Msol: Priem en Van Katwijk mogen niet naar Montreal Van Kessel lieeft pech op Imatra DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND Nederlands succes bij E.K. waterski Ree uit de kopgroep DE COSTER WINNAAR, WOLSINK GROTE MAN SE MOSSELEN „De Braakman' re en Sonnevoile Jijnen >nte Terneuzen INDERWET ENDMAKING t inzake de verontreiniging i geopend. Ons telefoonnummer worj. j lefoonboek verkeerd vermen zijn: Biervliet (01152) het ook maar wilt ma heeft het ijgbaar bij •aat 106 Terneuzen i wethouders van Terneuzen Lbare kennis, dat ter gemeente- age ligt een verzoek met bijla- Lemical (Nederland) B.V., Her- Terneuzen om vergunning inge-1 et tot het uitbreiden en wijzigen :he/petrochemische procesindu-1 idingen en wijzigingen in de •eenfabriek op het perceel plaat- irneuzen, Herbert H. Dowweg, d gemeente Terneuzen, sectie A dagen na de dagtekening van I ing bestaat voor een ieder de iftelijk bezwaren tegen het ver- ining in te brengen bij het i jdag 16 augustus 1974 des voor- uur, in het stadhuis een open den gehouden, waarbij monde gen de inwilliging van dit ver- rden ingebracht. ;r gemeente-secretarie, afdeling I kennis nemen van de ter zake Ituren. dt er op gevestigd dat inwoner! Terneuzen of van een aangren- waar openbare kennisgeving I ter slechts tot beroep gerechtigd persoon of bij gemachtigde op tting zijn verschenen, bbenden kunnen wat dit betreft tijdig indienen van schriftelij® i 1974. ester en wethouders voornoemd, co-burgemeester ouwe, loco-secretaris. het I taiten van Zeeland brengen dat vanaf 29 juli 1974 op ,n Terneuzen voor een verzoek d.d. 21 januari 1974 - [Nederland) B.V. te Terne»»» I igevolge de wet inzake de we I tot het wijzigen en uitbrei i, che/petrochemische proces» I udingen en wijzigingen reenfabriek in de inrichting iwweg te Terneuzen op het P ekend gemeente Terneuzen, 59. ebbenden wordt gelegenheid ening van de aangevraagd® n in te dienen, hetzij schrrtte ft te richten aan gedepu^. eeland doch in te diene irgemeester en wethouders ijk op de tiende dag na dagt -ekendmaking, hetzij noonö gemachtigde tijdens een ge" jjl entehuize van Terneuzen °v 11.30 uur. e niet zijn ingeschreven als sur, dienen te zijn voorzien lastgeving. Jli 1974. puteerde Staten voornoem^ n Aartsen, voorzitter, n der Wel, griffier. STEM. AMSTERDAM (ANP) De Europese waterskikampioen schappen voor de jeugd zijn voor Nederland zeer succesvol verlopen. De Nederlandse af vaardiging niet vertegen woordigd bij de junioren jor. gens veroverde op de Am sterdamse bosbaan drie gou den, twee zliveren en vier bronzen medailles. Hoofdrolspelers waren ook nu de adspiranten Teddo Pee- ren en Fanny Meijer, het tweetal, dat zowel nationaal kampioen aspiranten (onder 16 jaar) als junioren (onder 18 jaar) is. zorgde voor het gouid bij de wedstrijden van de as piranten. De 15-jarige Venlo- naar Teddic Peeren triomfeer de bi- het schansspringen en greep bovendien het zilver bij de slalom en werd derde in de oo-mibinatie De „Dolfijn" uit Halfweg was oppermachtig bij de figuren, werd ex aequo tweede op de slalom en voer de met grote overmacht het combinatieklassement slalom- springen-figuren aan. Voorts werd zij derde bij het