98 85 69 Foppenspul in Terneuzen Zeepkistenrace in Biervliet Slecht weer bij wedvlucht uit Corbeil De Stem De Vrise Zeeuw ïfy en Flora d'Orange 1 iyonaise. Mogelijk warm water in zwembad Aardenburg Uitbreiding van stadhuis Aardenburg Afscheid van raadsleden Mogelijk centrale vuilstortplaats Voorlichting over hartstichting J. A. v. d. Poel overleden iEENTE HULST stad streek tABOBANK jkse algemene ergaderinc Jaarvergadering V.V. Hoofdplaat Aanrijdingen met schade in Sluis Oosthurg en Retranchement Hoofdplaat Weer woning bouw in Hof Zeldenrust Sas van Gent BRANDWEER WEDSTRIJDEN IN SAS St. Jansteen Discussie over verplaatsing Sasse weekmarkt I EREIDINGSBESLUITEN AT/ROZENSTRAAT, VINK. GENTSEV AARX/STROPER STRAAT. van Hulst maakt ter voldoenin» le in artikel 22 der Wet op (jl ening bekend dat de gemeente- •gadering van 31 juli 1974 heeft ordt voorbereid: van het bestemmingsplan Kom >r een gebied aan de Irenestraat :d aan de Rozenstraat, aangege. rij genoemd besluit behorend! lummer V 70; ng van het bestemmin,gspian lor een gebied langs de Vink geven op de bij genoemd besluit -kening nummer V 71; van het bestemmingsplan Lam- uwingsconcentraties voor een a hoek van de Stroperstraat en art, aangegeven op de bij ge. lit behorende tekening nummer liten met de daarbij behorende n vanaf heden voor een ieder ter trie afdeling algemene zaken ter ss 1974. burgemeester voornoemd P. MOLTHOFF. Woensdag 7 augustus 1974 „GRAAUW" rlen uitgenodigd tot het bij. e den zal worden op dins- tus 1974 om 19.30 uur in ïhapsluiis, Dorpsstraat 46 smede de jaarstukken lig. den tot na afloop van de 'oor de leden ter inzage. HET BESTUUR. ekendmaking are vergaderingen s van advies en bijstand voor: orde- dinsdag 13 augustus 1974 om 20.00 uur woensdag 14 augustus 1974 om 19.00 uur tken woensdag 14 augustus 1974 om 17.00 uur iport- donderdag 15 augustus 1974 om 17.00 uur heid donderdag 15 augustus giëne 1974 om 19.30 uur n vinden plaats in het stadhuis, de commissie voor het verkeer, riitiebureau aan de Molenstraat stukken liggen op de volgende 'en, op werkdagen van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.00 uur (aan de bode balie); il en bibliotheek, Spuistraat 22- 24, op werkdagen van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdags van 10.00 tot 12.30 uur; i iddenhof", Kanaalstraat 64 Oost- Souburg, dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur donderdag van 14.00 tot 16.00 uur en vrijdags van 18.30 tot 20.00 uur. n zijn voor iedereen vrij toe- KJ ES 1,27 voor 1,52 voor iw® nstube 1,68 voor WARENHUIS BIERKAAISTRAAT 25 HULST (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG B. en W. van Aardenburg stellen een onderzoek in naar de moge lijkheid het openluchtbad in Aardenburg te 'doen verware- men. Dat onthulde burgemees ter Lockefeer tijdens de raadsvergadering naar aanlei ding van een vraag van de heer De Clercq. De burge meester zei dat deze zaak niet eenvoudig ligt en dat onder meer rekening gehouden moet worden met een verhoging van de tarieven. Wethouder Van de Bliek meende dat de bevolking deze prijsverhoging wel zal accepteren indien het zwembad; verwarmd werd. (Van onze correspondent) HOOFDPLAAT De voet balvereniging Hoofdplaat houdt op vrijdagavond 9 au gustus om acht uur In café Martens de algemene jaarver gadering. Op de agenda staat onder meer een bestuursverkiezing. T. Baeoke en A. deBruycker zijn herkiesbaar en Th. de Ruysscher is niet herkiesbaar. Laatstgenoemde blijft wel voorzitter en secretaris van de jeugdcommissie. De secretaris en de penningmeester zullen achtereenvolgens een verslag geven van het afgelopen jaar. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG De plan nen voor de uitbreiding van het Aardenburgse gemeente huis zullen in de nieuwe ge meenteraad aan de orde wor den gesteld. Burgemeester Lockefeer zei dat B. en W. zo spoedig moge lijk contact zullen opnemen met architecten om te komen tot een voorlopig ontwerp. Be keken zal worden of de kosten van de uitbreiding verant woord zijn in het licht van andere gemeentelijke uitga ven, o.a. de bouw van nieuwe scholen. „In ieder geval staat het licht voor de vergroting van ons stadhuis niet meer op rood maar op oranje", aldus burgemeester Lockefeet. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG De ge meenteraad van Aardenburg, die dinsdagmiddag voor het laatst bijeen was in zijn oude samenstelling, heeft afscheid genomen van drie raadsleden die niet meer in de nieuwe raad zullen terugkeren. De he ren C. van Belleghem, R. Buijk en H. van Iwaarden werden met veei waardering toegesproken door de voorzit ter, burgemeester drs. W. Loc kefeer. De heer Buijk is 21 jaar lid van de raad geweest, de heer Van Belleghem 12 jaar en de heer van Iwaarden 4 jaar. De scheidende raadsle den spraken hun dank uit voor de over het algemeen Prettige verstandhouding met de andere raadsleden en het college van B. en W. Ook de beren De Clercq en Paridaen zwaaiden het drietal met woorden van dank uit. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG —Er zijn besprekingen tussen de ge meentebesturen en het provin ciaal bestuur gaande over de riogelijke tot standkoming van een gemeenschappelijke vuil stortplaats in Zeeuwsch-Vlaan- deren. Dat zei wethouder Bon te in de raadsvergadering van Aardenburg op een vraag van de heer Paridaen. De heer Pa ridaen informeerde of de vuil stortplaats in Aardenburg voor uitbreiding vatbaar is. Wet houder Bonte zei verder dat bij de centrale vuilnisbelt mo- Selijk een verbrandingsinstal- 'atie zal komen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vrolijke poppen, droevige poppen, lief lijke poppen, bizarre poppen. Al die poppen zijn te zien op de tentoonstelling „Poppenspul" die tot en met 31 augustus in het Terneuzens museum is ingericht. Het kleurrijke gezelschap van zo'n zestig poppen maakt deel uit van de collectie van de poppenspeler Frans van den Berg en zijn vrouw die sinds tien jaar hun poppenthe ater de Kriekeputte in Hulst leiden. De Kriekeputte geniet vooral in Zeeland een grote bekendheid. „We hebben voor deze expositie in het Terneu- zense Museum een keuze ge maakt uit onze verzameling van honderd poppen aange vuld met Oosterse Wajang poppen, indiaanse schutpoppen en een enkele Vlaamse poesje nel," zegt Frans van den Berg. Het idee voor de tentoonstel ling Poppenspul werd geboren uit contacten die de heer Chris Maas, de ambtenaar voor jeugdzaken van de gemeente Terneuzen met Frans van den Berg heeft gelegd tijdens ten toonstellingen van de Krieke putte voor leerlingen van Ter- neuzense basisscholen. Frans van den Berg is