Presentatie van een mentaliteit BOEIENDE TERNEUZEN Wedvluchtzege van D.Rijk Willem Teil bestaat een eeuw DS Echtpaar in 60 jaar getrouwd EXPOSITIE IN 0® Stem/De Vrile )ENEN EHOLPEN! K ENKAART ■■H Handboogwedstrijd in IJzendijke GROOT SCHUTTERSCONCOURS OP 22 JULI SMB Brand in werkplaats ODEN Terneuzen MER EINDEN >ureau v. d. blad. UMDEL B.V. - Hulst akantie NEN RTING en, en r de ies streek Sluiskil Waterlandkerkje Groede Schoondijke Hengstdijk Westdorpe Westdorpe Breskens Brand op schip Aardenburg 's-Gravenpolder r>2 ing begint 18 juli i wasautomaten, et functioneerde i, hebben w^j een d in onze tech- en. r waarschijnlijk le Boevere uit j weten, dat hij huishoudelijke UITSTEK eparaties In zijn or reparaties op een helpen, doch chines, stofzuigen hop In onze zaak, r bekende merken oorraad zf|n. Ook bben wi| een zeer In voorraad. EN stad I rhutu io><»< (Va® onze correspondent) GOES De heer W. de Bruyne (81) en mevr. L. de Bruyiie-de Back (79) uit Goes herdachten de dag waarop zij 60 jaar geleden in het huwe lijk traden. Qp een drukbezochte recep tie in de Prins van Oranje te Goes, waren veel familieleden en kennissen aanwezig. De heer en mevrouw De Bruyne hebben vier kinderen (twee jongens en twee meisjes), al len gehuwd. Verder hebben zij 14 kleinkinderen en 9 achter kleinkinderen. Hun jongste zoon, die in Canada woont, komt op 1 seipteimfoer in Ne derland om de niaamdag van zijn moeder te vieren. Onder de vele schriftelijke gelukwensen waren o.'m. een gelukstelegram van de konin gin en van de commissaris van de koningin in Zeeland. Loco- burgemeester drs. J. Dijkgraaf vergezeld van zijn echtgenote, bood namens het gemeentebe stuur aan het diamanten paar zijn gelukwensen aan. Dit ging getpaard met bet aanbie den van een fruitmand. Ver der mochten de heer en me vrouw De Bruyne nog veel geschenken en bloemstukken in ontvangst nemen. Na de receptie werd hiet feest in In tieme tering voortgezet Handboogsport Tijdens de sdhietfing te Zelaatie (B) die door de hanldboogmiaatochiappij St. Sebastiaan was georgani seerd, heeft de Sluilkillenaar J. van Biezen, een zeer goede prestatie geleverd. Hij schoot niet alleen de hoge vogel af, maar ook de twee zijvogels en een kleine voigel. Van Biezen is nog miatar onlangs Md ge worden van die Sludskilse tandtooogmiaatsch applj Geslaagd Voor het kandi daatsexamen farmacie slaagde in Utrecht mej. H.G. Dieleman uit Waterlandkerkje. Vis van Paul Höhner. Onder de titel „Presentatie van een Mentaliteit" is in de hal van het raadhuis te Ter- neuztm een door de Neder landse Kunststichting ver zorgde expositie te zien die weinig of niets te maken heeft met een tentoonstelling van beeldende kunst in de geijkte betekenis va|n het woord. Het gaat er zelfs niet om of de zes verschillende exposanten kunstenaar zijn of niet. Toevaibg is één ervan, de Zeeuw Joop Dam wel kunst schilder, maar ook hij treedt hier niet als zodanig, wel als kenner van de getijden der zee, op. Het gaat hier om zes levende, denkende mensen die zidh levend, denikend en waarnemend en dus creatief bezig houiden met debt, om ringende werkelijkheid, die ook de onze is. De nadruk valt bij deze expositie op de creativiteit en die heeft hier maar zelden kunst tot ge volg. Eigenlijk heeft ook het noemen van namen hier geen