Onzekerheid over bouw van Axelse mavo-school HPfe Vakantieweek voor jeugd Zeei gro met Zeeland Iaat te gemakkeli BRUGGE IN BAN VAN RIDDERTOERNOOl Zeeuwsch-VIaams feest geopend Enthousiasme over fietstocht J. de Beule gehuldigd met schieting DRUMBAND SUCCESVOL VOORSPE Hier en daar bui stad streek «HM—— Koewacht Clinge Bessenjenever Hengstdijk ry€? HüLsi HET ADRES Woensdag 17 juli 1974 Woensdag 17 juli 1974 [(Van een onzer verslaggevers! BRUGGE De aloude Markt in Brugge is dezer da gen omgetoverd tot een strijd- arena, gelieel in de stijl van de Middeleeuwen, toen koene ridders tegen elkaar in de slag gingen voor de gulle glimlach van hun schone. Duizenden toeristen hebben dit hoogte punt in het Brug-se vakantie seizoen reeds gadegeslagen en hebben geen spijt gehad van de frankskes die zij daarvoor moesten betalen. Men krijgt voor zijn geld dan ook wel het een en ander te zien. Het historisch besef, dat men in een zo goed gconser- veerde stad als Brugge bijna lijfelijk ervaart, bomt bij het zien van briesende paarden, bereden door in historisch ver antwoorde kostuums gestoken ridders, de elegante dames met hun middeleeuwse japon nen en hoofddeksels, onweer staanbaar naar boven. Het toernooi dat dagelijks tot en met 21 juli 's middags om 16 uur begint, is erg kort samen te vatten. Het gebeuren wordt aangekondigd door wapenhe rauten, gevolgd door drie fees telijke stoeten die het versier de toernooiveld opkomen. De Bruge gilden en ambachten herleven, evenals de hertog en hertogin van Baurgondië en de toernooikoninein met haar se- volig. Er wordt een wedstrijd ge houden tussen kruis- en hand boogschutters, middeleeuwse dansen worden uitgevoerd, er is zelfs een heuse valkenier die demonstraties van deze middeleeuwse sport ver zorgt. Dan doemen twee ridder scharen op die, na voorzien te zijn van een sjaaltje van hun favorieten, in een heftige kampstrijd losbarsten. Er wordt geipoogd elkaar uit het zadel te lichten. Ligt men een maal op de grond dan wordt met het zwaard doorgegaan tot uiteindelijk de scheidsrechter -die soms oofc een tik krijgt- de strijd laat beëindigen. Al met al is duidelijk d-at het organiserend comité met -dit spektakel „in de roos heeft geschoten"1 en een zeer goede slechtweervoorziening voor de toerist die het aan de kust niet meer ziet zitten. Vakantieschietlng Vrijdag wordt een vakanti-eschieting gehouden bij K. van Boven, 't Zand, K-oewaoht. Aanvang 15.00 uur, [(Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Aan de schieting op de staande wip ter gelegenheid van de viering van het 50-jarig schuttersjubi- Ieum, van J. de Beule uit Sint-Jansteen, namen gisteren 97 schutters deel. Voor de sohieting sprak de voorzitter van de schutterssociëteit J. van Remortel enkele woorden tot de jubilaris. Hij prees hem om zijn een voud en dienstbaarheid en sohetste hem als een sieraad voor de sociëteit. Voor deze schieting waren buiten de geldprijzen nog 40 halve liters en 20 hele liters jonge klare te winnen. De jubilaris wist zelf een zij vogel af te schieten en een liter jonge klare te winnen. De uitslag van wip een: eer ste hoge vogel W. Boussen te Sint-Jansteen, tweede hoge vogel A. Goossen te