„Ook in fotozaak moet men vrij naar binnen kunnen stappen59 Iedere avond muziek op de Spenlerië in sporthal Terneuzen <jrenslan$!*!.u n contact Veel kunst in kerk van Sint-V iklaas Pub. 25-26- Jeugdt Afwisselend huisvrouw en fotografe Trimmers uit Hulst ook op voetbalveld sterk !N GESPREK MET. P.R.-AD\ RIA SINKE-VAN HULLE r Drive-lnn show Kerkmuseum TÏfcJ HÜLSl HET ADRE5 e"" DONDERDAG 25 JUL11974 DE VAL - Het leven van Ria Sinke-van Hulle (27 jr) beweegt zich heen en weer tussen Terneuzen en De Val, een petieterig klein gehuch tje ergens achter de Wester- scheldedijk in de wijde pol ders in de buurt van Zaams- lag. 's Morgens is Ria „ge woon" huisvrouw, zij het met veel tegenzin. Dan worstelt ze zich moeizaam door de huishoudelijke beslomme ringen heen en rommelt wat rond in het knusse dijkhuisje, waar Ria samen met haar man Wim (foto graaf, 40 jr), zoon Frans (14 maanden) en de twee herders honden woont, 's Middags verhuist de hele huishouding naar de Guido Gezellestraat in Terneuzen, waar Ria de fo tozaak draaiende houdt. De honden blijven dan achter, maar zoon Frans gaat mee en neemt er nog steeds blijmoedig genoegen mee, dat hij zich zo nu en dan moet terugtrekken op het beperkte vierkantje van de box. Maar die box staat midden in de winkel en Fransje speelt lief met de lege doosjes van filmrolletjes, terwijl Ria de klanten helpt. In het keukentje achter de winkel staat een bedje, zodat Frans z'n muizeslaapje kan doen, als-ie het met meer kan houden Het giet pijpestelen als ik bij Ria de winkel binnen stap Hoe wel het zomer zou moeten zijn, krijg je door de dreigend- donkere lucht en de onaange name temperatuur de neiging je kleumend om een kacheltje te scharen. „Ik vind dit oer gezellig weer", zegt Ria verge noegd, „kun je zo lekker bij bin nen zitten. Ik kan toch niet weg, dus voor mij maakt het niets uit" De winkel heeft een huise lijk aandoend, modern inte rieur. „Heeft Wim zelf helemaal verbouwd en ingericht", zegt Ria, (een vlotte hippe meid met een kroeskoppie, T-shirt en spijkerbroek) niet zonder trots, „toch willen we nog het één en ander veranderen Vrij winkelenv We willen wat archief opnamen vergroten en voor de etalage hangen. Ook in een foto zaak moet men vrij naar binnen kunnen stappen zonder zich verplicht te voelen iets te kopen. We verkopen trouwens ook niet zo gek veel, vertelt Ria„het blijft bij filmpjes, flitslampjes, lijstjes en albums. M'n man is meestal op pad om opdrachten uit te voeren, zoals trouwrepor tages. De laatste tijd doet hij ook veel op het gebied van de indus triële fotografie, wat hem erg goed ligt Maar wat wil je! Daar heeft hij ook z'n opleiding voor gehad, want Wim heeft 5 jaar lang de Fotovakschool in Den Haag gevolgd" We duiken even in Ria 's verle den en Ria vertelt dat ze, hoewel haar moeder uit Terneuzen komt en haar vader uit Philip pine, zelf geboren is in Dokkum. Toch bleef het Zeeuwsch Vlaamse trekken, want Ria heeft nog in Sneek en Bergen op Zoom gewoond, maar kwam toen al vaak in Terneuzen. Op een ver jaardagsfeestje bij een vriendin kwam ze Wim Sinke tegen en dat klikte meteen tussen die twee. In december 1971 trouw den ze en kwam Ria voorgoed naar haar land van herkomst. Het begin Toen had ze er trouwens al een hele carrière van 5 jaar als secre taresse bij de afdeling perso neelszaken van