College verdeeld over invoering sluitingsuur W.M. meer vaiiui GENTSE WEEK IN SAS Bezwaren tegen woonwagenkamp niet gegrond Prijsjes kleurwedstrijd uitgereikt Waterballet kon door regen niet doorgaan 0e De I Gevaarlijke vloeistof stroomde schelde in B. EN W. HULST: POSITIEF i stad streek Cïïnge Goes Burgerlijke Stand Koewacht Westdorpe INBRAAK IN SUPERMARKT Veel publiek op Oostburgse rommelmarkt Wolken en kou Maandag 22 juli 1974 (Van onze correspondent; TERNEUZEN Zaterdag morgen is tijdens het laden van het 876 ton metende schip Calerdula van W. M. Post Oil Transport BV te Per nis aan de steiger van Dow Chemical (Nederland) te Ter- neuzen een tank overgelopen en duizend lieter uiterst gifti ge chemische vloeistof (RO 60) in het water gekomen. De oorzaak van deze fout blijkt volgens het onderzoek van de rijkspolitie te water gedeeltelijk bij het betrokken DOW-personeel en mogelijk in mindere mate ook bij schipper Danser van de Calerdula te liggen. Gebleken is namelijk dat de schipper op een bank in de stuurhut in slaap is ge vallen en het overlopen van die tank niet heeft geconsta teerd. Het is niet uitgesloten dat hij door de snel verdam pende chemische vloeistof in slaap is gevallen. -Het overlopen van de tank werd geconstateerd door de stuurman De Kier van de aan de andere kant van de steiger liggende Lucania van Van Ommeren. Toen de stuurman vla de intercom de schipper van de Calerdula wilde waar schuwen kreeg hij geen ge hoor en ls toen aan de wal gegaan om het DOW-personeel te waarschuwen maar hij kon aanvankelijk niemand vin den. De olieachtige vloeistof was snelverdampt. De tegen de oe ver terecht gekomen restanten rijn door het rijkswaterstaat- personeel van de Othene opge ruimd. Zowel tegen het DOW-per soneel als tegen de schipper die tussen zes uur en kwart over zes voor het laatst werd gezien werd door de rijkspoli tie te water proces verbaal op gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het Hulster college van burgemeester en wethou ders heeft zich gehouden aan zijn belofte; zij stelt de gemeente raad voor te besluiten dat de horeca-ondernemingen, niet als tot enkele jaren geleden het geval was, slechts tot een uur 's nachts mogen openblijven. Bedoeld wordt een verplichte sluiting voor bars, cafés en restaurants van een tot vijf uur. Dispensatie kan, als de raad besluit om voortaan vroeg naar bed te gaan, slechts worden verleend door 8. en W. Aanrijding Zondagnamid dag is bromfietser E. de C. uit Heikant vrij ernstig gewond geraakt en naar het St.-'LMui- naziekenhuis te Hulst overge bracht. Hij verleende op het kruispunt Molenstraat-Graven straat te Clinige, geen voorrang aan de Sl/uiskilse autobestuur der, E. de B, die vanaf de grens komende, over de Gra venstraat rechtdoor reed. De brommer werd totaal vernield. Ook de auto liep schade op. Het college waarin dit voor stel werd uitgebroed, is ver deeld over de kwestie. Het wordt een meerderheidsbesluit genoemd. In eerder gedane uitlatingen toonde burgemees ter P. Molthoff zich tegenstan der van herinvoering van het sluitingsuur. De wethouders J. Stolte, P. Brand en J. Blom- maert stemden dus binnen het college hetzij voor, of onthiel den zich van stem. Gaat de raad akkoord, dan wordt de algemene strafveror dening, in veel gemeenten al gemene politieverordening ge naamd, gewijzigd. „Regelmatig bereiken ons de laatste tijd evenwel klachten vooral van omwonenden van horecabe drijven in verband met ge luidshinder, die tot diep in de nacht wordt veroorzaakt door bezoekers van horecabedrij ven. Een verzoek van de be woners van woningen in de Paardenmarkt, de Tuinstraat en de Grote Bagijnestraat was voor ons aanleiding de instel ling van het sluitingsuur voor horecabedrijven te