Klooeter- zande, eerste zijvogel J. de Beule uit Sint-Jansteen, twee de zijvogel A. Ongenae uit Sint-Jansteen, derde zijvogel W. Boussen uit Sint-Jansteen, vierde zijvogel Steijaert uit Graauw, eerste kal E. Sawoodj uit Sint-J-ansteen tweede kal A. de Block uit Kemeeke (België), derde kal F. Steijaert uit Graauw, vierde kal H. Merckx uit Sint-Jan steen. Wip twee: eerste hoge vogel M. van Dorsselaer uit Sint- Gillis (België)1, tweede ho<ge vogel M. van Dorsselaer uit Sint-Gillis (België), tweede hoge vogel J. de Jonge uit Kapellebrug, eerste zijvogel P. un uit Sint-Jansteen, zijvogel A. Suij uit ht, derde zijvogel A. Darrame uit Koewacht, vierde zijvogel P. Steijaart uit Graauw, eerste bal P, Repkens uit Kwadendamme, tweede kal A. Bakker uit Graauw, derde kal A. Baers uit Koe wacht, vierde kal A. Martens uit 's-Heerenhoek. (Van onze correspondent) AXEL De spanning betreffende het verwachte beslis sende telefoontje van het ministerie van Onderwijs over de bouw van een nieuwe christelijke mavo-school aan de Rooseveltlaan te Axel stijgt met de dag. (Van onze correspondent) AXEL Drumband „Axel" uit Axel blijft de successen- reeks van de laatste tijd voortzetten. In een tijd vpn twee maanden behaalde de band onder leiding van Dolf Schoot een eerste prijs op het nationale mars- en showcon cours in Zoetermeer, een ere prijs in de Franse stad Lomme en het afgelopen weekeinde in het Limburgse Kerkrade. De drumband behaalde daar een tweede prijs in de tweede afdeling met een totaal aantal punten van 80 Ié in de mars- wedstrijden. Tevens behaalden zij een derde prijs in da showwedstrijden in de afde ling uitmuntendheid wat ook een grote prestatie genoemd mag worden, temeei- omdat er geen eerste prijs werd toege kend. De jury bestaande udt de heren Egberts, Laros en de Amerikaan Wright waren bij zonder streng. Na afloop van de wedstrij den hadden de Axelaars nog groot succes bij het défilé, waarna zij twee diploma's en een zilveren en bronzen me daille uitgereikt kregen voor de behaalde resultaten. De band zal op 4 augustus nog optreden in Zelzaete (B.) en half september wanneer de band haar tienjarig bestaan viert in Axel, tijdens een door hunzelf georganiseerd eon.- cours. Voorts hebben zij een uitnodiging ontvangen om d-i marinefeesten te Den Helder te komen opluisteren. Voetbal De voetbalclub FC Den Baard speelde op de O.Z.O.-terreinen een vriend schappelijke wedstrijd tegen „the Black Devils" uit Sint- Niklaas. Ondanks het feit dat er in de Belgische ploeg enke le spelers uit het sterke Spor ting St.-Niklaas waren opge steld, ging de rust met een gelijke score, 11- Het team van F-C "Den Baard won met 4—1. Vorige week nog verklaarde een woordvoerder van de voorlichtingsdienst van het ministerie, dat de beslissing over de start van de bouw aan het eind van diezelfde week of aan het begin van deze week te verwachten zou zijn. Gistermorgen vertelde de mi nisteriële voorlichter echtef, dat op korte termijn nog geen beslissing wordt verwacht, omdat er nog geen spijkers met koppen waren geslagen. „Er is nog voortdurende cor respondentie aan de gang tus sen het ministerie en het schoolbestuur", aldus de voor lichter, „om bepaalde proble