Bruynzeel N V. opzitten. „Hartstikke leuk werk joh!", zegt ze, met een tikkeltje heimwee in haar stem, „als ik Wim niet was gaan helpen, had ik hier weer zoiets gezocht. Met een na ons trouwen zijn we in het huis in De Val gaan wonen, maar het was daar nog een grote troep De cementzakken ston den nog m de kamer Je snapt wel, dat ik niet zoveel zin had om thuis te blijven, als Wim erop uit trok We leefden in die tiid van de ene dag in de andere Wim verdiende hoofdzakelijk de kost door de deuren langs te gaan voor kinderfoto's Als we geld nodig hadden", zegt Ria mp grinnikend bij die herinnering, gingen we s avonds samen foto's afleveren en dan konden we de volgende dag weer vlees kop a willen. kop rik. hoor, maar ik zou toch niet terug We waren toen eigenlijk altijd samen. Toen we een beetje uit de rot zooi waren, wilden we graag een kind en kwam onze zoon Opeen gegeven moment beseften we dat we, als we meer klanditie wilden krijgen, toch naar Terneuzen moesten Toen Fransje 4 maan den was, kregen we die winkel aan de Guido Gezellestraat Eerst waren we zowat de hele zelfs de wrijdaga- Maar toen bleek, dat er 's morgens maar zo'n IVj klant kwam, zijn we daar mee gestopt en houden we de winkel alleen nog maar 's middags open Zo gauw het atelier hier achter de winkel klaar is, gaan we daar ook opnamen maken en neem ik de pasfoto's vocfr m'n rekening. Ik help Wim wel meer, hoor", haast Ria zich te zeggen en ze somt op: „ontwikkelen, fixeren, spoelen, drogen, retoucheren, de administratie, bruidsreportages inplakken en onze prive-foto's zelf afdrukken We hebben sa men wel eens hele nachten door gewerkt in de donkere kamer Wat m'n leerschool betreft, ben ik bij m'n eigen man wel aan het goede adres", vindt Ria, „maar als ik hier in de winkel ben, vind ik het heerlijk om te haken, te lezen of te knopen Dat doe ik hier heel wat middagen" De ra dio speelt zachtjes om Fransje niet wakker te maken, die ligt te slapen. De regen klettert nog steeds genadeloos tegen de rui ten als ik er weer vandoor ga. M'n jas is nog vochtig en de pa- rapluie staat stijf van het he melwater Zuchtend stap ik over de drempel Ria gaat aan 'twerk. Ze neuriet Maandag begint het grote vakantiefeest, de Speulerië, ook dit jaar weer in sporthal „het Zwaantje" in Terneuzen. Voor de eerste maal zijn er nu ook 's avonds activiteiten in en rond de sporthal. Op maandag, dinsdag en woensdagavond is de hal geopend vanaf halfzeven 's avonds tot ongeveer tien uur. Hieronder het programma voor die avonden. Maandag 29 juli: op de eerste avond zal de Terneuzense popformatie „Daily Country Music" het podium beklimmen. Deze groep die bestaat uit Ko de Loof. Tonie van Voren, Jan Doorns en Danny Hollebek speelt o.a. nummers van Donavan De organisatie is bezig nog een andere groep aan te trekken maar bij het maken van deze rubriek was hierover nog mets met zekerheid te zeggen Popspraak komt binnenkort nog met een uitgebreid artikel over de jongens van „Daily Country Music" Elke avond dus ook op de maandag is er een uitgebreide disco aanwezig die voor het begeleidende plaatwerk zorgt Dinsdag 30 juli deze avond staat in het teken van de D J wedstrijden Deelname staat voor iedereen open in de leeftijd van twaalf tot zestien jaar Een zeer deskundige jury waarin o a Rein den Doelder verleden jaar nummer één bij