Wethouder Oggel opende zaterdag Expo Axel Weergoden waren Paal eindelijk gunstig gezind De Stem/De Vrüe Zeeuw Weinig succes voor Zeeuwen in Parkestone-vlucht Wilfried de Klerk kreeg priesterwijding Met 62 p stad streek Café-Restauranf ,,'t Voile" Politie stuit op illegaal wapenbezit Animo opende j clubgebouw Terneuzen Goes Na-competiti avondvoetba Duitsers was goed strand weer beloofd MAANDAG 19 AUGUSTUS 1974 Bezoekers aan de sportstand op de Expo in Axel. (Van onze correspondent) AXEL Alle organisators van de Axelse Expo slaakten zaterdagmiddag rond een uur «f twee een zucht van verlich ting: De voorbereidende werk zaamheden waren achter de rug en de Expo '74 was een feit. De ongeveer 70 standhou ders hadden hun plaatsen in genomen. Het officiële gedeelte van deze eerste middag was in handen van de voorzitter van de stichting Streekcentrum, de heer W. S. A. Dielenaan, en de loco-burgemeester van Axel, de heer D. J. Oggel. „Er is enorm veel wenk verzet, en we hebben heel wat moeilijk heden gehad", zei de heer Die- leman in zijn inleidende speech. „Vooral de oliecrisis heeft ons parten gespeeld, om dat we in die tijd bezig waren met de voorbereidingen en het erg moeilijk was, om bindende afspraken t« maken". De heer Dieleman had niet alleen veel waardering voor de organisa tors, maar ook voor gemeente werken, omdat met veel pas sen en meten dezelfde stand ruimte is gekregen als vorig jaar, maar met minder vier kante meters. „We staan nu vreedzaam naast de markt", aldus de heer Dieleman- De heer Oggel (die de nog met vakante zijnde burge meester A. de Kam verving) memoreerde de be,langrijke plaats, die de Expo in Axel is gaan innemen. Na het officiële gedeelte maakte het gezelschap een rondgang over de beurs. Voor al het miniparkje met veei groen en planten, waar de middenstanders, die alleen maar etaleren, een plaatsje hebben gevonden, viel erg in de smaak. Ook de kunstmarkt met demonstratie klompenma ken, kantklossen, weven en boetseren kreeg veel belang stelling. In de gemeentestand lagen formulieren klaar voor het stellen van vragen, de VW en de Boerenkamer wa ren er ook, evenals de hapjes sate met stokbrood, 's Middags kwam het muziekgezelschap (De Volharding) uit Zaamslag een muzikaal tussendoortje brengen, 's Avonds speelde de amusementshal uit, omdat de zangeres zonder naam en de band The Mixers optraden. (Van onze correspondent) PAAL De Paalfeesten welke het afgelopen weekend ter gelegenheid van de Paalse kennis werden gehouden door de watersportvereniging Saef- tinge, in samenwerking met het plaatselijk feestcomité, rijn goed verlopen. Ditmaal waren de weergo den de initiatiefnemers einde lijk eens gunstig gezind en gestimuleerd door het prachti ge weer kwamen duizenden bezoekers 'n kijkje nemen bij het pittoreske haventje van Paal. Hier konden zij 'terecht in een grote feesttent waarin zich een belangrijk deel van het feest voltrok. Op de „Vlaamse kermis" waren voor de liefhebbers de nodige ver makelijkheden zoals ballen- gooien, schieten en ook 't kreu- kelkraampje ontbrak niet. Voorts was er een mini-mos- selrestaurant -waar men zich te goed kon doen aan vers ge kookte mossels. Voor schut ters waren er de traditionele schietingen op liggende -wip pen. Het feest begon zaterdag middag met een vlootshow waaraan talrijke jachten uit het haventje deelnamen. Hier na waren de bezoekers in de gelegenheid in te schepen op de verschillende jachten voor een pleziertocht langs het ver dronken land van Saeftinge. 