Belangstelling voor activiteitendag boven verwachting Kindervakantieweek in Hulst ondanks regen goed van start Bejaarden gaan praten over behoud van St-Liduinaziekenhuis OVERIGE VATEN VERWIJDERD stud Baa rara?; Na explosie in Nieuw-Namen Zevende verdachte aangehouden na inbraken in Hulst Opvarenden zochten heenkomen op peiler Zeelandbrug Binnenvaar tuig lek gestoten op Ooster- schelde Brief aan stad streek 1 Werkgroep tevreden Zuiddorpe Rattenvanger Axel Tentoonstelling over reclame Clinge Koewacht PZEM krijgt vergunning voor centrale Boschkapelle Donderdag 18 juli 1974 (Van een onzer verslaggevers) HULST Het slechte weer heeft gisteren niet kunnen verhin deren dat ongeveer zeventig kinderen uit Hulst in de leeftijd van zeven tot twaalf jaar hebben deelgenomen aan de eerste activi teitendag van de jeugdvakantieweek. Er was door de organise rende werkgroep gehoopt op vijftig kinderen. Wel moest men af zien van het buitenspelen. In de sporthal van cultureel centrum Den Dullaert werd als alternatief een tienkamp gehouden. In alle kernen van de gemeente groot Hulst was de middag oorspronke lijk gereserveerd voor een fietsrally. (Van onze correspondent) HULST De rijkspolitie te Hulst heeft in verband met de in de laatste maanden ge pleegde inbraken en diefstal len een zevende verdachte aangehouden. Het is de 20- jarige Hulstenaar P. de H. In diens woning werd een gedeel te van de gestolen goederen aangetroffen. HULST De voorlo pige conclusie van de werkgroep jeugdvakan tieweek na afloop van de eerste activiteitendag is, dat men niet ontevre den mag zijn met de op komst. In totaal werden gisteren honderdtachtig kinderen bezig gehou den. Dat is een tiende deel van het aantal ba sisscholieren in Groot Hulst. In Huist namen 's ochtends bijna zeventig kinderen deel aan het spelprogramma, 's mid dags fietsten in Hulst 60 kinderen de rally. Uit St. Jansteen deden twin tig kinderen mee uit Nieuw-Namen acht, uit Heikant zes, uit Graauw acht en uit Clinge vier kinderen. Volgens sport ambtenaar Roger Se- ghers zal er mettertijd gestreefd moeten wor den naar centralisatie van de activiteiten. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE De opvaren den van het binnenvaartuig De Jonge Peter hebben dit schip moeten verlaten, nadat er door een lekkage gevaar voor zinken bestond. In de nacht van dinsdag op woens dag voer het 266 ton metende schip op de Oosterschelde ter hoogte van Ouwerkerk om hoog. Nadat kapitein F. de Gier uit Maasbracht het schip weer in dieper water had gebracht en zijn reis van Rotterdam naar Antwerpen vervolgde met 291 ton losgestorte soja bonen ontdekte hij dat er een lekkage was ontstaan. De toe stand werd zo gevaarlijk, dat de kapitein besloot zijn vrouw en kind, nog drie andere opva renden en de scheepshond op één van de peilers van de Zeelandbrug af te zetten. De kapitein zelf ging daarna eveneens van boord en klom via een peiler van de Zeeland- bruig omhoog naar het tolhuis, waar hij de ruit van het tolhuis forceerde. Van daaruit belde hij de politie te water te We- meldinge op, die op haar beurt ee,n alarm deed uitgaan. Spoe dig waren diverse boten ter plaatse, waaronder de Walrus, de Avant 15 en de Jacomine. De Walrus heeft de schipbreu kelingen aan boord kunnen nemen- Bergingsvaartuigen hebben al pompende De Jonge Peter in de haven De Val bij Zierik- zee weten te loodsen. Omdat de lading nat was geworden en de sojabonen begonnen uit te zetten bestond het gevaar dat het vaartuig