Toon van der Steen boekt eerste zege van seizoen VERBOOM WINT CP ROZENOORD KOERS DINTELOORD VOOR AD DEKKERS Bewondering sport DËROS SPORTPAGINA VAN MAANDAG 22 JUU I9n 9 VI TIJDRIT VOOR A-PLOEG ORANJE (Van onze wielermedewerker) WUUSTWEZEL De ploegentijdrit in Wuustwezel is een traditie geworden. Daarom en ook omdat er volop streekrenners in de verschillende ploegen waren opge steld was er aardig wat publiek op de been in en om het grensplaatsje voor het ploegenspel, dat gisteren werd ge houden. De verschillende nationale keuzeheren beschou wen de honderd kilometer van Wuustwezel steeds als een laatste test van hun ploegkandidaten. Vandaar ook dat Joop Middelink zich in de afgelopen dagen had terug getrokken in het Limburgse Oirsbeek om daar het nodige aan het teamverband te sleutelen. Ad Tak, Frits Pirard en Aad van de Hoek moesten er het wielergala in Ulvenhout voor missen. Jan Aling, Aad van de Hoek, Ad Gevers en Bert Scheuneman waren de uitver korenen om in de A-ploeg uit te komen, terwijl Ad Tak, Frits Pirard, Ad Dekkers en Fons van Katwijk een kans kregen in Nederland B. De Belgische wielersupporters waren met name benieuwd naar de verrichtingen van Lu- do Peeters uit Bredht in de A- ploeg en van- André Delcroix in België B. Delcroix komt uit Meer en reed ook een knap nationaal kampioenschap, waarin hij vijfde werd. In de ploegentijdrit heeft Nederland A een knappe prestatie gele verd- De formatie werkte goed: het kwartet blikte. Dat bracht de Nederlandse A- ploeg dan ook snel aan de leiding. Bij het ingaan van de voorlaatste ronde bedroeg de voorsprong zelfs meer dan an derhalve minuut. Jan Aling, die nog last had van pijnlijke ribben, moest toen leeggere- den loslaten. Van de Hoek, Gevers en Scheuneman kregen het toen erg moeilijk tegen de aandringende Oost-Duitsers en Italianen. Bij het ingaan van de laatste der zeven te rijden ronden bedroeg de voorsprong op de Oost-Duitsers met name nog slechts 15 seconden. Het sein stond dus op oranje voor de Middelink-boys, die' zich overigens knap handhaafden in de laatste omloop. Natuur lijk was Joop Middelink te vreden, omdat de A-equipe twee weken geleden nog twaalf minuten had moeten prijsgeven op deze zelfde Oost-Duitse ploeg. De bewondering van de sportcommissieleden De Schip per en Goud ging vooral ook naar onze B-ploeg, die een puur Brabants karakter had. inderdaad draaide het kwartet Pirard, Tak, Dekkers en Van Katwijk erg homogeen en de kanppe vierde plaats was dan ook «en verdiende beloning. Men eindigde royaal voor de Belgische ploegen en voor Frankrijk. Vandaar dat Pi rard en Tak een tevreden glimlach produceerden. Frits Pirard stelde duidelijk". „De ploeg heeft goed gedraaid- Er werd goed overgenomen. Of er nog een kans in zit om bij de ploeg voor de wereld kampioenschappen te komen, weet ik niet. Vanavond zal er 0 De Nederlandse A-ploeg, die de winst greep in de ploegentijdrit in Wuustwezel. Van links naar rechts: Bert Scheunemamn, Ad Gevers, Aad. van der Hoek en Jam, Aling in actie. (Van onze correspondent) BA