AL Gerrit van "t Geloof triomf in Zevenbergen S HOOGER HEIDE V/INT NA SOLO FRAAI SUCCES WIM DE WILDE Zege voor Toine van de Bunder Zege voor Ottenliros Göclcle sterk in Bosclikapelle Van der Vliet eerste Schaken DERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 12 AUGUSTUS 1974 :l 125 oc: 1 Van Dongen Ya maha 39.75 kim in 17-22-9 (137-201 bm-iuur). 2 Cornelis Yamaha, 3 Valsler Yamaha. De stand is: 1 Valster 129 2 Van Kessel 120- 250 cc: 1 Schenmer Special 63-6 kim in 25-24-2 minuten (149.186 lom-uur), 2 Van 6e Zanden Yamaha, 3 Van de Broeke Yamaha De stand is: 1 Schermer 129, 2Van deii Broeke 115- 350 cc: 1 Van Duimen Ya- maha 55.65 lom in 22-20-1 min (149-498 km-juur), 2 Bron Harley Davidson, 3 Van de Zande Yamaha- De stand is: 1 Van Duimen 112, 2 Bron 109- 500 ac: 1 Van der Wal Yamaha 55,65 km in 21.42.1 min (153.863 km-uiur), 2 Van Duimen Yamaha, 3 Veenstra Yamaha. De stand is: 1 Van der Wal Nederlands kampi- oen, 141, 2 Veenstra 93- VELP (ANP) Fred van der Vliet uit Den Haag heeft in de negende en laatste ronde van het Reinbouwschaaktoer- neoi in Velp, het open Neder lands e schaakkampioenschap op zij n naam gebracht. De Oostenrijker Wittman, die nog een theoretische kans had, gaf er de voorkeur aan zijn twee de plaats veilig te stellen en drong niet meer op winst aan- Voor de 25-jarige hoofdklasser Van der Vliét betekende het behalen van de titel het eerste grote succes in zijn schaakcar- ricre Wittman kreeg op de twee de plaats gezelschap van Faase (Veenendaal)- Plister (Eind hoven), de Leeuwarder Scholl, die sensationeel de Roemeense meester Ghizdavu versloeg. Kaiszaiuri (Zweden) na een zege op Cortlever en de Finse meester Westerinen- De Ar gentijnse kampioen Debarnot viel met 6% punt jiuist buiten de prijzen- De uitslagen van de negende ronde luiden: Van der Vliet - Wittman Oostenrijk) Vt—Vi, Pliester - Faase Ver- holt - Westerinen Finland 0— 1, Kaiszauri Zweden - Cortle- ver 10, Scholl Ghizdavu Roemenië 10, Odink - Ballon 01, Van Dop - Lith 0—1, Debarnot Argentinië - Markus 10, Sibtbing - Titz Oostenrijk O-I- Eindstand: 1 Van der Vliet 8 pnt, 2-7 Faase 7, Wittman, Westerinen, Kaiszauri, Scholl, Pliester, 8-12 Ballon 6% pnt,, Debarnot, Vogel, Titz, Lith- sport In 't Kort .1 SCHAKEN De Nederlan der Roy Dieks heeft zich bij de laatste tien geplaatst in het I toernooi om het wereldkampi- I oensohap schaken voor spelers I tot 20 jaar in Manilla. Dieks eindigde in d-e voorronde op I de gedeelde vierde plaats met I 4,5 punt, een half punt minder dan Miles (Eng.), Schneider (Zwe) en Giardelli,Arg. die I elk vijf punten behaalden. TENNIS De Russische tennisser Afeksander Metreve- IH heeft zich zaterdag geplaatst I voor de finale van het toernooi om het Europees amateurkam- I pioenschap, dat wordt gehou den in de Poolse stad Wroclav. Iln de halve eindstrijd won iMetreveli van zijn landgenoot Telmoeraz Kakoelia in drie fsets: b4, 6en 64. I ATLETIEK Geoff Capes [heeft zaterdag bij atletiekwed- 1 strijden in Londen 21,37 metei [met de kogel gestoten. De 