Ook zakelijke motieven voor handhaven van brandweerkorpsen Z.L.M. dreigt met harde acties tevre Tholen blijft zicli tegen terugkeer Slavenisser onderwijzer verzetten Z.-Vl A. FRANSE (KWAD ALS NIET AAN EISEN WORDT TEGEMOETGEKOMEN kerkdiensten Vrolijke Robur-KIoetinge TERNEUZEN HAD MOEILIJKHEDEN MEI WOON WAGENBEWONERS stad streek Muziek- korpsen komen jubil eum opluisteren Bromfietser in Goes gewond bij aanrijding Breskens Hulst EXCUHSiK VAN NFO-AEDKLlNt Droog Zaterdag 3 augustus 1974 Zaterdag 3 augustus 1 (Van een «nzer verslaggevers). KWADENDAMME Hoe wel b. en w. van Borsele de gemeenteraad nu officieel hebben voorgesteld het aan tal brandweerkorpsen terug te brengen tot zes, zetten sommige Borselse brand weerkringen de strijd tot be houd van acht korpsen voort. Eén van deze laatste voor vechters is waarnemend- brandweercommandant A. Franse van Kwadendamme. Volgens hem is de zaak nog niet beklonken en staan er zelfs verrassingen te wach ten. Over de aard van die verrassingen kan hij echter niets zeggen. „Dat zou ons alleen maar schade berokke nen", verklaarde hij. Toch wi'l de heer Franse noig wel een en ander kwijt. Allereerst een weerwoord op een opmerking van b. en w. in hun voorstel over de bij eenkomst met de vrijwillige brandweerlieden op 9 juli in 's Heerenhoek. De vrijwilli gers hebben daar gepleit voor behoud van acht korp sen in de gemeente Borsele. „Uit die pleidooien zijn voor ons geen nieuwe gezichts punten naar voren gekomen. De aangevoerde overwegin gen steunden op gevoelsmo- tieven, maar zakelijke motie ven waren daar niet bij" zo zeggen b. en w. De heer Franse ontkent niet dat gevoelens een rol speelden, maar volgens hem hanteerden de vrijwilligers wel degelijk zakelijke motie ven. Ze hebben punten van overweging te berde ge bracht, die in het voorstel van b. en w. buiten beschou wing zijn gebleven. Volgens waarnemend-com mandant Franse zijn de ge gevens inzake de rijtijd (de tijd waarbinnen de afstand naar de brand ban worden afgelegd), waarop het voor stel van b. en w. steunt, in theorie wellicht juist. Maar de ervaring is geheel anders. Ten eerste betoogt hij, dat de wegen in de gemeente hoofdzakelijk bestaan uit dij ken en polderwegen met vrij smalle rijbanen. Hierop is passeren of inhalen nauwe lijks mogelijk en zeker niet voor iemand die haast heeft. Dus ook de brandweer. En juist daarom is uitermate van belang, dat „de ervaring van de brandweerkorpsen in Borsele telkens opnieuw is, dat men de grootste moeite heeft en het soms bijna on mogelijk is bij een brandob- ject te komen. Want de smalle dijken en polderwe gen vertonen bij brandalarm al zeer snel het beeld van zich naar de brand snellende particuliere voertuigen. De brandweer diient deze meute vóór te zijn, hetgeen alleen kan zo leert de ervaring wanneer binnen twee mi nuten na alarm kan worden uitgerukt". Als men volgens de heer Franse niet binnen twee minuten kan uitrukken, dan zijn de rijtijidigegevens waarop b. en w. zich base ren, in de praktijk absoluut niet waar te maken. „De eer ste twee minuten zijn pri mair belangrijk. En gezien het speciale geografische ka rakter van Borsele is men zonder meer op bl-u-seenhe- den aangewezen, die een kortere aanrijroute tijd( heb ben, wil men de bevolking een reële kans geven op brandbestrijding", aldus de heer Franse. Eén ander belangrijk ele ment, wat b. en w. volgens de heer Franse verwaarloosd hebben, is de gemiddelde pa raatheid welke de diverse korpsen n.u hebben. Die ge middelde