VEL Breed lachend ging Toontje van der Steen in de 22e ronde van Bavel over de finish! Zijn eerste seizoen zege had de coureur uit Etten- Leur binnen. Met nog twee ronden voor de boeg, was Toon van der Steen uit een kopgroep van zeven renners, waarin hij zich gesteund wist door zijn ploeggenoten Bert Broere en Piet Franken weg gesprongen. Alles gevend wist hij zijn voorsprong tot aan het eind te behouden, Peter Gödde sprintte vijftien seconden later naar de tweede plaats. De slag in de ronde van Bavel viel vrij vroeg. Reeds in de eerste ronde schotelde Pe ter Gödide zijn collega's een dermate hoog tempo voor. dat het peloton in grote brokken uiteenviel. Enkele ronden later ontstond er een kopgroep waarin zowat alle favorieten wel gesproken worden". Dat laatste hebben we even geveri fieerd bjj de spartaommissie- leden Goud en De Schipper, nadat Joop Middelink naar hen verwees. De beslissing over de samenstelling van <te ploeg, die naar de wereld kampioenschappen wordt af gevaardigd, valt pas donderdag avond in het Olympisch Sta dion, Daar worden dan de na tionale baankampioenschap- pen afgerond. Ad Tak had het driuk na afloop van de wed strijd in Wuustwezel. Hij moest evenals Pirard compli menten van de supporters in ontvangst nemen en diende zich bovendien te melden bij de dopingcontrole. Jammer was het dat de B-ploeg in de eerste omloop een verkeerde weg werd ingestuurd. Daar door werden er dik twintig seconden verloreni De uitslag was: 1 Nederland A, 100 kilomter in 2.1114 (ge middeld 44,538 'tan- per uur); 2. Oost-Duitsland, 2.11.16; 3. Italië, 2.11.45: 4. Nederland B, 2.12.44; 5. België B, 2.16.45; (Van onze wielermedewerker). BERGEN OP ZOOM Vo rig seizoen was hij nog verras send maar verdiend winnaar geworden in de nieuwelingen- tonde van de Acht van Chaam, zijn overstap naar de tijen der amateurs bad hem nog geen grote successen op geleverd, maar een duidelijke vooruitgang was er wel te bespeuren. En zondagmiddag was hij er weer. De stevige Riny Verboom uit het Zeeuw se Eilewoutsdijk. Hij bleek de snelste van een kopgroep die halverwege de wedstrijd werd geformeerd en uiteindelijk, wet een halve minuut voor sprong zou finishen. Riny Ver boom was weer de onverwach te. In de kopgroep zaten im- wers ook rappe knapen zoals Wim van Steenis, Tiny van Hasselt en Ad van Overvcld. In de grote prijs van Rozen- oord itn Bergen op Zoom, waar de baten weer bestemd waren voor het bekende 4os de Graauwfonds, waren naar schatting zo'n duizend toe schouwers. De eerste winnaa.* van de wielermiddag werd Gijs den Besten uit Monster die alle nieuwelingen een fraaie solo voorschotelde. For midabel was weer de strijd bij de junioren. De kopgroep van vijf renners, Havik, Akker mans, Stroosnijder, Van der Velden en Jonkers, pakte In de slotfase een ronde voor sprong. Nationale kampioen Havik won zoals hij dat wen ste. Hij is enorm sterk. Van Est en van Peer misten de slag en moesten met troost prijzen genoegen nemen. Bij de amateurs werd het dus de ctag van Riny Verboom. Hij had een goede neus voor de beslissende slag en tilde zich zelf uit het grauwe wereldje van de middenmoters. Het peloton met Henk Stander, Wim Westdorp en Toine Krans Mi actie in Bergen op Zoom. Amateurs: 1 Riny Verboom; Eilewoutsdijk, 100 km. in 2.27.24, 2 Wim van Steenis, Hoog Blokland, 3 Tiny van Hasselt, Roosendaal, 4 Ad van Overveld, Zegge, 5 A. van Ensbergen, Halfweg, 6 Martin Venix, Zevenfoergsen Hoek, 7 Bram Geense, St.