zou barsten. Door de lading in een ander- scihip over te slaan werd het gevaar bezworen. Het schip zal voor verdere reparatie naar een werf moeten worden gesleept. Vakantieschieting In café De Blöek wordt vandaag (don derdag) een vakantieschieting gehouden op het liggend spel. Deze schieting begint otn 15 uur. We zijn hartstikke tevreden, al verwachten we in de loop van de week nog meer deelne mers", aldus de reactie van één der vijftien werkgroeple den. De kinderen werden van 9.00 tot 12.00 bezig gehouden met spelen als: hoepelen, touwtje springen, touwtrek ken, bal werpen, doeltrappen, hoogspringen en hardlopen. Daarnaast leefde de enthousi aste meute zich uit in het spel „bootje varen", een soort af- val-reactie-race. Kortom, het was gisteren dolle, maar in spannende pret. Sportambtenaar van de ge meente Roger Seghers, coördi nator van de vakantieweek, kon, gisteren terwijl hij gesto ken in professioneel trainings pak de uitslagen en de kassa zat bij te houden, positieve geluiden laten horen. „Er heerst een geweldige sfeer, maar dat komt ook door de werkgroep, die uit bijzonidier geschikte mensen bestaat. Je moet eens zien hoe goed ze met de kinderen kunnen om gaan". Nadat het initiatief (particu-- lier) bij het college van B. en W. op tafel terecht was geko men, heeft de gemeente haast gemaakt met het toesteken van de helpende hand. De sportadviescommissie heeft zich er direct achter gesteld en volgens de heer Seghers willen burgemeester en wet houders graag een keer pra ten met de werkgroep over de plannen voor volgend jaar. Op dli moment wordt al diep nagedacht over de toe komstmogelijkheden. In sep tember wil de-werkgroep zich al gaan bezighouden met de organisatie van de tweede va kantieweek. De heer Seghers: „Er wordt in september of ok tober onder alle leerlingen van de basisscholen een enquête gehouden. We willen o.m. we ten welke zomerweken het meest geschikt zijn voor het houden van de vakantieweek. Ook kunnen we door de en quête vaststellen, welke activi teiten bij de jeugd het meest in tek zijn. De uitslag van dit onderzoek zal, aldus de sportambtenaar in een nota worden vervat en begin 1975 aan het college van B. en W. gepresenteerd. Van gemeentezijde kan in de toekomst meer worden ver wacht. De heer Segheirs: „Er zou volgend jaar ook een ech te voetbalkampweek moeten komen, tien-, elf- en twaalfja rigen krnnen dan een week in jeugdcer (rum 't Jagertje door brengen. Het programma be staat uit voetballen en veldlo pen. De avonden kunnen wor den doorgebracht met het be kijken van sportfilms. Op het ogenblik wordt al een derge lijke Week gehouden, maar daaraan nemen uitsluitend jongens van de Hulsterse voet balclub deel. De andere kernen moeten daar ook bij worden betrokken.'' De jeugd vermaakte zich best in de sporthal. Intussen is alles voorlopig geconcentreerd op het doen slagen van de eerste jeugdva kantieweek. Een lid van de werkgroep rijdt 's ochtends en '-s middags een half uur voor de aanvang van de activiteiten door de kernen om met behulp van een megafoon de kinderen te herinneren aan de vakantie week. Gisteren werd al duide lijk resultaat geboekt. Er was zelfs iets van het „rattenvan ger van Hameln'-effect te be speuren, over animo viel niet te klagen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Vajnmiddag om 14.30 uur wordt door het be stuur van de bejaardenbond Hulst en het bestuur van het! open bejaardenwerk in een! zaal van de Boerenleenbank in; Terhole een bijeenkomst be-i legd met het doel zich te bera-i den over de vraag wat er nog meer kan worden gedaan voor het behoud van het met slui ting bedreigde St.