I CANADESE ALL GIRL BAND NAAR ZEEAND ilgen ngs helde orgaan tn> ank Operators opleiding schot in de roos „Voor wandelsporters zijn pepmiddelen uit den boze" Wethouder weert kritiek op Borsele af 1973 ,Op visite" Geleidelijke groei in voortgezet Tekort aan operators Gesprekken over c.a.o. bij NSM niet afgesloten stad streek .■■M1 HULST IET ADRES m Mooi weer VERPLEEG- EN RUSTHUIZEN IN ZEELAND Beroep loopt; brug al afgebroken Goesenaar in Klundert aangehouden WANDELFENOMEEN ELLIE DEKKER UIT OOSTBURG door NETTY VAN ZALINGE Oostburg Belachelijk Ontspannen Woensdag 10 jul'i 1974 .DVERTENTIE) n I H (Van een onzer verslaggevers) dags zullen ze in het centrum daar door het dorn een muzi- 14 tuli vertrel R EEN GOEDE BRIL verander voor alle ziekenfondsen. i een onzer verslaggevers) MSE De Belgische be. :rs van de linker Schelde- r krijgen de laatste tijd Is meer last van de on- glijke stank, die voorna- jk na warme zomerse da- uit de Schelde opwalmt. Temse, zo wordt gemeld, reeds mensen flauw ge n of onwel geworden. Belgische CVP van het adissement Sint-Niklaas, t naar aanleiding van de t-klachten, aangedrongen iet bouwen van waterzui- ïgsstations door de drie rzuiveringsmaaitechap- i Schelde, Maas en bu3t, kan gebeuren als uitvoe- wordt gegeven aan de I van 26 maart 1971, waarin! iprichting van de nu nog functionerende maat- ppijen is vastgelegd. e CVP heeft de bevoeg- ministeriële diensten ge- igd contact op te nemen I Nederland en FrankrijkI gezamenlijk naar een be-1 ligende oplossing te zoe- de wet van 26 maart 1371 dt o.m. bepaald dat onder ingen, die zelf recht-! eks lozen op de rivieren1 kanalen, en die zelf garant I n voor het zuiveren van I ilwater of hun zuiverings-1 allatie moderniseren, zodat I reinigingslast vermindert j spraak kunnen maken op staatsuitkering. Dit ter I mindering van de investe-' Skosten. Van laatstge- mde mogelijkheid wordt I op heden echter nog wei- gebruik gemaakt. Wel zijn pogingen ondernomen, be ven er toe aan te zetten' zuiveringsinstallaties te n bouwen. Een groot pro- mi bij de installatie van de jerzuiveringsmaatschap- h is het feit dat de ver- llende bedrijven een aan- 1 in de zuiveringsmaal- ippijen moeten nemen. Tot heden kon men nog geen nitieve overeenkomst slui- omdat de onderhandelln-1 met de bedrijven slecht iert. Toch heeft het staats- etariaat voor leefmilieu J snelle oplossing in het ruitzicht gesteld. rh'-rM' t (Van een onzer verslaggevers) GOE£ Op hun eerste be zoek aan Europa heeft de Ed monton All Girl Drum and Bugle Band uit Canada aan Zeeland een grote plaats gege ven in het programma. Op za terdag 13 juli houdt deze uit meer dan 100 meisjes bestaan de showband een Zeeland tour. Ze arriveren zaterdag 13 juli in de morgenuren te Goes. Vanaf kwart over twee 's mid dags zullen ze in het centrum van Goes optreden. De Cana dese meisjesband za1 ook de officiële opening van de nieu we aanleghaven te Goes muzi kaal omlijsten. Op uitnodiging van de Goese Middenstands Centrale houdlt de band dan tenslotte in Goes een „street- parade" in het winkelcen trum. Daarna vertrekt cüe bann naar Bruinisse. De band maakt daar door het dorp een muzi kale wandeling en geeft om kwart over zeven een show op het sportterrein. De Zee-land- lour van de Edmonton AU Girl Drum and Bugle Band wordt die dag dan besloten met een optreden in Middelburg. Ook daar een „streetparaide" tussen halfnegen en negen uur waar na om ongeveer negen uur 's avonds 'n grote afscheidshow wordt gegeven op de Grote Markt te Middelburg. Zondag 14 juli vertrekt de band voor een tournee naar Duitsland. De leden van de band varie ren in leeftijd van 15 tot 21) jaar. Voordat ze bij het Korps komen, hebben ze reeds een vijfjarige training achter de rug bij een juniorenkorps. De Canadese meisjesband heeft al vijf keer de onderscheiding The Best Overall Band gekre gen. De band brengt zowel semi-klassieke muziek als po pulaire nummers ten genore. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „De toeloop naar de cursus proces techniek op school is nog onzeker. Men denkt nog teveel aan het vuile handenwerk, maar dat is er niet meer bij. De opleiding is een uitstekend verlengstuk van AVO drie of de MAVO. De plaatsing van afgestudeerde operators bij bedrijven hier in de buurt, daar zijn-we voor jaren van verzekerd". Zo luidt het overzicht dat direkteur A. J. M. Vermeulen van de MTS in Terneuzen geeft van de situatie in de vakrichting proces-techniek, die sinds enkele jaren een plaats heeft gevonden aan de Terneuzense school „Er zijn nu zo'n vijfenze ventig' leerlingen in opleiding voor dit vak. Die kunnen alle maal zo aan het werk als ze afgestudeerd zijn. We kunnen er nog veel meer hebben", al dus de heer Vermeulen. Dit jaar heeft de MTS acht tien proces-technici afgele verd. Dat was de tweede lich ting. Dat is het gevolg van het feit dat de proces-techniek een tamelijk nieuwe vakrichting aan de MTS is. In september gaat aan de technische school in Terneuzen het zesde cur susjaar in. De afgestudeerde proces- technici, in de moderne be drijven, veelal operators ge noemd, vinden hun werkkring voornamelijk in de chemische basisindustrie. Verder zijn de pharmaceutische, de verf-, en de voedselindustrie welkome afnemers. De drie hoofdvak ken in de opleiding proces techniek zijn chemie, fysica en meet- en regeltechniek met als basisvak proces-techniek, wat een toepassing is van werk tuigbouw en chemie. Een nieuw ,vaik is de milieutech niek wat in het vierde en laatste jaar van de opleiding gedoceerd wordt. Er zijn in Nederland zeven scholen die een afdeling pro cestechniek hebben. In de toe komst zullen dat er nog meer worden. De grens ligt op een totaal van twaalf. De afdeling in Terneuzen is een van de oudste. Het personeel wat door deze vakrichting wordt afgele verd behoort tot het midden kader. Direkteur Vermeulen om schrijft de taak van een afge studeerde operator: „Hoofdza kelijk is dat het toezicht hou den op de gang van zaken met het proces dat op de fabriek in Vooruitzichten voor donder dag en vrijdag, opgesteld door het KNMI op dinsdag om 18.00 uur: droog, vrij zonnig en iets hogere temperaturen. Weersvooruitzichten in csfjire Weersvooruitzichten ln cljrers gemiddeld over Nederland. Voor donderdag: Aantal uren zon: 3-12. Min.- temp.: omstreeks 12 graden. Max.-temp: omstreeks 20 gra den. Kans op een droge perio de van minstens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. walefslandon DEN HAAG De waterhoog ten van dinsdagmorgen, mee gedeeld door Rijkswaterstaat: Konstanz 429 min 1. Rheinfel- den 293 min 18, Straatsburg 305 min 3, Plittersd-orf 469 onv., Maxau 530 min 3, Plo- chingen 127 min 5, Mannheim 349 min 13, Steinbach 115 min 3. Madnz 335 min 3, Bin- gen 200 min 9, Kaub 249 min 10, Trier 227 min 1, Koblenz 246 min 6, Keulen 224 min 10, Ruhrort 389 min 11, Lobith 1019 min 7, Pannerdense Kop 984 min 7, Nijmegen 816 min 9. IJselkop 884 min 5, Eefde IJssel 418 min 5, Deventer 291 min 9, Monsin 5442 min 20, Borgharen 3815 min 34. Bel- feld 1090 plus 7. Grave bene den de sluis 502 plus 4. Morgen, donderdag 11 juli Bergen op Zoom 7.46 en 20.02 Hansweert 7.06 en 19.10 Terneuzen 6.33 en 18.38 Vlissingen 6.00 en 18.10 Wemeldinge 7.36 en 19.52 werking is. De meetappara tuur moet gecontroleerd wor den. As er wat mis g'aat moet er een reparatieploeg worden opgeroepen. Het type van een bepaalde storing moet direkt herkend kunnen worden en zonodig moet er overgescha keld worden van