men, die voornamelijk op het financiële vlak liggen, uit de weg te ruimen". De woordvoerder van het ministerie voegde daaraan toe, dat de mavo volgens het scho lenbouwplan eigenlijk officieel pas in 1976 mag gaan bouwen. „Ieder moment dat men eerder kan gaan bouwen, is pure winst", vertelde de voorlich ter, „maar we proberen wel een gaatje te vinden, waar we de mavo tussen kunnen du wen". De heer J. J. Wieles uit Axel, secretaris voor de afde- lijg mavo in het christelijk scholenbestuuir is de contact persoon tussen de mavo en het ministerie omdat veel leraren en bestuursleden met vakantie zijn. De heer Wieles (zelf aanne mer) ziet het allemaal nog niet zo somber in. „Naar mijn persoonlijke mening kunnen we op zijn vroegst aan het begin van deze week bericht van het ministerie krijgen", aldus de heer Wieles, „maar als de beslissing in de verga dering van deze week wordt genomen, zal het wel midden volgende week worden voor ik iets hoor". De heer Wieles gaf toe, dat de gang van zaken voor de buitenstaander bijna njet meer te volgen is en zei: ,.W-e kun nen er geen zinnig woord van zeggen hoe het zal aflopen. Er spelen zo veel factoren een rol, dat de hele zaak zeer in gewikkeld en nogal ondoor zichtig is geworden. De bouw markt, de prijzen, de lonen en de inflatie spelen bijvoorbeeld ook mee, en het is nog maai- de waag of het bouwplan, dat drie jaar geleden werd goedge keurd nog voldoet aan de nor men van deze tijd' De hele mavo-lijdensweg loopt al vanaf 1966, toen de school noig mulo heette en on der de gemeente Axel viel. In Den Haag zouden de plannen met voorrang behan deld worden. Dit is volgens de heer Wieles ook gebeurd, maar de heer Wiieles zei: „We waren niet ervaren genoeg, en daardoor duurde het allemaal wat langer. Als je een brief stuurt, moet je een maand la ter weer bellen om het zaakje warm te houden". v Toen alles eindelijk hele maal rond leek te ziljn, werd de mavo getroffen door een algemene bouwstcxp. „Toen we in 1966 met de bouwplannen begonnen- wisten we dat het gemiddeld ongeveer tien jaar zou duren voor er met de eigenlijke bouw begonnen zou kunnen worden". Dus als er nu binnenkort een gunstige beslissing wordt genomen, hebben we nog twee jaar gewonnen, aldus de heer Wieles. (ADVERTENTIE) 8,95 voor een liter Drankenhandel BROER PLUYM Hemelstr. 13, St.-Jansteen Telefoon 01140-2635 Spelmiddag Op de can. ping „De Vogel" in Hengstdijk werd een sport- en spelmiddag gehouden voor de jeugd. Aat de evenementen namen 8! kinderèn deel. Het slecht» weer was er de oorzaak van, dat niet buiten, maar in de kantine van de camping moest worden gespeeld. Volgens de™ organisatie bedierf het de pret allerminst, het was bijzonder gezellig en druk. De kinderen, ingedeeld k zes leeftijdsgroepen, hebben zich kunnen' amuseren me| spelletjes als sjoelen, ringgooi. en en beroepen raden. In dt groep van drie tot en met vijl jaar werd Harry deNooijei uit Vlissingen eerste. Tweedt werd Marga de Roos uit Hengstdijk. Winnaar in ds groep van zes- en zevenjari. gen was Henk van de Abbeclf uit Westdorpe. Else de Bruijn uit Sluiskil kwam als tweedt uit de bus- Van de achtjarigen bleek Guino Lambin de beste (achter: Lambin, uit Kiel- drecht). Buub Verstraeten leg- de beslag op de tweede plaats, In de groep van negenjarigen werd Tanja de Rijk uit Hengstdijk eerste, gevolgd door Juultje de Rechter uit Hulst. De tien- en elfjarigen werden aangevoerd door Tiuo de Rdjck uit Hengstdijk. Jeanette Dophemont uit Hengstdijk werd hier tweede. In de groep van twaalf jaar et ouder ging Anneke van Belle uit Hengstdijk met d° eerste prijs strijken. Luc Puijeu- broeck uit Beveren-Waes werd tweede. 