-Liduihazie- kenhuis. De initiatiefnemers voor de ze bijeenkomst hebben uitno digingen gezonden naar be langhebbende groepen en or ganisaties als o.m. de bejaar denbonden van Hulst en Hon- tenisse, de stichting open be jaardenwerk voor Hulst en omstreken, de vrijwilligers van open bejaardenwerk Kloosterzande, de stichting ge- meenscbapswerk in Hulst, het maatschappelijk werk en de Werkgroep „Behoud Zieken huis". De organiserende besturen stellen in de uitnodiging, dat een groot aantal inwoners van de gemeenten Hulst en Honte- nisse bestaat uit 65-plussers. Gesproken wordt zelfs van elf procent. In genoemde gemeen ten zijn alleen al drieduizend bejaarden aangesloten bij de bejaardenbonden. „Deze grote groep wil zich speciaal inzet ten, omdat het met name voor de bejaarden van het aller grootste belang is, dat het zie kenhuis in Hulst behouden blijft", aldus de uitnodiging- De initiatiefnemers memore ren de voorlichtingsbijeen komsten, di<e onlangs in alle kernen van de twee Oost- Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten werden gehouden en ook de (Van een onzer verslaggevers) HULST Vanaf maandag 22 juli is in de burgerzaal van het gemeentehuis de tentoon stelling Kommunikatie voor bezoekers opengesteld. Deze expositie samengesteld door de Nederlandse Kunststichting geeft een overzicht van wat er de laatste jaren door Neder landse reclameontwerpers ge presteerd wordt. Er hangt werk van o.m. Jaap van Keulen, en Bob Ber nard. De affiches werden alle in 1972 bekroond als zijn de „opmerkelijke voorbeelden van commerciële communica tie. De collectie, die thans on der de hoede van de kunst stichting door heel Nederland circuleert, kwam tot stand op initiatief en onder verantwoor delijkheid van de zogenaamde Art Director» Club Neder land. Drumband De drumband Axel heeft afgelopen zondag Voor een bijzondere prestatie gezorgd. Tijdens het in Kerk- rade gehouden vierjaarlijkse wereldmuziekconcours behaal de de band onder leiding van de heer R. Schoot een tweede en derde prijs. De tweede prijs werd gewonnen in de marswedstrijd van de ere-af- deling, tweede divisie. In deze wedstrijd werd een totaal van tachtig en een halve punt be machtigd. De derde prijs vormde de beloning voor de show in de afdeling uitmun tendheid. Hier walsten (er werd een wervelende Engelse wals gebracht) de tweeëndes-, tig Axelaars een totaal van vijfentachtig punten bijeen. De Axelse groep nam als enige Zeeuwse drumband deel aan dit muzikale concours. Er waren zondag ln Kerkrade 22 landen vertegenwoordigd. STAATSBOSBEHEER gaat zijn 75-jarig bestaan vieren met een groot congres in het Jaarbeurscongrescentrum (18 en 19 september) onder het motto tak». „leven met wortel en grotscheepse handtekeningen actie, warvan het resultaat binnen enkele dagen bekend wordt gemaakt. De bejaarden- bond Hulst en het open be jaardenwerk willen samen met de uitgenodigde besturen kij ken wat er nog meer kan ge beuren. Het is niet zo dat men pro beert om los van de reeds actie voerende werkgroep „Behoud Ziekenhuis" een ei gen koers te varen. Naar wordt meegedeeld, is de werkgroep volledig op de hoogte gesteld en juicht ze het zelfs toe dat dit initiatief ge nomen is. Wielerwedstrijd Op dins dag 23 juli zal het plaatselijke feestcomité van Clinge met medewerking van de plaatse lijke bevolking