Regenbuien houden publiek thuis Nicole van Remortele op dreef Overwinning Terneuzen Eerste plaats Terneuzen in toernooi HVY ZEEUWSE JEUGDSCHAKERS SLAAN EEN GOED FIGUUR VAN DE BUNDER IN ZAAMSLAG EERSTE Middelbur eigen Zilveren Stadhuistoernooi Uitslagen sport VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 12 AUGUSTUS 1974 V DE KLEPPERTJES WINNAAR PROVINCIALE PONYTITEL KATTENDIJKE De Po nyclub „De Kleppertjes" uit Axel is zaterdag in Kattendij- ke op Zuid-Beveland provinci aal clubkampioen van Zeeland geworden. Bij de individuele dressuur klasse L scoorde Ni cole van Remortele op Juniper het hoogste aantal punten (144,5) ring 7 terwijl Marie- Paule Picavet met Shobley in ring 4 ook als eerste was ge ëindigd. In ring 5 deed Marlou Bosch (eveneens van De Klepper tjes) het ook niet slecht door als derde te eindigen. Succes was er ook voor Tresemieke Picavet bij de individuele dressuur klasse M terwijl An- nemieke Picavet op het springnummer Klasse M geen fouten maakte en de accepta bele tijd noteerde van 69 se conden. De bestgaande rijpony in de categorie A-B, werd be reden door Marie Paule van De Kleppertjes. Dit alles maakte het succes van de Axelse vereniging compleet. Een goede prestatie in de springklasse L werd verder verricht door Mia van Fraas- sen van de vereniging Rei- merswaal die een foutloos par cours aflegde en 71.4 punt no teerde. Reimerswaal kwam trouwens tooh sterk voor de dag op dit nummer omdat Frans Sinike foutloos reed en op de tweede plaats beslag legde. Deze kampioenschappen die werden georganiseerd door „De Paardebloem" uit Goes kregen in de middaguren te lijden van enkele fikse regen buien. De publieke belangstel ling was dan ook zeer matig. Dressuurproeven voor ach- tallen klasse licht: 1. P.C. „De Kleppertjes" (Axel) 108;. Dressurproeven voor viertallen klasse licht; 1. P.C. „Oranje- ruiters" (Willemstad) 127; 2. P.C. „Gouwe Reyers" (Seroos- kerke) 121; 3. P.C. „Reimers waal" (Kruiningen) 119,5. In dividuele dressuur klasse M. 1. Tresemieke Picavet op Killy (Kleppertjes) 132; 2. Louise van de IJssel op Richard (Gouwe Reyers) 131,5; Indivi duele dressuur klasse L; Ring 4: 1. Marie-Paule Picavet op Shobley (Kleppertjes) 135; 2. Corien Zoetewey op Michel (Paardebloem) 129; 3. Mia van Fraassen op Alita (Rei merswaal) 125,5. Ring 5: 1. Debora Oreel op Sabrina (For tius) 135; 2. Joop Zoetewey op Daisy (Paardebloem) 131; 3. Marlou Bosch op Pearl (Klep pertjes) 129. Ring 6: 1. Frans Sinke op Maestro (Reimers waal) 142,5; 2. Annemieke Pi cavet op Eminent (Klepper tjes) 138,5; 3. Annemarie Beun op Present Onward (Haring- ruiters) 136,5. Ring 7: 1. Ni cole v. Remortele op Juniper (Kleppertjes) 144,5; 2. Linda de Buck op Sonja (Gouwe Reyers) 137; 3. Hans Nieu- wenhuyze op Jacky (Reimers waal) 135,5. Ring 8: 1. Jaap Joosse op Amorette (Gouwe Reyers) 136,5; 2. Atie Steen- dijk op Skippy (Walcheren) 135,5; 3. Christie v. Fraassen op Romanus (Paardebloem) 133. Winnaar Ponyclubkampi- oensohap provincie Zeeland 1974: 1. P.C. „De Kleppertjes" (Axel) 1136,5; 2. P.C. „Gouwe Reyers" (Serooskerke) 1087; 3. P.C. „Paardebloem" (Kloe- tinge) 1057,5; 4. P.C. „Walche ren" (Nw.- en St. Joosland) 996,5; 5. P.C. „Reimerswaal" (Kruiningen) 956. Springen klasse L: 1. Mia van Fraassen op Alita (Reimerswaal 0 fou ten 71,4 sec. 2. Frans Sinke op Maestro (Reimerswaal) 0 fou ten 72,6 sec. 3. Marco Coppool- se op Ramona (Gouwe Rey ers) 3 fout 70 sec. Springen klasse M; 1. Annemieke Pica vet op Eminent (Kleppertjes) 0 fout 69 sec. 2. Marjan de Nooyer op Bonzo (Gouwe Reyers) 8 fout 74,2 sec. Sprin gen klasse Z: 1. Louise v. d. IJssel op Richard (Gouwe Reyers) 8 fout 76,8 sec. Best- gaande Rijpony-cat. A-B: 1. Marie-Paule op Shobley (Kleppertjes), 2. Corine Note- boom op Frit- (Reimerswaal), 3. Sijtje Marcus op Seba (Rei merswaal). Bestgaande Rijpo ny - cat. C-D: 1. Digna de Bruin op Cora (Weelruiters), 2. Nicole van Remortele op Juniper (Kleppertjes). 