egint iming winst op GKY TENNISTITEL VOOR LOUK SANDERS HAICO SCHARN IS IN GROTE VORM Twee atletes voldoen aan limiet l OP 400 M m sport 11 10 ViJ'Ul- „•„nIA VAN MAANDAG 19 AUGUSTUS 1974 eer- »m- ling een op isse iter loor leer ;sla- rne- —2, 1, uw- 1-u-is de roe- inigs een inde akte die Na- thee Ras mi- 1—1 DS- en kers het de i—l de srde loor S - ehte ver- £ra- de nog atier van zoe- op een ra-ar de Ben mun- elf- is kig- ste ploeg. Rust 0—0. Een kwartier na de rust trof Kees Barrevoets bij een van de WIK-counters eigenlijk nog onivenwaoht het Apollo-doe] 0—1) en dat was genoeg voor de zege. ARNEMUIDEN 2 - WEMEL- DINGE Een aantrekkelijke wedstrijd, die terecht in een gelijk spel eindigde- Voor de ruist was Wemeldinge wat sterker en nam door De Vos een 01 voorsprong. Poort vliet -en Van Belzen. bogen die voorsprong na de rust om in 2—1, maar enkele minuten voor tijd werd het do-oir Gijizel toch nog 22. BROUWERSHAVEN VEERE Een matige wed- strijd, waarin Brouwershaven die betere inzet had, maar V-eare beter voetbalde. Met de rust was het nog 00, m-aar een sterk begin van die tweede halfit leverde Brouwershaven een 10 voorsprong op door Schouwenaar. Veere nam ech ter het laatste deel voor zijn rekening en kwam verdiend gelijk door Goedlbloed: 11- De stand: 's-Heer Arenidskerke H2, Sluis 1—2, WIK 12, Arnenuuidlen 1—1, Wemeldinge 11, Veere 1—1, Brouwershaven 11, Colijns- plaatse Boys 12, Nieuwdorp 10, Bnuse Boys 10, GPC 10, Apollo 10, Wissenker- ke 00- Uitslagen KNVB afdeling Zeeland, zaterdagcompetitie: le klas: Apollo 1 - WIK 1 0— 1, Arnemuddein 2 - Wemeldin ge 1 22, Brouwershaven 1 - Veere 1 11, Colijnspl. Boys 1 - Nieuwdorp 1 21, GPC 1 - 's-Heer Arendskerke 1 0—3, Sluis 1 - Bruse Boys 1 4—1. 2e klas B: Spui 1 - Krab- bendiij-kie 2 00, W-aaride 1 - AZW 2 1—1. 4e klas B: Nieuwl-and 3 Veere 3 Veere niet opgek, Se- rooskerke 5 - Serooskerke 4 14, VCK 4 - Oostkapelle 2 1—6, Veere 4 - GPC 4 0—2. fdag rark ver- ictie jkse ruw :ht- nde uit en als de isel- (ju- Pu- teeft het overigens Tjoba wel lastig gemaakt in het hoogste senio renafdeling. GKV klopte in de laatste wedstrijd na span nende strijd Tjoba en alleen een beter do-elgemdddeld-e was voor de club uit 's-Heer Hen drikskinderen doorslaggevend om beslag te leggen op de eerste plaats. Bij de senioren afdeling 2 eindigde Swift 2 ails eerste gevolgd door Tjoba 2. Ben seniorenafdeling 3 kwa men Stormvogels en Animo 2 op de beide eerste plaatsen. TOP veroverde de eerste prijs bij de senioren 4 met als goe de tweede Olympia en bij de senioren 5 plaatste Omdo zich bovenaan gevolgd door Zaaro- slag. Het regelmatig spelende twaalftal van Swift legde bij de junioren beslag op de eer ste prijis met Tjoba als tweede dat bij de adspiranten in afde ling 1 fraai eerste werd. Ver dere eindstanden: adspiranten afdeling 2: 1 Blauw Wit, 2 Atlas. Adspiranten afdeling 3: 1 Togo, 2 Seolto, 3 Volharding, pupillen afdeling 1: stormvo- igels, 2 Tjoba. Pupillen afde ling 2: 1 Tjoba, 2 Olympia, Pupillen afdeling 3: 1 Blauw Wiit, 2 Stormvogels. Voorzitter E. Mieras reikt® na afloop de prijzen uit. ADVERTENTIE SCHEVENINGEN (ANP) ms uur hard werken tij dens het weekeinde mocht Louk Sanders zich zondagmid dag Nederlands tenniskampi oen noemen. Een verdiende triomf voor de 24-jarige stu dent in de economie, die in de halve eindstrijd afrekende met titelverdediger Jan Hordijk (26 10—8 