Danics- atletiek op laa peil or Allan sterke winnaar op baan Oudenbosch Scheidsrechters- commissie KNVB vereenvoudigd Nederlands record voor Bouma Forse winst FC Den Haag PROFZEGE VOOR WIM DE WAAL Francorchamps voor Belgen CD uuropacup voor Gaby Minneboo sport Winst Hordijk T TWEEDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 29 JULI 1974 i I (Van onze speciale verslaggever) EDINBURGH De Nederlandse dames atletiek, die de laatste twintig jaar tot de goede Europese middenklas se behoorde, is afgezakt naar een bedenkelijk peil. Het is de conclusie die getrokken moet worden na de drielanden- wedstryd tegen Groot-Brittannië en Tsjechoslowakjje, die vrijdag en zaterdag in het schitterende Meadowbank- stadion van Edinburgh werd gehouden .De tweede ont moeting tussen de drie landen, die vorig jaar in Drachten voor de eerste maal plaatsvond, werd een debacle voor de Nederlandse dames. Zowel tegen Groot-Brittannië (87- 48) als tegen Tsjechoslowakije (79-56) werd het een zware nederlaag. Opvallend is de grote vooruitgang, die de Tsjechische dames gemaakt hebben. Vrijwel dezelfde ploeg, die in 1973 in Drachten nog met twaalf punten verschil voor Nederland moest huigen en aan de Britse dames zelfs bijna veertig punten moest toegeven, bleek nu gelijkwaar dig aan het team van Groot-Brittannië en Noord-Ierland: 73-73. Vooral in het Britse kamp ver baasde men zich over de enor me vooruitgang van de Oost- europese dames. Een van de En gelse coaches noemde de stij ging zelfs onnatuurlijk, waar mee hij zonder het uit te spre ken doelde op het gebruik van spierversterkende middelen. Als duidelijk voorbeeld wees hij discuswerpster Helena Vyhna- lova. De Tsjechische, die in Drachten nog derde werd met 50,08 m haalde nu op tien cen timeter na de grens van zestig meter. De Tsjechen zelf zeggen hun grote vooruitgang te dan ken te hebben aan een nieuwe trainingsaanpak en andere tech nische inzichten. Een andere trainingsaanpak zal in Nederland in elk geval ook noodzakelijk zijn. De KNAU zal zich wanneer men de ko mende jaren tenminste nog enigszins mee zal willen doen zich steeds moeten gaan richten op de opleiding en begeleiding van talentvolle jeugd, die en dat is tenminste nog een licht punt in ruime mate aanwe zig is. Toch was de stemming na afloop heel wat beter dan de avond tevoren. Men trok zich op aan het voortreffelijke werk van Ciska Janssen, die bij het verspringen 6,40 meter haalde zij het met een iets te sterke rugwind en aan het succes van de speerwerpsters Lida Kuys en Elly van Beuzekom, die met 50,82 en 50,62 m voor de enige en dan nog dubbele Nederlandse overwinning zorg den. Het tweetal, dat al enkele malen aan de limiet voor uit zending naar de Europese kam pioenschappen in Rome (54,00 m) heeft voldaan, haalde die eis nu niet. De oorzaak daar van was de onberekenbare wind, die heit planeren van de speer vrijwel onmogelijk maak te. Zowel Lida Kuys als de Ne derlandse recordhoudster Elly van Beuzekom wierpen daar door dan ook elk maar twee maal geldig. De wind speelde ook Cisca Janssen danig parten. De 29- jarige Amsterdamse, die na een afwezigheid van enkele jaren wegens verblijf in het buiten land. dit seizoen terugkwam, een nieuw Nederlands record van 6,40 meter, vijf centimeter