EL aoe „Zonderdag" slaat nog niet erg aan GISCARD EN SCHMIDT WILLEN INFLATIE IN EUROPA TE LIJF Earl Warren overleden Nixon veel meer betrokken bij „doofpot-affaire Europese Commissie wil betere contacten met China Douane op Schiphol vindt vijf kilo heroïne Heïjn d keus. Zwerf per trein door Nederland, 8 dagen voor f48,'. binnenland buitenland dere te watertanden. 5 korting op 1 Albinetö kilo euw! ero sinas DIRECTEUR „MILIEUDEFENSIE" NOEMT AKTIE (160.000 HANDTEKENINGEN) TOCH GESLAAGD ijpMWMfijlliM Ervaring Bereidheid Toezeggingen Leraren Ondenkbaar „Discreet" Twee doden en vier gewonden bij ongeval Buitenlandse gevangenen in Mexico in hongerstaking Taxichauffeur beroofd UIT AFSCHRIFTEN WATERGATE-B AND JES VAN COMMISSIE VAN JUSTITIE BLIJKT: Defensienota Vier jaar geeist voor aandeel in roofoverval Dondeiu-g 11 juli 1974 ïeden voor j. De werkzaam- 5en kunnen opdoen Wijnetten B.V., afde- fel. 01608-5915, toe- Hijs? smiddel voor alle smachines kerarm jm M liter groenten/fruit gelden t/m ag13Juli.Overigeaanbiedingen |>ensdag 17 juli. 740711 (Van een onzer verslaggevers) De zonderdagactie (voor een autovrije zondag in de maand) die enkele maan den geleden over Nederland heeft gewoed, bracht ruim 160.000 handtekeningen op. Uit het onderzoek, dat aan de actie was voorafgegaan bleek echter dat ruim 60% van de Nederlanders de autovrije (vroeger: autoloze) zondagen als prettig had er varen en eventueel wel weer wilde zien ingevoerd. Milieudefensie vindt de ac tie desondanks geslaagd. Di recteur Peter Konijn vertel de waarom de vereniging te vreden is over de actie, die binnenkort zal worden afge sloten. „We vinden dat de zonderdag actie een enorm succes is geworden en wel om twee re denen. Op die eerste plaats is het gelukt het begrip zonder- dag te introduceren.'Je zult op het ogenblik niet veel mensen, meer kunnen vinden die nog nooit van de Zonderdag heb ben gehoord. Bovendien zijn we erin geslaagd de discussies over het welzijn uit de elitai re sfeer te halen. Tot nu toe was welzijn een dankbaar on derwerp van gesprek voor een groep intellectuelen. Aan de hand van een concreet voor beeld is het nu onder de aan dacht van een groot publiek gebracht. S -.1 -■■■: Zo zou Zonderdag zijn, ais tijdens de oliecrisis. Concreet voorbeeld? „De zonderdagactie ging niet over hèt welzijn of dé bevol kingsproblematiek, maar over een stuk eigen ervaring uit de tijd van de oliecrisis. Blijkens een NOS-onderzoek hebben veel mensen de autoloze zon dagen van toen als prettig er varen. Rust, veiligheid, bezig zijn in eigen gezin en het excuus om niet te hoeven rij den. zijn allemaal zaken die iedereen kan aanvoelen. Dit in tegenstelling tot hijvoorbeeld de overbevolking". Wat is de zin van de discussie die door de actie op gang is gebracht? „We beschouwen de 160.000 h andtekeningen van mensen die een zonderdag willen als een testcase. De regering heeft gesteld dat ze hij haar beleid het welzijn centraal wil stel len. Er is nu een concreet probleem en de vraag is nu: wat gaan regering en parle ment ermee doen. De discussie die door de actie op gang is gebracht zal het welzijnsbeleid van dit kabinet op de proef stellen". De zonderdagactie mag dan v gd zijn in het op gang ?n van een discussie, het feit blijft dat slechts een klein deel van de Neder landers zijn handtekening heeft gezet. •,Ik weet niet of het er veel zijn of weinig. Voor de actie goed en wel was gestart had den we al spontaan 20.000 handtekeningen binnen. Dat vinid ik veel. Van de andere kamt zijn er inderdaad maar 6000 kranten met handteke ningen teruggestuurd van de 100.000 die we verzonden heb ben. Dat lis erg weinig". Zes procent respons is in ieder geval niet veel. Wat kan de oorzaak zijn van dieze geringe reactie? „Misschien hebben we te wei nig begeleiding gegeven. Mis schien zijn er teveel handteke ningen per krant gevraagd. En kennelijk hebben we de be reidheid van onze 12.000 leden orn actief mee te wierken over schat. Een honderdtal