3—6 63 64) en In de finale door „tennismuur" Pred Hemmes heen sloeg: 75 3—6 61 62. Hemmes had zich zaterdag 0p schokkend simpele wijze ontdaan van Rolf Thung (3—6 2_s 4—6, waarmee voor hem de „nationale" dit keer in fei te gemaakt was Het waf voor Louk Sanders de eerste landstitel. Hij plukte de revenuen van een voor de eerste keer geslaagde combi natie van talent en mentaliteit. Sanders: „Vorig- jaar had ik dat niet gekimd, terugkomen na een achterstand van 21. En ook nu zag ik het eigenlijk niet meer zitten. Maar in de pauze heeft een oude kennis me er flink vaai langs gege ven. Ik moest er in blijven geloven, en op de baan lukte dat toen ook." De dond-erspeeoh miste in derdaad zijn uitwerking niet, zodat de heren-eindstrijd uit eenviel in twee geheel ver schillende fases. In meteirio- gische termen: aanvankelijk bewolkt, met tegen de avond flinke opklaringen. Een ook uit het oogpunt van tennis juiste kwalificatie. In de laat ste twee sets, toen Louk San ders echt ginig spelen, was er althans sprake van enig ni veau. Het was afgelopen met het schaaktenniis, waarin Fred Hemmes inderdaad een mees ter is en waarmee hij zijn prooi biologeert en ontwapent. Louk Sanders, die verkrampt speelde en geen enkel risico durfde te nemen dreigde aan Hemmes' spelletje te grond» te gaan, zoals ook Thung zich volkomen had laten inkapse len. De nieuwe kampioen: „Je moet tegen Hemmes alles zelf doen en dat is op deze trage banen vreselijk moeilijk". Hoe dan ook, Sanden schudde in de vierde en vijfde set alle frustraties van zich af, produceerde weer talrijke, dicht bij het liohaam geslagen, uitschietende forehands, door brak m totaal zes keer Hem mes werkelijk te zwakke op slag en haalde na twee en een half uur triomfantelijk de buit binnen. Het was de tweede achtereenvolgende finale-ne derlaag van Fred Hemmes, die vorig jaar op matchpoint tegen Jan Hordijk moest afhaken wegens kramp. De kampioen van 1973 ging zaterdag in een van fouten wemelende halve finale onder tegen Sanders, die toen ook al een achter stand van 12 goedmaakte. Sanders„Hordijk is mijn ,,-angstgegner". Toen ik die verslagen had, voelde ik mij een stuk beter". Huldigden de heren een nieuwe kampioen, bij de da mes bleef alles bij het oude. Marijke Schaar (29) bemach tigde haar vijfde nationale kampioenschap, ditmaal ten koste van Tine Zwaan, die nu een partij vol service-doorbra ken een nederlaag van 79 36 incasseerde. De felle blondine Marijke Schaar met haar onorthodoxe speelstijl heeft de concurrentie voor de zoveelste keer afgetroefd op punten als vastbaradenheid en vastheid. Tine Zwaan, van wie na haar vlotte overwinning op EIQy Appel verwacht mocht worden dat zij tegen de rege rende kampioene vaart zou kunnen maken, speelde ver krampt en liet gemakkelijke kansen liggen. Als troost voor de Amsterdamse lerares licha melijke opvoeding, die over enkele dagen naar Amerika vertrekt voor een aantal toer nooien, was er de titel in het damesdubbelspel, met Ada Bakker. De herendubbelspel- titel ging naar Jan Hordijk en Ni-ek Fleury, die in straight sets wonnen van de combina tie Hemmes-Koning. STEENWOL NATUURLIJK BETER VAN MEER Isolatie b.v. Oosterhout NJB. Bemmel (Gld.) 01620-23453 01188-1916 Reuteman wint GP Oostenrijk Louk Sanders: Zege op Hemmes in finale. ZELTWEG (ANP) -« De Argentijn Carlos Reutemann liji.jkt van de huidige lichting formule 1 coureurs