0 Hava Naguila trok veel belangstelling. (Van een onzer verslaggevers) KOKSIJDE Koksijde is gisteren een heel klein beetje Zeeuwsch-VIaams geworden. In het casino gebouw, wel wat verloren tussen de boulevards van dit zuid-Vlaamse baddorp, werd op feestelijke wijze de „14-daagse van Zeeuwsch- Vlaanderengeopend. De on geveer 50.000 badgasten en toeristen, die doorgaans tij dens het hoogseizoen dit deel van de Belgische kunst in be zit nemen, kunnen tot 30 juli terecht in de benedenzaal van het casino, waarin door de Zeeuwsch-Vlaamse streek V.V.V.'s in samenwerking met het nationaal bureau voor Toe- rissme en het Produktschap voor de Zuivel een tentoon stelling is ingericht. Enkele honderden genodig den en belangstellenden (de 0 Meer dan 100 fietsers gingen van start voor de prestatierit ten bate van de ziekenomroep Hulst. [CVan onze correspondent) HULST Ruim 100 fiets- enthousiasten variërend in leeftijd van 8 tot 68 jaar vol brachten gisterenavond onder gunstige weersomstandigheden de prestatierit. Deze gezeilig- heidsrit georganiseerd door de tourclub „Hulst" ten bate yan de ziekenomroep, startte giste renavond vanaf café De Ster in Hulst. Via St.-Jansteen, Heikant en Vlasstraat naar het Belgische Stekene en verder door de hossen naar het Belgi sche Koewacht. In café Safari was een eerste controle en te vens een rustpauze van 15 mi nuten ingelast. Tijdens deze pauze waren er van de deelnemers enthousias te geluiden te horen. De route lag ver van alle grote wegen langs de mooiste plaatsjes en de schaarse bossen. De geplan de route van 20 km bleek na aan-komst in Hulst te zijn uit gelopen tot 25 kim, een afstand die binnen een uur en 45 mi nuten werd afgelegd. In café De Ster maakte de voorzitter van de tourclub Hulst, Johan de Letter bekend dat met een bijdrage van de tourclub zelf een totaal bedrag van 200 gulden beschikbaar was voor de ziekenomroep Hulst. Dit bedrag is voor aan schaf van platenmateriaal. Namens de ziekenomroep Hulst, dankte broeder Bert Herman zowel alle deelnemers als de organisators, niet zo als hij zei „alleen voor het geld, maar ook voor het prachtige stukje ontspanning dat aan tie mensen geboden was. Uit de vele reacties bleek na afloop dat dergelijke tourtoch ten voor herhaling vathaar zijn. meeste uit Zeeland) waren er getuige van lioo burgemeester Firmyn De Wulf van het 5.000 zielen tellende oord het Zeeuwsch-Vlaamse roemde; „Zeeuwsoh-Vlaanderen ligt naast de deur als een speel tuin. Het zijn de recreatieve mogelijkheden, de winkels, de molens en de aanbevelings waardige fietssroutes, die het gunstig doen zijn voor dag trips". Mr. Henk Bruin, voor zitter van de provinciale V.V.V., tekende in zijn dank woord de situatie precies zo als hij is: „U haalt in het hoogseizoen de concurrent naar binnen". Als dank voor de gastvrijheid werd de heer de Wulf een verpakte Schie- damse borrel aangeboden. De sympathie van Koksijde voor Zeeuwsch - Vlaanderen moet echt wel groot zijn. Voor deze Z.