de Zeeuwse D J kampioenschappen, zal bepalen wie er met de eerste plaats zal gaan strijken De winnaar of winnares (waarom niet) kan ook zijn of haar stemgeluid via de radio laten horen De Tros komt in de loop van de week namelijk opnamen maken in Terneuzen Woensdag 31 nib is de avond voor de muzikale mensen, iedereen die een instrument kan bespelen mag dat dan doen; zingen mag natuurlijk ook. Er zijn op de Speulerie dan een aantal muzikanten die van alle markten thuis zijn om voor de eventuele begeleiding te zorgen. Deze musici maken deel uit van de Porgy band die elke vrijdagavond in Porgy en Bess speelt. Aan deze avond is geen wedstrijd verbonden, gewoon omdat het natuurlijk erg moeilijk gaat worden als de een gitaar en de ander harp speelt, om dan te bepalen wie de beste is. Ook op deze avond is de disco in actie Buiten brandt verder elke avond een groot vuur voor de barbecue Ook andere ontspanningsmogelijkheden zijn er genoeg, van het spelen van tafeltennis tot schaken toe. De avonden zijn speciaal voor de jongeren vanaf 12 jaar t.m 16 jaar. en dat is juist de groep die overdag niet aan bod komt Ook vrijdag 26 juli heeft dancing Zeebad in Cadzand weer een Drive-inn show binnen zijn muren; het is de laatste in dit seizoen. Evenals veertien dagen geleden zijn ook nu weer de d.j.'s van de Vara met hun Drive-Inn show present. En dan rest ons nog de topvier van Zeeuwsch-Vlaanderen, geen enkele verandering deze week dus dat maakt het voor ons erg gemakkelijk. HENK VAN PELT ZEEUWSCH-VLAAMS E TOP VIER: 1 Sugar Baby Love - The Ru- bettes. 2 Fly Away - The Ge orge Baker Selection, 3 Emma Hot Chocolate. 4 OK Chi cago - Resonance f't-qy nnd Bess Unnd (Van onze correspondent) HULST - „Wij gaan altijd van het standpunt uit dat nieuwe leden uit eigen bewe ging moeten komen. Pas dan kun je zeggen: ziezo, we heb ben een goed lid Als je leden moet gaan werven via bij voorbeeld een stencil, dan valt meestal na een korte tijd een groot gedeelte af. Een systeem dat we dan ook nooit zullen gaan toepassen" Dit zegt Harold Pluym uit Hulst, de ruim dertigjarige voorzit ter van de Trimvereniging Hulst. Een vereniging, die dit jaar het eerste lustrum viert. Telt de Hulsterse trimvereni ging slechts 26 (eden, dat tem pert het enthousiasme van het huidige bestuur niet Voorzitter Pluym: „De leden die we hebben staan allemaal achter de vereni ging. Kijk, dan doen we bet lie ver met wat minder leden dan een groot aantal waar een boel van die z.g. „pijpenplakkers" bij lopen Kankeraars die alles be ter weten, maar zelf te beroerd zijn om een vinger uit te steken Neen, we hebben nu een leuke vereniging en iedereen is bereid indien dat nodig is de handen uit de mouwen te steken" Doordat de Hulsterse trim vereniging nauwelijks op de voorgrond treedt, ook al dooi het kleine aantal leden is zekei tachtig procent van de bevol king zich niet bewust dat Hulst een trimvereniging heefl He' ontstaan van de Trimvereniging Hulst doet initiatiefnemer G van de Walle nog steeds huive ren Eerste paasdag 1969 werd Hulst opgeschrikt dooi een ge weldige brand en ook Van de Walle, lid van de Hulsterse vrijwillige brandweer, was pa raat Pas toen bleek dat ook brandweermannen een goeae conditie moeten hebben. G. van de Walle nam het initiatief in handen en enkele maanden later telde Hulst een