verder dan de beste op haar en Corry Bakkers naam staande beste nationale prestatie, sneu velen door een rugwind van drie meter. Cisca Janssen zelf tilde daar niet zo zwaar aan. „Ik weet dat ik het Nederlands record gemakkelijk kan pak ken. Ik ga steeeds beter sprin gen. Alleen was die wind erg hinderlijk". De Amsterdamse begon za terdag met twee ongeldige sprongen. De tweede was een juweel. Hoewel hij een fractie ongeldig was, nam de Engelse jury de afstand op haar ver zoek op Er kwam een bijna onwaar schijnlijke 6,70 m uit. Zij ver legde haar aanloop enigszins, waarna de balk wel goed werd getroffen en de volgende af standen eruit kwamen: 6.17, 6.40, 6.09 en 6.32 m. De laatste sprong werd gemaakt met een toelaatbare rugwind. Ook bij de tweede ongeldige sprong was er een toelaatbare steun van de wind. Over uitzending naar Rome zal Cisca Janssen zich geen zor gen meer behoeven te maken. In de Italiaanse hoofdstad zal zij naast het verspringen ook op de vijfkamp uitkomen. En ge zien de stijgende prestatiecurve zal het Nederlandse record van Mieke van Wissen (4440 pun ten) daar waarschijnlijk niet overeind blijven. Behalve Cisca Janssen weet ook Trudy Wunderink zich nu zeker van „Rome". De Hilver- sumse met 52.5 sec. nationaal recond^ondsier op de 400 m, eindigde in Edinburgh als derde achter de Tsjechische Cerchla- nova en de Engelse Verona Bernard, die in 52,0 sec. gelijk over de streep kwamen. Voor de Tsjechische betekende het een derde nationaal record in twee dagen. Zij had vrijdag de 800 meter gewonnen in 2.04.7 en le verde die dag ook een groot aandeel in het nieuwe Tsjechi sche record op de 4 x 400 meter. Trudy Wunderink kwam uit op 53,0, waarmee zij opnieuw voldeed aan de Rome-limiet (53.5). Opvallend was niet al leen het gemak waarmee zij liep onder de beslist niet ideale omstandigheden maar ook de wijze waarop zij de Engelse Ja- net Roscoe (53,9, die dit sei zoen regelmatig onder de 53,0 seconden heeft gelopen, achter zich hield. Een kandidate voor Rome is ook sprintster Wilma van Gooi, die na haar derde plaats op de 200 m (23,86) diezelfde positie haalde op de korte sprint. De Engelse Helen Golden, die vrij dag de 200 meter won in 22.9 sec. pakte achter haar landge note Andrea Lunch dankzij een betere finish de tweede plaats, maar haar tijd was gelijk aan die van Wilma van Gooi: 11,5 sec. Marianne de Schipper, die ook op het kleine lijstje voor Rome staat, zal haar kan didatuur komend weekeinde bij de nationale kampioenschappen op Papendal waar moeten ma ken. In Edinburgh zat zij op de 800 m volkomen vast. Zater dags, toen zij als invalster voor Anneke de Lange de 1500 meter moest lopen, kon zij het beslist niet hoge tempo al na 600 meter niet meer volgen. Zelf wijt zij haar terugval aan drukke werk zaamheden en examenzorgen. Joke van Gerven had de pech dat zij na ruim 800 meter, toen zij nog in een kansrijke positie lag van een tegenstandster een ongelukkige trap kreeg. De Lis- ser atlete moest even uit de baan maar zette toch door. De kans op een redelijke tijd voor zover die door het lage aanvangstempo er nog in zat was echter verkeken. Verreweg de opvallendste prestatie werd geleverd door kogelstootster Helena Fibenge- rova. De Tsjechische zegevierde met 20,75 meter en stelde daar mee opnieuw haar kandidatuur voor de Europese titel, die daar mee dan voor het eerst na vele jaren niet in Russische of Oost- duitse handen zal komen. 