en diverse be drijven een wielerwedstrijd organiseren voor amateurs. De af te leggen afstand bedraagt 102 kilometer, verdeeld over een zestigtal ronden. De route loopt langs de Gravenstraat, de Frans Halsstraat, Beukels- straat, Beatrixstra-at en Kon. Julianastraat. Het gehele par cours is voorzi envan. geluids apparatuur, zodat iedereen op een gemakkelijke manier de koers kan volgen. De inschrij ving zal plaats hebben in café 't Voske. Gestart wordt even eens bij 't Voske. Nieuw schutterij In café de Landbouw bij A. van Geer- truy is een nieuwe schutters- maatschappij opgericht. De nieuwe vereniging draagt de naam "de Trosvrienden". Het initiatief voor de oprichting werd genomen door G. Mari- man, Fr. Bruggeman, Arn. Ploegmakers, Alb. van Vlier- bergen en K. Ivens. De op richters zullen voorlopig het bestuur uitmaken. Het ligt in de bedoeling dat regelmatig schietdngen op de liggende wap worden gehouden. De eer ste schieting vindt plaats tij dens de komende kermisperio de. Vakantieschieting Speci aal ten behoeve van degenen die hun vakantie thuis door brengen, worden er vakantie- sohietingen georganiseerd,- Op woensdag 17 juli is ereen schieting bij A. de Kind. Op donderdag 18 juli wordt er geschoten bij P. v. d. Steen in Koewacht (België). Op zater dag 20 juli wordt er een schie ting gehouden bij G. van Rumste. Op zondag 21 juli kan men terecht bij K. van Boven en P. v. d. Steen in Koewacht (België). Alle bovengenoemde schietingen beginnen om 15.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG GS van Zeeland hebben de NV PZEM vergunning verleend op grond van de wet inzake luchtver ontreiniging voor de bouw van een tweede conventionele elektriciteitscentrale in Bors sele. Ook is wijziging gebracht in de vergunning voor de eer ste conventionele centrale, Aan de vergunning is een aan tal voorschriften verbonden. Een van de belangrijkste is de bepaling dat in principe door beide centrales niet meer dan in totaal 3100 kilogram zw-a-veldioxyde per uur in de buitenlucht mag worden ge bracht. De PZEM had een ver zoek ingediend voor 4200 kilo gram. Tegen de inwilliging van het verzoek van de PZEM heeft het bestuur van de Ver eniging Milieuhygiëne Zee land, het Actiecentrum Borsse- le van de PPR en de Stichting Natuur en Milieu, schriftelijk bezwaar gemaakt. In hun overwegingen bij het verlenen van de vergunning delen GS mee dat het wel mogelijk is de voorschriften, verbonden aan de reeds ver leende vergunning, te wijzi gen, nadat hiertoe een verzoek is gedaan op grond van artikel 2-1 eerste lid van de wet inza ke de luchtverontreiniging. Het verzoek van de PZEM be treft zowel de bouw van een tweede centrale als het wijzi gen van de voorwaarden voor de eerste- GS vinden dat de VMZ terecht stelt dat de uit worp van zwaveldioxyde niet zo hoog ma-g zijn diat de voor- stelnorm van TNO of van de Gezondheidsraad wordt be reikt. GS zijn verder van mening dat economische factoren waaronder grondstofprijzen, slechts een ondergeschikte rol mogen spelen bij het maken van voorschriften. Maandelijks moet een over zicht van de dagelijks ver stookte hoeveelheid stookolie en het zwavelgehalte aan de Provinciale Waterstaat worden gezonden. De hoeveelheid stikstofoxyden mag niet meer dan 600 kilogram per uur be dragen. De concentratie aan vaste stoffen in de rookgassen mag niet meer zijn dan 150 milligram per kubieke meter droog gas. De dichtheid van de rookgassen moet voortdu rend worden gemeten en gere gistreerd. Aldus