14t Ikilogram wegende Engelse P°' llitieman benaderde daarmee Iter op dertig centimeter het [Europese record van de Cost- Iduitser Ha-rtmut Briesenick. De I prestatie van Capes in de bes- Ite dit jaar door een Europeaan geleverd. Het wereldrecord |staat met 21,82 meter op naam van de Amerikaan Al Feuer- bach. AUTOSPORT De Zweed [Konnie Peterson neet! Carlskega met een March de zevende race voor het Europe- fee kampioenschap voor f°rrnU' lle-2-wdgens gewonnen in een Itijd van 1 u-ur 23 min. 0.4 JOp de tweede plaats eindigde [de Fransman Depailler in een Mzïch-ËMW met slechts 0.3 leconden achterstand en ais Berd, werd afgevlagd da fransman Lafitte met ^en elf- 3MW in 1.23.19.7. (Van onze wielcnnedewerker) ZEVENBERGEN De rappe mannen keken elkaar aan. Dat waren Jan Aling, Bert Broere en Gerrie St.- Nicolaas. Ze wisten dat ze aan elkaar gewaagd waren. Gerrit van 't Geloof bekeek dat gluurwerk en greep zijn kans, Hij sprong en kon zich met een beslissende voor sprong melden op het laat ste rechte eind. Hjj boekte zqn derde seizoenzege door de kijkers open te houden. Hij was er gelukkig me». De weersomstandigheden waren bar en hoos in de jubi leumronde van Zevenbergen, welke ondanks de regenvla gen toch nog veel toeschou wers rondom het twee kilome ter lange parkoers in het cen trum van Zevenbergen ople verde. Bij de junioren had Mi chel Jacobs een imponerende achtervolging afgeleverd- De overwinning ging overigens net aan zijn neus voorbij, want Leo van Vliet ijlde naar zijn 22e triomf van het sei zoen- Leon Veeke had het ope- ningsduel bij de nieuwelingen gewonnen- De kleine klirrametjes, de re gen en de wind waren de scherprechters die een ware ravage aanrichtten- Men had het erg moeilijk en kon alle kleuren van de regenboog be kijken- Alle groepen werden gedund en uit elkaar geslin gerd. Bij de amateurs viel de slag in het begin- Een ont snapping, waarin Bert Broere, Gerrie St-Nioolaas, Gerrit van 't Geloof, Tonny Hluyzen, Ad van Treye nen Piet van Leeu wen zich lieten zien, zou de beslissing opleveren- Door pech vielen Huyzen en Van Treyen af- De finale zou tus sen de spurters gaan- Gerrie St—Nicolaas werd in de tang genomen en werd het slachtof fer. De derde seizoenzege van Gerrit van 't Geloof lag in het verschiet- Nog meer waarde ring was er voor Michel Ja cobs- Hij wilde in de eerste ronde van de juniorenwed- strijd opgeven toen hij snel door grote pech werd achter volgd- Op een aangeboden fiets ging hij toch maar in de Reeds in het begin van deze sterk bezette koers koos Kruunenberg voor het avon tuur in gezelschap van de Rot terdammer Zuidweg. Het tweetal, dat de snijdende wind en de soms met bakken tege lijk uit de hemel vallende re gen voorbeeldig trotseerde, reikte naar een voorsprong van ten hoogste 54 seconden. Verder liet het peloton waarin de sterke Zwitser Baumgarter en heel wat Belgen, het niet komen. Al modhten de beide vluch ters wel rustig bourwen aan kan puntenvoorsprong voor de dubbele leidersprijs, die hen ian ook niet ontging. In het peloton