-Bhilipsland, 8 Siem Berkhouwer, Stolwijk, 9 Gerard van 't Geloof, Ou denbosch, 10 Rob Kroep, Rot terdam, 11 J. van de Lugt, Bepkel, 12 Tonny Huyzen, Kloetinge, 13 Huub Neven, Munster Geleen, 14 Wirn Westdorp, Kloosterzande, 3 8 Leo Boose, Brielle, 16 Wim Veenendaal, Groningen, 17 Toine Kraus, Oudenbosch, 13 Fr. Brand Dordrecht, 19 Theo Venix Zevenbergsen Hoek, 20 Ad van Treyen Halsteren. Nieuwelingen: 1 Gijs den Besten, Monster, 30 kilometer in 52.45, 2 Christ Hollemans, Bergen op Zoom, 3 Corné Kokke, St.-Willebrord, 4 Peter Heeren, Sprundel, 5 Frans van Tetermg, Zevenbergen, 6 Wout de Bruyn, Oud-Gastel, 7 Cees Kuystermans, Bossehenhoofd, 8 Car den Hartog, Hendrik Ido Ambacht, 9 Johan van Meer, Wouwse Plantage, 10 Nico Mensing, Poeldijk, 11 Wies van Dongen, Breda, 12 Arian Manniën, Roosendaal, 13 Renè Kraaybeek, Heerle, 14 H Kootstra, Alphen aan de Rijn, 15 A. van de Poel, Hoogerhei- Junioren: 1 Martin Havik, Strijen, 60 kilometer in 1.34.20, 2 John Akkermans, Zevenbergen, 3 Renier Stroo snijder, Moerdijk, 4 Jan Jon kers, Oud-Gastel, 5 Johan van de Velden, Rijsbergen, 6 Bart van Est, Dinteloord, 7 Ad van Peer, Sprundel, 8 Heddie Nieuwdorp, Wemeldinge, 9 Jan van Veen, Poeldijk, ]0 Leo de Jager, Biezelinge, 11 Wim Jeremiasse, Wemeldinge, 12 A. van Seggelen, Den Haag 13 Toine Petit, Halsteren, 14 C. v,an Laar, Den Haag 15 Frans Gommers, Heerle, 16 H Wigleven, Den Haag 17 W Mol, Oudenbosch, 18 C. van Horifc, Rijswijk, Rudy Koudij- zer, Goes, 20 M. Wouters, Ze venbergen. (Van onze sportredactie)' DINTELOORD Op vrij eenvoudige wijze liet Ad Dek kers in de 23e ronde van Din teloord zijn medevluchter Ju les Bruessing in de eindsprint om de erepalm achter zich. Overigens moesten de twee vluchters zich in de laatste ronde nog reppen. Dekkers en Bruessing hadden een comfor tabele voorsprong opgebouwd, maar doordat geen van beide renners in de iaatste ronde aan kop wilde rijden en daar door bijna stilstonden naderde het de achtervolgende groep met rasse schreden. Het twee tal hield echter nog net ge noeg meters over om voor de overwinning te strijden. De enkele duizenden toe schouwers die naar 'Dinteloord gekomen waren hebben een vrij levendige koers te zien gekregen. Ongeveer halverwe ge koers sprongen drie ren ners uit 't peloton weg. Brues sing. Ad Prinsen en Van de Elsadker kozen het hazepad. Jan Raas die daarvoor ook, al enkele speldeprikken had uit gedeeld zag het gevaar en sprong met een groep renners waaronder Ton Ter Harmsel, Wim de Wilde, de winnaar van Ulvenhout, naar de kop groep. Enkele ronden later wist ook Ad Tak uit Oud- Gastel aan sluiting met de kopgroep te