3. Jaap Joosse op Amorette (Gouwe Reyers). Klavertje Drie: 1. groep Paardebloem, 2. groep Kleppertjes, 3. groep Klep pertjes. Groepsspringen: 1. groep P.C. „Kleppertjes", 2. groep P.C. „Gouwe Reyers", 3. groep P.C. „Walcheren". Best paraderend 8-tal tijdens para de: P.C. „Gouwe Reyers" Se rooskerke. Beeld van de sluitingsceremonie na het Zeeuwse ponykampioenschap in Kattendijke (Van onze sportmedewerk TERNEUZEN Het vetera- nenelftal van de voetbalvere niging Terneuzen is zaterdag middag voor eigen publiek winnaar geworden van het ju- bileum-veteranentoernooi van stadgenoot Terneuzense Boys. Uitslagen: AZW-Terneuzen 9—1, AZW-SDO 1—0, Ter- neuzen-Sluiskil 50, Terneu- zen-SDO 1—0, AZW-Sluiskil 1—1, Sluiskil-SDO 1—0, Scheidsrechtervereniging— SPUI 02, Scheidsreohters- ver.-Terneuzense Boys 10, SPUI-Vogelwaarde 0=--0, SPUI-Terneuzense Boys 20, Scheidsrechtersver .-Vogel- waar de 11, Vogelwaarde- Terneuzen.se B. 1-3, Voor de zevendie en achtste plaats SDO-Vogelwaarde 10, voor de vijfde en zesde plaats Terneuzense B.-Sluiskil 00 (Terneuzense B. wint na straf schoppen), voor de derde en vierde plaats AZVV-Scheids- rechtersver. 01, voor de eer ste en tweede plaats Terneu- zen-SPUI 20. Eindstand: 1, Terneuzen, 2. SPUI, 3. Scheidsrechtersver., 4. AZW (Axel), 5. Terneuzense Boys, 6. Sluiskil, 7. SDO (Lams- waarde), 8. Vogelwaarde. Wethouder Colsen van Sas van Gent (lin de internationale schaakbond prof. dr. Max Euwe tijdens de opening van het toernooi inks) in actie tegen de voorzitter van de FIDE, Sas van Gent. (Van onze sportredactie) ZAAMSLAG Toine van de Bunder uit IJzendijke, zon der meer Zeelands topama- teur, heeft zaterdagmiuuag in de ronde van Zaamslag zijn alleenheerschappij nog eens alleenheerschappij nog eens duidelijk gedemonstreerd- Hij pakte de bloemen voor de 26ste keer nu eens niet na een lange vluchtpoging, maar sloe g zijn slag twee ronden voor het einde- Hoe fel de reacties van de renners ais Peter Gödde en Leon Strobbe ook waren, Van de Bunder was en bleef weg. Aan de fi nish zag de rest van het veld hem pas terug, maar toen had hij al een halve minuut op zijn concurrenten moeten wachten. De slag in de amateurronde van Zjatuiisuag vwi au »uj vlug. Reeds in <le eerste grote ronde 3500 meter ontsnapten er twaalf renners uit de greep van het peloton en bij het passeren van de finishlijn viel de vluchtersgruep in twee stukken- Wat die tweede groep ook nog zou proberen, het zestal zou voorgoed buiten schot blijven- Het peloton viel enkele ronden later helemaal uit elkaar- De regen, die het parkoers op enkele plaatsen vooral in de bochten spie gelglad maakte vergde de ui terste concentratie van de ren ners. Ruim driekwart van het parkoer» liep door de pol der en buiten de regen wer den de renners dan nog eens gefaëtc rd op harde i a Z kwam Van 't Geloof ten val. Van den Branden en Vervaet konden hem niet meer ontwij ken en maakten eveneens kennis met het asfalt- Het bleef bij enkele schaafwonden, zodat de renners de strijd konden hervatten- Maar hun achterstand was zo groot ge worden. dat ze meteen kans- lino UT -u T -rs-r- pOfl +11 C*1 ereplaats. Theo van den Bran den had helemaal een pech- middag, want behalve met ut;u vetifcjeu elj xvTfccg hij n<j£ ai te re&enen niet twee ieitite banden. Van den Branden. „Het gal was gewoon te groot ge worden, om opnieuw aanslui ting te krijgen- En dan nog twee lekke banden. Ja, ik heb vanmiddag mijn deel wei ge had- Volgende keer beter"- De zes leiders werken voortreffe lijk samen en hun voorsprong wa.