„Open Oosterschelde twee miljard goedkoper" Bouwactiviteiten in Kloosterzande A. de Kam! in de wolken PPR Zeelant Snelle de lo BESTEMMINGSPLAN NOORD STEEN Beatrix had aanvaring I 8.90 Landbouworganisaties boeren staan er slecht voor Zomer activiteiten van camping de Vogel Via VVV- Straten in Goes afgesloten |jj» f DE WILDE BOERENDOCHTER stad streek Vechtersbazen voorgeleid Hulst is! BSE Oprichting van cursus Nederlands gaat door Amerikaanse jongeren amuseerden zich in Axel Sas van Gent Ontslag ongedaan gemaakt STARING LEGT VLISSINGSE HAVEN VIJF UUR SITE Onbestendig I Donder**. d Donderdag 11 Ü-Van een onzer verslaggevers) BREDA-AMSTERDAM ■;Een open Oosterschelde mèt ^dijkversterking, bodemvoor zieningen, sluizen etcetera is ttog altijd twee miljard goed koper dan welke andere opios- jising ook. Dit schrijven de hereniging Milieu Defensie in Amsterdam en het Comité Sa menwerking Oosterschelde te Goes in een brief aan de leden van de ministerraad. De Oosterscheldekwestie komt vandaag in voorlopige zin aan de orde in het kabinet, en. voor de zestien verenigin gen die onder de beide ge noemde instanties ressorteren is dat reden geweest om er nog eens een laatste stootje aan te geven. In de „nieuws brief", die opgesteld is door ir. H. Meyer te Oosterbeek en drs. D. A. van der Hoeven te Amsterdam, worden de water- staatsdiensten ervan beschul digd de essentie aan het plan- Kiaasesz te willen ontfutse len. „In plaats van een synthese tussen veiligheid en milieu dreigen heit milieu en de vis serij met haar mossel- en oes tercultures de absolute verlie zers te warden. De „troostprij zen" welke daarbij voor het milieu in het vooruitzicht wor den gesteld: Philipsdam in plaats van Keetendam en een kunstmatige verwaterplaats voor mossels in de westelijke helft van de Oosterschelde zijn niet anders dan zoethou dertjes", aldus de beide brief schrijvers, die voorts stellen dat er maar twee mogelijkhe den overblijven: een geheel open Oosterschelde mét dijk verhoging en aanvullende dammen, óf een verbeterde versie van het plan-Klaasesz met doorla-atcaissons in de Scheldemond. Waarbij de VMD opmerkt, dat deze laat ste oplossin® wel 1,1 tot 2,4 miljard niéer kost dan het handhaven met extra-be veiliging van de bestaande situatie. GOES - KRABBENDIJKE, 10 juli Export- en Xndus- t-rieveiling: zwarte bessen II 309. Rode bessen (5 kg per kr.) II 115. Dubb. pr.bonen IIX 364. Gewone veiling per kig: Redgauntlet IIX 395, II 280- 362. Senga senigana II 251. Druiven 1 580-590. Close KL.II 60-65: 43, 55-60: 26. Rode bes sen (2 kg per krat) I 160, IIX 128-142, II 145. Groene kruilsbessein I 84-100, II 43-69. Rodie kruisbessen I 270-310. Ontario I 270-310. Markiezen I en II 360-370, II 310. Variikze zwarte I en II 290-320, II 260- 280 Per doo9: Redgauntlet J 105, IIX 91-103, II 87-98. Loganbessen II 63. Rode bes sen I 52, IIX 31-37, II 30. Rode bessen I 52, IIX 31-37, II 30. Groene kruisbessen I 31- 40, IIX 29, II 10-12. Rode kruisbessen IIX 40, II 11-19. Groenten: Per stuk: Kropsla I 11-23, H 3,60-6. Bloemkool 4 per kr. 124, 6 per kr. 69-89. 