JEUGDTOER 'N GROOT SUCCES JAN RAAS EEN KLASSE APART Zege van de Bunder in Oud-Vossemeer Van den Hoek blijft op kop DE VUEGERE WINT WEER VAN DE BUNDER OPPERMACHTIG Solo van 40 km in Schijf IJzendijkenaar dubbelt het hele veld sport Uitslagen DERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 29 JULI 1974 üe winnende ploeg van De Mol uit Dordrecht met ploegleider Van Loon. nog 22 ronden voor de boeg genoeg van om in de groep le rijden was het rniet het rustig bijeenhlijven gedaan. De de marrage veroorzaakte een wa re ravage aohter hem. Slechts vijf renners waren in staat een tegenaanval te onderne men, Frits Hogerheide (de ini tiatiefnemer), Ad Tak, Cees van Dongen, Bert Broere en Toon van de Steen. Maar die liep op niets uit, doordat Raas, die voor het eerst alleen aan kwam als winnaar in een cri terium, er een te hoog tempo inihiield. Gees van Dongen ein digde als tweede in deze slij tageslag zonder weerga. Hij ontsnapte twee ronden voor het einde uit het groepje ach tervolgers. De juniorenkoers leverdie ook al een solist als winnaar op: Ad van Peer, die uit een acht man sterke kop groep wegsprong en daarna bijzonder sterk doorging. De Sprundelse coureur boekte zijn tweede overwinning in dit seizoen Amateurs: 1. J Raas (Hein- kenszand) de 100 kilometer m 2.31.05, 2. C. v. Dongen (Oud- Gastel) op 1.10, 3. B. Broere (Oudertbosah op 1.25, 4. A. v.id. Steen (Etten-Leur), 5. A. Tak (Oud-Gastel), 6 F. v. Ho gerheide (Ossenirecht), 7. G. V. 't Geloof (Oudenbosoh) op 1 ronde, 8. J. Konirags (Sprun- Cees van Dongen aan de leiding van de kopgroep, die later door toedoen van Raas geheel uit elkaar zou vallen. (Van onze sportredactie) SCHIJF Jan Raas heeft gisteren zijn klasse en vorm nog eens onderstreept in de ronde va» Sohijf, waar de na tionale kampioen, die vorige week ook al in de Acht van Chaam triomfeerde, zijn acht ste seizoenzege behaalde. Het was een eclatante zege, want de sterke Zeeuw reed op het loodzware, ongeveer 1750 me ter lange parkoers, een solo van circa veertig kilometer Op vijf man na zette hij het hele veld op een of meer ron den. Raas zorglde ervoor dat de pliusmiinius 2500 toeschouwers een schitterende koers te zien kregen. Reeds in die beginfase werd mede door zijn toedoen het veld uit elkaar geslagen. Veertien man kwamen aan de leiding; Raas, Broere, (vorige week nog eerste in Baasroie en tweede in Zandvliet), Geense, Van 't Geloof, Ter Harmsel, Van Hasselt, Hor dijk Hogerheide, Konmgs Van de Steen Tak, De Wilde. Van Dongen en Dekkers. Kort. om alle favorieten waren in de kopgroep present. Achter de leiders bij wie Hordijk door pech wegviel, dunde het peloton dermate uit, dat onge veer halverwege de 100 kilo meter lange koers nog slechts 20 renners in de wedstrijd waren. Twintig coureurs, die allen verzekerd waren van een prijs. Het begon er aanvanke lijk op te lijken dat de kop groep lang intact zou blijven. Maar toen Jan Raas er met (Van onze sportredactie). OUD-VOSSEMEER Toine van de Bunder heeft zaterdag in