het beste bestand tegen de hitte. Na zijn triomf in de Grote Prijs van Zuid-Afrika behaalde hij gis teren op het circuit van Zelt- weg in de Grote Prijs van Oostenrijk, die onder vrijwel identieke omstandigheden werd gehouden een verzen gende hitte met temperaturen ULRIKE TAUBER OP EERSTE DAG EK EEN KLASSE APART (Van onze speciale verslaggever) WENEN Ulrike Tauber heeft de opening van de dertiende Europese zwemkam- pioenschappen in Wenen een flitsend aanzien gegeven. De 16-jarige pupil van Eberhard Mothes uit Karl Marxstadt verbeterde op de 200 meter wisselslag, waarop zij een jaar geleden in Leeds Europees jeugdkampioene werd, het wereldrecord met meer dan an derhalve seconde: van 2.20,51 naar 2.18,97. Haar landgenote Andrea Hübner, die een jaar geleden wereldkampioene en wereldrecordhoudster werd, moest zich nu tevreden stellen met de tweede positie achter deze nieuwste ontdekking uit eigen land. Bij zoveel overmacht gingen de handen van de Oostenrijkse bezoekers plichtmatig op el kaar. Te meer daar de Oost- duitse ploegleiding kart tevo ren een boekwerkje publiceer de, dat nogal vragen opriep. Vorig jaar in Belgrado was het al opgevallen hoezeer de Oostduitse meisjes in korte tijd in lengte en gewicht wa ren toegenomen. Vergeleken met een jaar geledien zijn ze weer veel zwaardier, maar niet groter geworden. Rosemarie Kother werd vier kilo zwaar der, Hannelore Anke zes. Kornelia Ender eveneens zes, Angela Franke zeven en Gudrun Wegner had zelfs een gewiohtstoename van twaalf kilo. GemidcUeld wegen ze nu bij na zeventig kilo, bij een leng te van 1.75 meter. Afgezien van de vraag, hoe dat allemaal te rijmen valt, lijkt het erop dat de internationale zwern- bond ertoe zal moeten over gaan om wedstrijden iin ge wichtsklassen uit te schrijven r«t zoals gij baksen, gewicht heffen en worstelen en judo. Het gemiddelde gewicht van de Nederlandse meisjes bij voorbeeld is eerder onder dan PAPENDAL (ANP) Ray mond Heereveen (PEC), die b|j de Europese atletiekkampi- Jjjjsohappen in Rome op de meter zal uitkomen heeft zaterdag tijdens wedstrijden °P Papendal de 400 meter ge- 'open in 47 0 seconden. De Zwolse atleet versloeg °P de streep nationaal kampi- jWj Toine v.d. Goolber-g (Ciko die dezelfde tijd kreeg "egewezen. Van de Goolberg voor wie deze wedstrijd een 'an de laatste mogelijkheden was om zich te kwalificeren '°°r Rome, heeft nog een Dinsdag en woensdag 'art hij tijdens de wedstrijd D^f^en-Benelux - Groot ritt-anië in Oslo zowel op de jWiduele 400 meter als in 4 x 400 meter estafette. De aderlandse ploeg zal dan een tijd van 3.07.0 moeten lopen cc-klasse, W. Stekers uit Noord' is de motorcross in WemeldiuS6, afgevaardigd te worden aar Rome. Drie lopers, die uit kunnen maken van Nederlands 4 x 400 meter r0eS in Rome, zijn reeds ze- ,yan een vliegbiljet naar ™liaanse hoofdstad. Het Jn Heereveen en de 400 me- hordenlopers Frank Nusse "Wan Struyk. In wereld- agdsehaaktoernooi, waarin or spelers uit 26 landen ordt deelgenomen heeft de teerlonder Dieks tot nu toe 4 punt behaald. Samen met J1 andere jeugdschakers gaat 'fiks aan de leiding. JONKBAL Nederland is in nieuwe honkbalstadion Robur'58 in Apeldoorn *™'opees jeugdkampioen ge- Jwaen door Jn de finale met van Italië te winnen. boven de zestig kilo. Alleen José Damen, als vijftienjarige middenin die groei, werd acht kilo zwaarder en zes centime ter