8 per kar. 22-55, 10 per kr. 22-28. Per bos: Kroten 13-44. Uien 23-38. Radijs 13. Prei 92. Bo- nekrna-d 10-22. Selderij 16-20 Per kg: Aardappelen bonken 32-36, grote 16-26, driel 16-23, kriel 17-23. Rabarber 38. Gr. sav. kool 56-59. Rodle kool 63- 74. Tuinbonen 70-72. Andijvie 32-36. Uien 32. Waspeen 14. Tomaten A 90-94, B 93, C 59. Dubb. pr. bonen 320-330. TERNEUZEN, 10 juli Per stuk sla 2 15. Bloemkool A 107, A2 91-104. B2 41-69, af wijkend 22-64. Groiene. kom kommers 22-35. Per bos peen 74. Kroten 35. Prei 74-83. Per kilogram .aardappelen eerste- langen, bonken 42, grote 22-30, kriel 39. Bintjes grote 38, done, grote 25-30, kriel 24-39. Kasprincessebonen 2 359-364. Rabarber 58. Tuinbonen 28-32. Kruisbessen 2 83-96. Rode be ssen 2 64-88. Tomaten A 94- 98. B 95-103, C 76-81. Kassnij- bonen 2 253-272. Kromkassnij- bonen 2 147. Uien 2 44. Per ctaos witte bessen 2 49. Roide bessen 46-55, 2 41-51. Fruit per Jtitogram: Appelen Golden Delicious 1-75 62-66, 70 60-80, 65 49-60, 60 47-49, 2-80 52-59, 75 56-61, 70 54-70, 65 46-59, 60 38-51. JOViam een onzer verslaggevers) HULST Bij de rel, die afgelopen zondagavond plaats vond rond de bars in de buurt van de Hulsterse Paarden markt. naar aanleiding waar van de 20-jarige N. P. uiit Hulst en die 22-jarige A. S. uit Hulst dtaor de politie werden aangehouden, was niet z»a!s eerder gemeld, K. van D. be trokken. Wel is door de politie als getuige gehoord, J. van D. uit Hulst, die aanvankelijk aan het gevecht had deelgeno men. De beide verdachten die tot vandaag in verzekerde bewa ring waren gesteld, zullen vanmiddag aan de officier van justitie in Middelburg worden voorgeleid, HVV '24 In verband met de vakantie wordt de komende weken door de ledten van de voetbalvereniging HVV '24 igeen oud papier opgehaald, Half augustus start de oud papieractie van HW '24 weer opnieuw. Diegene die hun pa pier toch kwijt willen, kunnen tot en met 13 juli het lid van de jeugdcommissie de heer Schrage bellen. Zijn telefoon nummer is 4206. De heer Schrage zorgt er dan voor dat het papier wordt opgehaald. De oud! papier actie van HW24 is tot nu toe een enorm succes. De voetbalvere niging is dan ook erg tevreden over die medewerking van de inwoners van Hulst. Van de opbrengst werd een nieuwe volkswagenbus aangeschaft voor het vervoer van de junio r-en. HW '24 komt volgend jaar met 17 elftallen in de jeugdcompetitie. Het jeugdco- jnité is niet voor contributie verhogingen voor de jeugd1, fljndat grote gezinnen dan het meest benadeeld worden. (Vaon een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Het bestemmingsplan Klooster- zande-Noord begint vaste vorm te krjjgen. Nog dit jaar hoopt men te kunnen beginnen met het bouwrijp maken van de eerste fase. Op het ogenblik zijn reeds enkele bun galow-percelen bouwrjjp gemaakt. Het bestemmingsplan omvat grand rand Groenendijk' in Kloosterzande. Er kunnen 141 eengezinswoningen, 24 bunga lows, 18 bejaardenwoningen en 24 ajutoboxen op worden gebouwd. Bovendien heelt men op het plan een speel- (Van een onzer verslaggevers) HULST De heer J. Leppens, Stedjn Streu- velsstraat 35 in Hulst, heeft in de nacht van maandag op dinsdag de schrik van zijn leven ge had, toen om ongeveer kwart voor drie een straatklinker door de grote voorruit van zijn woning x werd gesme ten. Het gezin Leppens, af komstig uit Westidorpe woonde slechts twee en een halve week in het huis, dat voordien werd bewoond door de heer J.M.A. Vergouwen, le raar Frans in Hulst. Na dat de heer Vergouwen uit de Steijm Streuyels- straat vertrok, stond het huis zes weken leeg. De heer Leppens, die niet Degreep waarom