trimvereniging. Pluym „Ik heb van verschil lende brandweermensen ge hoord dat velen gewoon adem tekort kwamen Het trimmen is dan een uitstekende gelegeheid om de conditie op peil te bren gen" In het eerste jaar van de op richting werd het vooral buiten trimmen Maar toen men een maal een zaal kon bemachtigen zat men voor de wintermaanden gebakken Vervolgens slool de Hulsterse vereniging zich aan bij de Hulsterse Atletiek Ver eniging, waar trainer Lex van Rie er voor zorgde dat de „buik jes" verdwenen en de stramme spieren weer soepeler gingen functioneren Vier jaar nam Van Rie zijn pu pillen onder handen, waarna vo rig jaar de Hulsterse Trimver eniging helemaal zelfstandig ging draaien Dat de onderlinge geest en samenwerking opti maal is, laat geen twijfel want voorzitter Pluym noemt slechts één lid op dat de trimvereniging heeft verlaten Pluym „En dai was dan nog door tijdgebrek Elke zondagmorgen zijn de leden van de Hulsterse Trimver- enigmg in de zaal van de Hul sterse sporthal van de partij Pluym „Ja, en geen enkel lid, of het zou door ziekte moeten zijn, laat het afweten Er bestaat bij zonder veel animo voor En dat is voor een kleine vereniging zoals die van ons toch we! leuk Buiten de gewone loopoefenin gen komen ook de gym- oefenmgen aan de beurt, waarna net geheel wordt beslo ten met een partijtje zaalvoet bal. volleybal of basketbal Maar ook dfe voetbalsport sprak het merendeel der leden toch wel aan, waarna er een elftal werd geformeerd Men tiet zich inschrijven voor de OZO- bedrij f svoet bal com peti ti e Hulst, en na twee jaar spelen konden enkele maanden geleden de Hulsterse trimmers de kam- ptoensvlag hijsen Pluym. Technisch zijn we dan misschien van vele teams de minderen, maar wal conditie aangaat komen ze allemaal op de tweede plaats" Voot de Hul sterse trimmers hel eerste grote succes en ui cafe De Ster bij J Polfliet in Huist hel clublokaal - werd dat op grootse wijze ge vierd Ongetwijfeld een presta tie als men bedenkt dal de ge middelde leeftijd ruim 32 laar bedraagt Pluvm: „De mensen van vandaag, en dan vooral de gene die veel zitten hebben hel trimmen hard nodig De eerste keren is het echl wel afzien waarna natuurlijk een dag later ai je ledenmaten kraken Vlaar na een aantal keren ben (e daai gewoon door En dan pas voel l* hoe fijn hel is de trimsport te beoefenen" De trimvereniging waarvan het verdere bestuur ei als volgi uitziet secretaris A de Maal penningmeester L. Polfliet, commissieleden G v.d. Walle. W Biesbroeek en C Jansens. neem) nu zijn vakantie In au gustus beginl men weer en de eerste opdracht luidt: de „buik jes" eraf. In Sint-Niklaas, een kilome ter of twintig onder Hulst ge legen, vinden we de monumen tale H Nikolaas-kerk, waar voor we in deze rubriek graag eens uw aandacht vragen Dit monument. waarvan het hoofdgebouw uil de J5e eeuw stamt, is een bezoek ten volle waard De kerk dateert oor spronkelijk uit 1262, doch werd nog geen honderd jaar la ter door vuur verwoest Ook na de heropbouw in 1442 werd het gebouw regelmatig ver groot De laatste verbouwing dateert uil 1895, toen werd er een niéuw hoofdgebouw ge plaatst. Bij het binnentreden valt vooral de ruimte op. Bezien wij vooreerst hei hoofdaltaar in wit marmer dat werd geplaatst in 1836 Boven dit altaar hangt een schilderij, de „Afdoening van het kruis" in 1672 geschil derd door Pieter Thys uit Ant werpen. een leerling van Ru bens. Langs weerszijden er van. in twee nissen, bevinden zich de monumentale beelden van de H.H. Petrus en Paulus. Beide sculpturen zijn overge bleven van het VToegere altaar en zijn van de hand van Lucas Faidherbe uit Mechelen. Bezienswaardig is ook het koorgestoelte, in gotische stijl, dat dateert uit de 19de eeuw. Het linkerzijaltaar is toege wijd aan O.