groter. Maar alles bij el kaar weegt ze nu nog maar 03 kilo. Meisjes als Yolanda Ag- gembaoh, Enith Brigitha en Anke Rijndiens stellen er een ©er in op hun gewicht te blij ven. Ze willen hun leuke figuur tje niét aan de zwemsport opofferen en wie geeft ze daar ongelijk in- Maar wel is in Wenen op de eerste dag van het Europees kampioenschap al weer duidelijk gewonden dat soepelheid, techniek en een hoog slagentempo, waarin die Westeuropese landen het zoeken, het slechts bij uitzon dering zal kunnen opnemen tegen die Oostduitse pure kracht. Enith Brigith-a is misschien zo'n uitzondering. Het Amster damse zwemstertje plaatste zich als tweede voor de finale van de honderd meter vrije slag. De halve seconde, die er lag tussen haar en wereldkam pioene Kornelia Ender (58.01 tegien 57.54) maakte weinig indruk op haar. „Als Ender nu in zesenvijftig seconden had gezwommen, zou het een an dere zaak zijn geweest. Maar ik geloof dat ik die zevenen- vijftighalf ook wel kan halen. I'k heb lekker ontspannen ge zwommen. Naar mijn gevoel kan in raag wel harder". De computers in het Oost duitse trainingskamp hadden rekening gehouden met een nieuw wereldrecord voor Bri- giitJha, dat dan een serie later door Ender zou zijn gebroken. Nu bleef Ender driehonderdste van een seoonde boven haar eigen toptijd. De indeling van de finale van maandagmiddag: Ender op baan vier en Brigi- tha op baan vijf, iis voor Enith gunstig- Terwijl zij naar beide kanten kan ademen, ademt Ender alleen naar links en kan haar belangrijkste concurrente - die enige voor wie men in het Oostduitse dameskamp werkelijk respect, heeft niet De eerste medailles van de dertiende Europese kampioen schappen werden keurig ver deeld- Andra? Bargitay die acht j aar geleden in het water van de ijdskoude Donaiu viel (het sein voo>- rijn ouders on) het zwemmen te leren) greep voor Hongarije de titel op de 200 meter vlinderslag. Vijf jaar geleden was de sloom ogende Hongaar bij de Europese jeugdkampioenschappen al een klasse apart- Als veertienjarige bereikte hij bij het Europees kampi oenschap van 1970 twee fina leplaatsen. Bij de Olympische Spelen was hij al gevorderd tot brons op de 400 meter wisselslag, dezelfde afstand waarop hij een jaar later wereldkamoioen werd. Nu de pupil van de beroemde trainer Tamas Szechy de training heeft opgevoerd tot 20 a 24 km. per dag, is hij werkelijk ongenaakbaar geworden. Ook voor die Oostduitsers, van wie de beste vertegenwoordiger Hairtmut Flöckner genoegen moest nemen met de derde Plaats achter de Brit Brian Brinkley. West-D-uiteland zegevierde met het ervaren viertal Klaus Steinbach, Gerhard Schiller en Kersten Meier en Peter N-ocke op de 4 x 100 meter vrije slag voor Rusland en Oost-D-uits- land. Met uitzondering van Enith Brigitha kon niemand van d-e Nederlandse ploeg zich met eniiige kans op succes meten met de allergrootsten. Toch was de uiteindelijke balans van de eerste dag voor de ploeg van Bert Sitters niet slecht. Wij-da Mazereeuw reikte naar een zevende plaats in de eindstrijd van de 200 meter wisselslag, ver in die schaduw weliswaar van Ulrike Taiuber. Karim Ressang maakte zich voor het eerst in een internati onaal gezelschap waar door door te dringen tot de finale van de 100 meter rugsl-ag. Dat is een nummer, waarvoor hij zich nota bene niet officieel gekwalificeerd heeft. Bij de all-in finales van de Ne derlandse