de ene naar de andere plant". „Plant", is een Engelse benaming voor een produktie-afdeling van een chemisch bedrijf. De MTS in Terneuzen krijgt voor de richting proces-tech niek ook weinig toeloop van de LTS. De heer Vermeulen: „Dat is heel merkwaardig. Ze krijgen daar wel installatie techniek, maar de meesten worden verwarmings-installa- teur of iets dergelijks. En van de LTS in Vlissingen worden de jongens onmiddellijk weg gevangen door een bedrijf als Hoeehst". De ploegendienst wordt vaak als een nadeel van het vak gezien. Volgens de heer Vermeulen zijn er echter ge noeg mogelijkheden om in een normale dagdienst mee te draaien. Ondanks heft feit dat de af name van leerlingen van de MTS in bepaalde beroepen groot is worden de opleidingen daarop niet toegespitst. De heer Vermeulen: „De school is er niet voor de bedrijven. We proberen de mensen een oplei ding te geven, die ze gelukkig maakt. We leveren ze niet af voor de bedrijven. Het is niet zo dat we ze verkopen. Ze kunnen alle kanten uit". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De geleide lijke groei van de stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zee land heeft zich ook in 1973 voortgezet. Het accent is daar bij meer gelegen op verbete ring en aanpassing van be staande accommodaties en rea lisering van de reeds in 1972 gestarte bouwplannen dan op de aanpak van nieuwe projec ten. Dit staat te lezen in het jaarverslag 1973 van de stich ting, dat een dezer dagen het licht heeft gezien. De groei m-ainiifesteerde zi-ch oolc in het personeelsbestand want in augustus vorig j-a-ar werd het 1000e personeelslid aangenomen. Het aantal ver zorgden bij die stichting nam met 20 procent toe van 1074 tot 1289. Uiteraard ontbre ken in een jaarverslag de hoogtepunten van het verslag jaar niet. Zo wordt de opening gememoreerd van het AiDL- huis in Goes, de viering v-an het eerste lustrum van Vijver- vreugd en als uitschieter de opening van het verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen. In 1973 wend ook de 14 verdiepingen hoge flat aan de Fahrenheitlaian in Terneuzen bewoond. ..Hoewel het er in het begin naar uitzag dat de verhuur van de 120 woningen grote problemen zou opleveren kor. in december worden vast gesteld dat het volledig bezet ziljn van de flat nog miaar een kwestie van enkele maanden zou zijn", aldius het jaarver slag. Het verslagjaar 1973 ken de een voordelig exploitatiere sultaat van 85.855,91. De stich ting bezit voor ruim 75 miljoen aan gebouwen, installaties en inventarissen. (Van een onzer verslaggevers) BORSSELE Wethouder A. Jansen van de gemeente Borsele heeft gisteren de nieu we cafetaria van de heer Huy- sen in het dorp Borssele geo pend. Wethouder Jansen maakte van deze gelegenheid gebruik om te reageren op wat hij noemde „negatieve be richten" over Borsele. De heer Jansen doelde daar bij op hetgeen de sociale-aca- demiestudenten Traas en Rentmeester helbben geschre ven in hun scriptie „Borsele, oe noè?" (Borsele, waarheen?) en het rapport van drs. C. Magnus, die enige tijd stage dep bij de stichting opbouw West-Zuid-Beveland. De stu denten Traas en Rentmeester stellen onder meer dat er bij <Je bevolking van Borsele wantrouwen heerst ten opzich te vspi onder meer de gemeen telijke instanties. Dit vond wethouder Jansen sterk over dreven. De wethpud-er wilde ook vele kanttekeningen plaat sen bij het. rapport, van drs. Magnus, dat hij geheel had gerezen. Hij viel imej. Magnus onder meei aan op hetgeen zij heeft gezegd over Nieuwdorp: het zou beter zijn als een groep middenstanders in Nieuwdorp direct hun blezen pakte, want hun zaak draaide toch uit op een faillissement. De heer Jansen wilde dan wel de vraag voorleggen, hoe reu be kende