was overigens zo ontstemd over de ze actie, dat ze hun lidmaat schap opzegden, maar daar stonden 500 nieuwe leden te genover". Is dat geen erg kostbare ver gissing geweest? „De actie heeft 35.000 gulden gekost. Dat is veel geld, maar ik vind het goed besteed. We hebben een begrip geïntrodu ceerd, 'n testcase naar voren geschoven en we hebben dui delijk kunnen maken wat wij onder „milieu" verstaan: een leefbaar bestaan voor ieder een. Misschien zouden we een volgende keer het budget iets anders besteden. Overigens, een landelijke advertentie kost 100.000 gulden en in vergelij king daarmee hebben we dus no„" goedkoop gewerkt". Neemt nd'et weg dat 35.000 guldeneenheelbedraigisvoor Neemt niet weg dat 35.000 gulden een heel bedrag is voor een vereniging met 12.000 le den. ,.Ja, dat is misschien wel waar. We hopen daarom nog steeds dat de regering de dui delijk maatschappelijke bete kenis van deze actie zal on derkennen en een deel van de Kosten zal overnemen. Er zijn al enige toezeggingen in die ridhting. Als de regering een nader onderzoek gaat instellen over de wenselijkheid van de zonderdag zal het 'materiaal dat we verzameld hebben, wor den gebruikt en voor een deel ook worden vergoed". Gaat de regering dat onder zoek verrichten? „We hebben gevraagd om zo'n onderzoek als die zonderdag niet onmiddellijk kan worden ingevoerd. Want diat blijft het uitgangspunt: zonderdag moet er komen.' We hebben ge vraagd om een kosten-baten analyse volgens de methode Hueting, Daarbij zal de schade die een deel van de horeca en de autoindustrie lijdt mioeten worden afgewo gen tegen onder andere de schade die veroorzaakt wordt door de auto-ongelukken, het materiaalgebruik, die milieu vervuiling en de v«erkeersvoor- En wat gaat de vereniging verder doen? Oppassen dat de zaak niet in de ijskast wordt gezet. We praten met kamerleden, gaan proberen zonderdag opnieuw aan de oude te stellen bij de begrotingsbehandelingen en we blijven uiteraard voortdu rend naar wegen zoeken om te voorkomen dat zoniderdag uit de belangstelling raakt. Daar om hebben we de handteke ningen met de bijbehorende adressen ook weer mee terug genomen. Wanneer de regering die wens van 160.000 Neder landers wil negeren, gaan we proberen deze te mobiliseren". Milieudefensie blijft optimis tisch over de medewerking van haar leden en andere sympathysanten. Hoe was de medewerking tijdens de actie? „Die varieerde. De medewer king van de eigen regionale kerngroepen was uitstekend, maar het beroep op de univer siteiten is waarschijnlijk te vergeefs geweest. De mede werking van studentenzijde is althans niet meer terug te vin den. Maar wat erger is: we hebben 40.000 kranten ge stuurd naar leraren biologie en maatschappijleer. Vergeet ze maar, van die kant hebben we helemaal geen respons gekre gen. Dat vind ik niet alleen erg teleurstellend, maar ook beangstigend. Je vraagt je af hoe bij deze mensen de be langstelling voor maatschap pijproblemen zoals de milieu problematiek ligt als ze niet eens reageren op zo'n eenvou dig verzoek als we ze hebben gedaan". Hoe was de reactie van de minister-president? Die wist duidelijk niet wat hij er mee aan moest. Hij zei let terlijk: gaat u maai door en houdt u ons maar wakker. Als hij niets anders kan verzinnen had hij eigenlijk beter z'n mond kunnen houden. Den Uyl heeft in ieder geval niet ons initiatief overgenomen en d is wat we eigenlijk had dien gewild. Ik vind dat een treurige situatie, een zwakte- bod". Heeft hij ook niet iets gezegd over het invoeren van een zonderdag op basis van vrij willigheid? „Ja, dat is in latere gesprek ken naar voren gekomen. Een zonderdag op basis van vrij willigheid is echter absoluut ondenkbaar. Ten eerste is de rust en de veiligheid die men heeft gewaardeerd een absolu te rust en veiligheid geweest. Wanneer de helft van de au to's niet rijidt komt er van de zondagsrust nog niets terecht. Een autovrije zondag moet au- to-vriij zijn en niet hialf-auto- wrij. Bovendien