overwe gen", aldus burgemeester en wethouders in het begeleiden de schrijven aan de raad. Zij zijn, zeggen ze, na „ampele besprekingen" tot hun besluit gekomen. Behalve de kwestie van het. sluitingsuur, waarover prak tisch de gehele Hulster horeca (inclusief de ondernemers in de omliggende kernen) zich in de afgelopen weken uitermate kwaad maakte, krijgt de raad op de laatste dag van juli nog meer te behandelen. Het college van B. en W. geeft toe dat de onderhande lingen met het kerkbestuur van Sint-Jansteen over de aankoop door de gemeente Hulst van het verenigingsge bouw in Sint-Jansteen, in een impasse verkeren. Een taxa teur van het kerkbestuur kwam uit op een vraagprijs van rond anderhalve ton. De door de gemeente gehuurde taxateur raamde het gebouw op ongeveer een ton. De par tijen wilden elkaar niets toe geven. B. en W. hebben echter een tussenvoorstel bij het kerkbestuur gedeponeerd, in houdende dat beide partijen akkoord gaan met een binden de aankoopprijs gebaseerd op een taxatie die verricht zal worden door drie taxateurs, waarvan een te benoemen door de gemeente, een door het kerkbestuur en een door de beide taxateurs. Het college vraagt de raad met deze pro cedure akkoord te gaan. Het college stelt de raad voor een rechtsgeding in te stellen tegen de twaalf erfge namen van de boerderij Van Voet aan de Broodmarkt en dr Pottersstraat in Hulst. De raad besloot vorig jaar tot onteige ning van de boerderij, hetgeen bij koninklijk besluit werd goedgekeurd. Het is volgens het college vrijwel zeker dat niet met alle erfgenamen overeenstemming kan worden bereikt over de onteigening. Derhalve, aldus B. en W. moet dagvaarding voor de arrondis sementsrechtbank, voor 27 ju ni 1975 plaats hebben. Het col lege stelt de raad bovendien voor in de dagvaarding een vervroegde uitspraak over de onteigening te vorderen. Geboren; Janina dv W. Baarends-Penne; Mariette dv M. Lokerse-Van Gorsel; San dra dv M. Koole-Clement; Kenneth zv H. de Miranda-De Wit; Jan zv G. Kalee-De Jon ge; Pieter zv H. van der Wee- le-De Jonge; Debby dv E. Bo- gaert-Bleijenbergh; Pieter zv M. Hollestelle-Bouterse; Maria dv A. Paauiwe-Van Hoepen; Edwin zv C. Dijkwel-Korstan- je. Ondertrouwd :Francois Nieu- wenbuize en Melania Vermeu len; Gerard Weezepoel en Ro salinda de Klerk; Ernest van Win en Cornelia van Mourik; Kees Dorleijn en Neeltje Keij- zer; Azidries Korstanje en Wilhelmina Salome- Getrouwd: Adriaan van de Ree en Janna de Visser; An- thonius de Bruijn en Jobina van Zunderen; Laiurens Mat- thijsse en Tannetje de Nood; Deumis Dijkgraaf en Jacomina Stouten; Cornelis van Oosten en Levina Hannewijk. Overleden: Carolina Baijings (93); Stoffel Westveer (89), Martinus de Munnik (67), Jo hanna Kole (66), Jan Salm (82), Marinus van der Borgt (86). 0 Gentse week in Sas van Gent. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Sas van Gent heeft het afgelopen week end voornamelijk in het te ken gestaan van de Genise week. Een soort braderie, die op initiatief van de winke liersvereniging Sas 70 tot le ven kwam. Het winkelcentrum van Sas van Gent bestaande uil de straten: Zuidstraat, Gentsestraat, Westkade, Oost straat, Markt wekten bij de bezoekers grote indruk. Zaterdag was het aantal be zoekers van deze Gentse week nog niet bijzonder groot. Zon dag was al sprake van een fikse vooruitgang, wat het be zoekersaantal betreft. De ope ning van het gebeuren, welke zaterdagmiddag plaatsvond, viel in het honderd, want het muziekgezelschap welk eerst toegezegd had, liet het afwe ten. Wel liet burgemeester Dusarduyn zijn interesse blij ken door een rondgang te ma ken langs de talrijke stands en kraampjes. Als activiteit tus sendoor had Sas 70 een hon dendemonstratie bedacht aan de