Metaal en Chemie ja Kanaalzone Éten om personeel te springen Redactie Speuleriëekrant werkt op volle toeren UITSLAGEN VAN SCHIETINGEN De Stem De Vrije Zeeuw Voetballers strijden om suikercup Vechtpartij in Middelburg Bouw mts in Hof Zeldenrust is gestart RADIOPROGRAMMA VANUIT SPEULERIËE JACK HAMELINK WINT SONGFESTIVAL OP SPEULERIËE stad streék r Honderd arbeidsplaatsen open Hoofd mavo in Terneuzen dient ontslag in W. van Walraven benoemd aan huishoudschool EERSTE PAAL GOEDKOPE WONINGEN AAN KERKHOFLAAN Middelburg Terneuzen Goes Donderdag 1 augustus 1974 De sterk gestegen vraag naar personeel blijkt uit de volgende vergelijkende cijfers: eind juni vorig jaar registreer de het gewestelijk arbeidsbu reau in Terneuzen een vraag van 4 werknemers in de che mische sector., een jaar later is deze vraag gestegen tot 72. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De grote metaal- en chemische bedrijven in de kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen hebben op het ogenblik moeite om nieuwe arbeidsplaatsen te doen bezetten. Er is bij de verschillende ondernemingen een vraag van rond honderd werk nemers op het meer technische vlak. In de metaalsector nam de vraag naar werkkrachten zelfs toe van 41 in juni 1973 tot 299 eind juni van dit jaar. Het aanbod blijft echter daarbij ver achter. De aanlbodcijfers van het arbeidsbureau waren eind juni 6 voor de chemie ein 37 voor de metaal. Dow Chemical kan momen teel 75 man best gebruiken. Vooral naar operators en jon gelui di'e voor deze functie opgeleid willen worden is er veel vraaig. Naast de werving via advertenties is Dow sinds 1 mei van dit jaar een eigen operatorsopletding begonnen, die twee maanden duurt, om aan de behoefte tegemoet te komen. Verder worden bin nenkort buiten Zeeuwsch- Vlaanderen voorlidhtiragsavon- den over het werk van opera tor en van de meer geschoolde functies bij Dow in Terneuzen gegeven. Men mikt daarbij ook op Zeeuwen die er voor voélen naar hun geboortegrond terug willen keren. De Nederlandse Stikstof Maatschappij in Sluiskil heeft plaats voor 20 tot 25 mede werkers voor haar procesin dustrie. Ook de NSM tracht buit ten Zeeuwsch-Vlaanderen, met name in Limburg, personeel te werven om deze vacatures te bezetten. Het resultaat daar van in Limburg was evenwel nihil. Niettemin schept het ge brek aan aanbod geen al te grote problemen bij de NSM, zo deelde een woordvoerder van dit bedrijf meek Er wor den nogal wat open plaatsen bezet door mensen die de ei gen opleiding van het bedrijf hebben gevolgd. Als een van de redenen waarom aan de grote vraag naar technisch personeel bij de metaal- en chemische be drijven maar gedeeltelijk vol daan kan worden noemt het arbeidsbureau de ploegen- en continudienst, die niet door ie dereen wordt gewaardeerd of waarvoor niet iedereen even geschikt is. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Zater dag wordt in het sportpark de Vaicke in Sas van Gent het tweede Suiiker Unie-voetbal toernooi gehouden. Er nemen acht heren- en twee dames teams aan het toernooi deel. De wedstrijden beginnen zater dagmorgen om 9.20 uur. De aftrap wordt verricht door ir. R. van Krevelen, lid van de hoofddirectie van de Suiker Unie. Bij de heren zijn de deelne mende elftallen uit de suiker fabrieken van Dinteloord, Gro ningen, Puttershoek, Roosen daal, Zevenbergen, Sas van Gent, de centrale organisatie van de Suiker Unie te Rotter dam en Van Gilse Kandijfa- bniek uit Roosendaal in twee poules ondergebracht. De win naars van de poules zullen strijden orn de Suiker Unie- cup. Het damesvoetbal blijft bij gebrek aan meer teams beperkt tot een wedstrijd tus sen de ploegen van Dinteloord en Sas van Gent. Het eerste Suiker Unie-voet baltoernooi werd in 1972 