Oud-Vossemeer door een van zijn befaamde solo-acties 4e zege voor zich opgeëist. Van de Bunder, die de hele koers attent voorin had gere den maar toch weinig op kop kwam (de kopgroep bestond lange tijd uit 9-man plaatste wet nog zo'n 8 kilometer voor de wielen zijn beslissende de- warrage. Dit gebeurde in het klim- wetje tegen de dijk, toen Frits Pirard die op kop reed wat wet zijn versnelling klungel de. De achter hem zittende Van de Bunder kwam snel langszij en sloeg een gat van enkele tientallen meters. Van het drietal geklopten Jan Raas Frits Pirard en Cees van Don- Sen die 15 kilometer voor het einde met Van de Bunder op de vlucht waren geslagen, deed alleen Kees van Dongen nog een serieuze poging om Jerug te komen. Maar Van de Bunder gaf geen krimp meer. nij won onbedreigd. Toine van de Bunder is nu met 21 overwinningen in dit seizoen trots recordhouder bij de ama teurs in ons land. De koers in het Thoolse Plaatsje werd evenals vorige jaren weer een ware slijtage- '•ag. Van de 70 vertrekkenden kwam tweederde niet over de eindstreep. De sterke wind speelde vooral op het gedeelte °ver een dijk voor scherprech ter. Nu was het wel zo dat uit gesproken dp tien sterkste» feeds n-1 15 Vilai*. v een kopgr, erden en er diuis voor de rest niet zoveel eer meer was te behalen. De tien vliuonteis waren: Cees van Dongen, fiat Franken, Adrie Deusing, Matje Dohmen, Thijs Fase, Toine van de Bun der, Frits Pirard, Bert Broere, Peter Gödde en Jan Raas (die later ook de leidersprijs zou incasseren). Achter dit tiental, dat Gödde na 35 kilometer verloor door zadelbreuk, for meerde zich nog wel een groepje bestaande uit: Rinus Verboom, Ad Tak, Spaans, Naderhof, Van Treijen en Tol- hoek, maar jagers kon men hen niet noemen. In de voor ste linie bleef men 50 secon den winst met gemak vasthou den. Rinus Verboom deed met nog 40 kilometer te doem nog wel een moedige poging om op zijn eentje de hoofdmacht te bereiken maar hij werd door bandbreuk terug gesla gen. In de slotfase tracht een sprong van Raas een scheiding teweeg in de leidersgroep. Raas kreeg Van Don-gen en Van de Bunder mee terwijl ook Pirard nog juist op tijd in de lift wipte. En uiteindelijk was het dan Toine van de Bunder die de laatste en be slissende sprong in de ruimte maakte. Bii de junioren boekte Leo van Vliet een knappe en ver diende zege. Vain Vliet had samen met Bart van Est en de nationale kampioen Martin Havik een bres geslagen na 35 kilometer en deed daarna veel kopwerk. Herhaaldelijk trachtte Van Vliet in de slot fase te demarreren, zonder succes overigens Dat kwam: voor hem toch in de fel be-1 twiste eindsprint, waarin hij ziah de stericste toonue. Bij de meuweimgem was Jos Tnijs de rapste uit een kopgroep van 10. Amateurs: 1 A. v. d. Bunder IJzendijke 103 km in 2.33.35, 2 op 26 seconden C. van Dongen Oud-Gastel, 3 op 32 seconden Jan Raas 's Heerenlioek, 4 Frits Pirard Breda, 5 op 43 secon den B. Broere Oudenbosch, 6 P. Franken Oosterhout, 7 M. Dahmen Born, 8 A. Dousing Halsteren 