vol lof over de wijze waarop Chris Maas de inrichting van de poppen- tentoonstelling heeft verzorgd. „De bezoekers krijgen op die manier een uitstekend inzicht in de mogelijkheden die het eeuwenoude poppenspel biedt" zegt Frans van den Berg, die al zijn poppen zelf maakt. Op vrijdag 9 augustus zullen Frans en zijn vrouw in het Terneuzens museum een aan tal poppen tot leven brengen. Om 14.30 uur is er een voor stelling voor kinderen tot ze ven jaar en om 16 uur voor de jeugd van zeven tot en met 10 jaar. De tentoonstelling is van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 14 tot 17 uur. (Van onze correspondent) SLUIS Op de Kaai heeft een vrachtauto, bestuurd door J. W. uit Breskens twee ge parkeerde auto's van J. R. B. uit Grimsbergen en J. B. P. uit Knokke aangereden. De ruimte op deze plaats is vrij krap, waardoor de aanrijding ook is ontstaan. Beide perso nenauto's werden bescha digd. Op de Markt te Retranche ment kwam mevrouw J. v. d. W. uit Gent bij het achteruit rijden met haar personenauto in botisng met A. J. K. uit Cadzand, die vanuit de rich ting Cadzand kwam aanrijden. Beide auto's werden bescha digd. Op het kruispunt Brouwerij straat - Erasmusstraat kwam, de Spanjaard J. H. G. uit Gra nada met achteruitrijden in botsing met M.v. R. uit IJzen- dijke, die over de voorrangs- weg vanuit Sehoondijke kwam aangereden Beide auto's wer den beschadigd. Oefenprogramma Het oe fenprogramma van de v.v. Hoofdplaat ziet er als volgt uit: 11 auigiustus Hoofdplaat 1 naar Oogsttoemooi Sehoondij ke, Hoofdplaat 2reskens 3 (16 uur), Hoofdplaat 3-Breskens 4 (14 uur), 17 augustus: Hoofd- plaat-IJzendijke 3 (16 uur), 18 augustus: Hoofdplaat 1-Water vliet (16 uur) Ho-bdplaat 2- Watervüet 2 (14 uur), 24 au gustus Hoofdplaat 2-Schoondij- ke 2- Rctificatie In ons bericht over de trimduels werd ge meld dat deze vereniging 3 leden zou hebben. Er is echter een cijfertje weggevallen- De club heeft namelijk 23 ledan- Poppenexpositie in Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De belang stelling voor het bouwen van woningen in Hof Zeldenrust blijft toenemen- Houtzagers Projektem B-V- uit Arnem heeft de gemeente Terneuzen verzocht haar 3726 vierkante meter grond te verkopen voor de bouw van 24 eengezinswo ningen- Verder wil het aanne mersbedrijf C-P-J- de Witte en Zoon te Zuiddorpe in hetzelf de exploitatieplan grond ko pen voor de bouw van een bungalow B. en W. stellen de gemeenteraad voor met deze grondverkapen akkoord te gaan- (Vn onze correspondent) IERVLIET Het mooie weer van dinsdag zal waar schijnlijk wel de oorzaak ge weest zijn van de geringe be langstelling voor de zeepkis tenrace en de modeshow op de rolschaatsbaan te Biervliet. Onder leiding van de heer Daverveld, buurthuisleider van de Pèreplu te Biervliet werden de wedstrijden gehou den- De uitslag van de zeep kistenrace luidde: 1. Mare en Martijn Willems, 2- Walter Dysserinok en ona^d Doens- Een prijs voor de meest origi nele zeepkistwagen werd toe gekend aan Hns en André van Liere De uitslag van de modeshow luidde: 1- Lisette de eu, 2 [ngrid Shilleman- De kinderen, die vandaag (woensdag) mee willen doen aan de water- en weidespelen in de Braakman die om tien uur beginnen, moeten zorgen om half tien bij de Pèreplu te zijn- In het zwembad te Zaamslag bsgifnsn om