sprin gen. Bijzonder spectaculair was de zege van Tedido Peeren, die zaterdag bij erg ongunstige weersomstandigheden startte in een veld van 32 deelnemers. Toen de waterskiërs driemaal in actie waren geweest deel den Peeren en de Italiaan Ser- gie Savoini de eerste plaats met een verste sprong van 31,25 meter. Een barrage v-an twee sprongen volgde. Savoini. die het nadeel bad het eerst, op het water te moeten ko men, zorgde voor een nog be tere prestatie door 31.60 meter te overbruggen, dooh hij kwam bij zijn tweede poging ten val, De Nederlander leek verslagen toen hij de eerste maal verkeerd op de schans afkwam. Bij zijn tweede sprong nam hij elk mogelijk risico. Het succes bleef niet uit. Het elektronisch brein be rekende zijn sprong op 32.40 meter. Wei kostte het de Ven- Ionaar alle moeite om op het ruwe water overeind te komen zodat zijn sprong geldig was. De grote pechvogel van dit sportief geslaagde toernooi was de 15-jarige Zwitser Ma nuel Tagliabu. Bij het sprin gen stortte hij direct *ia het verlaten van de schans vooro ver te water. Hij had de bin ding van zijn ski's te vast afge steld. Met een erns' heup blessure is hij na? het zie. kenhuis vervoerd ANNELIES MAAS MAAKT FURORE UTRECHT (ANP) Geen gemarchandeer bq de aan wijzing van de Nederlandse zwemploeg voor Wenen. Het talent van Nederland is bq de all-in finales van de na tionale titelstrijd in Utrecht over zo'n groot aantal num mers uitgezwermd, dat vrijwel iedereen wel ergens de limiet haalde en de samenstelling van de ploeg voor de Europese kampioenschappenn, die over drie weken begin nen, geen problemen heeft opgeleverd. Yolanda Aggenbach: natio naal record (2.20.90) op 200 me ter vlinderslag. Tien zwemsters en vier zwemmers werden geselec teerd met inbegrip van Anke Kijndiers, die eerst nog even wilde bedenken of alleen uit komen in de vrije sl-aig-estafet- te in Wenen, voldeed aan het geen zij zichzelf van een glo rieuze comeback had voorge steld. Dank zij het feit, dat Wijda Ma-zereeuw het niet ha len van die limiet op de schoolslag een geduchte te genvaller compenseerde AMSTERDAM (ANP) - Hans Ree heeft zater dag ln de tiende ronde van het IBM-schaaktoer- n ooi door een nederlaag tegen de Joegoslaaf Iv- kov zijn streven om een grootmeesterresultaat (negen punten) te beha len van een aanzienlijk grotere moeilijkheids graad voorzien. De Ne. derlanüse meester bleef staan op 6.5 punt. een halve punt achter Ivkov, Jansa en Toekanakov die nu aan de leiding gaan. Ree dient nu uit de res terende vijf partijen nog 2.5 punt te halen, het geen evenwel nog altijd ais haalbaar moet wor den gekwalificeerd. Grootmeestergroep 10e ronde: Sosonko (Ned) - Kaplan (USA) Yz—V2, Knaak (DDR) - Csom (Jong) 14y2, Geiler (USSR) - Donner (Ned) YzVi, Tuikm-akov (USSR) - Riibli (Hong) Mi—Vz. Lanigeweg (Ned - Lombardy (USA) J/2 Vz, Ivkov (Joeg) - Ree (Ned) 10, Tintman (Ned) - Veliimirovic (Joeg) 10, Jansa (Tsj) - Planinc (Joeg) 10. Stand na 10 ronden: 1 tot 3 Tukmakov, Ivkov en Jansa 7, 4 Ree 6V2, 5 en 6 Ribli Geiler 51/2 7 en 8 Timman Csom 5, 9 tot 11 Langeweg, Pla ninc, Velimorivic iVz 12 tot 14 Lombardy Donner Sosorako 4, 15 en 16 Ka- Plan en Knaak 3. Meestergroep: 