Opstanden in tal van Franse gevangenissen Portugal geeft koloniën in Afrika de vrijheid beschuldigd van meineed KALVEREN WAREN ZIEK DOOR KW IK DE SPINOLA: PRIJS IS BETAALD VOOR VERGISSINGEN VAN HET VORIG BEWIND Afzettingsprocedure Melina Mercouri weer Dagbladen in Peru onteigend- ^uitleidingen legerbases Jonge Duitser dood in sleep-in DODELIJKE MISHANDELING DOOR INBREKER Grondverschuiving Ceylon eist doden binnenland buitenland NKRIJK (Rijssel): mmmooëT) Beschuldigd Vader en zoon Meisje van vier aangerand Instemming Scheepsbotsing bij Japan Apartheid in autobus in Jeruzalem MILITAIREN IN SURINAME WEER VRIJ Driejarig meisje schiet man dood Kunstkalvermelk met stijfsel-produkt JUWELIER VOOR 2 TON BEROOFD Maatregelen gaandag 29 juli 1974 (K) Het Is fijn als je kunt zeilen, zevende af levering (K) Mededelingen; weekoverzicht <K> Journaal (K) De drie gezichten van Eva, speelfilm (K) Belgie, bouwpara- dijs, programma over de situatie rond de week end-buisjes in Vlaande ren 52.45 (K) Laatste Nieuws ïlë (Franè) (K) 1, 2, 3,j'ai vu (K) La plnce a linge, spelprogramma (It) Uitzending van le- kenmoraal en -filosofie (K) Sportuitzending van Marc Jeuniau, Paul Brant, Roger Laboureur Maurice Loiseau en Ri- cnard Debeir (R.) Journaal (K) Rode wijn (slot) se rie van Frantisek Hecko (ri) Les idéés claires, uitzending van Paul Danblon. (K) Journaal 16.00 Hercule, film van Carlo R'm met Fernan- del, Gaby Morlay e.a. Voor de kleuters Regionale actualiteiten Journaal Un cure de choc. Elizabeth R. (2), serie met Glenda Jackson Cineasten, getuigen van hun tijd. -22.45 Nieuws 23.02 (S) Vanavond laat. Radiojournaal. 0.05 (S) had je gedroomd. 1.02 van Zijtveld. 2.02 Gonti- de nacht door. 5.02-7.00 dag en dauw. (2.02, 4.02 02 Radiojournaal). (Vlaams) Operettemuziek. 12.00 ws, mededelingen en SOS- •hten. 12.08 Landbouw- iek. 12.15 Lichte muziek. Buitenlands persover- 13.00 Nieuws, weerbe- en toneelagenda. 13.55 sberiohten. 14.00 Nieuws. Opera- en belcantomu- 15.00 Nieuws. 15.03 Lich- iuzlék. 15.30 Lichte platen. Nieuws en beursberich- 16.10 Licht klassieke mu- 17.00 Nieuws en medede- :n. 17.10 Lichte orkestmu- 17.55 Weegschaal. 18.00 ws. 18.05 Voor de solda- 18.45 Orkestmuziek. 18.55 venken. 18.57 Lichte or- nuziek. 19.00 Nieuws, ac- iteiten en mededelingen. Lichte muziek. 19.40 iriig Engels. 20.00 Lichte ;iek. 20.30 Nieuws. 20.33 nmezzo. 20.45 Boekbespre- 20.50 Muziekfestival voor (euigd. 21.00 Splinternieuws. Lichte Muziek. 21.30 atje. 22.00 Nieuws. 22.05 gduitzending: lichte mu- 23.00 Nieuws. 23.40-23.45 55 o 0 ATHENE Met een brede, gelukkige lach zit de bekende Griekse actrice en Junta-bestrijdster Melim Mercouri in een auto, die haar samen met haar man Jules Dassin, die het V-teken maakt, van ie Atheense luchthaven naar huis zal brengen. Het is voor het eerst sinds jaren dat Melina Mercouri, na haar vrijwillige ballingschap weer voet op de bodem van haar vaderland zet. (Van onze redactie buitenland) PARIJS/MULHOUSE In talrijke Franse gevangenissen zijn het afgelopen weekeinde opstanden uitgebroken uit protest tegen het strafstelsel en de materiële omstandigheden. In Colmar (Oost-Frankrijk) staken gedetineerden een deel van de gebouwen in brand en verschansten zich op de daken, van waar zij de politie met dakpannen bekogelden. Twintig gevange nen ontsnapten, van wie er twaalf weer werden gepakt. Bij een muiterij in de strafgevangenis van Talaudière bij Saint- Etienne in Zuidoost-Fr ankrijk is gisteren een gevangene om het leven gekomen. Hij werd getroffen door een kogel uit een in paniek overgehaald geweer van een bewaker. De rijkspolitie kon de muiterij onderdrukken. Gevangenismuiterij speelde zich ook af in Amiens, Marseille, Varces, Ensisheim, Parijs (Fresnies en de Santé) en