tien uur de zwemwedstrijden en de water- spelen. Dnderdagmorgen om tien uur gaan in Biervliet dé deu ren van de Pèreplu open voor de kinderen, die zich willen bezighouden met allerlei spe len en handvaardigheden- ln Tereuzen kunnen de kinderen op die dag op de kinderboer derij terecht. Niet alleen kun nen zij dan de dieren op de boerderij bekijken, zij mogen dan ook filmvoorstellingen over dieren bezofeken- Donder - dagmiddag om twee uur be gint, eveneens op >de kindel- boerderij, de huisdierenshow. 0 Spanning over de afloop van de zeepkistenrace. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In het her vormd kerkcentrum te Oost burg wordt dinsdagavond 17 september een voorlichtings bijeenkomst gehouden over hart- en vaatziekten. Na een openingswoord van mevrouw Quaack, presidente v-an de christelijke platte landsvrouwenbond houdt dok ter N.J. Schuïte, internist, een inleiding o-ver diverse aspec ten van hart- en vaatziekten. Vervolgens w-orden enkele films vertoond en daarna geeft de heer P- d® Graaf, promotor van de Nederlandse Hartstich ting, een toelichting op doel stellingen en activiteiten van deze stichting. Op heterdaad betrapt In de nacht van zondag om maandag trachtten drie, ongeveer 25ja- rig-e Amsterdammers, A.J.B.» D.J.R.en .J.B. in te breken bi; de familie van R. te Sas van Gent. Zij werden in hun werk gestoord en korte tijd later door de rijkspolitie te Ss van Gent ingerekend, ij legden al le drie een volledige bekente nis as en werden dinsdaga vond weer vrij gelaten. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In zijn wo ning te Knokke (B) is de heer J.A. van der oei, maandagmid dag om half vijf, na een lang durige ziekte op 68-jarige leeftijd overleden. De heer Vn der Poel was tot aan zijn pensioengerechtigde leeftijd mede-directeur van het aannemingsbedrijf Gebr. Vn der Poel B.V.te Trneuzen. Teamen met zijn beide broers, de heren A.P.J. van der Poel en A.J. van der oei, heeft de overledene het aannemingsbe drijf na de oorlog doen uit groeien tot een onderneming van grote betekenis voor de provincie Zeeland. Gedurende vele jaren was het bedrijf me de door de inzet van de heer J.A.van der Poel, vooral werk zaam op het gebied van de woningbouw. Naat de heer an der Poel zich uit de directie had teruggetrokken, bleef hij er als adviseur aan verbonden. De begrafenis heeft a.s. vrij dag plaats, na de eucharistie viering om 14 uur in de Tini- teitskerk te Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Op za terdag 28 september worden in Sas van Gent wedstrijden gehouden voor brandweer korpsen die beschikken over een hogedruk-tankautospuit. Er zullen ongeveer 14 korpsen uit Zeeuwsoh-Vlaanderen aan de wedstrijden deelnemen. Plaats van handeling is een pand aan de Westkade. De or ganisatie van de wedstrijden berust bij de brandweer van Sas van Gent en de leiding is in handen van de provinciaal wedstrijdleider, de heer D. Takema. Dameskoor Het dames koor dat gewoonlijk de gezan gen in de parochiekerk ver zorgt, gaat op woensdag 7 au- gtustus haar jaarlijks uitstapje maken- 's Morgens om half acht wordt de rit per autobus bij de kerk gestart. Men hoopt om 23.00 uur terug te zijn in Sint Jansteen- (Van onze duivesportmedewerker) TERNEUZEN In de wedvlucht vanuit Corbeil