Verkeersdrukte viel tegen, toch ongelukken TOERISTENINVASIE BLEEF UIT .Winkeliers blij met Gentse week Groningse boeren gaan demonstreren Poelman wint Schorre- bloemrit Speuleriëe 74 kan beginnen Voor herhaling vatbaar Kinderen vermaak ten zich op strand Groede Drukte in Axel COKESFABRIEK WIL AMMONIAK GAAN VERBRANDEN NCB HOOFDPLAAT RICHT VERWIJT AAN TOPMENSEN stad streek rerffir'gsBBffirresa Aardenburg Vanavond protestvergadering in Kloosterzande Heinkenszand SPORTHAL Volkskoersen te Lamswaarde Maandag 29 juli 1974 2 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Zeeland heeft het afgelopen weekeinde niet te kampen gehad met verkeersopstoppingen en file vormingen. Dit ondanks het feit. dat het verkeersaanbod vrij groot was Dit deelde gis teravond de meldkamer van de rijkspolitie te Middelburg Het verkeersaanbod hinig sa. men met het feit diat de bouw vakvakantie teneinde liep en dat de Duitse deelstaat Rhein- land-Wesfalen leegstroomde met vakantiegangers. Volgens informaties van de provinciale Zeeuwse WV kon dit weekend door het slechte weer allerminst gesproken worden van een invasie met vakantiegangers. Men had er zich wel op voorbereid. Maar de logiescentrale van de VVV heeft helemaal geen beroep hoeven te doen op particuliere adressen. De logiescentrale, gevestigd in Vlissimgen kon al les gemakkelijk bolwerken Wat betreft de bezetting van hotels en pensions werd de kwalifikatie matig genoemd. Er is in elk geval nog vol doende ruimte. De campings zitten aardig vol, hoewel ook hier nog plaatsen beschikbaar zijn. Ondanks de uitgebleven drukte, gebeurde er op de Zeeuwse wegen weer wel een aantal ongelukken waarbij in totaal twee doden waren te betreuren (zie pagina 1). GOES In de nacht van zaterdag op zondag is de 27- jairige J. H. F. uit Driewegen in de Van de Spiegelstraat te Goes met zijn auto over de kop geslagen. Hi.i werd met een hersenschudding en een scheur in het scheenbeen per ambulance overgebracht naar het voormalige St. Joannazie. kernhuis }e Goes. Het ongeluk gebeurde om streeks twaalf uur 's nachts. F. zat alleen in de auto. De ver moedelijke oorzaak is, dat hij met te hoge snelheid heeft ge reden en daardoor van de weg is geraakt. In zijn buiteling nam hij twee lantarenpalen mee. De auto is totaal ver nield. SAS VAN GENT Op rijksweg 252, nabij de West- suis te Sas van Gent, verleen de de autobestuurder H.K. uit Gent (B), zaterdagavond geen voorrang aan zijn landgenoot G.L. de V. uit Wondelgem. Beide auto's liepen schade op. OOSTBURG Op het kruispunt Bredestraat-Zand- straat te Oostburg werd de autobestuurder G. J. B. uit Oostburg. aangereden door de achteropkomende auto. be^ stuurd door zijn plaatsgenoot A.C. Beide wagens werden be schadigd. 55 55 (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De Gentse week te Sas van Gent is voor herhaling vat baar. Dat is de algemene conclusie van de Sasse win keliers die verenigd zqn in de middenstandsvereniging Ssa-70 die deze G,entse week op touw heeft gezet. Éj$| De algemene reactie van de Sasse winkeliers na dit ge beuren was, dat er ondanks de slechte weersomstandig heden sprake is van een succes. Topdag tijdens de Gentse week is ongetwijfeld dinsdag 23 juli geweest. Tijdens de toen gehouden wekelijkse markt leek het erop alsof Sas van Gent een invasie te ver