„BETAALD VOETBAL HOEFT NIET" Zeeuwse Honk te zwak voor Stags Sterke wielrenners in Wemeldinge aan start Recordtijd De Gheselle MULDER, NOTTEN: HULSHOFF EN VRAAGTEKENS Geen profs bij Ketting en Van Erp Twee leiders NK-schaken Rest weer in actie Atletiek- ploeg voor Rome Louis Verstraaten: sport papier uw pen Maximum snelheid Politieman in Tiel moest voor leven springen Brussel contra Franse hulp aan suiker raffinaderijen Ach, had ikm'n occasion maar bij deVW-dealer :ocht 10 Woensdag 7 augustus 1974 1 Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam «n adres worden ondertekend. Bij publikatite zullen dezt vermeld worden. Slechts bij hoge uit. zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bii de redactie bekend. Publikatie van bri«! ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen eens is met inhoud, c.q. strekking. Met verbazing heb ik uw artikel gelezen over het „niet" afschaffen van de door „deze" regering ingestelde maximum snelheid op de autowegen. De- ze beperking is ingevoerd on. der het rnsm „zuiniger" en later „veiliger". Beide argu- menten zijn in feite niet waar. Ten opzichte van de veiligheid (in deze materie verdien ik mijn dageijks brood) kan ge- zegd worden dat 70 procent van de verkeersongelukken binnen de bebouwde kom plaats vindt; 20 procent op de buitenwegen en 9 procent op de autosnelwegen, waar de maximum snelheidsbeperking is ingesteld. Blijft 1 procent op de „vrije" autosnelwegen. Deze ongelukken staan los van de snelheid, maar niet van het remvermogen. De zaak igt op het vlak van de jaloersheid. Mijn kleine deux cheveautje kan niet har der rijden dan. 100 km. per uur, en nu mag mijn buurman, de gelddief, met zij.n Alfa Montreal ook maar 100 km. rijden. Overigens blijkt hogere snelheid veiliger te werken omdat de „gevarentij d" korter wordt. Uw verhaal in de krant getuigt van ondeskundigheid en een erg verfoeilijke foutie ve sociale tendens. Zo komt het tenminste over, ook al is het vermoedelijk niet de be doeling. Het is te hopen, dat de snelheidsbeperking op au tosnelwegen (waar trouwens 94 procent van de automobi listen zich gelukkig niet aan houdt, omdat (de echte) Neder landers een politiestaat niet ligt) snel wordit opgeheven, on danks uw negatieve houding. In 45 minuten rijd ik van Breda naar Amsterdam. Met een snelheid van 100 km. per uur doe ik er anderhalf uur over. Waar blijven uw paar minuten? Bovendien heb ik 2 min. km op de weg per auto afgelegd zonder ongelukken te maken. U vindt in deze in mij uw opponent. BREDA W. HAARTMAN TIEL (ANP) Een 37-jari- ge Tlelse politieman heeft itoor snel opzij te springen kunnen voorkomen dat een auto op hem inreed. De politie was uitgerukt laar een schietpartij in Tiel- west. Toen de politieman de chutter, de 22-jarige W. van 5. wilde inrekenen, sprong de- se in zijn auto en reed op de jolitieman in. De man is later in zijn woonhuis in Tiel aangehouden. 3. is reeds eerder met de poli- ie in aanraking geweest. BRUSSEL (RTR) De Eu- opese Commissie heeft de 'ranse regering laten weten lat zij de milieubeschermings ubsidies die de suikerraffina- erijcn in Frankrijk krijgen in trijd acht met het Verdrag an Rome (het oprichtingsver- rag van de Europese Econo- lische Gemeenschap), zo is in russel van welingelichte zij- e vernomen. De commissie vindt dat de ranse suikerindustrie door de bsidies (die bijvoorbeeld de osten van waterzuiveringsin- iallatdes moeten verminde in) bevoordeeld wordt ten pziehte van de andere suiker- brieken in de gemeenschap. is bovendien van mening at de Franse maatregel 'n nijd ls met het beginsel „de evuiler betaalt" waarover de egen EEG-landen het verle- in jaar eens zij,n geworden. 