10e ron de: Ardijansjah (Indon) Vogel (Ned) 10, Po- pov (Buig) - Hartooh (Ned) y2y2, Ghizdavu (Roem) - Böhm (Ned) 1, Enklaar (Ned) - Makarichev (USSR) af gebr, Ligterdnk (Ned) - Boey (Belg) afgebr, De- barnot (Arg) - Dely (Hong) 10. Stand na 10 ronden: 1 Makarichev 6 pi 1 af 4 Popov en Böhm 5%, 5 Boey 5 pi 1 aJgetor, 6 en Sebr, 2 Debarinot 6, 3 en jj 8 Ligterink 4'/2 pi 1 Ghizdavu en Hartoch afgebr, 9 Ardiijansjah 4/2, 10 Enklaa-r 4 pi 1 afgebr, 11 Dely 4, 12 Vogel 3. met kwalificatie op de 400 meter wisselslaig kom ook een wisselslag-estafette worden af gevaardigd en als gevolg daar van mag Oorrie Gramme-Vos die geen enkele limiet haalde, als schoo'Maigreserve naar We nen afreizen. De harde lijn, van limieten, waaraan niet te tornen viel, heeft gezegevierd. Met relden misschien, maar het gevaar bestaat dat de harde lijn, waarvan bondscoach Bert Sit ters zo'n voorstander is, ook op andere facetten van de zwemsport wordt toegepast. Het uitvallen van Hansje Bun schoten (nu alweer enkele maanden geleden) roept wat dat betreft vragen op. Op zes tienjarige leeftijd moet ze le ren leven met chronische hoofdpijn, die het op normale wijze aftrainen onmogelijk maialkt, zonder dat ze de over tuiging heeft, dat de KNZB alles heeft gedaan, wat me disch gezien, mogelijk wa®. Sindls Utrecht is daar het „ge val" Linda FlabeT, dertien jaar oud, vorig jaar deel uitmakend van de estafetteploeg voor het wereldkampioenschap en nu uit de ploeig gevallen zonder dat iemand er een woord aan vuil maakte. „Linda is in het voorseizoen zo'n tien of elf weekeinden van huis geweest om ergens in een vertegenwoor digende ploeg te zweimmen. De trainingsopbouw en haar huis werk voor school zijn in het gedrang gekomen", aldus haar vader. „Psychisch heeft ze het gewoon niet aangekund. Er gens was ze een vedette, hoe wel ze daar veel te jong voor was. Ze moest zich zien te handhaven. Maar daar had ze ook lichamelijk nog lang de kracht niet voor". Overi gens kon diezelfde vader de verleiding niet weerstaan zijn d'odhter in te schrijven voor alle mogelijke en onmogelijke nummers. Mmder dan ooit was er bij deze kampioenschappen spra- ke van speaialisatie. Men zwom, droogde zich af en stapte bij wijze van spreken zo weer op het startblok. Het schijnt dat Bert Sitters daar een afwijzende mening over heeft, maar hij uit die in ieder geval niet, omdat hij de goede samenwerking met de club trainers belangrijker acht. Clubtrainers voor wie de KNZB op aandrang van de trainersvereniging nu pas sleutelt aan een licentierege ling. Verder is opnieuw geble. ken dat de formule van zeven dagen zwemmen gevolgd door twee dagen all-in finales, waarin het hele programma nog eens wordt samengeperst, een allerminst stimulerende invloed heeft op de prestaties. In vele gevallen waren de tij den in de leeftijdsfinales beter dan die in het weekeinde. Zelfs Enith Brigitha ontkwam daar niet aan. Ergens in ha-ar achterhoofd moet ze gedacht hebben aan het wereldrecord van Kornelia Ender maar hoe ze ook haar best deed, ze bleef er verder van verwij derd dian enkele dagen gele den, al was haar 57.90 zonder meer acceptabel. Enith start in Wenen op vier nummers, op de 100 meter