0 Achter gangmaker Dick Verdoom (links) raast Don Allen over de baan in Oudenbosch. Achter hem Klaas Balk en Gerrie Fens. (Van onze sportredactie) OUDENBOSCH Don Al lan, de Australische Frisol- coureur groide gisteren in de drie reeksen achter Ja- vanti's op de wielerbaan van Oudenbosch uit tot de held van het publiek. De donkero- gende Australiër toonde dan ook maar al te vaak, dat hij de anawezige concurrentie meer dan de baas was. De eerste twee reeksen (vijftien minuten) schreef Allan met groot gemak op zijn naam, terwijl de derde (finale) in het teken stond van de kleintjes die zich ook eens in de kijker mochten rijden op de zonovergoten baan, waar de wind de zwaarste tegen stander van de coureurs bleek. In de eerste reeks ging Don Allan achter de ex- sprinter Diok Verdoorn on middellijk in de aanval. Hij legde zijn zes collega's op het beton van Oudenbosch zo'n hoog tempo op dat Ko Blok en Joop van Rossum al heel snel moesten .capitule ren. Nadat Gerrie Fens zich achter Joop Sylaard even had laten zien zette Allan zich definitief op kop. Met een verschrikkelijk hoog tempo joeg hij over de baan om onbedreigd te winnen. In de 2e reeks speelde alleeen 't spal geheel anders. Vanaf het startschot ging hij in de aan val en veroverde binnen de kortste keren een ronde voorsprong. Janus van Tol, die dat ook probeerde achter Jan van Tilburg (de bouwer van de Javanti's) bleef half in hangen- niet echter Harrie van Leeuwen en Gerrie Fens. Zij pakten eveneens een toer, maar toen was Al lan al op weg naar zijn tweede ronde voorsprong. De Australiër ging zo hard, dat hij Fens en Van Leeuwen op een ronde koerste en de rest van het veld op niet minder dan drie. De derde reeks (finale) stond in het teken van de „kleintjes". Ko Blok (achter Ad Heijboer) en Joop van Rossum (achter Ruud Kop- pej,an) pakten snel een ron de, maar konden dat onder het geweld van weer Allan en Klaas Balk niet staande houden. Eerst viel Blok terug en in een gloedvolle eind sprint werd Van Rossum door Balk van een eerste plaats afgehouden. Naast de profs kwamen gisteren op deze echt goed opgezette wielermiddag op de baan van Oudenbosch ook de amateurs in actie. Eerst voor een afvalrace, die een zege opleverde voor Peter Nieuwenhiuiis en daarna voor een koppelkoers, die gewon nen werd door Silvester Aarts er. Jan Zuydweg. De dames namen eveneens een flink deel van het program ma voor hun rekening. Daar bij toonden de twee kersver se Nederlandse kampioenes Minnie Nieuwenhuis-Brink- hof en Keetie vain Oosten- Hage zich op de verschillen de onderdelen superieur. De twee kampioenes werden overigens in gezelschap van Rini Langkruis (sprintkam pioen) door sportcommissie- lid Bas Goud gehuldigd. ROB VAN DEURSEN De uitslagen: Dames: puntenklassement over dertig ronden: 1. Minnie Niieuwenhjuis-Brinkihof 15 pnt, 2. Keetie van Oosten- Hage 9 pnt, 3. Willy Kwan- tes 5 pnt, 4. Marijke Lagelof 3 pnt, 5. Hënnie Jongenelen I pnt; afvalkoers: 1. Keetie van Oosten-Hage, 2. Minnie Nieuwenhuis-Bninkhof- 3. Willy Kwantes, 4. Marijke Lagelof, 5. Aafje Havik, 6. Ineke van Driel, 