kampioenschappen in Utneaht bleef hij zeshon derdste van een seconde boven de limiet van 1.08-8. Omdat de Heemstedenaar zich wel plaat ste voor de dubbele afstand streek de zwemband de hand over het hart en schreef hem ook in voor de 100 meter- Ressang loonde zijn dank baarheid met een natoonaal re cord van 1.0Ó-34: zeshonderd ste van een seconde onder zijn eigen toptijd, die hij van de winter in Praag realiseerde. Als Ressang niet bij het na deren van het keerpunt om hoog had gekeken, zou hij waarschijnlijk als eerste Ne derlander binnen de minuut zijn gekomen. „Dat zal nu maar in de finale moeten ge beuren", aldus Ressang. Wijida Mazereeuw deed wat van haar verlangd werd op de 200 meter wisselslag, 's Mor gens in de series maakte d-e nummer driie van de nationale kampioenschappen (Enith Bri gith-a en José Damen werden ingeschreven voor afstanden, die meer perspectief bieden) haar persoonlijke tijd: 2 28,69. 's Avonds was haar tussentijd na 150 meter anderhalve se conde beter, maar op de laat ste baan begaven haar krach ten het. Paula van Eyk, en Annelies Maas vormden de te leurstellingen van de eerste dag. De HOC-zwemster knapte af op de derde baan van de 200 meter wissel. Annelies Maas struikelde halverwege de stap vanuit het onbekende naar het vedettesehap. Het veertienjarige zwemsterlje uit Wageningen, dat de grote ver rassing was van de nationale kampioenschappen, keek in Wenen wat vreemd aan tegen het spektakel dat een groot evenement nu eenmaal bege leidt. Met 1-01.36 bleef ze ver van haar Utrecht-tijd (1-00-15). Ze had binnen de minuut moeten blijven om in aanmer king te komen voor de finale. Dat deden acht meisjes, die daarmee diverse nationale re cords vestigden. Maar een werkelijke bedreiging voor Kornelia Ender en Enith Bri- githa lijken ze niet. José Damen: Enige Nederlandse die flink is gegroeid. ZURICH (ANP) Twee weken voor het begin van de Europese altletiekkampioen- schappen in Rome begint Hai- co Scharn duidelijk in de vorm te komen van het vorig jaar, toen hij het Nederlandse record op de 1500 meter op 3 minuten en 37,8 seconden bracht. Het record op de mijl, dat de Arnhemse beroepsmili tair in Zürich tot 3.57.18 ver beterde, is het tweede dat hij in een tijdsbestek van drie dagen scherper stelt. Afgelo pen woensdag bracht Scharn in Kopenhagen het vijftien jaar oude nationale record op de 1000 meter 1.2 seconde om laag tot 2.20.3. Het Letzigründ-stadiion in Zürich, waar vrij dag-a vond 20.000 toeschouwers waren, heeft zijn faam als een van de snelste banen ter wereld ook dit keer weer waargemaakt. Op drie loopnummers werden de beste wereldseizoen-presta- ties geleverd. Dat was op de 4 x 100 meter dames en heren en op de 200 meter heren. De beide estafette-nummers wer den een triomf voor Wesl- Dudtsland. De Duitse dames liepen 43.07 seconden, waar. mee zij slechts 0.67 sec. ver wijderd bleven van het wereld record dat met 42.6 op naam van Oost-Duiitsland staal. De Westiduitse heren noteer den 39.03 seconden, 0.83 sec. boven het wereldrecord, dat sedert de Olympische Spelen vari Mexico (1968) met 38.2 op naam van de Verenigde Staten staat. Don Qu-arrie, wereldrecord houder op die 200 meter (19.8) benaderde d'iie prestatie mat 20.06 sec. zeer dicht. Met imgehouidien aidem heb ben de 20.000 toeschouwers zitten kijken maiar het hoog springen van de Amerikaan Dwight Stones. De wereldre