ge wonnen door Dinteloord. De deelnemers uit Sas van Gent waren destijds zo enthousiast over de organisatie van het toernooi dat zij zich voorna men het evenement in 1974 te organiseren. Mede in verband met het feit dat de Suiker Unie-fabriek in Sas van Gent dit jaar baar 75-jarige bestaan viert, gaf de hoofddirectie haar fiat aan dit plan. Elke wedstrijd duurt twee maal 15 minuten. Het toernooi wordt opgeluisterd door de harmonie Verenigde Vrienden en het majorettenkorps The Arno's. De prijsuitreiking vindt plaats tijdens een afsluitende feestavond in het restaurant van het domein de Puyen- broek in het Belgische Wach- tebeke. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heer M.L. van Vugt heeft bij het Termeuzense gemeentebestuur ontslag gevraagd als hoofd van oe gemeentelijke mavoschool De Branding en wel met in gang van 1 oktober 1974. Zoals bekend is deze school met in gang van het schooljaar 1974- 1975 ingebracht in de rijks scholengemeenschap Petrus Hondiius. De heer Van Vugt heeft na een pensioenkeuring besloten per 1 oktober a.s. met vervroegd pensioen te gaan. B en W stellen de gemeenteraad voor de heer Van Vugt per die datum eervol ontslag te verle nen als directeur van de ma voschool De Branding. Vorige maand herdacht de heer Van Vugt het feit dat hij 25 jaar aan deze onderwijsinrichting was verbonden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heer W van Walraven, hoofd van de openbare basisschool De Wiekslag in Terneuzen, heeft nel gemeentebestuur verzocht hem per 1 spetember a.s. ont- slaig te verlenen in verband met zijn benoeming als leraar aan de huishoudschool De leeuwtjes in Terneuzen. B en stellen voor aan dit verzoek gevolg te seven. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Sprangers Bouwbedrijf B.V. is in het be stemmingsplan Hof Zeldenrust begonnen met de voorberei dende werkzaamheden voor de bouw van de m.t.s. Op het terrein is een bouwkeet opge richt en men heeft een aan vang gemaakt met het bouw rijp maken van de grond. Ver wacht wordt dat de bouw van het schoolcomplex twee tot tweeëneenhalf jaar zal duren. Als het werk naar wens ver loopt kan de nieuwe school in de tweede helft van 1976 in gebruik worden genomen. Nog deze maand zal de eerste naai voor het gebouw de grond in gaan. (Van een oneer verslaggevers) TERNEUZEN Vanmiddag ('donderdag) om 13 uur zal voorzitter W.J. van Driel van de woningbouwvereniging Terneuzen aan de Kerkhoflaan in Terneuzen de eerste paal sla.'* voor een complex van 33 huurwoningen. Deze woningen zijn besteimd voor gezinnen met een lager dam normaal inkomen. Door extra subsidie van het rijk kan de huurprijs van de woningen betrekkelijk laag worden gehouden. MIDDELBURG In Mid delburg is gistermiddag de driejarige kleuter A.D. onder een auto terecht gekomen. De verwondingen vielen mee. Het kind kwam plotseling met z'n stepje de rijbaan op. Autobe stuurder W.T.B. uit Rotterdam kon het kind niet meer ont wijken. Zijn snelheid bedroeg op dat moment slechts 20 km. per uur. Centrale punt op de redactie van de Speulerieëkramt vormt de schrijfmachine. Rechts „hoofdredactrice-drukster" mevr. G. Derave. (Van een opzei* verslagge vers) TERNEUZEN —Een van de hardstwerkende afdelin gen van de Speulerieë, die in deze dagen de Terneuzense sporthal op stelten zet is zonder twijfel de redactie van de Speulerieëkrant,. Deze krant is ook als een duiven til: de bezetting van de re dactie wisselt met de dag. Niettemin heeft hoofdredac trice-coördinatrice-drukster mevrouw G Derave nog geen seconde te kampen ge had met personeels- en ko pijgebrek. Integendeel, de animo om een stukje in de krant te schrijven is elke dag weer vele malen groter dan de beschikbare papierruimte. Alleen het aanbod