van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers, gehouden op zaterdag 20 juli hebben heel wat duiven hun hok dezelfde dag niet bereikt. De duiven konden pas om 13 uur in de middag worden gelost- Als de vlucht een re gelmatig verloop zou hebben gekend, zou dit op zich geen onoverkomelijke moeilijkhe den voor de duiven hebben opgeleverd, maar de weersom- ïtp-lep bl«—en de gehele dag slecht, waardoor pas in de avonduren de vroegste duiven hun hokken bereikten- in.concours waren 1509 oude duiven- De winnende duii kwam tot een snelheid van 897,36 meter per minuut, de laatste (3ï6e prijs) slechts tot 597-33 mpm- Uitslag: 1- D. Lindhout uit Oud-Vossemeev, i J. Somers uit Zaamslag, 3 en 14 P. de Wilde uit Oud- ^ossemeer- 4 H- de Feijter uit Axel, 5- P. Hillebrand uit Ril land, 6- J- van Oeveren uit Yerseke, 7- en 12- Gebr- Ze gens uit Terneuzen, 8- L. van d: Linden uit Zierikzee, 9- P- Flikweert uit Zierikzee, 10- C- Hoebeke uit Yerseke, 11, J. Sturm uit Middelburg, 13. C- de Rooy uit Yerseke, 15- P van Be'lzen uit Kortgene- Voor de jonge duiven van de zaterdagvliegers stond een wedvlucht vanuit St Ghis ain op het programma, waaraan door 4492 duiven werd deelge nomen, die rayonsgewijs werd gevlogen- Ook hier een zeer late lossing, namelijk om twee uur 's middags- Rayon-A met 816 duiven, hoogste snelheid 815-02 mpm- 1- T- Dalebout, Nieuwerkerk, 2. en 10- J- Ste- ketee, Bruinisse, 3- B- de Rui ter, Nieuwerkerk, 4, 5 en 7 A- Yzelenberg, Bruinisse, 6. P- Flikweert, 8. W- Schot beiden uit Zierikzee, 9- L- Knap uit Nieuwerkerk. Rayon-B met 602 duiven: 1- B Quist (858-83 mpm), 2 en 10 J- Schetters, 3, 3 en 9 A- Voormeulen, 4- H Vaders, 6- D. Havermans, 7- A Moerland, 8. D. Vaders, allen uit Ou'd-Vossemeer. Rayon-C met 1395 duiven- 1. F- Dinge- manse te Westkapelle (867-29 mpm), 2. P- Tramper uit Ar- nemuiden, 3- W- Daanse jr, Vlissingen, 4- K- Pleyte, Vlis- sin»°n 5- A- Martevn. Arne- muiden, 6. J. Matthijsse, Mid delburg, 7. L- Lievense, Vlis- singen, 8. J. de Krijger en zn., ifresitens, 9. W Meerman, Vlissingen, 10. P- Hengst, Westkapelle- Rayon-D met 809 duiven- 1, 5 en 10 L. Schipper, Wemeldinge (907-54 mpm), 2 en 4 C- Boueterse, 3- W- Ver- sluys, beiden te Kortgene, 6- P- van Belzen, Kortgene, 7- J- Brand, Borsele, 8- J. Verwei, Kortgene, 9. M. van Stel, We meldinge. Rayon E met 571 dui ven. 1. E. Minnaard Jz, Yerseke (904.33 mpm), 2. J. de Jonge. 3 en 6 D. v.d. Vrede, beiden uit Kra-bbendijke, 8- A. Kruysse, Yerseke- 9- C van Koeverlnge, 10. A. op 't Hof te Krabben- dijke Rayon-F met 200 dui ven- 1, 2 en 6 Visser-Lensen uit Axel (839 llmpm) 3- en 7- A. Scheele, 4- P- Scheele, 5- D- Deurwaarder allen te Terneu zen- 8 en 10 H- de Feijter. Axel, 9. J- Bakker te Zaams lag. Krabbendijke, 4- C- Hoebeke, Yerseke, 5- C- Clement, 7- H- van Koëveringe, beiden uit De concours ol-u-b Walcheren hield met 191 oude duiven een wedvlucht vanuit Dourdan- 1- en 7 G- de Waardt, Middel burg, 2, 11 en 12 J. Broeke ;n zoon, Souburg- 3- Ch- de Poorter, Souburg, 4- M. Poort vliet, Middelburg, 5 en 10 M- de Ruij ter, Souburg, 6 en 14 A- van Riel, 8, 9 en 1-5 M- Jaspers, beiden uit Middel- Durg- 13. J- Bosschaert uit Souburg- Met een deelname van 279 jonge duiven- 1. J. Valkenier, 2- C- de Graaf bei den uit Middelburg, 3 en 5 Van Peenen en zn, Souburg, 4 en 12 M- Jaspers, 6- J- van Belzen, beiden uit Middelburg- Meerman. Allen uit Sou burg, 11 en 14 E. Reijn- houdt. 