•EEL: ECK VOORAL GELD, RUIMTE EN MANKRACHT NODIG 0e Stem De Vriïe leeuw i JEUGD RE1HERSWAAL HEEFT Frans Bakker exposeert in Stadhuiskelder te Sluis Prinses Margriet bij zeekadetten A. Jansens koning bij De Postduif COMITÉ NIEUW HANSWEERT BOOS OP GEMEENTEBESTUUR REIMERSWAAL rite Terneuzense ambtenaren bepalen zelf werktijden stad IEFFEN- ACHIA i.95 EIT 0,89 6,48 4,73 4,73 1,78 4,73 1,19 0,89 1,99 0,89 1,35 TDAG lm 1,99 i i i 1,50 2,78 7,98 8,98 11,98 9,28 9,28 11,48 7,98 6,98 10,98 I )1140 - 2573 S 'Advies aan gemeentebestuur: Hulst Hengstdijk Westdorpe Hoofdplaat .M Breskens Donódióig 11 juli 1974 Kom ook naar SF Fleur en kleur in r interieur SF-bloemen sn planten ma ken uw huis ge zelliger. Breng de zonni ge zomerse kleuren van an jers en bonte boeketten In uw huis. F '1 Vierkantje Zonneplein 1~ Arendahof 46 Winkelc. Heusdenhout Superfleur in de Rozelaar Blauwstraat 76 - kwaliteit kwaliteit USDAG l JSC JSC z JSC I 'a> "75 JC I vafiteit kwaliteit (Van een onzer verslaggevers) KEUINTN'GEN In elke woonkern van Belmerswaal dient een jeugdcommissie te worden opgericht. Er dient een jeugdraad te komen voor heel Keimerswaal. Een meerjarenplan is nodig om de accommodatieproblemen aan te pakken. Een beroeps kracht voor het jeugdwerk is onontbeerlijk. Dit zijn enkede grepen uit het beleidsadvies van „commissie ad hoe voor het jeugdbeleid in de gemeente Reimerswaal". De commissie heeft gisteren op het gemeen tehuis te Kruiningen haar eind rapport aangeboden aan het Reimerswaalse gemeentebe stuur. De commissie heeft een ne gental algemene knelpunten Er is geen coördinatie op bet grbi&d van jeugdactiviteiten. at geldt zo-wél voor. elke kern afzonderlijk als voor heel Reimerswaal. Zowel jongeren als ouderen, die betrokken zijn bij het jeugdwerk in Reimerswaal, zijn te weinig op de hoogte van mogelijkheden van jeugd- werxvormen en van Instanties waar men inlichtingen en-of advies kan inwinnen. Dit geldt ook informatie over jeugdwel zijnsvoorzleningen en de daar bij betrokken provinciale in stanties. In de kernen ontbreekt het aan voldoende deskundig ka der, Met name 1-s er gebrek aan kader vanuit de jongeren zelf. Hierdoor wordt het aantal en de verscheidenheid aan jeugdwerkactiviteiten in ster fee mate beperkt. In alle kernen Is een accom modatieprobleem: "te ho-ge hu ren voor de jongeren, onvol doende geluidsisolatie, ongun stige ligging en voor jongeren te dure aankleding van gebou wen. Ook de coördinatie Pij het gebruik van de aanwezige ruimten laat te wénsen over. De verscheidenheid aan jeugdwerkvormen is in aiie Kernen gering. Bovendien is net aantal centrale activiteiten m Reimerswaal voor jongeren gering. Ook is er een financieel pro bleem bji vele jeugdwerkvor men. De financiële problemen van huisvesting, inventaris en materiaal en leiders/vorming geiden niet slechts jeugdsozen. maar ook voor jeugdleden van sport- en muziekverenigin gen. Voor alle kernen wordt ver betering van het openbaai vervoer wenselijk geacht De commissie stelt verder onder meer, dat er nog geen sprake is van een afgestemd geheel van maatregelen ten aanzien van de categorie jeugd. De gemeente dient aan een jeugdbeleid te werken on der meer, omdat de integratie van de verschillende bevol kingsgroepen op dit mom-ent nog erg gering is, aldus de commissie in haar eindrap port. Het gemeentelijke Jeugdbe leid dient op de eerste plaats te voorzien in voorwaarden als geld, ruimten en mankracht zo vindt men. Naast eerder ge noemde zaken adviseert de commissie het opstellen van een goede subsidieverordening voor jeugd- en jongerenwerk, het opstellen en financieren van een accommodatieplar», het opstellen en financieren van een kadervormingsplan en het instellen van een centraal Botsing Op het kruispunt rijksweg 60- Absdaalseweg nabij Hulst werd de Belgische bromfietser P. B. uit Heverlee geschept d-oor een Belgische* personenauto bestuurd door L. B. uit St.