8 iURG TIER GEEN TWEEDE NATIONALE, DAN TOCH BENELIJX-LIICHTHAVEN „Nixon grootste staatsman van de twintigste eeuw" Vogelplaag kwelt Afrika Grotere politieke vrijheid in Ethiopië aai»* Ecevit gai naar links RABBI BARUCH KORFF, NIXONS MOZRS: Turkije zetje WEVERS VERWOESTEN GRAANOOGST „Europese woning" voor drie landen binnenland TIJDENS IENGEN i ar) [ER supporters )gen. E ir dan 24 jaar is J - HUISMAN Waarheid Propaganda Vendetta Smokkel Te druk Manna MET PREMIER IMROE Spionnen in Egypte terechtgesteld Tros En wat heeft nog meer? typisch Peugeot ponderdag 1 augustus 1974 If - ïlDO t, aangenaam voor de iedt u een totaal pro- in. Uw huid zal er wel ROOKARTIKELEN Tel. 01170-2830 enz. merken o.a. I inlichtingen vragen U bent u men uit de rapportage van de Planninggroep Tweede Nationale Luchthaven de wellicht toch nog wat voor barige conclusie trekt dat de- se, mocht hij ooit gebouwd wórden, niet in West-Brabant Zal komen te liggen, doemt de vraag weer op welke lucht- vaartfaciliteitem zuidwest-Ne derland dan moet krijgen. AI toen de Planninggroep werd ingesteld, in maart 1972, werd van de kant van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, erkend dat Bra bant (de „zuidelijke rand stad") te zijner tijd op z'n minst een regionale luchtha ven nodig zou hebben. Tezelfdertijd ongeveer tim merde de commissie-Luchtha ven van de Brabantse Kamers van Koophandel aan de weg met door het Nederlands Eco nomisch Instituut opgestelde rapporten die pleitten voor een Nederlands-Belgische luchthaven in Noord-Brabant, liefst ergens in de buurt van Tilburg. Men zal zich ook de pogin gen herinneren die zijn aange. wend om van de „slapende" luchtmachtbasis Woensdrecht een potentiële regionale lucht haven temaken. Een les vluchtenprogramma van de KLM, waarvan nooit veel te recht is gekomen, zou het doorslaggevende argument moeten opleveren waarmee het pleidooi voor een verleng de startbaan kracht kon wor den bijgezet. Intussen heeft Eindhoven (lees: Philips c.s.) ook niet stilgezeten. De luchtmacht is zover dat zij bereid is de vliegbasis Welschap aanmer kelijk vervroegd te verlaten en het is een publiek geheim dat diverse luchtvaartmaat schappijen plannen klaar heb ben voor lijndiensten van en naar Eindhoven. Wordt Eind hoven dan de regionale) lucht haven, waarop in diverse studies inclusief die van de ook door Philips sterk ge stimuleerde commissie-Lucht haven van de Kamers van Koophandel wordt ge doeld? Wij zouden zeggen van niet. Op de eerste plaats is er de zeer ongunstige ligging van Welschap ten opzichte van de dichtbevolkte agglomeratie. Die ligging maakte één enkel squadron van relatief lichte vliegtuigen al onaanvaardbaar voor velen. (Althans tot op het moment dat men door kreeg dat het verdwijnen van dat ene squadron weieens tot gevolg kon hebben dat de veel zwaardere vliegtuigen van de burgerluchtvaart de ontstane leegte zouden gaan opvullen. Vanaf dat moment verstomden de Eindhovense protesten te gen het luchtmachtlawaai). Op de tweede plaats is een regionale luchthaven bij Eind hoven geen oplossing voor zuidwest-Nederland, zeker niet als men daarbij ook nog de ook politieke-zwaarwe- gende belangen van Rotterdam optelt. Dan toch Woensdrecht? De klimatologische ligging van Woensdrecht Is bepaald niet gunstig, een argument dat sterk heeft meegespeeld bij het luehtmaehtbesluit van des tijds deze basis in slaap te doen sukkelen. Bovendien ligt Woensdrecht in een streek met schaars geworden natuur schoon. Een uitbouw tot regio nale luchthaven voor de ste den en industriegebieden van zuid.west-Nederland zou deze natuurgebieden voorgoed ver nietigen. Het zou dus best eens kun nen zijn dat er uiteindelijk toch een nieuw vliegveld moet worden gebouwd, ergens in West-Brabant, al zal dat dan geen supervliegveld zijn, zoals de tweede nationale luchtha ven worden moet. Het is daar om vooral minder begrijpelijk waarom de op zich niet onlo gische gedachten rond een „Benelux-luchthaven", zoals gepropageerd door de commis sie-Luchthaven van de Bra bantse Kamers van Koophan del, zou weinig officiële be langstelling hebben gekre. ffen. Nu bovendien de Planning- groep tot de uitspraak is geko men dat Nederland inderdaad een tweede grote luchthaven moet hebben, lijkt ons de Be- nelux-gedachte nog altijd ac tueel. Immers: zeiden de Bel gen twee jaar geleden nog dat zij tot 2000 geen behoefte aan een tweede luchthaven zouden hebben, inmiddels is het een feit dat er wel degelijk aan wordt gedacht. De eerste pro testen ertegen zijn ook al ge rezen. Het zou te gek zijn als Ne derland een intercontinentale luchthaven aan het bouwen is in de Markerwaard en de Bel gen hetzelfde gaan doen in het Waesland. De kans is dan bo. vendien nog groot dat deze Waesland-luchthaven de Mar. kerwaard tot spookvliegveld concurreert, want „luchtvaart maatschappijen laten zich niet dwingen en dirigeren", heeft wijlen mr. 3. van Stapele, di recteur van Schiphol in 1970 nog gezegd. En het N.E.I. re kent ons herhaaldelijk voor dat de industriële en commer ciële vervoersstroom steeds verder naar het zuiden ver schuift, Amsterdam achterla tend aan de verre noordelijke rand van de Westeuropese del ta. De toeristen moeten het ook nog in het jaar 2000 met Schiphol alleen kunnen stel len, mag men aannemen. W. KOCK (Van onze correspondent) WASHINGTON Zoals Pa ter John Joseph McLaughlin S.J. Richard Niixons duivel- uMdrijver is, zo is Rabbi Ba ruch Korff Nixons Mozes, die de uitgedunde heerscha ren var de president aan voert naar het Beloofde Land van Nixons eerherstel, dwars door de Rode Zee van Wa tergate. De rabbi, die nog geen zes tig is maar er twee decennia ouder uitziet, is een bemin nelijk man, met uitzondering wanneer hij met de stentor stem van een dramatisch strafpleiter de eer van de president verdedigt en de ..kwaadaardigheid" van diens vervolgers lamenteert. Voor Rabbi Baruch Korff is Nixon „de grootste staatsman van de twintigste eeuw" en zijn vijanden zijn ratten. Rabbi Korff heeft de volgen de vertoornde uitspraken op zijn naam: - De oppositie van president Nixon is een consortium van saboteurs. - De geschiedenis zal de communicatiemedia beoor delen voor wat zij zijn: moordenaars. - Dr. Daniel Ellsberg, die de Pentagon Papers aan de pers gaf, is een dief, een spion en een verrader. - Robert Dninan S.J., de man die de eerste resolutie voor het impeachment van Richard Nixon indiende is een knet tergekke monnik, als Ras- poetin. Rabbi Korff neemt het graag op voor de underdog. Wan neer hij het niet over Nixons vijanden heeft spreekt hij met zachte stem, in een dik Russisch accent in beeld spraken en citaten uit de To- ra. Hij verheft zijn stem tot groot volume wanneer hij ontkent dat zijn acties ten gunste van president Nixon door het Witte Huis worden geprogrammeerd., De Rabbi, afkomstig uit Re- hoboth in Massachusetts, heeft een kantoor gehuurd in die stad Providence in de staat Rhode Island, dat het hoofdkwartier is van zijn „Nationale Burger-Comité voor Fairness tegenover de President". Hij begon die organisatie met 1200 dollar, die hij aanvankelijk aan een vakantie wilde besteden. Bij een bank leende hij 2000 dollar en een van zijn vrien den, die ook was begaan met het lot van de president, schonk hem nog eens 2000 dollar. Met deze middelen kocht Rabbi Baruch Korff een volumineuze advertentie in de New York Times, om de „waarheid omtrent Wa tergate" recht te zetten. Zijn comité heeft thans 233 bataljons en ruim 2 miljoen leden, die wekelijks gemid deld 15.000 tot 20.000 dollar bijeenbrengen en in woord en geschrift de president verdedigen tegen de keffen de horden honden die hem het leven zuur makfen. Er zijn wel meer groepen die het voor Richard Nixon op nemen. In een duur kantoor in Washington bijvoorbeeld voert Nixons oude vriend, Donald Kendall van Pepsi Cola een propagandacampag ne tegen Nixons vijanden. Op het briefpapier.van