13. J. van Maaren, 15. A- van Kiel en zn, allen uit Middelburg- BERGEN OP ZOOM Roxy 20.00 u.: De kanon nen van Navarone 14 j. Tweede hal stadhuis, Grote Markt, kunstwerk van de maand (t.m. 31 aug.). Open ma. tin. vrijd. van 8.30-12.30 u. en-van 1-3.30-17.30 u. BRAAKMAN Speulerieë 10.00 u.: bos- ■spelen; 14.00 u.: excursie na tuurgebied en waterspelen (zwembad). BURGH Oud Schoolgebouw, Kerk straat 3, expositie werken van diverse kunstenaars (t.m. 25 aug.). Open dag. van 10.00- 19.00 u. Op zondag gesloten. DOMBURG Herv. kerk 20.30 u.: Koorzang door het jongeren koor van de Zeeuwse Koor- schooL GOES Grand Geen filmvoorstel ling. Kasporgo, Internationale feestweek Kasporgo, met tal van buitenlandse volksdans groepen (t.m. 10 aug.). Mu seum voor Z. en N. Beveland, expositie „Met vlag en wim pel" (t.m. 15 sept.). Open di. t.m. zat. van 10.00-12.00 u. en van 13.30-17.00 u. GROEDE Franse kerk, expositie kunstgroep Sincfala (tan. 11 aug.). HEILLE (bij Sluis). Streeklandbouwcentrum, overzicht landbouwgeschiede- nis van de streek met gewas sen- en kruidentuin, bijenkot, kinderboerderij, paardestal, dorsvloer, koestallen en café restaurant in een driehonderd jaar oude schaapskooi. Open ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.00 u. en van 13.00-17.00 u. Zater dag en zondag van 10.00-12.00 u. en van 13.00-10.00 u. (tot 1 okt.). HULST Boekhandel Van Geyt, Steenstraat 2, expositie oude kaarten, etsen gravures en ke ramiek (t.m. 31 aug.). MIDDELBURG City Geen filmvoorstel ling. Abdijgebouwen 20.30 en 21.00 u.: klank- en lichtspel „Schrijn van zwaard en kruis". Stadhuis, Vleeshal, expositie werken van de graficus M.O. Escher (t.m. 11 aug.). Open dag. van 10.00-17.00 u.; zond. van 14.00-17.00 u. Zeeuws Mu seum, Abdijplein, expositie te keningen van Bantzinger over de inundatie en droogmaking van Walcheren (t.m. 31 aug.). Geopend ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.30 u. en van 13.30- (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De commissie van advies en bij stand voor het midden- en kleinbedrijf in Sas van Gent houdt op maandag 26 augustus om 19.30 uur in het gemeente huis een openbare vergade ring. Op de agenda staan het samenstellen van een advies over het definitief verplaatsen van de weekmarkt naar het Keizer Karelplein en over het eveneens verplaatsen van de jaarlijkse kermis naar het Keizer Karelplein. 17.00 u., zat. en zond. van 14.00-17.00 u„ bovendien iede re maandag tot en met vrijdag om 15.00 u. filmvoorstelling van Broken Dykes van Turn hout en Terug naar het eiland van Charles van der Linden. Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38, expositie Hugenoten in Zeeland. Van 9.00-12.30 u. en van 13.30-17.00 u., zaterdag van 9.30-12.30 u (tan. 31 aug.). ROTTERDAM Openl. Theater Dijkzigt 14.00 u.: „Twee emmertjes water halen" door het Amstel Toneel; 20.15 u.: Turks ensem ble „Kurumu" uit Istanbul SLUIS Stadhuis Van 16.00-17.00 u, en van 20.00-21.00 u.: Bei aardconcert door Meester-bei- aardier, prof. Ephrem Delmot- te uit Oostende (België). Raadskelder Stadhuis, expo sitie schilderijen van Maurice Debaille, België, t.m. 16 aug.). Open dagelijks van 10.00-12.00 u. en van 14.00-18.00 u. ST.