hebben gistermiddag om half twee een brug over de Helenavaart in hun woon plaats bezet. Met deze actie willen zij protesteren tegen het feit dat zij, doordat drie andere bruggen in Helenaveen voor alle verkeer zijn afgesloten, soms 20 km per dag moeten omrijden. Een van de bruggen op de weg van Helenaveen naar Helden is al meer dan een jaar afgesloten. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG CHU-fractie- leider Kruisinga wil van mi nister-president Den Uyl we ten of de regering sterke druk heeft uitgeoefend op het Vegin (Vereniging van gasdistribu- tiebedrijven) om een hogere prijs van het aardgas te bedin gen, gepaard gaande met een herziening van de structuur van de tarieven- In schriftelijke vragen vraagt hij de premier op wel ke bevoegdheid een dergelijke handelwijze van het kabinet berust. Ook wenst Kruisinga te vernemen of het kabinet voor bepaalde categorieën ver bruikers 'n prijsverhoging van ongeveer 50 procent noodzake lijk acht. Kruisinga spreekt in zijn vragen de vrees uit, dat met name de zelfstandigen werkzaam in de middenstand door deze prijsverhoging wor den getroffen. Volgens de Volkskrant van afgelopen za terdag, is de regering van plan de prijs van het aardgas te verdubbelen. De prijsverho ging zou uitgesmeerd worden over 1975 en 1976. Verder zou 95% van de zo ontstane winst ten gunste van de staat ko men. SCHIPHIL (ANP) Het uitvallen van de mammoet tanker Metula kost Shell Tankers B V- te Rotterdam ongeveer f 60-0G0 per dag. Het door het niet in de vaart zijn van de mammoettanker geleden" verlies kan door Shell Tankers niet bij een verzekering worden verhaald. Dit heeft de directeur van Shell Tankers B-V- de heer D Rodenburg, zaterdagmor gen op Schiphol verklaard na aankomst van 27 van de 36 bemanningsleden van de bij Chili gestrande tanker Mpt.u- la- De mamimoettanke- w-as met 190.000 ton ruwe olip aan boord van de Perzische Golf op weg naar Quintero Bay in Chili. De Metula, va rend onder Antilliaanse vlag met een volledig Nederland- sa bemanning, maakte de reis in opdracht van de in Londen gevestigde firma Sea- bridge. De Shell-direeteur achtte het niet uitgesloten dat de afnemer van de ruwe olie nu met een aanzienlijk acuut tekort aan deze grond stof te kampen heeft- Het vedlies voor Shell door het uitvallen van de Metula is afhankelijk vam de we reldvraag naar tankers, daar de Metula wordt ingezet op deze charter-mankt en niet voor Shell de eigen transpor ten ruwe olie vervoert- Op grond van deze wereldvraag heeft de Shelldirect-eur een verlies per daig berekend dat varieert tussen de f 50-000 en f 70-000- ALEXANDRIë (REUTER) De leiders van Egypte en Libië, president Anwar Sadat en kolonel Moeammar Gadda fi, hebben besloten hun ge schillen voorlopig te laten rus ten en de dialoog voor een oplossing ervan voort te zet ten. Het akkoord tussen de twee bewindslieden kwam gisteren na een gesprek van drie uur, dat werd gevoerd onder de bemiddelende leiding van Sjeik Zaid bin Sultn, presi dent van de Verenigde Arabi sche Emiraten. Kolonel Gaddafi, die zater dagavond de uitnodiging van president Sadat naar Alexan- LOS ANGELES (REUTER) Een zware ontploffing, waarschijnlijk veroorzaakt door een lading chemicaliën op een vrachtauto, heeft een pakhuis in een oude fabrieks- wijk in het midden van Los Angeles zaterdagavond met de grónd gelijk gemaakt. Twee mensen werden gewond. Door de ontploffing raakten drie andere gebouwen in brand. Men was het vuur in twee uur meester. Volgens de politie stond er in het pakhuis een vrachtauto met waiterstof- peroxyde. De schok is in Hol lywood, 7 km verder, ge voeld- MANILLA (AFP) In de vlakten van het Filippijnse ei land Luzon, die door overstro mingen zijn getroffen, wonen meer