-L.-Vrouw. Dit al taar dateert van 1658. Er bo ven in eeD nis staat een al basten beeld van de H Maagd met naast haar het kindje Je zus Kunstkenners zijn van oordeel dat dit beeld het meest kunstvolle is dat in de kerk aanwezig is. Links en rechts zien we de marmeren beelden van St.-Jozef en van de H. Moeder Anna. Anderzijds is het rechter zij altaar toegewijd aan de H-- Nikolaas. Boven dit altaar prijkt bet beeld van de heilige bisschop van Myra en heel bo venaan zien we het borstbeeld van de H Sebastiaan Beide heiligen waren vroeger de schutspatronen van de boog schutters Naast dit altaar zien we de beelden van de H There- sia van Avila en van de H. Rochus. De belde zijaltaren (1664-1665) zijn van de hand van Hubert en Norbert van den Eynden, beiden uit Ant werpen. Het hoogkoor is in zijn ge heel afgesloten door een wit marmeren communiebank door Devigne uil Gent in 1860 kunstvol gehouwen en ge plaatst. Een van de mooiste bezienswaardigheden in de hoofdkerk is zonder twijfel de predikstoel. Deze werd er tijdens het pastoraal van Jan van Nieulande in 1706 ge plaatst Het oudste bestaande beeld in de kerk is het Ecce Homo, dat dateert van 1630 Van 1787 dateren de beelden in de kapel van hei H Grat De calvarie is het werk van de vermaarde Philip» Nijs uit Temse Een ander vermeldenswaardig kunstwerk is hel retabel van het H Aanschijn, in 1886 in neo-gotische trant gemaakt door Mathias Zen» uit Gent. Vermelden we verder de veertien staties van de Kruis weg, tijdens de 19de eeuw ge schilderd door Jan .Inzel de Loose uil Sim Niklaas. Aan de noordelijke zijde van de kerk en hoven de hoofd ingang werden einde van de vorige eeuw prachtige brand- glasramen geplaatst Ze wer den vervaardigd dooi C Co- mereen I C aproniei uil Brus sel Nieuwe bi andglasramen sieren sedert 1959 de kerk /ij vervangen deze die op 19 mei 1940 ttidens een luchtaanval op de stad werden vernietigd Hel 750-iang beslaan van Sint Niklaas werd in 1967 plechtig herdacht en gevierd Dil is een welkome gelegen heid geweest om in een aange paste ruimte binnen de kerk de kunstschatten op een fiine maiiiet aan hel kunstminnend publiek tentoon te stellen Dank zij de intense samen werking tussen de geestelijke overhelden hel stadsbestuur is hel kerkmuseum in 1967 een realiteit geworden. Het oudste en meest waardevolle stuk in deze ver zamel ing is de grote monstrans in verguld zilver. Ze heeft een hoogte van 91 cm. De stijl is vroege barok. De hostiedoos vertoont een bloemenkrans waarin niel minder dan 263 diamanten, als versiering, verwerkt zijn. Ze werden ver vaardigd in 1635. Nog uit de 17de eeuw (1657) is hei reli- kwieschijn van de H Nikolaas in tombevorming renaissance stijl. In 166] kocht pater Van de Sande een missaal met zilve ren parementen, twee sloten, boeken en twee cartellen. Al deze parementen zijn op een nieuw missaal overgebracht. Uit die tijd dateert ook een verguld