9 op 53 sedonden T Fase St. Annaland 10 op 2.20 A. Tak Oud-Gastel, 11 B. Geense St. Phiiipsland, 12 D. Groen St. Pancras, 13 W. de Wilde Goes, 14 T. Verheezen Bergen op Zoom, 15. P. Ne- deilof Maarssen, 16 A. van Treijen Lepelstraat 17 J. Ko- nings Sprundel 18 J. Coore- mians Breda, 19 F. Thijs Op- loo, 20 F. Moll Helmond. Junioren: 1 L. van Vliet Honselersdijk 64 km in 1.37.49, 2 B. van Est Dintel- oord, 3 M. Havik Sreijen, 4. op 32 seconden W. Luigtenburg Zukdland 5 A. Versteijlen St. Willebrord, 6 H. Nie-uwdorp Wemeldinge, 7 J. Akkermans Steenbergen, 8 P. Valentijn St. Willebrord, 9 A. Versteijlen St. Willebrord, 10 K. St. Nico- laas 's Gravendeel. Nieuwelingen: 1 J. Thijs Et ten-Leur 3: km in 44.20, 2 L. Janssen Alphen aan de Rijn, 3 P. Verheijen Breda, 4 P. Hee- ren Sprundel 5 L. Veeke Bos- senhoofd, 6. H. Nooy Rotter dam, 7 C. Kuijstermans Bos senhoofd, 8 C. Dietvorst Ber gen op Zoom, 9 H. van Don gen Breda, 10 J. Lammertink Wierden. del), 9. T. v. Hasselt (Roosen daal), 10. A Dekkers (Uden- hout), 11. T. ter Harmsel (La ge Zwaluwe), 12. W. de Wi:de (Goes). 13. B. Geense (St.- Philipsland), 14. A. v. Over- veld (Zegge) op 2 ronden, 15. J. Cooreman-s (Breda), 16. P. v. Leeuwen (Zoeterwou-de), 17. P. Hobo (Breda), 18. S. Koevermans (Vlaardinigen), 19. A. v. Treijen (Halsteren), 20. A. Damen (Ziundert). Junioren: 1. A. v. Peer (Sprundel) de 60 kilometer in 1.29.20, 2. R. Fritsma (Ui thoorn), 3. P. Valenjajn (St. Willebrord), 4. R. Stroosnijder (Moerdijk), 5. J. v. Herwier- den (Voorburg), 6. W. Jeremi- asse (Wemeldinge), 7. Andiré Verstijlen (St.-Willebrord), 8. J. Jonkers (Oud-Gastel), 9. B. v. Est (Dinteloord), 10. J. v.d. Velde (Rijsbergen), 12. K. de Brouwer (Etten-Leur), 13. J. Hammendorp 14 R. Koudijzec (Goes), 15 H. Nieuwdorp (We. meld.) 16 Veirdtijlen (Wille brord), 17. C. Broeders (Ze venbergen), 18. W. Luigten burg (Zuidtland), 19. A. Au- pers (Purmerend), 20. F. v. Dongen (Breda). Nieuwelingen: 1. P. Koppert (Monster) de 30 kilometer in 45.20, 2. J. Thijs (Etten-Leur) 3. L. Veeke (Bossöhenhoofd), 4. C. Kuijstermans (Bossen- S'Choofd), 5. C. Kokke (St.- Willebrord), 6. C. Hollemans (Bergen op Zoom), 7. W. v. Dongen (Breda), 8. L. Jansen (Alphen a.d. Rijn), 9. H. Frij- ters (Moerdijk), 10. P. Verhei- jen (Breda). 11. M. v. Vlkri- meren (Hoeven), 12. J. v. Meer (Wouwae Plantage), 13. A. Buij-s (Oudenbosch), 14. J. Gobbels (Breda), 15. D. Evers (Sprundel). KIRN (ANP) Aad van den Hoek heeft zijn eerste plaats in het algemeen klasse ment van de amateurronde van Rijnland Palts behouden. Zaterdag eindigde hij op de vierde plaats en zondag kwam hij met het peloton over de eindstreep. Zaterdag had de vierde etappe bijna een Nederlandse winnaar opgeleverd. Jan Aling was met tien anderen halver wege de koers weggesprongen. Ook Fons van Katwijk en Aad van den Hoek zaten bij deze vluchters. Het was vooral Jan Aling, die het tempo bleef opvoeren. Op dertig kilo meter van de finish was de voorsprong van de kop groep op het peloton opge