-Paiuwels. Het onge luk gebeurde doordat de Bel gische bromfietser komende van de richting Axel zonder te kijken het kruispunt overstak. P. B. kwam ten val en werd licht gewond. Zowel de brom fiets als de auto werden be schadigd. Wandeltocht Er was veel belangstelling voor de avond- wandeltocht in het kader van de vakantie-activiteiten geor ganiseerd op het recreatieoord „De Vogel" in Hengstdijk. Niet minder dan 145 wande laars, verdeeld in 42 groepen, namen deel aan de tocht over 5 kilometer. Onderweg moes ten zij een tweetal opdrachten vervullen. De uitslag luidt als volgt: 1. groep Miriam Bracke uit Wynandsgaarden 113 pun ten, 2. Groep Cor Rollé uit Den Helder 105 punten. 3. Groep mevrouw Van Cauen- berghe uit Beverenwaas (Bel gië) met 75 punten. 4. Groep Johnny de Kort uit Hengstdijk met 57 punten. 5. Groep Cor Verbaete uit Deurne (België) 57 punten. Vanmiddag (donderdag) be gint om half 3 op het recrea tie-oord een volksdansnrddag voor k'nderen. Vanavond is er half 8 in de kantine een bingo-avond. Informatiepunt ten behoeve van jeugdzaken in Reimers waal. Op deze punten ziet de oom missie ook de -taken liggen van de jeugdcommissies in de kernen en van de jeugdraad, namelijk: onderzoeken, advise ren, coördineren en stimule ren. Wat betreft de jeugdraad denkt de commissie aan een zogeheten functionele commis sie ex artikel 61 van de ge meentewet. Uit diverse vor men waarin een beroepskracht kan worden aangesteld, denkt de commissie op de eerste plaats aan een functionaris die niet vast zit aan èén plaats oi instantie. Binnen het gemeen telijk apparaat dient een spe ciale ambtenaar jeugdzaken te zijn. De commissie beveelt tenslotte aan een aparte subsi dieregeling te maken voor de jeugdleden van sport-, mu ziek- en andere verenigin gen. Handboogschieting Ter gelegenheid van die jaarlijkse kermis werden weer enkele haradfooogschiietingen gehou den. Tijdens de eerste wed strijd won V. die Bruijne uit Wadhtébeke (B) de eerste hoogvogel. De tweede hoge w-ais voor De Laneeverin uit Zelaate (B). A. Boussen uit Zuiidldo-rpe, R. van' Hecke uit Westdoirpe, H. van den Bos- sdhe uiit Westdorpe en M. van Lent eveneens u'it Westdorpe eisten de vi-er zij-vogels voor zich op. De eerste kal ging naar J. Bracke uit Zelzate- de tweede kal naa-r P. Leeraert uit Hulst, de derde was voor M. Fruytien uit Moerbeke (B) en de vierde voor C. de Gal-uwé uit Zuiddorpe. Sint Sebastiaan Aan de schietingen van de handboog- maatschappij St. Sebastiaan werd deelgenomen door 88 schutters. Op wtip 1 werd de eerste hoge vogel afgeschoten door W. de Munck uit Zuid- dorpe; de tweede hoogvogel werd bezit van C. van Hoecke, terwijl de zijvogels afgescbo ten werden door respectieve lijk G. de Oa-luwé uit Zuiddor- pe, M. Baemers uit Westdorpe, Tli. B-aert uit Terneuzen en -de vierde werd verloot. D-e vier kalen waren voor P. van Waes uit Westdorpe, M. de Letter uit W-achtebahe (B), W, van Poucke uit Overslag en A. de Raessel uit Axel. De eerste h-oge op wip twee was voor H. Cornélis