CANADESF in OYER OOSTERSCHELDE Zweef vliegkamp in Axel Middenstand tegen sluitingsuur Parlevinkers niet Kreekrak Belgen langs Schelde vergaan van- stank stad streek Mooi weer Klooster zande Middelburg Nieuw.Namen Clinge Clinge Kwadendamme Hulsterloo St. Jansteen HULST HET ADME5 Hulst Vier gewonden! EBB,- ijiiitóv Woensdag 10 juli 19 Vooruitzichten voor donder dag en vrijdag, opgesteld door het KNMI op dinsdag om 18.00 uur: droog, vrij zonnig en iets hogere temperaturen. Weersvooruitzichten in esfjire Weersvooruitzichten ln cljlers gemiddeld over Nederland. Voor donderdag: Aantal uren zon: 3-12. Min.- temp.: omstreeks 12 graden. Max.-temp: omstreeks 20 gra den. Kans op een droge perio de van minstens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. water'startdon DEN HAAG De waterhoog ten van dinsdagmorgen, mee gedeeld door Rijkswaterstaat: Konstanz 429 min 1, Rheinfel- den 293 min 18, Straatsburg 305 min 3, Plittersdorf 469 onv., Maxau 539 min 3, Plo- ehingen 127 min 5, Mannheim 349 min 13; Steinbach 115 min 3. Madnz 335 min 3, Bin- gen 200 min 9, Kaub 249 min 10, Trier 227 min 1, Koblenz 246 min 6, Keulen 224 min 10, Ruhrort 389 min 11, Lobith 1019 min 7, Pannerdense Kop 984 min 7, Nijmegen 816 min 9, IJselkop 884 min 5, Eefde IJssel 418 min 5, Deventer 291 min 9, Monsin 5442 min 20, Borgharen 3815 min 34, Bel- feld 1090 plus 7, Grave bene den de sluis 502 plus 4. Hoogwater Morgen, donderdag 11 juli Bergen op Zoom 7.46 en 20.02 Hansweert 7.06 en 19.10 Terneuzen 6.33 en 18.38 Vlissingen 6.00 en 18.10 Wemeldinge 7.36 en 19.52 (Van een onzer verslaggeve GOES Op hun eerste zoek aan Europa heeft de monton All Girl Drum Bugle Band uit Canada Zeeland een grote plaats g* ven in het programma. Op terdag 13 juli houdt deze meer dan 100 meisjes best: de showband een Zeel: tour. Ze arriveren zaterdag 13 in de morgenuren te G Vanaf kwart over twee 's r (Van een oi TERNEUZEN „De techniek op school is nog aan het vuile handenwer De opleiding is een uitste of de MAVO. De plaatsing bedrijven hier in de buui verzekerd". Zo luidt het Vermeulen van de MTS in in de vakrichting proces-1 een plaats heeft gevonden „Er zijn nu zo'n vjjfens ventig' leerlingen in opleidi: voor dit vak. Die kunnen all maal zo aan het werk als afgestudeerd zijn. We kunn< er nog veel meer hebben", a dus de heer Vermeulen. Diit jaar heeft de MTS ach tien proces-technici afgel verd. Dat was de tweede lie ting. Dat is het gevolg van h feit dat de proces-techniek ee tamelijk nieuwe vakrichtir aan dte MTS is. In septembt gaat aan de technische scho in Terneuzen het zesde cu: susjaar in. De afgestudeerde procei technici, in de moderne b( drijven, veelal operators g< noemd, vinden hun werkkrir voornamelijk in de chemisch basisindustrie. Verder zijn d pharmaceutische, de verf-, e de .voedselindustrie welkom afnemers. De drie hoofdvak ken in de opleiding proces techniek zijn chemie, fysica e meet- en regeltechniek met al basisvak proces-techniek, we een toepassing is van werk tuigbouw en chemie. Ee nieuw ,vak is de milieutech niek wat in het vierde e: laatste jaar van de opleidin gedoceerd wordt. Er zijn in Nederland zeve: scholen die een afdeling pro cestechniek hebben. In de toe komst zullen dat er nog mee worden. De grens ligt op eer totaal van twaalf. De afdelinj in Terneuzen is een van dt oudste. Het personeel