lopen tot mim zeven minuten. De drie Nederlanders konden echter niet verhinderen, dat de ritzege naar de Westduit sers ging. Kort voor de eind streep sprong Jürgen Kraft, weg en liet zich niet meer terugpakken. Aling werd tweede en Van Katwijk ze vende. Gisteren hlield Van den Hoek zich rustig en kon zijn grootste concurrent, de West duitser Klaus-Peter Thaler eveneens niet het langzame tempo van het rennersveld doorbreken. De rit van zondag eindigde in een triomf voor de 22-jarige Zwitser Ernst Nvfel- Ier, die n>a een solo van hon derd kilometer een winst van 47 seconden had overgehou den. Uitslag vierde etappe: 1. 1. Kraft (Wdl) 3 uur 21 minuten 4 seconden (met bonificatie), 2. Aling (Ned) 3.21.14 (met bon.), 3 Oleknavicius (Wdl) 3.21.24 (met bon.). 4. Van den Hoek (Ned.) 3.21.34, 5. Jagua (Pol) z.t., 6. Zeman (Tsjech) z.t., 7. Van Katwijk (Ned) 3.21.34, 14. Scheffers (Ned) 3.27.30, 26. Snoeyink (Ned) 3.28.30, 51. Gevers (Ned) 3.29.04. Vijfde etappe: 1. Nyfeller (Zwi) 4 uur, 15 minuten en 36 seconden, 2. Cambal (Tsj) op 47 seconden 3. Van Katwijk (Ned) op 1.36, 4. Prchal (Tsj) op 1.36, 5. Norup (Den) z.t., 6. Trott (Wdld) z.t.. 7. Aling (Ned) z.t., 8. Boihnen (Wdld) z.t., 10. Scheffer 4.17.12, 11. Gevers z.t. 42 Van den Hoek z.t., 49. Snoeyink z.t Algemeen klassement: 1. Van den Hoek (Ned) 15 uur, 57 minuten en 59 seconden, 2. Thaler (Wdld) op 2.04, 3. Prchal (Tsj) op 2.21, 4. Van Katwijk (Ned) op 2.32, 5. Ze- man (Tsj) op 3.56, 6. Kraft (Wdld) op 4.20, 7. Weibel (Wdld) op 4.52- 8. CUeknavici- us (Wdl) op 4.58, 9. Aling (Ned) op 5.18, 10. Trybana (Po) op 5.18, 12. Gevers (Ned) op 9.02, 13. Snoeyink (Ned) op 9.18, 14. Soheffer (Ned) op 9.38. (Van onze sportmedewerker) GOES De autorally-cross, die zaterdag in Goes-Zuid werd gehouden heeft voor de cR'ca 1500 toeschouwers weer volop spektakel gebracht. Iu de hoogste klasse (1600 tot 2000 cc) boekte Eric de Vlie- gere uit Koewacht opnieuw een zege en de hegemonie va» Dick van 't Westeinde schijnt dan ook voorgoed voorbij te zijn. Van 't Westeinde was nog wel de gevaarlijkse oppo nent van de Zeeuwsch-Vla- ming. De Rijke en Van de Klooster speelden bij deze categorie zo als werd verwacht geen rol van betekenis. Nadat alle winnaars van de fi-naleritten bekend wa ren moest ook nog worden ge streden om de GMC-bekers voor een algemene stand. De eerst aankomenden in elke klasse ontmoetten dus elkaar en ook hierbij was het een koud kunstje voor Eric de Vliegere om te zegevieren. Ko van de Borse winnaar van de 10001300 cc klasse werd tweede, gevolgd door Dick Vermaas (winnaar 13001600 cc'ers) en Anton van der Does (eerste bij de 01000 cc klas se). Dick Vermaas onder streepte in de categorie 1300— 1600 cc zijn vooruitgang nog eens. Hij bleek ook nu onge naakbaar. Nout van der Laak kon de tweede positie achter Vermaas niet behouden en- werd in de slotfase voorbij gereden door Van der Does.. Bij de 10001300 cc'ers deed Ko van de Bosse eigen lijk wat van hem verwacht werd. Hij zegevierde. Van de Bosse revancheerde zich hier mee voor de voor hem onfor tuinlijk verlopen vorige cross, toen zijn NSU kuren kreeg. Lex de Groene deed het -net een tweede plaats ook niet slecht. De Terneuzenaar Ver- brugge greep de derde plaats Adrie van der Does eiste na spannende strijd de eerste plaats voor zich op in de klas se 01000 cc. Bii d'e uitslagen vindt u tus sen haakjes de punten waar mee de diverse coureurs de finale hebben bereikt. 