van illus tratiemateriaal laat wel eens te wensen. ,Je krijgt moei lijk tekeningen van de kin deren los" zegt mevrouw Derave pnaar voor de rest loopt de krant als een trein". Dagelijks melden zich 10 tot 12 meisjes en jongens op de redactie van de Speulerieë krant. Vooral in de ochtend-, uren is het hard werken geblazen om de krant met tal van persoonlijke indrukken ervaringen, meningen en te keningen te vu-liern. Mevrouw Derave typt het gewrochte op stencil maar de tekenin gen mogen de kinderen er zelf op zetten. „Het is heel leuk werk" zegt verslag geefster Nelly Dieleman (10) uit Hoek terwijl ze smake lijk in een appel bijt. ,Ik heb een verslag gemaakt van de waterspelen in het Schel- debad. Het is weer 'ns wat anders". Karin Kroekkoek (10) woont in Oosterhout. Ze brengt haar vakantie bij haar oma in Hoek door, ,In Oos terhout hebben ze ook zo'n jeugdivakamtieweek als hier maar dit hier in Terneuzen vind ik toch wel leuker" vindt ze. Diane de Jonge (11) uit Terneuzen doet emailleren en winkelen het liefst. ,Eeji week Speulerieë is eigenlijk tekort. Aan de andere kant is het wel goed zo want dan kunnen de kin deren die al ergens anders op vakantie geweest zijn de -peulerieë nog fijn meema ken", aldus Diane. Yvonne Tesselaar (10) is wat teleur gesteld over haar deelname aan de fotowedstrijd. „Ik heb een foto gemaakt van het stokbroodbakken, maar ik heb het toestel bewogen om dat de grond daar nogal hob belig was. Werken met raffia en touw vind ik ook fantas tisch". Stralend komt Jack Hame link (11) de redactie binnen vallen. Hij meldt dat hij de eerste prijs heeft gewonnen van het songfestival met een door hem zelf geschreven lof lied op de Speulerieë, vrij naar het befaamde lied van de wilde boeredoohtere. Jam mer voo.r hen is de Speule rieëkrant al didh en moet hij tot de volgende editie wach ten om zijn succes wereld kundig te maken. Maar dit soort dingen komen ook bij een échte krant voor.... Zeehengelwedstrljd Zon dag houdt de hengelsportvere niging van Philips Terneuzen een internationale zeehengel- wedstrijd. Het concours, dat gehouden zal worden aan de Westerschielde nabij de Ter neuzense watertoren, begint om 13.30 uur en diuuirt tot 16.30 uur. Het is de vierde wedstrijd dit jaar dit meetelt voor het kampioenschap 1974 van de Westerschelde Federa tie (W.S.F.) en wordt als zo danig gevist onder de regle menten van deze federatie. Zo spoedig mogelijk na afloop van het concours zullen in de kantine van Philips Terneuzen de talrijke prijzen en ereprij zen aan de winnaars worden uitgereikt. GOES De handboogvere niging „Jaeoba van Beieren" gaf op de staande wip een schieting, deze werd door 23 schutters bezocht. De uitslag is: hoofdvogel H. Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande, lste zijvogel L. de Jonge van AOLM uit Kwadendamme, 4e zijvogel H. Driediijk van Sora nus uit Heinkenszand, 3e zij- vo'gel J. Rijk van Zeeland-ia uit Ovezande, 4e zijvogel L. de Jonge van ADLM uit Kwa dendamme, lste kal J. A. Rijk van ADLM uit Kwadendam me, 2e kal A. v. Loo van Vooruitgang uit Kwadendam me, 3e kal J. A. Rijk van ADL Muit Kwadendamme, 4e kal K. v. Steenbergen van Willem Teil uit Ovezande. lste onderhal L. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme, 2e onderhal C. Bek van Spes Nostra uit Ovezande, lste klep •Tac. Westveer van Edele Handboog uit Oudelande, 2e klep A. de Jonge-Rijk van Willem Teil uit Ovezande, 3e klep H. Koens van Spes Nos tra uit Ovezande. Meeste kleine vogels J. v. Iwaarden van Victoria uit Kwadendam me, negen vogels. (Van een correspondent) TERNEUZEN Ook giste ren (woensdag) was de be langstelling van de school jeugd voor de Speulerieë '74, die in en om de sporthal ,,'t Zwaantje" wordt gehouden nog onverminderd. Er komen dagelijks ruim elfhonderd kin deren uit Terneuzen en de buitenkernen om zdeh een ge hele dag met allerlei spelen bezig te houden. De gehele organisatie is tot ■niu toe n-aar ieders tevreden heid verlopen. Nadat dinsdag een groot aantal kinderen een boottocht met de „Othene" van Rijkswaterstaat op het ka naal en langs de havens had gemaakt en ze de R.P. 10 en de R.P. 64 van de rijkspolitie te water hadden mogen bezichti gen, kond-en zij gisteren mee- dioen aan ellerlei spelen, die in het Scheldeibaid werden gorga- niseerd. Gistermorgen was er ook gelegenheid aan een fotowed strijd deel te n-emen. De heer H. Hommers stelde toe stellen, filmrolletjes en flitsl-aimpjes ter beschikking en loofde voor de beide inzending een prijs uit. Ook voor het songfestival, dat gistermiddag om één uiur begon, was er een grote belangstelling. Het gr-ote evenement voor vandaag heeft eveneens om één uur plaats. Dan komt de Tros-radio er aan te pas. Tijdens de zomermaan den wordt het programma „Tien om" uitgezonden. Twee van deze programma's wor den in Speulerieë '74 op genomen. Het is een pro gramma van Hans van Dijk Mirelle Bekooy en Jos Jubsen. De winniaar (winnares) van de disc-jockeywedstrijd krijgt in dit programma de kans om zijn (haar) talent te la-ten ho ren. De in Terneuzen opgeno men programma's worden uit gezonden op 3 en 17 augustus van 10 tot 10.30 uur. (Van onze correspondent) TERNEUZEN „Floortje Keyzer", de ideale vrouw van Nederland 1974, h-a-d woens dagmiddag in de sporthal ,,'t Zwaantje" de leiding over het songfestival, waar zidh heel wat artiesten-in-de-diop pre senteerden. De jury, bestaande uit Mar jolein Prins, Rosalinde Van hij fte, Ella van de Klooster, Steven Meeuwsen en Marie- Louise Mes hadden met het toekennen van de eerste prijs niet veel moeite. Jack Hame link, die met een variatie op „De Wilde Boeredochter" een lied over de speulerieë bracht, kreeg van-af het eerste ogen blik alle toehoorders mee. De tweede prijs was voor de „fa milie" Van Broekhoven (zes meisjes en een jongen), die met veel talent „Vader Abra ham had zeven zonen" zongen en de derde prijs was voor Bianca Fieret. ELLEWOUTSDIJK De hand boogvereniging „Zorgvliet" heeft weeir een aantal jubilea gevierd, A. Stouthamer was 65. G. Verheyke 55, A. A. Geen- se 50 en de heer P. Verheyke 45 jaar schutter. Zij werden door de voorzitter van Zorg vliet gelukgewenst met hun jubileum en mochten enkele geschenken iin ontvangst ne men, ook de heer W. v. Liere (voorzitter van de Bond) sprak hen toe. De jubilarissen mochten allen de gouden me daille van de bond ontvangen. Aan de' sdbieting die hierop volgde namen 87 schutters deel. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel P. Vette van Con cordia uit 's-Heerenhoek, lste zijvogel F. J. Ossewaarde van Doel naar Hoger uit Wol- phaartsdijk, 2e zijvogel A. v. d. Bulok van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, 3e zijvo-gel Jac. Doene van Victoria uit Kwa dendamme, lste bovenkal, W. Boudens va-n Willem Teil uit Ovezande, 2e bovenka! J. de Koeyer van Diana uit Yerseke, 3e bovenkal E. Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande, 4e bovenkal J. v. Iwaarden van Victoria uit Kwadendam me, lste onderkal R. Grim- minck van Willem Teil uit Ovezande, 2e onderkal A. v.d. Bulck van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, lste klep Jac. Platsehorre van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk, 2e klep Wirn de Jonge van ADLM uit Kwaden damme, 3e klep J. v. Pratten- burg van Vlieghei uit Gilze- Rijen, 4e klep W de Jonge sr. van ADLM uit Kwadendam me. Uitslag 2e wip: lste hoofd vogel A. Voet van Soranus uit Heinkenszand, 2e hoofdvogel E. Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande, lste zijvogel J. v. Doorn van Spes Nostra uit Ovezande, 2e zijvogel J. de Joinge van Willem Teil uit Ovezande, deze schoot ook de derde zijvo-gel, 4e zijvogel C. P. Timmerman van Vios uit 's-Heerenhoek, lste kal C. v. 't Westeinde van Soranus uit Heinkenszand, 2 e kal Jac. Westveer va-n Edele Handboog uit Oudelande, 3e kal W. N. van Liere van Edele Handboog uit Oudelande. 4e kal F. v. Steenbergen van Willem Teil, uit Ovezande. De extra hoofd vogel was voor O. Steenaert van Vooruitgang uit Kwaden damme. 's-HEERENHOEK De opening van de kennis in 's- Heerenhoek vierden de schut ters met een contours op de liggende wippen bij Van Ho-ewijik. Er waren 54 schut ters, die inschreven. De uitslag van de eerste wip is: hoofdvo- gel W. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme, De beide zij vogels werden geschoten door George en Marian De Troetsel van ATM uiit Niel in België, lste bovenkal B. v.d. Leemput van Vrije Schutters uit 's-Hearenhoek, 2e bovenkal Jac. Traas van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, lste ond-er- kal F. Oosthoek van Concordia uit 's-Heerenhoek, 2e onderkal A. Boonman van Vrije Schut ters uit 's-Heerenhoek, lste klep G. Baert uit Axel, 2 e klep W. de Jonge vaon ADLM uit Kwadendamme, 3e klep Adri v.d. Dries van Vrije Schutters uit 's-Heerenhoek. meeste kleine vogels J. v. d. Dries van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, deze schoot zes .vogels en driemaal de vliegen de vo-gel, zodat hij de prijs daarop in ontvangst mocht ne men. Uitslag van de tweede wip. lste hoofdvogel L. de Kraker van Vios uit 's-Heerenhoek, 2e hoofdvo-gel P. Rijk van Vios uit 's-Heerenhoek, lste zijvo gel B. v.d. Leemput van Vrije Schutters uit 's-Heerenhoek, 2e zijvogel R. Verdonk van Vios uit 's-Heerenhoek, 3e zij vogel W. de J-onge van ADLM uit Kwadendamme, 4e zijvogel J. Rijk van Eensge zindheid uit 's-Heerenhuek, lste kal J. Rentmeester van Vios uit 's-Heerenhoek, 2e kal J. C. v. Antwerpen van Een dracht uit Vlissingen, 3e kal Jac. Lous van Ons Genoegen uit Oudelande, 4e kal C. West dorp van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, meeste kleine vogels B. v.d. Dries van Eens gezindheid uit 's-Heerenhoek, vijf vogels. De vliegende vo- gelprijzen waren voor G. de Jonge van Willem Teil uit Ovezande, W. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme en J. v.d. Leemput van Vrije Schutters uit 's-Heerenhoek. '-s-HEERENHOEK De verenigde sociëteiten gaven een schieting op d-e staande wippen in 's-Heerenhoek. Er waren 60 deelnemers van 14 verenigingen. Uitslag van de eerste wip: ho-ofidivogel H. Koens van Spes Nostra uit Ovezande; lste zijvogel mevr. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendamme, 2e zijvogel Sj. de Jonge van ADLM uiit Kwa dendamme, lste bovenkal G. Baert uit Terneuzen en mevr. Van Loo van Vooruitgang uit Kwadendamme. 2e bovenkal W. Boudens van Willem Teil u-it Ovezande, 1-ste 'onderkal J. v. Do-orn van Spes-Nostra uit Ovezande. 2e onderkal C. Bek van Spes Nostra uit Ovezande. lste klep Wim de Jong Wz van ADLM uit Kwadendam me. 2e klep J. Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande. 3e klep A. de Jonge-Rijk van Willem Teil uit Ovezande, Meeste kleine vogels F. J. Os- sewaarde van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk, vijf vo gels. Uitsla-g van de tweede wip: 1ste hoofdvogel C. v. 