brengt een zonder- dat, op basis van vrijwillig heid het gevaar van de sociale controle met zich mee. Het zou goed kunnen dat de groep die een zonderdag wil van de anderen die dat niet willen niet accepteert dat ze wel rijden. De agressie tegen auto mobilisten merk je nu al, ze ker in een stad als Amsterdam, en die zou zeker op een vrij willige zonderdag erg groot kunnen worden. Een regering mag zo'n soaiale controle nooit sanctioneren, mag de verant woordelijkheid niet afschui ven". Over zondagsrust gesproken. Hoe hebben de kerken op de actie gereageerd? „Er iis veel over de zonderdag gepreekt en ik mag dius aan nemen dat er in ieder geval een aantal kerken zijn die sym pathiek staan tegenover het idee van de zonderdag. Ik vind dat de kerken zich op dit punt veel sterker zouden moe ten opstellen, ze hebben im mers een taak bij het oriënte ren van hun onderdanen op het normatief denken. De ker ken zouden zich- meer moeten inspannen om de mensen weerbaar te maken tegen de krachten die ze vernielen en dus onder andere tegen de ti rannie van het autoverkeer". JAAP WILLEMS (Van onze correspondent) BONN Valery Giscard d'Estaing heeft op demonstra tieve wijze het belang van de Frans-Duitse samenwerking tot uiting gebracht door deze week als eerste Franse president in Bonn voor de pers te ver schijnen. Hij deed dit samen met bondskanselier Helmut Schmidt na de tweedaagse consultaties, die volgens het Frans-Duitse verdrag twee keer per jaar moeten plaats vinden- De Gaulle en Adenauer, de vaders van dit verdrag, ver strekten na hun besprekingen nooit informaties aan de pers. Ook Pompidou kreeg men al tijd pp enige afstand te zien. Met zijn persoonlijke verschij nen wilde Giscard d'Estaing ook het uiterst positieve ver loop van de besprekingen in Bonn en de steeds groter wor dende vriendschap tussen hem en Schmidt onderstrepen. Bei de politici spreken steeds in de werkelijke betekenis van het woord onder vier ogen met elkaar. Tolken hebben zij niet nodig, omdat hun ge meenschappelijke omgangstaal ook deze keer Engels was. Na afloop van de besprekin gen noemde Schmidt deze per soonlijke binding een belang rijk element voor een gunstige ontwikkeling in Europa. Vol gens hem is de Frans-Duitse samenwerking een absolute voorwaarde voor de uiteinde lijke vestiging van een Euro pese politieke unie, die het vaste doel van beide politici is. Volgens Schmidt is hiero ver echter niet alleen uitvoe rig, maar ook „discreet" ge sproken. Hiermee wilde hij tot uitdrukking brengen, dat Frankrijk en de Bondsrepu bliek aan de Europese part ners geen dictaat willen opleg gen. Wel hebben zij gemeen schappelijke voorstellen voor de strijd tegen de inflatie uit gewerkt. Hierover zullen de overige lidstaten van de EEG binnenkort geconsulteerd wor den. Volgens Schmidt speelt het herstel van de economische stabiliteit, dus een einde van de inflatie, een belangrijke rol voor de politieke eenwording van Europa. „Zeer tevreden", drukte de kanselier zich ook uit over de Franse plannen ter bestrijding van de prijsstijgingen in hun land. Deze zullen volgens hem het evenwicht tussen de han dels- en betalingsbalansen van de beide landen herstellen. Zoals bekend lijidt Frankrijk onder ernstige tekorten, ter wijl de Bondsrepubliek over belangrijke overschotten, die echter ook hinderlijk beginnen te worden, besohikt. (Van onze redactie binnenland) APELDOORN Bij een verkeersongeluk op een krui sing in Nieuw-Milligen bij Apeldoorn zijn twee mensen om het leven gekomen en vier gewond geraakt, waarvan twee ernstig. Het ongeluk ge beurde toen de chauffeur van een personenauto geen voor rang gaf aan een vrachtwagen. De twee auto's ramden daarna samen een stilstaande perso nenauto aan de andere kant van de weg.v De slachtoffers zijn me vrouw R. Gongrijp uit Am sterdam (leeftijd onbekend) en de 7-jarige A, Reuter ook uit de hoofdstad. Zij zaten in de auto, die geen voorrang verleende. De echtgenoot van mevrouw Gongrijp, die de au to