-ANNA TER MUIDEN Voorm. raadhuisje, expositie schilderijen en beeldhouw werk van Joa But en Ray mond de Meester de Betzen- brouck (t.m. 15 sept.). Open dagelijks van 10.00-12.00 u. en van 14.00-17.00 u. TERNEUZEN Gemeentemuseum, Burg. Geillstraat, expositie Poppen spel (t.m. 31 aug.). Open di. t,m. zat. van 14.00-17.00 u. VLISSINGEN Alhambra Geen filmvoor stelling. Hotel Britannia Show van traditionele klederdrachten van mevr. De Jager uit Dom burg. St.-Jacobstoren, Oude Markt Van 19.00-20.00 u.: beiaard- concert m.m.v. P. Broerse. MZENDIJKE Streekmuseum, expositie Cadizandse kamer, landbouw heemkunde en archeologie (t.m. 15 sept.). Geopend werk dagen van 10.00-17.00 u. zond. van 14.00-17.00 u. De Molen, expositie werken van Neder landse en Belgische kunste naars en van eerf Oostenrijkse kunstenaar (t.m. 17 sept.). ZAAMSLAG Speulerieë 10.00 u.: wa terspelen (zwembad). ZIERIKZEE 't Lange Uus, expositie „Droomwereld in water- en olieverven", van de Kloetingse kunstenaar Gerard Menke (t.m. 30 aug.). Open van 9.00- 12.00 u. en van 13.30-18.00 u. Op do. bovendien van 19.00- 21.00 u. Op zond. en ma. ge sloten. ANTWERPEN Middelheimpark, expositie Belgische beeldhouwkunst met ca. 150 beeldenvan de voor naamste Belgische kunste naars. Geopend alle dagen tot 6 okt. Bouwcentrum, Jan van Rijswijeklaan, expositie De Mens, waarin het verschijnsel mens in zijn totaliteit wordt voorgesteld (tot 31 aug.). Mu seum Vleeshuis, Vleeshouwer straat B-2000, expositie Ruc- kers documenten en instru menten. Geopend dag. van 10.00-17. 0 u. Op ma. gesloten (tot 1 okt.). BRUGGE St.-Annakerk Pro Contïo- ne Antiqua uit Londen. Groeninghemuseum, exposi tie schilderijen uit Vlaanderen en Holland van tussen 1450 en 1750 afkomstig uit de Nationa le Galerij in Praag (t.m. 20 okt.). Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9. tel 01150-7920 (4 lijnen); HULST- Steenstraat 14. tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES': Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m vrijdag 8.15 12.30 en 13.30 - 17 00 uur.f BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m vrijdag van 19.00 - 20.00 uur, tel. 01600-22341, zaterdag van 10 00 - 11.00 uur tel. 01600-49900, zondag van 20 00 - 22 00 uur. tel 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen tel. 01140 -3751 of 01150-6297, Midden- Zeeland 01100 - 4944. HUIS AANSLUITINGEN REDACTIE Chef Zeeuwse redactie- S. C Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen tel 01150 - 7920 privé tel. 01150 - 5745, algemeen re dacteur Zeeland A. F Koopman, kantoor Kromme Weele 4, Middelburg, tel 01180-7764. privé tel 01180- 7438: redacteur Midden-Zeeland drs J Bouwmans. kantoor Kinkstraat 1, Goes, tel 01100 8030 privé Zuirtvlietstraat 53. Goes. tel. 01100- 8138; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone- G van Berkel, kantoor Nieuwstraat 9. Terneuzen tel 01150 - 7920. privé tel 01150- 4866: redacteur W Z -Vlaanderen R van der Helm Melkweg 40, Oostburg. tel 01170 - 3370: sportredactie Zeeland: T. Koomen, tel. 01155 2594 FOTOJOURNALIST ZEELAND C. J. de Boer, Trumanlaan 10. Axel, tel. 01155 -2237 ABONNEMENTEN EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: P. Konings, tel. 01150 - 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01100 - 4316.

de Stem | 1974 | | pagina 5