1600—2000 cc: 1 Eric de Vliegere met Porsche Koe wacht (50 punten), 2 D. van 't Westeinde met BMW Borsele (43), 3 J.W. de Rijke met VauxhaM-Viva 's Heer Arends- kerke (40); 4 B. C. van de Kiooster met VW 's Heer Arendskerke (30). 1300—1600 cc: 1 D. Vermaas met BMW Arnemuiden (45), 2 A.J. van der Does met VW Heinkenszand (44), 3 A.A. van de Laak met Ford Escort Goes (43), 4 R. de Haze met VW Kamperland (38). 1000—1300 cc: 1 J. H. v. d. Bosse met NSU Middelburg (54), 2 A. de Groene met Daf Goes (53), 3 M. Verbrugge met Daf 55 Terneuzen (50), 4 D. Sinke met Daf Kloetinge (46), 5 A. de Jager met Simca 's-Gravenpolder (49). 01000 cc: 1 A. v d. Does met Honda Heinkenszand (54), 2 D. Krijger met NSU Goes (54), 3 J. van Iwaarden met Honda Goes (53), 4 J. van Liere met BMW Biezelinge (52), 5 L. Boogaars met Siimca Goes 49. ver. Zeeuwsch-Vlaanderen; 12-jarigen Rob Bijvank, wie- Ierver. Zeeuwsch-Vlaande- ren; 13-jarigen Peter Seher- bij, wielerver. Zeeuwseh- Vlaanderen en bij de 14-jari gen Eddy Brand. Na afloop van de oriëntatierit en de rodeo werden de prijzen uit gereikt in het jeugd gebouw van IJzendijke. De einduitslagen zijn: A- categorie, uitslag fietsenro- deo individueel: L Toamie Pieters; 2. Leo Beckers; 3. Ronald de Vos. Ploegenuit- lag rodeo: 1. Zeeuwsch- Vlaanderen; 2. T.W.C. Heer; 3. De Ster. Eindstand ploe- genklassement: 1. T.W.C. Heer; 2 T.W.C. Heer 2; 3 De Ster. Vereni gingsklassem it 1 De Mol; 2. T.W.C. Heer; 3 De Ster Mol legerde met deze overwinning een op merkelijke prestatie als een van de kleinste deelnemende verenigingen. Algemeen indi vidueel eindklassement per leeftijdsgroep van categorie A; 8-jarigen: 1. Ronnie Couwman; 2. Tonny Breur; 3. Carlo de Caluwe. 9-jari- gen: 1. Antolne de Letter; 2. Anton de Nuij; 3. Mark Rammeloo. 10-jarigen: 1. Leo Beckers; 2. Tonnie Pieters; 3. Carlos Teel. B-categorie uit slag oriëntatierit naar leef tijdscategorie, 11-jarigen: 1. A. Verplancken; 2. Robby Liplijn: 3 mej. Yolanda Oe len. 12-jarigen: 1. Rob Bij vank; 2. Adrie de Maar schalk; 3. mej. Beatrix van Goethem. 13-jarigen: 1. Peter Scherbijn; 2. A. van de Put; 3. J. Maayen. 14-jarigen: 1. Eddy Brand; 2. Hans Rorijs; 3. Jan Noordijk. Dagploegen- klassement categorie B: 1. Zeeuwseh-Vlaanderen; 2. De Mol; 3. Zeeuwseh-Vlaande ren. 2 Algemeen ploegen- klassement: 1. T.W.C. Heer; 2. Zeeuwseh-Vlaanderen; 3. De Ster. Algemeen individu ele klassementen B-catego rie: 11-jarigen: 1. F. Tim mermans,' 2. Leo Poise; 3. Jan Boonen. 12-jarigen: 1. Ronald Harte: 2. Wim Gelis- sen; 3. Rob Bijvanck. 13-jari gen: l.Peter Scherbijn; 2. Gert Danen; 3. Jan Maiayen. 