dan eeh half miljoen mensen, zo heeft het departe ment van sociale zaken in Ma nilla meegedeeld. Tien mensn zouden zijn verdronken. De overstromingsslachtoffers wor den met militaire vliegtuigen en amfibievoertuigen naar droog terrein gebracht. Het midden van het eiland Luzon, dat het meest getroffen is, is de graansohu-ur van 'de Filip pijnen. drie kwam, is in de loop van zondag naar Tripoli terugge keerd. De ontmoeting was gearran geerd door Sjeik Zad-d en erop gericht de betrekkingen tussen Egypte en Libië, die al gerui me tijd op bijzonder slechte voet met elkaar staan, te ver beteren. Nog -geen twee weke-n geleden noemde president Sa- dat zijn Libische ambtgenoot „een saboteur en het brein van moordaanslagen". Politieke waarnemers be twijfelen of de twee staatslie den in een dergelijke korte bespreking erin geslaagd zijn hun geschillen uit de weg te ruimen. Zij vestigen er dan ook de aandacht op dat kenne lijk besloten is de steeds fellèr wordende woordenstrijd tus sen Cairo en Tripoli achterwe ge te laten en de toenaderings pogingen langs diplomatieke weg voort te zetten. Vooral president Sadat zou erop zijn gebrand conflicten tussen de Arabische landen te voorkomen op een moment dat Egypte zich nog steeds op voet van oorlog met Israël be schouwt. Dat het tussen de twee lan den echter nog geen koek en ei is zou kunnen blijken uit het besluit van Egypte een squadron Mira-ge-gevechtsvlieg- tuigen dat sinds de oorlog van vorig jaar oktober met Israël door Libië in Egypte was ge stationeerd, niet terug te ge- ven- President Ford van de V.S, en koning Hoessein van Jorda nië hebben afgespr, .en te zul len ^streven naar een spoedige troepenscheiding tussen Jorda nië en Israël, aldus een ge meenschappelijke verklaring die gisteren in Washington is uitgegeven aan het eind van een driedaags particulier be zoek van de koning aan Was hington. Hoessein heeft gesproken met president Ford, minister van buitenlandse zaken Kissin ger en minister van defensie Schlesinger. President Ford heeft beloofd alle pogingen in het werk te zullen stellen om tot een vre desregeling in het Midden- Oosten te komen. Hij wil daarbij nauw met Jordanië sa menwerken. ZATERDAG zijn vijf Franse alpinisten dodelijk verongelukt bij het afdalen van de 4.000 me ter hoge berg La Meije. De vijf mannen vielen samen een paar honderd meter en waren op slag dood. KERKEN in Rhodesië verza melen bewijsmateriaal over wreedheden die leden van de Rhodesische veiligheidstroepen zouden hebben begaan. Dit heeft de Anglicaanse bisschop Paul Burrough in een gisteren in Salisbury gepubliceerd vraaggesprek meegedeeld. DE CDA-FRACTIE in de Haag se gemeenteraad (tien zetels van de 45) heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag met de VVD-fractie (13 zetels) over eenstemming bereikt over een ontwerp beleidsprogramma voor de gemeente Den Haag in de komende vier jaar. Eerder had de CDA-fractie een ak koord bereikt met de PvdA- fractie (18 zetels). DE GEMEENTE Maarssen (Utr.) heeft een zendmachti ging aangevraagd voor plaatse lijke t.v. in de wijk Maarssen- broek, die op de duur meer dan 20.000 inwoners zal tellen. Er komen 8.000 woningen, waarvan de helft In de loop van 1978 klaar moet zijn. ROTTERDAM gaat de Israëli sche havenstad Haifa helpen bij de aanleg van stadsparken. Het stadsbestuur van de Israëlische havenstad krijgt advies bij het ontwerpen, aanleggen en on derhouden van het stedelijk groen. HET „militaire coördinatie-co mité" in Ethiopië heeft de com mandant van de keizerlijke gar de, luitenant-generaal Tafesse Lema, gearresteerd. De Ethio pische radio maakte dit zater dag in een extra uitzending be kend. MINSTENS 1.000 ha. bos zijn de afgelopen dagen in Italië door brand