- inmiddels opgelopen naar twmtig seconden- De achter volgers stelden alles in het werk om opnieuw aansluiting met de leiders te krijgen, maar mannen als Gödde, Van de Bunder, Strobbe en Ver boom draaiden er een beoor- lijk tempo uit zodat het voor de achtervolgers duidelijk on begonnen werk was- Voorin moest de strijd nog losbarsten. Na verschillenden speldeprik- ken van Peter Gödde hij was zaterdagmiddag weer ge weldig op dreef probeerde met nog drie ronden te rijden ieder zijn kans. Maar iedereen was attent- Met nog twee ron den te rijden inmiddels wa ren er door de zes leiders al heel wat coureurs op een ron de achterstand gereden be gon de grote finale. Weer pro beerden Gódde, Strobbe en Fase weg te komen, maar steeds haalde Van de Bunder hen terug Toen hij echter zelf demarreerde, had niemand daar een antwoord op- Wel toen hij een gat van zo'n twintig me ter geslagen had, maar toen wa» het al te laat. ^en door natte maar overgelukkige Van de Bunder na afloop: „Het was vandaag een bijzonder zware wedstrijd- De regen en wind eiste het uiterste van de renners"- op 30 sec- P. Gödide Koewacht, 3 L- Strobbe Lamswaarde, 4 T- Fa-se St-Annaland, 5 op 1 min- R. Verboom Ellewoutsdijk, 6 K. Fiktori Bergen op Zoom, 7 Fr- Hoogerheide Ossendrecht, 8 R- Heyens St- Niklaas B-. 9 H. de Jong Goes, 10 C. Spaans 's-Gravenpolder, 11 W- West dorp Heinkenszand, 12 K- Tol- hoek Yerseke, 13 op 1 ronde G- van 't Geloof Oudenbosch, 14 A- Kraus Oudenbosch, 15 J- Harinck 's-Heer Abtskerke, 16 E. de Block Heikant, 17 R- van Bussch Scrrehem B-, 18 F- de Belie Hulst, 19 W Breukel Steenbergen, 20 W- de Feber Sluiskil. (Van onze sportmedewerker) SAS VAN GENT De Zeeuwse jeugdschakers slaan beslist geen slecht figuur in bet ECI Internationaal Jeugd schaaktoernooi te Sas van Gent. Uiteraard moeten de Zeeuwse jeugdschakers in de A-groep met een bescheiden klassering genoegen nemen. Maar wie had dat anders ver wacht in zo'n internationaal en select gezelschap. Mare Cardon uit Sas van Gent staat op een gedeelde elfde plaats en wist zaterdag een leuk resultaat te behalen door van de Zwitser Hans Karrel te winnen. Ook Hans van Oosterhout uit Sas van Gent deed het zaterdag niet slecht door een remise te forceren tegen de Belgische kampioen tot 18 jaar, Jan Bafort. De Engels man David Goodman staat mo menteel aan de leiding in de A-groep na drie van de zeven te spelen ronden. Johan Baart, de sterke Nederlandse jeugd speler is ook nog volop in de running voor de eindzege, want hij staat op slechts een half punt van de winnaar op een gedleelde tweede plaats. In de B-groep waar sterke re gionale spelers uit Nedrland en België en zelfs een uit Frankrijk vertegenwoordigd zijn, doen de Zeeuwse jeugdspelers het aanzienlijk beter- Want aan de leiding staat na drie ronden, Jaap Ramond uit Sluiskil, die drie bijzonder sterk gespeelde partijen achter elkaar gedraaid heeft en zodoende ongeslagen aan de leiding staat. Ook mee aan de leiding, maar dan in een gedeelde tweede positie, staat het bijzonder jeugdige 11-jarige talent Helmut Car don uit Sas van Gent. Tussen dit jeugdige talent, die kampi oen van België is onder de 15 jaar, en de Nederlandse kam pioen onder 16 jaar, Johnny van de Wiel uit Leiden vond een treffen plaats- Men kan wel begrijpen dat deze wed strijd