werken kreeg van kooplustige bezoekers. Het is praktisch zeker dat de Gentse week volgend jaar opnieuw gehouden zal worden. De heer Co Torbijn van Sas- 70: ,Het is leuk zo'n Gentse week. Het heeft mijn ver wachtingen verre overtroffen. Zo had ik het niet verwacht en trouwens de meeste mid denstanders niet". De heer Fons de Coninck: „Financieel is het een bijzon der goede zaak geweest, deze Gentse week en tevens - en dat was ook onze opzet is een brok propaganda voor Sas van Gent. Als deze Gentse week volgend jaar herhaald wordt, moet het grootser aan gepakt worden, zodat het een begrip gaat worden. De recen te Gentse week mag je niet als een maatstaf nemen, het was slechts een experi ment". Een ander SAS-70 bestuurs lid Henk Mollema vond het bijzonder jammer, dat afgelo pen zaterdag de vliegdemon- stratie met modelvliegtuigjes niet doorging. Henk Mollema: „Op het laatste moment wordt het afgezegd. Toen was er niet voldoende tijd meer om iets anders te oraniseren. Voortaan moet je zoiets contractueel vastleggen. De fietsen-ringrij- derij van zondag miaig geslaagd genoemd worden. Misschien niet het deelnemers maar wel het toeschouwersaantal. In het kader van de Gent se week hield de midden standsvereniging Sas-70 giste ren voor de jeugd een wed strijd ringrijden op de fiets. De uitslag van dit gebeuren bij de 6 en 7-jarigen 1 Patrick Zoetemelk, 2 Anita de Roos, 3 Fino Murre. 8 en 9-jarigen 1 Arno v. d. Bergen, 2 Sandra Bijvanck, 3 Jurgen Biesbroeck, 4 Frans Rademakers, 5. Robbie de Reu. Reu. 10 en 11-jarigen 1 Esther de Roos, 2 Francois Vervact en 3 Peter OoCkaerts. 12 en 13-jarigen 1 Patrick van Hulle 2 Chantal v.d. Bergen en 3 Mark Hemelsoet, 4 Cas Tuursma. (Van een onzer verslaggevers) GROEDE Bijna tweehon derd kindleren hebben zich za terdag uitstekend vermaakt tijdens d,e strandspelen, die op het strand van Groede onder leiding van de VVV Groede werden gehouden. Voor het strandtekenen be stond de meeste belangstel ling. Ook aan het schatgraven deden veel kinderen mee. Een hoogtepunt van de middag vormde het estafettelopen, waaraap vaders en moeders, vurig aangespoord door hun kinderen, in het rulle zand met verve meededen. WV-voorzitter J. H. Schip per reikte na afloop de prij zen uit, die bestonden uit bon nen, die bepaalde bedragen vertegenwoordigden. Dat geld konden de kindieren besteden zoals zij dat zelf wilden. Vandaag houdt de WV in Groede een familiewandeil- tooht. Gestart wordt om kwart voor zeven vanavond vanaf de Markt in Groede. Gekozen is voor een zeeroute langs het strand. Zeienschennis De politie te Aardenburg heeft proces verbaal opgemaakt tegen een 45-jarige Belg, B. T„ die zich bij het zwembad, tegenover een paar minderjarige meisjes had schuldig gemaakt aan schennis van de openbare ze den. Het was de tweede keer dat de Belg daarvoor te Aar denburg werd aangehouden. Na verhoor is hij weer vrijge laten. (Van onze correspondent) AXEL Zaterdagmiddag heerste er in Axel mede door de markt grote drukte. Vooral veel Belgen kwamen er winkelen. Opper De Jong van de rijkspolitie vertelde dat op de grasvlakte voor het bejaar dentehuis „De Vurssche" niet minder dan 573 personenauto's stonden geparkeerd. Daarnaast stonden alle parkeerplaatsen en straten vol met auto's. Bui ten Axel stonden ze tot aan Driesoh ouwen. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL De Associati on coöperatieve Zelandaise de Carbonisation A. G., te Sluis kil, beter bekend als de cokes- fabriek, wil een verbrandings installatie voor ammoniak bouwen. Die moet kamen te staan op het terrein van dit bedrijf aan de Oostkade. In verband met de uitvoe ring van dit project, waarmee een bedrag van ongeveer twee miljoen gulden is gemoeid, is een aanvraag voor een hinder wetvergunning ingediend. Op 16 augustus kunnen tijdens het gemeentehuis van Terneu- zen begint, bezwaren worden ingediend. Tot nog toe verwerkte het bedrijf de ammoniak, die zich in het afvalwater bevond tot ammoniumsulfaat. Gezien de gedaalde vraag naar ammoni- uimsulfaat als kunstmest door het verschijnen van ureum, is het economisidh niet meer inte ressant om het ammoniak uit het afvalwater te halen. (Van een onzer verslaggevers) GRONINGEN-HULST- BRUSSEL Vanochtend tus sen 9.00 en 11.00 uur zullen Groningse boeren openlijk de monstreren tegen het land bouwbeleid van de regering. Leden van de Groningse maat. schappij voor de landbouw hebben zo wordt gemeld naar aanleiding van berichten dat Oost-Zeeuwsch-Vlaa msche landbouwers over willen gaan tot harde acties afgelopen za terdag besloten vandaag te de monstreren. Naar men vanuit Groningen meedeelde zullen drie belang rijke provinciale verkeersa ders worden afgesloten, te we ten die Duits-Groningse grens post Nieuweschans, de dijk Louwersoog (richting Fries land) en de hoofdweg Gronin- gen-Assen. De Groningse actie zal in Nederland de eerste zijn. In Zeeuwse landbouwkringen, waar d-e ontevredenheid over het EEG-landibouwb eleii'd tot grote hoogte is gestegen, is men van plan het Groningse voorbeeld spoedig te volgen. Vanavond wordt om 20.00 uiur in hotel Van Leuven in Kloosterzande een protestver gadering gehouden. Woord voerder Jac. de Kraken- van een onlangs gevormd actieco mité meldde gisteren dat be stuursleden van de drie land bouworganisaties. ZLM, NCB en CBTB toegezegd hebben, aanwezig te zullen zijn. Alle landbouwers zijn op de verga dering welkom. Het comité wil dat de aanwezigen zich principieel uitspreken voor ac. tie. Daarnaast verlangd men van de aanwezige besturen, dat zij bij de verwachte ge beurtenissen van de komende week, vooraan zullen staan. Naar men zegt, wordt er als de vergadering haar fiat geeft, nog deze week in Zeeuwsch- Vlaanderen op de één of ande re wijze gedemonstreerd. Punten uit het nog ruwe ei senpakket zijn onder meer: aanpassing van de landbouw prijzen aan de kostenstijging en inflatie over de afgelopen vier jaar, hetgeen inhoudt: Een gewenste prijsstijging van de produkten met zestig tot zeventig procent. Mogelijkheid tot afschrij ving op vervangingswaarde. Vrijstelling vermogenbe- lastimg op bedrijfsvermogen. Het voorkomen van belas ting op het gespaarde bedrag voor de oudedag-voorzie- ning. Directe totale inzet van topmensen in de 3 landbouw organisaties. Indien daar niet op wordt ingegaan, dan volgt de eis dat zij, in het belang van de agrarische wereld, af treden. Oost-Zeeuwsch-Vlaamse landbouwers melden dat tij dens net afgelopen weekeinde uit alle delen van het land reacties zijn binnengekomen. Uit Noord-Brabant, Friesland, Noord-Holland, Drente en Gel derland zou zijn bericht, dat er acties worden voorbereid. In een