'ITTEVEEN'S modemagazij- ïn BV heeft vorig jaar bij in personeelsbestand van 559 an een omzet behaald van 6" iljoen gulden, vier maal zo- ?el als in 1963. In die tien ar steeg de winst va" 0.000 tot 3,5 miljoen. Witte- len heeft 20 filialen en on- irzoekt de mogelijkheden tar nog meer vestigingen. (Van onze sportredactie) ROOSENDAAL Het profavontuur van Louis Ver straaten is niet van lange duur geweest. De Roosendaler, die vorig jaar RBC verliet ei* als full-prof een contract bij de Belgische eerste divisieclub Brugge dat toen nog ge traind werd door Leo Canjels tekende is na een jaar weer op het oude nest teruggekeerd. De reden waarom Verstraa ten Club Brugge de rug toekeerde, was de drastische sala risverlaging. Verstraaten: „Door de slechte financiële toe stand waarin de club verkeert, daalden de salarissen voor de buitenlanders enorm. De verlaging was zo groot, dat ik het er niet mee eens kon zijn. Daarom heb ik in mei mijn contract reeds opgezegd". 0 Louis Verstraaten terugkeerde bij RBC (op deze archieffoto met FC Brugge in actie tegen RBC: „Logisch dat ik Aan aanbiedingen ontbrak het Verstraaten niet. Niet al leen Belgische clubs, maar ook verschillende Nederlandse ere- divisieploegen toonden belang stelling voor de lange kopspe- cialist. Maar Verstraaten kon met geen enkele vereniging rondkomen. ,Als ik gewild had, had ik nu nog betaald voetbal gespeeld. Maar ik wil er wel wat aan verdienen. Geen enkele club wilde echter aan mijn financiële eisen vol doen. Ik ben met zo'n acht clubs waaronder SK Tongeren, Lokeren, Haarlem, MVV en Go Ahead bezig geweest, maar steeds ketsten de besprekin gen op de financiën af. Alleen SK Tongeren wilde het beta len. Maar onlangs is daar een nieuw bestuur gekomen, waal door het opnieuw in het hon derd liep". Verstraaten, die de laatste wedstrijden bij Club Brugge vaak op de reservebank te vinden was („Toen Happel kwam, kwam i!k bij dp veer tien selectiespelers voor het eerste. Daarvoor speelde ik vaak in het B-elftal") heeft bewust voor RBC g&kozon. ..Kijk, ik heb over het betaald voetbal mijn principes. Je UTRECHT (ANP) De Ploeg, die de KNAU na lang durig overleg aanwees voor w»me js precies de helft van aivaardiging die drie jaar geleden naar de Europese kampioenschappen in Helsinki ging. Naar de Finse hoofdstad werden elf dames en negen keren gestuurd- Van hen haal- ne toen alleen Haico Scharn de eindstrijd op de 1500 me- 'eL het nummer waarvoor hij °k nu is aangewezen- Van de formatie die nu M samengesteld maakte het me rendeel ook de Europese kam pioenschappen van drie jaar geleden mee- Bij de dames hjn dat Wilma van Gooi, Tru- y Wunderink en An.nemieke wuma en bij de heren Haico ccharn, Jos Hermens en Frank Se' De laatste nam in Hel- nki deel aan de tienkamp- Ge ploeg is nog voor uit leiding vatbaar. Zo wordt ko mende zondag tijdens de drie- Menwedstrijd Nederland - ™lgie - West D-uitsland B nog yy^amP gehouden waar in Mieke van Wissen en Mir jam van Laar, die beiden door blessures niet tot optimale Prestaties konden komen, nog ,11 kans krijgen. Oo'k voor andere kandidaten zijn er nog "gelijkheden. Een van hen is meter hordenloper Jan S myk NTC-lid J an Parle- gif', graag wij Jan "7k ook hadden willen in- jven, hat was ons gewoon nrnogelijk, omdat de bepalin gen van de Europese atletiek sociatie voorschrijven dat en land wanneer het meer «n een deelnemer op een wnmer inschrijft alle lopers 1 loopsters aan de minimum 5 op dat nummer voldaan moeten hebben- Jan Struyk de 512 seconden op de heeft moet er wat aan