iemand to nodig bij hem een baksteen door de ru-it moest gooien, informeer de bij de politie, en ver nam dat de heer Ver gouwen al tweemaal het zelfde is overkomen. Het is welhaast zeker dat de dader niet heeft geweten dat er enkele weken ge leden nieuwe bewoners ln het pand zijn komen wonen. De baksteen die enkele dagen geleden werd gegooid, richtte voor honderden guldens schade aan ruit, meubi lair en gordijnen aan. De politie onderzoekt de (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS-KRUININ- GEN De Prinses Beatrix, een der grotere veerboten van de provinciale stoombootdienst op de lijn Breskens-Vlissingen heeft gisteren door aanvaring met een zich onder water be vindend voorwerp, schade aan de schroef opgelopen. Het schip werd uit de vaart genomen, en is ingedokt. On bekend is, hoe lang de repara tie in beslag zal nemen- Er werden enkele vervoersproble men geschapen. Mede door een overstelpend vervoersaan bod ontstonden aan de Zeeuwsoh-Vlaamse kant lange wachttijden en zeer lange fi les. Vandaag zou de dienst worden onderhouden met twee grote en twee kleine veerponten, die af en aan zullen varen. De Prins Alexander, een der dub beldekkers op de lijn Kruinin- gen-Kerkpolder had gisteren eveneens met moeilijkheden te kampen, en werd uit de vaart genomen. Voor het vervoer had dit, zo werd meegedeeld, weinig gevolgen. Naar verwachting kan de Prins Alexander vandaag weer worden ingezet. Hierdoor komt de Prins Bernhard, die gisteren op Kruininigen-Kerk- polder voer, beschikbaar voor de lijndienst Breskens-Vliss'n- gen. veldje en een sebaatswijwer in getekend. Aldus blijkt uit het juist verschenen gemeentelijk voorlichtingsblad van Honte- nisse, „Rontd de vogel". Diver se bouwmaatschappijen heb ben reeds belangstelling ge toond voor het bestemmings plan. Het plan beoogt globaal het behouden van verschillen de bestaande situaties en daar naast een belangrijke bebou wing van het woongebied. De nieuwe bebouwing, die is ge projecteerd aan de noordzijde van de huidige bebouwing re staat uit eenheden, die door middel van groenstroken van elkaar worden geseheiden. Het verkeer kan de wijk straks vanaf de Groenendijk en De Hulsterweg inrijden. In de, wijik zelf zal het uiterst rustig kunnen blijven, doordat de meeste straten doodlopend worden gemaakt. Bij het ont werpen vain het plan is aan dacht besteed aan ruimte voor spelende kinderen. Daarom ook heeft men een speelveld gepland. De bungalows en de bejaardenwoningen zullen aan de rand van het plan worden gebouwd. Tevens kunnen er bungalows aan de Hulsterweg worden neergezet. In het plan is bepaald dat de agrarische gronden ten zui den van die nog geen bebou wing krijtgen. Oostelijk van de Hulsterweg komt een terrein voor volkstuinen. Hontenisse heeft echt'er nog meer aan plannen in petto. Voor Vogel waarde is een bestemmings plan ontworpen, dat op het ogenblik op de gemeentesecre tarie ter inzage ligt. Het om vat ongeveer 160 woningen en veertig autoboxen. Men ,acht deze niet onaanzienlijke uit voer jaar. fall 0 Burgemeester De Kam voor de start met een zweefvliegtuig. Bat bebouwings- larmee men de bebouwingconcentraties in het buitengebied wil regelen. Het omvat bebouwing in Zee dorp, Noordstraat, Kampen, Oude Stoof, Vogelfort, Scha- pershoek, Ruiscbende Gat, Sluis Kruisdorp, Baalhoek, Kruispolderhaven, Kuitaart, Roversberg, Hoefkensdijk