bedrijven in 's-Heeren- hoek, Nieuwdorp en Borssele eruit hadden gezien zonder de komst van de industrie. Dan was er volgens hem geen uit breiding gekomen zoals giste ren weer met een cafetaria in Borssele. Dan was de streek verpauperd. Mensen ais Traao, Rentmeester en Magnus bewe zen Borsele dan ook geen dienst, zo zei de heer Jansen. „Niet, diat de Borselse bevol king wakker ligt van hun uit spraken. Maar de mensen van buiten krijgen ge-en juist beeld en dat berokkent schade". (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Minister Westerterp (Verkeer en Wa terstaat) vindt, dat het besluit van de kroon over een beroep tegen het buiten gebruik stel len v. d. brug over 't zijkanaal in Terneuzen moet worden af gewacht. Daarmee geeft hij overigens nauwelijks een se rieuze oplossing voor het pro bleem, dat deze brug inmid dels is afgebroken, terwijl de beroepsprocedure nog loopt. Volgens de minister, die o-ver deze zaak antwoorden geeft op schriftelijke vragen van het ka-mer-lid Waltm-ans, is de onttrekking aan het ver keer van deze brug een feit geworden op het moment dat G.S. v-an Zeeil-and het besluit v-an de gemeenteraad van Ter neuzen goedkeurden. Hij merkt vervolgens nogal laco niek op: „N-adien is mij geble ken dat in opdracht van de Nederlandse Stikstof Maat schappij in Sluiskil de brug is verwijderd". Het besluit van d-e raad is overigens niet geno men, nadat belanghebbenden wa-ren geboord, aldus d-e be windsman. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De bedrij ven in de Terneuzense kanaal zone, die het hardst bekwame operators nodig hebben, zijn Dow Chemical en de NSM. Deze chemische industrieën zijn ook d-e grootste afnemers van afgestudeerde proees-tech nici aan de MTS van Terneu zen De vraag is zo groot dat het ze-lis al een keer gebeurd is dat een leerling van de school bij Dow werd aange nomen voordat hij examen had gedaan. Beide bedrijven zijn boven dien buitengewoon bereidwil lig om het onderwijs aan de Terneuzense MTS te begelei den, ondermeer door excursies en het in bruikleen geven van apparatuur. Veel van de opera tors die nu aan de controle >anelen staan bij Dow komen 'it België. Het tekort wordt •erder aangevuld met mensen, lie afkomstig zijn uit de Lim- 'urgse mijnstreek. Deze wor- len na een bijscholing in het iroduktieproces opgenomen, Overigens is ook de industrie in de Belgische kanaalzone een potentiële afnemer van personeel dat opgeleid ls als operator ln Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL Naar aanlei ding van het bericht „Arbeids onrust bij N.S.M. geluwd", in De Stem-De Vrije Zeeuw van dinsdag, heeft de directie van de Nederlandse Stikstof Mij. N.V. te Sluiskil het volgende communique verstrekt. In het Kader van de voorbe reidende besprekingen over een eventuele, per 1 april 1975 al te sluiten eige-n onderne- mtngs-c.a.o., nebben tussen de vakorganisaties en de directie van de N.S.M. twee gesprek ken plaatsgehad op 27 juni en op 4 juli jongstleden. In deze vergaderingen zijn o.a. ter sprake gekomen punten over materiële verbeteringen, ver betering van de pensioenrege ling en andere punten, die be trekking hebben op bet sociale beleid. Deze onderhandelingen zijn nog met afgesloten. Mo menteel beraden de vakbon den zich intern over de iin dit kader door de N.S.M.