overhouden. Toen ik met geen enkele club kon rondkomen heb ik voor RBC gekozen. Het is toch lo gisch diat ik dan daar weer terug naartoe ga. Het feit dat ze me nu in de hoofdklasse laten spelen heeft g'ffen grote rol gespeeld. Natuurlijk is zo iets altijd meegenomen. Het is Voor de club tenslotte een uit daging. Maar ook als RBC ge woon eersteklasser gebleven was, was ik naar Roosendaal teruggekomen. Ik geloof wel dat ik door de andere spelers goed ontvangen ben. Ik ben maar een jaartje weg geweest. Va-ak ging ik naar RBC kijken zodat het contact in feite altijd aanwezig geweest is. Veel problemen zal het niet opleveren. We kennen elkaar tenslotte no-g goed". Verstraaten beseft terdege dat hij bij zijn oude club be slist niet op zijn naam zal kunnen teren. „Ik zal voor mijn plaats moeten knokken. Niemand bij RBC is zeker van zijn plaats. De inzet zal zeker 100 pet. moeten zijn, want an ders kom je er niet in. Maar ik ben niet bang voor de concur rentie Ik heb 'n jaar bij 'n full- profclub gewerkt. Daar steek je uiteraard wel het een en ander van op. Bijvoorbeeld die Europaoupwedstrijden. Welis waar zat ik toen op de reser vebank, maar je beleeft zo iets van dichtbij. Je ziet dingen waar je iets van opsteekt. Overigens geloof ik wel dat de stap van het prof-voetbal naar het amateurisme voor mij mee zal vallen. Bij RBC is dermate alles goed geregeld dat het zeker met verve een vergelij king met een Belgische betaal de club kan doorstaan. Zeker op het bestuurlijke vlak. Na tuurlijk zijn er bij de betaalde clubs zaken die beter zijn. Zo als de medische kant. Maar dat is logisch". Verstraaten, die voordat hij naar Brugge ging van de te genstander steeds een manne tje bij zich kreeg gelooft niet dat hij 't nu hij 1 jaar als full- prof achter de rug heeft, extra zwaar zal krijgen. „Ik ben er wel aan gewend. Als het trou wens gebeurd, kan de hele ploeg daar iets aan doen. Als de ploeg van één man afhan kelijk is, zit er iets niet goed'". Teleurgesteld over de gang van zaken is Verstraaten aller minst. De Roosendaler, die momenteel ook nog in de mili taire ploeg zit kijkt in ieder geval niet verbitterd achterom. „Hier in Roosendaal zeggen ze wel dat ik vol met frustraties uit Brugge ben teruggekomen. Maar dat is beslist niet waar. Betaald voetbal hoeft voor mij echt niet. Het is geen must. Ik heb alle voor- en nadelen goed tegenover elkaar afgewogen. De keus was dan ook niet zo moeilijk". (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Het Zeeuw se Honk uit Terneuzen heeft in een goed lionkbalduel tegen Stags uit Etten-Leur na 8 in nings het onderspit moeten delven. Het Zeeuwse Honk dat met vijf junioren in de basis opstelling speelde, was verde digend en aanvallend zeker de gelijke van de Stags, maar dooi de grotere ervaring van het team uit Etten-Leur moest het toch wijken in de derde inning. In de eerste twee innings was de stand op 00 gebleven door goed verdedigend werk van beide kanten. In de derde inning kon Stags vijf punten scoren door enkele mooie honk. slagen en door het benutten van enkele foutjes. Dit bracht de stand op 50 omdat het Zeeuwse honk in de derde in ning niet gescoord had. Maar in de vierde inning knokte de Temeuzense ploeg hard terug en scoorde drie punten door twee honkslagen van Cor Dooms en Leon Schout en honkslagen van Robby Verduyn en Tim van Beest. In de gelijk makende vierde inning kon Stags niet tot scoren komen, wat dus de stand op 53 bracht. In de vijfde inning scoorden opnieuw beide teams niet door goed verdedigend werk. Bij het Zeeuwse Honk wierp pitcher Cor Dooms een zeer sterke wedstrijd