Ken- dialis organisatie prijken de namen van onder anderen Bob Hope. Mrs. Mamie Ei senhower en de Eerwaarde Norman Vincent PeaJe, een gevierd prediker die in de macht van het Positieve Den ken gelooft. Maar Korff komt met uit het grootbedrijf, dat Nixon zo veel vrienden heeft geschon ken. Hij groeide op in de Oekraïne, waar zijn moeder tijdens een Russische pro- grom werd vermoord en waar hij, op 23-jarige leef tijd, met de Nazi's onderhan delde om joden vrij te ko pen voor 25 of 2 6doliar per stuk. Hij pleitte .met Frank lin Delano Roosevelt om het leven van enkele duizenden weeskinderen in Hongarije te redden. „Uiteindelijk kreeg ik die kinderen naar Turkije. Daar deed ik een beroep op 'de man die later Paus Joannes XXIII zou worden om die kinderen Christenen te maken, zodat hun levens konden worden gered". parlement) en hielp hij de Stern-groep en de Irgun met het smokkelen van wapens en vluchtelingen in Palesti na. Hij erkent nu dat de Irgun en Stern-groepen ter roristische activiteiten ont plooiden en hij betreurt de doden die er gevallen zijn. „Maar de Verenigde Staten kreeg zijn vrijheid ook niet op een goudschaaltje aange boden". Rabbi Baruch Korffs ruim 2 miljoen volgelingen voelen hun hart opspringen van vreugde wanneer Nixons Mozes verklaart: „Degenen die de president haten willen niet alleen Richard Nixon vernietigen, maar het presi dentschap. Richard Nixon is een schakel in de ketting van het presidentschap en wanneer die schakel wordt verzwakt zal de ketting wor den verwoest. Mr. Hixon is het slachtoffer van een ven detta van de pers en moge lijk van een samenzwering door onbekende elementen in de CIA". Rabbi Korff heeft uitvoerig met president Nixon gespro ken en het resultaat van dat gesprek neergelegd in een boekje getiteld „The Personal Nixon: Staying on the Sum mit". De persoonlijke Nixon dient volgens hem aan de top moet blijven. In zijn inter view mei Nixon stelde de rabbi vragen waarin hij op merkingen bouwt als deze: „Ik weet, mijnheer de presi dent dat er geen ons voor oordeel bij U bestaat". Nixon grijpt dan de gelegenheid aan om te zeggen dat er geen groter verdediger van Israël was dan Nixon, dat hij Hen ry Kissinger tot minister van buitenlandse zaken benoem de ondanks bezwaren van de oostelijke elite", dat er di verse hoge regeringsautori teiten zijn die het joodse ge loof zijn toegedaan en dat hij Walter Annenberg, een jood, benoemde tot ambassadeur jn Londen. Nixon zei natuurlijk niet dat de reden voor die benoeming met dollartekens is omringd. Na de oorlog werkte Rabhl Korff met Menachem Begin (thans lid vain het Israëlische Nixon, die sedert begin maart geen persconferentie heeft gehouden, kreeg van Rabbi Korff de vragen die hij graag wilde horen. Hij had het helaas in 1972 te druk gehad met de wereld vrede om zich met zijn ver kiezingscampagne te bemoei en. Als hij dat wel had ge daan zou er geen Watergate zijn geweest. Nixon zegt ook: als ik een progressief zou zijn geweest zou Water gate zonder meer zijn over gewaaid. En hij zal niet af treden. Rabbi Baruch Korff is ge sterkt teruggekeerd van zijn conversatie met Richard Nixon. Op de beeldbuis en in advertenties legt hij de „kwaadaardige motieven" bloot van Nixons vervolgers 0 Rabbi Korff naast de door hem zo beminde en tegen an deren verdedigde president. en de lafhartigheid van con gresleden die zich meer zorg maken om hun eigen politie ke huid dan het voortbestaan van een machtig en doeltref fend presidentschap. Hij heeft veel volgelingen in de politieke woestijn en zijn woorden regenen als manna uit de hemel. Hij belooft zijn volgelingen naar het Beloof de Land van Nixons eerher stel te leiden, voorbijgaand aan het Gouden Kalf, dwars door de Rode Zee van Wa tergate. Hij bestrijdt de anti- Nixon Philistijnen met het ezelskakebeen dat hem door Nixon is aangereikt. Het is brozer dan hij denkt. BERT VAN VELZEN (Van een onzer verslaggeefsters) LONDEN Het enorme