cordhouder n-a-rn alle hoogten tot 2.25 meter in zijn eerste poiginig en Met -daarna de iait op 2.31 meter, één centimeter ho ger dan zijn wereldrecord, leggen. Zijn pogingen om over die hoogte te komen, misluk ten,. Ben ander hoogtepunt was de loop over 800 meter, waar. in de Keniaan Mike Bait het wereldrecord van Marcello Fi- asoonaro (1.43.7) op 0.48 sec. miste. De Afrikaan noteerde een t-ijd van 1.44.18 en sleepte de Joegoslaviër Luciano Su san j mee naar een bes-te Euro pese seizoen-prestatie van 1.44.67. Wereldrecordhoindei Fiasco-n-aro, dlie het na een langdurige blessure weer pre beerde, werd in 1.47.91 der de. In de race over 400 metei stormden vier lopers v-rijwe gelijk over de finish. Di Westduitser Honz zegevierde in 45.14, tweehonderdste sec- voor de Engelsman Jenkuns die met 45.16 een nieuw Brit: record liep. Tussen d-e num mers drie en vier. d-e West- duitsers Herrma-nn en Sehlösske was oe-k een nauwe lijks waarneembaar verschil: 45.73 en 45,77 sec. Miel Puittermans, die wereld recordhouder op de 5000 me ter, siteakte na 350U meter de strijd, nadat hij in botsing was gekomen met de Amerika-ain Frank Shorter. De race werd iin 13.31.14 gewonnen door de Amer ika-am Diok Buerkte. Bij de dames bere-i-kte Iren-a Szewinska (Polen) een dubbel- le overwinning op ae 100 en 200 meter in resp. 11.2b en 22.41 sec. WMma van Gooi (AVR) bezette op de 100 me ter de vijfde plaats m een weinig opvallende tijd van 11.68 en werd op de dubbele afstand derde -in 23.56 sec. tot veertig graden celsius zijn tweede Grand Prix-owef- winning van dit seizoen. Als enige van de 25 gestarte coureurs, va-n wie hij bijj de training de een na snelste was geweest achter de Oostenrijk se favoriet Ndki Lauda, reed hij zonder problemen de 54 ronden, daarbij steeds het veld aanvoerend. De Neiuwzeelan- der Denis Hulme, die even eens een grote reputatie heeft als hittecoureur werd zelfs d-o-or Reutemann op grote af stand gereden. D-e drukkende hitte heeft niet alleen van de coureurs, maar ook van d-e motoren en de baimden het uiterste ge vergd. De renners bleken er over het algemeen beter tegen bestand da-n het materiaal, want in een lange rij verdwe nen de racewagens van het circuit door mankementen. De eerste was de Tyrrell van de Zuidafrikaan Jody Scheckter, de grootste bedreiger van de in het klassement voor de we reldtitel leidende Zwitser Clay Rega-zzonic, in de negende ronde. Tien ronden later kwam de grote schok voor de 150.000 Oostenrijkers, toen de rode Ferrari van Ni'ki Lauda niet meer doorkwam. Een warm gelopen motor had Lau da, die op Zelitweg voor de achtste keer dit jaar voor een Grand Prix de beste trainings- tijd maakte, genoopt de strijd te staken. En met hen verdwe nen geruisloos achter d-e pits Beltoise, Stommelen, Pryoe, Emerson, Fittipaldi, Jacky Ickx, Ronnie Peterson om de belangrijksten te noemen. Regazzoni moest isn. de 44e ronde een stop m-a-ken om ban den te verwisselen, hetgeen hem op een ronde achterstand kwam te staan. Vooral de lin ker voorbanden hadden het zwaar te verduren op het gloeiend hete wegdek, waar van op sommige plaatsen het asfalt smolt. Velen moesten dam ook meer da-n een keer een bandenstop maken. Carlos Reutemann scheen echter ner gens hinder van te hébben en onbedreigd reed hij naar de overwinning. Toen hij werd aifgevlagd zaten velen van zijn concurrenten reeds aan een verfrissende dronk. Stand wereldkampioenschap: 1 Clay Regazzoni Zwits. 