Prinsenkade door de Duitse herdershondenvereniging De Westerschelde. Deze demon stratie, die toonde hoe een hond afgericht wordt (er wa ren jonge en afgerichte hon den) werd druk bezocht. Fons de Koninck van Sas 70 zei: „Het begin van deze Gentse week is al zo goed bevallen bij de middenstan ders, en bezoekers, dat het praktisch al voor 1-00% zeker is, dat deze volgend jaar her haald zal worden". Deze Gentse week, die duurt van 20 tot en met 28 juli, zal komende week tal van activiteiten kennen. De eerstvolgende activiteit is dinsdag. Dan is er een straat- schilderwedstrijd, op de hoek van de Zuidstraat - Markt van 10.00 uur tot 18.00 uur 's avonds. Schietingen Aan de don derdag gehouden vakantie- schieting bij P. v. d. Steen in Koewacht België, namen 63 schutters deel. De uitslag was als volgt: hoogvogel, V. de Sohepper, Moerbeke. Eerste zij vogel, O. M. Samen, Kje- wacht. Tweede zijvogel, P. v. d. Steen, Koewacht. Het was de heer V. d. Steen uit Koe wacht, die de meeste vogels, vier stuks in de wacht sleepte. Aan de vrijdag gehouden va kanti esehietinig bij K. van Bo ven in Koewacht-zand, werd door zestig schutters deelgeno men. De uitslag was als volgt; hoogvogel, P. Oosting, Axel Eerste zij vogel, Raf Baert, Koewacht. Tweede zijvogel, And. Goossens, Koewacht. De meeste vogels, vier stuks gin gen naar Art. de Block uit Zuiddorpe en Raf. Baert uit Koewacht. (Van een onzer verslaggevers) HULST Burgemeester en wethouders van Hulst stellen de gemeenteraad voor drie tegen liet bestemmingsplan woonwagen centrum ingebrachte bezwaarschriften ongegrond te verklaren en het bestemmingsplan definitief vast te stellen. Het gemeente lijk plan om het nieuwe woonwagencentrum aan de Liniedijk te vestigen riep verzet op bij de stichting Zeeuws coördinatie or gaan voor natuur-Iandschaps- en milieubescherming, natuurbe schermingsconsulent bij staatsbosbeheer in Zeeland, alsmede de hoofdingenieur-directeur voor de landinrichting. Het Zeeuws cördinatie-or gaan beroept zich op het feit dat de plaats waar het cen trum is geprojecteerd, in het bestemmingsplan buitengebied de bestemming beschermd na tuurgebied (bos) heeft gekre gen. Het coördinatie orgaan meent dat het gehele plan iets noordelijker kan worden gesi tueerd, waardoor aantasting van het bosgebied voorkomen wordt en de groenzone tussen (Van een onzer verslaggevers) HULST Geplaagd door een hinderlijk druilregentje, maar gesterkt door de hoop op een prijs, hebben enkele hon derden kinderen en ouders af gelopen zaterdagmiddag op het terrein van Edah-kooppark in Hulst de prijsuitreiking van een door de gelijknamige fir ma georganiseerde kleurwed strijd ondergaan. Samenge dromd rond een geluidswagen, geparkeerd naast een speciaal voor deze gelegenheid geïn stalleerde mini-kermis, ston den de aanwezigen toe te kij ken hoe verkoopleider H. Loy- kens zijn show volbracht. Hij ontpopte zich inderdaad als een soort Berend Boude- wijn, zij het minder talentvol en veel langer van stof. Zijn zeer lange vaderlijke betogen waren kennelijk bedoeld om de spanning er in te houden. Het werd door de kinderen finaal genegeerd, die hadden uitsluitend belangstelling voor de harde werkelijkheid, de prijzenpot. Elk van de 288 in zenders uit Hulst en omstre ken kreeg loon naar werken. Als er geen hoofdprijs of tweede prijs in zat, dan kon na het nuttigen van een glas limonade op kosten van de zaak een rondje worden ge draaid op de klassieke kermis- carroussel. Het oplepelen van de namen der hoofdprijswin naars resulteerde in een wat droevige vertoning, de mees ten hadden zichzelf onderschat en waren thuis of met vakan tie. De enkeling die we! ge hoor gaf aan de indringende uitnodiging om zich binnen de kring van gespannen ouders 0 Het