voedseltekort waar Afrika sinds tijden mee te kampen heeft, schijnt behalve de lang durige* doorgteperioden en de roofbouw op de weinige vruchtbare grond ook veroor zaakt te worden door een vo_ gelplaag. De schuldige vogels zijn de wevers (Quelea-quele- a), die waarschijnlijk tot de vernielzuchtigste vogels ter wereld beroren. Ondanks mas sale slachtingen die in Afrika Jaarlijks onder deze vogels worden gehouden, komen ze 'n steeds grotere getallen voor. een oplossing voor dit Probleem te vinden is het COPR (Centre for Overseas "St Research in Londen) ge vraagd een onderzoek in te stellen naar de oorzaak van de Weverpiaag. Na een langdurig onderzoek J5 een team van deskundigen tot de conclusie gekomen dat net onberekenbare trekpatroon van de wevers een van de belangrijkste oorzaken is van het feit, dat deze vogels zich, ondanks d^ slachtingen, in stand houden. Elk jaar zijn er weer enorme invasies van we vers uit landen waar minder controle' op de vogelstand wordt uitgeoefend. Wevers komen In kolonies van enkele honderden voor maar ook in kolonies van mil joenen. Op zoek naar voedsel leggen ze enorme afstanden af. Het liefst voeden ze zich met zaden van wilde grassen, inaar deze zijn er niet tijdens het droge seizoen en dan voeden ze zich uitsluitend met granen (gierst, tarwe en rijst). Een enkele vogel heeft voldoende aan twee tot vijf gram voedsel per dag, maar als een hele vlucht op een veld neerstrijkt is dat voldoende om de oogst te verwoesten. De natuurkundigen van het COPR zijn hun onderzoek be gonnen met het controleren van de vogelvluchten in de verschillende seizoenen. Het bleek dat er gedurende 2 korte perioden, aan het begin van de regenperiode, nauwe lijks voedsel voor de vogels aanwezig was. Ze gaan dan op zoek naar een ander gebied, waar de weersomstandigheden ver schillen. Zo gauw ze daar aan komen beginnen ze te paren. De broedtijd is zeer kort. (Ne gen tot elf dagen). De jonge vogels verlaten het nest voor het eerst als ze tien dagen oud zijn en worden door hun ou ders verlaten op de negentien, de dag. Afhankelijk van de weersgesteldheid beginnen ze weer te paren of ze gaan op zoek naar een ander gebied. De deskundigen hebben ont dekt dat er meestal gedurende het natte seizoen wordt ge broed omdat wevers in deze periode behalve zaden ook proteïnerijke insecten veror beren en hiervan een vooraad kunnen opbouwen. Als deze vooraad geslonken is moeten ze onimiddelijk nieuw voedsel tot zich riemen anders sterven ze de na twee dagen de hon gersnood. Volgens de deskundigen zou uitroeien van wevers het best kunnen gebeuren door ze na de broedtijd twee dagen te beletten voedsel tot zich te nemenDit zou kunnen ge beuren door het strooien van vergif, niet giftig genoeg voor grotere dieren, maar voldoen de om wevers gedurende en kele dagen bewusteloos te doen geraken, Een boom vol wevernesten in Kenya. Toen de natuurkundigen van COPR ontdekten dat de we vers niet, zoals eerder werd aangenomen, eenmaal per jaar broeden, maar afhankelijk van de regenperiodes verschillende keren per jaar, begrepen ze dat de slachting van de vogels dan ook niet een maal per jaar maar diverse keren per jaar moet plaatsvinden. Als hier de hand aan wordt gehouden hoopt men binnen enige tijd van de grote weverpiaag in Afrika af te zijn. ADDIS ABEBA (RTK) De beëdeging van de nieuwe premier van Ethiopië, de 44-jarige Michael Imroe, wordt in Addis Abeba gezien als het begin van een nieuw tijd perk van grotere politieke vrijheid in het land. Ondanks het feit dat Imroe koninklijk bloed in zijn anderen heeft, wordt hij beschouwd als een altruïstische liberaal, vooral vergeleken met de conservatieven van de oude garde die nu vastzitten op verdenking van cor ruptie. Imroe is misschien slechts een overgangspremieromdat een hervormde grondwet die over vijf of zes weken wordt afgekondigd, zal voorzien in verkiezing van een nieuwe eerste minister waarschijn lijk door het