in het middelpunt van de belangstelling stond. In een zeer enerverend du-el hebben deze jeugdige spelers hun kunnen aan de aanwezige toe schouwers getoond- Een lange belovende Helmut Cardon, de tijd zag het er naar uit dat de wist de sterk verdedigend slissen. Maar op de valreep partij in zijn voordeel zou be- Wiel nog een remise in de schakende Johnny van de wacht te slepen. Specifieke fa vorieten zijn er moeilijk aan te wijzen in de A-groep. Hoe wel de sterke Joegaslavische schaker Zoran Ilic toch wel tot een van de grote kanshebbers van deze groep beschouwd mag worden. Maar de leider in groep A mag beslist niet onderschat worden, evenals Kurt Johansson, Nationaal meester uit Zweden en Cliford Kuil uit de Verenigde Staten, zodat de strijd nog volkomen open ligt in het jeugdschaak toernooi, dat gehouden wordt in het cultureel centrum De Speye te Sas van Gent. In de B-groep is dat ook het geval waar de kansen van Jan-Jaap Ramondt bijzonder hoog aan geslagen mogen worden. Ern stige concurrenten voor hem zijn Helmu-t Cardon uit Sas van Gent, Johnny van de Wiel uit Leiden en de Fransman Jean-Luc Bou-verie. De tussen stand in dit internationaal jeugdschaaktoernooi, wat vrij veel publieke belangstelling trok, is als volgt: A-groep: 1. David Goodman uit Engeland 2,5 p., 2. Johan Baart Neder land 2 p., 3. Bjerke Kristensen Denemarken 2 p., 4- Zoran Ilic Joegoslavië 2 p. B-groep: 1. Jaap Ramondt uit Sluiskil 3 p-, 2. Helmut Car don uit Sas van Gent 2,5 p-, 3. Johnny van de Wiel uit Lei den 2,5 p., 4. Jean-Luc de Bouverie uit Frankrijk 2,5 p., 5. Johan de Zwart uit Terneu zen 2 p. VALKENSWAARD (ANP) Gerrie Knetemann heeft gisteren de profronde van Val- kenswaard, een wedstrijd over een afstand van 108 kilometer, gewonnen- Op de eindstreep had hij een voorsprong van 1 minuut en 37 seconden op Wil de Vlam- Luis Ocana kreeg reeds in de eerste ronde een lekke band, maar reed, on danks een forse achterstand, de koers uit- Harm Ottenbros, die zaterdag de profronde van Kamerik won, eindigde nu op de zevende plaats. (Vaai onze sportmedewerker) HULST Tweede klassen Terneuzen is gistermiddag op de terreinen van het gemeen telijk sportpark te Hulst op sublieme wijze winnaar gewor den van het door de Hulster voetbalvereniging HVV'24 op perfecte wijze georganiseerde jubileum-seniorenvoetbal toernooi voor eerste elftal len. De zondag tweedeklasser Terneuzen, winnaar van poule A, moest het in de finale op nemen tegen de KNVB-zater- dag derdeklasser Blauw Wit uit Amsterdam met in de ge lederen de ex-Ajacied Sjaak Swart. Deze Amsterdamse vereniging werd winnaar in poule B. Terneuzen dicteerde het spelbeeld van begin af aan. Blauw Wit moest zich in die periode beperken tot louter en alleen maar verdedigen. Ter neuzen kwam in de tiende mi nuut van de eerste helft op een 10 voorsprong. Peter Dey gaf een voorzet naar Ter- neuzens' nieuwe aanwinst Frank Dey, die met zijn hoofd de Amsterdamse goalie voor de eerste maal het nakijken gaf. Terneuzen bleef in het offensief en dat resulteerde in de twintigste minuut in een doelpunt van Hanne van der Hoof*, en met. die 20 voor sprong voor Terneuzen brak de rust aan. Na de hervatting probeerden de Amsterdam mers om doelpunten te force ren. Sjaak Swart ging herhaal delijk mee naar voren, maar de Terneuzense verdediging zat goed in elkaar. Ook bij Terneuzen lulkte het niet meer, zodat het bij die 20 stand bleef. Na afloop heerste er in de Terneuzense kleedkamer een uitbundige stemming. Een glunderende aanvoerder Lauret zei: „Ver diend winnaar geworden, vind ik. Blauw Wit kwam in ie finale