-Vlaamse 14- daagse werd een fors budget gehaald uit de jaarlijkse pot van vijfhonderd miljoen fran ken toeristenbelasting. De gas ten kwamen daarentegen uit met 7 a 8 mille. Er was alles gedaan om de opening zo overtuigend en feestelijk mogelijk te maken. De ceremonie voor het casi- nogebouw op het sport terrein- tje werd ingezet met 'n swin gend Wilhelmus en Braban- oonne, gespeeld door de ge meentelijke harmonie van Koksijde. Veel bekijks oogste W. Die- leman uit Axel, voorzitter van de hoerenkamer, die dochter en kleinkinderen in traditio neel Axels kostuium had gesto ken. Zijn kleinddochter Petrella Lion, vijf jaar oud, mooht bur gemeester de Wulf, de schaar aanreiken, waarmee het ge bruikelijke lint werd geknipt. De tentoonstelling zelf mag er zijn. Udt alle delen van Zeeuiwsch-Vlaanderen zijn in teressante voorwerpen, foto's produkten en dergelijke mee gebracht Het totaal geeft een goed beeld van het karakter van de streek. Een verrassing is wel, dat de Zeeuwsch- Vlaamse hedendaagse kunst toch iis vertegenwoordigd. Aanvankelijk was door de tentoonstellingsorganisatie ge meld dat er geen moderne kunst zou komen. Nu hangt er werk van Peter Andringa uit Waterlandkerkje (foto-lidiot-i), Diigna Blaauw uit Terneozen (wandkleden) en Ernest Joa chim, ulit Oostburg (krijtteke ningen). De openingsavond voor de genodigden (aille ge meenten van Zeeuwsoh-Vlaan deren waren vertegenwoor digd), werd besloten met een beschaafde mosselfuif in het casino. Mevrouw C. van Hane- gem-Monjé uit Breskens, werd de heldin van de dag, door de aanwezigen te trakteren op een staaltje fabelachtige Zeeuwse kookkunst. 9 Tijdens de rondgang hmgs de tentoonstelling werd ook de stand met klompen aangedaan. (Van een onzer verslaggevers)' HULST Vandaag wordt overal in groot Hulst, d.w.z. in alle kernen gestart met de eerste Hulster jeugdvakantie- week, waaraan kinderen in de leeftijd van zeven tot en met twaalf jaar, leerlingen van de basisscholen, kunnen deelne men. Vanochtend wordt met de activiteiten een aanvang ge maakt op het terrein achter cultureel centrum Den Dul- laert in Hulst, waar de initia- tiefnemende organisatie, de werkgroep jeugdvakantieweek 1974 zich heeft geïnstalleerd rond enkele tenten. De plaats waar de kinderen zich kunnen aandienen, is met pijlen ge markeerd. De speelochtend be gint om 9.00 uur en eindigt om 12.00 uur. Vanmiddag wordt in alle kernen een fiets- ralïy gehouden. Gestart wordt om 14.00 uur Dij de gemeen schapshuizen van Nieuw-Na- men, Graauw, Heikant. In Sint Jansteen heeft men als cen trum, de gymzaal uitgekozen. In Clinge wordt gewerkt van uit Mialpertuus. De middagron- de is overal om 17.00 uur af gelopen. De werkgroep, thans uitgegroeid tot een team van vijftien vaste medewerkers heeft de jeuigdvakantieweek in recordtijd op poten gezet. Pas een maand geleden werd het plan aan de gemeente voorge- legi. Het college van B en W stemde onmiddellijk in met het idee, waarna