bekendmaken vam de prijswinnaars van de kleurwedstrijd. met kroost te begeven, werd dan ook met overtollige vreug de en nauwelijks verholen ontroering begroet. Terwijl het fijne hemelwater steeds meer greep kreeg op de sfeer en de moeders zichtbaar zorgelijk aan hun weekend kapsels dachten, nam het legioen van troostprijswinnaars het initia tief in handen. Een stormloop op de rampzalige die carrous- selkaartjes moest uitdelen, maakte razendsnel een einde aan dit volgens de organisators geslaagde en voor herhaling vatbare zaterdagmiddag optre den. De directie meldt dat geluk kige doch niet aanwezige hoofdprijswinnaars hun prijs toch niet zullen ontlopen. Zij krijgen bericht. De winnaars waren: Francoise Rombout. Hulst. Pascal Lossi, Hulst Ca rollen van de Broecke. \xe! Petra Herman, Koewacht Pas cal Goebel, Belsele. Petra Vermast, Kloosterzande. Jos van de Vijver, St.-Jansteen. dit bosgebied en de eveneens beschermde Liniedijk ver breed wordt. Ernstige bezwa ren heeft de stichting boven dien tegen de „huidige aantas ting van de Liniedijk", en de voorbereidende werkzaamhe den die reeds zijn begonnen nog voor de bestemmingspro cedure is afgewikkeld. De twee andere appellanten noemden de situering van het woonwagen centrum uitslui tend aan de Liniedijk uit oog punt van landschapsbescher- min-g ongewenst. Een alterna tief zou volgens hen een ter rein aan de Veldweg kunnen zijn. Burgemeester en wethou ders stellen in een toelichting van hun college-voorstel, dat uit studies en besprekingen is gebleken, dat er slechts twee mogelijkheden zijn, te weten handhaving van het kamp op de huidige plaats of verp'aal- sing naar de situatie van het ontwerp bestemmingplan. Het college herinnert de raad aan de poging welke eerder werd ondernomen om het centrum te vestigen in de oud Ferdi- nanduspolder ten noorden van Heikant. Men stuitte toen on middellijk op een enorme up- positie van Heikanters, woon wagenbewoners en landbou wers. „Alleen de thans geko zen plaats biedt een ruime mate van zekerheid wat be treft de mogelijkheden tot het op korte termijn realiseren van het plan. Bovendien zijn hier uit agrarisch oogpunt de mmste bezwaren te verwach ten", aldus B. en W. Het colle ge meent dat de gekozen plaats aan de Liniedijk ren minder storend element in het landschap zal vormen, dan het voorgestelde alternatief aan de Veldweg. Burgemeester en wethouders stellen dan ook dat verplaatsing naar het ge kozen terrein volgens hen het meest tegemoet lijkt te komen aan zowel de belangen van de woonwagenbewoners als aan de natuur- landschap- en c.e agrarische belangen. DE Internationale Bond van Verzetsbewegingen en Gede porteerden heeft de voormali ge Zweedse diplomaat Raoul Wallenber» voorgedragen voor de Nobelprijs voor de vrede. (Van een onzer verslaggevers) HULST De belangstelling voor de activiteiten in het ka der van de jeugdvakantieweek 1974 neemt nog steeds toe. Het afgelopen weekeinde gaf zelfs enkele topcijfers te zien. Iets dat door de organiserende en initiatiefnemende werkgroep met bijzonder veel genoegen is geconstateerd. Zaterdagochtend was cultu reel centrum Den Dullaert de plaats van samenkomst, van waaruit de ongeveer honderd uit alle kernen van groot Hulst afkomstige kinderen aan het levend ganzenborden wer den gezet. Het druilerige weer was er de oorzaak van dat het oorspronkelijk opgezette spel, een zeskamp, in Nieuw-Na- men niet door kon gaan. De kinderen die zich daar verza meld hadden, werden door de werkgroep per auto naar Hulst gebracht voor deelname aan het ganzenborden. Het werd volgens de berichten een dolle boel. De werkgroep, geassis teerd door rowans en oudere verkenners, had in de nabijge legen polder een ganzenroute met 33 posten