door 11 mensen met 3-slag naar de dug-out te stu ren. In de zesde inning kon het Zeeuwse Honk, evenals Stags ROMAIN VAN DAMME weer niet scoren, ondanks dat (Van onze sportmedewerker) WEMELDINGE Het wie- 1 er comité Wemeldinge gaat het dil jaar proberen met twee avondcriteria- Morgenavond komen dames en junioren aan de start en vrijdagavond koer sen de amateurs- Het program ma begint elke avond oon zes uur- De dames komen bet eerst aan bod- Zij rijdén 35 kilometer- Bij de 27 deelneem sters bevinden zich vrijwel al le sterke rensters van ons land, zoals Keetie van Oosten- Ilnge, Bella van der Spiegel- Hage, Nel Streef, Gré Donker, Truus van der Plaat en ook de Zeeuwse meisjes Annet Kole en Agnes Koeman- Het kan daarom op het 180(1 meter lange parkoers met start en finish aan de Westelijke Kanaalwag een bijzonder inte ressante dameswedstrijd wor den- Garant daarvoor staat trouwens ook het veld junio ren, dat om 19.00 uur begint aan een afstand van 65 km- Er zijn 38 vertrekkers, waaronder de nationaal kampioen Martin Havik en verder Jan Jonkers, Rien Stroosnijder, Wim Lug- tenburg en Johnny Akker mans- Veel belangstelling zal er zeer zeker ook bestaan voor de plaatselijke favorieten Wim Jeremiasse en Heddy Nieuw- dorp, alsmede voor de andere sterke Zeeuwse kleppers zoals Ruud Kouijzer, Alfons Ver- schuuren, Lou de Jager, Ad Polak en Wim Hoondert. Het veld nieuwelingen, dat vrijdagavond om zes uur aan het vertrek komt, is nog onbe kend, ondanks de toezeggingen op dit punt van het organise rend comité. De hootfdmoot (de amateurs) begint, om 19-00 uur. De afstand voor deze ca tegorie is 80 km- In de strijd mengen zich behalve de groot meester in de criteria Toine van de Bunder o-a- Krijn en Ger St-Nicolaa®, Ger van 't Geloof, Bert Broere, Rien Ver boom, Ton Huyzen, Wim de Wilde. Peter God-de en Frits Hoogerheide. En dan hebben we al heel wat namen opge noemd van renners, die stuk voor stuk hun mannetje staan- 0 Peter Gödde Si®"6'61, horden nog nief ge- De ploeg voor Rome ziet er ais volgt uit: Dames: Wilma J"! Gooi (AVR) 100 en 200 Iran' Trudy Wunderink i AC) 400 meter, Annemieke uma (Atmodes) hoogsprin- P Elly van Beuzekom (AV ^stneum) en Lida Kuys j em' speerwerpen, Ciska "se.n (Sagitta) verspringen vijfkamp ren: Raymond Heeren- H IPEC) 200 meter, Jos XT5 (Quick) H met' «LW7 490 meter horden, Hai- Scharn (Cika'66) 1500 me- 5080 (Van onze zwemmedewerker) VLISSINGEN-SAS VAN GENT De 13-jarige Axel de Gheselle van de Bruinvis uit Sas van Gent heeft maandaga vond in het zwembad te Sas van Gent voor een geweldige sensatie gezorgd door de 15U0 meter vrije slag heren te win nen in de geweldige Zeeuwse tdotijd van 19-11-9. Met deze tijd verbeterde hij het twee jaar oude record van Jaak v. d. Hooft uit Terneuzen met 1 min- en 9,1 sec- Deze verras sende prestatie krijgt wat meer waarde als men deze tijd vergelijkt met de tijd die de Vüssinger Jaap Keijmel op dezelfde avond doch dan in het zwembad te Vlissingen op de klokken bracht. Keijmel no teerde een tijd van 20.38.1 en dat was toch aanmerkelijk lang zamer dan De Gheselle. Jan Platsohorre de trai ner van Axel de Ghesel'le was uiteraard erg tevreden met de prestatie van zijn pu pil- „We hadden de race afge stemd op een tijd beneden de 20 minuten, maar dit was in TENNIS: Tom Okker heeft John Neweombe dit jaar voor de tweede keer verslagen. In de stediencompetitie die in de Verenigde Staten verspeeld wordt won hij met 76. In de stedeneompetitie wordt maar een set gespeeld. feit een gok- Dat Axel er nog verder onder ging, was voor mij een complete verrassing", aldus de erg verheugde