-directie aa-n nen gedane voorstellen. (Vam onze correspondent) KLUNDERT De Klundert se politie h eeft de woonwa genbewoner H. de J. uit Goes aangehouden. De J. werd end- ge tijd geleden op heterdaad betrapt bij diefstal van een elektriceitskabel op het in dustrieterrein Moerdijk. Hij slaagde er echter nog ln te vluchten. Ter plaatse liet hij wel de nodige aanwijzin gen achter en de politie slaag de erin de man toch te achter halen- Volgens de politie te Klundert heeft De J. een be kentenis afgelegd. De wandelsporter ge bruikt nog geen doping en de enige pepmiddelen die hij slikt zijn kauwgom of pepermunt en hooguit eens een stukje druivensuiker. „Meer hebben we ook he slist niet nodig", zegt Ellie Dekker uit Oostburg la chend, als ik haar over do ping en pepmiddelen in de wandelsport vraag. „Toch vajt het wandelen wel de gelijk onder de echte spor ten", zegt ze. „Vooral als je, zoals ik, aan lange wan delmarsen meedoet. Dat vraagt wel degelijk een goede voorbereiding en training, terwjjl er mentaal toch ook nog al wat van je gevergd wordt". En Ellie uit Oostburg kan h-et weten. Want zij heeft vanaf haar twintigste jaar al heel wat kilometertjes in wedstrijdverband afgelegd. Ze loopt b.v. al vijftien jaar de avondvierdaagse mee. Maar die avondvierdaagse van\ tegenwoordig, vindt ze een lachertje met die bij vroeger vergeleken. „Op de eerste plaats waren de we gen gewoon veel slechter, daarnaast waren de te lopen afstanden groter. Je moest eerst drie avonden 1-5 kilo meter afleggen en de zater dag, dos de vierde dag, lie pen de deelnemers nog eens vijf kilometer verder. Nu loopt men iedere avond niet meer dan tien kilometer ter wijl de wegen stukken ver beterd zijn". Waarom ben je niet als kind gaan wan-del-en in wed strijdverband, wil ik weten „Er liep van ons thuis eigen lijk niemand mee. Maar toen ik dan steeds die mensen langs ons hiuis zag komen tijdens de avondvierdaagse, kreeg ik ook de kriebels wel een beetje en zo is het ei genlijk begonnen". Ellie is blijkbaar iemand die, als ze eenmaal ergens aan is begon nen het ook goed wil doen ook. Want niu 22" jaar latei- zijn de evenementen waar za allemaal aan mee heeft gelo pen niet meer op te noemen. ÈUie bofte, dat ze een gewel dige meeligger vond in me vrouw Tannie Riemens, nog zo'n Oostburgs wandelfeno- meen. Met Tannie samen loopt ze o.a. de Nijmeegse vierdaagse mee en de Friese elfsteden tocht. „Een geweldige erva ring", noemt Ellie deelname aan dit soort wandeltochten. Vooral dfe Friese elfstelen- tocht is een evenement van formaat. De deelnemers woi- den dan vergezeld door een volgboot. Daar wordt het proviand uitgedeeld, daar worden de blaren doorge prikt, terwijl de deelnemers er 's avonds ook ter kooi kunnen. Ellie Deker en Tamme Riemens Pussen het oud-papier voor de wandelsport. vijfenzestig bent, dan meet je volgens de reglementen wel afnokken, maar geen zinnig mens zal zoiets ooit druven beslissen. ln Oostburg zijn de men sen toch wel wandelsport ge zind. Want nu de wandelclub int Bavo de wandeltochten door de Zeeuwsch-Vlaamse polders niet meer organi seert, zijn er stemmen opge gaan om deze traditie toch voort te zetten. Kortgeleden werd in Oostburg de nie.iwèr wandelsportvereniging De Eenhoorn opgericht, en d-e gaat die tochten d-oor de pol ders nu organiseren en wel op 31 augustus voor de eer ste keer. Dat zal me een evenement worden. Alle 62 leden van de nieu we club, die onder leiding staat van voorzitter C. de Kund-er sparen als gekken papier, want er moeten nieu we u-niformen jco-men, en het zou toch wel 'erg leuk zijn, al-s de leden van de organise rende vereniging in meuv pak aan de start konden ver schijnen. Het moeten blauwe broc ken, witte sweaters en ora.i je nylon jacks worden, zc heeft men daar in Oostburg beslist. Je hoeft niet,zo lang te wachten met lid te wor den van een wandelsport-ver eniging zoals Ellie Dekker gedaan heeft. Wel nee, je bent al vanaf zes jaar wel kom bij de club en als je „In België zie je al kinders van drie jaar meelopen in lange wandelmarsen. Ze worden dan meer door hur, ouders voortgesleept, dan ze zelf lopen. Kijk en dat is natuurlijk wel belachelijk