vrije slag gese condeerd door AnneMes Matas, op de 200 meter door Veronica Stel. op de 100 meter rugslag (Van onze sportredactie) DORDRECHT - GOES Piet Liebregts, poegleider van Nederlands grootste wic- erploeg heeft zijn renners Cees Priem en Piet van Katwijk verboden uit te komen in het wereldkampi - oenschap op de weg volgende maand in Montreal. Liebregts is het namelijk niet eens met de selectie, die de sportcom- missie van de KNWU voor de wereldtitelstrijd wat de profs betreft heeft gemaakt. De selectie van de KNWU bestaat uit de volgende ren ners: Cees Bal, Gerben Kar stens, Gerrie Knetemann Hen- ny Kuiper, Rene Pijnen, Roy Schuyten. Tino Tabak, Gerard Viianen en dus Cees Priem en Piet van Katwijk. Het verbod, dat Priem en Van Katwijk (als zij toch zou den starten wordt twee maan den salaris ingehouden) treft, komt vooral voort uit bet feit. f De eerste drie op de 200 meter vrije slag: Veronica Stel (tweede), Enith Brigitha (eerste) en inke Rijnders. door Paula van Eyk en op de dJUbbele afstand door Corianne Heymans. Met uitzondering van Vero nica Stel zijn het drie newco mers van veertien, vijftien jaar, van wie Anneiies Maas de meeste furore maakte. De gymnasium-leerlinge uit Wa- MARKELO (ANP) De Belg Roger de Coster heeft in Markelo voor 30.000 toeschou wers de Grand Prix motocross 500 cc gewonnen. De Coster behaalde een derde plaats in de eerste manche en werd winnaar van de tweede. De grote man op het circuit De Herikerberg was echter Gerrit Wolsink, die met twee tweede plaatsen in punten gelijk ein digde met winnaar De Coster. In de totaaltijd kwam Wolsink tien seconden tekort om de Nederlandse Grand Prix op zijn naam te schrijven. Via een mooie eerste plaats in de eerste manche bleef de Fin Haikki Mikkola, ondanks het uitvallen door een voet blessure in de tweede manche, de beste papieren om in de resterende twee Grand Prix- wedstrijden in België (Na men) en Luxemburg (Et- telbrück) de wereldtitel te veroveren. Achtendertig rijders stonden aan de start voor de eerste manche van 40 minuten pluis twee ronden, waarvoor Mikko la en De Coster de snelste trainin-gstijd hadden gemaakt. Het enthousiasme van het 30.000-koppige publiek kende eohter geen grenzen, toen Ger rit Wolsink na de eerste ronde als kopman uit het bos tevoor schijn kwam met aan zijn geningen was precies op tijd in vorm. Ze won zaterdag tot verrassing van iedereen de 400 meter vrije slag in 4.28.21 en had daarbij een perfecte baan- indeling: 2.14 voor de eerste en tweede 200 meter. Gisteren bleef zij van iedereen het dichtst bij Enith Rrigitha op de crawlsprint,waarmee ze de naar nieuwe roem hunkerende Anke Rijnders terugwees. An neiies ging hier ontspannen van start, aldus haar moeder, die tevens haar trainster is. „Ze had niets te verliezen. Als ze Wenen haalde, was het leuk. Zo niet. dan was haar tijd nog wel gekomen. Ze is nog jong genoeg". 