zin, want er zijn zeker meer mensen dóe zich met dezelf de problemen bezig houden ais de hier aanwezigen. Een leeft er op zijn boerderijtje in Finsterwolde als een boer van voor eeuwen, dicht bij de aarde en onder de hemel en de sterren die hij waar neemt en volgt. Hij tracht oorspronkelijk te leven, werkt in een tijd van ver vuiling van de aarde, van vergiftigd voedsel exempla risch en gietuigt van zijn ge voelens en waarnemingen door middel van eenvoudige kiekjes. Een ander kwam door een jaren geleden in het week blad Vrij Nederland geplaat ste advertentie, waarin socio logen, architecten, ontwer pers enz. werden opgeroe pen mee te denken bij de vormgeving van een nieuwe stad in de IJaselmeerpolders tot een plan voor een drij vende stad. Een drijvende stad omdat hij ervan uit gaat dat tengevolge van ons over matig energiegebruik de poolkappen dreigen te smel ten. Hoe fantastisch het plan is, ban men in een vitrine zelf bestuderen. Een derde exposant heeft met de camera op de stads wallen van Woudricham ge registreerd met welke bomen er daar iets is gebeurd bui ten de natuurlijke groei om; die foto's geven een ontstel lend beeld van ziekte, be schadiging en vernieling. De derde exposant heeft een hondenkennel en verdiept zich in de juiste behandeling van en voedingsmethoden voor deze dieren. De vierde houdt zich bezig met makro- biotiek, onderzoekt de rela ties tussen sterren, planeten en planten en tracht een in zicht te geven in de beteke nis van de sterrenbeelden voor de levensboom in zijn astromanta's. De laatste zijn prachtige tekeningen die echter uitsluitend informatief bedoeld zijn. Omdat hier on gewild kleine kunstwerken ontstonden, zij hier de naam van de maker vermeld: Beter Borrius Broek- Hetzelfde geldt voor Paul Höhner die zich bezig houdt met het stervensproces van vissen. Het resultaat daarvan zijn enkele sublieme teke ningen van vissen met daar onder de ogen waarin het afstervingsproces, het breken van het licht, haarscherp ge registreerd wordt. Neemt men van de zonder enige twijfel belangrijke aktivitei- ten der andere exposanten geboeid kennis, de genoemde tekeningen overtuigen het meest. Door hun informatie en de mentaliteit waaruit zij geboren werden. Zo blijkt maar weer dat niets heviger geest en hart aanspreekt dan kunst, ook waar deze onge wild ontstond. All the rest blijft dokumentatie. Door de ze twee aspekten een boeien de expositie dlie te zien is tot 20 juli aanstaand. WILLEM ENZINCK Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN De Con- coursbond Zuid-Beveland hield met een deelname van 2255 jonge duiven een wed vlucht vanuit Beaumetz. Win naar werd een duif van D. A. Rijk uit Heinkenszand met een snelheid van 1023.80 me ter per minuut. De verdere uitólag wals; 2. K. Bauer, Kruiningen. 3 em 4. E. Vermast ulit Yerseke. 5. A. de Leeuw uiit Hamsweert, 6 J. Hartman uit Goes. 7. J. Foi- fliet uit Lewedorp 8. A. Boo ne, 9. J. Paauwe beiden uit Kruiningen 10. S. Stroosndlj- dier. Kruiningen. 11. P. Pieters uit Lewedorp 12. A. Mots om. uit 's-Hjeerenhoek. 13. H. Beu lens uit Kwtademictemme 14. P. Jansen uit Goes. 16. E. van Hijfte uit Yerseke. Met 1269 oude duiven. 1 A. Vermast uit Yerseke (1057.40 m.p.m.), 2 D. Wagenaar uit Kloetinge, 3. W. Krtjnse uit Waarde 4. Combi natie Steenhardt-Princen uit Goes. 5 en 13. M. Pieterse uit 6. Gebroeders uit Harasw-eert. 7. D. Riij-k uit Heiinkenszamd. 