Plat- schorre. Overigens was Axel de Gheselle de enige Zeeuwsch-Vlaming die zich wist te plaatsen voor de finale van het Zeeuwse kampioen schap qp de 1500 meter- Voor deze finale die op ^12 au gustus in Middelburg wordt gezwommen plaatsten zich De Stormvogelleden Jaap Keijmel, Ronnie de Nooijer en Theo Guillet, John de Lange van Luctor en Piet Schop van De Ganzen. De dames streden in Sas van Gent en Vlissingen voor een finaleplaats op de 800 me ter. Hiervoor plaatsten zich Miriam Overdulve, Marjolein van de Neste en Karin Clem- minck van De Schelde, Mar lies Vercruijsse van De Braak man en Carla Willems van De Stormvogel- Morgen kan Els van Taten- hove uit Hoek zich als zesde finalist plaatsen. Aanstaande donderdagavond staan in Vlis singen en Sas van Gent de 1500 meter dames en de 800 meter heren op het program ma. Het is de vraag of Jaap Keijmel deze geweldige aan val op zijn toch wel overheer sende positie heeft kunnen verwerken- In ieder geval zal er heel wat moeten gebeuren om Axel de Gheselle in deze vorm te kunnen kloppen- De finales op 12 en 15 augustus in Middelburg zijn er in ieder geval een heel stuik interes santer door geworden- (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Ajax, dat in het komende voetbal seizoen 75 jaar bestaat, heeft vier weken voor de compe titie begint nog drie onbe antwoorde vragen. Hoe hou den de knieën van Jan Mul der en Barry Hulshoff zich en hoe zal de zaak René Notten zich ontwikkelen. De affaire rond de Twente- speler zit manager Hans Kraay, Het bleek duidelijk op de persbijeenkomst van giste ren, het hoogst. Kraay vindt het onredelijk dat er nog twij fels bestaan over de komst van Notten, die overigens zijn eigen zaak met de arbitrage commissie moet regelen. Kraay: „In weze is er geen versenil met Neesaens. Ook voor Natten is er uuideiijK. sprake van positieveiDeieiiiig. uai anueren, zoais reycnuuiu en F»v, zien er over opwin nen onuer anaere oinuai wij direct contact met Nuuen heu- Den gezoem, veroaasl uuj. «et doet mij wat scnijnneuig aan, want, ïeuereen weet uat di« ciuos vroeger niet altijd aue voorsenruten over de uansiers tot de laatste regel zijn nage- Komeu". llans Kraay, die met betrek king tot ae transiers van Neesnens en Cruyxt naar Bar celona neei voorzicnng nel woord geiegenneiasweiscving over de lippen liet nomen, sprak aan het begin van zijn eerste seizoen bij njax al vooi 100 procent als Ajacied en bu venuien veel directer en open hartiger dan voorzitter Van Praag ooit heeft gedaan. Kraay maakte er geen geheim van dat Hulshoff volgens de medische staf (de artsen Greep en Rodink) misschien begin september al weer fit zou zijn, maar dat hij een dergelijke snelle terugkeer niet waarschijnlijk achtte. Hulshoff zal dan ook tussen 7 en 25 augustus niet tot de spelerskern behoren die zeven vriendschappelijke wedstrij den gaat afwerken. Jan Mulder heeft zelf wel hoop erbij te komen. „Het gaat redelijk- Deze week nog verwacht ik weer mee te kunnen trainen. Na twee maanden rust ik in de zomer, ik dacht dat het goed voor mij zou zijn, heb ik mij op de eerste trainingsdagen teveel geforceerd. Ik kon het vooi mezelf niet opbrengen weer om een uitzonderingsbehande ling te vragen". Ajax gaf gisteren niet alleen een kijkje op de nog open staande problemen, ook de af gedane zaken werden aange stipt zoals het bereiken van een overeenstemming met Wim Suurbier en een prijsver laging voor de wedstrijden om de UEFA-cup. Penning meester Henk Timman: „Te gen Stoke City zullen wij toe gangsprijzen van ongeveer zes tot twintig gulden hebben. Wij moeten concurreren, wij moe ten wat doen om