Rennes. In Rennes en Ensisheim (Elzas) was de toestand gisteren nog ge spannen. Elders schenen de autoriteiten de zaak weer onder con trole te hebben. (Van onze redactie buitenland) president Nixon moet terecht staan. De juridische commissie ■I van het Huis van Afgevaardigden heeft hem met duidelijke meerderheid schuldig bevonden aan machtsmisbruik en obstruc tie van het recht. Zijn lot ligt nu in handen van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat. De laatste zal, als rech Ier fungerend, ten slotte bepalen of Nixon al dan niet als pres: dent gehandhaafd kan worden. De beslissing van de juridische commissie komt ons juist voor. Ui) de vloed van zorgvuldig getoetst bewijsmateriaal is Nixon naar voren gekomen als een president, die probeerde misdrijven te verdonkeremanen, die in het openbaar stond te liegen en overheidsdiensten voor eigen doeleinden manipuleerde, die met steekpenningen werkte en zijn naaste medewerkers tot mein eed aanzette, die een centiale figuur was in de samenzwering om de Watergate-affaire in de doofpot te stoppen. Zo'n figuur vloekt met de Amerikaanse grondwet. De vervolging van Nixon is wel een triomf voor de democra tie in Amerika genoemd. Dat is juist voorzover is aangetoond, dat in Amerika een president zich niet straffeloos boven de wet kan stellen. Maar het is een onbewezen stelling voorzover nog moet blijken of deze heie affaire een zuiverende dan wel des tructieve invloed zal hebben op de Amerikaanse samenleving. De nachtmerrie van het Vietnam-avontuur is door het Ameri kaanse volk nog nauwelijks verwerkt. En wanneer die Ameri kanen dan, zoals in de afgelopen maanden is gebeurd, dag in I uit geconfronteerd worden met het cynisme en de brute Imachtspolitiek van hun politieke leiders, met leugen en bedrog! in de hoogste kringen van het land, dan kan zo'n confrontatie onvoorspelbare gevolgen hebben. Die gevolgen kunnen, gezien Amerika's positie in de wereld, 11van wereldwijde betekenis zijn. Verstandige mensen zullen daarom, wat er verder ook al dan niet met Nixon gaat gebeuren, alleen maar hopen, dat Amerika zo spoedig mogelijk weer zich zelf zal zijn: geestelijk gezond, ondernemend en dynamisch en daardoor een hoeksteen van de vrije wereld. (Vervolg van pag. 1) In de juridische commissie ®Js de stemming vrijdagavond I actiek van de tegen impeach gekante Republikeinen, 's ingediende amendementen ven verworpen. trdagavond vie! tijdens de Jmming de spanning van de 8 zichten 6er commissieleden te lezen. Met een simpel (oh t°' "nee" reageerden zij l hoepen van hun naam. "d goedgekeurde impeach- ment-artikel staat dat president Nlixon die rechtsgang in die Watergate-affaire heeft belem- mard en daarmee zijn grond el verwacht, maar de debatten1 wettelijke eed en plicht heeft i uit voor de vertragings- j geschonden. Het artikel bevat negen afzonderlijke aanklach ten, waaronder het afleggen van valse en misleidende verkla ringen, het achterhuoden van bewijsmateriaal en het aan moedigen van getuigen tot het afleggen van onjuiste verkla ringen. Als Nixon in de Senaat terecht moet staan, zal dit de tweede keer zijn, dat zoiets een Ameri kaanse president overkomt. In 1867 werd Andrew Johnison door het Huis van Afgevaardig. den in beschuldiging gesteld, maar de Senaat sprak hem een jaar later vrij, omdat één stem ontbrak aan de vereiste meer derheid van twee/ derde om de president af te zetten. Intussen heeft James St. Ciair, de advocaat van Nixon, ver klaard. dat. hij morgen een be gin zal maken met de over dracht van bandjes en docu menten betreffende Watergate, zoals geëist door de speciale aanklager inzake deze affaire, Jaworski. St. Ciair heeft nl. zijn kort geding verloren waar bij hij had getracht te voor komen, dat er