8. P. van Os uit Yerseke. 9. P Kerkhove uit Goes, liO. H Jansse uit 's-Heerenhioek 11. C. Vermast uit Yerseke. 12. J. Balvers uit Goes. 14. J. W'ou- terse uit Kwadlenidlammie 15. J van de Velldie uit 's-Heer Arendskerke Nederlandse Bond van Za terdagvliegers afdeling Zee land, wedvluchten vanuit Sur- villiers. De Voorwaarts te Zaaimstlag- Veer met een deelname van 100 oudje duiven. 1 en 4. Chr. Cornelissen, hoogste snelheid 1171 mipm. 2. en 9. H. de Feijter, 3. W. die Putter, bei den uit Axel. 5 en 7. D -die Jonge 6. C. van Boven, Axel, 8. J. Soomers. 10 P Koop- naam v Eendracht Maakt Macht uit Terneuzen met 1, 5 en 8 ge wonnen door A. de Bruijne (1176.4 mprn). 2. Gebrs. Ze- gers, 3. P. Scheele. 4 A Scheele 6 en 7. D Deurwaar der (Othene) 9 en 10. J. Ba- remam. De Reisduif te Breskens met 54 duiven. 1. L. Basting (1195.02 mpim). 2, 3, 5 en 6 R. Versaevel, 4. J. Versprille 7 J. Deunink, 8 en 10. F. Scheele, 9 C. Klaase. Wedvluchten vanuit Cha- teauroux: De Voorwaarts te Zaamsliag-Veer met 55 oude duiven. hoogste snelheid 1225.4 mpm. 1, 2 en 7 W. de Putter, 3. H. de Feijter, 4. de Putter, 5 Combinatie Vis- ser-Lensen, 6 Combinatie Hairms-Goossen, allien uit Axel. 8. F. Scheele- 9. C. van Boven, Axel, 10. C Bare man Eendracht Miaakt Macht te Terneuzen met ,48 oude dui ven 1. A. Meeuwsen (1193.1 mpm), 2 en 3. Gebrs. Zegers, 4, 5 en 6 D Deurwaarder 7 en 8. A. Scheele. 9 en 10. P. Scheele. De Reisduif te Bredkens met 34 oude duiven, hoogste snel heid 1128.55 mpm. 1. R. Ver saevel. 2 en 4. C. Kiaasse 3 en 6 A Ribbe 5 A de Poorter 7 J. van de Lijke. 8 en 10. F Scheele 9. J. de Smidt en Deze vereniging vtooig ook met 165 jonge duiven een wedvlucht vanuit Duffel, af stand öiroa 75 kilometer, los 6.50 uur met een zuidwestelij ke wind. hoogste snelheid 11-62.83 mpm. 1, 5, 6, 7 en 8 J. de Krijger en zoon. 2. 3, 4 en 9. R Versaevel. 1-0 J Ver sprille PV Met Moed Vooruit te Boschkapelle met 149 jonge duiven, vanuit Compiègne: 1, 2 en 4. G. d-e Nij-s, 3. Th. Dobbelaar uit Zaa-msl-a-g. 5. Combin. Nicolaas-Vam Damme 6 en 7 J. Koster. 8. E. Biilbe- rijst. 9. J Cappendijk 10 J Wouters Met een deelname van 64 oude duiven: 1 T. vam Schaak, 2 en 6. Th. Dobbelaar (Za-amslag). 3. L. Laur-et 4 Combin-aitde Niico,laas-Van Daimme 5. D. Dobbelaar. 7 en 8 Fr. Dobbelaar, Zaamslag. 9. J de Rijk 10 J'os de Kilerck. Concert Op het prinses Marijkeplein hebben de mu ziekverenigingen E.M.M. uit Groede en Uit het Volk voor Het Volte uit Breskens een zo- mer-avond-concert gegeven waarvoor veel belangstelling bestond. Na afloop was er nog een lampionenoptocht welke dankzij het goede weer veel belangstelling trok. .Geslaagd Voor het kandi daatsexamen natuurkunde slaagde in Utrecht de heer J.J. Vertnue uit Schoondijike. Hengelwedstrijd De hen- gelelub De V-o-gel zal op zon dag 14 juli om 16.00 uur in het viswater De Vogel de tweede elubwe-d-strij'd houiden. De wedstrijd dluiurt drie uur. Inschrijving en prijsuitreiking vindt plaats in het café van P. die Waia-1 in Hengstdijk. Damesvoetbal Op het sportterrein aan die Kapdlttel- stra-at vond een treffen plaats tussen twee daimesvoetbaleif- tall-en Een groot -aantal sup porters wias getuige