paraatheid is niet onderzocht. Het kost nu al moeite bij elk korps om overdag en in de weekenden het nodige aantal mannen bijeen te krijgen bij branda larm. Door de week omdat de pendel enorm is toegeno men. Vele mannen werken niet meer op hun eigen dorp. Bij vermindering van het aantal korpsen maakt die moeilijke paraatheid de brandbestrijding alleen maar tot een groter probleem. Daarom zou -met name de paraatheid gereorganiseerd moeten worden volgens de heer FYanse. Wat nu gepland' wordt, betekent slechts ver mindering van paraatheid. Tenslotte de heer Franse over de indeling in zes ge bieden. Deze gebieden zijn bepaald dioor een cirkel met een straal van vier kilometer te trekken rond de kernen Baarland, Borssele, 's-Gra- venpolder, Hei-nkenszajnd, Nieiuwdorp en Ovezande. De ze cirkels overlappen elkaar en er ontstaan nagenoeg geen witte vlekken, dat wil zeggen gebieden die buiten de directe hulpverlening van een brandweerkorps komen te liggen. Waarnemend-com mandant Franse toont op de kaart echter aan, dat in elk géval een gehele kern als Ellewoutsdi-jk in het voorstel van het college een witte vlek is. Bovendien heeft Borssele slechts een halve cirkel want de rest is Wes- terschelde. In deze halve cir kel is Borssele de enige kern. Baarland heeft ook maar een halve cirkel. Trekt men eoh-ter rond Kwaden- daimme een cirkel met een straal van vier kilometer, dan vallen daarin zeven dor pen. De heer Franse heeft' voor zichzelf de normen van b. en, w. consequent doorge trokken en dan zou Borsele met slechts vijf brandweer korpsen kunnen volstaan. Dit heeft bij op de kaart uitgete kend. De heer Franse zegt gaan deweg steeds sterker de overtuiging te hebben gekre gen, dat het huidige reorga nisatievoorstel van het ge meentebestuur niet g'eba- seerd is op zuiver technische en geografische gronden. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Zeeuwse Landbouw Maatschappij, die de geor ganiseerde boerenstand in Zeeland en West-Brabant omvat, zal op de demonstratieve protestvergadering, die volgende week za terdag in Utrecht wordt gehouden, voorstellen dat alle Neder landse boeren het betalen van belasting op de voorheffing-1975 staken. Bovendien bereidt de ZLM een actie-programma voor, dat zal worden uitgevoerd als de. den ingewilligd. ji.j„..1 nu n;;M demonstratie van zaterdag a.s. onvoldoende effect sorteert. Tot één en ander is gisteren besloten in de hoofdbestuurs vergadering van de Z.L.M. in Goes. Er wordt op gerekend, zo vernamen wij na afloop, dat vrijwel alle Zeeuwse agra riërs volgende zaterdag naar Utrecht zullen trekken om daar hun eisen op tafel t leggen. Deze eisen zijn gisteren reeds door het Z^,M-hoofd'be_ stuur geformuleerd. Voor de tocht naar Utrecht heeft de Z.L.M, bij voorbaat alle nog' beschikbare autobussen in Zeeland gereserveerd. Het is in de geschiedenis van de Z.L.M. een unicum, dat men de .leden tot massaal protest oproept. Maar, aldus de secre taris van de Z.L.M., ir. D. Luteijn, de toestand is dan ook catastrofaal aan het wor, den. Het hoofdbestuur van de ZLM formuleerde gisteren een eisenpakket, alsmede een aan tal dreigementen voor hardere acties voor het geval de eisen van de boerenstand niet wor- (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Het programma ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de fanfare St. Ceacilia ie vast gesteld. Deze feestdag, die op zaterdag 17 augustus werd- -gepland, zal beginnen met een receptie van 12.30 uur tot 14.00 uur in