duidelijk wat conditie tekort". Zijn collega Haver kamp van Blauw Wit vond het een leuk toernooi. Allee-, kwam dit toernooi naar zijn mening voor Blauw Wit op een te vroege datum, tijdens de voorbereiding op het nieu we seizoen. Wij zijn amper een week in training, zodat wij wat conditie betrof duide lijk in die finalepartij tekort schoten. Terneuzen was naar mijn mening de sterkste ploeg van dit toernooi. Wij speelden sterk gehavend, want verschil lende spelers van ons zijn nog op vakantie, en konden niet meedoen". De andere uitslagen van de finalewedstrijden zien er als volgt udt: voor de derde en vierde olaats HW 24 Axel 01. Voor de vijfde en zesde plaats Goes - NSV 1-1 (NSV wint na strafschoppen). De volledige eindstand werd: 1 Terneuzen, 2 Blauw Wil (Amsterdam). 3 Axel. 4 HW 24, 5 NSV (Nispen) en 6 Goes. Na afloop van het toernooi reikte de voorzitter van HW 24 de heer Van Dam in dt kantine aan alle deelnemende teams hun prijs uit. Ook de scheidsrechters kregen een aandenken aan het toernooi. MIDDELBURG De orga niserende vereniging Middel burg is zaterdag winnaar ge worden van het Zilveren Stad huistoernooi dat sinds 1966 niet meer is gehouden. Mid delburg secretaris L. van Ha len daarover; „Door het deel nemen aan het kampioenschap van Nederland onder andere en het plannen van een nogal uitgebreid oefenprogramma, in de laatste jaren is ons toernooi op de achtergrond gescho ven. Dit keer hebben we echter gemeend gewoon een weekend vrij te moeten houden om dit toernooi in ere te herstellen en dit is zonder meer een succes gebleken omdat er een goede publieke belangstelling was. Voor ons dan ook een reden 1 T van de Bunder IJzen dijke 102 km- 2-25-10 min, 2 0i Van links naar rechts Thijs Fase, Peter Gödde en Lon Strobbe in actie in de kopgroep in Zaamslag. Toine van de Bunder zou tenslotte uit de leidersgroep ontsnappen en als eerste finishen. om er jaarlijks mee dooi tt gaan. De zilveren plaquette die destijds beschikbaar werc gesteld door ons erelid Ara Jobse schept trouwens enige verplichtingen. De heei Jobse die de acht kruisjes is gepasseerd leeft immers nog intensief mee met het wel i wee in onze vereniging". NAC C, dat in 1966 de pil quette veroverde kwam de voorronde tegen Arnemuita vrij moeilijk door. Het b! na de normale speeltijd (2*™ minuten) 00 maar de Breda- naars toonden zich daarna toen productiever in het benutten van strafschoppen. Middelburg liep tegen De Meeuwen ee» 01 achterstand op in de eer ste speelhelft door een doel punt van Daaf Faasse. Na de hervatting zorgden Kees van der Sluis en de 19-jarige Ro nald Thurnan, die in de voor gaande oefenwedstrijden ook reeds een goede vorin etaleer de, dat Middelburg toch me' 21 zegevierde. In de verliezersronde 1 Arnemuiden het klaarspelen om het toch wel goed part" gevende Meeuwen met 2—1 'e kloppen. In eerste instantie kwam Arnemuiden met 2—1 voor door doelpunten van Jaap oMeerman. Na fl® scoorde Daaf Francke voor Meeuwen. De finalewedstrijd tussen Middelburg en NAC was een leuke attractieve wedstnja waarin de Zeeuwse hoofdste- delingen zich reeds in het eer ste half uur sterker toonden- Met gave combinaties werd de Bredase defensie toen reeds voor problemen gesteld bleef de schade tot één doel punt beperkt, dat van de voel kwam van Kees van der Sluis: 1—0 Ook na de hervatting bleet Middelburg domineren en 'oe'l Henny Wijs de stand op 2—1 had gebracht zag NAC het he slist niet meer zitten. He' bleef bij deze stand en Arte Jobse kon de stadthuisplaquet- te dan ook uitreiken aan hl" „eigen" Middelburg.

de Stem | 1974 | | pagina 10