telegram aan Christi an Bonnet, voorzitter van de ra il van m:nWers van land. bouw van de negen, heeft Knottnerus, voorzitter van de Europese landbouworganisaties (COPA) geschreven dat de jongste beslissingen van de raad slechts een gedeeltelijk karakter hebben en geen fun damentele oplossing bieden voor de achteruitgang van het landbouwinkomen die de oor zaak is '-an het huidige onbe hagen in de landbouwkringen van de gemeenschap. Om het inkomen van de landbouwers op te trekken en die mensen ook weer vertrou wen te schenken in het ge meenschappelijk landbouwbe leid vertrouwen dat erg ge schokt werd door het uitblij ven van onmiddellijke com munautaire acties, verzoekt COPA om de spoedige bijeen roeping van de ministerraad Dat zou in ieder gevail moeten gebeuren voor 23 september, om de noodzakelijke maatre gelen te bespreken zoals de actuaisering van de gemeen schappelijke prijzen. het marktbeheer, de be tmg- vrijstelling voor of het subsi diëren van bepaalde prodrnk- tiem'kldelea. (Van een onzer verslaggevers) HOOFDPLAAT In een briel heeft de afdeling Hoofd plaat van de NCB, het hooid- bcstuut van de NCB en het kringbestuur Oostburg van de ze landbouworganistaie laten weten geen prijs te stellen op voorlichting over de bijstand- wet. In plaats hiervan eiste de afdeling van Hoofdplaat pas sende maatregelen om de landbouwprijzen zodanig te verbeteren dat de boeren niet om bijstand behoeven te vra gen. In de brief uit het NCB- bestuur van de afdeling Hoofdplaat allereerst zijn on genoegen over het landbouw beleid, zoals dat momenteel wordt gevoerd. „Ons afde lingsbestuur verwijt onze top mensen dat ze, hoewel bekend met de nood van de leden, geen passende maatregelen bij de regering weten af te dwin gen. Onze topmensen verwij zen immers naar de bijstands wet. Wij eisen van onze top mensen dat zij werken voor hun loon. De Lage prijzen voor de landbouw door, Brussel vastgesteld, nemen wij niet langer. Als onze topmensen zich niet waar weten te ma ken, moeten zij heen gaan. Ze mogen dan wat ons betreft een beroep doen op de bij standswet. door henzelt zo ge propageerd. Wij wensen prijs verhoging van onze producten gekoppeld aan de prijsindex. Wij willen niet langer beslui ten in doffe berusting. Wij wensen nee, wij eisen een ac tief organisatiebeleid. Wij ei sen cc-ete stappen van onze orga- tie op korte termijn", aldius de krasse taal in deze brief. (Van onze correspondent) GROEDE Slechts 45 equi pes gingen zondagmiddag van start in de door de West- Zesiuwsch-Vlaamse autoclub (WZA) georganiseerde Schor- rebloemrit, een oriëntatle-puz- zeirjt met een lengte va® 38 kilometer, die door de deelne mers moest wnrden gereden met een gemiddelde snelheid va® 24 kilometer per uur. De rit telde niet mee vooi het cliu-bkaimpi-oenschap van de WZA, maar was meer bedoeld om de toeristen in West- Zeeuwsoh-Vlaanderen een ont- spannimgsmiddag te bezorgen. Dezen verschenen overigens niet in groten getale aan de start. „Daarvoor waren de weersomstandigheden te gun stig", aldus een bestuurslid van de WZA. Verder was hij van mening dat de animo, ook bij de leden van die verschil lende autoclubs, niet meer zo groot is als vóór de laatste oliecrisis. Na afloop werden in hote-l de Wulpenhoek in Groede door de waarnemend voorzit ter van de WZA, de heer J. Aers