het publiek naar het stadion te trekken". Dat stadion zal vrijwel zeker het Olympisch Stadion zijn. Voor de uitwedstrijd in Stoke is nog niet alles in kannen en kruiken.Geliik met Stoke City - Ajax wor t vlak in de buurt Derby County - Servette ge speeld en vermoedelijk zal een van de twee duels een dag moeten worden vervroegd of verlaat. Ter gelegenheid van zijn 75- jarig bestaan op 18 maart zal Ajax een internationaal jeugd- Leon Schout (de beste slagman van deze middag) en Bertus Mulder gave honkslagen neer legden voor het Zeeuwse Honk en evenals in de vijfde en zes de werd in de zevende en acht ste inning de stand niet veran derd en bleef de eindstand op 53 in het voordeel van de Etten-Leurse ploeg. GEN VAN LEEUWEN (van een onzer verslaggevers) DIDAM-SCHIJNDEL Twee wieleramateursponsors die enkele weken geleden nog serieuze plannen koes terden om over te stappen op een professionele equipe, hebben hier intussen van af gezien. Zowel Ketting uit Di- dam als Jan van Erp uit Schijndel hebben besloten het volgend jaar opnieuw met een amateurploeg voor de dag te komen en de aan vankelijke plannen om met een, zij het tamelijk kleine, profformatie te komen laten schieten. Voornaamste oorzaak zou eenis kunnen zijn, dat de nieuwe sponsorreglementen die de KNWU aan het uit broeden is, aanzienlijk soe peler uitvallen, met name voor oudere renners en ren ners die al eens een profli centie hebben gehad en later weer eens naar de terugge keerd, dan aanvankelijk de bedoeling was. Zowel Ton Ketting als Jan van Erp laten namelijk in bedekte termen weten dat het mede aan dat nieuwe, overigens nog min of meer- geheime, sponsorreglement ligt, dat zij besloten hebben op de oude voet door te gaan. Voor beide sponsors zijn er daarnaast nog enkele andere redenen waaram zij van hun aanvankelijk voornemen hebben afgezien. Ton Ketting laat weten: „Mijn succesvol ste renner was Roy Schuiten en die ben ik intussen kwijt geraakt aan de profploeg van Peter Post. En, het zit er dik in, dat ook Aad van den Hoek naar Post vertrekt. Verder voelt Frits Schiir er gewoon niet veel meer voor om naar de profs over te stappen, omdat hij meer brood ziet in zijn baan die hij in ons bedrijf heeft. En nu het er naar uitziet dat de sponsorregeling wat soepeler wordt voor de oudere ren ners voelt ook Jan Aling er meer voor om amateur te blijven. Kortom, ik heb ei genlijk niet eens materiaal voor een profploeg", aldus Ketting, die overigens al eni ge tijid één prof in dienst heeft, de stayerskampioen Cees Stam. Voor Jan van Erp heeft het besluit om de profplannen te laten varen ook 'n financiële aohter.grond. De Rabobank, met wie hij samen een prof ploeg had willen opzetten, liet het namelijk afweten. Van Erp: „En voor mijn be drijf alleen is zo'n ploeg te begrotelijk, wil je het ten minste op een goede basis doen, dus inclusief sociale verzekeringen, etc.". Maar de Schijndelse tegelimporteur had ook nog andere beden kingen: „Het rendement van een kleine profploeg zoals mij die voor ogen stond, kan onmogelijk groot zijn. Daar ben ik wel achter gekomen, toen ik die zaak eens enige tijd gevolgd had. Er worden in tegenspraak tot allerlei beloften: veel te weinig crite ria georganiseerd in ons land en bovendien valt de publie ke belangstelling voor dat soort wedstrijden reuze te gen. Dat heb ik zelf een aantal keren kunnen consta teren. Bovendien staat het wél vast dat er geen Ronde van Nederland voor profs ge houden mag worden volgend jaar, zodat dan die mogelijk heid van reklame maken wegvalt. En als ik daar dan de grotere mogelijkheden voor mijn amateurploeg te genover