van een sportieve wedstrijd tussen d-e „Boïy P-am,Girls" en de VC „RIA". Nadat 't .laatstgenoem de team bij de rust een voor sprong had van 12, werd het tenslotte n-a een spannende tweede he-lft toch noig 3-2 in het vo-ordeel van Poly Bam Trlmkoers De kermls- -koer3 voor trimmers, „De ron de van bet Hertenikaimp", is een groot succes geworden V-oor -dit sportgebeuren be stond een gr-ote publieke be langstelling De wedstrijd werd gewonnen door Al-ex V-erhaev-e. vo-or A Rom-bout, die eervol tweede werd De vfiinn-a-ar had m-eer dan een ronde voorsprong op zijn me- d-etrimmers Geslaagd Aan de hogere techni-sche sch-oo-l te Breda slaagde vo-or eleotrotechnisch ingenieur de heer F. A. I. Me- cbelick uit Westdorpe (Van onze correspondent) IJZENDIJKE De hand- booigwedstrijid, die door café Hofzicht te IJzeodijke werd ge organiseerd had minder belang stelling dan gewoonlijk, het geen werd geweten aan de wedstrijd om het wereldkam pioenschap voetballen. V-oor de wedstrijd werd een minuut sti'lte in acht genomen ter nagedachtenis van de beer A. Hoste „Dorpszicht te s>t. Margriet, die o-p 11 juni ten gevolge van een bedrijfsonge val overleed- Wijlen de heer Hoste was reeds vijf 3aar lid van Hofzicht en stond bekend als een sportieve schutter. Van Dorpszicht" was hij tweemaal koning en ook in Zeeuwsoh- Vlaanderen veroverde -™1 meerdere trofeeën. De uitslag van de sotuetmg luidde: Hoogvogel: A. Ivens (Hofzicht), eerste zajvogel: A. de Pooter (Hofzicht), tweede zijvogel: Jae. Wijffels (Kiunst en Genot - Biervliet), het grootste aantal v°SelS;..,^= stuks werd door J. Wijffels neergehaald-. Schieting - Bij gelegenheid van de kermis organiseerde de Haodfoo-ogmiij. St. Seba-sti-aian te West-d-orpe een geslaagde scihieting op de staande wip pen. Veel belangstelling be stond hiervoor, want niet man der dan 86 sdhutters namen deel aan de wedstrijd, hierbij was een go-ede verteg-enwoor- dligiïig vain omize zui1 derburen De uitslag is: Wip één: hoge vo-gel: W. de Munck uit Zuid- diörpe' en A. Bay&ns uit Zuiiid- dor-pe. Zij-vogel: G. de Caluwe uit Zuidldorpe, M. H-aemers uit M. Wisse uit Ter- A. de la Ruielle uit Kallen'- Pol. van WaTes" uit Westdorpe, A. de Letter uit W-adhtebetee, Stoetie de jeuigdsohutter, Theo Baert uit Terneuzen en W. P-oucke uit Overslag. Wip twee: zijvo gel: O. Stevens uit Overslag, A. Asselm-an uit Graiauw- J. Bruggeman uit Westdorpe, Ph. van Akker uit Westdiocpe. K-al-len: Em. de Niljs uit Koe wacht, P. T-alboom uit Zui'd- d-orpe en Ph. van Akker uit Westdorpe. Schieting Ter gelegenheid van de kermis werd bij Hans en Gerdia van der See in café Sport een handboogscbieting gehouden op de liggende wip. Aan deze wedstrijd werd ters, waaronder veel Belgen De hoogvogel werd geschoten door K Oooleris uit het Belgi sche Wettenen, d-e eerste zijvo gel ginig bij loting n-a-ar L Vermu-a uit Zuiddorpe, de tweede zijvogel werd even eens verloot Winnaar werd Hans van der See uit Westdor pe Het grootste aantal vogels werd afgeschoten door M Ra-mmel-oo uit S-as van Gent met 6 stuks De wedstrijd werd geleid door de beer M van Lent uit Westdorpe Van trap gevallen Zondag avond is de heer H. uit Bres kens van een trap gevallen. Hij kwam zo ongelukkig te recht dat hij een ernstige hoofdwond opiiep. Dokter van de Berg uit Groede