uit Gïlize-Rijien; de vier zijvogels werden afge schoten door O. Stevens uit Overslag, P. AsseUmam uit Graaiuw, J. Bruggemen uit Westdorpe en Ph. van Acker, eveneens uit Westdorpe. E. de Nijs uit Koewacht schoot de /beide eerste kallen af, P. Tal boom uit Zuiddorpe de derde en A. de Lamevier uit Londer- seel (B) won de vierde kal. Gaaibolling Op het ter rein van Het Oud Raedhuys. bij J. van der Goes werden ter gelegenheid van de kermis gaaibollingen gehouden. Tij- diei-S de eerste wedstrijd won R. van Damrne uit Westdorpe de eerste hoge. De tweede ging n-aar C. van Troost, even eens uit Westdorpe, terwijl de zij-gaaien werden afgebo-ld door W. van Hurck en A. Plassohaert. Bij de heren wer den de meeste gaaien gebold door L van Mol uit Westdorpe met 6 stuks. De meeste ga-aien bij de dames werd een prijs voor mevrouw Van Mol, even eens met 6 stuks. Er waren 69 deelnemers. Daags nadien na men aan de wedstrijd maar liefst 87 boilers en bolsters deel. De twee hoge werden gewonnen door Egbert Aude- na-erd uit Westdorpe en R. van Hecke uit Terneuzen., De twee zijvogels gingen naar C. Ver- meers en A. van Adker, bei den uit Westdorpe. De prijs voor de meeste gaaien werd bij de heren gewonnen d-oor B. Remerij uit Helmond en bij de dames door mevrouw Van Mol-Van Swaal, beiden met 5 stuks. Trimclub Voor alle inwoners van Hoofd plaat is er een trimclub in oprichting. De bedoeling is kortt georganiseerde ritten per fiets te rijden bijvoorbeeld op een zondagmorgen. Momen teel hebben zich 12 personen opgegeven. Binnen enkele we ken wordt er een vergadering gehouden, zodat de trimclub een organisatievorm krijgt met eer oventueel te k=zen be- stuu Belangstel enden kun nen o opgeven bij de heer I. Pleyie. I l Werk van Frans Bakker. Fraais Bakker de Vlaamse schilder uit De Haan aan Zee, behoort tot die Belgi sche exposanten die in de Stadhuiskelder te Sluis gedu rende het zomerseizoen een vaste ankerplaats hebben ge vonden. Ook ditmaal is hij er aanwezig met een keuze uit zijn laatste werk. In op vatting en visie verschilt het niet of nauwelijks van dat van andere jaren. Frans Bakker blijft zich zelf gelijk in een aan de traditie gebonden kijk op de d-ingen en een dito schilder wijze. Hij blijft trouw aan de onderwerpen die hem al tijd hebben geboeid, en dat is het duinlandschap, da-t :s de haven van Oostende met schepen en vissers, de Dam- sche Vaart, dat zijn bloemen en vruchten, fresiai's en ui ten, ham en radijsjes en le lietjes van dalen, mimosa's, en wild dat straks de tafel zal sieren. Deze dingen geeft hij af zonderlijk weer, maar vaker nog komponeert hij er stille vens mee die hij voorzichtig en nauwgezet in de trant der oude meesters schildert.. Tus sendoor belijdt hij oo-k zijn liefde voor het zuid-en, de Middellandse Zee en het ei land Ibiza waarvan hij de zondoorgloeide sfeer goed in zijn kleuren weet te karakte riseren. Mahr tenslotte is het toch de stillevenschilder die het wint of misschien wel de bloemenschilder die zich m een bepaalde bloem of plant verdiept. Bakker weet om zijn lelietjes van dalen en zijn mimosa's een stil-'e te scheppen die een gevolg s van de intensiteit waarmee hij die kleine, sim-pele rnaar stralende bloemen bekijkt en tijn vakmanschap, eens te meer beproefd aan het res taureren van oude schilderij en, doet de rest. Een exposi tie vol onge-kompliceerd kijk-plezier. Te bezichtigen tot 19 juli aanstaande. (Van onze correspondent) HANSWEERT Het comité Nieuw-Haasweert heeft, te rugziende op het laatste half jaar, de gevoelens van teleur stelling en onbehagen over de contacten met de gemeente Reimerswaal, niet kunnen be dwingen. Tijdens een vergadering kwamen de volgende klachten naar voren: t De riolering te Hansweert- west heeft nog steeds een te geringe capaciteit met als^ ge volg overstroming bij flinke regenval. 