de Jeugdhoeve. Aanwezig zijn dan behalve het jubilerende korps zelf: Jong Eutherpe uit Heinkenszand, het muziekkorps uit Zonne- maire, koningin Juliana uit Baarland, Mozart uit Yerseke, de Echo uit Wilhelminadorp, Eutherpe uit Heinkenszand, de majoretten uit 's Heerenhoek, de drumband Mozart uit Yer seke en de fanfare Vlijt en Volharding uit Souburg. Om 13.30 uur stellen deze korpsen zich voor de Jeugd hoeve op waarna een rondgang door het dorp volgt. Na deze rondgang zullen de korpsen afzonderlijk concerten geven in de kiosk op het platform aan de brandvijver. Om de muzikanten de gelegenheid te geven de inwendige mens te versterken, zal de Jeugdhoeve de gehele dag open blijven. Na de concerten wordt een uur pauze gegeven Om 19.45 uur verzorgen de 's-Heerenhoekse majoretten een show met medewerking van de drumband Mozart uit Yerseke en de drumband van de fanfare St. Ceacilia in nieuw kostuum. Na de show van de 's-Heerenhoekse majo retten volgt een muzikale show, die gepresenteerd wordt door het fanfarekorps en drumband Vlijt en Volharding uit Souburg. De feestvreugde voor St. Ceacilia wordt in De Jeugdhoeve voortgezet met een bal, dat tot in de kleine uurtjes zal duren. Hieraan ■verlenen The Old Camerads muzikale medewerking. Dit zijn de eisen van de Zuid.West Nederlandse geor ganiseerde landbouw: Verhoging van de prijzen a-f- boerderij van de garantiepro dukten met circa 15 procent, te bereiken door een tussen tijdse verhoging met 4 pro. cent. alsmede een gewijzigd marktbeleid, zodat de richt prijzen ook werkelijk gehaald kunnen worden; Met onmiddellijke ingang verhoging van de BTW op land'bouwprodukten met vier procent tot dat de prijzen van de garantieprodukten voldoen de zijn verhoogd; Exrie tegemoetkoming voor de sterk gestegen kosten vai> prochiktiemiddelen als energie, meststoffen en gewasbescher. mingsniiddelen. Verlichting van de belasting druk voor zelfstandigen en uitstel van belastingbetaling gedurende een half jaar. Het tot dusver gevoerde overleg heeft volstrekt onvol doende resultaten opgeleverd zegt het ZLM-hoofdbestuur in een officiële verklaring. „Daardoor zijn de ordelijke acties in vele regio's en do landelijke protestmanifestatie in Utrecht volledig gerecht vaardigd". Het bestuur zegt verder: „Hoewel wij in eerste instantie de voorkeur gever, aan protest-acties waarbij zo weinig mogelijk particulieren worden benadeeld, achten wij hardere acties onvermijdelijk Ind'ien duidelijke toezeggingen en maatregelen van de ove'. heid achterwege blijven". In dit licht heeft het hoofd bestuur van de Z.L.M. dan ook besloten een dringende oproep tot al haar leden te richten om massaal deel te nemen aan de landelijke protestbijeenkomst te Utrecht. De ZLM zal voor het vervoer zorgdragen. Ver der werden nog de volgende besluiten genomen: Op de landelijke manifesta. tie zal de Z.L.M. voorstellen dat vanaf zaterdag 10 augustus alle boeren en tuinders in Ne derland hun belastingbetaling zullen opschorten totdat de re gering aan hun eisen tegemoet is gekomen; Het secretariaat van de Z.L.M. krijgt opdracht om in overleg met plaatselijke bestu. ren en leden van afdelingen en kringen actie-programma's voor te bereiden, voor het ge val ook na de landelijke mani. festatie voortgezette actievoe ring noodzakelijk zou blijken te zijn: Aan de drie centrale land bouw-organisaties zal worden voorgesteld om met onmiddel. lijke ingang een centraal ac tiecentrum te stichten, waar een voortgezet actieprogramma op landelijke schaal wordt voorbereid, voor het geval dat in de komende weken niet aan de eisen van de landbouw wordt voldaan. Vanuit dit ac tiecentrum kunnen dan tevens zonodig adviezen en onder steuning ten behoeve van eventuele regionale acties worden gegeven. Het hoofdbestuur toonde zich verheugd, dat de drie centrale landbouworganisaties zich unaniem achter een landelijke protestmanifestatie hebben geschaard en daarbij de door het K.M.L.C.