's Avonds werden de feesten nog opgeluisterd door de fan fare uit Graauw. Zowel zaterdag- als zondag avond kwamen de danslief hebbers aan hun trekken in de grote tent op het feestterrein- Hier verzorgde de Belgische formatie „Flash" dansmuziek. Gezien de sterkte van het ge luid dat geproduceerd werd, zullen ook de opvarenden van de passerende zeeschepen van de muziek genoten hebben. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het regionaal concours van de Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers, de Nederlandse Algemene Bond van Postduivenhouders, en de Rotterdamse Bond, zaterdag gehouden vanuit Parkestone (Engeland), had een bijzonder vlot verloop. Vrijwel uit alle plaatsen in Nederland, waar een inkorfcentrum voor deze wedvlucht was, kwamen meldingen van duiven die een snelheid hadden behaald van ongeveer 1650 meter per mi nuut of hoger. „Het is dam ook op dit mo- kens 10.53 uur, Terneuzen ment met geen mogelijkheid 11.03 uur en Zaamslag 11.14 te zeggen wie deze wedvlucht uur. heeft gewonnen", aldus de heer Van Rooij, een der func tionarissen van de organise rende postduivenvereniging het Westen, uit Utrecht. Vol gens hem maken een duif uit Oss in N.-Brabant of een duif uit Heinenoord bij Rotterdam de grootste kans op de over winning. Maar een aantal se conden versahil, hetzij voor- of achterlopen van de betreffen de duivenklok ten opzichte van de moederklok, kan toch zeker bij deze hoge snelheden sterk van invloed zijn. Het konvooi duiven-, 12.000 in to taal, werd zaterdagmorgen om 9-00 uur gelost met een weste lijke wind. Ook uit Zeeland kwamen enkele meldingen van vroege duiven. Volgens afdelingsse cretaris L. de Fouw uit Kort- gene, moest dit met de sterke westelijke wind op zee en langs de kust het geval zijn, maar prognose van afnemende windkracht van verder landin waarts, die zodoende de snel heid van de deelnemende dui ven, wier hoek veel verder oostelijk landinwaarts was gelegen, zou afremmen, kwam getuige de vroege duif uit Oss toch niet helemaal uit. Afdelingsrekenmeester J. Ver sprille uit Breskens, in welke plaats de snelste duif slechts 1510 meter per minuut maak te, had daarentegen zoals hij zei, op geen Zeeuwse succes sen gerekend. Maar dat de verschillen zo groot zouden zijn, viel hem toch ook wel enigszins tegen. Enkele meldin gen uit Zeeland: Westkapelle 10.45 uur, Arnemuiden 10.45 uur, Kort gene 1-0,55 uur, Bres- Bierkaaistraat 8 Hulst Telefoon (01140) - 34 44 De zaak voor een gezellig dineetje - bijeenkomsten - vergaderingen Tafelreservering is aanbevolen. Keuken open tot 21.00 uur Dinsdag gesloten (Van een orazer verslaggevers) HANSWEERT De rijks politie van Reimerswaal heeft in samenwerking met collega's uit Middelburg de hand gelegd op een revolver, kogelbuksen en twee karabijnen. De wa pens werden gevonden in j Hansweert en omgeving. Feestvaart in haven van Paal. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Met het hijsen van de clubvlag door het oudste lid, de heer I. M. Jurry (75) en het jongste, An nettes Hoek, werd zaterdag het nieuwe gebouw van de tennisclub „Animo" te Terneu zen, offdeel gebruik geno men. De voorzitter van de in sep tember 1973 opgerichte bouw. commissie, dokter H. Nijsten jr. gewaagde in zijn toespraak van het vele werk dat door de leden var. Animo werd ver richt. Zowel de beer Nijsten als die voorzitter van Animo, de heer J. L. Jurry, waren er trots op te kunnen vermelden dat het clubgebouw geheel op eigen kosten kon worden ge bouwd. Ook de heer W. Hoo- gandoorn, secretaris van de K.N.L.T.B., district Zeeland, dlie er het woord voerde vond dliit een bijzondere prestatie Hij overhandigde de voorzitter een bedrag onder couvert en sahonk de h-eer Jurry sr., die gedurende 32 jaar voorzitter van Animo is, een vaantje dat bij gelegenheid van het 75- j-arige bestaan van de K.N.L.T.B. werd uitgegeven. Naar aardeding van de wa penvondst heeft de politie en kele personen uit de Hans- weertse regio voor verhoor aangehouden- Alleen J. P. uit Hansweert is, omdat hij wei gerde een verklaring af te leg gen, in een cel opgesloten. Volgens de politie is er geen sprake van een gerichte wa penhandel. De wapens zijn voor het merendeel uit België naar Zeeland gesmokkeld, om dat er toevallig vraag naar was. Een woordvoerder van de politie zei, dat enkele jonge mensen naar een vuurwapen verlangden zonder er ook echt mee te willen schieten. Men wilde wel stoer doen tegeno ver elkaar. Het onderzoek naar illegaal wapenbezit is nog niet afge sloten. De politie verwaoht in de komende dagen meer arres taties te verrichten UITLENEN KUNST In sep tember zal de collectie van het uitleencentrum weer worden tentoongesteld in het Terneu- zens museum. De deelnemers kunnen dan weer van dinsdag tot en me zaterdag, van 14.00 j tot 17.00 uur terecht om werk te ruilen. Degenen, die belang- stelling hebben voor deze uit- leencollleetie kunnen eveneens op genoemde dagen terecht om zich als deelnemer op te geven of werk te lenen. In het verle den werd er al op gewezen hoe gemakkelijk deze uitleen- procedure verloopt en hoe voordelig de voorwaarden zijn Het Terneuzen,s museum of heit bureau culturele zaken, stadhuis Terneuzen (tel. 01150-7980, toestel 146) geven daarover inlichtingen. BOSCHKAPELLE Vele dorpsgenoten waren zaterdag ochtend getuige van het feit dat in de parochiekerk H. Pe trus en Paulus te Boschkapelle Wilfried de Klerk in zijn ge boorteplaats tot priester werd gewijd door bisschop mgr. F. Janssen, die zelf ook uit deze plaats afkomstig is. Mgr- Janssen, die enkele tientallen jaren lang in Zuid- Amerika en in Afrika in de missie heeft gewerkt, is in verband met zijn gezondheid voorgoed naar Nederland te ruggekomen en fungeert nu als overste van de orde der lazaristen te Helden-Pannin- gen. Wilfried de Klerk werd za terdagochtend door meisjes van de volksdansgroep Hava Naguila en de scoutinggroep Vogelwaarde, onder leiding van mevrouw Nelly Boogaart, bij de woning van zijn ouders in de Kerkhofpad afgehaald. In optocht en onder grote be langstelling van de inwoners van Boschkapelle ging het naar de parochiekerk. Pastoor F. Hermans van Bosohkapeüe, die samen met pater L. Verver uit Uithoorn, provinciaal overste van de maristen - de orde, waartoe ook Wilfried