't West- einde van Soranus uit Hein kenszand, 2e hoofdvogel J. Poorvliet van Spes Nostra uit Ovezande. lste zijvo-gel K. v. Steenbergen van Willem Teil uit Ovezande, 2e zijvogel Jac. Smallegange van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk, 3e zijvogel Leo de Jonge van ADLM uit Kwa dendamme, 4e zijvogel C. Westdorp van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, lste kal L. Vermuë van Spes Nostra uit Ovezande, 2e kal H. v.d. Dries van Concordia uit 's-Heeren- hoe-k, 3e kal C. Voet van Vios uit 's-Heerenhoek, 4e kal J. Pompernolle van Vios uit 's- Heerenhoek, meeste kleine vo gels A. A. Martens van Vios uit 's-Heerenhoek, zes vogels. De extra hoofdvogel op wip één was voor 'H. Koens van Soes Nostra uit Ovezande De extra zijvogel voor L. de Jon ge van Concordia uit 's-Hee renhoek Op wip twee was de extra zijvogel voor J. Poort vliet van Spes Nostra uit Ove zande, en de extra kal voor C. v. 't Westeinde van Soran-us uit Heinkenszand. BERGEN OP ZOOM Luxor, 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j. Roxy, 20.00 uur: De kanonnen van Navarone 14 j. Tweede hal Stadhuis, Grote Markt. Kunstwerk van de maand (t.tm. 31 aug.). Open ma. t.m. vrij van 8.30-12.30 en van 13.30-17.30 uur. BURGH Oud schoolgebouw, Kerk straat 3, expositie werken van diverse kunstenaars (t.m. 25 auig.). Open dag. van 10.00 19.00 uur. Op zondag geslo ten GOES Grand, 20.00 uur: Help, de dokter verzuipt a.l. Toeristische dagen, diverse evenementen GMC (t.m. 3 au-g.). Museum voor Z.- en N.-Be- veland, expositie „Met vlag en wimpel" (t.m. 15 sept.). Open di. t.m. zat. van 10.0 - 12.00 13.30 - 17.00 uur. GROEDE Franse kerk. Expositie kunstgroep Sin-of ala (-tm. 11 aug.). HEILLE (bij Sluis) Streeklandbouwcentrum, overzicht landbo-uiwgeschiede- nis van de streek met gewas sen- en kruidentuin, bajenkot, kinderboerderij, paardestal, dorsvloer, koestallen en café- restaurant in een driehonderd jaar oude schaapskooi. Open ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.00 en 13.00-17.00 uur. Zaterdag en zondag van 10.00-12.00 en 13.00-19.00 uur (tot 1 okt.) HENGSTDIJK Recreatieoord De Vogel, 19.00 uur: zanigwed-strijd. HULST Burgerzaal Stadhuis, exposi tie Communicatie (t.m. 4 aug.). Open ma. t.m. vrijd. van 9.00-12.00 en 14.00.17.00 uur, zat. van 15.0-0-17.00 uur, Boekhandel Van Geyt, Steen straat 2, expositie oude kaarten, etsen, gravures en keraimiek (t.m. 31 aug.). MIDDELBURG City, 2.00 uur: De maffia vergeet nooit 14 j. Abdijgebouwen, 20.30 en 21.0-0 uur: Klank- en lichtspel „Schijn van zwaard en kruis". Stadhuis, vleeshal, expositie werken van de graficus M.O. Es-cher (t.m. 11 aug.). Open dag. van 10.00-17.00 uur, zond. van 14.00-17.00 uur. Zeeuws Museum, Abdijplein, expositie tekeningen van Bantzinger over de inundatie en -droogma king van Walcheren (tm. 31 aug.). Geopend ma. t.m. vrij-d. van 10.00-12.30 en 13.30-17.00 uur, zat en zond. van 14.00- 17.00 uur, bovendien ie-dere maandag tot en met vrijdag om 15.00 uur filmvoorstelling van Broken Dykes van Turn hout en Terug naar het eiland van Charles van der Linden, Rijksarchief, St._Pieterstraat 38, expositie Hugenoten in Zeeland va-n 9.00-12.30 en 13.30-17.00 uur, zaterdag van 9.30-12.30 uur (t.m. 31 auig.). Abdij 11, expositie „Kijk op de Abdij" (t.m. 2 aug.). Open alle dagen, behalve op zon-daig. SLUIS Raadskelder Stadhuis, expo sitie werken van de Vlaamse kunstschilder Omer van Vos- selen uit Beveren-Waas (t.m. 2aug.). Dagelijks behalve vrij dags van 1-0.00-12.00 en 14.3-0- 18.00 uur. ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuisje, exposi tie schilderijen en beeldhouw werk van Jos But en Ray mond de Meester de Betzen. brouck (t.m. 15 sept.). Opetn dagelijks van 10.00.12.00 en 14.00-17.00 uur. terneuzen Speulerieë, 10.00 uur: hin dernisrijden per fiets, 13.00 uur: ORIëNTATIERlT (10 - 14 jaar) en rolsch-aatswedstrij d, 13.30 en 14.3-0 uur: Tien-om. Museum, Burg. Geillstraat 2, expositie Hollandse en Vlaam se munten (t.m. 3 aug.). Open di. t.m. zat. van 14.00-17.00 uur. vlissingen Alhambra, 20.00 uur: De 14 ka-ratevrouwen 18 j. ijzendijke