toonde vooral plaatse lijk favoriet Piet Franken dat kij graag in eigen woonplaats ®u willen winnen, maar cou reurs zijn nu eenmaal keihard voor elkaar. Dus kreeg Fran ken geen centimeter ruimte en was zijn achterwiel een ge liefd object. Toch moest er een reactie u't het peloton komen. Maar het duurde lanig zodat de koers een enigszins vlak ver hop kreeg. Al zat het venijn wel in de staart. Met ongeveer "jftig kilometers voor de ooeg ontstond er dan eindelijk *en jachtgroep, waarin Bra-m Geense, Ton Ter Harmsel, fits Hoogerheide, Jan Nijen- ™is, Wim van Steenis, Piet 'ranken. Ad Oprins en de Van den Bleeken. Dit achttal ging op jacht en had na 24 kilometer succes zodat er op dat moment tien leiders waren. Achter hen werd een waar slachtveld aangericht, waar vele gerenommeerde na ijl ln 'en on^er BmSfen. Met nog elf ronden voor de sdhitterend afge- 'te parkoers viel de ui-tein- "«Oke beslissing. F. Hooger- m lA' ^0r Harmsel en Wim JJ Steenis trokken zich los of andere leiders en leken herling te gaan uitmaken e zich winnaar mocht gaan noemen. Maar daar wilde w1nent,erS zich niet bij 8®en- In een madhtige sne'de hij naar de lei- hetgeen hem echter te veel acht kostte om in de finale een rol van betekenis te Pelen. Zoals ook Jan Nijen- 1S| die normaliter niet erg lino- 'n koersen, plotse- bjA over ongekende krachten ek te beschikken, maar erdoor zijn kansen in de ■P mt voor de vijfde plaats «Speelde. Intussen was Frits achtervolging, nadat hij twee kilometer aonterstand had op gelopen- Jacobs, die wat van liet achtervolgen kan, beet de secondes weg en kwam steeds dichterbij. Met André Verstij len overbrugde hij zelfs het laatste gat. Hij belandde in de kopgroep van vijf renners, die op gang was gezet door Ad Verstijlen; de pittige Wille- brorder was reeds in de eerste omloop ontsnapt- Kreeg daarna het gezelschap van Peter Va- lentijn en Leo van Vliet, ter wijl Michel Jacobs en André Verstijlen de selecte vluch- tersgroep kwamen complete ren- Jacobs na zijn genoemde remonte- Leon Veeke won de spurt van de kopgroep bij de nieuwelingen- Hij moest de zeer bedrijvige Jos Thijs van het lijf houden- De uitslagen: 1. Gerrit van 't Geloof, Oudenbos-oh; 2- Jan Aling, Bladel; 3. Bert Broere, Oudenbosch4. Gerrie St. Ni colaas, 's-Gravendeel; 5- Piet van Leeuwen, Zoeterwoude; 6- Tonny Huyzen, Kloetirage; 7. Sieb Berkhout, Schipluiden; 8. Ad van Treyen, Halsteren: 9- Wim de Wilde, Goes; 10- Jan Cooremans, Breda; 11- Rob Zuidweg, Rotterdam; 12- Jan Kettenis, Den Haag; 13- Kees St. Nicolaaa, 's-Gravendeel; 14- Toine Kraus, Oudenbosch; 15- Leo Boose, Brielle; 16- A- Klop, Papendrecht; 17. K. Ruks, Rijsbergen; 18. S- Wiersma, Den Haag; 19- J- van der Laan, Rotterdam; 20- W. Speksnijder, Nieuw Lekker- land. Junioren: 1 L- van Vliet, Honselersdijk, 75 kilometer in 158-10; 2- Michel Jacobs, Bin- gelrade: 3- André Verstijlen, 1 St.-Willebrord; 4- Ad Verstij len, St-Willebrord; 5- Peter Valentijn, Sprundel; 6 Renier Stroosnijder, Moerdijk; 7- John Groote, Lage Zwaluwe; 8- Krijn St.