zilveren kelk met gou den kuip In de voet zien we nog het symbool van het Ora- torie, t.t.z. een doorneD kroon met in het midden de woorden „Jesus" en „Maria", onder el kaar geschreven. We zien daar nog een pastorale of handboek ten gebruike van de priesters van hel bisdom Gent. Het is gedrukt op de persen van de drukkerij Plantin bij Baltazai Moretus in 1690 Zoals gebruikelijk werd het in het Latijn gesteld, doch hij de de len waarop de leken moeten antwoorden bij doop of trouw is de tekst in drie talen afge drukt (Nederlands, Frans en Spaans). Daar is nog de grote ciborie, 57 cm hoog, van Antwerpse makelij uit 1660 en verder een kelk uit 1655 Deze kelk draagt een merkteken van het Orato- Een zeer kostbaar stuk kwam in het bezil van de kerk rond de eeuwenwisseling einde 1600 Hei is een ivoren kruisbeeld dat in de schat kamer een ereplaats inneemt. Het wordt toegeschreven aan Hieronymus Duquesnoy, Brusselse beeldsnijder, en zou rond 1650 gemaakt zijn. Talrijk zijn ook de kunst werken die gedurende de 18de eeuw aan de kerkschat toege voegd werden. Vermelden we eerst twee zilveren wierook vaten door pastoor Jan van Nieulande in 1709 aange kocht. Tijdens hel pastoraat van zijn opvolger Petrus Buyst zijn nog bijgekomen; het zilve ren relikwiekruis. 105 cm. hoog, in late barokstijl. Aangezien Philippus Ne- rius, stichter en patroonheilige van het Orator» was, was het normaal dat de paters zich be ijverden ook een relikwie te verwerven van hun heilige pa troon. Een schrijn werd ge maakt in 1724 Enkele jaren daarvoor werd het antepen- dium voor het O.-L.-Vrouw- altaar aangekocht. Het is een prachtig werk met zwaar gouddraad op zilveren grond geborduurd. In het midden be vindt zich een medaljon dat de Hemelvaart van O.-L.-Vrouw voorstelt. In 1732 werd de kerkschat nog verrijkt met een verguld zilveren stralenmonstrans en in 1739 toen de relikwie van de H. Joannes Nepomucenusnaar hier werd gebracht, heeft pa ter Buyst hiervoor een zilveren schiijn laten maken in Louis XIV-stijl Later werden hier aan nog vier beeldjes toege voegd Dit urnevormig schrijn is met inbegrip van de verguld eiken voel 154 cm hoog en 92 cm breed. Verder zijn in deze ruimte drie praehtige koorkappen in zwaar goudbrokaat, almede een antifonale romanum en een missale romanum. afkom stig uil de drukkerij Plantin (1773), uitgestald. Tussen al de tentoongestelde kunststukken bevindt zich hel beeld van O L.-Vrouw van Halle. dalerend van 1748 Het borststuk ervan is gedreven zilver De mantel is van natuurzijde en werd te Lyon (Fr.) speciaal geweven. Nog andere kunstwerken zijn er te bezien o.m een ver guld zilveren schaal met am pullen. twee zilveren gedreven engeltjes als kaarsdragers, zil veren canonhorden en verder kandelaars in gedreven brons en zilver Vermelden wij tenslotte een zilveren kelk in Louis XVI stijl een verguld zilveren cy linder monstrans en verder nog hel relikwieschrijn van de H Rochus in zilver en gedeel telijk verguld Hei werd te Antwerpen in 187 4 gemaakt door Lambert van Rijswijck. Ook uil de 19de en 20ste eeuw zijn er in de St -Niko laas kerk precieuse voorwer pen van edelsmeedkunst, te bewonderen. (Van onze verslaggever. Marnix Kreyns) TERNEUZEN - Public i lations is een zaak van v| trouwen. Dat kan niet i ders, wanneer het woord vj trouwen voor de zesendert ste