0 Gerrit Wolsink: tweede in beide manches. wiiel Heikki Mikkola. Roger de Coster was slechter wegge komen en zat achter Frans Sigmans op de achtste plaats. Wolsink leek aanvankelijk de aanvallen van Mikkola te kunnen afstaan, maar na een goed kwartier snelde de Finse kraohtrijder toch langs de Ne derlander. De Coster was in middels voorbij Sigma-ns geko men en had het verder ook niet moeilijk met Ake Jons- son, Willy Bauer. Jacques van Velthoven en Arne Kring. Minder gemakkelijk gaf Adolf Weil zich gewonnen. Pas hal verwege de wedstrijd kon de Belg oprukken naar de derde plaats en de achtervolging in zetten. Mikkola en Wolsink waren inmiddels echter vele seconden uitgelopen en bleven onbereikbaar. Wolsink had zich nog niet gewonnen gege ven en een alles of niets aan val ingezet, toen er nog twin, tiig minuten van de eerste manche te rijden waren. Op het overzichtelijke parkoers wist Gerrit zelfs naast Mikko la te komen, maar de Fin draaide de gaskraan iets ver- IMATRA (Reuter) Henk van Ressel is er zondag op het circuit van Imatra tijdens de Grote Prijs van Fin land niet in geslaagd de wereldtitel in de 50 cc klasse in te palmen. Indien de Nederlandse motorcoureur de race gewonnen zou hebben en de Westduitser Rittberger niet als tweede zou zijn geëindigd, was Van Kessel wereldkam pioen geweest. Rittberger bracht het weliswaar niet tot de tweede plaats, maar Van Kessel werd verre van eerste: hij moest opgeven wegens motorpech. Niettemin staat de Kreidler-rijder in het klassement om het wereldkampioen schap nog stevig aan kop. Van Kessel heeft 69 punten, de Duitser Kunz, die gisteren tweede werd, staat op 46. UITSLAGEN 50 cc-KLASSE 1. Julien van Zeebroeck (Bel.) met Kreidler de 60,030 km in 31 minuten 24,5 seconden, 2. Rudolf Kunz (Wdl.) 32.27,3 min. met Kreidler 32.27.3, 3. Ulrich Graf (Zwi) met Kreid ler 32.34.5, 4. Gerhard Thurow (Wdl) met Kreidler 32.42 6., 5. Stefan Dourflinger (Zwi) met Kreidler 32.54.3., 6. Theo Timmer (Ned) met Jamathi 33.25.5. Stand wereldkampioenschap: 1. Van Kessel (Ned) 69 punten, 2. Kunz (Wdl.) 46 pnt, 3. Rittberger (Wdl.) 38 pnt., 4. Van Zeebroeck (Bel.) 37 pnt, 5. Graf (Zwi) 33 pnt., 6. Thurow (Wdl.) 31 pnt. 250 CC-KLASSE 1. Walter Villa (Ita.) Harley Davidson de 114,57 km in 47.20.1 (gem. snelh. 148 km/u)., 2. Michel Rougerie (Fra.) Harley Davidson 47.20,4., 3. Dieter Brun (WdlYamaha 47.58,1., 4. Kent Andersson (Zie) Yamaha 47.58,6., 5. Taka- zumi Katayama (Japan) Yamaha 48.05,3., 6. John Dodds (Austr.) Yamaha 48.05, 6., Stand wereldkampioenschappen 1. Villa 62 punten., 2. Pons 32., 3. Katayama 314. Anders son 29., 5. Braun 28., 6. Mortimer 23. 350 CC-KLASSE 1. John Dodds (Austr.) Yamaha de 120,60 km in 49.44,8 (gemiddelde snelheid 150,2 km/u). 2. Bruno Kneubiihler (Zwits) Yamaha 50.08,7., 3. Dieter Braun (Wdl.) Yamaha 50.13.2 4. Kjell Sohlberg (Nw) Yamaha 50.17,3., 5. Tapio Virtanen (Fin) Yamaha 50.18,0., 6. Werner Giger (Zwits) Yamaha 50.31,0. Stand wereldkampioenschap: 1. Agostini (Ita.) 60 punten., 2. Braun 40., 3. Pons (Fra.) 39., 4. Laensivuori (Fin) 27, 5. Rougelle (Fra) 29. 6. Mor timer (Eng.) 23. 500 CC-KLASSE 1 Phil Read (Eng) MV Augusta de 120,6 km in 46.45,0 (gem. snelh. 