verloren gegaan. Alleen al bij Portofino zijn 300 ha. natuurgebied verbrand. Uit Sicilië is gisteren het eerste slachtoffer gemeld. Een 22-,ja rige boer is aan rookvergifti ging gestorven. W-' En zo beleefden we dan eindelijk een zomers weekeinde. Hoewel de meeste vakan ties al voorbij zijn, werd er volop van genoten, zoals hier in Amsterdam. NIEUW DELHI (REUTER, LP) Vier miljoen mensen .n de noordoostelijke Indiase Iaat Bihar staan als gevolg van de overstromingsramp lie India en Bangla Desj teis tert op de rand van de hon gerdood. De „Times of India" schreef zaterdag dat de mees ten van h en tot de laagste kaste van de zogenoemde „on- aanraakbaren" of paria's beho ren. Deze Sudra's, die vooral op het platteland leven, komen aan de kost Hoor de bezittin gen van meeste' in de grote steden wonende landeigcnarer te bewerken, in ruil waarvoo zij voedsel krijgen. Nu hun woningen door de overstromingen zijn wegge spoeld of onder water staan en ook de gewassen zijn ver woest, hebben deze mensen geen middelen van bestaan meer. De hulp die hun wordt verleend, is totaal onvoldoende of bereikt hen vaak helemaal niet. Uit het naburige Assam ko men berichten over duizenden uitgehongerde boeren die naar de steden stromen en daar met zwerfhonden vechten om wat voedselresten tussen het afval van de beter bedeelden- Om de 36 miljoen mensen in Bangla Desj te kunnen helpen, dia direct of indirect te lijden hebben van de zware regenval en overstromingen van de twee laatste maanden, aldus is zaterdag namens de regering in Dacca meegedeeld, is on middellijk een bedrag groot (omgerekend) 317 miljoen dollar ter beschikking ge steld. President Moezjiboer Racli- man heeft zaterdag tot journa listen gezegd dat hij zal doen wat hij kan om zijn mensen te vrijwaren voor de hongers nood. De kans op een wijdver spreide hongersnood is nog niet aanwezig, zei hij, maai door de overstromingen is het grootste deel van de te ver wachten oogsten weg-gevaagt en slechts met hulp van buiten af kan het tekort worden op gevangen. Hij waarschuwde tegen cor ruptie bij het verwerken var buitenlandse hulp, hetgeer zwaar zal worden gestraft. Al: iemand wordt gegrepen die zich hieraan schuldig heeft ge maakt „dan dood ik hem". Bangla Desj zou dit jaar als er geen overstromingen waren geweest, 1,7 miljoen ton graan hebben moeten importeren, maar nu zeker 3 miljoen ton. Kledingstukken, cement, golfijzer en medicamenten wa ren ook hard nodig aldus de president. De comité's koppelgemeen ten Bangla Desj hebben zater dag besloten mee te werken aan inzamelingen van de Stichting Oecumenische Hulp, Rode Kruis en Leger des Heils. Zij doen een beroep op de bevolking ori zich ook na het lenigen van de eerste nood in te zetter, voor opbouw van Bangla Desj. Dit -is o.m. moge- 'ijk door het steunen van pro jecten die ten doel hebben de oorzaken van rampen en ar moede weg te nemen, zoals de bevolking in staat stellen dammen en dijken te bouwen en irrigatiesystemen aan te leggen. LONDEN (AP) De aan ilie rijke landen van het Mid den-Oosten hebben de laatste wee dagen hun geld, in Groot- B'rittannië belegd, opgeëist ter nvestering in de Verenigde Staten, aldus is in bankiers- rringen vernomen. Oorzaken hiervan zijn de on- erustheid over de Britse eco- \omische toestand en een lieuw vertrouwen in de „Ford dollar". Het betreft hier het eerste vegvloeien van „oliegeld" uit Londen naar New York sinds de olieproducenten in oktober van verleden jaar een begin maakten met het verviervou digen van hun prijzen. (Vervolg van pagina 1.) In bevoegde Griekse kringen vestigt men er de aandacht op dat in het nu door Turkije be zette gebied tot aan de „Attila- lijn" voorheen 125.000 Grieken woonden en slechts 60.000 Tur ken. De