wat doo: deze vakrichting wordt afgele verd behoort tot het midden' kader. Direkteur Vermeulen om' schrijft de taak van een afge studeerde operator: „Hoofdza kelijk is dat het toezicht hou den op de gang van zaken mei het proces dat op de fabriek in .SSannea ie bewindsiiecten bevestigen, dat aan de rijks- jptanologische commissie gewaagd te adviseren om- tfenit een keulze tussen een waterdicht afgesloten Oos- %M9dhekfe en een oplossing waardoor nog een zekere gétijdewerk-i-nig in de Oos- %-rscheide kan blijven be staan, zodat derhalve een iqpfön, Oosterachefldie buiten beschouwing zou moeten Zfc> ja, witten de bewtadssBie- dpm dlan de motieven me dedelen op grond waarvan de rijksplanologische oom missie de mogelijddheid' wordt ontnomen, althans de uitnodiging wordt onthou den, zich zo zij dit zou wensen, uit te spreken voor een oplossing die het land twee mftjwrd minder zou kosten, de waardevolle zee arm ongerept zou la ten, de oester- en mosseir cultures en de visse rij zou redden, en geen gevaar in zich zou bergen voor nog duinafslag de Noordzee^ kust dlan nu al plaatsvindt? Zijn de bewindslieden be reid de rijksplanologische commissie alsnog de vrij heid te .geven te adviseren wait zij juist acht? Ia het waar dat de be windslieden na ontvangst van het rapport van de commissie-Klaasesz daar over slechts advies hebben .gewaagd aan de raad van de waterstaat, de Rijkswa terstaat, de betrokken pro vincies en de betrokken waterschapsbesturen, vrij wel alle erkende voorstan ders van afsluiting? Indien dit het geval is waarom is dan voorbijgegaan aan het advies van de vele groepen die zich gedurende enige jaren met wetenschappelij ke en technische argumen ten hebben ingezet voor het behoud van de zee arm? Zijn de bewindslieden be reid, mede ook in aanmer king nemend de eenzijdig heid van de nota waarmee de regering destijds de op dracht van de commissie- Klaasesz deed vergezellen, om alsnog het advies in te winnen van degenen die afsluiting van dé Ooster- schelde onnodig en onge wenst achten? Geslaagd Aan die middel bare bosbouw- en cultuurtech nische school in Arnhem slaagde Jos Neve uiit Klooster- zande in de afdeling bos bouw. Geslaagd Voor het docto raalexamen rechtsgeleerdheid slaagdle in Utrecht de heer B.C.A.F. van der Heijden uit Middelburg. Geslaagd Aan de eerste Nederlandse sl-agersvaksehool in Utrecht slaagde als jdhigste deelnemer, Peter Mangnus uit Nieuiw-Namen. MIDDELBURG 8 juli. Nieuwe aardappelen: bonken 36-42, grote 29-38, drielingen 1:9-28, kriel 20-41, aangevoerd: 20 ton: Oude aardappelen: bintje bortken 7, grote 5- 6, koopmians blauwe grote 8. Bloemen: Gladiolen 59-68, Be gonia 153. Tomaten: A 1 96- 125, B 1 93-125, C 1 100-104, CC 1 52, All 78-92, CII 71. Paprika per stuk 15-32, Papri ka per kilo 109, Aardbieenn p d 69-108, rode bessen p d 36-65, rode bessen per kilo 181, kruis- bessx p doos 32-41, frambo zen per doos 37-95, bramen per doos 110, nermeloenen 36- 291, kaspmimen per kilo 177- 356. Groenten. Natuursla 6-22, andijvie 42-57, spinazie 65-83, postelein 75-127, snijbonen 394-438, snijbonen krom 262- 328, tuinbonen 55-64, doperw ten 124-125, kasprinsessebonen 451-487, bospeen 42-58, was- peen 65, kroten per bos 43-67, kroten per kilo 71, uien per bos 10-47, uien per kilo 61-81, rabarber 23-3'3, sjalotten 22-26, groene savoye kool 68-75, spitskool 