14-iarigen: 1. Edd.v Brand: 2. Frits Dolman; 3. George Ot- tenheim. (Van onze sportmedewerker) GRAAUW Toine van de Bunder heeft de grote verwachtingen, die men in hem stelde voor de Ronde van Graauw met groot machtsvertoon ingelost. De man die hem deze middag nog het best kon bijbenen was de kleine, pittige veeh ter Cees Spaans uit 's Gravenpolder. Voor Van de Bunder betekende deze overwimiing de 22ste in dit seizoen. Voor het actieve wielercomité van Graauw betekende de overwinning van de IJz endijkenaar, dat Van de Bunder voor de vijfde achtereenvolgende keer als winnaar van de Ronde van Graauw moest worden geboekstaafd. Om drie uur schoot de wet houder van sportzaken vain Hulst, de heer J. Blommaert, 38 renners weg voor 90 ronden van ruim een kilome ter. Hoewel het kleine ronden waren, maakten de felle wind en de vele bochten de kleine omloop bijzonder zwaar. Toen de eindbalans kon worden op gemaakt, bleek dat slechts de helift van d« gestarte renners de moed en de kracht hadden weten op te brengen om de Ronde vain Graau/w uit te rij den. Lang heeft Toine van de Bunder de vele toeschouwers met in het onzekere gelaten over zijn bedoelingen, want reeds na twee kilometer koos hij in gezelschap van Gödde en Hellemons voor de eerste keer het hazepad. De Engels man Ocraft, Van Leeuwen, Spaans, Verboom, Huyzen, Tolhoek en De Smit zorgden er echter voor dat de wed strijd niet direct in een Van de Bunder-show ontaardde. Daarvoor dienden de toeschou wers te wachten tot na onge veer een uur wedstrijd. Een felle demarrage was voor de IJzendijkenaar voldoende om een ronde uit te lopen Toen Van de Bunder 20 ron den voor het einde op zoek ging naar een tweede ronde winst, had de kleine Spaans de zaak bijtijds bekeken. Hij sprong mee in het wiel van de leider hetgeen hem uiteinde lijk de tweede plaats oplever de. Intussen waren Tolhoek, Huyzen en Van Leeuwen eveneens uit het peloton ge vlucht. Dit groepje zou later een fel gevecht leveren voor de derde plaats, waarbij Tol hoek in de sprint de snelste bleek. De rest van het veld werd deze middag op twee of meer ronden gefietst. Verrassend was dit vocxr Pe ter Gödlde, die als een van de favorieten aan deze wedstrijd begon. Na een goede wedstrijd tijdens het eerste uiur bleek hij echter de man met de ha mer op bezoek te hebben ge kregen, waardoor hij eventue le overwinningskansen spoedig kon laten waren. De uitslag: 1 A. v. d. Bun der, IJzendijke, 2.24,10; op een ronde 2 C. Spaans, 's-Graven- polider; op anderhalve ronde: 3 J. Tolhoek, Yerseke 4 T. Huyzen, Goes; 5 M. van Leeu wen, 's-Gravenzande; op 2 ronden: 6 C. de Smit, Bier vliet; 7 P. Gödde, Koewacht 8 W, de Feber, Sluiskil; 9 R. Ocraft, Engeland; 10 R. Ver boom, Ellewoutsdijk; 1,1 J. Marijs, Souburg; 12 P. Helle mons, Halsteren; 13 W. Sdhiuurhiuizen, Rotterdam; 14 R. Petie, Halsteren; 15 P. Vonok; Nijmegen: 16 T. Caroll, Engeland; 17 F. de Belie, Hulst; 18 C. Witkam, 's-Hee- renhoek; op drie ronden: 19 C. Verwast, Walsoorden; 