-Nicolaas, 's-Gra- |i vendeel; 9- B van de Broek, Soest; 10. Heddy Nieuwdorp, Wemeldinge; 11- John Akker- mans, Zevenbergen; 12. Jan Jonkers, Oud-Gastel 13- Ad van Peer, Sprundel; 14- Ad Aupers, Purmerend, 15- Wim Jeremiasse, Wemeldinge- VeekeUWBe^scghenhoofd, 50 fclo- Latere winnaar Gerrit van 't Geloof (links) met aan zijn wiel Gerrie meter in 1-2010; 2. Jos Thijs, St.-Nicolaas, Bert Broere en Piet van Leeuwen. Etten-Leur; 3- Mario van S™SÏÏS, SKSfe i SS w5° S'UV™ ESSS? S p.auS.Sv'ï SS. 8&JTS5 SStó ast as»»»-* (Van onze sportredactie) OOSTERHOUT Frits Hoogerheide, eens de laatste man in het eindklassement van de Tour de France, kon gistermiddag in een regenachtig Oosterhout gehuldigd worden als de winnaar van de negentiende internationale „Ronde van de Molen". Hoogerheide verdiende de zege ongetwijfeld, maar er was in Oosterhout nog een coureur die zich meer dan uitstekend weerde. Harry Kruunenberg uit Hoofddorp bleek namelijk over de vorm van de dag te beschikken. Hoogerheide „gegaan", omdat hij kennelijk de sprinücracht van Wim van Steenis vreesde. Op d:e streep had de „oude" Frits nog net genoeg over om te winnen. Bij de junioren ging de overwinning naar Ruud van der Rakt, die in een gloedvolle eindsprint de sneller geachte Wim Lugtenburg gedecideerd versloeg. De uitslagen: AmateursrlFrits Hoogerhei de (Ossendrecht) 100 km in 2.28.32; 2 Wim van Steenis, Hoog Blokland; 3 Harry Kruunenberg (Hoofddorp) 4 Ton ter Harmsel, Lage Zwaluwe; 5 op 30 seconden Jan Zuidweg, Rotterdam; 6 Van den Bleeken, België; 7 Bram Geense, St.-Philipsland; 8 Piet Franken, Oosterhout; 9 Ad Oprins, Gilze; 10 Jan Nij- enhuis, Breda; 11 op 2.42 F. Verstappen, Neerkant; 12 Leen den Hartigh, B'laakse- dij-k; 13 F. Brouwers, Belgie; 14 Jan de Groot, Hank; 15 F. Veriinden, Zwanenburg; 16 M. Verkooijen, Waalwijk; 17 Ton Damen, Ulvenhout; 18 Baum garter, Zwitserland: 19 K. de Jongh, Made; 20 Van Hoof, België. Junioren: Ruud van der Rakt, Breda. 70 km in 1.43.24; 2 W. Lugtenburg, Rockanje; 3~ R. van Dijk, Someren; 4 L. de Jager, Biezelinge; 5 E. Gese- rick, Hilversum; 6 F van Don gen, Breda: 7 T. Petie,Halste ren; 8 J. Langstraat, Rotter dam; 9 J. de Groot, Giessen- dam; 10 J. van de Heijden, Oosterhout; 11 B. Oosterbosch, Eindhoven; 12 H. van Kuijk, Geertruidenberg; 13 R. Wii- lems, Uden; 14 R. Tuyl, Bre da; 15 J. Hammendorp, Rotter dam; 16 J. Geurden, Ooster hout; 17 R. Kamstra, Amster dam; 18 A. Masseurs, Zeven- bergschen Hoek; 19 Th. Hoge-r- vorst, Pijnacker; 20 M. van Gooi, Oosterhout. Nieuwelingen: 1 M. van de Broei", Dussen 36 km in 51.12; 2 J. Gobbels, Breda; 3 R. Bes- sems, Amsterdam; 4 W. van Dongen, Breda; 5 G. van Loenhout, Halsteren; 6 A. de Vaan, Vlijmen; 7 R. Hofland, Roosendaal; 8 L. de Bergh, Barendrecht; 9 M. van Dijk, Someren; 10 A. Hoy, Gennep; 11 P. Liebregts, Vlaard'ingen; 12 C. den Hartog, H. I. Amibadht; 13 Th. van Dijk, Roosendaal; 14 N. Gle- rum, Zwijndreeht; 15 A. Vogt, Uden. Frits Hoogerheide: Geconcentreerd overwinning. op weg naar zijn (Van onze wielermedewerker