49-81, selder-ij per bos lil-lfl, peterselie per kistje 279, prei 99-129, ra-dijs 24-26, komkommers: resp. 1 en 11: 7-6-91 H, 28 39; 61-76, 44-43, 34-48: 51-61, 43-48, 26-34: 41- 51: 128-29, Stek per kg 20- 29, krom per kg 16, Bloem kool: 4 108-161, 6 127-134, 8 82-108, 10 43-51, 12 24-36. KAPELLE-BIEiZELINGE, 9 juli Frambozen in doosjes van 250 gram p. kig.: I 284 325, napluk 285289, industrie 284—289, II 134—135, Schöne- mann aanvoer I 284325; frambozen „tubs" industrie 1Ö5. Rode bessen: in 2 kg. krat per kg.: I 155164, 'IIX 130 141, II 122; in 5 kg. krat p. kg.: IIX 122, II 122; in dozen van 500 gram p.d.: I 9196, IIX 77—84, II 63; in doosjes van 250 grain p.d.: I 4452, II 1538; zwarte bessen indus trie I-II 283302; aardbeien p. doosje van 250 grain: I 8697, II 3585; aardbeien in 2 kg. krat p. kg.: I 340—390, IIX 280—340, II 200—260; kruisbe ssen p. doosje van 250 gram: I 2957, II 1025; kruisbessen in 2 kg. krat p. kg. I 8090; Loganbéssen p. doosje van 250 gram: I 4647, II 23; kersen: Varikse zwarte p. kg. I 320 350, II 230; kaspr-ui-m-en: Onta rio p. leg. I 320—330, II 110; tomaten p. 'krat van 6 kg.: IA 462, IB 490, IC 328. Voorver koop zure morellen: maandag 16 juli vindt een voorverkoop plaats van zuro morellen. Op gave van het te leveren kwan tum tot uiterlijk vrijdag 12 juli a.s. bij de veilingmees ter. Voetbal In een vriendelij ke wedstrijd speelde f.c. Den Baart tegen de verplegers van het Sint-Liduinaziekenhuis in Hulst. Eerstgenoemde ploeg won de match, die 'gespeeld iwerd op de OZO-velden, met 8—0. Dit is de tweede over winning van deze pas opge richte club. (Van *«i onzer verslaggevers) HULST 'Als dezer dagen aan de raadsstukken voor de ko mende gemeenteraadsvergadering van Hulst het li. en W.-voorstel ter herinvoering van het sluitingsuur voor aile Hulsterse horeca- ondernemingen wordt toegevoegd, gebeurt zulks tegen de zin van de gemeentelijke adviescommissie voor midden- en kleinbedrijf. plaats wordt verwacht dat di verse horeca-ondernemei's door de verminderde omzet, ook minder zullen gaan ver dienen. Daarnaast is het niet denkbeeldig, dat er geregeld moeilijkheden op straat zullen ontstaan, vooral kort na net sluitingsuur, als de cafés alle maal tegelijk leeg lopen. Het betekent in elk geval een ex tra belasting van het toch al onderbemande politieappa raat. De commissie die afgelopen maandagavond onder voorzit-' terschap van wethouder J. Stolte over deze kwestie ver gaderde, is volgens de heer F. de Vos, voorzitter van de Ka mer van Koophandel, niet ge lukkig met het voorstel. Er is dan ook gezocht naar een mo gelijke tussenoplossing voor het probleem. Aan burgemees ter en wethouders is door de commissie advies uitgebracht. Dit advies, dat vermoedelijk bij het college-voorstel wordt gevoegd, zal zolang de ge meenteraad er nog geen ken nis van heeft genomen, niet openbaar gemaakt worden. Het besluit van B. en W. de gemeenteraad weer te laten beslissen over de mogelijke invoering van het sluitingsuur, ls genomen naar aanleiding van talloze klachten van be woners van de binnenstad over lawaai en overlast tijdens de vroege uren. De herinvoering van het sluitingsuur wordt, a-Idus de heer De Vos, discriminerend geacht. Er zijn in Hulst slechts enkele bars, waarvan de be zoekers aanleiding hebben ge geven tot klachten. De invoe ring van het sluitingsuur