meeste Grieks-Cyprio ten leven nu als vluchtelingen op het zuidelijke deel van het eiland. Hieruit is een vluchte lingenprobleem ontstaan, dat vergeleken kan worden met het probleem van de Palestijn se vluchtelingen. Het Griekse deel van Nicosia is zo goed als uitgestorven. Een groot deel van de bevolking heeft de stad na de zware be schietingen en bombardemen ten van vorige week verlaten. De hoofdstad kampt momen teel met een watertekort en een schaarste aan levensmid delen. Terwijl de anti-Amerikaanse demonstraties in diverse Griek se steden voortgaan, heeft de Amerikaanse ambassadeur in Athene, Henry Tasca, zondag een uur gesproken met premier Karamanlis. Het gesprek volg de op het besluit van de Griek se regering alle Amerikaanse militaire vluchten in het land te verbieden. Later werd de maatregel wat verzacht. De Amerikanen mochten toen ge bruik maken van hun bases, mits zij de vluchten zes uur van tevoren aanmeldden. Een Amerikaanse woordvoer der verklaarde dat men de be perking niet al te ernstig op neemt. Vermoedelijk wil Grie kenland onder de gegeven om standigheden zijn luchtruim open houden. De Amerikaanse ambassadeur overhandigde pre mier Karamanlis opnieuw een boodschap van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Za ken, Henry Kissinger. Het was de tweede in 24 uur. In de eerste boodschap zette Kissinger het Amerikaanse standpunt uiteen i-n de kwestie- Cyprus, met name waar het gaat om de toekenning van au tonomie aan de Turkse Cyprio ten. Over de inhoud van de tweede boodschap is nog niets bekendgemaakt. Amerika en Engeland hebben er bij Griekenland op aange drongen terug te komen van zijn besluit tot militaire terug trekking uit de Navo. Ook de secretaris-generaal van de Na vo, Joseph Luns, heeft van zijn bezorgdheid blijk gegeven. Hij deed dit in een telefoongesprek met de Griekse minister van Defensie, Averoff Tositsas. Van gezaghebbende zijde is vernomen dat Griekenland de komende dagen zal beslissen wat er met de Amerikaanse ba ses in het land zal gebeuren. ROTTERDAM (ANP) Het Nederlandse comité tegen godslastering in Vlaardingen heeft aan alle leden van de Staten-Generaal en de voor naamste kerkelijke instanties een brief gestuurd waarin het waarschuwt tegen de film „De Exorcist". De film gaat over het uitdrijven van duivelen, een experiment van een psy chiater-priester. De organisatie, die vorig jaar met de aanbieding van ruim 273.000 handtekeningen aan de minister van CRM ten strijde trok tegen de Deense film over het liefdeleven van Jezus Crhistus, vindt De Exor cist in strijd met de bijbel. „Het is een verheerlijking van de macht van de satan", schrijft het comité in haar brief. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG Een bedrijfs leiding kan in deze tijd niet langer alleen uitmaken hoe in een ondernemng het perso neelsbeleid gevoerd moet wor den. Er moeten over de doel einden van zulk een beleid in de onderneming duidelijke af spraken worden gemaakt. Al le groepen in de onderneming dienen daarbij betrokken te zijn. Men zou sociale jaarpro gramma's kunnen opstellen. Een sociaal »tatuut kan daar. voor een nuttige basis vormen. Dat stelde NK!V voorzitter W. Spit zaterdagmiddag in Til burg in een beschouwing over „Vakbeweging en personeelsbe leid". Hij hield de lezing bij de opening van het cursusjaar voor de opleiding arbeidsmarkt en personeelsbeleid van de ka- tholeke leergangen. De vakbeweging heeft in dit verband vooral tot taak visies voor het personeelsbeleid te ontwikkelen. Daarbij komen zaken als personeelsplanning, personeelsbeleid in kleine on dernemingen, speciale pei-so- neelsgroepen en wettelijke re gelingen en scholing aan de or de, aldus de heer Spit.

de Stem | 1974 | | pagina 5