de Klerk behoort - ais concelebrant fungeerde, noemde de priesterwijding een grootse dag voor de parochie. In een gloedvol betoog schets te mgr. Janssen de betekenis van het priesterschap in deze tijd. Na de priesterwijding, die overigens ook door ruim twin tig priesters vanuit het hele land werd bijgewoond, hield Wilfried de Klerk een receptie in het dorpscentrum voor de mensen van buiten de paro chie. De parochianen kwamen Wilfried gelukwensen in het dorpscentrum nadat hij zondag ochtend in de parochiekerk zijn eerste mis had opgedra gen. Wilfried de Klerk gaat m zijn priesterwijding weer pas toraal werk doen in Enschede Hij heeft dat al enige tij: gedaan en wil het werk graas voortzetten. Het basiipasto raat trekt me het meest aan. Het feit dat ih daarbij veel contact met de mensen heb, vind ik bijzonder prettig", al dus Wilfried de Klerk. De uit Boschkapelle afkomstige bisschop mgr. F. Janssen wijdt zijn dorpsgenoot Wil fried de Klerk tot priester. AXEL Szydlowskiplein Expo- voorlichtings handelsbeurs (t.m. 24 aug.). BERGEN OP ZOOM Luxor Geen filmvoorstel ling. Roxy 20.00 uur: Papil- Ion 14 j. Tweede hal stadhuis, Grote Mark kunstwerk van de maand (t.m. 31 aug.)- Geopend ma. t.m. vrij. van 8.30-12.30 en van 13.30-17.30 uur. Markie zenhof, Steenbergsestraat Expositie werkstukken van deelnemers aan het Creatief Centrum (t.m- 8 sept.). BURGH Oud schoolgebouw, Kerk straat 3, expositie werken van diverse kunstenaars t.m. 25 aug.). Geopend dag. van 10.00- 19.00 uur. Op zondag geslo ten. GOES Grand 20.00 uur: Bridge on the river Kwai 14 j. Museum voor N- en Z.-Be veland, expositie „Met vlag en wimpel" (t.m. 15 sept.). Geo pend di. t.m. zaterdag van 10.00-12.00 uur en van 13.30- 17.00 uur. HEILLE (bij Sluis) Streeklandbouwcentrum, -Overzioht landbouwgeschiede- nis van de streek met gewas sen en kruidentuin, bijenkot, kinderboerderij, paardestal dorsvloer, koestallen en café restaurant in een driehonderd jaar oude schaapskooi- Geo pend ma. t.m. vrij. van 1-0.00 12.00 uur en v-an 13.00-17.00 uur. Zaterdag en zondag van 10.00-12.00 uur en van 13.00- 19-00 uur (tot 1 okt.). HULST Bioscoopgebouw 20.00 uur: Pikant gevrij in de Al penwei 18 j. Boekhandel Van Geyt Steenstraat 2, expositie oude kaarten, etsen, gravures en keramiek (t.m. 31 aug.). KLOOSTERZANDE Hotel De Linde 15.00 uur: Kermisschieting op twee wip pen, georg. door „St.-Sebasti- aan". „Willem Teil" 15.00 uur: Schieting staande wip. Krokodilbar, hotel De Lindie Sluiting kermis met orkest Frans Bonne- MIDDELBURG City 20.00 uur: Het graf van de angst. BURGERLIJKE STAND Geboren: Femke, dv S- Tamminga en G- Meijer, Mari- nus zv M- Koster en C- van Fraassen, Lena dv J- Krom- been en B. Koen, Jeroen zv F van der Hart en A- van der Endt- Franciscus zv W den Boer en W. Wijsman. Anne- Marie d-v M- Hoogendoorn en D. Lindhout, Bianca dv M. Ceulema-ns en P. Reuvers, An drea dv J. van Dijk en M Geerts, Mirjam dv. J. Ver- schuure en J. de Jong, Jannet je dv P- Bouwman en C- van Stee, Jacobus zv J- Kriekaard -i. J- Elenbaas, Ilona dv J Verburg en C. Aarnoudse. An na dv M- Eckhardt en C- van der Shkke- Overleden; Claudia Janssen (1), Hendrika van den Broek (75), Tannetje Weststrate (87). Neeltje Traas (89), Wil lem Geuze (77). Cornells op 't