-hoofdbestuur ge formeerde eisen hebben over. genomen en dringen krachtig aan op voortzetting van de nu aamvi"ige solidariteit binnen de geliele landbouw. (Van onze correspondent). HEINKENSZAND De heer Ponteuagel voorzitter van de Stichting Opbouw West- Zuid Beveland reikte gisteren aan Marian Bake en Kitty Rottier de eerste prijzen uit voor hun prestaties bij het kindervakantiewerk. Mariëtte Zuidweg en Corinne Dekker mochten hiervoor de tweede prijs in ontvangst nemen. Aan het kindervakantie werk, dat in Heinkenszand vanaf maandag tot gisteren geduurd heeft, namen in totaal 100 kinderen deel. De initia tiefneemsters waren de dames De Koster, Noteboom en Ilio- han. Deze dame» kregen veel hulp van de ouders. Mede ook door de medewerking van ou dere jongens en meisjes verd deze tak van jeugdwerk een succes. De eerste twee dagen van het kindervakantiewerk wer den besteed aan handenarbeid, zoals het maken van tekenin gen enz. De overige dagen wa ren bestemd voor sport en spel en de laatste dag bouwde men hutten en bakte men pan nekoeken op het terrein voor de sporthal. (Van onze correspondent). GOES Zaterdagmiddag om halfdrie ontvangt Robur op het sportpark Het Schenge in Goes de zaterdagclub Kloetin- ge voor het spelen van een oefenwedstrijd. Kloetinge komt in de komende competi tie uit in de derde klas KNVB. Behalve de wedstrijd tussen de eerste elftallen voor genoemde clubs staan ook de volgende wedstrijden op het programma: Robur 2 - Kloetin ge 2, en Robur 3 - Kloetinge 3. (Van een onzer verslaggevers) GOES de 17-jarige G.V. afkomstig uit Kamperland is gisteren aan beide polsen ge wond geraakt en in het Sint- Johannaziekenhuis te Goes op genomen nadat hij met zijn bromfiets in aanrijding was gekomen met een uto bestuurd door de 24-jarige Goesenaar J.B. Ce jongeman kwam op zijn bromfiets een garage aan de M.A. de Ruyterlaan uitgereden en botste daarbij pardoes op de auto van J.B. die zich op de rijbaan bevond. De auto werd flink beschadigd. De verwondingen van de Kirc- perlandse jongeman zijn niet van ernstige aard. Geldbakje gestolen Een tweetal jongens van 15 en 12 jaar afkomstig uit Breda wor den ervan verdacht bij Van H. het geldbakje van de kranten standaard te hebben meegeno men. De rijkspolitie heeft de daders aangehouden. GON De Gehandicapten Organisatie Nederland afd Zeeland laat vandaag (zater dag) een lezing houden door dr. A. Bom uit Veere. Hij zal spreken over het onderwerp „revalidatie". De bijeenkomst vindt plaats in „Den Dullaert" te Hulst en begint om 2 uur. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De Terneu- zense gemeentepolitie heeft de laatste dagen heel wat moeite gehad met ee aantal woonwa genbewoners dat dinsdagavond in vijf caravans en auto's op het Schoolplein te Terncuzen neerstreek. Woensdagmorgen kregen zij de aanzegging weg te gaan. Na'enkele moeilijkheden met de gemeentelijke sociale dienst verdwenen er drie wa gens. De overige woonwagen bewoners bleven met twee ca ravans in Terneuzen achter. Donderdag werden de wa gens op last van het college van burgemeester en wethou ders weggesleept en naar de Axelse Sassing gebracht, maar donderdagavond kwam men weer terug om een'standplaats te kiezen bij het kantoor van het ziekenfonds te Terneu zen. Vrijdagmiddag werden z:j weer weggesleept waarna de gezinne uit protest bij sociale zaken een sit downactie be gonnen onder het motief dat de gemeente Terneuzen de wagens in beslag genomen had. Zij eisten een nieuwe wagen of geld daarvoor. Tens- lotte werd met burgemeeüter Aschoff een overeenkomst be reikt en vertrokken zij weer naar de Axelse Sas-sin-g, van waar zij later richting Be'gië vertrokken. (Van een onec verslaggevers) DEN HAAG „De ge meente Tholen blijft zich te gen terugkeer van de heer Bosloper naar de Openbare Lagere School in Stavenisse verzetten, omdat zij ervan overtuigd is dat met die terug, keer de belangen van het on derwijs niet gediend zijn" Dit betoogde mr. H. Bruin uit Middelburg gistermiddag in de Raad van State in de behande ling van de zich nu ai 7 jaar voortslepende affaire.Boslo- per. Zoals De Stem uitvoerig heeft bericht werd de heer Bosloper in 1967 na onenig heid met de vrouw van het toenmalige schoolhoofd P. Rentjes van de school verwil derd. Tal van psychiaters en onderwijsdeskundigen hebben zich sedertdien met deze zaak bezig gehouden. De een ver klaarde de heer Bosloper ge. schikt om het beroep van on derwijzer uit te oefenen, de ander zeer ongeschikt. Op 1 mei vorig jaar kreeg de heer Bosloper van de gemeente Tholen, waartoe Stavenisse sinds 2 jaar behoort, onge vraagd eervol ontslag wegens ongeschiktheid". Tegen dat besluit tekende de onderwijzer- op-non-actief beroep aan bij land, die in januari van dit jaar de gemeente Tholen in het gelijk stelde en het beroep van de heer Bosloper onge .grond verklaarde. Van dat be. sluit is de Stavenisser onder wijzer in beroep gegaan bij de Raad van State. Zijn raadsman, mr. J Bre. keimans uit Roosendaal wees erop, dat mr Bosloper van 1941 tot 1967 voor de klas heeft gestaan In al die jaren zijn nooit aanmerkingen ge weest Dan zijn er moeilijkhe. den en moet Bosloper de laan uit omdat hij niet geschikt zou zijn voor het onderwijs Bar en boos vond mr Bre keimans het, dat de gemeente Tholen zich nooit ,v3+ heeft aangetrokken van d« uitspraak van de centrale raad van be roep, dat de heer Bosloper wel geschikt is voor het vervu'len van de betrekking van onder, wijzer „Tholen wil de man in ieder geval kwijt", aldus mr Bre- kelmans, die felle kritiek had op een brief van de vroegere inspecteur van het Lager On derwijs in Goes, de heer Frantzen, waarin de heer Bos loper als een onbekwaam on derwijzer wordt afgeschil derd „De heer Frantzen neeft die brief in 1972 aan zijn op volgster geschreven Hij was toen al jaren weg uit Goes In die brief zegt hij onder meer diat Bosloper, nadat deze met ziekteverlof was gezonden nog voor de klas heeft gestaan Pertinent onjuist en van dat soort onjuistheden wemeh het in die brief", aldus de raads man van de heer Bosloper Mr Brekelmans vond het maar vreemd dat. inspecteur Frant. zen nooit op de persoonskaart van Bosloper had vermeld dat hij Bosloper ongeschikt achtte voor het onderwijs Mr Bruin, de raadsman van de gemeente Tholen. bestreed dal In fe bruari 1967 heeft Frantzen Bosloper als een ..hopeloos ge. va!" getekend", zo zei hij Volgens mr Brekelmans. wil orthodox-gereformeerd Sta venisse die niet gereformeede en gescheiden schoolmeester niet accepteren. Daarin zit een stuk van de spanningen Triest