en Molenhoek.' Dit bestemings- plan is inmiddels door gede puteerde Staten goedgekeurd' en reeda van krachr gewor den." (Van een onzer verslaggevers) GOES De functionele commissie voor het voortgezet onderwijs te Goes heeft giste ren tijdens een vergadering besloten door te gaan met de voorbereidingen voor de op- richtitog van een cursus Ne derlandse bedrijfscorrespon- dentie in Goes. Voor deze cursus hebben zich 17 belangstellenden aan gemeld, zlij het onder voorbe houd. Of de aursus gezien dit aantal wel of niet door kon gaan, was de principiële vraagstelling tijdens de verga dering. Volgens voorzitter J.H. Roose van de commissie had men wel te doeii met een ab soluut minimum om met een cursus te beginnen. De com missieleden waren echter van oordeel dat men het er toch op moest wagen. Behandeld wend verder de begroting 1975 en de vaststel-. Eng van het lesgeld voor de cursus praktijkdiploma boek houden voor het schooljaar 1974-1975. Besloten werd dit lesgeld voor alle cursisten te bepalen op f 275,- per jaar voor hen, dlie vooraf het gehe le lesgeld ineens voldoen, en f 25,- per msianid gedurende 12 maanden voor hen, die in ter mijnen willen betalen. Met de ze bedragen ging de commis sie uit boven het voorstel dat op tafel lag. Daarin werd ge pleit voor een bedrag van f 22,- per maand of f 264,- per jaar. De commissie vond ech ter, dat rekening gehouden moest wonden met de kosten stijgingen en dat het vorige lesgeld toch al aan de lage kant zat. De Goese commissie heeft ook overleg gevoerd over sa menwerking mét de stichting voor voortgezet economisch onderwijs te Middelburg. De bereidheid tot samenwerking is uitgesproken, maar in prak tijk geeft de verschillende pu bliekrechtelijke vorm proble men. Afgesproken is echter dat Goes geen initiatieven zal ontwikkelen voor voortgezet economisch onderwijs in Mid delburg. (ADVERTENTIE) EN NOG 15 HOLLANDSE HITS O.A. HEIMWEE NAAR MAROKKO C-KLASSE ZO N MOOIE DAG ALS VANDAAG ESPANAMANANA KWEK KWEK KON 'T HIER MAAR ALTIJD ZOMER ZIJN WIJ WILLEN W.W. UNIEK 7544 TELGRAM P.O.BOX 70 WEERT 0 Na de vlucht 7orijgt burgemeester De Kam een certificaat; de duizendste vlucht zit erop. (Van onze correspondent) AXEL De groep Ameri kaanse jongeren, die vier da gen te gast is geweest van de oost-Zeeuwsch-Vlaamse afde ling van de Plattelands Jonge ren Zuid, vertrekt vanmorgen om 9.00 uur weer uit Axel. De jongens en meisjes (in de leeftijd van 16 tot 20 jaar) zijn na een rondreis door West- Europa in Axel flink onthaald. PJZ-bestuurder Bram van -der Hoeve vertelde, dat men zich goed heeft geamuseerd, niet alleen zondagmiddag tijdens het zweefvliegen, maar ook maandag tijdens de vistrip op de Noordzee. „Er zijn in totaal maar 2 makrelen gevangen", vertelt Bram van der Hoeve, „m-aar de stemming zat er goed in. Het was een leuke groep die goed mee kon doen". Ook A-drie Dieleman van de PJZ toonde zich zeer ingeno men met het dagje uit van dinsdag naar Sluis. „Wij heb ben eerst wat gewinkeld en zijn later naar het strand ge gaan. V-elen waren trouwens zo doodmoe, dat zij aan het strand in slaap zijn gevallen". (Van een onzer verslaggevers) GOES De drie Zeeuwse landbouworganisaties, C.B.T.B., N.C.B. en Z.L.M. hebben zich de laatste weken uitvoerig bera den over de bijzonder moeilijke positie waarin de zuidwestelijke landbouw op dit moment