uit Oostbur.g, de prijzen aan de winnaars uitgereikt. Uitslag A-klas: 1 P. Poel man, Middelburg, 326 straf- punten; 2 A. v. d. Linden, Aardiemburg, 365; 3 J. v. d. Haagen, Vlissimgen, 367; 4 L. Basting, Zuidzande, 387; 5 J. Aers, Oostburg, 440 6 W. v. Beerendonk, Vlissiinigen, 460; 7 A. Hollestelle, Goes, 508; 8 J. Brugge, IJzendijke, 516; 9 P. Westveer, Kruiningen, 568; 10 G. Hemelaar, Terneuzen, 574. B-klais: 1 G. Vonck, De Klinge (B.) 391; 2 J. Biezen, Middelburg, 553; 3 W. Kok, Kruiningen, 567; 4 P. Huigh, Sohoondijke, 628; 5 A. Snij ders, Etten-Leur, 637; 6 K. Meerman, Oost-Souburg, 644; 7 J. Fefket, Hulst, 681; 8 J. d. Hooft 687, 9 D. v. d. Hooft, Schoondijke 714. 10 O. Weemaes, St.-Jansteen, 716 Twee deelnemende equipes werden niet geklasseerd. OP een parkeerterrein aan de Stadionweg in Rotterdam is door nog onbekende oorzaak een daar staande geladen vrachtwagen in brand geraakt en geheel vernield. In de vrachtwagen zat een partij melkpoeder, cosmetica en vloerbedekking ter waarde van f 250.000. Daarvan kon niets meer worden gered. BERGEN OP ZOOM Luxor en Roxy, geen film voorstelling. Tweede hal stadhuis, Grote Markt, kunstwerk van de maand van Anton van Meurs, Bergen op Zoom (t.m. 31 juli). Open ma. t.m. vrijd. van 8.30- 12.30 en 13.30-17.30 uur. BURGH Oud schoolgebouw. Kerk straat 3. expositie werken van diverse kunstenaars (t.m. 25 aug.). Open dag. van 10.00- 19.00 uur. Op zondag geslo ten. DOMBURG Recreatieterrein, 20.00 uur: Concert Brassband Apollo. GOES Grand, 20.00 uur: Hein, de dokter verzuipt a.l. Toeristische dagen, diverse evenementen GMC (t.m. 3 aug.). Museum voor Z. en N. Be veland, expositie „Met vlag en wimpel" (t.m. 15 sept.). Open di. t.m. zat. van 10.00-12.00 en 13.30-17.00 uur. HEILLE (bij Sluis) Streeklandbouwmuseum, overzicht landbouwgeschiede- nis van de streek met gewas sen- en kruidentuin Bijenkot, kinderboerderij, paardestal dorsvloer, koestallen en café- restaurant in een driehonderd jaar oude schaapskooi. Open ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.00 en 13.00-17.00 uur. Zaterdag en zondag van 10.00-12.00 en 13.00-19.00 uur (tot 1 okt.). HENGSTDIJK Recreatieoord De Vogel, Afsluiting straten Op za terdag, 3 augustus, wordt te Heinkenszand de jaarlijkse wielerronde verreden. In ver band diaarmee zal het door gaande verkeer uit de straten van het parkoers en die daar heen leiden geweerd worden. Op die dag zullen dan ook tussen 12.00 en 19.00 uur de Eigen Erfweg, een gedeelte Noordlandseweg, de Slaakweg, een gedeelte Westdijk, een ge deelte Clara's Pad, de Dorps straat, de Stene Vate en de Kraaiendijk voor alle verkeer in beide richtingen afgesloten zijn. Het doorgaande verkeer moet dan de aangegeven route volgen. IN Alexandrie zijn zaterdag zeventien mensen gewond toen een handgranaat werd gegooid op de dansvloer in een nacht club. Er zijn zeven verdachten aangehouden. (Van onze correspondent) Terneuzen De sporthal 't Zwaantje was gisteren zo goed als gereed voor de -.tart van de „Speulerië '74", avn morgen om negen uur. Dan zal wethouder drs. Barbé de offi ciële opening verrichten. De organisators, (de afdeling jeugdzaken van de gemeente via de heer Chr Maas) en de stichting van sociaal cultureel werk (via de heren R. Lijnen en J. Derave) vertellen dat er dit keer met opzet diverse ac