zou evenwel alle horeca-onderne- mingen, niet alleen in de stad Hulst, maar ook in alle buiten kernen treffen. „De maatregel moet pas dan worden geno men, als alle andere middelen geprobeerd zijn", aldus de voorzitter van de Kamer van Koophandel. Het tussenvoor stel dat door de commissie aan. het college van B. en W. is uitgebracht, is niet bindend. Het college is niet verplicht zich te houden aan de advie zen, die door de commissie worden uitgebracht. De heer De Vos zegt dan ook te gelo ven dat het raadsvoorstel er Inderdaad zal komen. De sluiting op een bepaald tijdstip kan verstrekkende ge- Volgen hebben. In de eerste (jVan onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Na de opening van de Rijn-Scheldeverbinding, waardoor voor de parlevinkers in Wemeldinge en Hansweert een stuk broodwinning weg dreigt te vallen, mogen deze parlevinkers geen handel drijven op de nieuwe Kreekrakslulzen. Dat is niet alleen gevaarlijk, maar schippers die geen gebruik wensen te ma ken van de diensten van de parlevinkers ondervinden er boven dien hinder van. (Van een onzer verslaggevers) AXEL „De Eerste Zeeuwsch-Vlaamse Aero-club" heeft bet luchtruim van Axel veroverd. Vanaf afgelopen zondag is het een drukte van belang op en rond het opgespoten terrein van Smits- schorre, de njeuwtf basis, en hopenlijk definitieve, van de veel geplaagde en door pech achtervolgde vereniging. Continu vliegen de vier lichtgewicht „kisten" af een aan, de Axelse hemel is ra- van 's ochtends tot 's avond mee gevuld. „We leven in armoe, de aan leg van het vliegveld is duur en dat kunnen we zelf niet bekostigen. Aan de provincie ls een subsidieaanvraag ge richt en daar wordt nog over onderhandeld. Br is door de vereniging geld geleend, maar dat gaat natuurlijk ten koste van andere dingen", aldus voorzitter H. A. F. Dappegie- ter, die zeer voorzichtig hoopt, dat de gemeente Axel (zelf arm), misschien, indien moge lijk, een beetje kan helpen in welke vorm dan ook. De club heeft de uitnodiging ontvan gen om in september een vliegdemonstratie te geven ter gelegenheid van de dertigste herdenking van de bevrijding van Axel en „dan moet het terrein er toch netjes bij lig gen". Vorige week begon het jaar lijkse clubkamp, dat tot zon dag aanstaande zal duren. Het is opgezet, omdat het gezellig is, maar ook voor het leveren van prestaties. De leden kam peren in tenten en caravans bilj de zelfgebouwde hangar op het vliegveld, dat door de ge meente ter beschikking werd gesteld. Met man en macht is provisorisch een weg aange legd van de hangar naar het startpunt, enkele honderden meters verderop. Vakantiewerk Het kin dervakantiewerk in Kwaden damme begon gisteren. In de voormiddag waren 27 kinde ren aanwezig., die door de lei ding werden beziggehouden met het maken van mobiels (dierenfiguurtjes, papieren mutsen, kroontjes enz.). In de namiddag vermaakten de jongste kinderen zich in de grote zaal van de Burcht met allerlei spelletjes. De oudere kinderen vermaakten zich op de binnenplaats met sport- en balspelen. Voor dit werk heb ben zich 12 dames als leidstei opgegeven. Het materiaal voor dit vakantiewerk werd vei- strekt door de stichting Op bouw West-Zuid-Beveland. Het kindervakantiewerk wordt vandaag voortgezet. Bij mooi weer wordt een speurtocht ge houden. Op donderdag 11 juli wordt een straattekenwed strijd gehouden en bij slecht weer een quiz in de Burdht. Na de middag worden buiten of binnen flessen beschilderd.; 30 juli houden de kinderen een pick-nick, bij slecht weer worden' rokjes, maskers en hoeden gemaakt. 