46 pnt., 2 Jody Scheckter Z. Afri ka 41, 3 Emerson Fittipaldi Braz. 37, 4 NikI Lauda Oost. 36, 5 Carlos Reutemann Arg. 24, 6 Ronnie Peterson Zweden 22, 7 Denis Hulme Nw. Zeel., 19, 8 Mike Hailwood G.B. en Jaeky Ickx Belg., belden 12 pnt. Uitslag van de Grote Prijs van Oostenrijk: 1 Carlos Reu temann Airg. met Brabham- B.T. 44, 319,194 km. (54 ron den) in 1 uur 28 min 44,72 sec. (gem. 215,810 km per uur, nieuw wedstrijdrecord), 2 De nis Hulme NW Zeeland, met McLaren 1.29.27.64, 3 James Hunt G.B. met Hesketh-Ford, 1.29.46.26, 4 John Wiaitson Ier land met Brabh 1.29.54.11, 5 Clay Reg-a-zzoni Zwits. met Ferrari 1.29.57.80, 6 Vittorio Brambilla It. met March 1.29.58.54, 7 David Hobbs G.B. met Yardley McLaren op 1 ronde, 8 Jean Pierre Jarier Fr. met Shadow op 2 ronden. Snelste ronde: 1 Clay Re gazzoni 5911 km. in 1 min. 37.22 sec (gem. 213,88 km.u.) nieuw ronderecord. PAPENDAL (ANP) Mie- ke van Doorn (De Spartaan), me onüanKs het ieit dat zij verscheidene malen de limiet voor de Europese kampioen schappen bij het hoogspringen had gehaald, door de KnaU niet werd aangewezen voor uitzending, heeft dit weekein de haar kandidatuur gesteld voor afvaardiging op de vijf kamp. De Lisser-atlete kwam uij wedstrijden op Papendal tot een totaal van 4237 punten. De limiet voor Rome bedraagt 1200 punten. Ook de maanden lang geblesseerd geweest zijn de Mieke van Wissen (Atmo- les), die met 4440 punten na tionaal recordhoudsler is, vol- leed aan de minimumeis voor Rome met een totaal van 4204 punten. NTC-S voorzitter Hes Gre- wer liet gistermiddag op Pa pendal doorschemeren dat over Mieke van Doorn alsnog gesproken zal worden, evenais over ee n afvaardiging van Mieke va-n Wissen, die aan het begi-n van het seizoen ook de minimum-eis op de 100 m hor d-en haalde. Volgens G-rewer komt Eltjo Schutter, de talent volle ti-enkamper uit Nijme gen, beslist niet in aanmer king. De 21-jarige student in de medicijnen die a-1 eerder door de KNAU wa-s afgewe zen, omdat hij in de ogen van keuzeheren slechts een zeven- kamper is, verbeterde zijn persoonlijk record tot 7380 punten en bleef daarmee 120 punten verwijderd van de Ro me-limiet. Daarbij dient ech ter wel in aanmerking te wor den genomen dat hij op een van zijn sterkste onderdelen, het verspringen, met 7,76 m ruim beneden zijn mogelijkhe den bleef. Een voortreffelijke prestatie leverd-e ook junior Frans v.d. Ham, die met 7152 punten voor de eerste maal in zijn carrière boven de zeven duizend punten kwam. De uitslagen van de meer kampwedstrijden op Papendal zijn; Vijfkamp (reap. 100 bi hor den, kogelstoten, hoog, ver en 200 m): 1. Miek-e v-an Doorn (De Spartaan) 14.1, 1-1,02, 1,78, 5,91, 25.2, 4237 punten: 2. Mie ke van Wissen (Atnvodes) 14,0, 10,79, 1,69, 5.88, 24,5 4204 punten. Tienkamp (resp. 100 m ver, kogel, hoog, 400 m, 110 m h., discus, polshoog, speer, 1500 m en totaal): 1. Eltjo Schutter (Quick) 110,6, 76, 11,48, 1,94 49.3, 14,8 38-24, 4,50, 42,32, 4.25.1, 7380 punten; 2. Frans v.d. Ham (Avantri) 11.1, 6,60, 12,79, 1,80, 49,7, 16.2 3946, 440 48.78, 4.35.1. 7152 punten: 3. Jack van Merode (Thor) 6635 punten. BADMINTON —Het Neder landse badmintonteam heeft in Johannesburg met 38 van Zuid-Afrika verloren. Na de eerste dag hadden de Neder landers reeds een 32 achter» stand opgelopen,

de Stem | 1974 | | pagina 11