Hof (80), Maatje Nieuwen- huijse (50), Elizabeth de Buck (87), Johannes Oostdijk (841 Jan Jobse (71), Tannetje Gij zel (85). Gehuwd: Kees Dorieijn on Neeltje Keijzer- Ondertrouwd: Gerrit van der Stelt en Jozin-a Dalebout. Johannes Rijn en Cornelia Til- roe- Zeeuws Museum, plem, expositie van Banzinger over de"" u:ij datie en droogmaking k" Walcheren (t.m. 31 aug.) i pend van ma. t.m. vrij 10.00-12.30 en van 14-0o'-i;3 uur, bovendien iedere g* dag t.m. vrijdag om 15.00 filmvoorstelling van Dykes van Turnhout en naar het eiland van Chai" van de Linden. Rijksarthj St.-Pieterstraat 38, expos'1 Hugenoten in Zeeland; i 9.00-12,30 en van 13.30-nl uur; zat. van 9-30-12.00 (t.m. 31 aug.). OOSTBURG Ledel Theater 20.00 1 Vrolijke ontucht in Tirol ijl j- FAAL-GRAAUW P. Verras 15.00 uur: 1 misschieting. ROTTERDAM St.-Laurenskerk uur: Orgelconcert door Siiï C- Jansen, organist uit, sterdaim. SLUIS RaadskeldCr «poas schilderijen van mevr. J Saenen uit Katalijne-Wa-J (België). Open dagelijks 2 1-0.00-12.00 en van 14.00-liï uur. (t.m. 30 aug.). ST-ANNA TER MUIDEN Voorm. raadhuisje, expe.. schilderijen en beelfij werk van Jos But en mond de Meester de Bel brouck (t.m. 15 sept.). pend van 10.00-12.00 uur e van 14.00-17.00 uur. TERNEUZEN Luxor 20.00 uur: dokter verzuipt a.l. Gemeentemuseum, Geillstraat, expositie Popp spel (t.m. 31 aug.). Geo di. t.m. zat. van 14.00-illJ uiur- VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur:' Graduate 18 j. IJZENDIJKE Streekmuseum, exptsilil Cadzandse kamer, laadbom! heemkunde en archeolog: (t.m. 15 .september), werkd. van 10.00-17.00 uur, I Molen, expositie werken ral Nederlandse en Belgisd kunstenaar en van een 0k-| tenrijkse kunstenaar (t.m. lï| sept.). ZIERIKZEE 't Lange Uus, expot(| „Droomwereld in water olieverven", van de Kloeting kunstenaar- Gerard Men (t-m. 30 aug.) Open van S 12.00 en van 13.30-18.00 1 Op do. bovendien van 19.1 21.00 uur. Op zondag en Ei gesloten. ANTWERPEN Middelheimpark. Belgische beeldhouwkunst il ca. 150 beelden van de vwl naamste Belgische kuisj naars. Geopend alle dagen Hl 6 okt- Bouwcentrum. Jan '4 Sijswijcklaan, waarm het ve| schijnsel de mens in zijn MjP liteit wordt voorgesteld (b 31 aug.). Museum Vleeshuis, Vleeshouwersstraat B-2000, si positie Ruckers documenie| en instrumenten. Geopend dag van 10.00 Hl 17.00 uur. Op ma. gesloten M 1 okt.). BRUGGE Groeninghemusuem, tie schilderijen uit Vlaandernl en Holland van tussen 1450 e: 1750, afkomstig uit de IWJ" nale Galerij in Praag (t.m. -I okt.). Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9. tel. 01150-7920 (4 lijnen): HUIST Steenstraat 14. tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES': Klokstraal tel. 01100-8030 (3 Ijjnen). KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8.15 12.30 en 13.30 - 17.00 uur.f BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19.00 - 20.00 uur, tel. 01C00 - 22341- zaterdag van 10 00 - U.0P uur. tel. 01600- 49900. zondag"1 20.00 - 22.00 uur. tel 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN1 Zeeuwsch-Vlaanderen tet. 01140 -3751 of 01150 - 6297, Midden- Zeeland 01100 - 4944. HUISAANSLUITINGEN REDACTIE Chef Zeeuwse redactie" S C Augustijn, kantooi Nieuwstrsst1 Terneuzen, tel. 01150-7920. privé tel. 01150 - 5745. algemeer daeteur Zeeland- A. F Koopman, kantoor Kromme Weele Middelburg, tel. 01180 - 7764. privé tel 01180-7438: redac®» Midden-Zeeland; drs. J Bouwmans. kantooi Kinkstraat h tel. 01100-8030. privé Zuidvlietstraat 53. Goes. tel. 01100-61 - redacteur te Terneuzen en Kanaalzone- G van Berkel, kaJtM Nieuwstraat 9. Terneuzen tel 01150 - 7920. privé tel O"3", 4866: redacteur W.Z.