bestuurde, werd zwaarge wond overgebracht naar een ziekenhuis in Apeldoorn ^ven- als hun 8-jarig dochtertje. De twee inzittenden van de stil staande personenauto werden lichtgewond in het ziekenhuis opgenomen. Een van hen is daaruit reedis ontslagen. In het Dijkzigt-ziekenhuis in Rotterdam is de 19-jarige mo- torfietser R. van H. overleden. Hij had op 1 juli bij een verkeerscontrole in Rotterdam het stopteken van een politie man genegeerd. Met een snel heid van 70 kilometer per uur probeerde hij op zijn motor fiets te ontkomen. Na een wil de achtervolging door drie po litiewagens, botste hij tegen een lesauto, waardoor hij le vensgevaarlijk werd gewond, De motorfiets bleek te zijn gestolen bij de TT-races in Assen. WASHINGTON (ANP) Earl Warren die 16 jaar presi dent is geweest van het Ame rikaanse hooggerechtshof, is op 83-jarige leeftijd aan een hartaanval overleden. Earl Warren kreeg vooral bekend heid door zi&i juridische strijd voor gelijkberechting van de Amerikaanse negers en door het leiden van de commissie die een onderzoek instelde naar de moord op president John Kennedy in 1963. Warreti werd in 1953 door predident Eisenhower benoemd tot op perrechter om de Unksgerichte leden van het hooggerechtshof in toom te houden. „Dat was de stomste vergissing die ik in de acht jaar van mijta predident- schap heb begaan", zei Eisen hower hierover, want Warren verklaarde de rassenscheiding onwettig waarmee hij juist de kritiek van rechtse politici uitlokte. In 1969 is hij afgetre den als opperrechter. MWXICO-STAD (RTR) Meer dan honderd Amerikaan se en Canadese gevangenen in Mexico zijn woensdag een hongerstaking begonnen uit protest tegen hnn langdurige gevangenisstraffen en de lange duur van het voorarrest, zo heeft een woordvoerder van de Canadese ambassade mee gedeeld. De ongeveer 70 mannen en 40 vrouwen zitten in twee ge vangenissen in de Mexicaanse hoofdstad, de meesten op be schuldiging van drugsmokkel. Ze hebben gevangenisstraffen van drie tot vijftien jaar ge kregen of wachten op hun proces- Volgens de Canadese ambas sade is hun protest vooral ge richt tegen de lange duur van het voorarrest. Het kan een jaar duren voor hun zaak voor de rechter komt. STRAATSBURG (ANP) China heeft de Europese Com missie, het „dagelijks bestuur" van de Europese Gemeen schappen, niet uitgenodigd voor een bezoek aan Peking. Maar de commissie is ver heugd over China's toenemen de belangstelling voor de EEG, aldus heeft sir Christopher Soa- mes, in de commissie belast met buitenlandse betrekkin gen, in het Europese parle ment in Straatsburg verklaard. Zonder met zo veel woorden te willen zeggen dat de Euro pese Commissie een eventuele Chinese uitnodiging zou aan vaarden, legde sir Christopher er de nadruk op dat de com missie openstaat voor betere en nauwere contacten met China. Er zijn gieen besprekin gen geweest over formele er kenning van de gemeenschap door de volksrepubliek, „maar formele erkenning lis niet noodzakelijkerwijs een van de eerste dingen waarnaar wij uitzien". DEN HAAG Een 25-jarï- ge taxichauffeur is in de nacht van dinsdag op woensdag in Den Haag door een passagier bedreigd en beroofd van zijn portefeuille met f 250,-. De klant liet de chauffeur onderweg stoppen en bedreig, de hem volgens de chauffeur met een vuurwapen. Hij moest zijn geld afgeven. De rover stapte uit en liep weg, door de taxiahauffeur in zijn wagen achtervolgd. Volgens de chauf feur loste zijn berover een schot op de auto en wist hij daarna te ontkomen. (ADVERTENTIE) Ga dit jaar eens per trein op avontuur. Neem een kriskras-abonnement van NS. Acht achtereenvolgende dagen onbeperkt reizen door heel Nederland. Voor maar f 48,-. Bovendien 50% reduktie op interlokale bussen. Is dat een goedkope manier om Nederland te ontdekken of niet? Een kris kras-abonnement kan iedere dag ingaan. Neem pasfoto of NS-legitimatiebewijs mee. NS-Kriskras-abonnement. 