verleende eerste hulp en liet hem per arrh-'i- tico riaar het z:-henhuis te Oostburg overbrengen. (Van onze correspondent). OVEZANDE „Degene die beweert dat de handboog schietsport verwatert, slaat de plank volkomen mis. Integen deel, deze sport groeit. En vooral op het platteland. On der onze leden zijn een groot aantal jeugdige schutters. We hebben nog een flinke toena me van leden te verwachten. Als de jongelui namelijk van wege hun leeftijd (ongeveer 30 jaar) niet meer voetballen, geven zij zich maar al te vaak op als lid van een schuttersso- ciëteit". Deze mening is van de hui dige voo-rzitter van de sehut- tersmaatschappij Willem Teil uit Ovezande E. Rentmeester. Hi-j ziet de toekomst van de schutterij optimistisch tege moet. Zijn Ovezandse scbut- tersmaatschap-pij viert dit jaar het lOO-jarig bestaan. Dit jubi leum is vorige maand al in besloten kring gevierd, maar op maandag 22 juli zal het jubileum in het openbaar wor den gevierd met een groot schuttersconeouns op de Schi-erwei in Ovezande. Dit evenement begint dan om 14.00 u-ur. Maar eerst zullen een aantal leden van Willem Teil worden gehuldigd. Dat zijn dan de schutters Jan Rijk, die 70 jaar lid is, Adriaan van 't Westein de die 67 jaar lid is, Adriaan Rij-k, dié 65 jaar en Paul Pa ree die 55 jaar lid is. De voorzitter van de Nederlandse Bond van Wipschutters, W.M. van Liere, zal daarbij het woord voeren. De huldiging vindt plaats onder de wip op de sehutterswei. De organisators van dit gro te Jubi-leumconoours verwach ten ongeveer 100 deelnemende schutters. Er komen ongeveer 20 Belgische schuttersvereni gingen, onder andere uit Merksem, Turnhout, Water vliet, Lembeke en St. Niklaas. Van Nederlandse zijde komen schutters uit de omgeving zo als 's Heerenhoek en Kwaden- clamme. Oud-burgemeester Th Andtriessen van Ovezande, die momenteel ere-voorzitter is van Willem Teil, komt met een aantal schutters uit Oud- Gastel, zijn huidige stand plaats, en Gilze-Rij-en. Willem Teil heeft op dit moment zo'n 44 actieve leden. Het huidige bestuur bestaat uit voorzitter E. Rentmeester secretaris L. Rentmeester Czn. en penningmeester Jac. de Baar. De Ovezandse schutters- maatschappij werd op 16 juni 1874 opgericht. Toen betaalden de leden 50 cent contributie per twee maanden. Van de oprichting van Willem Teil plaatste Dagblad De Stem in dertijd nog een advertentie voor 5 cent. H-et hoogtepunt elk jaar van de aotiviteiten van Willem Tell is nog steeds het kermis-concours in sep tember. In 1910 vond er een splitsing in de schuttersmaat- schappij plaats. Men had toen Willem Tell 1 voor schutters boven de 30 jaar en Willem Teil 2 voor schutters beneden de 30 jaar. Later zijn deze twee afdelingen toch weer sa mengevoegd, omdat men lie ver niet twee verenigingen In één vereniging wilde heb ben. AARDENBURG. St.-Baafskerk, expositie door de kunstigr-oep Sincfala (t.m. 21 juli). Geopend ma. t.m. zat. 9.30-12.00 ep 14.00 17.00 uur. Zon-d. 14.00—17.00 uur. BERGEN OP ZOOM. Luxior, 20-00 uur: Film Ca baret. Roxy, Geen filmvoor stelling. Tweede hal stadhuis, Grote Markt Kunstwerk van de maand van Anton van Meurs, Bergen op Zoom (t.m. 31 juli). Open ma. t.m. vrijdag van 8.3012.30 en van 13.30—17.30 uur. BRESKENS. Uitkomst, 10.00 uiur: film voorstelling SJC. Van Zuyen- straat, 14.30 uur: Creativiteits- m-idda-g SJC- BURGH. Oud Schoolgebouw, Kerk straat 3, expositie werken van diverse kunstenaars (t.m. 25 au-g). Open dag. van 10.00 tot 19.00 uur. Op zondag geslo ten. DOMBURG. Herv. kerk, 20.30 uur: Koor zang d-oor de VTissirager Orato rium Vereniging. GOES. Grand, ge-en voorstelling. Toeristische dagen, diverse evenementen GMC (t.e.m. 3 augl- Museum voor Z.