NIEUWENDIJK De vierde Ronde van Nieuwen- dijk, die zaterdag als afslui ting van het Biesboschklas- sement (Skolcom petitie) werd opgediend, is gewon nen door Wim de Wilde uit Goes. De routinier uit de Stormploeg boekte daarmee andermaal een fraai succes. In juli won hij ook het wie- r lergala van Ulvenhout, maar de insiders beschouw den dat als een uitschieter. Wim de Wilde kreeg er weer vleugels door en liet zich ook duidelijk zien in de daarop volgende criteria. In Nieuwendijk veroverde hij een nieuwe palmares. In de eindsprint wees hij sterke medevluchters gedecideerd te rug. Het selecte vluchters groepje, dat zich in de eerste koershelft geformeerd had, be stond verder uit Gerrie St. Nicolaas, Bert Pronk, Ton ter Harmsel, Piet Franken en Theo Joore. De zes koplopers gingen hard. En dat onder de moeilijke omstandigheden, welke men in Nieuwendijk en «dders kreeg voorgeschoteld. De Zwitser Baumgartner won sprint van de grote grr-ep. Dok bij de junioren waren er zes vluchters geweest, die e=n beslissend gat hadden ge slegen. Bij het zestal waren ->He favorieten present. Peter Velen tij n toonde nog eens hoe rap hij wel is. De Sprundelse junior liet Wim Lugtenburg, Peter Thijssen, Gerard Looij- enstein, Wim Bosch en Ad Verstijlen achter zich. De sprint van de gTote groep, welke met 52 seconden achter stand binnenliep, werd gewon nen door Wim Jeremiasse uit het Zeeuwse Wemeldinge. Een vluchtersgroepj-e was er ook bij de liefhebbers. Vijf renners meldden zich bij de witte finishlijn met 42 secon den voorsprong. De ex-be roepsrenner Guus Piieger bleek de snelste van het kwintet. Bert Ter Harmsel die van La ge Zwaluwe naar Zegge is verhuisd, won de sprint van het achtervolgende peloton. Het regende in Nieuwendijk: water uit de lucht en premies vanaf de jurywagen. De uitslagen; Amateurs: 1 Wim de Wilde Goes 100 kilometer in 2.33.12, 2 Gerrie St. Nicolaas 's Gra vendeel, 3 Bert Pronk Sche- veningen, 4 Ton ter Harmsel Lage Zwaluwe, 5 Piet Fran ken Oosterhout, 6 Theo Joore Raamsdonksveer, 7 op 1 ronde G. Baumgartner Zwitserland, 8 Rudy Liebrechts Vlaardin- gen, 9 Ad van Overveld Zeg ge, 10 Jan Groot Hank, 11 John Kuiken Amsterdam, 12 Bram Geense St. Philipsland, 13 John Konings Sprundel, 14 Antoon de Jongh Made, 15 Theo van Steenis Hoornaar, 16 Henk van de Oever Scheve- ningen, 17 Gerrit Muilwijk Hardinxveld, 18 Theo van Dortmont Dussen, 19 Bert Broere Oudenbosch, 20 G. van de Sterren Haarsteeg. Junioren: 1 Peter Valentijn Sprundel 60 kilometer in 1.36.18, 2 Wim Lugtenburg Zuidland 3 Peter Thijssen Meijel 4 Gerard Looijenstein Noordwijkerhout, 5 Wim Bosch Gorinchem 6 Ad Ver stijlen St. Willebrord, 7 op 52 seconden Wim Jeremiasse We meldinge, 8 Johan van de Vel den Rijsbergen, 9 Eric Waes- dorp Den Haag 10 M. van Gooi Oosterhout 11 Kees de Brouwer Etten-Leur, 12 Henk van Kuyk, Geertruidenberg. 