verkeert. Dit beraad heeft geleid tot het besluit te zamen een aantal stappen te ondernemen, zo is gisteravond via een perscommuniqué bekendgemaakt. AXEL Burgemeester de Kam heeft gisteren het noegen gesmaakt om on: straft het hoofd in de wolki te steken. Dat gebeurde in e tweepersoons zweefvlieg) van de Eerste Zeeuws-Vla: se Aeroclub, bestuurd doorii structeur ,„Snoeri" van Heijden uit Eindhoven. De heer De Kam wias het zweefvliegveld op SmiJ schorre gekomen om de d| zendste start van de vent ginig te maken. >,Ik heb i ernorm van genoten, het wi m-agnifiek", alclus de reacfl van de burgemeester toen tf weer met beide benen op ij grond stond. Het was van bi neden af gezien ook wel I moeite waard. Instructeur i burgervader vlogen het vel rond en maakten een schittj remde looping. Na een safe landing, „Snoeri" nog een demonstt fuchtacrobatiek. Hij moet zo langzamerhand'wel kunne] want een dezer dagen zal 1 zijn vijfduizendste start ken. De aeroclub, die week een vliegkamp hoi maakt van alles mee. Een vj de leden. Luc Ringoot uit He| kant vloog eergisteren met e kist maar zijn woonplaats i streek neer vlak bij zijn «1 derlijke woning in een aarij appel veld, waar juist toeval liigerwijs het college van bol gemeester en wethouders nf Hontenisse bezig was iets L bezichtigen. Het college, tl vlieger en zweefvliegtuig tóf ven ongedeerd. Op korte termijn wordt een werkgroep ingesteld met als taak de huidige positie van de zuidwestelijke landbouw te in ventariseren. Bovendien moet deze werkgroep voorstellen gaan uitwerken over de wijze waarop het standpunt van h.et georganiseerde landbouwbe drijf sleven duidelijker naar buiten kan worden gebracht. Hierbij wordt met name ge dacht aan het aanvullen met actieprogramma's van het overleg tussen landbouw en overheid. In het perscommuniqué wor den een aantal oorzaken van de huidige precaire situatie genoemd. Onder meer de ster ke kostenstijgingen met daar aan gepaard onvoldoende prijsstijgingen voor die gega randeerde prodiufcten en een sterke prijsval van een aantal vrije pro-dukten zoals aardap pelen, vlees en fruit. Voor het zuid-westen komt hier nog eens bij, dat vele akkerbouw- bedrijven met sterke op- brengstverlagimgen of zelfs met geen opbrengst te maken hebben dit jaar door de uit zonderlijke droogteperiode dit voorjaar. De drie Zeeuwse landbouw organisaties hebben daarom directeur-generaal van de landbouw, jr. A. de Zeeuw, uitgenodigd persoonlijk pools hoogte te komen riemen van de zeer moeilijke situatie. De heer De Zeeuw heeft dat gis- tëren ook gedaan. Tijdens ge- sprekken met de heer De Zeeuw kwam naar voren, dat behoefte bestaat aan meer structuurverbeterende cultuur- maatregelen en de wenselijk heid van een soepel subsidie beleid op dit gebied. Op de heer De Zeeuw werd een dringend beroep gedaan al het mogelijke te doen om via prijs- en marktbeleid betere inkomensmogelijkheden te scheppen en om via het belas ting- en sociale beleid meer mogelijkheden te scheppen om de continuïteit van de landbouwbedrijven te waar borgen. Voor de bedrijven die door de droogte in moeilijk heden zijn gekomen, werd aangedrongen op aanvullende maatregelen zoals een soepel bel-eid in de belastingsfeer en toepassing van de rijksgroeps regeling zelfstandigen. Het consulentsehap voor de akkerbouw en de rundveehou derij te Goes heeft de schade als