- en N.-Be veland, expositie „Met vlag en wimpel" (t.m. 15 sept). Open di. t.m. zat. 10.001-2,00 en 13.3017.00 uur. HEILLE (BIJ SLUIS) Streeklandbouwmuseum, (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Dins dagmiddag om half drie brak brand uit in het ruim van een schip op de repar-atiewerk- pla-ats van Lindenbergh, op „Het Eiland" te Sluiskil. Weg- sprtingeoade vonken bij 1-as- werkzaamheden deden isola tiemateriaal ontbranden. Zo wel de brandiweer van Sas van Gent als van Sluiskil rakten uit. Het vuur was spoedig ge blust en de schade bleef tot een minimum berperlkit. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In een ach ter de werkplaats gelegen loods van Eybe-Hoigendoorn, aan de Mr. F.J. Haarmanweg te Terneuzen, brak tijdens lasr werkzaamheden, waarbij von ken in papier terecht kwamen, brand uh. De brandweer blus te het vuur. De schade die door de verzekering wordt ge dekt, bedraagt ongeveer vijf tienduizend gul-den. Botsins, Op het kruis punt Ruiterkwartier Bavo- straat Burgstraat kwamen maandagmiddag twee personen auto's m etelkaar in botsing dloordat M.V.L. uit Oostburg geen voorrang verleende a-an de van rechts komende F. d. V. uit Aardenburg. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Gevonden Bij de rayoncom mandant der rijkspolitie te 's-Gravenpolder zijn nadere in lichtingen te verkrijgen met be trekking tot de navolgende ge vonden voorwerpen. Blauw kiniderja-ek met rode streep, aardappel-riek, paar gymnas tiekschoenen, tasje miet ge reedschap, rood etui met ge reedschap, donkere regenjas, regenpak oranje broek en zwarte jas, doublé dameshorlo ge, rode kinderportemonnee. Overzioht Landb-o-uwgeschiede- nis van de streek met gewas sen- en kruidentuin. Bijenkot, kinderboerderij, paardestal, dorsvloer, koestallen en café- restaurant' in een driehonderd jaar oude schaapskooi. Open ma. t-m. vrijd. 1-0,0012.00 en 13.0017.00 uur. Zat. en zond. 10.00—12. en 13.00—19.00. HULSTB uu-r (tot 1 oktober). HULST. Boekhandel Van Geyt, Steenstraat 20, expositie oude kaarten, etsen, gravures en keramiek (t.m. 31 aug). DE KLINGE. R. de Moor, 1-5.00 uur: Ver- lofschieting. KOEWACHT. K. v. Bov«n, 15.00 uiur: Va- kantieschieting. MIDDELBURG. Citytheater, geen voorstel ling. Abdijgebouwen, 21 en 21.30 uur: Klank- en lichtspel „Schrijn van zwaard en kruis". Jacob Roggeveenhuis, expo sitie en verkoop Ceylonse ba tik en Turks Mohair. Geopend dag. 10.00—12.00 en 14.00— 17.00 uur (t.m- 12 juli). Stad huis, vleeshal, expositie wer ken wan de graficus M.C. Esoher (t.m. 11 aug). Open dag. 10.0017.00 uur, zond. 14.0017.00 uur. Zeeuws Mu seum, Abdij plein, expositie te keningen van Bantzinger over de inundatie en droogmaking van Walcheren (t.m. 3-1 auig). Geopend ma- t.m vpijd. 10.00—12.30 uur en 13.30— 17.00 uur, zat. en zond. 14.00 17.00 uur, bovendien iedere maandag t.m. vrijdag om 15.00 uur filmvoorstelling van Bro ken Dykes van Ferrihout en Terug naar het Eiland van Charles v. d. Linden. Rijksar chief, St.