-Vlaanderen: R van der Helm Melkweg Oostburg. tel. 01170- 3370: sportredactie Zeeland: T. Koorao-1 tel. 01155 2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND C. J. de Boer, Trumahlaan 10. Axel. tel. 01155 - 2237 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: P Konings. tel 01150 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01100 - 4316. /WAAN DAG 19 AUGUS OM DO (Van onze corresponden SLUISKIL Vana ^ondt op bet terrein vai voetbalvereniging Sluiskil begin gemaakt met de strijden voor de na-comip. zomeravondvoetbal in het on Terneuzen. Zoals eindigden in de eerste drie teaims, Hoek Veter: Elopaik en PZEM met een fljjfc aantal punten onde Een hiervan zal moeten dij (teren- Het bestuur van meravondvoetbal in het Terneuzen heeft in een vergadering besloten dat| na het spelen van déze competitie de twee laags, klasseerde met het?»'fde tal punten eindigen, het gemiddelde zal uitmaken elfftal moet degraderen. N- tinig zijn de wedstrijd voligt vastgesteld: maar. augustus Elopaik - Hoek ranen, vrijdag 23 PZEM - Elonak en 26 augustus Hoek Veto-. PZEM, alle wedstrijden men om 18-30 uur- (Van onze correspondent MIDDELBURG Tiji het weekend heeft het to< me in Zeeland een ongel hoogtepunt beleefd- De plo linge toeloop van hoofdz; lijk toeristen uit Duitslanc een gevolg van de weers wachting die in Duitsl werd uitgezonden en wa werd vermeld dat het x aan de Nederlandse kust het weekend bijzonder g zou zijn- Men heeft zioh echter gist, want reeds vroeg in namiddag begon het aan Zeeuwse kust te regenen. Was er zaterdagmorgen 1 tien uur veel inkomend keer, hetgeen leidde tot vorming van Rilland tot met Kruininigen, rond vier zondag wa» er een file n Kapelle van vier km- in richting Noord-Brabant en Oosterlanid richting rand een file van vijf km- Hoewel de drukte aan Zeeuwsch-Vlaamse strar over het algemeen niet groot was alls op Maria He vaart, waren er tocih heel (voornamelijk Belgisdhe) jesmensen- Zowel Breskenr Cadzand en Groede mek veel bezoek- Groede meldde daarbij het om twee uur hoog w was en dat ongeveer drie zend mensen zioh op een ge, slechte twee meter l strook moesten teruigt ken- Morgen, dinsdag 20 Bergen op Zoom 5.25 en 17- Hansweert 4.38 en 16. Terneuzen 4.01 en 16, Vlisiingen 3.25 en 15. Wemeldinge 5.15 en 1 Vooruitzichten voor din en woensdag, opgesteld het KNMI op zondag om uur: Zonnig zomerweer met gt tigde temperaturen. Weersvooruitzichten In cij gemiddeld over Nederland: Voor dinsdag: Aantal uren zon: 6-14- Min.temp: omstreeks 10 den. Max.temp: omstreeks 22 den. Kans op een droge per van minstens 12 uur: 95 cent. Kans op een geheel droog maal: 90 procent. Voor woensdag: Aantal uren zon: 7-14. Min.temp: omstreeks 11 den. Max.temp: omstreeks 23 den. Kans op een droge pei van minstens 12 uur: 95 cent. Kans op een geheel droo; maal: 90 procent-

de Stem | 1974 | | pagina 2