vond hij het, dat de gemeente Tholen sinds een maand geen salaris meer betaalt had aan zijn cliënt Op de vraag van staatsraad H de Roos, die de zitting presideerde, of dit in derdaad het geval is, ant woordde de Thoolse wethou der van onderwijs, de heer C Moerland, die de behandeling van de Zaak bijwoonde, dat hem dit niet bekend was, „Als het zo is, heeft Tholen een fout gemaakt, ik zal dit van daag nog regelen" beloofde de wethouder Overigens ontken, de de heer Moerland dat de geloofsovertuiging van de heer Bosloper een rol in deze affai re heeft gespeeld Zowel mr Bruin, als de ver. legenwoordi'ger van gedepu teerde staten van Zeeland n-r D. Vos, constateerde dat er met de Stavenisse -nderw fier tal van moeilijkheden zijn ge weest Mr Bruin vond dat de gemeente Tholen juist gehan deld heeft Staatsraad De Roos wilde nog weten of sinds 1967 ooit geprobeerd is om de ge schiktheid van de heer Boslo. per als onderwijzer te toetsen Dit bleek niet het geval te zijn Rooms Katholiek Axel, H. Gregorius de Grote, tel. 19.00, uur.. 01155-1532, zondag 9.00 zaterdag en 11.00 Aardenburg, O.L.V. tenheme lopneming, zaterdag 19.00, zondag 9.00 en 10.00 uiu-r. Biervliet, H. Maria Onbevl. Ontv., tel. 01152-282, zater- 19.00, zondag 10.00 dag uur. Breskens. H. Barbara, 01172-1587, zaterdag en 19.00 uur, zondag tel. 17.00 10.00 uur. Cadzand, Toeristenkerk, zater dag 19.00 en zondag 9.00 uur. Clinge, Parochie H. Henricus, zaterdag 19.00 en zondag 8.00,10.00 en 11.30 uur. Eede, Dorpsplein, zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Goes, H. Maria Maagid, tel. 01100-6754, zaterdag 19.00 en zondag 8.30 en 10.00 uur. De Hoogte, Populierstraat, zondag 11.30 uur. Groenendijk, H. Martinus, tel. 0114.8-382. Zaterdag 18.30, zondag 7.30, 9.00, 10.30 en 17.00 uur. Hansweert, O.L.V. Onbev. Ontv. Zaterdag 18.00, zon dag 8.00 en 11.00 uur. 's-Heerenhoek, Sint-Willibrar- dus, tel. 01105-264. Zaterdag 19.00, zondag 7.30, 9.10 en 10.30 uur. Heinkenszand, H. Blasius. tel. 01106-1216. Zaterdag 19.00, zondag 7.30, 9.30 en 10.30 uur. Hoek, H. Kruiskerk, zaterdag 10.00 en zondag 10.30 uur. Hoofdplaat, H. Eliigius, zater dag 19.00 en zondag 9.00 uur. Hulst, H. Willibrordus, tel. zondag 8.30, 10.00, 11.30 en 17.00 uur. Kamperland, Molenhoek, zon dag 10.30 uur. Koewacht, H. H. Philippus en Jacobus, tel. 01146-360. Za terdag 19.00, zondag 8.00 en 10.00 uur. Kwadendamme, H. Bonifaclus, tel. 01194-219. Zaterdag 19.00, zondag 8.00 en 19.00 uur. Kruiningen, hotel De Koren beurs, Markt, zondag 11.15 uur. Lewedorp, H. Eligius, tel. 01196-12336. Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 uur. Middelburg, r.-k. kerk. zondag 8.00 en 10.30 uur. Parochie kerk (Lombardstraat). Za terdag 19.00 uur, eucharis tieviering Kerkcentrum. R.-k. kerk Middelburg, De Hoeksteen, 3.1.30 uur, eucha ristieviering. Oostburg, H. Eligius, tel. 01170-2003. Zaterdag 19.00, zondag 8.30 en 10.30 uur. Ovezande, O.L.V. Hemelvaart, tel. 01195-214, zondag 8.00 en 10.00 uur. Philippine, zaterdag 19.00 zondag 7 30 en 10.00 uur. Rilland-Bath, zaterdag 19.00 uur. zondag 10.00 uur. Sas van Gent, H. Maria He melvaart, tel. 01158-1661. Zaterdag 19.15, zondag 8.30, 9.30 en 11.00 uur. Sasput, zaterdag 17.00 uur, zondag 9.00 uur. Schoondijke, zaterdag 19.00 uur, zondag 10.00 uur. Slijkplaat, Hulpkerk, zaterdag 17.00, zondag 8.30 uur. Sluis, St-Jan de Doper, tel, 01178-208. Zaterdag 19.00 uur. zondag 8.00 en 10.00 uur. Sluiskil, Ant. van Padua, tel. 01157-418. Zaterdag 9.00 en 10.45 