Streekmuseum, expositie Oadzandse kamer, landbouw, heemkunde en archeologie (t.m. 15 sept.). Geopend werk dagen van 10.00-17.00 uur, zond. van 14.00-17.00 uur. De Molen, expositie werken van Nederlandse en Belgische kunstenaars en van een Oos tenrijkse kunstenaar (t.m. 17 sept.). ZIERIKZEE t Lange Uus, expositie „Droomwereld in water- en olieverven" van de Kloetingse kunstenaar Gerard Menke (t.m. 30 aug.). Open van 9.00.12.0-0 en 13.30-18.00 uur. Op do. bovendien van 19.00-21.00 uur. Op zon- en r..a. gesloten. Burgerweeshuis je, expositie Beeldentuin en Kaleidoscope (t.m. 2 aug.). Open ma. t.m. vrijd. van 10.00-17.0-0 uur. ANTWERPEN Middelheimpark, expositie Belgische beeldhouwkunst met ca. 150 beeldien van de voor naamste Belgische kunste naars. Geopend alle dagen tot 6 okt. Bouwcentrum, Jan van Rijswijcklaan, expositie De Mens. waarin het verschijnsel mens in zijn totaliteit wordt voorgesteld (tot 31 aug.). Mu seum Vleeshuis, Vleeshouwer straat B-20-00, expositie Ruc- kers documenten en instru menten, geopend dag. van 10.00-17.00 uur. Op ma. geslo. ten (tot 1 okt.). brugge Groeninghemuseum, exposi tie schilderijen uit Vlaanderen en Holland van tussen 1450 en 1750 afkomstig uit de Nationa le Galerij in Praag (t.m. 20 okt.). (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een groep van ongeveer 10 a 12 jongelui heeft bij de familie L. C. G. M., wonende aan de Thdba-utstraat te Middelburg, ernstige moeilijkheden veroor zaakt. Er werden ruiten van de woning ingegooid, waarna de jongelui de achterkamer binnendrongen en het meubi lair vernielden. De heer M. wist een tafel poot te bemachtigen en daar mee de jongelui uit zijn wo ning te verdrijven. Hij liep daarbij verwonding-en op aan hoofd en armen en moest zich onder doktersbehandeling stel len. Het betrof hier een wraakneming voor moeilijkhe den tussen de familie M. en de familie N. Over een dodhter van de heer N. Sr. die reeds drie maanden zoek is. De familie M. had regelmatig contact met het meisje en de heer N. meende dan ook dat de fami lie M. van de verblijfplaats van zijn dochter op de hoogte zou zijn. Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9. tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST* Steenstraat 14. tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES': Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8.15 12.30 en 13.30 - 17.00 uur.f BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m vrijdag van 19.00 - 20 00 uur, tel. 01600-32341 zaterdag van 10 00 - 11.00 uur, tel. 01600-49900, zondag van 20,00 - 22.00 uur, tel. 01600 - 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen tel. 01140 3751 of 01150 6297, Midden- Zeeland 01100 - 4944. HU1SAANSLUIT1NGEN REDACTIE Chef Zeeuwse redactie* S. C Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 - 7920, privé tel. 01150- 5745, algemeen re dacteur Zeeland; A. F. Koopman, kantoor Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 01180 - 7764, privé tel. 01180- 7438; redacteur Midden-Zeeland* drs. J. Bouwmans, kantoor Klokstraat 1, Goes, tel 01100 - 8030, privé Zuidvlietstraat 53, Goes, tel. 01100 -8138; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone: G. van Berkel, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 - 7920. privé tel. 01150- 4866: redacteur W.Z -Vlaanderen: R van der Helm, Melkweg 40, Oostburg, tel. 01170 -3370; sportredactie Zeeland: T. Koomen, tel. 01155 2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND C. J. de J3oer, Trumanlaan 10, Axel, tel. 01155 - 2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland: P. Konings, tel. 01150 - 6297. ADVERTENTIE-EX PLOITATIE Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01100 4316.

de Stem | 1974 | | pagina 5