bewerkstelligen. Danig bleef deze kopgroep niet intact. Het was opnieuw „ve teraan" Bruessing die aan de haal tging. Dekkers sprong mee en eendrachtig samenwerkend werd de rest van de kopgroep op ruime achterstand gereden. Verschillende keren probeerde men de twee vluchters nog te achterhalen, maar Dekkers en Bruessing bleven weg. Alleen in de laatste ronde toen geen van beiden aan de leiding wil de gaan, kwamen de achter volgers erg dichtbij. Echter net niet voldoende om het tweetal van de ereplaatsen te houden. Bij de junioren werd enorm hard gestreden. Het tempo lag erg hoog waardoor de mindere goden al vrij vluig moesten afhaken. Met nog 19 ronden te rijden gelukte het Valentijn, Van Kessel en Sint-Nioolaas om weg te komen. Een tegen aanval van plaatselijk favo riet Bart van Est leverde niets op. Toen Havik zich echter aan de kop van het peloton nestelde was het met de vluchters vlug gedaan. De na tionale kampioen ging gelijk door en kreeg Van Vliet, Vooys, Van der Weide en Ver- steylen aan zijn wiel. Wat er daarna nog door het peloton werd ondernomen, de vijf vluchters bleken niet meer te achterhalen. In de eindsprint verwees Van Vliet, Martin Ha vik haar de tweede plaats. Bij de dames zegevierde Nel Streef, halverwege koers was zij uit het peloton ontsnapt en bouwde iedere ronde haar voorsprong uit. Onbedreigd greep ze de bloemen. 9 Ad Dekkers gaat Hier als eerste over de meet 'va de kampioen Jan Raas en midden Juni Bruessing, die im de koers te Dinteloord. Linies Nederlands eindspurt net iets tekort kwamen. Amateurs: 1 Udenhout, 100 2.38.27 uur; 2 Amstelveen; 3 Heerenhoek; 4 Sprundel; 6 F. Ossendredht: A. Dekkers, kilometer in J. Bruessing, J. Raas, 's- J. Konings, Hoogerheide, K. Hoogen- doom, Zwanenburg-; 7 W, de Wilde, Goes; 8 Ad Tak, Oud- Gastel; 9 A. van Overveld, Zegge; 10 P. van Leeuwen, Zoeterwoude; 11 H. Lubber- ding, Apeldoorn; 12 Th. Faase, St.-Annalan'd; 13 F. van Lach- tenop, Amsterdam; 14 A. van Elszacker, Steenbergen; 15 H. Neven, Munstergeleen; 16 A. Prinsen, Raamsdonksveer; 17 G. St.-Nicolaas, 's-Graveradeel; 18 F. van Katwijk, Oploo; 19 P. Vendonck, Zaandam; 20 T. Ter Harmsel, Lage Zwalu- we. Junioren: 1 Van Vliet, Hon- selerdijk, 60 kilometer in 1.34.32 uur; 2 M. Havik, Strij en; 3 J. Vooys, Seheveningen; 4 A. Verstijlen, Sint-Wille- brord; 5 J. van der Weide, Amsterdam; 6 K. van de We reld, Nieuwkoop; T Jan Jon kers, Oud-Gastel; 8 E. Gese rink, Hilversum; 9 J. Akker- mans, Zevenbergen; 10 P. Va lentijn, Sint-Willebrord; 11 B. van Est, Dinteloord; 12 A. Verstijlen, Sint-Willebrord; 13 R. Stroosnijder, Moerdijk; 14 A. van Peer, Sprundel; 15 M. de Vos, Maastricht; 16 E. van Kessel, VeluMriei; 17 T, Griep, Spijfcenisse; 18 J. van de Vel de, Rijsbergen: 19 R. Kouye- zer, Goes; 20 W. Bosch, Gorin- chem. Dames: 1 N. Streef, Nieuw- Lekkerland; 2 S. Methorst, Utrecht; 3 Truus van der Plaat; 4 M. Niieuwenhuis- Brinkhof: 5 K. van Oosten- Haige, Kloetinge; 6 H. de Jongh, Apeldoorn; 7 W. Kwantes, Zaandam; 8 Rie- mersma, Slappeterp; 9 G. Don ker, Krommenie; 10 Th. van