GS in de toe lichting op de hinderwetver gunning»- - Schieting Aan de bejaa»-- densohieting gehouden in de zaal bij A. Stallaert, namen drieënveertig schutters deel. De uitslag was: hoge vogel: P van Gassen uit Kloosterzande: eerste zijvogel A. Stallaert. Boschkapelle; tweede zijvogel L. Remijn, Ossenisse; het grootste aantal kleine vogels, vier stuks, was voor A Schelfhout uit Rapenburg. m- MSE® 4 Het deksel van het vat viel 300 meter verder door het dak van een schuurtje. Het ontploffende vat sloeg een behoorlijk gat ln de grond. (Vervolg van pagina I) De fabriek had pas onlangs acht gebruikte lakvaten op het terrein, dat vrij voor iedereen toegankelijk is, gedeponeerd. Geschrokken na het bericht van de ontploffing heeft men de overige vaten meteen ver wijderd. Omwonende toonden zich na bet gebeuren bijzonder veront waardigd. De heer M. Wil- laert, uit de Willemstraat: „Er wordt door baldadige jeugd regelmatig op hetzelfde terrein met vuur gespeeld. Er moet nu eindelijk iets gedaan w-or den. Een vrouw hier uit de straat kan er 's nachts zelf» niet van slapen". Al vaker, zo vertelt de heer Willaert, heeft er -groot gevaar gedreigd, omdat er met vuur werd geknoeid. Een gastank voor de centrale verwar ming van de kleuterschool aan de Willemstraat werd volgens de heer Willaert bijna een keer in de lucht geblazen. Aan de achterzijde van de school in een portiek wordt kennelijk nog regelmatig vuurtje ge stookt. De sporen daarvan zijn duidelijk te zien. De politie: „Het grote pro. bleem is het houden van toe zicht op de jeugd, we hebben daarvoor geen mensen. Het komt inderdaad vaak voor dat op het terrein aan de Willem straat soms door groepen van dertig of veertig jongeren wordt samengeschoold. Dat er dan somi dingen .gebeuren, is duidelijk". examens Aan de r.-k. technisch. I school St.-Bernard in Hulstl slaagden voor het diplon,| Timmeren P-stroom: P. v.d.l Veeken Terhole, J. v.d. j,l Hulst, L. Bogaert Clinge, j Inghels St.-Jansteen, A. Wil l laert Clinge, P. de Waai I Kloosterzande, V. Bastelaar j l Hulst, V. v. Delft Terhole, I de Beule Hulst, B. v. Hart. Hulst, W. v. Rijt Kloosterzan.r de, J de Bruyn Walsoorden I R. v.d. Poel Lamswaarde. Timmeren T-stroom: J. v, cl Ha Hulst, B. Maas Klooster. I zande, L. Bogaerts Clinge, j l Inghels St.-Jansteen, A. Wil-J 1-aert Clinge, Metaalbewerken P-stroom I. v. Regenmortel Koewachl, W. v. Boven Clinge, C. Franc- ka-ert St.-Jansteen, W. v, Swaal Hulst- P. de Keijze Gllin-ge, W. de Keijzer Clinge, F. Seghers Koewacht, C. dt Kind Koewacht, P. de Smit Hulst, J. Rflijk Ossenisse, P. T, Bellen Hengstdijk, G. Broek. J man Koewacht, Th. Corsteai 'Axel, P. v. Putte Oliïige, M Weemaes Clinge, A. v. Muilen Nieuw-Namen, F. Hemelaer Vogelwaarde, P. Maas Wal- soorden, De Bruijne Clinge, A. v. Bastelaar Hulst, P. Christi- aens Koewacht, J. Verlindei St.-Jansteen- F. Gijsel St.-Jan, steen, H Wullems Klooster- za-nd-e, R. Braem St.-Jansteen, K. Blommaert Huist, E. Come- liessens Vogewaarde, W. Mor tier Clinge, P. Boënne Graauw, H. Co-melissen» Vo- gelwaarde, R, de Nlijs Vogel waarde, P. Joos Kloosterzan de. Metaalbewerken: P. Wul lems Kloosterzande, A. Spon- selee Kloosterzande, R. Praet Nieuw-Namen, R. v. Geertruy Terhole, F. Bogaert Clinge, H, Vercauteren Koewacht, A. v, Haperen St.-Jansteen, F. Tim merman Hulst, R. de Rijk Kuitaart. A. d-e Theiije Terho- Ie, M. Mortier St.-Jansteen. Aanwezig 58 leerl. gediplo meerd: 43 leerl. herexamen: 5 lepnl. afgewezen: 10 leerl. Metaalbewerken T-stroom: R. de Beule St.