een subsidie uit de jeugdectiviteitenpot werd uitgekeerd. De organisa toren, bijgestaan door de jeugd ambtenaar van de gemeente, beschouwen deze eerste va kantieweek als een experi ment. Het ligt in de bedoeling In september reeds te starten met de planning van een jeuigdvakantieweek 1975. Een probleem vormde dit keer het vinden van genoeg helpende handen voor het be geleiden van de diverse spe1 len. Een oproep in een eerdere publikatie leverde slechts een vrijwilliger op. De werkgroep heeft zich nu echter verzekerd van de steun van een aantal Hulsterse rowans en verken ners. Het programma voor morgen, donderdag 18 juli ziet er «ls volgt uit: S ochtends ts men van 9.00 tot 12.00 uur in Graauw. 's Middags zijn de activiteiten op Hulst en Clinge geconcentreerd. De kinderen betalen voor deelname aan ochtend- of middagspel slechts een kwartje. De Vogel In de kantirel van camping Die Vogel helbbetl led-en van de volksdansgroep I Hava Naguila gistermorgen I dansles gegeven aan een 80-taJ kinderen. Zowel voor de dara-l groep a-ls voor de kinderen! werd het een gezellige mor-l gen. Hert ligt in de bedoelinjl de danslessen te herhalen. GOES-KRABBEiNDIJKE 16 juli, Export en industrie-1 veiling: Zwarte bessen I en lil 258, III 165, Rode bessen IIXl 178—195, II 1-14, Dubb. pr. bo-l nen IIX 291, Yellow Tramp»! rent KI. I 70-75 96, 65-70 6(1 60-65 51; KI. II 70-80 87, 60-70 f 51; Close KI. II 65-70 30J34,1 60-65 2-0, 60-70 2—38; Stark I Earliest KI. I 70-80 125, 60-701 89—99, 55-60 58—64; Golden f Delicious KI. II 80-90 50, 70-80 41 18, 65-70 36 60-65, 201 Gewone veiling per doos: Lo-I ganbessen II 64, Rode bessen I IIX 36-52, II 28—33, Kruisbes sen I 32—36, II 10—30, perl kg.: Rode bessen (2 kg. perl kr.) IIX 138—180, II 182,1 Kruisbessen IIX 55—63, II 21,1 Druiven 570. Kersen: Varifael zwarte II 220, Markiezen I eni II 230270, Hedelfinger III 320. Pruimen: Oranjepruimenl II 60, Early Laxton Grof 75-1 112/0, fabriek 3055, Ontario II en II 260, grof 140, fabriek 80,1 rijp 226—240. I Totale aanvoer hard fnuj 400 kisten. KAPELLE, 16 juli Fram bozen in doosjes van 250 gram p. kg.: I 388-417, industrie- export 388, II 147. Schone- ma-nin aanvoer I 417-464. Frambozen „tubs" industrie 112. Rode bessen: in 2 kg. krat p. kg.: I 231-2-33, IIX 216-22), II 136-145. I-n 5 kg. krat p, kg.: IIX 151, II 1-10-123. In dozen van 500 gram p. d.ï I 127-130, IIX 113-116, H 69. Ronldom in 2 kg. krat p. kg- VfL Rode bessen in doosjes van 250 gram p.d.t I 63, II 21- 46. Zwarte bessen I-U 217-279. Aardbeien p. doosje van 259 gram: I 100-115, II 47. Kruis bessen p. doosje van 25) gram: I 26-46, H 6-10. Kruis bessen p. kg.: I 57-66, II 22. Logambessen p. doosje van 250 gram: I 85. Kasbramen p, doosje van 250 gram: II 70. Kersen: Krieken II 170. Zure Morellen ontst. II 47. Appelen: Golden Delicious II 70—80 64 II 65 49, II 60 37, HX 70 28. Yello Transp. I 70—80 100, I 60—70 81, I 65—70 92, I 60- 65 55. Pruimen: Basontanio i 230-300, II 140-1-60, grof 55- 170. Laxton I 82, II 36-44, gwi 20, fabriek 7. Oranj epruimen I 36, II 21. Dubb. pr.bonen I 320-350. Tomaten p. krat van 6 kg. IA 350, IB 389, IC 300, All 260, BH 270. MIDDELBURG, 15 juli Nieuwe aardappelen