Gessel, Drunen; 11 B. Huizin- ga, Rotterdam; 12 T. Fopma: 13 B. van Yken, Baarn; 14 A. de Boer, Wanneperveen; 15 A. Poiters, Olsterwijk. vertegenwoordigd waren. Van Groeizen moest door peril af haken en voor Jan Damen en Bellemakers lag het tempo te hoog, waardoor ook zij uit de kopgroep wegvielen. Tot onge veer elf ronden voor het einde bleef het in de kopgroep, die een ruime voorsprong had op gebouwd, rustig. Toen brak de strijd goed los. Bert Broere probeerde een paar keer te gaan en ook Peter Gödde sprong enkele keren maar meer dan enkele tientallen meters kregen ze niet. Alleen Toon van der Steen gelukte het tenslotte uit de greep van de aahtervolgers te blijven. Bij de junioren rekende ie dereen op Peter Valentijn. Sa men met Thijssen was hij en kele ronden voor het einde uit een kopgroep van zes man ontsnapt In de eindsprint moest Valentijn echter buigen voor de rappe Thijssen, die zijn medevluchter met ruim verschil klopte. Bij de nieu welingen waren de bloemen voor de Bredanaar Verheyen, die de Rotterdammer Van der Oosten uit het peloton wegge sprongen. De strijd bij de nieuwelingen werd nog ont sierd door een valpartij Van Hooydonk uit Roosendaal moest met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd wor den. Nieuwelingen: 1. P. Verhey en, Breda 40 kilometer in 1.02.10 uur; 2. J. van der Oos ten, Rotterdam; 3. P. Koppert, Monster; 4- J. Thijs, Etten- Leur; 5. C. Bernaards, Rotter dam; 6. L. Jansen, Alphen aan de Rijn; 7. N. Snijders, Hoe ven; 8. B. Kruizinga, Eindho ven; 9. M. Huizinga, Rotter dam 10. C. Heus, Rotterdam; 11- J. Beüemakers, Neerkant; 12. J. Mertens, Zundert; 13. H. van der Loo, 's-Hertogenbosch; 14. A. Buys, Oudenbosoh; 15. J. van Hooydonk, Wemhout. Junioren: 1. Thijssen, Eind hoven, 70 kilometer in 1.46.32 uur; 2- P. Valentijn, Sint-Wil lebrord; 3 Groot-Boerle, Voorst 4. Ducaat, Utrecht: 5. Lap, Hendrik Ido Ambacht; 6. Huizinga, Rotterdam; 7. Lug- tenburg, Zuidland; 8. De Brou wer, Etten-Leur; 9. Van Kuyck, Geertruidenberg; 10. Hees, Seheveningen; 11. K. St.-Nicolaas, 's-Gravendeel; 12. Van Dongen, Breda; 13- Vooys, Seheveningen; 14. Bosch, Go- rinchem; 15. De Winkel, Mey- el; 16. Griep, Spijkenisse 17. Tuyl, Breda; 18. Van de Bosch, Zevenbergen; 19. A. Remmerswaal. Pijnacker; 20. Groote, Lage-Zwaluwe. Amateurs: L T. van der Steen, Etten-Leur 100 kilome ter in 2.32.19; 2 P. Gödde, Koewacht; 3. P. Franken, Oos terhout 4. B. Broere, Ouden bosch; 5. T. Ter Harmsel, La- ge-Zwaluiwe; 6. Ton Koop, Wateringen; 7. W. Liebregts, Vlaardingen; 8. G. St-Nieo- laas, 's-Gravendeel; 9. Leen den Hartigh, Blaaksedijk; 10. Frits Hoogerheide, Ossen- drecht; 11. W. Sebuurhjuizen, Rotterdam; 12. F. Moll, Hel mond; 13. M. van Leeuwen, 's- Gravesande; 14. Van Kaste- ren, Schiedam 15. Jan Coore- mans, Breda; 16- G. Muilwijk, Hardinxveld; 17. Jan Damen, Ulvenhout; 18. Bellemakers, Neerkant; 19. P. van der Pluym, Hank; 20. J. van Kleef, Poeldijk; 21, Theeuws, Bergeyk. Toon van der Steen gaat hier zegevierend over de finish in Bavel.

de Stem | 1974 | | pagina 9