uitgezet. De kinderen die zich zelf de na tuur in dobbelden, kregen te maken met alle karakteristie ke ganzenbordgrappen. Er was bijvoorbeeld een pietje de dood en een gevangenis en men kon vooruit dan wel ach teruit gezet worden. De kinde ren amuseerden zich in elk geval opperbest. Zaterdagmiddag, was eigen lijk gereserveerd voor water- spelen op het terrein van Den Dullaert. De Hulster brand weer zou daaraan medewer king verlenen. Het slechte weer strooide roet in het eten met als gevolg dat in het ge bouw een voorstelling werd gegeven van de film „Alleen op de wereld". Honderdzeven tig kinderen genoten van deze passieve recreatie. Zondagmiddag waren de jeugdvakantiegangers aange wezen op Hulst, waar een wandelrally was georgani seerd. Voor deze middag toon den ongeveer zestig kinderen belangstelling. De misschien wat tegenvallende deelname voor dit evenement, is volgens de werkgroep wellicht te ver klaren door te stellen dat veel ouders van het mooie weer hebben willen profiteren en met de hele familie op stap zijn gegaan. Vandaag (maandag), de een na laatste dag van de tot nog toe verrassend geslaagde jeugdvakantieweek, wordt doorgebracht in Sint-Jansteen en Hulst. Vanochtend om 9.00 uur begint men in St.-Jansteen met het levend ganzenborden. De medewerkers razen vervol gens terug om in Hulst, als het tenminste een beetje zon nig is, om 14.00 uur te starten met de waterspelen. De brand weer komt een handje helpen en iedereen wordt nat. Goede vangst Dezer da gen heeft de 16-jarige sport- hengelaair Wim Lafort in de viswateren van de Canisvliet- kreek te Westdorpe een goede vangst gehad. Hij wist een grote karper te verschalken met een gewicht van 7,9 kilo gram. De lengte was 74 centi meter lang. Wim Lafort heeft hiermee de leiding genomen in het klassement, wie dit sei zoen de grootste vis vangt. Opvallend is, dat vorig jaar toevallig zijn vader kampioen is geworden. Dit met een kar per van ongeveer negen kilo en een lengte van 77 centimeter. BERGEN OP ZOOM. Luxor, Geen filmvoorstel ling. Roxy, Geen filmvoorstel ling. Tweede hal stadhuis, Grote Markt, kunstwerk van de maand van Anton van Meurs, Bergen op Zoom (t.m. 31 juli). Open ma. t.m. vrij. van 8.30- 12.30 en van 13.30-17.30 uur. BURGH. Oud schoolgebouw, Kerk straat 3, expositie werken van diverse kunstenaars (t.m. 25 aug). Open dag. van 10.00 tot 19.00 uur. Op zondag geslo ten. CLINGE. A. van Geertruy, 15.00 uur: Schieting. C. Weemaes, 15.00 uur: Schieting op de staande wip. Sportterrein, 14.00 uur: Buurt voetbalwedstrijden. GOES. Grand, 20.00 uur: Man of the east 14 j. Toeristische dagen, diverse evenementen GMC (t.m. 3 aug). Museum voor Z. en N.-Be- veland, expositie „Met vlag en wimpel" (t.m. 15 sept). Open di. t.m. zat. 10.00-12.00 uur en 13.30-17.00 uur. HEILLE (bij Sluis). Streeklandbouwmuseum, Overzicht landbouwgeschiede- nis van de streek met gewas sen- en kruidentuin. Bijenkot, kinderboerderij, paardestal, dorsvloer, koestallen en café restaurant in een driehonderd jaar oude schaapskooi. Open ma. t.m. vrijd. 10.00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur. Zaterdag en zondag 10.00-12.00 uur en 13.00-19.00 uur (tot 1 okto ber). HENGSTDIJK. Recreatieoord De Vogel, 19.30 uur: Opvoering toneel stukjes. HULST. Burgerzaal stadhuis, Exposi tie „Communicatie" (t.m. 4 aug). Open ma. t.m. vrij. van 9.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur, zat. van 15.00-17.00 uur. Boekhandel, Van Geyt, ;Steenstraat 20, expositie oude kaarten, etsen, gravures, en keramiek (t.m. 31 aug). MIDDELBURG. City, 20.00 uur: Dolle liefdes avonturen van drie apothe kersdochters, 18 j. Stadhuis, Vleeshal, expositie werken van de graficus M. C. Escher, (t.m. 11 aug). Open dag. 10.00-17.00 uur, zond. 14.00-17.00 uur. Zeeuwse Museum, Abdij- plein expositie tekeningen van Bantzingen over de inundatie en droogmaking van Walche ren (t.m. 31 aug). Geopend ma. t.m. vrijd. 