7. Henny Jongenelen; achtervolging: finales: 1 Keetie van Oos ten-Hage, 2. Willy Kwantes (door Van Oosten-Hage na II ronden ingelopen), 3. Minnie Nieuwenhuis-Brink- hof 4.30.64 (15 ronden), 4. Henny Jongenelen 4.43.02: kwalificaties! eerste rit: 1. Keetie van Oosten-Hage 4.14.02 (15 ronden), 2. Henny Jongenelen 4.37.22; tweede rit: 1. Willy Kwantes 4.18.00, 2. Minnie Nieuiwenhuis- Brinkhof 4.18.95; Australi sche achtervolging (10 ron den): 1. Marijke Lagelof, 2. Aafje Havik, 3. Ineke van Driel. Junioren: sprint: eerste rit: 1. Van de Zwaan, 2. Van de Steen; tweede rit: 1. Van de Zwaan. 2. Van de Steen (Va n der Zwaan wninaar; achtervolging: 1. Van de Zwaan 2.42.96 (10 ronden, 2. Van de Steen (ingelo pen). Amateurs: afvalkoers: 1. Peter Nieuwenhuis, 2. Ben ten Tije, 3 Jan Breur, 4. Chris Kipping, 5. Theo van der Leist, 6. Jan Zuydweg, 7. Hans Verwey, 8. John Sil- verwood, 9. Vester Aarts. 10. Rini Langkruis, 1.1. Van Bok hoven, 12, Van Leest, 13. Van Wlijik; koppelkoers: 1. Aarts-Zuydweg, 2. Nieuwen- huis-Langkruis, 3. Ten Tije- Kipping, 4. Breur-Van der Leist, 5. Van Wijk-Verwey, 6. Van Bokhoven-Silver- wood. Professionals: eerste reeks achter Javanti's: 1. Don Al lan (achter Dick Verdoorn), 2. Harry van Leeuwen (ach ter Sjaak van de Torre), 3. Klaas Balk (achter Frits van Duyvenbode), 4. Janus van Tol (achter Jan van Til burg). 5. Gerrie Fens (achter Joop Sylaard), 6. dp 1 ronde Joop van Rossum (achter Ruud Koppejan), 7. Ko Blok (achter Ad Heijboer); twee de reeks: 1. Don Allan, 2. op 1 ronde Gerrie Fens, 3. Har rie van Leeuwen, 4. op 3 ronden Janus van Tol, 5. Joop van Rossum, 6. Klaas Balk, 7. Ko Blok; finale: 1. Klaas Balk, 2. Joop van Ros sum, 3. Don Allan, 4. Harrie van Leeuwen, 5. Janus van Tol. 6. Gerrie Fens, 7. Ko Blok; eindstand: 1. Don Al lan 5 pnt, 2. Harrie van Leeuwen 9 pi#, 3. Klaas Balk 10 pnt, 4 Joop van Rossum 13 pnt, 5. Janus van Tol 13 pnt. 6. Gerrie Fens 13 pnt, 7. Ko Blok 21 pnt. ZEIST (ANP) Het be stuur van de Sectie Betaald Voetbal van de KNVB heeft besloten om de organisatie van het scheidsrechterswe- zen te vereenvoudigen. De scheidsrechterscommissie blijft bestaan uit een door het bestuur betaald voetbal uit zijn midden benoemde voorzitter en drie leden waarvan er een optreedt als voorzitter van de beoorde lingscommissie. De twee an dere leden worden belast met de werkzaamheden die tot dusverre verricht werden door de commissie voor al gemene technische zaken en de commissie voor selectie en begeleiding. De beoordeUngseamin issie telt naast de voorzitter twee leden en organiseert zelfstan dig de rapportage en de beoor deling over en van scheids rechters en grensrechters Aan PAPENDAL (ANP) An- nemieke Bouma Atmodes) heeft gistermiddag op het sportcentrum Papendal ij Arn hem haar eigen Nederlandse record hoogspringen dames met één centimeter verbeterd en gebracht op 1.84 meter. Zij was recordhoudster sinds 23 juni van dit jaar, toen zij in Vught 1.83 meter sprong. Annemiieke Bouma verbeter de het Nederlandse record hoogspringen voor dames en junioren tijdens de vijf- en tienkamp jeugd interlandwed strijd tussen België en Neder land. De vijfkamp meisjes le verde een overwinning op voor België met 11.427 punten. Ne derland verzamelde 11.405 pun ten. De