31 juli wordt een carnavalsoptocht in Kwa dendamme gehouden; 1 augus tus zijn er 's morgens voorbe reidingen voor de voorstelling van 's middags. In de middag geven de kinderen voor hun ouders en genodigden een voorstelling, bestaande uit dans, liedjes voordrachtjes Nieuwe opkloppers De buurtvereniging „De Nieuwe opkloppers" zullen met de kermis, weer hun activiteiten ontplooien. In de wijk „het Zeegat" worden volksspelen georganiseerd, waaraan ieder een kam meedoen. Het ver dient aanbeveling een fiets mee te brengen en zich te laten inschrijven im café De Gouden Kroon bij L. de Vos. Tijdens de volksspelen zal het traditionele mastklimmen niet vergeten worden. Vv Hulsterloo Tijdens de algemene ledenvergadering van de w Hulsterloo werd bijna het gehele bestuur ge wisseld. Gekozen werden: Th. van Roeyen. penningmeester; P. de Cook, H. Vercauteren, G. Pollet, ondervoorzitter. Herko zen werden: F. Blommaert, P. vam Aoker, B'. Kindt, R. van Damme. De heren C. van Roeyen en E. Coenen traden af. Van het oude bestuur blijven over de heren P. de Dedkere, secreta ris en H. Serie. Oefenprogramma Per 1 augustus zullen de gemeente lijke voetbalterreinen weer voor bespeling worden vrijge geven. Het bestuur van de voetbalvereniging Steen beeft het volgende oefenprogramma voor het eerste elftal vastge steld: zondag 1 augustus: Steen 1 - Koewacht 1, donder dag 8 augustus Steen 1 - Ste- kene (B) 1. zaterdag 10 au gustus, Steen 1 - Clinge 1, zondag 18 augustus, Steen 1 - Waesmunster (B) 1. Donder dag 22 augustus Steen 1 - AZVV 1, zaterdag 24 augustus- de Meeuwen 1 (Zoutelande) - Steen 1, zaterdag 31 augus tus Terneuzense Boys 1 - Steen 1. Voor het tweede en derde en vierde elftal is het oefenprogramma notg niet ge heel ronid. Het bestuur zoekt nog naar enkele elftallen die bereid zijn al-s tegenstander te dienen. Dat deelt minister West-er- terp (Verkeer en Waterstaat) mee in antwoord op schrifte lijke vragen van het Tweede- Kamerlid Geurtsen (WD). De bewindsman wil nog met de parlevinkers overleggen over een oplossing. Hij meent, dat de bevoorrading van schepen kan gebeuren vanuit winkels in de havenplaatsen, tijdens de vaart met de parlevinkers- boot langszij of vanuit een -groot winketschiip op plaatsen langs de vaarwegen waar het overige verkeer niet wordt ge hinderd. De uitrusting van vaarwegen met goed gesitu eerde verkooppunten voor brandstoffen, scheepsbeno- digdheden en levensmiddelen wordt als een -goede zaak er kend. In het algemeen zullen de opening van de Schelde-Rijn- verbindin-g 'en de ontworpen verbetering van het kanaal door Zuid-Beveland ingrijpen de gevolgen hebben voor de parlevinkers van Hansweert en Wemeldinge. De rijksover heid wil daarom met de be trokkenen onder meer onder zoeken in hoeverre en welke van de hierboven genoemde mogelijkheden voor de parle vinkers gunstige perspectieven bieden. De huidige, voor de parle vinkers min of meer bevredi gende situatie te Wemeldinge en Hansweert bestaat dank zij het voorkomen van lange wachttijden bij de oude slui- zencomplexen van het kanaal door Zuid-Beveland. Door de aanleg van de Sohelde-Rijnverbindiing