uur. Terneuzen, H. Willibrordus, tel. 01150-2327. Binnenstad, zondag 11.45 uur. Triniteits- kerk, zaterdag 19,00 uur. Zondag 9.00 en 10.15 uur. Kruiskerk: (Hoek) zon dag 10.00 uur. Opstandiings. kerk, zaterdag 19.00 uur, zondag 9.30 en 11.00 uur. Vlissingen Parochiekerk Sin gel. Zaterdag 19.00 en zon dag 8.30, 10.00 en 12.00 uur. Open Ho1 Pauwenburg, zon dag 11.00 en 19.00 uur. Souburg, zondag 10.30 uur, in Martinusschool. Irenestraat in Oost. Zaterdag 19.00 uur. in West. Westdorpe, H. Maria Visitatie tel. 01158-527. Zaterdag 19.00, zondag 8.00 en 10.00 uur. IJzendijke, O.L.V. Tenhemel opneming, tel. 01176-284. Zaterdag 19.00, zondag 8.30 en 10.30 uur Zandstraat zaterdag 19.15 uur. Yerseke, H. Anna, zaterdag 19.15 en zondag 9.45 uur Voor 01130-1363 (Hans- weert, zondag 10.00 uur) Zuiddorpc, zaterdag 1715 uur. Prot. diensten ZATERDAG 3 AUGUSTUS VOLLE EVANGELIEGEM Goes, Evangeliecenti-um, Wijn gaavdstraat, 19-30 uur: speci ale Intrakerkelijke opwek- kings- en evangelisatie- dienst Vüor i'.-'J. .TiTI ZONDAG 4 AUGUSTUS NED. HERV KERK \ardenhurg, 1030 uur: da H Valk- Axel, 10.00 uur: ds- P- J- Pen- nings- Biervliet, 9-30 uur: ds- W Meeuse- Breskens, 9-30 uur: ds- Pb J Leenmans. Cadzand, 9-30 uur: ds W van Wijngen, 11-00 uur: Duitse dienst, Pfarrer Schueh- Groede, 9-30 uur: de heer G Sinke Hoek, 10.00 uur: ds- W- J- van Meeuwen- H A- Hontenisse, 9 00 uur: Da H B de Neeling. Hoofdplaat, 1100 uur: Ph- J- Leenmans- Hulst, 10-30 uur: ds- A- gersdijk- Nieuwvliet, 11-00 uur: de G- Sinke. Oostburg, 10-00 uur: ds- G Geurtsen- H-D- Retranchement, 9-30 uur: dj j| W- Schokking. Sas van Gent, 9 00 uur: dt 1 L- v.d- Eijk- 11 Schoondijke, 9-30 uur: <j9. A- L- Brinkman- St.-Anna ter Muiden, 11.0Q uu,i ds. C. Balk. St.-Kruis, 900 uur: H-Valk- Sluis, 9.3-0 uur: ds- C- Balk- Sluiskil, 10-30 uur: ds- j, 1 v-d- Eijk- H-D- Terneuzen, Grote kerk, m uur: ds- G. C- Vijzel^ H-D. Goede Herderl® 10-00 uur: d-s. W- S- Evti hui-s, 19 00 uiur: da- H- B- 4 Neeling. Opstandingske; 9 00 uur: ds- H- R- J- r ®a- m Waterlandkerkje, 10-45 uur: heer I- Verduijn- IJzendijke, 9-30 uur: de heer; Verduijn. Zaamslag, 10-00 uur: ds- G- Korevaar- Zuidzande, 11-00 uur: di 1 Meeuse- GEREF- KERK Terneuzen, Noordstraat, uur: ds. P- vd- Veen. Op! standingskerk, 10-30 E 17 00 uur: ds. P. Veen- CHR GEREF- KERK Zaamslag, 10 00 en 14-30 uur: -ds- D- J- van Vuuren- GEREF KERK (V%. maakt) Axel, 10-00 en 15.00 uur. A- Veefkin-d- GEREF- GEMEENTE Hoek, 9.30 en 14-00 uur: Lte- dienst- Terneuzen (Vlooswij-kstrail!, 9-30, 14 00 en 18-00 ui: Leesdienst GEREF- GEMEENTE (Syno daal) Axel, 10-00 en 14-30 uur Leesdienst- Terneuzen (Frans Halslaati, 10-00 en 15 00 uur: ds- 1 Ravenswaay. OUD GEREF GEMEENTE Terneuzen, 9-30, 14 00 en li uur: d-s- A. de Reuver- LEGER DES HEILS Terneuzen, 9.30 uur: Bidsto 10-00 en 19-30 uur: Samen komst- VOLLE EVANGNLIE GEM. Goes, Evangeliecentrum, Wijn- gaardstraat, 10-15 uur: Ge- zinssamenkomst- Goes, Goes ziekenhuizen, rochie Goes, parochie ÓÏ- Beveland- Zon-dag van 12.01- 24 00 uur: B- Nieuwe Weme, Kloetingseweg 47 te Goei tel- 01100-5510- Zak van Z-Beveland; van 12.00-24-00 uur: C- Kroon, Deken Holtkamp- straat 11 te 's-Heerenhot't tel- 01105-1264- TOERISTENZIELZORG CADZAND R-K- Toeristenkerk, zaterda; I] 19-00 uur, zondag 900 a 10-00 uur- Ned. Herv. kerk, zondag 11-11 uur: Duitstalige kerk-1 dienst- DISHOEK - KOUDEKERK! Toeristenkerk, zondag M uur- DOMBURG Bijkerk, zaterdag 19-00 uur- Recreatieterren, zondag 10,1! uur. KAMPERLAND Toeristenkerk, Molenweg Zaterdag 19-00 u-ur, zondaj 10-00 uur- KORTGENE Ned- Herv- kerk, 19-00 uur- OOSTKAPELLE Ned- Herv- kerk, 19.00 uur- VEERE Ned Herv kerk, 19-00 uur- VROUWENPOLDER Toeristenkerk, Fort den Haai- weg, zaterdag 19 00 W-| zondag 10.00 uur. WESTKAPELLE Toeristenkerk, Bazienstraai, zaterdag 19-00 uur, zondaS 10-00 uur- ZOÜTELANDE Toeristenkerk, Bosweg 18, terdag 19-00 uur, zondal! 