een definitieve tijdslimiet zou worden gesteld aan het inleveren van mate riaal. „Ik geloof dat u deze kwestie ingewikkelder maakt af?plast Or,v hii grote dan nodig is", hnd St.. Ciair tij p 'i te ho"en ge': i distrieisrechter .TnRv» LONDEN (AFP) In £Brittannië zijn de vei- j:. "tefflaatregelen rond mili- bases en olieraffinaderij- ji„0ersc'1urpt. Dit naar aanlei- yan anonieme telefoon- Hinkt onder meer op het t, van Defensie wer- i 7"'vangen en' waarin ge fit n Wi met bomaansla- 7 'egel-plaatsen. Verder, KM 'uchtvaartdag die zou ikj, Sehouden op de Ame- Mcn„kC luchtmachtbasis in »"ÜÜUr7 „om veiligheidsre- OoV hi i grotP 7 in hrim- binnengeko- LISSABON Portugal is bereid nu een begin te maken met het proces van de machtsoverdracht aan de volkeren van Guinee, Angola en Mozambique. Dit heeft de president j 1 Lt van Portugal, Antonio de Spinola, dit weekeinde in een j VCrOllgGlUKt radio- en televisierede gezegd. „Het moment is aangebro- I ken om de bevolking van de overzeese gebieden het recht toe te kennen hun lot in eisen hand te nemen", aldus De Spinola. Hij bevestigde daarmee wat reeds eerder deze week in een amendement op de grondwet was vastgielegd, namelijk dat Portugal het recht van de volkeren op zelf beschikking, daarbij inbegrepen het recht op onafhanke lijkheid, erkent. Dit amendement moet de wettelijke basis vormen voor het „onmiddelijke begin van het detkolonisatiepraoec in de overzeese gebieden", aldus de president. Het amandement vervangt een uit 1933 datetren- de wet, waarin de overzeese gebieden tot Portugal worden gerekend ®n afscheiding uit drukkelijk wordt verboden. „Wij staan nu open voor alle initiatieven om een begin te maken met het voorbereiden, organiseren en uitvoeren van het dekolomisatieproces. Wij erkennen van nu af het recht op politieke onafhankelijkheid, die zal worden uitgeroepen op een nader goed te keuren tijd stip en ondier nader goed te keuren voorv/aa-dem". „Wc hebben de moeilijkste van alle overwinningen be haald: we hebben onszelf overwonnen. Onze dwalingen en onze tegenstrijdigheden", aldus president De Spinola. „Met dertien jaar oorlog heb- iben we dia prijs betaaln voor de vergissingen van het vorige bewind. De militaire inspan- BUSSUM (ANP) Het vierjarig meisje A. de N. uit Utrecht is in een toilet van het Majelleziekenhiuis in Bus- sum op zeer ernstige wijze aangerand. Haar ouders waren in het ziekenhuis op bezoek bij haar oma en hadden him doohtertje een half uurtje in de hal achtergelaten. Het kindje is door een man mee gelokt naar het toilet, aange rand en waarschijnlijk ook mishandeld. Het onderzoek van de Buissumse politie heeft nog geen resultaat opgele verd. AMSTERDAM (ANP) De 21-jarige H. A. Specht uit Harsewinkel in West-Duita- land iis dood gevonden op een toilet van een sleep-in aan de Rozengracht in Amsterdam. Bij hem warden een injectie spuit en een lepeltje met heroï ne erop gevonden. ningen hebben in de loop deir jaren hun zin totaal verloren, omdat ze niet vergezeld gin gen van politieke maatrege len". In Lissabon werd de verkla ring met instemming door d® bevolking begroet. Ook pre mier Vasoo Goncalves en mi nister van buitenlandse zaken Mario Soares spraken van een belangrijke wending in het Porugese beleid en een „over winning vdOr dei democratie". In New York betuigde secre taris-generaal Kurt Waldheim van de VN zijn instemming met de denkbeelden van het Portugese staatshoofd. In de Portugese koloniën reageerde mem over het algemeen kalm, maar in brede zin zeer vol daan. Een Portugese chauffeur echter is gisteren met zijn vrachtauto ingereden op Afri kaanse betogers in Nampula en Mozambique, waardoor vier personen gewond werden, van wie tweie ernstig. De betoging was georganiseerd om de ver