13 W. Janssen Grevenbieht, 14 Fred van Dongen Breda, 15 Gerard Vergouwen Sprun del. Liefhebbers 1 G. Piieger Ameide, 2 W. Wielhouwer Sommelsdijk, 3 M. Bakker Den Haag, 4 C. Kleine 's Gra vendeel 5 N. de Vries Vlaar- dingen, 6 B. ter Harmsel Zegge, 7 N Toussant Naaldwijk, 8 A. van de Ploeg Ifwadendamme, 9 B. de Leeuw 's Gravendeel 10 H. Moone Sliedrecht. (Van onze sportredactie) GOIRLE Toine van de Bunder heeft gisteren in Goirle zijn 27e over winning van dit seizoen behaald. Van de Bunder versloeg in de eindsprint Fons van Katwijk. John ny Konings uit Sprundel eindigde als twintig ste. REINIER STROO SNIJDER bezette in de eindrangschikking van de klassieker voor junio ren, het Land van Bartje de vierde plaats. Win naar werd de Voorburg- se coureur Van Herwer den. Ad Verstijlen reik te tn deze koers naar de zesde plaats, John Ak kermans werd zeven tiende. terwijl Jan Jon kers eindigde als 24e. MARTIN VENIX, die gisteren naar de wereld kampioenschappen ln Montreal afreisde, ein digde zaterdag in Schie dam in een koers achter Javanti's als zesde. Jan Breur won daar, terwijl Gaby Minneboo de vijf de plaats bezette. Bij de nieuwelingen bezette Broere uit Zevenbergen de vierde plaats. Van Vlimmeren uit Hoeven klasseerde zich als tien de. JOS THIJS uit Etten- Leur schreef in Loos broek de koers voor nieuwelingen op zijn naam. Lammerdink werd tweede. KAMERIK (ANP) Harm Ottenbros heeft zaterdag de profronde van Kamerik, een weg wedstrijd over een af stand van 120 kilometer, gewonnen. In de eind sprint versloeg hij Ger rie Knetemann, Hennie Kuiper en Fedor den Hertog. De uitslag is: 1 Harm Ottenbros, Hoogerheide, 120 kilometer in 2.43.15; 2 Gerrie Knetemann, Amsterdam; 3 Hennie Kuiper, Oldenzaal; 4 Fe dor den Hertog, Ermelo; 5 Frans van Rooy, Weert; 6 Piet van Kat wijk, Mill; 7 Ger Ha- rings, Sibbe; 8 Jan van Katwijk, Turnhout; 9 Sylvain Vasseur, Frank rijk; 10 Roger Rosiers, België; 15 Wim Prinsen, Hank; 22 Henk Prinsen, Hank; 23 Cees Priem, Goes. Arie Deusing op kop van het peloton in Boschkapelle. (Van onze sportmedewerker) BOSCHKAPELLE De in Koewacht wonende Peter Gödde heeft zondagmiddag in de plaatselijke wielerronde van Boschkapelle zijn favorie- tenrol alle eer aangedaan. Kreeg hij een dag daarvoor in de ronde van Zaamslag de kans niet om er alleen van door te gaan Toine van de Bunder was toen bijzonder at tent, maar hij ontbrak gister middag op het appel door ver plichtingen elders in Bosch kapelle was niemand in staat om drie ronden voor het einde zijn krachtige demarrage te beantwoorden. Dat alles tot grote vreugde van zijn vele supporters en sympathisanten, toen bij het ingaan van de laatste drie ronden de speaker de toeschouwers erop attent maakte, dat Gödde in de laatste bocht was gesprongen. Reikhalzen hingen de toe schouwers over de hekken om te kijken hoe groot zijn voor sprong al was, en bij de sup porters kwam een zucht van verlichting toen bleek dat met nog twee ronden te rijden hij een gat van ruim 109 meter geslagen had. Aan de finish kreeg hij van toeschouwers een verdiend en hartelijk ap plaus. Verdiend was het zeker, want samen met Jaap Marijs was het tweetal steeds in de slag. Zijn drie medevluchters hadden geen