individuele overwin ning was voor Mirjam van Laar (Kimbria) met een totaal van 3954 punten. Bij de tienkamp van de jongens ging de overwinning naar Nederland met 19.367 punten voor België met 19.062. De Belg Ronald Desruelles werd eerste in het individuele klas sement met 6854 punten. Harry Schulting (PH) werd met een persoonlijk reecord van 6768 punten tweede. FRANKFORT (SID) Ga by Minneboo is zaterdag in Frankfurt winnaar geworden van de wedstrijd om de Euro pacup voor amateur-stayers. Hij won uitstekend gegang- maakt door Bruno Walrave, de mancfhe over 40 kilometer, voor de Westdiuitser Rainer Podlesch. Op de 20 kilometer was de volgorde omgekeerd. Zowel Minneboo als Podlesch kwam door deze resultaten op 15 punten. De uitslag van de 40 kilometer was doorslagge vend. Wereldkampioen Horst Gnas (West-Duitsland) eindig de dn totaal als derde. 0 Wim de Waal: eerste zege bij de profs. MARIEKERKE (Belga) JL/U l LU DEN HAAG (ANP) FC Den Haag heeft zaterdag ter gelegenheid van de opening van het sportpark Adegeest een wedstrijd gespeeld tegen de zaterdag tweede klasser Randstad Sport. De Hagenaars wonnen met 61, na een rust stand van 50. Doelpunten makers; Jol (4), Berckenkamp en Ling. Er waren 1000 toe schouwers. In Haarlem „oefende" de club i'ai die naam tegen T>SS, een vierde klasser bij de ama teurs, en triomfeerde met 10 0, na een 6—0 ruststand. Doel puntenmakers: Sadek (3), Fe- teris (2), Pot 2), Wentink, Bosihard* en Van den Berg Er waren 1500 toeschouwers. NE C speelde in Gennep een wedstrijd tegen de ama teur tweede klasser Vitesne'08. De Nijmegenaren wonnen met 6—0 en hadden bij rust reeds eer 0 voo"rimn« Doelpun ten -akers: Jan Peters (3) Fransen, Hoogendoorn en Ger ritsen. Er schouwers. waren 1500 toe- In Alkmaar speelde AZ'67 een wedstrijd tegen eerste di- visdeclub SW. De Noordhol landers wonnen met 51. De ruststand was 31. Voor AZ'67 scoorden Vosmaer, Rijnshoev, Hoogesteger, Vre- denburg en Nygaard. Er wa ren 4500 toeschouwers. Cercle Brugge - FC Am sterdam 11. Nico Jansen zet te de Nederlandse UEFA-cu- prepresentant in de 20ste mi nuut op 10. Halverwege de tweede helft maakte Versluys voor Cercle (Belgische eerste divisie) gelijk. Er waren 3000 toeschouwers. Een Westlands amateurelf tal speelde gelijk tegen de nieuw gevormde eerste-divi- sieclufo FC Vlaardingen 00. Bij de aantr-'kko'üke ontmoe ting waren 700 toeschou wer». (Belga) Bas Hordijk heeft zaterdag in Mariekerke (België) een wed. strijd over 178 kilometer ge wonnen voor de Belgen Wille- kenis en Wesemael. Zijn tijd was vier uur en 33 minuten. HAMBURG De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 19 20 27 29 31 39; reservegetal: 48. (Van onze sportredactie) OOSTVOORNE Martin Venix uit Zevenbergsohenhoek heeft zaterdagmiddag in het Zuidhollandse Oostvoorne de plaatselijke wielerronde ge wonnen. Venix zegevierde na dat bij zijn vijf mede vluchters vijf kilometer voor de eindstreep in de steek had gelaten. De Delbana-coureur had voor de 100 kilometer een tijd nodig van 2 uur 19 minu ten en 17 seconden. De Axelse prof Wim de Waai heeft gisteren zijn eerste profkoers gewonnen. De Waal won in het Belgische Sint-Ma- ria Aalter, waar hij de 180 kilometer aflegde in een tijd van 4 uur en 20 minuten. De FRANCORCHAMPS (AFP- reuter) De Belgische auto coureurs Jean Xhenceval en Alain Peltier hebben gisteren met een BMW 3, 0 CSI de 24- uursrace van Francorchamps gewonnen. De tweede plaats was voor de Fransen Ballot- Lena en Beguin met een Alfa Romeo 2000 GTV. Derde wer den de Ialianen Zecco'i en Do- na eveneens in een Alfa Ro meo. Jean Xhenceval en Alain Peltier hadden zaterdagavond al de koppositie veroverd in het slinkende veld. De Capri van Fitzpatrick en de Opel Commodore van Tricot-Neve verdwenen al in de eerste uren uit de strijd nadat zij het veld hadden aangevoerd. Xhenceval en Peltier hielden alleen de Brit en Blackburn- Crabtree als belagers over. Wanneer de Belgen een pits stop moesten maken om benzi ne in te nemen, kwamen Blackburn-Crabtree in eerste positie. Gistermorgen moest ook deze Britse Capri de strijd staken. Van de 58 wagens die zaterdagmiddag vertrokken, haalden 34 de eindstreep. De uitslag van de 24-uursra- ce van Francorahamps is: 1. Xhenceval-Peltier (Bel) met BMW 3,0 OSI, 293,7 ronden, 4147,2 kilometer gemiddelde snelheid 172,8 km. u. 2. Ballot- Lena en Roger Beguin (Fra) Alfa Romeo, 290 ronden, 3. Zeccoli-Dona (Ita), Alfa Ro meo 288 ronden, 4. Huub Ver- meulen-Fred Frankenhout (Ned), Opel Commodore, 281 ronden, 5. Rouse-Dron (Gbr), Triumph Dolomite, 279 ron den 6. Ohamaillard (Fra)-Byt- tebier (Bel), Alfa Romeo, 278 ronden. 12. L. Vermeulen-W. Boshuis (Nied), Opel Manta, 269 ronden. Raleigh-coureur reed vijftig kilometer solo tot hij werd achterhaald door de Belg Wil ly Scheers. De Waai versloeg hem gedecideerd in de sprint Richard Buokafei finishte als vijfde. In de profkoers van Haaksbergen eindigde Henk Prinsen uit Hank als achttien de, terwijl Jan Serpenti uit Axel de 33ste plaats bezette. Frits Pirard reikte gisteren in Helvoirt naar een tweede plaats achter winnaar Wim van Steenis. Bij de nieuwelin gen zegevierde Van de Broek uit Dussen, terwijl De Bruin uit Oud-Gastel tweede werd. De Madese amateur De Jong finishte in Nuenen ais vijftiende. Van der Pluijm uit Hank bezette de zeventiende plaats. Bij de junioren eindig de Lagarde uit Lage Zwaiuwe als elfde. Frits Hoogerheide bezette in de ronde van Barendrecht de vierde plaats. Winnaar werd Wim Liebregts. Jan de Groot uit Hank negende, Ton ter Harmsel twaalfde en Vis ser uit Lage Zwaiuwe veer tiende. Polak uit Lage Zwaiu we eindigde bij de nieuwelin gen als vijfde. Corné Kokke als zesde. Van Vliirvmeren als zevende, Freijters als achtste en Broere uit Zevenbergen als tiende. Toon van der Steen uit Etten-Leur is zaterdag derde geworden in de amateurronde van het Belgische B Haar. Jac Verbrugigen uit Putte passeer de als zesde do het einde van het sefeos wordt aan de scheidsrecht,» commissie bindend geadv.. seerd over promotie en keuze voor de Internationa':, lijst. Daarna stelt de scheii reohtersoommiissie de volg op deze lijst vast. Het bim advies van de beoordeling, oommissie wordt edhter p;! uitgebracht nadat in een meenschappelijfee vergader» met de soheidsrechterscamnns. sie over deze onderwerp,, van gedachte is gewisseld. 