9 Het voorstel om ln Hans- weert een speelplaats voor de jeugd aan te leggen werd af gewezen terwijl er geen alter natief of nader onderzoek werd ingesteld. 9 Faciliteiten om te recreë ren langs de Scheldedijk te. Hansweert zijn er nog nauwe lijks. 9 Op 29 januari j.l. voteer den de gemeenteraden f 3.000 voor door de gemeente te voe ren public relations activitei ten ten behoeve van Hans- weert. Na een herhaalde po ging om met de afdeling alge mene zaken van de gemeente Reimerswaal tot een afspraak te komen tag; voorbereiding van de activiteiten werd geen gehoor gegeven. Aan het verzoek om braakliggende terreinen eeri wat ordentelijk aanzien te go ven is niet voldaan. Het comi té stelde vast dat er weinig begrip bestaat voor de gevoe lens en behoeften van de men sen, die in de dorpskernen le ven. f •Iffetó-'- fe- Aan boord van het jacht Piet Hein, zorgde prins Pi eter Christaan voor enige vrolijkheid door de zonnebril van zijn moeders neus te trekken. Rechts: prins Maurits en links Prins Bernhard. VEERE (ANP) Prinses Margriet heeft woensdagmid dag in gezelschap van haar echtgenoot en drie kinderen en enkele vrienden op het Veerse Meer de autoriteiten- dag van het 25-ste zomerkamp van het zeekadettenkorps Ne derland bijgewoond. Prinses Margriet en haar gezin bren gen momenteel een paar dagen vakantie door in Zeeland op het koninklijk jacht „Piet Hein". De ruim 280 deelne mende zeekadetten. afkomstig van 9 korpsen uiit heel Neder land lieten de ho-ge gasten een staaltje van hun zeilkunst zien. Het is dit jaar voor de derde keer dat het zomerkamp van het zeekadettenkorps op het Veerse Meer gehouden wordt. Het 17 man tellende kaderper soneel dat de leiding over het kamp heeft, bestaat voorname lijk uit vrijwilligers. Het zijn wel oud-leden va*n het zeeka dettenkorps. Het zomerkamp vraagt1 namelijk een enorme organisatie, want de jongens worden iedere morgen en avond aan en afgevoerd naar en van de marinekazerne in VlAssiin-gen waar ze de nacht doorbrengen en het Veerse Meer. Het koninklijke gezelschap zag het estafettezeilen door de 29 sloepen van het admiraal en zeekadettenkorps. Latei- word de winnende ploeg van het estafettezeilen aan boord van het koninklijk jacht uitge nodigd en daar aan prinses Margriet en haar echtgenoot voorgesteld. Evenals de 9 Ca nadese en een paar Belgische zeekadetten die het zomer kamp dit jaar meematen. Op de rede van Veere lagen de met vlaggen versierde voormalige mijnemlegger „Ab- tweede werelddorlog de slag rahiam Crijnssen", die in de om de Javazee heeft meege maakt en nu clubschip is van hét zeekadettenkorps Rotter dam en de „Enterprice" van het Haagse kadettenkorps. TERNEUZEN Bij de postduivenvereniging De Post duif te Heikant is het koning schap 1974 gewonnen door A. Jansens. Hij won in de op 30 juni gehouden wedvlucht van uit Compiègne de eerste prijs. Eerste minister werd Ch. de Beule, tweede minister werd J. Leenknecht. Kampioen oude duiven werd R. Danckaert. 2. Ed. Verschueren. 