klaring te vieren van presi dent De Spinola. De politie heeft de blanke chauffeur, Jo- zo Maria Ribeiro, en twee eveneens blanke passagiers, aangehouden. Premier Joop d®n Uil heeft gisteren in Lissabon verklaard dat Nederland bereid is om bij te dragen aain de versnelde de-kalonisatievan de drie Por tugese gebieden in Afrika. Den Uil diie zijn vakantie doorbrengt in Portugal, zei dat hij de indruk had dat de rege ring van generaal Antonio de Spinola hard aan het werk is om een ware democratie te vestigen in Portugal. HAARLEMMERMEER (ANP) Bij een verkeerson geluk op zaterdagavond op rijksweg 6 tussen Haarlem en Hoofddorp zijn de 45-jarige J. H. N. A. Hoogeduim uit Haar lem en zijn 15-jarige zoon bij een 'verkeersongeluk om het leven gekomen. BLOEMENDAAL (ANP) De 28-jarige gehuwde F. H. Borst, eigenaar van kampeer- centrum 't Helmgat te Bloe- mendaal aan Zee, is in het St.' Joannes de Deo-ziekenhuis te Haairlem overleden. De man was daar vrijdag met ernstig hoofdletsel in kritieke toe stand heen gebracht, nadat hij door de 21-jarige inbreker P, N. N. uit Haarlem in elkaar geslagen was. Bonst was vrijdagmorgen omstreeks zes uur afgekomen op glasgerinkel in een naburig vis-consumptiebedrijf, waar N. goederen uit wegsleepte. Toen hij zich ontdekt wist. gaf hij Borst klappen tegen het hoofd De inbreker vluchtte, maar werd door de recherche in Haarlem van huis gehaald. COLOMBO (Reuter) In het centrum van Cevlon het tegenwoordige Sri Lanka zijn bij twee grondverschui vingen op tbeep'antages in to taal 34 mensen om het leven gekomen. LIMA (UPI) De militaire regering van Peru heegft dit weekeind het beheer over zeven kranten in de hooofdstad Lima overgenomen. Politie-agenten met automatische wapens dron gen de krantengebouwen bin nen om de nieuwe, door de re gering aangestelde, hoofdredac teuren naar hun bureau te be geleiden. Een regeringswoordvoerder heeft bekendgemaakt dat de aandelen van de kranten zijn onteigend. De nieuwe eigenaren zullen organisaties zijn die de regering steunen, zoals vak bonden en boerenbonden. Bij die overgenomen kranten zijn ook „El Oomeircio" en „La Prans" de grootste kranten van het land. President Juan Veas- co van Peru heeft deze kranten onlangs als „contrarevolutio nair" veroordeeld. Bij de over genomen kranten zijn ook re geringsgezinde bladen. TOKIO (UPI) Bij het Japanse eiland Kioesjoe is gis teren het Panamese vrachtschip „Western Star" van 3.000 ton na een aanvaring met de 12. 12.290 ton metende Japanse vrachtboot „Kikoeko Maroe" gezonken.. Van de „Western Star" wordien 24 opvarenden, vermoedelijk Zuidkoreanen, vermist. Twee zijn er gered. JERUZALEM (AFP) Ultra-orthodoxe joden in Jeruzalem gaan een eigen busdienst beginnen, die hen de aanblik van luchtig geklede vrouwen moet besparen. De bussen zullen twee afzonderlijke compartimenten hebben, met elk een eigen ingang: een voor mannen en een voor vrouwen. De busdienst gaat en kele miljoenen guldens kosten. In het blad Maa- riv zegt een van de ortho doxe joden: „Als de vrou wen korte jurken of shorts dragen ts de aan blik daarvan als ze in stappen ,gaan zitten en uitstappen onverdraaglijk voor een vrome jood. We kunnen niet de hele tijd lopen, we hebben geen geld voor taxi's, dus moe ten we wel voor een eigen autobusdienst zorgen". 