10-00 en 19-00 u-ur- PAROCHIEKERKEN Goes, Hoofdkerk, Singelstraai- zaterdag 19-00 uur, zonda! 3-30 en 10-00 uur. De te, Populierenstraat Goer Zuid. zondag 11-30 uur- Middelburg, Hoofdkerk, Lom bardstraat 1, zaterdag WJ uur, zondag 10-30 en uur- Hoeksteen, Roozenbwl' I laan, Middelburg-Zuid, dag 8.30 uur- O- en W- Souburg, Kerklaa»] 19 in West, zaterdag 1" uur, zondag 10-30 uur V'is°:ngen, Hoofdk-rk. Si!#| 106. zaterdag 19.00 uur. dag 8-30, 10.00 en 12-00 uur I Openhof, Alex Gogelvfijl Paauwenburg, zondag e,n 19-00 uur- zaterdai zatcrii (Van een onzer verslaggevers) OVEZANDE De afd-elin? West-Zuid-Beveland van Nederlandse Fruittelers 0r»s' nisatie brengt op donderdag augustu-s een bezoek as® proeftuin te Wilhelminadorf De excursie van de NFO-at»4' ling begint om 19.00 u-ur. 0 Dreigend rukten de trai (Van een HULST - TERNEUZEf mers aan de grootscheep. praktisch driekwart van woorden tekort om hun te uiten. Overal langs de v- wereerde toeschouwers, tt zende veelal vrolijke, sou vaak met hartstocht clax gingen misschien wel duiz dat het „tof zat", de drem In de plaatsen waar m stopte, Terneuzen op de Ax> se Dam, Sas van Gent bij grens en Perkpolder, de vee haven, kreeg publiek de ka om met de deelnemers aan manifestatie te converserl (voor zover mogelijk). Ni gauw zou men de indruk kri ger met een bloedserieus zeischap te doen te hebb De boeren waren een dagje 1 en vermaakten zich opperhel Er werd gelachen en veelj zelfs optimistisch in de to komst gekeken: „Het is 1 niet meer te stuiten. De ma nen zijn overal vandaan gek men. Ik verwacht wel wat vfl deze actie, die bedoeld is 1 Vooruitzichten voor zond; en maandag opgesteld door h KNMI op vrijdag om 18. uur. Overwegend droog met zoi nige perioden. Weinig verai dering m temperatuur. Weersvooruitzichten In c' fers gemiddeld over Nede land. Voor zondag: aantal un zon: 2 tot 11, min. temp. or streeks 14 graden, max. tem; omstreeks 21 graden, kans een droge periode van mi stens 12 uur 90 procent, ka op een geheel droog etmaal procent. Voor maandag: aantal u zon 0 tot 9, min. temp: streeks 14 graden, max. tem] omstreeks 21 gra-den, kans 1 een droge periode van mii stens 12 uur: 90 procent, ka: op een geheel droog etmaal procent. De waterhoogten van vrl dagmorgen meegedeeld do;, rijkswaterstaat: Konstanz 4-1 min 3, Rheinfelden 287 min I Straatsburg 285 onv., Plitterl dorf 452 plus 6, Maxau 5( Plus 5, Plochingen 137 on Manheim 322 min. 7, Steinba( !21 min 11 Mainz 315 min Bingen 185 min 7, Kaub 2 min 8, Trier 192 min 33. K blenz 221 min 9, Keulen ll mm 8, Ruhrort 358 mni 11 Lobith 986 min 17, Pannerde; kop 951 mlIi 17, Nijmegl 786 min 17, IJssel-kop 862 m 10 Eefde IJssel 400 min 1 Deventer 275 min 13. Monsj 440 olus 2, Borgharen onv BelfeM 1085 min 4, Gr e bfned^r slu:« ,500 min 4. ^MORGEN, zondag 4 augi ®e7gen op Zoom 4.37 Hansweert 3.54 en 16.00 lei-neuzen 3.19 en 15.24 Vlissmgen 2.44 en 14.53 wemeldinge 4.27 en 16.45. Maandag 5 augustus f,eS!en O'P Zoom 5.13 4 .26 Hansweer, 4.30 en 16.35 lei-neuzen 3.54 en 15.58 Vhssingen 3.18 en 15.26 Wemeldinge 5.03 en 17.16.

de Stem | 1974 | | pagina 2