5 scheidsrechterscommissie 1*. slist over eventuele afvoer» van scheidsrechters na ee niet bindend advies van de te oordelingscominissde. Het aan tal rapporteurs en begeleiden zal worden beperkt. Het op het KNVBHbonddu. reau in Zeist gevestigde secre tariaat zal alls voorheen belas blijven imet de uitvoerend, werkzaamheden waaronder het aanstellen van de arbi ters. Het bestuur betaald voetbal heeft de heren mi. G. I' Kernkamp, K. L. van de Meer, J. H. Martens «n A Stouthanidel uitgenodigd r«. pectievelijfc alls voorzitter ei leden van de scheidsrechters- commissie te fungeren. Ten ■aanzien van de heer Stouthan- del, die eventueel als voorzit, ter van de beoordeflingscom- missie zal optreden geschied! dit onder het voorbehoud een tussen hem en de bond I scheidsrechters betaald voetbal (BSBV) gerezen vertrouwens kwestie uit de weg wordt ge ruimd. De benoeming va» twee leden iin de beoordelings commissie zal eerst over enke le weken volgen. sport In 't kort ATLETIEK Eltjo Schut ter van de atletiekvereniging -QuiOk uit N-ijmegen heeft tij dens internationale wedstrij den in Brasschaat (België) zijn eigen Nederlands reconi polsstokhoogspringen geëven aard. Schutter sprong 4.80 me ter, een hioogte die hij voor d eerste keer ,,nam" op 16 juni van dit jaar. Zaterdag weni hij er eerste mee. De tweede plaats was voor de Belg var Vlierberghe met 4.70 meter. PAARDESPORT De 18 jar'(re F-.e» riimkr Sloot baal1 heeft met Polo Marco in Lu-f zern een internationaal jeugd- springconcours gewonnen. De t scholier uit RotsterhauUe bleet over de tien hindernissen fout loos in 80.0 seconden. Tweede werd de Portugees Manuel I Bandeira de Melo met Namul die in 80.7 seconden eveneens foutlees bleef. BOKSEN De Nederlands' zwaargewicht Jan Lubbers zal cp vrijdag 9 augustus in Ma- dirid in de hoofdpartij van eet internationaal boksgala uitko men tegen de Spanjaard Urtaan. HONKBAL Raak Nico'i heeft met 43 de honkbal- wedistrijd in de halve finalt van de Europa Oup vow landskampioenen gewonnen van de Italiaanse titelhouder Fortitudo Bologna. De wed' strijd ging over 11 innings, ZEILEN De Britse boot „Gfumiboots" is winnaar gewor den van de race om de „Onf Ton Cup". Hij behaalde 202,! punten. Tweede werd zajn lajïdgenoot High Tension en derde de Nieuwzeelandse boot Haiti IV. De Nederlandse ver tegenwoordiger met Schutte- veer eindigde in het totaal klassement al» twintigste. BOKSEN De Columbiaan Antonio Cervantes „Kid Paffl- bele" heeft in Cartagena zij" wereldtitel boksen in bel lichtweltergewicht (WBA-ver- sie) behouden tegen uitdager Victor Mill-on Ortiz uit Port' Rico. Cevantes sloeg Ortiz i' de tweëde ronde knock-out. BOKSEN De Spaanse zwaargewicht Perioo Fernan dez heeft de Europese titel i" het superzwaargewicht gewon nen. Hij versloeg in Madrid de titelhouder Tonv Ortiz, i" de twaalfde ronde Knock-out. VOETBAL FC Groningen heeft Henk Medik van Aj#1 gecontracteerd. De 21-jarigr ex-Uefa-international heeft vier jaar bij Ajax in het B- C-elft-al gespeeld. Hij is inzet baar in de achterhoede en Of het middenveld. PAARDESPORT Nederlandse springruiter Har ry Wouters van den Ouden- weijer is in het laatste onder deel van de Royal Horse Sho«' in Londen, een springconcours op tijd, met het paard Salern» als derde geëindigd. Wouters kwam foutloos rond in 56,2 seconden. De overwinning wa* voor de Engelsman Harvey Smith met Salvador, die een tijd maakte van 44.1 secon den

de Stem | 1974 | | pagina 8