Haarlemse Honkbalweek sterk bezet Pech voor de Acht van Chaam PRIEM MAAKT RENTRéE IN RONDE ULVENHOUT Geweldige Zeeuwse tennissuccessen NEGENDE RONDE ST. MAARTENSDIJK DAF gebouwduit veiligheid Melkhuisje OP afgeroomd Maertens wint in Vlijmen motor voorin,variomatic achteriiij de ideale gewichtsverdeling vooreen ivastewegligging Merckx m Overschrijvingen KNVB moet FC Vlaardingen toelaten tot betaald voetbal sport WIELERCOMPETITIE' ACHT VAN CHAAM Vrijdag 12 juli 1974 WERELDKAMPIOEN CUBA IS WEER FAVORIET (Van onze sportredactie) HAARLEM Vanaf vandaag tot en met zondag 21 juli a.s. zal in het honkbalstadion Pim Muiier te Haarlem voor de achtste maal de Haarlemse Honkbalweek worden ge houden. Het is iedere keet aangekondigd en ook nu weer; Dit is het sterkste bezette toernooi ooit in Nederland en Europa gehouden. Met de veelvoudige wereldkampioen Cuba, reeds in 1972 winnaar van de honkbalweek, de Sullivans, viermaal triomfator van dit toernooi, de USEF, een Amerikaans team van in Europa gelegerde militairen, Arizona en Nederland. Er zijn ditmaal minder ploegen dan de vorige maal, toen er een sterke poule van vier en een zwakke poule van drie teams was gevormd. De ploegen spelen een dub bele competitie zodat liefheb bers twee keer het treffen wacht tussen Cuba en de Sul livans, ongetwijfeld de toppers van deze wedstrijdenreeks, aie in totaal 20 wedstrijden zal bevatten. Nederland zal daarin geen rol van betekenis kunnen spelen, maar ongetwijfeld veel kunnen leren. Cuba is natuur lijk veel te sterk en ook de Sullivans, vermaard om bun •how zullen voor het Neder lands negental een onoverko melijke hindernis vormen. De Sullivans komen met een nieuw team, waarin nog vijf spelers bij wie de bekende achtervaniger Andy Kamza, aanwezig zijn van twee jaar geleden. Achtmaal Haarlemse honk balweek. Een bewijs dat dit evenemement niet meer is weg te deniken uit de vader landse sportgemeensehap. Ne derland is er nog nooit in geslaagd beslag te leggen op de eerste plaats in dit toer nooi. Enkele malen leek het erop dat de Oranjegarde Voo» «en verrassing zou gaan zorg dragen, maar dat ging cc Amerikaanse vertegenwoordi gers toch iets te ver en in de- beslissende momenten toonden zij dan weer hun grote kwah- telten en sloegen meedongen loos toe. De Sullivans zullen ook ditmaal zeker niet bereid zijn hun kansen op een vijfde toernooizege door een neder laag tegen Nederland teniet te doen en Ouiba is sterker dan ooit. Iets wat deze eilandbe woners hebben bewezen in het laatste wereldkampioenschap, waarbij hen geen enkele hin derni® in de weg werd gelegd. Een derde plaats zit er voor Nederland misschien in, het hoogst bereikbare overigens, indien het team van Arizona en de USEE kan worden be- wongem. Ongetwijfeld staan er weer een negen dagen van tonhorekbal te wachten, honk bal zoals men het waarschijn lijk nog nooit op onze velden heeft kunnen aanschouwen. Met alle facetten die deze «port zo boeiend en interessant kunnen maken: goede sport en wervelende show. Het Nederlandse team zal de strijd voeren onder leiding van de 38-jarige Amerikaanse coach Ernie Meyers. Deze is verbonden als coach aan het Charles Stuart Mott Communi ty College in Michigan en leidde samen met de ook in ons land bekende Ron Fraser vorig jaar de ploeg van de Verenigde Staten bij het we reldkampioenschap van de Femba in Nicaragua naar de eerste