0 Op de foto Hector Come jo (rechts van de microfoon, met een krant onder zijn linker arm), de nieuwe directeur van de grootste en invloedrijkste krant in Peru, „El Comercio". Hij gaat het nieuwe personeel voor bij het afnemen van de na tionale eed van trouw. WASHINGTON (UPI) De jury van een federale recht bank in Washinghton heeft de luitenant-gouverneur van Cali- fornië, Ed Reinecke, schuldig bevonden aan meineed. Hij kan veroordeed worden tot maxi maal vijf jaar gevangenisstraf en een boete van 2.000 dollar. Reinecke was er van beschul digd dat hij in 1972 gelogen had tegenover de juridische commissie van de Senaat, toen hij onder ede verklaarde diat hij rtiet met de voormalige Minister van Justitie John Mlit- chell had gesproken over een aanbod van de International Telephone and Telegraph (ITT) tot financiële steun voor de nationale conventie van de re publikeinse partij, voordat een proces wegens overtreding van de kartewetgevimg tegen die ITT was geregeld. Volgens het bureau van de speciale aanklager in de Water- gatezaak, zou de republikein Reinecke Mitchell hebben wil len bescshermen, omdat deze hem zou kunnen helpen bij zijn streven om gouverneur van Califomië te worden. Enkele maanden geleden gold Reinec ke nog als de kandidaat met de beste kansen. De vier Nederlandse militai ren van de troepenmacht in Suriname, die wegens het dra gen van burgerkleding na diensttijd veertien dagen in voorarrest hebben gezeten, zijn zaterdagmorgen door de krijgsraad in Paramaribo weer op vrije voeten gesteld. In af wachting van verdere behan deling van hun zaak voor de krijgsraad moeten zij weer normaal dienst verrichten en zijn daartoe weer aan hun on derdeel toegevoegd. KENTUCKY (AP) Een driejarig meisje heeft op aan dringen van een caféhouder in de Amerikaanse stad Kentuc ky een man doodgeschoten. De zestigjarige Ray Spaulding zat in het cafe toen de eigenaar met het meisje binnenkwam. Hij trok een pistool, gaf dat aan het kiinid en zei haar dat ze Spaulding moest doodschie ten. Tegen het kind is niets ingebracht. De caféhouder is, op beschuldiging van mede plichtigheid aan moord, opge sloten. In 't kort DE rijkspolitie op Terschelling heeft zaterdagmiddag twee Belgen P.M. van Ch. uit Gent en E. G. C. uit St-Amandsberg die aangehouden waren in verband met de moord op de 8-jarige Bastiaan Ellmer vrij gelaten. Hun signalement kwam enigszins overeen met dat van de mogelijke dader. Uit een onderzoek is echter komen vast te staan, dat beide Belgen niets met de zaak van doen hebben. DUIZENDEN Marokkanen hebben gisteren vlak bij de grens tussen hun land en de Spaanse Sahara een massabe toging gehouden tegen Spanje en voor koning Hassans streven het gebied in bezit te krijgen. DE politie te Geleen was gis teravond nog niet veel verder gekomen in het onderzoek naar de schietpartij van vrij dag j.l. aldaar - waarbij zoals door ons gemeld - de direc teur van een uitzendbureau werd doodgeschoten. Een man. die in de nacht van vrijdag op zaterdag werd gearresteerd, moest worden vrijgelaten, omdat hij niets met de overval uitstaande had. DE oorzaak van de vliegramp met het Russische supersoni sche vliegtuig Toepolew-144 blijft onopgehelderd. Een Rns- sisch-Franse commissie van onderzoek heeft thans het dos sier gesloten zonder een ver klaring voor het ongeluk ge vonden te hebben. Het neer storten van het toestel tijdens een luchtvaarttentoonstelling in Parijs kostte in juni vorig jaar aan dertien mensen het leven. WaarscWinlljk is „menselijk falen" de oorzaak van het ongeluk. DEN HAAG (ANP) On bekenden zijn er in de nacht van zaterdag op zondag in Den Haag vandoor gegaan met een: hoeveelheid sieraden met een verkoopwaarde van ongeveer I 200.000. De juwelier, die tijdens de inbraak op een camping in Noord-Brabant vertoefde, heeft aangifte gedaan bij de politie. Van de daders ont breekt tot nu toe elk sooor. DEN HAAG Door ver wisseling van grodnstoffen is een partij kunstkalvermelk in de handel gekomen die een kwikpreparaat bevatte. Dit heeft aanleiding gegeven tot ziekteverschijnselen bij mest- kalveren. Deze zieke dieren zijn op last van de Veterinaire Inspectie op grond van de Vieeskeuringswet afgekeurd en vernietigd. Daarnaast