20 W. Westdorp, Heinkenszand. (Van een sportmedewer ker) IJZENDIJKE Voldaan, maar toch met een zucht van opluchting haalde de jeugd commissie van de wielerver eniging Zeeuwseh-Vlaande ren zaterdagmiddag adem toen de laatste prijsjes uitge reikt waren aan de deelne- mertjes. Een jeugdtoer, waaraan zo'n 140 rakkertjes deelnemen, is geen kleinig heid. 140 knaapjes die alle maal gevoed moeten worden, te slapen gelegd en het zo goed mogelijk naar de zin gemaakt moet worden. Daar komt dan nog bij het uitzet ten van parkoersen, de inde lingen van ploegen en het soms nren durende reken werk zoals vrijdag het geval was. Zonder meer een brok liefdewerk voor de wieler sport, want anders redt je dat niet. Zonder die eigen schap kun je zo'n jeugdwie- lerfestijn niet tot in de fines ses uitwerken en dat was het wat de organisatoren van de ze Zeeuwseh-Vaamse jeugd toer wel deden. Drie dagen lang was er een voorbeeldige verstandhouding tussen de rennertjes en de organisatie, zodat beide met voldoening terug kunnen blikken op dit geslaagde evenement. Donderdagmiddag om 1 uur werd het startsein gege ven voor dit gebeuren en za terdagmiddag werd de laat ste hand gelegd aan deze jeugdronde. De bedoeling van rennertjes aan hun trekken te laten komen en tevens propaganda te maken voor het jeugdwielrennen. waar men in geslaagd is. Voorzit ter Wim Verplanke: „Je bent natuurlijk blij dat dit voorbij is, maar toch heb je voldoe ning van dit werk. Zulke knaapjes respecteren nog wat je voor hen doet. Na tuurlijk heb je voor een evenement als deze jeugdtoer een groot aantal medewer kers nodig en daar heeft het beslist niet aan ontbro ken. Wel moet je tijdens zo'n evenement al je improvisa tietechniek naar boven halen want er doen zioh tal van situaties voor. die je niet verwacht. Maar als je tot slot dan allemaal leuke reacties 0 Anita Roelands, die zoveel werk voor de jeugdtoer heeft verzet. krijgt van ploegleiders, die reeds hun belofte gedaan hebben als we volgend jaar weer zo'n toer organiseren aanwezig te zullen zijn, dan doet je dat toch wel wat Ontzettend veel hebben we te danken aan secretaresse Diana Roelands, die haar hoofd koel heeft gehouden bij de soms uren durende bere keningen. Diana Roelands- :„Vrijdag was het helemaal raak. We dachten dat we rond half acht klaar zouden zijn met de uitslagen dat kwam wel even anders uit. Om klokslag 12 uur waren de uitslagen allemaal uitge werkt". zaterdagmorgen werden de laatste wedstrijden gehouden voor de deelnemertjes. Dit hield in voor de A-categorie een rodeo op de markt van IJzendijke, en voor de B- categorie een oriëntatierit van dertig kilometer. Win naars in de A-catgorie wer den bij de 8-jarigen Karei van Overmeeren, wielerver. Zeeuwseh-Vlaanderen; hij de 9-jarigen Antoine de Letter, wielerver. Zeeuwseh-Vlaan deren en bij de 10-jarigen Tonnie Peters. In de B-cate gorie werden winnaars: 11- jarigen A. Verplanke wieler- 0 Toine van de Bunder op weg naar zijn 22ste zege.

de Stem | 1974 | | pagina 9