10.00-12.30 uur en 13.30-17.00 uur. zat. en zond. 14.00-17.00 uur, boven dien iedere maandag t.m. vrij dag om 15.00 uur filmvoorstel ling van Broken Dykes van Fernhout en Terug naar het eiland van Charles van der Linden. Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38, expositie Hugenoten in Zeeland van 9.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur, zaterdag van 9.30-12.00 uur (t.m. 31 aug). OOSTBURG. Ledel Theater, 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j- Schoolpl. Openb. school, 14.30 uur: Beatiful Idaho, ge- org. door SJC. ROTTERDAM. De Doelen (hal grote zaal), 13.00 uur: Tienertoer-Poptoer, Supersister. SAS VAN GENT. Winkelcenti um, Gents Week met Braderie en affc selende activiteiten, (t.m. j juli). SCHOONDIJKE. Schoolplein, 10.00 uur: Bi; tiful Idakoo, georg. SJC. SLUIS. Raadskelder Stadhuis, Expn sitie werken van de Vlaams kunstschilder Omer van v» selen uit Beveren-Waas (t; 2 aug) dagelijks behalve vrii dag, van 10.00-12.00 en vi 14.30-18.00 uur. St.-ANNA TER MUIDEN. Voorm. Raadhuisje, expmi, tie schilderijen en beeldhou», werk van Jos But en Ra,, mond de Meester de Betzei- brouok (t.m. 15 sept). Opa dagelijks van 10.00-12.00 m en van 14.00-17.00 uur. TERNEUZEN. Luxor, 20.00 uur: Jesa Christ superstar a.l. Sociaal café Dijkstraat 1(1 Open vanaf 19.00 uur, iel 01150-6451. Museum, Burg. Geillstraat expositie Hollandse en Vlaaitl se minten (t.m. 3 aug). 0ps;| di. t.m. zat. van 14.00-lj|| uur. VLISSINGEN. Alhambra, 20.00 uur; Blsjj we bonen voor twee binken! j- Ned. Museum, expositie Honderd jaar Oranje 1874-197- (t.m. 30 juli) Open ma, t.n zat. van 10.00-12.00 uur en vai 14.00-17.00 uur. VOGELWAARDE. J. Vernimmen, 15.00 uur] Vakantieschieting. IJZENDIJKE. Streekmuseum, expositil Cad-zandse kamer, landbomt heemkunde, en areheologil (t.m. 15 sept). Geopend werkl dagen van 10.00-17.00 uur, en zon. van 14.00-17.00 uur. De Molen, expositie werka| van Nederlandse en Belgis kunstenaars en van 'n Oosten-I rijkse kunstenaar (t.m. lfl sept). ZIERIKZEE. 't Lange Uus, expositiil „Droomwereld in water- eil olieverven" van de Kloetingsjj kunstenaar Gerard MenktB (t.m. 30 aug). Open van 9.MT 12.00 en 13.30-18.00 uur. do. bovendien van 19.00-21.tl] uur. Op zon. en ma. ten. Burgerweeshuls, expositiel Beeldentuin en KaleidoscoopB (t.m. 2 aug). Open ma. tul zat. van 10.00-17.00 uur. ANTWERPEN. Rubenshuis, 21.00 uur: 0p-| voering van „Les précieuse] ridicules", van Molière. Middelheimpark, expositil „Belgische beeldhouwkunst! met circa honderdvijftig beij-| den van de voornaamste gische kunstenaars. Geopenil alle dagen (tot 6 oktober). Bouwcentrum, Jan van Rijs! wijoklaan expositie „De Mens" waarin 't verschijnsel mens i»| zijn totaliteit wordt voorge-| steld (tot 31 aug). Museum Vleeshuis, Vlees-1 houwersstraat B-2000, exposi-j tie „Ruckers", documenten instrumenten", geopend dag-l 10.00-17.00 uur. Op maanila!| gesloten (tot 1 oktober). BRUGGE. Groeninghemuseum, ex|) tie schilderijen uit Vlaanderen! en Holland van tussen 1450 en 1750 afkomstig uit de nationa-f ie Galerij in Praag (t.m. oktober). Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9 tel 01150 7920 (4 lijnen); HUL® Steenstraat 14. tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1 tel 01100- 8030 (3 lijnen) KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8 15 - 12.30 en 13 30 17 00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m vrijdag van 19 00 20 00 uur tel 01600 - 2234! zaterdag van 10.00 - 11 00 uur, tel. OIHOU- 49900. zondag 20.00 - 22.00 uur tel 01600 2234L BEZORGKLACHTEN Zeeuw8ch-Vlaanderen tel 01140 -3751 of 01150 6297 MiddeB' Zeeland 01100 - 4944 HUIS AANSLUITINGEN REDACTIE Chef Zeeuwse redactie S C Augustpr Kantoor Nteuwstraai Ter-neuzen, tel 01150 7920 privé tel 01150 5745 algemeen re' iaeteur Zeeland A 8 Koopman kantoor Kromme Weele 4, Mid' tel burg. tel 01180-7764 privé tel 01180 '438 redacteur Midden- Zeeland drs J Bouwmans kantoor Klokstraai 1. Goes tel 01100-1 9)30 privé Zuidvlietstraat 53 Goes tel 01100-8138; redacteur!' remeuzen en Kanaalzone G van Berkei kantrroi Nieuwstraat l erneuzen tel 0115T 7920 privé tel 01150 4888 redacteur W-&' 'laanderen R van den Helm Melkweg 40 Uosrhurg. tel 01170* '370; sportredactie Zeeland T Koomen tel 01155 2594 EOTOJO URN AEIS1 ZEELAND J de Boer Trumanlaan 10 Axel tel 01155 2237. \BONNKMENTEN-EXPLOITATHS inspecteur Zeeland- P Koninga tel 01150 6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur ZeelandC. Menu. tel 01100 4816. Maandag 22 juli 1974 (Van onze correspondent) NIEUWERKERK In c nacht van vrijdag op zaterdt is ingebroken in de supe. markt de Prijsslag te Nie- werkark. Er wenden cverhen den, daimesbkvuses, sokkei damesslips en grammofoonpla ten ontvreemd voor een be drag van 10.000 gulden. D daders zijn het pand binnen gedrongen door een ruit t< forceren. De eigenaar is tegel diefstal verzekerd. (Van een onzer verslaggevers) Ut u d1 tweede maal in dit seizoer werd in Oostburg de door dt| winkeliersvereniging op tou gezette Waterlooplein mark: gehouden. Dit rommelige' gebeuren werd zaterdag vol gens initiatiefnemer, winke liersvoorzitter J. Bogaert, een succes. Een voorzichtige schat ting geeft een bezoekerscijfer van drieduizend kooplustigen uit alle delen van Zeeuwsch- Vlagnderen, België en zelfs van boven de grote rivieren. De rommelmarkt, waarvan de naam ontleend is aan die reeds lang door de metro ver drongen Amsterdamse vlooien markt, werd viier jaar geleden voor het eerst gehouden. Thans mag de markt zich in een steeds meer toenemende toeristische belangstelling ver heugen, reden voor de organi satie om het seizoen zelfs viermaal met dit evenement op te vrolijken. In de talloze kraampjes en door de eveneens toegelaten kinderen geïmproviseerde stands, werd ook nu weer al les wat los en vast zat, ter verkoop aangeboden. Er was glaswerk, er stonden oude melkbussen, men deed in was kaarsen, Donald Ducks, vogels en alles wat normaliter iin de winkel van sin-kei wordt aan getroffen. De faatn van de markt begint aldus de heer Bog-aert in steeds wijdere kring bekend te raken. Naar verluid was zelfs een Rotter dammer met handel komen af zakken. De volgende Waterlooplein markt wordt tegelijk met de Oostburgse middenstandsbra- derie gehouden op 10 augus tus. Ook dan verwacht men een ruime belangstelling. hoogwater Morgen, dinsdag 23 juli, Bergen op Zoom 6.29 en 18.50. Hansweert 5.39 en 17.55. Terneuzen 5.01 en 17.16 Viissingen 4.28 en 16.47. Wemeldinge 6.19 en 18.40. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag opgesteld door hei KNMI op zondag om 18.'<" vur In het algemeen veel oe- v.'olkmg, maai ook perioden met zon. Plaatselijk regen of tnitregen. Maximumtempera turen omstreeks 20 graden. Weersvooruitzichten in cij fert gemiddeld over Neder land voor dinsdag: aantal uren *i n 2 tot 10; minimumtempe- ra' uren omstreeks 12 graden; maximumtemperaturen om streeks 21 graden: kans op een ''"oge periode van minstens 12 Uur 80 procent: kans op oen j a heel droog etmaal 50 pro em,.. Voor woensdag: aantal uren zon 2 tot 10; minimumtempe raturen omstreeks 12 graden- nu-ximum tempel atuur om- «tieeks 20 graden, kans op eer. °r oge periode van minstens 12 Uur, 80 procent; kans op een fctheel droog etmaal 50 pro- ceni.

de Stem | 1974 | | pagina 2