3- Ch. d'Hooghe. Kampioenschap jaarlingen: 1. P. Rottier; 2. Ed. Maes. 3. P. Bolssens. Uitslag wedvlucht vanuit C-ompiègr.e met 274 jonge dui ven. 1, 2 en 8. B. Verdunnen (hoogste snelheid 1463 mp/m). 3- Ed. Maas. 4. A. Bosmans, 5. J. Jansen, 6. J. Rottier, 7. P. Vonck, 9. A. Merckx, 10. Ge broeders Verschuren. Met 100 oude duiven 1. en 4. A. Jansen (1440 mpm). 2. Gebrs. Van Houten. 3 en 6- Ch. de Beule: 5. A. Pieters; 7. L. Thuy, 8. Ed. Verschuren, 9. J. Leenknecht, 10. E. van Goe- them. Rayon West Zuid-Beveland met 597 jonge duiven, hoogste snelheid 1415.08 mpm. 1. P. Schrijver uit 's-Heer Arends- kerke. 2. H. Beulens uit Kwa- dendamme. 3. C. Goedegebure uit 's-Heer Arendskerke, 4. P. van de Waart uit 's-Heeren- hoek, 5 en 6. P. Pieters uit Lewedorp, 7. P. Goedegebure uit 's-Heer Arendskerke, 8. J. Polfliet uit Lewedorp, 9. M. van Schaick uit 's-Heer Arendskerke, 10. P. Oele uit Kwadendamine. Met een deelname van 406 oude duiven: 1. P. van 't West einde uit Lewedorp. Hoogste snelheid 1425.76 mpm. 2. R. de Koster, 3. J. Roelands, beiden uit Kwadendamme. 4. G. Ver- bart uit 's-Heerenhoek, 5. P. Steenbakker uit Lewedorp, 6. P. Goedegebure uit 's-Heer Arendskerke, 7. P. Rijk uit 's- Heerenhoek, 8. G. van Strien uit Wolphaartsdijk; 9. C. Goede gebure, 10. W. Visser, beiden uit 's-Heer Arendskerke. Provinciale uitslag wed vlucht St.-Vincent, deelname 760 oude duiven. 1. A. de Leeuw uit Hansweert, 974.04 mpm; 2. J. Buijze uit Zaam- slag; 3. A. de Smit; 4. A. Ver- heije beiden uit Sluis, 5. A. van Peenen en zoon uit Sou burg,. 6. A. Meri-elaar uit Nieuwvliet, 7. P. de Smit uit Sluis, 8. J. du Puy uit Sluiskil, 9. G, de Wever uit Schoondij- ke; 10. L. Paauwe uit Krabben- dijke; 11. H. Calon uit Schoon- dijke; 12. G. deBruijn uit Hei kant, 13. Combinatie~Antheu- nis-Van Helsland uit Huist, 14. W. van Unen uit Oostburg, 15. Klaassen-Taillie uit Schoondij- ke. Wedvluchten vanuit Cha- teauroux. Rayon West Zuid- Beveland met 120 duiven. 1 en 3. H. Jansse, 2. A. Westdorp, beiden uit 's-Heerenhoek, 4. G. van de Brink uit 's-Heer Arendskerke 5 en 7. G. van Strien uit Wolphaartsdijk; 6. A. van de Dries uit Ovezande, 8. D. Rijk uit 's-Heerenhoek, 9. J. Kole uit 's-Heer Arendsker ke; 10. J. Wouterse uit Kwa dendamme. Kring Centrum Zeeuwsch- Vlaanderen. 314 oude duiven 1. A. de Krijger uit Westdor pe; 2. K. Verbunt uit A⪙ 3. P. de Lavoir uit Sluiskil, 4. H. van Schilt uit Westdorpe, 5. J. Verhage uit Hoek, 6, 8 en 10. G. Meijer uit Axel, 7. J. Haak uit Hoek, 9. Fl. Serrarens uit Stoppeldijk. Nog Sneller te Breskens met 56 duiven. 1. W. van de Slik* ke, 2. en 4. A. Cornelis, 3 en 10. J. van Gijs, 5. H. Mook- hoekj 6. B. Neve, 7. I. van Grol; 8. W. Daansen, 9. J, Quaars-L. Nieuw Leven te Koewacht met 88 duiven. Hoogste snel heid 1479.9 mpm. 1. Ed. van Goethem uit Heikant, 2 en 6. W. de Kind uit Sint-Jansteen; 3 en 7. I. de Seheooer;, 4. Ch. Suy; 5. en 9, L. Seghers; 8. J. Elegeert, allen uit Koewacht. 10. P. van Looy en zoon uit Sint-Jansteen. Strijd in Vrede te Groede: 1. en 2. Dusarduijn Gz (1315 mpm). 3 en 5. D. Ekkebus, 4. A. Manhave, 8. G. Dusar duijn. AARDENBURG St.-Baafskerk, expositie door de kunstgroep Sincfala (t.m. 21 juli). Geopend ma. t.m. zat. 9.30-12.00 en 14.00-17.00 uur. BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j. Tweede hal stadhuis, Grote Markt; Kunstwerk van de maand van A/nton van Mieurs, Bergen op Zoom (t.m. 31 juli). Open ma. t.m. vrijdag van 8.