-Jansteen, A Sponselee Kloosterzande, S. Praet Nieuw-Namen, R. Geertruy Terhol-e, H. Vercau teren Koewacht. Elektrotechniek P-stroom: E. Poppe Koewacht, E. Ess< ..Nieuw-Namen,^.. jde Baar Hulst, P. de Kesel Clinge, J. de Block Graauw, M. Segherj Lamswaarde, A. Verschuera Walsoorden, R. v. Heest Kloosterzande, E. v. Dammt Nieuw-N amen, J. Bogaert Clinge, W. Broekman Koe wacht, B. Gijsel St.-Jansteen, R. Steijaert Graauw. G. de Roos te prijs Hengstdijk, P, de Booy Lamswaarde, E. v.d. Branden Nieuw-Namen, K, Hamelin'k Huist. Elektrotechniek T-stroom: E Poppe Koewacht, E. Esselinf le prijs Nieuw-Namen, J. de Baar Hulst, P. d-e Kesel Clin ge, J. de Block Graauw, 51 Seghers Lamswaarde, A. Ver- sehueren Walsoorden. markten KRABBENDIJKE, 17 juli - Export en industrieveiling: zwarte bessen: 1 en 2 258, rode bessen 2X 166-1(6, 2 116, 3 61, gewone veiling per doos: red- gauntlet 1 116, 2X 120, fram bozen 2X 74, log-anbessen 54—66, kruisbessen 1 3037,1 3233- per kg: redgauntlet 1 352, 2 200—282, kruisbessen 2 26, rode bessen 2X 157165.2 143154 rondom 2X 114120- oranjepruimen 2 80, early las- ton grof 170, fabriek 55. Onta rio 1 240, grof 170—180, fa briek 110, groenten: per stuk: kropsla 1 12—31, 2 3,60-8,5! komkommers 2534. bloem kool 4 per kr. 69, 6 per kr. 4759, 8 per kr. 2530. af»'- 22, per bos: krotein 1788. uien 2230- wortelen 40. sel derij 1821. per kg: aardap pelen bonken 3540, grote 2936, drielingen 14—1'. kriel 8,519. rabarber 3234 spitskool 5659. gr. sav. koe. 4753, rode kool 54— snijbonen 350, krom 250. dubb. pr- bonen 1 330-340. 2 2 7 0-37! andijvie 1115. uien midd» 18-29, ongesorteerd 16—1" kroten 1 45, 2 34—35, toma ten A 62—64. B 68, C 53. TERNEUZEN 1-7 juli Sla per stuk I 79, bloemkool A 65—75, All 22, groene kom kommers 1629, peterselie per bos 38, peen 51, uien 11- 17, aardappelen; eersteling® bonken 30, grote 22—24, drie ling 14, kriel 27, alarciama bonken 2023, grote 171». doré grote 14, drieling H kriel 27, andijvie 37—39, klo ten 2528, pred 4851, pró1' sessebonen I 301, kas prinsesse- bonen 198, rabarber 28, laxto' 138, tomaten A 42—63, All 51 B 26—55, Bil 49, C 45, sMr kend 22, rode kool 7—15, kal snijbonen II 124302, krom II 4681, uien grof 40, middy 2136, appels Golden Delio- ous I 75-80 56—78, 70-80 73- 85, 70-75 74—79, 65-70 63-71 60 62—67, II 80 67, 75-80 69- 77 70-75 59—74, 65-75 65, 65- 70 52—75, 60-65 61—70, 70-» 60—77. Donderdag 18 juli 1974 V.M (Van een on MIDDELBURG De V< is van mening dat het alsr traktaat tussen Nederland de aanleg van het Baalho kelijke commissie van de van de plannen voor het nen voor een kanaal tussei grondgebied) worden alg mening dat mede door de Oost-Zeeuwsch-Vlaandere oplossing eventueel word tend Belgisch belang te die Dit schrijft de VMZ in e uitvoerige brief aan de Stat Generaal waarin bij de I merleden bespreking van dt kwestie binnen de fract wordt gevraagd. Tevens wor hen gevraagd er bij de betro ken ministers op aan te dr gen dat een nieuwe totaal-s die over deze beide project» wordt opgesteld, In de brief wordt erop g- wezen dat nog steeds geen g volg is gegeven aan een 1972 gedaan verzoek om bevolking van Oost-Zeeuwsct Vlaanderen gelegenheid te g' ven middels een inspraak- t bezwarenprocedure haar wei sen omtrent de toekomst va dit gebied tot uiting te brei gen. Alleen over de keuze van een binnen- of buitendijl tracé van het Baalhoekkana; heeft men zich kunnen uil

de Stem | 1974 | | pagina 2