157,2 km/u)., 2. Gianfranco Bonera (Ita.) MV Augusta 46.45,2., 3. Teuvo Laensivuori (Fin) Yamaha 46.46,9., 4. Jack Findlay (Austr.) Suzuki 48.02,3., 5. Pentti Korhonen (Fin) Yaimaha 48.29,5., 6. John Williams (Eng) Yarruaha 48.39,4. Stand wereldkampioenschappen: 1 Read 77 punten., 2. Bonera 66., 3. Laensivuori 604. Agostini (Ita.) 42., 5. Findlay 30., 6. Barry Sheene (Eng) 22. terwijl Gerrit Wolsink in der de positie ialg. Na de eerste ronde, bij het uitkomen van het bos, waren het nog steeds deze drie rijders die de kop groep vormden al enigszins af gescheiden van de rest van het rennersveld. De Coster en Mikkola leken in Markelo de strijd om de wereldtitel te willen uitvechten want Gerrit Wosin-k moest in de eerste ronden al iets terrein prijsge ven -aan de beide kemphanen. Vijf ronden duurde de nek- a-an-nek-race tussen De Oo-ster en Mikkola, totdat de laatste met zijn voet een paaltje langs het oirouit ra-akte en last kreeg van een oude voetbles sure. Mikkola zette rustig zijn machine aan de kant, zo zelf verzekerd is hij in de strijd om die wereldtitel. Roger de Coster snelde daarna eenvou dig naar de overwinning, ter wijl ploeggenoot Wolsink makkelijk tweede werd. De uitslagen eerste manche (40 min. plus twee ronden) 1 Heikki Mikkola (Fin) Husq- varna. 2 Gerrit Wolsink (Ned) Suzuki, 3 Roger de Coster (Bel) Suzuki, 4 J-acques van Velthoven (Bel) Yamaha, 5 Adolf Weil (W.-Dld) M-a-ico, 6 Ake Jonsson (Zwe) Yamaha 7 Arne Krinig (Zwe) Husqvar' na, 8 Fran-s Sigmans (NedJ Yanraha, 9 Torao Suzuki (Jap) Yamaha. 10 Toon Karsmakers (Ned) Hu/sqvarna. Tweede manche: 1 Roger de Cos-ter, 2 Gerrit Wolsink, 3 Arne Kring, 4 Ake Jonsson, 5 Brad Lackey (Ver.St) Husqvarna 6 Pa-uli Piipola (Fin) CZ, 7 Willy Bauer (W.-Dld) Maioo, 8 Arne Lodal (Den) Maico, 9 Gilbert de R-oover (Bel) Husqvarna, 10 Victor Khoedija-kov (Rus) CZ. Stand wereldkampioen schap: 1 Mikkola 166 punten, 2 De Coster 156, 3 Wolsink 124, 4 Weil 120, 5 Bauer 83 6 Van Velthoven 86 pnt. der open en sloeg ook die a-a-nv-al van Wolsink bekwaam af. Wolsink kreeg -daarna geen kan-s meer en moest zich te vreden stellen met de tweede plaats. Wel liep Roger de Cos ter ronde rua ronde in op de beide koplopers, maar hij kon hen niet meer achterhalen. De tweede manche leek al les in zioh te hebben om nog spannerder te worden. Roger de Coster vertrok goed en stoof als eerste het bos in op het 2000 meter lange circuit open voor zich. Mikkola nes telde zich echter aan zijn wiel dat Liebregts het niet eens is met het feit dat Roy Schutyen en Rene Fijnen werden gese lecteerd voor het wegkampi- oenschap in Canada. Liebregts verwijt de sportcomimissie in feite, d-at men de weg vain de minste weerstand heeft geko zen. En dat is -dat Schuyten en Pijnen, die toch al waren ge selecteerd voor het baan kam pioenschap nu o-o-k maar op da weg moeten koersen. Lie bregts: „De selectie voor de baan van deze twee renners, da-ar wil i-k in h-et geheed niet aan tornen, maar voor de weg, daar ben ik het volstrekt niet mee eens. Schuyten heeft zich inderdaad o-p de baan volko men waar gemaakt, maar op de weg heeft deze jongen toch nog helemaal niets gepres teerd. En -als je dan bekijkt, dat Priem vorig jaar niet mee mocht, omdat hij te weinig internationale ervaring h-ad, dan zeg ik: waarom mogen Schu-yten en Pijnen wel, ter wijl er toch nog knape zijn als een Feder den Hertog en Henk Poppe. Coureurs, die het -afgelopen seizoen hebben bewezen wat te kunnen. Maar deze jongens