eerstelin gen, bonken 3640, grote 29- 36, driel 14—16, kriel 5-42, paprika st. 433, paprika tó 81- Tomaten AI 60—76, BI 63—68, Cl 45—58, sla 6-12, andijvie 1622, spinazie 57- 81, postelein 81, snijbonen 334365, snijbonen krom 200222, prinsessenbonen 297— 350, tuinbonen 3549, dop erwten 188, boskroten 16-29 kroten 5563, prei 2982, ui en 1843, uien p. bos 10—22 rodekool 7075, savoodekool 53—66, spitskool 24-56, ra barber 1019, radijs 9-2o, snijselderij bos 1927, peter selie kistje 4 11—463, netntf' loenen 30311, kruisbessen 1329, kruisbessen kg 60—94 rode bessen ds 3644, kas- pruimen 140—265, druiven 600607, frambozen ds 53—7®, aardbeien ds 91130, kom kommers 76-91 I 26, II 16—25, 61-76 I 20—31, II 16—21, 51-01 I 16—25, II 17-18 41-5 1 18, stek kg 16-12 bloemkool 4 5198, 6 27—87, 8 22—41. De eerste druiven werden aangevoerd door Gebr. van Westeinde, Postbus 4, 's-Hee' Arendskerke. (Van een onzer verslaggever MIDDELBURG „Om land een „migranten-duivj§ til" te noemen gaat me te Maar men zal in onze prov cie toch meer moeten gig doen om de mensen, die z van elders in Zeeland ve gen, vast te houden". T toelichting gaf gisteren de vraagd auteur drs. A.M. den Broecke van het provin aal opbouworgaan Sticht Zeeland op zijn eindrapp „Migranten-onderzoek Z land". Dit onderzoek is d| de Stichting Zeeland verri in opdracht van de Zeeur Raad voor de Arbeidsmarkt. De heer Van den Brc schrijft in zijn eimdrap_ dat van het totale aantal m<j| sen die zich in Zeeland ve igen, 64 procent geen voon men heeft weer te vertrekkl Volgens sohrijver is dit beslj een hoog aantal. Maar nog tijd heeft 36 procent wel 1 voornemen Zeeland na verlo van tijd weer te verlaten. V. gens dirs. Van den Broec, maakt men zich hierover gei of in elk geval te weinig zc gen. Hij haalt daarbij ef (ADVERTENTIE) VOOR EEN GOEDE BRIL Leverancier voor alle ziekenfondsen. Vooruitzichten voor dondef dag en vrijdag, opgesteld do het KNMI op dinsdag om 18.( uur. Plaatselijk een bui en aan houdend koeL Weersvooruitzichten in ci| fers gemiddeld over Ne land. Voor donderdag: aantal urq zon: 2 tot 10. Min. temp.: streeks 13 graden. Max. temjfl omstreeks 17 graden.' Kans een droge periode van miij stens 12 uur: 80 procent. Ka op een geheel droog etma^ 60 procent. Voor vrijdag: Aantal zon: 2 tot 10- Min. temp.: on streeks 11 graden. Max. temd omstreeks 18 graden. Kans c een droge periode van miij stens 12 uur: 90 procent. Ka op een geheel droog etrnaa 60 procent. Konstan,z 431 pl. Vz, Rheir felden 281 min 17, Straatsbur 278 onv., Plittesdorf 452, pl. Maxau 516 pl 22, Plochingei 133 onv, Mannheim 322 min 1 Steinbach 148 pl.9, Mainz 31 min 6, Bin,gen 187 min Kaub 232 min 3, Trier 23 min 8, Koblenz 230 minll Keulen 215 pl. 9, Ruhrort 36 pl.5, Lobith 980 pl.5, Pannei dense kop 948 pl.6, Nijmege 776 pl.5, IJsselkop 860 om Eefde IJssel 388 min 2, De venter 264 min 1, Monsin 545 min 16, Borgharen 3902 pl.2 Belfelid 1088 min 16, Goav beneden de sluis 499 min De minste waterdiepte: Spij -St.-Andries 390. Morgen donderdag 18 juli. Bergen op Zoom 2.13 e 14.45. Hansweert 1.38 en 14.05. Temeuzen 1.03 en 13.28. Vlissingen 0.32 en 13.00 Wemeldinge 2.03 en 14.35.

de Stem | 1974 | | pagina 2