en de verbetering van het Kanaal door Zuid-Beveland ziullen de wachttijdverliezen aanzienlijk worden verkleind. Nieuwe sluizen en de bijbe horende wachtplaatsen worden al® regel met hoge kosten zo danig ingericht, dat de sche pen zo snel mogelijk kunnen worden geschut. Elders in Nedertand zijn winkel- en bunkerschepen langs vaarwegen (bijv. De Waal) gelegen. Hun aanwezig heid bewijst dat deze ver kooppunten rendabel voor de exploitant en aantrekkelijk voor die prijsbewuste schip- pers(vrouw) kunnen zijn. (ADVERTENTIE) VOOR EEN GOEDE BRIL Leverancier voor alle ziekenfondsen. Intussen wordt er, zoals ge meld, driftig gedaald en weer opgestegen. De zware zelfge bouwde lier, gemonteerd op een oude vrachtwagen, staat bijna geen seconde stil. De vier toestellen, twee solo zweefvliegtuigen en twee twee- persoonskisten, worden met tussenpozen van misschien enkeie minuten, geweldig snel en sierlijk de lucht ingetrok ken. Er worden prestaties gele verd. Zweefvliegen, aldus de neer Doppegieter, kent een bepaald wedstrijd element, het vereist een aparte mentaliteit. De leden, die nu deelnemen aan het vliegkamp, znjn druk bezig, gesteund door elkaar, «oeeiale zweefv-liegbrevetten te halen en dat valt volgens de berichten lang niet altijd mee. Het streven is om dege nen, die tot nog toe niet aan het solovliegen toe waren, zo ver te brengen, dat wel alleen opgestegen kan worden. „Maar dat mag niet geforceerd wor den". Voor allerlei prestaties kent men brevetten toe. Zo is er een brevet voor duizend meter gewonnen hoogte en een brevet voor vijftig kilometer vliegen en voor vijf uur achter elkaar in de lucht hangen, de vliegkunst wordt stap voor stap geleerd. Deze week speci aal onder leiding van instruc teur „Snoeri" uit Eindhoven. Na afloop van de vliegdag trekken de kampeerders geza menlijk naar de Axelse jeugd herberg, waar de gezamenlijke maaltijd wordt gebruikt. De avond wordt vervolgens door gebracht in de kleine, maar zeker niet ongezellige kantine op bet vliegterrein. Het is er volgens de clubleden ver schrikkelijk gezellig. Er geldt een belangrijke re-gel: overdag bij het vliegen wordt er geen druppel alcohol gedronken. De avond wordt dus onder meer benut voor het inhalen van de schade. Het Axelse publiek heeft al gemerkt dat er behal ve de motorcross ook nog wat anders op Smitsschorre te be leven valt. (Van onze correspondent) ZOUTELANDE In de nacht van maandag op dinsdag zijn twee bromfietsen op de provincialeweg n-abij West-Ka- pelle frontaal met elkaar in botsing gekomen. Ten gevolge hiervan zijn vier personen overgebracht naar het Gast huis te Midelburg. Het wa ren de 20-jarige H. Jansen af komstig uit Eindhoven en R. Schotse eveneens 20 jaar af komstig uit Eindhoven. Beide hebben een hersenschudding. T. M. A. van de Kerkhof uit Mierlo met een beenfractuur oud 19 jaar en P. Tuinman oud 17 jaar uit Roosendaal di verse inwendige kneuzingen. Hengelen Aan de door de stichting binnenvest in Hulst gehouden club wedstrijd, na men ondanks het grote aantal beschikbaar bestelde prijzen tot een bedrag van ruim ze- venhonderdvijftig gulden, slechts achtendertig vissers deel. De oorzaak lag wel in het feit dat de viswedstrijd werd gehouden tijdiens de fi nale van de wereldkampioen- schappen voetbal in München. Van de deelnemende vissers, wisten er slechts twaalf, éen vis of meer te