plaats. Meyers zit ech ter met de bekende moeilijk heden, zoals vakanties, studie en werkzaamheden bij de Ne derlandse spelers, waardoor de voorbereidingen beslist niet zo verlopen als voor een derge lijk toernooi wel gewenst rijn. Maar dat hebben wij de af gelopen maanden meer ge hoord en toch waren de resul taten verbluffendeen groot gemis is natuurlijk het niet meer spelen van de fameuse Hamilton Richardson, die nu naast Cees de Bruin als coach zal optreden met Ernie Meyers g aia manager. De ploeg telt m F totaal 17 man. Zes werpers. Rau Poliquin (Lotgering Scho ten). Paul Koster (Feye- noord), Jan-Dik Leurs en Bouke Fakkers (beiden Raak Nicols), Ferry Neuteboom (A- DO), Wim Remmerswaal (Ho- tam Storks) en Charles Urba- nus (OWO), drie achtervan- gers: Alfio Truman (Sparta) Paul Smit (OWO) en Stef van der Sluis (Lotgering Scho ten). V(jf binnenvelders: Fred Beckers (Feyenoord), 1 Harry van den Berg (Neptu- nus r Henk Jenken (OLA UW) Leo Naaktgeboren (Raak Nicols) en Frank Smit (Luycks Giants) en vier bui tenspelers Barry Eygendaal (ADO, Wim Hageman (OK- WO HCAW), Ben Richardson (Luncks Giants) en Harry van der Vaart (Raak Nicols). De winnaars van de zeven honk- balweken zijn: 1981: Alconbu- ry, 1-983: Sullivans, 1966: Cali fornia Stags, 1968 Sullivans, 1969 Sullivans, 1971 vans, 1972 Cuba. Sulli- HF Ti- i Hamilton Richardson: coach Nederlands honkbalteam. (Van onze sportredactie) CHAAM De organisators van de Acht van Chaam be leefden deze week een strop. Zij waren al voor 99 procent rond met de jonge Italiaan Ba- ronchelli, een grote belofte, die in de Giro op luttele se conden van winnaar Eddy Merckz als tweede eindigde. Alleen het contract moest nog getekend worden. Baronchelll komt echter niet, omdat hij een paar dagen geleden bij een val in een criterium een gebroken arm opliep. 6Van onze sportredactie) ULVENHOUT De kans is groot dat Cees Priem zijn ren tree zal maken in de Ronde Van Ulvenhout die volgende week woensdag wordt gehou den en die evenals vorig jaar gratis toegankelijk is. De nati onale kampioen- die door een val over een te dicht achter de finish opererende cameraman ïodanig gewond werd dat hij de Tour-karavaan noodge dwongen moest verlaten, heeft een contract getekend voor de .bouwvakkersronde". Dt oefen echter stlekum een beetje op de rollen, Dat kun je todh niet laten'zegt Priem, die uiteraard de rest van het seizoen graag nog wat profijt wil trekken van zijn nationale tltei De vier organisators, Thur en Willem van Oosterbosch, Cor van Peer en Jan Sommen, die bijzonder verguld zijn met het feit dat Priem zijn eerste wedstrijd in eigen land als nationaal titelhouder in Ulven hout rijdt, zijn er deze week oo-k nog in geslaagd Roger Swerts, Freddy Maertens, Henny Kuiper en Erik de Vlaeminck te contracteren. Helemaal zeker is het star ten van Priem evenwel nog niet. „Het za-1 afhangen van de Daarmee kwam het aantal toto's, die maandag gemaakt contractueel vastgelegde ren- wordén. Ik wil niet het risico ne™ op S>5. een ongekend hoog lopen dat die scheur in m'n ?a"taJ in Nederlandse wie heupbeen een breuk wordt. lertuïtone' De organisators, Alls lik edhter zeker weet dat die vorig jaar een grandioos succes boekten met de deelna- er geen kans op breken meer me van Merckx en diens bestaat, dian rijd ik. Ik dacht wel dat er een grote kans ln rit dat ik in Ulvenhout rijd. Ik zal dan niet in grote