verhaal. Deusing zou zich nog wel losmaken van Jaap Marijs en Terry Car roll, om zo zijn tweede plaats helemaal voilig te stellen. Met Peter Gödde kregen de toe schouwers gisteren in Bosch kapelle dam ook een waardig winnaar. Hij probeerde met alleen zelf en-kele keren uit de greep van het peloton weg te komen, maar ook vluchtpogin gen van andere renners wer den door hem teoiiet gedaan. Hij dicteerde de wet en dat was iedereen wel duidelijk. De ronde van Boschkapelle kende een bijzonder levendig verloop, en de eerste demarra ge kwam al na zo'n tien kilo- mete-, toen Cees Spaans weg sprong. Zijn voorsprong groei de aanzienlijk en een attente Gödde zag daar wel wat in. Hij demarreerde uit het pelo ton, om zich later bij Spaans te voegen. Orcraft en Ko Tol- hoek zagen het gevaar nade ren en zij zouden ervoor zor gen, dat alles weer samen kwam. Amper was alles sa men, of Marijs en Cor Vervaet demarreerden. Hun voorsprong groeide tot zo'n 15 seconden en in het peloton kwam reac tie. Niemand slaagde erin om alleen weg te komen, maar toen Gödde demarreerde had niemand daar een antwoord óp. In eerste instantie leek het een serieuze ontsnapping tp worden, maar in het peloton werd de snelheid zo hoog jp- gevoerd, dat drie leiders niet meer uit de greep van het peloton konden blijven en weer kwam er een hergroepe ring, tot halfweg wedstrijd bij een premiespurt Witkamp, Tolhoek, Spaans en Marijs en Carroll het hazepad kozen. Maar ook die poging werd vooral door het werk van Gödde tenietgedaan, zodat de wedstrijd weer helemaal open was. Vijftien ronden voor het einde was het weer Marijs, in het gezelschap van Carroll die uit het peloton wegsprong. Maar Gödde en Deusing zagen het gevaar met de finale in zicht naderen en gingen op zoek naar de twee leiders. Eenmaal samen werd een voorsprong van 25 seconden opgebouwd en het was een bekeken zaak. Uit het peloton kwam nog een felle reactie, maar slechts Orcraft zou erin slagen om alleen weg te ko men. De vier leiders waren voorgoed buiten schot en drie ronden voor het einde plaatste Peter Gödde zijn be slissend demarrage. A. Deu sing drong nog wel even aan, maar zijn achterstand op win naar Gödde bedroeg aan de finish 20 seconden. Uitslag: 1 Peter Gödde Koe wacht 100 km. in 2 uur 10 min., 2 op 20 sec. A. Deusing Halsteren, 3 op 30 sec. Jaap Marijs Souburg, 4 Terry Car roll Philippine, 5 op 40 sec. R. Orcraft Philippine, 6 op een minuut Ko Tolhoek Yerseke, 7 R. Petie Halsteren, 8 P. Vonck Nijmegen, 9 C. Spaans 's-Gra- venpolder, 10 L. Strobbe Lams waarde, 11 W. de Feber Sluiskil, 12 J. Herinak 's-Heer Abtskerke, 13 J. Gommers Roosendaal, 14 W. Westdorp Heinkenszand, 15 P. Helle- mons Halsteren, nieuwelingen: 1 S. Polak Lage Zwaluwe de 40 km. in 1 uur, 1 min. en 5 sec., 2 M. Goossens Hoogerhei de, 3 C. Dietvorst Bergen op Zoom, 4 P. Borremans Woens- drecht, 5 G. Manniën Roosen daal, 6 J. v. Hoydonck Wern- hout, 7 J. Vermeulen Klooster- zande, 8 H. Gijsel Heikant, 9 L. Kouijzer Goes, 10 L. de Wolf Middelburg.

de Stem | 1974 | | pagina 9