worden thuis ge laten". Piet Liebregts verwijt de sportcommissie ook, dat de selectie werd gemaakt zonder dat een lid van de commissie zich in buitenlandse wed strijden heeft la-ten zien. Lie bregts: ,,-het wordt toch te gek a-ls je een selectie moet maken zonder dat je de sportlieden waar je over moet oordelen aan het werk hebt gezien in de zware koersen. Volgens mij hebben Poppe en Den Hertog' alleen al in de Tour bewezen -diat zij een wereldkampioen schap waardig zijn. En dan vergeet ik nog maar even de ronde van België en Ro-man- dië. Ik had wel verwacht dat de heren van de sportcommis sie, a-ls zij er zelf niet zijn geweest, bij een ploegleider komen informeren hoe een be paalde ooureur rijdt, maar nee, de heren beslissen maar...." De bezwaren van Liebregts heeft hij in een communique samen gevat. De punten luiden aldus: Cees Priem en Piet van Katwijk mogen ni-e-t starten omdat: a. F-edor den Hertog en Henk Poppe internationaal ge zien betere uitslagen hebben gemaakt dan Roy Schuyten en Rene Pijen; b. in 1973 Cees Priem niet in de ploeg voor de WK werd opgenomen, omdat hij zoge naamd niiet over genoeg inter nationale ervaring beschikte, terwijl Schuyten bij de profs op de weg nog niets heeft gepresteerd en c. de sportcommissie niet de moeite heeft genomen zich te laten informeren door mensen- die wel bij de internatiionaJe koersen betrokken zijn ge weest en die volgens Liebregts tot oordelen ig staat zijn. Lie bregts tot slot: „Ik vind het ja-mmer dat twee van mijn eigen renners hiervan de dupe worden, ma-ar dit zaakje deugt niet en daar wil ik niet aan meewerken." Bas Goud, ldd van de sport- commissiie vindt het in tegen stelling tot Liebregts een doodnormale zaa-k dat Schuy ten werd geselecteerd voor de WK op de wag. Goud: „Inder daad is het waar dat Schuyten bij de profs op de weg nog niets groots gedaan heeft, maar wij vonden dat wij ook niet voorbij konden aan het geen deze jongen dit seizoen op de weg heeft gedaan bij de amateurs. Hij won tenslotte Olympia's ronde, de Mi-lfcrace, de Kersenronde en de Goud-en KO-race. Ik dacht dat je met zo'n lijst wel een plaats in de wegploeg hebt verdiend. Ook al is dat dan bij de profc. En wat het geval Priem betreft van het vorig jaar d-an zeg ik: de ene renner is de andere niet. Priem had goede uitsla gen in de Nederlandse wed strijden, maar niet in het bui tenland, terwijl Schuyten dit ja-ar heeft bewezen in alil-e gro te amateurkoersen mee te kunnen. Ze-lfs te winnen". Goud maakt zich niet zo druk over het startverbod dat Lie bregts Priem en Van Katwijk heeft opgelegd. Goud: ,,Elk jaar is er nog kritiek geweest, waarom nu niet?. Kijk, de eerste zes renners van een ploeg van tien mensen aanwij zen is niet zo moeilijk. Maar die laatste vier daar gaat het om. Wii heb-ben bijvoorbeeld Fedjor den Hertog niet opge steld. omdat wij hem als etap perenner meer don waarderen, maar a-ls man voor een een- dagsekoers miin-der vinden. Vandaar dat wij hebben geko zen voor een Piet van Katwijk en ook voor een Rene Pijnen. Jongens die het een da-g o-p hun heupen kunnen hebben en dan een koers kunnen winnen. Daar gaat het t--oh n treal....?'RCR -----

de Stem | 1974 | | pagina 7