vorm zijn. Maar ik heb dan natuur- ploeg en die het dit jaar niet minder willen doen, hebben geprobeerd wereldkampioen Gimondi en de gereputeerde Spaanse klimmer Fuente aan Cees Priem: weer aan de start in Ulvenhout lijk wal een geweldige moraal, de start te krijgen, maar die omdat het zo vlug Is gegaan", vertrekken niet in Ulvenhout. aldus de Zeeuw, die a-1 weer Willem van Oosterbosch: „Fir- •wat aan het trainen is. „De maig eigenlijk nog niet trainen. (Van onze tennismedewerkster) de Vliet-Maaskant. In de fina le ontmoetten Mare Tazelaar en Hans van de Loo de als VLISSINGEN Op het nummer twee geplaatste Bolsi- eerste van de vijf internatio- lis-Vink. Na de eerste set met nale tennistoernooien, die deze 60 te hebben gewonnen zomer voor de Nederlandse en werd de tweede set aanvanke- buiteinlandse tennisjeugd in lijk wat te licht opgevat. Na verschillende plaatsen van ons land worden gespeeld hebben Mare Tazelaar uit Terneuzen met zijn dubbelpartner Hans van de Loo uit Lisse een prachtig succes geboekt door met 30 achter te hebben ge staan wisten zij deze uiteinde lijk toch met 86 op hun naam te schrijven. In 't heren enkelspel waarvoor zich 64 spelers hadden opgegeven op de eerste plaats té eindigen moest Mare Tazelaar door een in het herendubbelspel in de leeftijdsgroep t.m. 14 jaar. Er hadden zich voor dit onderdeel 32 dubbelparen opgegeven. Bij dit eerste interland jeugdtoernooi werd gespeeld op de banen van het tennis- wat ongelukkige loting in de achtste finale aantreden tegen de als nummer 1 geplaatste en uiteindelijke winnaar Roland Groen uit Beverwijk. Deze was echter te sterk voor Mare Tazelaar, maar door dit resul- complex van Castricum. In de taat heeft Mare toch de eerste kwartfinale van deze dubbel punten geboekt voor de stan- versloegen Mare Tazelaar en denlijst van de 16 beste Ne- Hans van de Loo met de cij- derlandse spelers in deze leef- Iers 63 83 de als nummer tijdsgroep. Deze week vindt 1 geplaatste Sehipperijn-Gra- het tweede internationale vensteij. De halve finale werd jeugdtoernooi in Bussum eveneens op overtuigende wij- plaats, waarvoor uit vele Ian- ze gewonnen met de cijfers den inschrijvingen zijn bin- 82 op het dubbel Van nen gekomen. main Vereist, die de zaken van Jean van Buggenhout voortzet, bood ons Fuente voor 40.000 Belgische frank aan en Gimondi voor 70.000. Later zei hij evenwel dat de grote bui tenlandse vedetten via Jan Janssen moesten worden aan getrokken. Toen wij ons ech ter met Jan Janssen in verbin ding stelden bleek de prijs van beide renners ineens ge stegen te zijn. Fuente moest 100.000 frank kosten en Gi mondi 80.000. Janssen vertelde ons dat hij die bedragen had doorgekregen van de grote managers. Maar het was ons toch te gek. Wij hebben tegen elkaar gezegd: we moeten met beide benen op de grond blij ven staan. Het is wel eens zo geweest dat wij koste wat kost een vedette wilden heb ben. Misschien heeft men daarom de prijs willen opdrij ven. Maar daar trappen wij in ieder geval niet in"- En Thur van Oosterbosch, die in zijn eentje het. profveld aantrok (kosten 40.000 gulden): „Als je meens hoort dat je in totaal 70.000 frank meer moet beta len, heb je het gevoel dat je gepakt wordt. En dan doe je het sowieso niet". Willem van Oosterbosch nog eens: „Ik wil het helemaal n;et op Jan Jans sen schuiven. Maar ik vind het toch ook een opmerkelijk feit dat Kuiper en Duyndam hier voor f 300.