stel dan is de keuze niet moeilijk te maken". toernooi houden. Voor de wed strijden die in verschillende plaatsen in Nederland worden gespeeld, zijn de jeugdploegen van Barcelona, Inter, Leeds United, Benfica, Feyenoord, PSV en FC Den Haag uitgeno digd. Hans Kraay zal voor de wedstrijden zijn ploeg samen stellen uit: doel: Schrijvers en Stuy., achter: Suurbier, Krol, Dusbaba, Blankenburg en Van Dord, midden: G. Mühren, A. Mühren en Haan, voor: Rep, Geels, Steffenhagen, Keizer en misschien Varga. Kraay: „Var- ga ls op dit,moment in Spanje en niet om daar vakantie te houden. Als hij een contract kan krijgen in Spanje is het mogelijk dat hij nog van onze lijst van 29 contractspelers voor het nieuwe seizoen zal verdwijnen. VELP (ANP) In het schaaktoernooi, om het open Nederlands kampioenschap dat in Velp wordt gehouden, zijn na de vijfde ronde hoofdklas ser Van der Vliet en de Zweed Kaiszauri nog ongesla gen. Van der Vliet greep de volle winst in het duel met Eddy Scholl, nadat deze door een vingervlugheid een vrij zekere overwinning had ver speeld. Kaiszauri wees medekoplo- pei Verholt bekwaam tenug hoewel Verholt in de eindfase een goede kans miste op remi se. De Finse meester Westen- nen moest tegen Ballon genoe gen nemen met remise terwijl Debarton (Argentinië), Ghiz- davu (Roemenië) en de Ne derlandse meester Cortlever vrij gemakkelijk tot een zege kwamen. De sensatie in de vijfde ron de was de nederlaag die de nationale snelschaakkampioen tegen Erica John van Baarle leed het damesschaaktalent Belle. De belangrijkste uitslagen van de vijfde ronde luiden: Kaiszauri (Zweden) Verholt 1—0, Scholl - Van der Vliet 01, Van Dop - Bengtsson (Zweden 10, Weserinen (Fin landBallow Gihizdavu (Roemenië) - Van Gorikum 10, Witmann (Oostenrijk) - Duichene 10, Debarnot (Ar gentinië) - Iversson (Zweden) 10, Vosselman - De Ruiter 10, Cortlever - Molenkamp 10, Schils (West-Duitsland) - Tolenaar 01. Stand na de vijfde ronde: 1/2 Kaiszauri, Van der Vliet 5 pnt., 3/4 Ghisdavu, Van Dop 4'/2 pnt., 5-12 Westerinen, Verholt, Debarnot, Vosselman, Cortlever, WIttmann, Tolenaar, Ballon 4 prn. (ADVERTENTIE) DUNSTABLE (UPI) Ge orge Best, de grillige voetbal ster van Manchester United en NoordUerland, die enkeie maanden geleden voor de tweede keer in zijn loopbaan de wedstrijdsport voor gezien hield, heeft weer gespeeld- Best kwam in actie met het team van Dunstable Town, dat speelt in de zuidelijke afde ling, in een vriendschappelijke wedstrijd tegen een reserve team van Manchester United Dunstable Town won het duel met 3-2- Best, die nog altijd „eigen dom" is van het naar de twee de divisie gedegradeerde Man chester United, speelde de vol le negentig minuten, maar maakte geen doelpunten. Het duel werd bezocht door 3-866 toeschouwers, die voor een re cette zorgden van 500 pond (ruim 3.100 gulden). Dat was minder dan de club Best moest uitbetalen voor zijn mee spelen. De team-manager van Dnstable Town, Bavry Fry echter, was dik tevreden- „Normaal trekken wij 53 be zoekers. Wij spelen al jaren in de onderste regionen van de zuidelijke afdeling. Er is voor ons nog maar één mogelijk heid en dat is naar boven", aldus Barry Fry, die er aan toevoegde, dat hij hoopt, dat Best een contract bij zijn club zal tekenen. „Als Manchester United daarin toestemt natuur lijk". 3 zekerheden ^garantie - ANWB-keuring- ^-servicepaspoort VOETBAL Roda Jc heeft de Deense international Steen Ziegler gecontracteerd- Zieg- ler, 24 jaar en een aanvallende middenvelder, speelde twaalf keer in het nationale team en is afkomstig van Hvidavre Kopenhagen-

de Stem | 1974 | | pagina 11