parlement. Of de nieuwe, permanente premier Michael Imroe wordt of een ander is aanleiding tot véél gespeculeer. Imroe legde deze maand in tegenwoordigheid van de 82- jarige keizer Haile Selassie de ambtseed af. Aanwezig was ook Imroe's vader, ras (Ethio- pisch voor hertog) Imroe Hai le Selassie, neef en jeugd vriend van de keizer. Premier Imroe draagt de ti- tei vS'n lij, het equivalent van jonkheer. Zijn liberale inslag heeft hij van zijn vader. Ras Imroe is vroeger een van Ethi- opie's grote grondeigenaren geweest, maar hij gaf het grootste deel van zijn bezit in ANKARA (AP De 47-jarige Turkse premier Bulent Ecevit, die op 20 juli bevel gaf tot de in vasie op Cyprus, wordt door zijn vrouw beschre ven als een man met veel gevoel voor alles wat leeft. Hij wordt een humanist, een romanti cus, een artistiek mens en zelfs een mysticus genoemd. Eoivit is een telg uit een aristocratische fami lie, maar hij ontwikkel de socialistische denk beelden. Hij begon zijn politieke loopbaan als rubrieksohrijver in het blad van de Republi keinse Volkspartij. Daarna ging hij naar Amerika om te stude ren. Toen hij in 1957 in Turkije terugkwam, werd hij als kandidaat van de Republikeinse Volkspartij in het parle ment gekozen. Zeven jaar later nam hij de leiding van de partij over van de 89-jarige Is- met Inönu, die de opvol ger was geweest van Kemal Attatark, de grondlegger van het mo derne Turkije. Onder Ecevits leiding werd de Volkspartij linkser van opvatting. In 1973 sleepte hij de partij naar de overwinning door de boeren en de arbeiders een aandeel in de bedrijven te beloven. In 1974 werd Bulent Ecevit premier en hoofd van de coalitie die Tur kije nu regeert. De eerste problemen waar Ecevit als premier mee te maken kreeg, waren het geschil met Griekenland over het zoeken naar olie In de Aeigische Zee en of de Turkse boeren al dan niet papavers mochten telen. eigendom aan zijn pachters, Sindsdien leeft hij een - een voudig leven. Ras Imroe was in december 1960 onder de vooraanstaanden die een staatsgreep ondernamen ter wijl keizer Haile Selassie op reis was in Zuid-Amerika. De opstandelingen wilden een meer gecentraliseerd bestuur met een constitutionele vorst in de persoon van kroonprins As fa Wossen. Na de coupe werd ras Imroe benoemd op de post waarop nu zijn zoon is be' noemd - het eerste minister schap. Maar de bejaarde edel man, toen dicht telgen de ze ventig en nu in de tachtig, was maar een paar dagen pre mier. Haile Selassie vloog te rug naar Addis Abeba, wist de strijdkrachten aan zijn zijde te krijgen en smoorde de staats greep in veel bloed. Imroe en zijn gezin werden gespaard. De toen 30-jarige Michael en zijn zuster Judith waren, niet rechtstreeks bij de eouipfe be trokken geweest. Judith is nu minister van staat in het Ethi- pische ministerie van buiten- ,andse zaken. Als eerste minister is Mi chael Imroe Endalkatsjoe Ma- konnen opgevolgd. Makonnen zou gevangene van het leger zijn. Zoals deze heeft ook Im roe een academische opleiding in Oxford gehad. Dat is ook het enige punt van vergelij king. Makonnen is nog steeds een schatrijk grondbezitter, terwijl Michael Imroe het gro tendeels moet hebben van de status van zijn familie. Toen Endalkatsjoe Makon nen een vijftal maanden gele den tot premier werd be noemd, zocht hij Michael Im roe aan voor een ministers post, maar deze weigerde en volstond met het aannemen van een lagere functie in het kabinet van de iminister-presi- dent. Al gauw verdween hij van het politieke toneel. Ie mand die zich hardop afvroeg waar hij gebleven was, kreeg ten antwoord 'dat hij was te ruggekeerd naar Genève, waar hij zijn land had vertegen woordigd bij de Verenigde Naties. Daarna werd zijn be noeming als premier bekend gemaakt. Michael Imroe had intussen zijn mede-aristocra ten al flink tegen zich in het harnas gejaagd. Hij is een mi nister van buitenlandse zaken geweest en schokte hen toen door zijn progressieve opvat