gevolg van de droogte "in het voorjaar geïnventariseerd. Daarover morgen meer infor matie. Het consulentschap stelt echter, dat die schade in Zee land het grootst is. In deze orovincie zou het gaan om een opbrengstderving van enige tientallen miljoenen guldens. (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK De zomer- activiteiten op camping „De Vogel" in Hengstdijk gaan vol op door, mooi weer of regen, daar trekt men zich niets van aan. Tot ver in de tweede helft van augustus zijn er evenemen ten gepland. Het volledige programma ziet er als volgt uit: Aanstaan de zaterdag 13 juli is er 's middags volleyballen en wordt er 's avonds gedanst in de kantine. Op zondag 14 juli houdt men een bingo avond. Op maandagmiddag 15 juli is er gelegenheid voor sport en spel. Dinsdag 16 juli is gereser veerd voor een viswedstrijd, waaraan jonig en oud kunnen deelnemen. Aanvang 18.00 uur. Op woensdag 17 juli is er gedurende de hele dag een speurtocht voor iedereen, met opdrachten onderweg. Op donderdag 18 juli wordt er een v-ol-ksdansmiddag voor de kinderen gereserveerd. Op vrijdag 19 juli is er een kaarta-vond. Op zaterdag 20 juli wordt er 's middags gevolleybald en 's avonds in de kantine ge danst- Op zondag 21 juli is het weer bingo geblazen. Op maandag 22 juli start een ta-feltenniscompetitie. Op dinsdag 23 juli speelt men de halve finales en de finales van de tafeltenniscom- petitie. 's avonds is er een barbecue-feest. Op woensdag 24 juli is er 's middags, volleybal en 's avonds bingo. Op donderdag 25 juli zijn er biljartwedstrijden en tafelvoet balwedstrijden. Op vrijdag 26 juli gaat men met bovengenoemde wedstrij den door en wordt er 's avonds gekaart. Op zaterdagavond 27 juli wordt er gedanst. Op zon-dag 28 juli houdt de camping bingo-avond. Op maandag 29 juli is er weer een viswedstrijd voor ie dereen, aanvang 18.00 uur. Op woensdag 31 juli wordt er gebingo'd. Op vrijdag 2 augustus is er een kaartavond. Op zaterdag 3 augustus is .er een dansavond. Verder zijn er in de week van 4 tot 10 augustus enkele bingo-avonden en een kaarta vond. Op woensdag 14, donderdag 15 en vrijdag 16 juli wordt er een groots opgezette fietsdrie daagse door de gemeente Hon tenisse gehouden. Er wordt uitsluitend 's avonds gefietst, elke dag ongeveer vijfentwin tig kilometer- Onderweg moe ten steeds o-pdrachten worden uitgevoerd. De fietsdriedaagse staat open voor jong en oud. Op zaterdag 17 augustus zijn er 's middags judo-wedstnj- den, gevolgd door de prijsuit reiking van de fietsdriedaagse en een feestavond, die moet klinken als een klok. Alle hierboven beschreven activi teiten staan open voor kam peerders en buitenstaanders. (Van een onzer verslagge vers) MIDDELBURG De Politie- C Partij Radical-en (P.P.R.) Zeeland beschouwt het abor-; tusprobleem als een persoon- Tiike gewetenszaak. Daarom, kan de P-P-B- ziöh als politie ke partij mat voor of tegen abortus uitspreken. Maar om wille van de vrijheid en de democratie zal de P.P.R. YY®1 meewerken aan het wettelijk toestaan van abortus. Dit heeft de Zeeuwse PPR in een wat verlate reactie geantwoord aan het Gereformeerd Politiek Verbond in Zeeland. Enige i maanden geleden nodigde het GPV alle politieke partijen in Zealand uit bijval te betui gen met haar afwijzing van (Van een onzer verslaggeversll GOES In verband met feestelijkheden rond de oi ning