is een aantal kal veren gevoed met kunstmelk, waarin een deel van dezelfde grondstof voorkwam. Deze! dieren vertonen geen ziekte-, verschijnselen. Zij worden af- i zonderlijk geslaoht en ge-I ketird. Kwik heeft de neiging zich op te hopen in de levers en nieren van de kalveren Daarom worden deze organen afgekeurd en vernietigd, onge acht de uitslag van het onder zoek op kwik. Vlees van deze dieren is in de afgelopen week door het Rijksinstituut van de Volksgezondheid in samenwer king met het Centraal Insti tuut <oedingsmodule onder zoek TNO en het Rijkszuivel- station onderzocht. Vastgesteld kon worden dat het gehalte aan kwik in deze monsters vele malen lager is dan het door de deskundigen van de Wereldgezondheidsorganisa tie en de Weeldvoedselorgamd- satie vastgestdld nog toelaat baar geachte niveau. Dit vlees kan derhalve voor consumptie worden vrijgegeven, aldus een mededeling van het ministerie van Sociale Zaken en Voltege zondheid. De kwik bevattende kunst kalvermelk blijkt ook in grote hoeveelheden in Italië te zijn terechtgekomen. Het gaat om het produkt Milkivit van de kalvermelkfabriek Trouw en Co te Putten op de Veluwe. Een Engels toeleveringsbedrijf van deze firma heeft een ver keerde grondtof geleverd. Italiaanse zaterdagbladen, melden dat in Italië tweehon derd kalveren met ziektever schijnselen zijn gevonden. Er waren 50000 kalveren met 't Melkivit gevoerd. Volgens het Romeinse blad Messagero zou 2200 ton van het bestemme kalvervoei Ita lië zijn binnengekomen. Het zou kwikfenylacetaat bevatten, dat er in de fabriek met uit Engeland ingevoerd zetmeel in zou zijn gekomen. Overigens had de Nederlandse fabriek, onmiddellijk na de ontdek king. Italië direct van de ver gissing op de hoogte gesteld. De Italiaanse zaterdagbladen waarschuwen de consumenten dat kwik het zenuwstelsel aantast en dat wie van het, besmette vlees eet gevaar loopt in een psychiatrische in richting te belanden. De Engelse grondstoffenle- verancier voor Trouw en Co te Putten maakt een op zetmeel gebaseerd produkt, dat kan dienen als bestanddeel van kunstkalvermelk, maar ook als grondstof voor benaoo-ers- stiif)sel. Alleen moet er voor die laatste bestemming een schimmelbestrijdingsmiddel aan worden toegevoegd. De Engelse toeleverancier heett nu de fout gemaakt, het met het kwikbestrijdingsmid del kwikfenylacetaat „verrijk te" zetmeelprodukt aan de Puttense kunstkaivermelkfa- briek te leveren. Het kwam daar in dezelfde verpakking en met dezelfde kentekenen als andes het goede produkt, zodat men in Putten een tijd lang niets merkte. Zo kon he* gebeuren dat Trouw en Co in de periode ruim twee weken kwik bevat tende kunstkalvermelk afle verde aan de eigen kalvermes- terij, aan andere kalvermes- ters in Nederland en aan Ita lië. Erg veel kwik was het niet, want in de kunsfkp1 vermelk nee* 2 7 or -•- -et zetmeelprodukit en in dat zet meelprodukt is het kwikgehal te ook maar heel gering. De kalverm esters die zich van geen kwaad bewust, hun dieren het kwikhoudende spul gaven, hebbne ook niet uitsluitend daarmee gevoerd. Globaal kan men volgens het ministerie van Landbouw zeggen, dat de dieren voor veertig procent bestemd en voor zestig procent goed voer kregen. Dat neemt niet weg dat alleen hier in Nederland dertigduizend kal veren kwikhoudend voer bin nen hebben gekregen. Trouw en Co heeft onmiddellijk alle mogelijke maatregelen terzake genomen. Het besmette voer ligt nu in de fabriek in Putten geblokkeerd, in afwachting vna een beslissing over de uit eindelijke bestemming Ook in Italië zijn de nodige maat regelen getroffen Op het mi nisterie van Landbouw in Den Haag meent men, dat het vrij wel uitgesloten is dat besmet vlees de consument nog be reikt

de Stem | 1974 | | pagina 5