'n Koopje. (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON Volgens afschriften van Watetgate-ge- luidsbandjes die deze week in Washington openbaar gemaakt zijn, heeft president Nixon zijn medewerkers in maart opgedragen feiten achter het Watergate-afluisterschandaal te verdoezelen, toen ze waren gedagvaard voor onderzoekers van het congres te verschij nen. Uit de door de commissie voor justitie van het Huis van Afgevaardigden gepubliceerde versie blijkt dat president Nixon veel meer betrokken is geweest bij gesprekken over het in de doofpot stoppen van het schandaal en het uitdelen van zwijggeld dan tot nu toe was onthuld- Uit de transcripties blijkt dat de president eenvoudig op de hoogte moet zijn geweest van plannen om het schandaal te verdoezelen en dat hij op z'n minst stilzwijgende goed keuring gaf aan het kopen van het zwijgen van Watergate-sa- menzweerder Howard Hunt President Nixon, zo blijkt uit de transcripties, suggereer de zijn medewerkers dat ze zouden weigeren antwoord te geven op vragen van de se naatscommissie voor Waterga te tijdens haar onderzoek van vorig jaar. De president bediende zich dikwijls van krachttermen bij het op het hart van zijn mede werkers binden van standvas tigheid bij hun getuigen ten overstaan van de senaatscom missie voor Watergate, aldus de transcripties. Zo heeft de president op 22 maart 1973 tegen zijn juridis che adviseur John W. Dean gezegd:„Het kan me geen „shit" schelen wat er gebeurt. Laten ze zich beroepen op het vijfde amendement van de grondwet (dat toestaat dat men zwijgt als de kans bestaat dat men door zijn uitlatingen zichzelf compromitteert), laten ze er maar wat van maken of wat ook. Aan de andere kant zou ik willen dat het op de andere manier gebeurt". Uit de afschriften van de commissie voor justitie van het huis j van afgevaardigden blijkt dat enkele van Nixons meest geliefde krachttermen waren: „God damned", „for Christ's sake", „Jesus Christ", son of a bitch", „bastards", en het reeds eerder genoemde „shit". In de transcripties die het Witte Huis aan de commissie had afgestaan, waren de krachttermen uitgewist. Het „God damned" of „God damn" werd door Nixon in enkele gevallen in snelle opeenvol ging uitgesproken, wat de in druk wekt dat Nixon hier bij zonder vertoornd was. Op zeker ogenblik krijt de president de „God damned re publicans" uit omdat ze zo schijnheilig doen over Water gate, terwijl de democraten er luchtigjes overheen gaan met een „oh, Christ, fun and ga mes. Fun and games". Een staaltje van presidentië le verbolgenheid ligt in de volgende volzin: „Good God almighty. I mean, of course, I'm not dumb, and I will ne ver forget when I heard abont this God damned thing (en nog wat onduidelijks). Jesus Christ, what in the hell is this". De transcripties die de oom missie voor justitie heeft ge publiceerd, vormen een boek van twintigduizend woorden en worden vergeleken met de „gekuiste" versie die van de president ontvangen werd. Ze zijn door de commissie bestu deerd in de eerste weken van haar onderzoek naar de wense lijkheid van het op gang bren gen van een procedure ter af zetting van president Nixon. Op een bepaald moment in de discussie met de voormali ge juridische adviseur van de president John Dean zegt Nixon volgens het afschrift van het Witte Huis: „Hunt -... is het zwaktste punt naar mijn mening, hij zou de zaak wel eens kunnen verraden en zijn prijs is vrij hoog, maar we kunnen op zijn minst een beetje tijd kopen....". De commissie geeft de vol gende tekst voor dezelfde pas sage: Nixon: „....zijn prijs is vrij hoog, maar wij moeten, eh, wij moeten een beetje tijd kopen....". Later in het gesprek zegt Nixon volgens het afschrift van 't Witte Huis tegen Dean: „Ben je het er niet mee eens dat dit het allervoor naamste is en dat je dat ver domme maar beter voor elkaar brengt?" De commissie zegt dat de tekst was: „Ben je het niet met me eens dat dit een kwestie is van tijd te kopen. Je kunt dat verdomme maar beter voor elkaar brengen, en zo snel mogelijk". De tekst