van de nieuwe aanlooi haven te Goes zijn vrijdag en zaterdag 13 juli divei straten voor het verkeer afgi sloten- Het belangrijkste is echt hierbij wel, dat vanaf 18.01 uur vrijdag tot 21.30 uur b terdag, het stadscentrum va) Goes niet bereikbaar is via i Grote Kade. Ook de nieuw# houten ophaalbrug en de J v.d. Goeskade zijn deze peril de gesloten. Op vrijdag 12 jul is verder vanaf 9.00 uur J Kleine Kade afgesloten. Vaffl 13.00 uur is afgesloten A Kleine Kade, de Bierkade, e de Turfkade. Op zaterdag juli zijn voor het verkeer sloten: de Kleine Kade, Grote Kade, de Bierkade, i Turfkade. de Koningsstraat, i Opril, de Grote Markt, en Magdalenastraat. De Edmonton AU Girl Dn® and Bugle Band, die de ope ning muzikaal zal omlijste zal twee keer de volgend route door- de Goese binnen stad lopen: Grote Markt, Kor te Kerkstraat, Singelstraa Klokstraat, Ganzenpoortstraat Lange Vorststraat, Vismarkt Lombardstraat en Grot' Markt. De openingsceremonie de nieuwe aanloophaven als vo-l-gt gebeuren: loeo-burge meester drs J. Dijkgraaf het schip Anita-Jacoba doot de houten ophaalbrug loodsen en een lint doorvaren. Daarm zal aangelegd worden bij het feestpark- Bushalte Zondag 14 ju® zal de bushalte Poelstraat ver plaatst worden naar einde Ca- nadalaan in verband met wielereours van 14.00 tot 1 VL1SSINGEN De haven van Vlissingen heeft dinsdag door een vijf uur durende sta king stilgelegen. De staking was het gevolg van het feit dat drie kraanma chinisten op staande voet ont slag kregen nadat zij gewei gerd hadden over te werken. Direct daarop brak een spon tane staking uit in zowel bin nen- als buitenhaven. De vervoersbond van het NVV heeft na onderhandeling met de directie van het ge- - meentelijik havenbedrijf hetj ontslag van de drie kraanma- chinisten ongedaan kunnen j maken. Later zal door een ar-j bitragecommissie worden be- slist wie er ongelijk heeft ge-; had in deze zaak. Districts-bestuurder Sahiies van het NVV heeft de onder handelingen met de directie geleid. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag: onbestendig en weinig verandering in tempe ratuur. Vooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land: Voor vrijlag: aantal uren zon: 0 tot 8; min. temp: om- steeks 13 graden; max. temp: omstreeks 20 graden kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent; kans op een geheel droog etmaal 30 procent. Vor zaterdag: aantal uren zon: 2-10; min. temp: om streeks 13 graden; max. temp omstreeks 19 graden; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. DEN HAAG De waterhoog ten v.an woensdagmorgen, meegedeeld door rijkswater staat: Konstanz 428 min 1. Rheinfelden 289 min 4 Straatsburg 2-85 min 20, Flit- tersdorf 455 min 14, Max.au 518 min 12, Plochingen 135 plus 8, Mannheim 346 min 3.1 Stembach 130 plus 15, Mainz 331 min 4, Bingen 197 min 3, Kaub 243 min 6. Trier 226 min 1. Koblenz 246 onveran derd. Keulen 217 min 7. Ruhr- ort 382 min 7, Lobith 1010 min 9. Pannerdense Kop 978 min 6, Nijmegen 808 mir. 3 IJsselkop 879 min 5. Eefde IJssel 410 min 8, Deventer 285 min 6. Monsin 5436 m-in 6, Borgharen 2832 plus 17, Bel- feld 1091 plus 1. Grave bene den de sluis 503 plus 1 HOOGWATER -- Morgen, vrijdag 12 juli Bergen op Zoom 8 24 en 20.42 Hansweert 7.48 en 19.53 Terneuzen 7.18 en 19.24 Vlissingen 6.45 en 18 56 Wemeldinge 8.14 en 20.32

de Stem | 1974 | | pagina 2