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. BURGH Oud schoolgebouw, Kerk straat 3, expositie: werken van diverse kunstenaars (t.m. 25 aug.). Open dag. van 10.00 tot 19.00 uur. Op zondag gesloten. GOES Grand 20.00: De avontu ren van Rabbi Jacob a.l. Toeristische dagen, diverse evenementen G/MC (t.e.m. 3 aug.). Museum voor Z.- en N-Be veland, expositie „Met vlag en wimpel" (t.m. 15 sept.). Open di. t.m. zat. 10.00-12.00 uur en 13.30-17.00 uur. HEILLE (bij Sluis) Streeklandbouwmuseum, over zicht Landbouwgeschiedenis van de streek met gewas sen- en kruidentuin. Bijenkot, kinderboerderij, paardestal, dorsvloer, koestallen en café- restaurant in een driehonderd CV an onze oorrespondent) TERNEUZEN Het ge meentebestuur van Terneuzen heeft -na een proefperiode, die als volledig geslaagd wordt beschouwd- de ambtenaren toestemming gegeven hun ei gen werktijden te bepalen. Deze maatregel is jongstle den dinsdag van kracht ge worden. De ambtenaren moe ten tussen 9.00 en 13.00 uur en 13.30 en 16.30 uur aanwezig zijn, maar buiten deze tijden kunnen ze voor het aanvangs- en vertrekuur een keuze ma ken. De ambtenaren die al om half acht op hun werk ver schijnen vertrekken om half vijf, de Jaatste ambtenaar moet uiterlijk om kwart voor zes vertrekken. In de gardero be is een prikklok neergezet om de ambtenaren een over zicht te geven van het verloop van de werktijden- Deze klok dient tevens om aan te geven hoeveel uren de de ambtena ren over hebben. Er mag name lijk dagelijks een half uur langer dan normaal worden gewerkt. Degenen, die op deze manier-uren „sparen" kunnen zich daardoor het recht ver werven maximaal tien halve of vijf hele vrije dagen per jaar op te nemen. Vismijn Aan, de vis/mijn te Breskens werd aangevoerd: 4547 kg exportgarnalen 2,80 4,97, 705 kg pellerij garnalen 3.19—4.29, 2380 kg bot 040— 0.54, 615 kg schar 1.152.08, 3582 kg schol 124—2.35, 2440 kg tong 8-9912.80, 545 kg tarbot 3.808.75, 75 kg griet 1.645.50f 592 kg kabëljauw 1.183.01, 163 kg wijting 0.611.68, 24 kg rog 1.52 3.32, 281 kg makreel 100—1.51, 478 kg poon 1.22—4.62, 14 kg haai 2.40, 7 kg baars plus her der 0684.84, 20 kg tongschar 4 475-09, 580 kg schelvis 0.76—1.22, 4 kg krab 2.39, 158 kg inktvis 0.613.67, 42 kg steenbolk 0971.04. jaar oude schaapskooi. Open ma t.m. vrijd. 10.00-1200 uur en 13 00-17.00 uur. Zaterdag en zondag 10.00-12.00 uur en 13.00 19.00 uur (tot 1 oktober). HULST Steenstraat 20, expositie oude kaarten, etsen, gravures en ke ramiek (t.m. 31 aug.). MIDDELBURG City 20.00: Help, de dok ter verzuipt a.l. Abdijgebouwen, 21.00 en 21.30 uur: Klank- en lichtspe len „Schrijn van zwaard en kruis". Jacob Roggeveenhuis, expo sitie en verkoop Ceylonse ba tik en Turks Mohair. Geopend dag. 10.00-12.00 uur en 14.00- 17.00 uur t.m. 12 juli). stadhuis, Vleeshal, expositie: werken van de graficus M. C. Escher' (t.m. 11 aug.). Open dag. 10.00-17.00 uur, zond. 14.00 -17.00 uur. Zeeuws Museum, Abdijplein, expositie: tekeningen van Bant- zinger over de inundatie en droogmaking van Walcheren (tot en met 31 augustus). Ge- opend ma. t.e.m. vrijd. 10.00- 12.30 uur en 13.30-17.00 uur, zat. en zond. 14.00-17.00 uur, bovendien iedere maandag t.m. vrijdag om 15.00 uur filmvoorstelling van Broken Dykes van Fernhout en Teurg naar het Eiland van Charles v. d. Linden. Rijksarchief, St.- Pieterstraat 38, expbsitie: Hu genoten in Zeeland, van 9.00- 12.30 uur en van 13.30-17.00 uur, zaterdag van 9.30-12.00 uur (t.m. 31 aug). OOSTBURG Herv. Jeugdgebouw 10.00 uur: film S.J.C. SCHOONDIJKE Schoolplein: 14.30 uur: Crea- tiviteitsmiddag door S.J.C. SLUIS Raadskelder Stadhuis Ex positie schilderijen van Frans Bakker uit Den Haan (België) t.m. 18 juli. Open dagelijks van 10.00-12.30 uur en van 14.0tf -18.00 uur. ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuisje Expo sitie schilderijen en beeld houwwerk van Jos But en Raymond de Meester de Bet- zenbrouck (t.m. 15 september). Open dagelijks van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17,00. uur. TERNEUZEN Stadhuis (hal): expositie: „Presentatie van een mentali teit", werkstukken over wo nen en werkomgeving van die mens. Tevens week van Joop Dam, amateurnatuurbeschermer (t.m. 14 juli). Geopend ma. t.m. vrijd. 8.15-17.15 uur, vrijd. ook 19.00-21.00 uur, zat. 14.00-17.00 uur. Museum Burg. Geiistraat 2, expositie Hollandse en Vlaamse munten (t.m. 3 aug.). Open di. t.m zat van 14.00-17.00 uur. VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur: Help, de dokter verzuipt, a.l. Ned. Museum, expositie Honderd jaar Oranje 1874-1974 (t.m. 30 juli). Open ma. t.m. zat. van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur, zond. van 14.00-17.00 uur. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie Cadzandse kamer, landbouw, heemkunde en archeologie (t.m. 15 sept). Geopend werkdagen van 10.00-17.00 uur. De Molen, expositie: werken van Nederlandse en Belgische kunstenaars en van een Oosten rijkse kunstenaar (t.m. 17 sept). ANTWERPEN Middelheimpark, expositie „Belgische beeldhouwkunst" met circa honderdenvijftig beel den van de voornaamste Belgi sche kunstenaars. Geopend: al le dagen tot 6 oktober. Bouw centrum, Jan van Rijswijck- laan, expositie „De Mens" waarin het versohijnsel mens iin zijn totaliteit wordt voorge steld tot 31 augustus). Mu seum Vleeshuis, Vleeshou werstraat B-2000, expositie: „Ruckers documenten en in strumenten" geopend dag. van 10.00-17.00 uur. Op maandag gesloten (tot 1 oktober). Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9 tel 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14 tel 01140 - 3751 (3 lijnen); GOES: Ktokstraat 1, tel 01100- 8030 13 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m vrijdag 8 15 - 12 30 en 13.80 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m vrijdag van 19 00- 20 00 uur.'tel. 01600-22341, zaterdag van 10 00 - 11 00 uur, tel. 01HUÜ- 49900. zondag van 20.00 - 22.(10 uui tel 01600 22341. BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen tel 01140 - 3751 ol 01150 - 6297; Midden- Zeeland 01100 4944 HUIS AANSLUITINGEN REDACTIE Chel /.eeuwse redactie* S C Augustijn kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel 01150 7920 privé tel 01150 5745: algemeen re dacteur Zeeland A 1' Koopman, kantooi Kromme Weele 4, Mid delburg, tel 01180 7764 privé tel 01180- ?438 redacteur Midden- Zeeland drs .1 Bouwmans Kantoor Klokstraat 1. Goes tel 01100- 803U privé Zuldvlretstraai 53 Goes, tel 01100-8138; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone G van Berkei kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen tel 0115C 7920 privé te| 01150 - 4866 redacteur W.Z.- Vlaanderen R van der Helm Melkweg 40. Oostburg. tel 01170- 3370 sportredactie Zeeland T Koomen. tel 01155 - 2594. FUTHJIMJKNALIS1 ZEELAND C. J de Boer Trumanlaan 10. Axel, tel. 01155 - 2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE inspecteur Zeeland* P Konlngs. tel 01150 - 6297, ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland* C. Menu tel 01100*4316

de Stem | 1974 | | pagina 5