tiviteiten buiten de sporthal plaats vinden, omdat er toch altijd een vrij grote groep al wat grotere kinderen we' in de sporthal verschijnen, maar lang niet aan alle spelen mee doen. In de buurt van het winkel centrum Zuid worden demon straties door de brandweer ge geven en de kinderen mogen daar aan meedoen. Een wijzi ging in het programma is er op dinsdagmorgen van 9.00 tot 15.00 uur vaart de „Othene" van de rijkshavendienst tel kens met een groep kinderen (elke toch duurt drie kwar tier) op het Kanaal naar de havens tot Sluiskil, waarna een bezoek aan de sluizen wordt gebracht. De deelnemer- tjes kunnen ook de patrouil'e- boten van de rijkspolitie te water bekijken. De waterspelen van dinsdag komen te vervallen, maar 's namiddags zijn er vlieger wedstrijden en wedstrijden steltlopen. De waterspelen in het Scheldebad, die voor woensdag gepland zijn, wor den onderverdeeld voor kinde ren met en zonder zwemdi ploma. In de sporthal zelf zijn er zo'n dertig mogelijkheden om zich te vermaken. In één van de kleedkamers is er nu ook een kleuterhoekje voor de kleinsten. In de aangebouwde grote tent, worden niet alleen het songfestival de modesnow e.d. gehouden, maar vindt ook het boetseren, schilderen enz. plaats. Tenslotte ziin er maan dag, dinsdag en woensdag avond barbecue's. De tweede week worden de kinderen uit de kernen Bier vliet en Zaamslag in hun ei gen omgeving nog eens extra beziggehouden (in Terneuzen op 8 augustus een kind- en dierdag op de kinderboerde rij). De organisators willen dit jaar nagaan of het spelpro- gramma volgend jaar in de kernen kan worden uitgebreid. Volgens ervaringen van de bei de voorgaande jaren worden er dagelijks tenminste 1200 a 1300 kinderen verwacht. (Van onze correspondent) LAMSWAARDE Aan de volkskoersen, georganiseerd door de supportersclub ,.Leon Strobbe" in het sporteafé P. Claessen, namen 101 personen deel. De uitslag was: Categorie 8 tot 16 jaar met 12 deelnemers: 1. T. Wittock uit Beernem (B), 2. G. de Rechter uit Hulst, 3. Th. Roels uit Kloosterzande, 4. R. Plat- ouw, 5 M Seghers, 6. P. van Laar, 7. P. Volleman, 8. H. 3latjouw, 9. R. Seghers, 10. P. de Rijcke, allen uit Lams waarde. Categorie trimmers, 30 kilo meter met 29 deelnemers: 1. A. Warrens uit Sluiskil 2. mevr. P van Laer uit Sluis, 3. A. Forree uit Eekloo (B), 4. A. van Dorsselaer 5. V. v.d. Bergen, 6. J. de Booy, alle drie 'lit Lamswaarde, 7. K. de Many er uit Tilburg, 8. J. van Dorsselaer uit Lamswaarde, 9. B. Tieleman uit Kloosterzande. 10. A. de Be'ie uit Hulst. Categorie volkskoers: 1. A. 't Gilde uit Hoek, 2. M. van Rijkeghem uit Meulebeke (B), 3. A. Merselis uit Edeghem (B), 4. G. Theye uit St. Jan- deen. 5. A. de Block uit Tem- :<e (B). 6. V. Maretbergh uit Bm ege (B.), 7. J. Boer jan lit Knokke (B.), 8. E. Baur uit Smellaghem (B), 9. E'. d® Smet uit izegherr) (B). 