- komen, ter wijl we ze van Janssen, bij wie ze onder contract staan, konden krijgen voor respectie velijk 650 en 600 gu'den. Thut heeft ze in Vlijmen zelf ge pakt en dat schee-lt toch de helft". (Van onze correspondent) ST.-MAARTENSDIJK - Za terdag wordt in St. Maartens dijk op Tholen voor de negen de keer een wielerronde gere den. Aan het vertrek komen dames en amateurs. Bij de 36 dames, die om 2.00 uur toe clips wegtrekken en 55 kilo meter moeten gaan afleggen, bevinden zich o.a.: Keetie van Oosten-Hage, Bella v. d. Spie- gel-Hage, Truus v. d. Plaat, Nel Strees en Mi mi Brink hof Het is niet uitgesloten dat ook nog Belgische dames naar St.-Maartensdijk komen. De amateurs beginnen om kwart voor 4 aan de 85 kilometer ot 63 ronden. Bij de 71 vertrek kers is er geen enkele, die w- J startgeld heeft ontvange i Want het comité houdt wat dit betreft voet bij stuk en zegt zoals in alle voorgaande jaren, dat de renners voor de prijze-i moeten fietsen. Trouwens er is een flinke premiepot op St.- Maartensdijk (ruim 750 gul den) en daar zijn dan de pre mies voor de dames nog niet bij gerekend. Toch heeft men in St.-Maartensdijk ondanks het niet verstrekken van start- gelden een sterk veld renners bijgekregen, waaronder Toine v. d. Bunder, die vorig jaar (ADVERTENTIE) STAND MIDDEN ZEE LAND KLASSEMENT NA DE RONDE VAN HAAM STEDE - NO. 7. L A. v.d. Bunder IJzendij- ke 94 punten, 2. W. West dorp Heinkenszand 61 puin- ten, 3. J.Raad '»-Heerenhoek 57 punten, 4. G. v.'t. Geloof Oudenbosch 54 punten, 5. T. Huyzen Kloot in ge 54 punten,, 6. R. Schuiten Zandvoont 54 punten, 7. G. St. Nicola as 's- Gravendeel 50 punten, 8. A. v. Overveld Zegge 49 pun ten, 9. S. Aarts Roosendaal 48 punten, 10. C. Tolihoek Yerseke 44 punten, 11. W. de Wilde Goes 43 punten, 12. C, Stouitjesdijik St.-Maartensdijk 41 punten, 13. T. Faese St. Annaland 40 punten 14. C. 9t Nicola as 's-Gravendeel 35 punten, 15. A. v.d. Steen Et- ten Leur 38 punten, 16. B. Broere Oudenbosdh 34 pun ten. 17 P. Maas Roosendaal 31 punten, 18. J. Cooremam Breda 27 punten, 10. M. Jon- geneten Oudenbosch 23 pun ten, 20. A. Deuaing Halsteren 20 punten, A v.d. Hoek Dlrksftand 20 punten. 0 De dertiende etappe van twee meisjes in bikini naar ki meisjes. GAT HILVERSUM (ANP) On danks een zo langzamer hand gebruikelijke reeks van tegenslagen zal ook dit jaar op de banen van het „Melkhuisje" in Hilversum het tennistoernooi om de internati onale kampioenschappen van Nederland worden gehouden. Vanaf maandag klinkt, ijs en weder dienende, op vijf banen het balgetok van vijftig heren, van wie er in twee kwalifica tieronden achttien moeten af vallen. Het deelnemersveld van het vijftiende .Melkhuis je" maakt een afgeroomde in druk, een gevolg van de ge compliceerde situatie in het internationale tenniswezen. De overkoepelende organisatie ILTF zag laatstelijk een horde spelers onder haar vleugels weggerukt door de nieuwe Amerikaanse „firma" World Team Tennis, hetgeen vooral het Europese toernooiencircuit ernstige schade toebracht. „Het as een wonder dat we toch notg weer een toernooi hebben kunnen organiseren", aldus de heer Mulder, voorzit ter van de Hülversumse Lawn Tennis Club, „Door de inter nationale verwikkelingen is het bijna niet meer mogelijk behoorlijke sipelers te krijgen. Ditmaal hebben we weer con currentie van toernooien in Clhioago en