-Pieterstraat 38, ex positie Hugenoten in Zeel-and van 9.0012.30 en van 13-30 17.00 uur, zaterdag van 9.30 12.00 uur (t.-e.m. 31 aug). ROTTERDAM. Openluchttheater Dijkzigt, 14.00 uur: Theater Ma-rmouzet. Het Pietje Prik Spook. Om 20.15 uur: Zuidamerikaans En semble uit Praguay met 35 medewerkenden. TERNEUZEN. tadhuis (hal), expositie 1 „Presentatie van een mentali teit", werkstukken over wonn en werkomgeving van de mens. Tevens werk van Joop Dam, amateurnatuurbescher mer (t-m. 14 juli). Geopend ma. t.m. vrijd. 8.1517.15 uur, vrijd. ook 19.0021.00 uur, zat. 14.0017.00 uur. Museum Burg. Geilstraat 2, expositie Hollandse en Vlaamse munten (t.m. 3 aug). Open di- t.m. zat. van 14.00—17.00 uiuir. VLISSINGEN. Stadhuistoren, 1920 uur, zomera von d-bei aardconcert m.m.v. mej. E. Kuit. Alhain- bra, geen voorstelling. Ned. Museum, expositie Honderd jaar Oranje 1874 1974 (t.m. 30 juli)- Open ma. t.m. zat. van 10.0012.00 en van 14.0017.00 uur, zond. van 14.0017.00 uur. IJZENDIJKE. Streekmuseum, expositie Cadzandse ka-mer, landbouw, heemkunde en archeologie (t.m. 15 o-ept). Geopend werk dagen van 10.0017.00 uur. De Molen, expositie werken van Nederlandse en Belgische kunstenaars en van een Oos tenrijkse kunstenaar (tm. 17 sept). ANTWERPEN. Middelheimpark, expositie „Belgische beeldhouwkunst" met circa 150 beelden va-n de voornaamste Belgische kunste naars. Geopend; alle dagen tot 6 oktober. Bouwcentrum, Jan van Rijswijcklaan, expositie „De Mens" waarin het ver schijnsel mens in zijn totaliteit wordt voorgesteld (tot 31 au gustus). Museum Vleeshuis, Vleesbouiwerstraat B-2000. ex positie „Ruckers documenten en instrumenten" geopend dag. van 10.00 tot 17.00 uur. Od maandag gesloten (tot 1 oktober). Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen): HULST: Steenstraat 14, tel 01140-3751 (3 Lijnen); GOES: Klokstraat X, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8.15 -12.30 en 13.30 - 17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19.00 - 20 00 uur, tel. 01600 - 22341, zaterdag van 10.00 - 11 00 uur, tel. 01800 - 49900, zondag van 20.00 - 22.00 uur tel 01600 - 2234L BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen tel 01140-3751 of 01150-6297; Midden- Zeeland 01100-4944 HUIS AANSLUITINGEN REDACTIE -het Zeeuwse redactie: S C Augustijn, Kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150 7920 privé tel 01150 5745: algemeen re- iacteur Zeeland A F Koopman. Kantoor Kromme Weele 4, Mid delburg, tel 01180- 7764 privé tel 01180- 7438: redacteur Midden- Zeeland: drs .1 Bouwmans Kantoor Klokstraat 1, Goes tel 01100- 1030 privé Zuldvlietstraal 53 Goes, tel 01100-8138; redacteur te Terneuzen en Kanaalzone G van Berkel Kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel 0115P 7920 privé tel 01150 - 4866. redacteur W.Z. Vlaanderen R van der Helm Melkweg 40, Oostburg. tel 01170- 1370; sportredactie Zeeland- T Koomen. tel 01155 - 2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND G. J de Boer Trumanlaan 10. AxeL tel 01155 - 2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland P Konlnga tel 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland C. Menu, tel 01100 - 4316.

de Stem | 1974 | | pagina 5