keer valt in het gespt met twee medewerkers vf public relationsburo Bea chez B.V. in Terneuz Menno Jongsma (ongeve dertig, wat gestudeerd <1 praktijkervaring opgeda; in de p.r.) en John Pregl (journalist bij verschillend dagbladen geweest, de dertT al enige tijd geleden gepa' seerd en toch nog gehuld zo'n modern overhemd en g ribbelde broek) geven uitlt! over hun bureau. De heer Beauchez startte jaar geleden zijn buro in Dl Haag, en was daarmee één vi de eersten in ons land, die ziij op dat terrein ging begeve Geen onverstandige keuze zoa nu blijkt. Een en ander is uitg groeid tot een groep van p.i buro's In Den Haag, Terneuze Brussel, Gent, Wezel, Parijs, Dijon bevinden zich vestig! gen. Verder wordt er sameng werkt met een Amerikaans bi reau, dat onder meer vestigii gen heeft in Geneve, Zürich t Milaan. „Dankzij de vele coi tacten kunnen we nu voor grot internationale klanten i I vrijwel ieder land p.r. be drijven", aldus Jongsma. De reden voor een vestiging i: Terneuzen laat zich rader DOW werd klant bij Beauchej en het kostte te veel tijd omda allemaal vanuit Den Haag te be handelen. Daarom kwan Jongsma twee en een half jaal geleden naar hier, te zamen me een secretaresse. Later storttl ADVERTENTIE VOOR EEN GOEDE BRIL Leverancier voor alle ziekenf'-vfeen. i? I (Van onze correspoi UZENDIJKE - Jeugdwiel sport welke lang heeft moi Vlaanderen tot de werkelijk» den. Maar momenteel is het thousiasten dit jeugdige v< worden er in tal van plaatse een zekere goodwill te kwek» kort worden de bewoners volop in de gelegenheid gebri deze felle strijdertjes van de valt deze fietsjeugd te bewon Jeugdtour", welke verreden K.N.W.U. Aan dit evenement nemen maar liefst zo'n 130 rennertjes van heinde en ver deel. Het ini tiatief tot realisering van deze jeugdtour, gaat uit van de Wie lervereniging „Zeeuws- 1 Vlaanderen", en dan wel van de jeugdcommissie: Willem Ver- planke, Diana Roelands, Mare Groosman, Rudi Clemminck en Adrie Lambert. Wie denkt dat zo'n jeugdtour op de kortste ke ren in elkaar gefabriceerd kan I worden, slaat de plank behoor lijk mis. Uren, nee dagen van voorbereiding zijn hier al aan j voorafgegaan. In januari van dit jaar begon het al. Toen knoopte Willem Verplanke reeds de eerste con tacten met verschillende vereni gingen aan, voor het afstaan van rennertjes voor deze tour Het is de eerste keer dat de jeugdcom missie van de wielervereniging „Zeeuws-Vlaanderen" een evenement van dit gehalte orga niseert. Wedstrijdleider Willem Verplanke: „Vorig jaar hadden we ook een wedstrijd, maar toen op een veel bescheidener niveau Nu hebben we het aanzienlijk grootser aangepakt, omdat we dit evenement als een brok pro paganda voor het jeugdwielren- uen beschouwen Verder onze rennertjes zitten hier in een ge ïsoleerde positie, zij kijken al tijd op dezelfde gezichten dit komt omdat het jeugdwielren- nen verder in Zeeland praktisch met beoefend wordt Daar komt nog bij dat er in West-Brabant alleen een wilde bond bestaat zodat als onze rennertjes eens deel willen nemen aan een wed strijd in Brabant, ze zeker tot 's-Hertogenbosch moeten rei zen. Voor een keer gaat dat wel. maar zodra je regelmatig die kant. uit gaat wordt dat een kostbare affaire" Willem Verplanke toont zich gelukkig nu het jeugdwielren- hen, wat meer erkennning be-

de Stem | 1974 | | pagina 6