Kitzbühel, terwijl volgende week ook nog de halve finales voor de Daviscup worden afgewerkt in twee Eu ropese zonen. Dat scheelt on* acht maal vier, is 32 sipelers. We kunnen er hier overigens ook niet teveel hebben". Pas afgelopen dinsdag kan het sein definitief op groen, toen „Hilversum" een groep van 19 ATP-profs werd aange boden. Toch heeft het Melk huisje een sitap terug moeten doen: van Grand Prix B- werd het weer een C-toernooi, ver geleken met het vorig jaar (toen onder mjeer Okker en Gimeno van de partij waren) zakte het prijzengeld van 50.000 naar 25.000 dollar (on geveer 65.000 igulden). De heer Mulder: „Gelukkig heb ben onze sponsors, de Amro- bank «en de AVRO, het niet laten afweten, zij het dat zij burn steun hebben aange past,,. De vedette van het heren- toernooi is ditmaal de Argen tijn Guillermo Vilas, een 21- jariige, linkshandige speler die achtste staat op dé ILTF- Grand Prixljjst. Tot leedwezen van de organisator ontbreekt Rolf Thung, die dinsdag af- (Van onze sportredactie) BREDA In het Zeeuwse voetbalwereldje zijn nog enke le spelers van vereniging ge wisseld. Terneuzenspeler Nieuwelinck verhuisde naar Vogelwaarde, Axel-speler de Bode ging naar buurman AZVV. De kersverse derde klasser kan de komende com petitie beschikken over W. en i. Sinay van VCK. (ADVERTENTIE) Toine van de Bunder: favoriet in St.-Maartensdijk winnaar werd. Hij krijgt als tegenstanders o.a.: Leo Boose, Ad Tak, Ton Damen, Piet Franken, Tonny Kraus, Peer Maa», Gerry van 't Geloof, Wim de Wilde, Wim West dorp, Thijs Faase, Bram Geen- se, van wie laatstgeneomde tweetal als meetrekkers na tuurlijk een flink aantal sup porters meebrengt. Natuurlijk zijn ook van de partij de plaatselijke renners Kees Stoutjesdijfc, en Ton van der Spiegel. Start en finish zijn nu ook weer op de Molendijk. Woensdag 24 juli a.s. reisde naar die Verenigde Sta ten. De Hilversummer, die op I Wimbledon twee ronden over. j leefde, gaat daar proberen de doorbraak naar de rijen dei profs te forceren, maar hoopt wel tijdig terug te zijn voor de „nationale" in Schevenifi- gen. De winnaar van het heren- enkelspel in Hilversum ont vangt 5.000 dollar (13.000 gul den), wie in de eerste ronde I wordt uitgeschakeld krijgt nog 100 dollar. In het dubbelspel kan de winnende combinatie rekenen op 1200 dollar. Een damestoemooi zat «r ditmaal volgens de heer Mul der in het geheel niet in en de toernooidirecteur heeft d*n ook -geen pogingen in dlie rich ting ondernomen. Van maan dag tot en met woensdag wordt nu een drielandenwed- strijd gehoudlen tussen de da- mesploegen van Nederland, Zwitserland en Zweden. De plaatsing voor het Melk huisje is: Herenenkebpel: 1. Guiller mo Vilas (Arg.); 2. Robert Maud (ZAf.); 3. Jun Kamiwa- rumi (Jap.); 4. John Lloyd (G.B.); 5 Tito Vasquez (Arg.); 6. Julio Ganzabal (Arg.); 7. Barry Phillips Moore (Aus.); 8. Nikola Spear (Joeg.). Direct tot het hoofdtoernooi toegelaten zijn de Nederlan der» Jan Hordijk, Loek San ders en Fred Hemmes. De damesploegen voor d« drielandenwedstrijd zijn: Nederland: Marijke Schaar, Tlne Zwaan, Elly Appel, Ju dith Salome en Ada Baiklker. Zwitserland: Marianne Kindler, Evagreth Emimeneg- gier, Martine Jeanneret en An- nemarie Riigg. Zweden: Christine Sand- gèr, Martine Jeanneret en An- nemarie Riigg. Zweden: Christina Sand- berg, Helena Anliot, Marie Wikstedt en Margareta Stran- berg. VLIJMEN (ANP) D« Belgische wielrenner Freddy Maertens heeft woensdag de profronde van Vlijmen gewon nen. Hij legde de 100 kilome ter af in 2 uur, 31 minuten en 9 seconden. Zijn landgenoot Rogiers werd tweede met 22 seconden achterstand en Tino Tabak derde. De uitslag is: 1 Fredy Maer tens Bel. 190 km. in 2 uur, Jl minuten en 9 seconden, 2 Ro giers Bel. op 22 sec., 3 Tino Tabak Egimond aan Zee z.t., 4 Giinther Harits Wdl z.t., 5 Vick Sweeveld Bel. z.t., 5 Theo van der Leeuw Valken burg z.t., 7 Jam Krekels Sit- tard op 1.10, 8 Jan van Kat wijk Turnhout, 9 Louis Wes trus Amsterdam z.t„ 10 Jol Schippers Baarn z.t. WIELRENNEN: Een koert in Maasdijk ls een complete Westbrabantse aangelegenheid geworden. Versteylen legde beslag op de eerste plaats, John Akkermans werd derde, Jan Jonkers vierde, Havik vijfde. Van Poor zevende eft Stroosnijder elfde. MONTPELLIER Eddy det, de grijze eminentie va: hoofdredacteur van l'Equip catenaccio te spelen. Goddet heeft, natuurlijk, dediging. Aanvallen wordei ders gekend dan uitvallen. UTRECHT (ANP) Di KNVB moet de stichting F( Vlaardingen toelaten tot di sectie betaald voetbal en we binnen 8 dagen. FC Vlaardi gen, „opvolger" van de na de rijen der amateurs terugge keerde Vlaardingse club For tuna, moet reeds aan de ko mende competitie kunnen deelnemen. Dit heeft vice-president mr, J.W. van Eek van de Utrecht se rechtbank gistermiddag be paald in de uitspraak van het door de FC Vlaardingen tegen de KNVB aangespannen geding. Oorspronkelijk zou de uitspraak maandag 15 juli zijn, maar omdat dit de con- tractapelers van Fortuna Vlaardingen in moeilijkheden Zou kunnen brengen bij het aangaan van contracten, heef mr. Van Eek thans reeds uit' spraak gedaan (15 juli moe ten de voetibaloantracten in ca de zijn). Mr. Vam Eek overwoog in rijn uitspraak onder meer dat de KNVB aan de FC Vlaar dingen zware financiële eisen heeft gesteld, eisen die nie' van andere, reeds betaalt' voetbal spelende olulbs, zijn gevraagd. Zo verlangde de KNVB van de Vlaardinger. een financiële garantie var een ton per jaar gedurende drie jaar. Kort na 21 juni, de datum waarop de KNVB het verzoek om toelating van de FC Vlaai- dingen afwees, had men in de Rijnmondstad toezeggingen van een bank om dat bedrag te garanderen. Mr Van Eek bleek er op grond van de •tukken en een verklaring van; een van de bestuursleden van overtuigd te zijn dat die bank garantie safe is. Tenslotte meende hij het verzoek om toelating tot de sectie betaald voetbal te moe ten toewijzen, omdat naar zijn mening het belang van de FC Vlaardingen groter is dan het belang van de KNVB. Immers, aldus de Utrechtse rechter, voor de FC Vlaardingen gaat het om het al dan niet be staan, bij de KNVB om admi nistratieve problemen ten aan zien van de competitie-inde ling. De KNVB heeft de toelating van de FC Vlaardingen tot de eectie betaald voetbal gewei gerd op grond van naar dt mening van de KNVB onvol doende financiële basis val. deze nieuwe betaaldvoetbal- club. FC Vlaardingen is opge zet door een aantal mensen die het jammer vinden da' door de terugkeer van Fortuni Vlaardingen naar de amateur, betaald voetbal voor Vlaardin- gen verloren dreigt te gaan Zij hebben, op basis van een strikt zakelijke en professio nele opzet van de nieuwe club, het bedrijfsleven in hun woonplaats bereid gevonden geld in de nieuwe organisatie te steken.

de Stem | 1974 | | pagina 12