1" t v fl vr "M uit Jabeke fP 18.45 uur: Inschrijving vis wedstrijd. HULST De Kraal, 15.00 uur: Ket- misschieting. Burgerzaal Stadhuis, exposi. tie Communicatie (t.m. aug). Open ma. t.m. vrijd, van 9.00-12.00 en 14.00-17.00 uur, zat. van 15.00-17.00 um Boekhandel Van Geyt, Steen, straat 2, expositie oude kaar- ten, etsen, gravures en kera- miek (t.m. 31 aug.). KOEWACHT P. v.d. Steen, 15.00 uur: Ju. bi'leumschieting. MIDDELBURG City, 20.00 uur: Bad Man's river 14 j Stadhuis, vleeshal, expositie werken van de graficus M.0. Escher (t.m. 11 aug.). Open dag. van 10.00-17.00 uur, zond. van 14.00-17.00 uur: Zeeuws Museum, Abdij plein, expositie tekeningen van Bantzinger over de inundatie en droog making van Walcheren (t.m. 31 aug.). Geopend ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.30 en 13.30- 17.00 uur, zat. en zond. van 14.00-17.00 uur, bovendien ie dere maandag tot en met vrij. dag om 15.00 uur filmvoorstel- ling van Broken Dykes van Turnhout en Terug naar het eiland van Charles van der Linden. Rijksarchief, St. Pie- tersteaat 38, expositie Hugeno ten in Zeeland van 9.00-12.30 uur en 13 30-17.00 uur, zater dag van 9.30-12 33 uur t.m. 31 aug.). Abdij 11, expositie „Kijk op de Abdij" (t.m. 2 aug.). Open alle dagen, behal ve op zonadig. OOSTBURG Ledel Theater. 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j. ROTTERDAM De Doelen (hal grote zaal), 13.00 uur: Tienertoer-Poptoer. Buffoons. SLUIS Raadskelder Stadhuis, expo sitie werken van de Vlaamse kunstschilder Omer van Vosse- len uit Beveren-Waas (t.m. 2 aug.). Dagelijks behalve vrij dags van 10.00-12.00 en 14,30- 18.00 uur. ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuisje, exposi tie schilderijen en beeldhouw werk van Jos But en Ray mond de Meester de Betzen- brouek (t.m. 15 sept.). Open dagelijks van 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur. TERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: Poesjes in het Mannenhuis 18 j. Speulerle, 9.00 uur: officiële opening en baldonwedstrijd. 10.00 uur brandweershow (bij winkelcentrum), 19.30 uur popgroep Daily Country Music (12-16 jaar), folksinger. Museum, Burg. Geillstraat 2, expositie Hollandse en Vlaam se munten (t.m. 3 aug.. Open di. t.m. zat. van 14.00-17.00 VL1SSINGEN Alhambra, 20.00 uuri Espresso, Chianti en over spel. Ned. Museum, expositie Honderd jaar Oranje 1874-1974 (t.m. 30 jutli). Open ma. t.m. zat. van 10.00-12.00 en 14.00- 17.00 uur. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie Cadzandse kamer, landbouw, heemkunde en archeologie (t.m. 15 sept.). Geopend werk dagen van 10.00-17.00 uur, zond. van 14.00-17.00 uur. De Molen, expositie werken van Nederlandse en Belgische kunstenaars en van een Oos tenrijkse kunstenaar (t.m, 17 sept.). ZIERIKZEE 't Lange Uus, expositie „Droomwereld in water- en olieverven" van de Kloetingse kunstenaar Gerard Menke (t.m. 30 aug.). Open van 9.00- 12.00 en 13.30-18.00 uur. Op do. bovendien van 19.00-21.00 uur. Op zon- en ma. gesloten, (ïurgerweeshuisje, expositie Beeldentuin en Kaleidoscope (t.m. 2 aug.). Open ma. t.m. vrijd. van 10 00-17.00 uur. ANTWERPEN Middelheimpark, expositie Belgische beeldhouwkunst met ca. 150 beelden van de voor naamste Belgische kunste naars. Geopend alle dagen tot 6 'okt Bouwcentrum, Jan van Rijsw'icklaan, expositie De Mens, waarin het verschijnsel mens in zijn totaliteit wordt voorgesteld (tot 31 aug.). Mu seum Vleeshuis, Veeshouwer- straat B-2000 expositie Ruc- kers documenten en instru menten. geopend dag. van 10.00-17 00 uur. Op ma. geslo ten 'tot 1 okt.). BRUGGE Memunginuseum- 20.30 uw: Kenneth Gilbert (clavecimbel) en Bart Kuijken (fluit). Groensinghemuseum, expo sitie schilderijen uit Vlaande ren en Holland van tussen "~n af! '®rij in Prasf

de Stem | 1974 | | pagina 2