zoals die door de commissie is gepubliceerd maakt duidelijk dat Nixon zich bewust was van het feit dat een aantal van zijn assis tenten in staat van beschuldi ging zou kunnen worden ge steld wegens het belemmeren van de rechtsvervolging- Vol gens dit afschrift zou Nixon hebben gezegd: „En dat betekent dat wij de zaak weg moeten houden van jou, die ik (onverstaanbaar) de belemmering van de rechtsvervolging kwestie. Wij moeten het weghouden van Ehrliehman. Wij moeten het natuurlijk weghouden van Bob, van Chapin, als dat mo gelijk is, en Strachan. Juist?" Het Witte Huis geeft echter het volgend afschrift: „En dat betekent de zaak weghouden van jou. Herb is er al mee begonnen om het natuurlijk weg te houden van Bob, van Chapin, en als dat mogelijk is van Strachan, juist?" papier oor uw pen Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatte zullen deze vermeld worden. Slechts bij hoge uil zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn den b*j de redactie bekend. Pubilkatie van brie* ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het In alle gevallen eens is met inhoud, c.q. strekking. De defensienota van Vrede- ling, „Tegen het bestaan van Veiligheid" heeft een geheime annex. Met personeelsuitbrei ding! De PvdA mag het niet weten, maar er komen drie compagnieën bij: rood wit blau we vlaggestrijkers, kapotte ge weertjes-makers en witte vlag-hijsers. De advertentie voor de ombudsman voor het leger ls al gezet. Lidmaatschap van de V.VD.M. gewenst. Edht iets voor de reserve-lui tenant bij vergissing, no. 2936: bijgenaamd Basje de Gaay Fortman van de Partij van de Politieke Rakkertjes. En laat dan de beer maar komen!. BREDA DRS. E. CAMPERT SCHIPHOL (ANP) De douane op Schiphol heeft woensdagmorgen de Maleisiër Y. M. S. uit Koeala Loempoer aangehouden, die bijna vijf ki lo heroïne in zijn bagage had verborgen. Hij arriveerde met een lijn- toestel van de KLM uit Koeala Loempoer op Schiphol om la ter met een toestel van Luxair door te vliegen naar Luxem burg. De Maleisiër, die gisteren zijn 31ste verjaardag vierde is volgens zijn papieren „enge- neer". Volgens de douane toonde de Maleisiër zich zeer ver baasd over de in de dubbele bodems van zijn twee koffers verborgen heroïne. Hij be weert van niets te weten en wil volgens mededelingen van de douane niets verklaren zon der aanwezigheid van een ad vocaat. De douane noemde de constructie van de twee kof fers van de Maleisiër „zeer ingenieus vakwerk". De man, die vaker in Nederland is ge weest, beschikt over een con tactadres in Amsterdam. Een deel van de heroïne die hij vervoerde was volgens de douane zuiver, de rest was het zogenaamde brown sugar. (Van onze redaetle binnenland) ARNHEM De procureur- generaal bij het gerechtshof In Arnhem heeft woensdag tegen de 30-jarige Italiaanse vlieg- tuigmonteur Enzo C. uit de Franse stad St.-Louis wegens zijn aandeel in een roofover val vier jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. De rechtbank in Almelo had C. conform de eis van de offi cier van justitie, veroordeeld tot tweeëneenhalf jaar gevan genisstraf. De Italiaan, die volhoudt onschuldig te zijn, ging van dit vanni3 im hoger beroep. Hij wordt ervan beschuldigd een van de daders te zijn van een roofoverval op 1 februari vorig jaar op de bondsspaar bank Providentda in Enschede. Hierbij werd een bedrag van f 118.500,- buit gemaakt. C., die naar Frankrijk was ge vlucht, werd begin dit jaar door de Franse politie uitgele- vetd, nadat hij in Perpignan een gevangenisstraf had uitge zeten wegens een inbraak. Bij confrontatie herkenden getuigen de Italiaan als de man, die zij gezien hadden op de dag van de overval. C. verklaarde op de dag van de overval in het Franse stadje Arlon te zijn geweest, waar hij in een nachtclub een af scheidsfeestje vierde. „Ik ben mijn hele leven nog nooit in Enschede geweest", zo ver klaarde C. woensdag voor het hof. Het hof zal maandag 22 Jiöi uitspraak doen.

de Stem | 1974 | | pagina 13