en onverantwoordelijk", vindt Ellie. „Maar je hoeft het ook niet z-o te doen als ik" zegt ze. „Ik heb pas een wandel- boekje aangevraagd bij de Koninklijke Wandelsport bond toen ik er al 800 kilo meter had opzitten. Zo'n boekje is nu net. zo'n leuk bezit. Iedere wandeltocht wordt er in opgetekend, neestal krijg je naast een -tempel ook een foto van de oute in je boekje geplakt. Soms loop ik 1000 kilome ter in een jaar. Dat betekent -at je ook in de winte moet rlijven lopen om een goede ■onditie te houden. Soms oop ik b.v. drie of vier - vondvierdaagsen per jaar. Maast de gewone vierdaagse (la ik ook die van Apeldoo-n riet graag over" zegt El- ie Wat draag je nu voor choenen tijdens het wande len vraag ik haar: „Nou je zult er wel om moeten la chen", zegt ze, „maar mijn oudste schoenen lopen het lekkerste. De meeste wande laars hebben een zwak voor een soort stevige linnen ten nisschoen ik ook. In het be gin doen ze me ontzettend zeer. Dan moet je allerlei foefj-es verzinnen om blaren te voorkomen dan werken we stevig met pleisters ma-ar dat leer je allemaal vanzelf. Uiteindelijk zijn we allemaal onze eigen seigneurs. En je kunt als je wilt toch zoveel plezier beleven aan de wan delsport" zegt ze zich de vele leuke voorvallen herin nerend. En slepen met je eigen spullen zoals vroeger werd geda-an is er ook niet mee>- bij. Je hebt hooguit een klein tasje bij je met een n-kele boterham en je regen- goed maar zware rugzakken met nachtgoed en reservekle ren zie je niet op een wan delaarsrug. Alles wordt te genwoordig in volgwagens geladen. Dat maakt het wan delen natuurlijk een stuk plezieriger. Ja en dan die sfeer he onder elkaar die is gewoon met geen pen te be schrijven" zegt Ellie. .Waarschijnlijk komt het nndjat je nogal lang niet el kaar optrekt in een zeer ontspannen sfeer. Dan heb je een vaste kern wandelaars die je op elk groot evene ment terug ziet is' het dan kunst dat je elkaar als goede vrienden gaatbeschouwen? Als er onderweg iets opdoet of er direigt er een niet zo best mee te bunnen komen dan zal niemand er over pie keren zijn mede wandelaar aan zij-n lot over te laten. Nee dan bli-jtren we bij el kaar die vaste groep laat elkaar nooit in de steek". En weet je wat nu het zalige is van dat lopen. Het lijkt n-et of je alles veel in tensiever beleefd. De mensen weten niet half hoe mooi de wereld rondom hen is. Ieder een pak-t de auto, werkt dik wijls hard en gespannen 's Avonds duiken ze in een luie stoel achter de t.v. en wat genieten ze dan van hun 1-e- ven? Als Ellie d-at zo staat te vertellen dan schieten me de woorden van mijn schoonou ders weer in: Weet je nog dat we zomers naar Schiphol liepen dat was zo'n vijfen twintig kilometer heen vanuit Am-sterdaiml-Z., dan nam je een ijsje of je at je appeltje op en dan maakte je de hele tocht nog eens maar dan an dersom. Als je vroeger en dan spreek ik over een jaar of vijftien terug met de kin derwagen ergens naar toe moest dan ging je lopen ook al lag je reisroute zo'n tien kilometer verderop want met de bus kon je niet en de tramconducteur nam die gro te bakken van kinderwagens niet mee. Maar daar moet je tegenwoordig tihuis eens mee aankomen met een fikse wandeling bedoel i-k. Ieder een heeft uitvLuohtjes en ais ze dan meewillen dan moet er eerst een eind met de auto naar een bepaa'de plaats worden gereden en dan wordit er ook nog eens een stukje gewandel-d. Men sen, mensen wat zijn we ei genlijk stomimeribken. „Ja", zegt Ellie, „eigenlijk wel. Want als de mensen eens wat meer tii'd namen om te wandelen, dan zouden ze waarschijnlijk heel wat min der zenuwachtig en een stuk tfQ)'iikki-ger zijn". NETTY VAN ZALINGE. eindredactie: rein van der helm

de Stem | 1974 | | pagina 3