tingen. Als ambassadeur in Moskou maakte hij zich be mind door met Ethiopische studenten daar op te trekken. Een hunner weet nog te ver tellen hoe men in een restau rant zat en er een Rus binnen kwam die vroeg aan de nieu we student te worden voorge steld. Na zijn Moskoutijd was Michael Imroe tijdelijk ver bonden aan de Ethiopische ambassade in Washington, van waar hij naar Genève verhuis de. De nieuwe premier van Ethiopië is getrouwd en heeft drie kinderen. CAIRO (AFP) In Cairo zijn twee Egyptische spionnen in dienst van Israël, Attia Fachmi Iskandar en Soliman Salman, terechtgesteld. Ze wa ren door een militaire recht bank ter dood veroordeeld we gens het verschaffen van Egyptisdhe militaire gegevens aan de Israëlische geheime dienst in de periode 1971 1972. papier oor uw pen Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam an adres worden ondertekend. Bij publikatite zullen deza vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatie van brie van (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie hat in alle gevallen eens is met inhoud, c.q. strekking. Uit De Stem van 23 juli J.l. vernam ik, dat de TROS-for- mule, volgens „het simpele re cept van probleemloos amuse ment is afgestemd op mensen, die geen enkele belangstelling hebben voor de wereld >m hen heen. Het laatste wat dit soort mensen van de TROS verwachten zijn programma's die ben aan het denken zet ten". Het zal je maar gezegd wor den, wanneer je als fervent raadpleger van het TROS- kompas bijvoorbeeld van me ning bent, dat er behoudens pro gramma - gidsen meer dan voldoende literatuur voorhan den is die „dit soort mensen" (uiteraard per ongeluk) aan het denken zou kunnen zetten. Het lijkt mij nochtans wel duidelijk dat het denkende deel der n,atie moet gezocht worden onder de vrienden van de VARA (spreekbuis van de PvdA), bij de KRO (ludiek verlengstuk van de PPR), het zij in de VPRO-club, alwaar een ieder terecht kan die een hekel heeft aan werken, aan miulti-nationale voetbalkapita listen en aan Hiltermann. Men ziet: Wie zi-ch nu perse wenst over te geven aan de weinig lucratieve sport van proble men-scheppend denken be hoeft o,p heden heus niet met een lantaarntje rond te zwer ven. En de kundigste ideologi sche adviseurs, gelijk een Pos- tema, een Langebent, een Ta- nia e.a. staan daarbij borg voor een effectieve, feilloos ge richte begeleiding. Welbe schouwd is het dan in zeker opzicht nog niet eens zo erg, dat. de TROS zich voorshands niet van politieke smaakma kers bedlient. Breda. L. Pison, (ADVERTENTIE) BEST (ANP) In Neder land, België en Duitsland zul- len woningen worden ge bouwd, die voldoen aan de normen en voorschriften in de drie landen. Deze nieuwe wo ning is ontwikkeld door Inter, plan Projects Europe B.V„ dochteronderneming van de Internationale Bouw Compag nie B.V. te Best. Deze zg. Europese woning komt in de drie landen in aanmerking voor overheids subsidie en valt in Nederland in de categorie premiewonin gen. Opgemerkt wordt dat bij de ontwikkeling van de wo ning veel aandacht is besiteed aan de thermische en akoesti. sche isolatie. De woningen worden geleverd in twee uit. voeringen, te weten als twee onder een kap en als schakel, woninigen. De woning wordit samengesteld uit prefabele menten, waardoor met de ei. genlijke bouw slechts 300 man uren zijn gemoeid, aldus de bouwonderneming. In Bemmel (bij Nijmegen)' is een begin gemaakt met de bouw van twee proefwonin- gen. In Berlaere (België) zijn achttien proefwoningen in aanbouw. Verwacht wordt, dat nog dit jaar in Zellik (bij Brussel) met de bouiw van 70 woningen kan worden begon, nen. In Diisseldorf is een pro ject van 102 woningen in uit voering. Ook verwacht de bouwmaatschappij voor het einde van dit jaar 104 wonin. gen in Wuppertal in aanbouw te nemen en in 1975 te begin- nen met een project jn Bonn. (ADVERTENTIE) Brommers met een perfekte automatische bak: de Variomaat.

de Stem | 1974 | | pagina 11