vanigen. Van deze groep waren er elf uit België afkomstig. De uitslag was als volgt: eerste prijs en clubkampioen, A. Permentier (B) 28 punten. Tweede prijs, R. Cardon (B), 15 punten. Derde prijs, A. Rom-bouts (B), 15 punten. Vierde prijs, F. Rombouts (B), 11 punten. Vijfde prijs, R. Willaert (B), 10 punten. Zesde prijs, J. Campens (B), 10 punten. Ze vende prijs, C. de Puijsselaeir (B), 10 punten. Achtste prijs, W. de H-erdt (B), 10 punten. Negende prijs, E. de Starc- ke(B), 3 punten. De Speurhond De 'uitsla gen van de door „De Speur hond" gehouden wedstrijd in Hulst is in de jeugdtolasse reu en 9 tot 16 maanden: le z.g.: H. v. Bergen, Vens nx v. Holtkamper See, Einighausen, Duitsland; 2ë z.g.: C. van Din- teren, Feder v. Dinterenhof, Kaatsheuvel. Begrensde klasse reuen, 18- 24 mnd.: le z.g.: L. van Lies hout, Erwin v. Dinterenhof, Tilburg. Open klasse reuen boven 24 mnd.: le u: A Kuik, Ajax v. Mochenhaupt, Oudewater. 2e u: B. Rijks, Carlos v. Wirias- Hof, Rotterdam. le z.g.: H. van Orshaegen, Ursus v. Steindorf, Vorselaar (B.). JeugdJklasse teven 9-18 maanden: le z.g.: J. Tak, Quanda v. Boombos, Oud-Gas tel; 2e z.g.: J. Braham, Brenda v. Ha-uis Braham, Vlissingen. Begrensde klasse teven 18- 24 maanden; le z.g.: W. Koe koek, Esther v. d. Hilsau, Den Haag; 2e z.g.: J. Brinkerinok, Walda, Nijmegen. Open klasse teven boven 24 maanden: le u: W. v. d. Broek, Hilda v. Adjosan, Deurne; 2e u: W. ter Hoor, Agja v. Bergerden, Sas van Gent. .(Van een onzer verslaggevers)I TEMSE De Belgische te-I woners van de linker Schelde! oever krijgen de laatste tijil steeds meer last van de oef draaglijke stank, die voorna! melijk na warme zomerse dal gen uit de Schelde opwalmt! In Temse, zo wordt gemeUf zijn reeds mensen flauw ge| vallen of onwel geworden. De Belgische CVP van heil arrondissement Sint-Niklaad heeft na-ar aanleiding van dtl stank-klachten, aangedronged op het bouwen van waterzuil veringsstations door d-e drill waterzuiveringsmaaitschap- pijen Schelde, Maas en kuil Dat kan gebeuren als uitvoe-l ring wordt gegeven aan dl wet van 26 maart 1971, waariil de oprichting van de nu nod niet functionerende maatf schappijen is vastgelegd. De CVP heeft de bevoeg-l de ministeriële diensten gel vraagd contact op te nemed met Nederland en Frankrijl om gezamenlijk naar een bel vredigende oplossing te zoef ken. In de wet van 26 maart 1511 wordt o.m. bepaald dat ondeij nemingen, die zelf rech streeks lozen op de rivierei en kanalen, en die zelf garat staan voor het zuiveren va afvalwater of hun zuivering! installatie moderniseren, zod; de reinigingslast vermindei aanspraak kunnen maken o een staatsuitkering. Dit li vermindering .van de invest! ringskosten. Van laatstgt noemde mogelijkheid wori tot op heden echter nog we nig gebruik gemaakt. Wel zij er pogingen ondernomen, be drijven er toe aan te zette zeil zuiveringsinstallaties t laten bouwen. Een groot ptt bleem bij de installatie van d waterzuiveringsmaatscha-p- puen Is het feit dat de ver schillende bedrijven een aar deel in de zuiveringsmaat schappijen moeten nemen. To op heden kon men nog ges definitieve overeenkomst sM ten omdat de onderhandelt! gen met de bedrijven sleet vordert. Toch heeft het staats secretariaat voor léefmilie een snelle oplossing in h( vooruit-zicht gesteld. .Saa' 1.0 jiuki 19,74 i

de Stem | 1974 | | pagina 2