1!S Tour vandaag Oprechte spijt in België "TITEL MET PORTIE GELUK Britten delen Nederlandse teleurstelling Veronica Stel eerste van der Sijpl winnaar bij oudste jeugd LEINTJE PLUS Knetemann ziet zijn kopman de Tour niet winnen: Deelnemende ploegen Ronde van de Toekomst sJTIE ULI. \NJE??? E HOEK AVOND DEK HOEK Fe koop aangeb. BANKSTELLEN er fraai uitgevoerd in diver. Kleuren, S jaar garantie op anenwerk normale prijs 1300,- VOOR 695,, rtan Kerkstraat 27a Eist 04163-3472. Dinsdag tj£ terdag geopend van lQ.ii r. Vrijdags tot 21 uur SAPPAR. 220 v. hoogw. /al., van f 125 tot f sop mpl. garantie. Van Miertstr Vught. 073-560827. imes grijp de winst!!!! delijk 20 procent zomerkor. ig, duizenden korte en lan, BONTMANTELS nthoeden, colliers collectie 74. Nu kopen4 en in de win. betalen gratis bewaren, 3 ^1 waarborggarantie. Des w. zeer soepele kredietservi De Bontkoning, Hoogstraat Rotterdam-C. tel. 010- 7117. Groot parkeerterrein or zaak. Hooghuisstraat 3 traat schuin t.o. Hema), ndhoven-C, tel. 040611oq *atis reizen bij koop r~' or geheel Nederland 1 ok benzine auto) voor 2 nen. LNHANGWAGENTJE 2x1 m ny wagen. Bevragen Wasse^ arstraat 42a, Bergen op iom. X Auto's en motoren BEDRIJFSWAGENS V bestel V bus V Pick Up d Bestel rd bus rd open oak nomag bestel rcedes bestel el Blitz itobedrijf C.P. v.d. Mast, edaseweg 2, Terheijden, tel. >93-1677 01600-38966. GEBRUIKTE CROSSMOTOREN mtesa 1973 lultaco 250 1973 Sultaco 350 1972 ïusqvarna 400 1973 lusqvarna 400 1972 Z. 380 1972 50 cc Kreidler crossers 1972- ?3 iltaco 360 1974. GEBRUIKTE MOTOREN inda 750 1974 imaha 360 of the road 1974 verda 1970 wa Californië 350 1973 wa Californië 1972 )rton Commando 750 1969 iumph Bonneville 1973 Puch 125 1970-1971 zuki T 500 1974 zuki T 500 1972 )torhandel Ad van Meel, ysenhoek 45, Oosterhout, tel. >20 - 27617; event, inruil anciering mogeliuk. Huizen DEKHUIS te koop aangebo- n, in bosrijke omgeving van rgen op Zoom. Met garage t prachtige tuin, geheel >ffeerd, alles in prima i zeer degelijke uitvoering entueel direct te aanvaar- 1. Te bevr. 01640-33390. MERELSTRAAT drijfsruimte m. garage arte bovenwoningen .000,- k.k. V.d. BERG CO. ikelaars i.o.g. lid NBM, ursmak. regio Breda, Nwe nnekenstraat 43, Breda, tel, 00—24421. i0 12 Huwelijken :DUWNAAR R.K. 43 jaar, J Kleren van 8-12-15 j. zoekt mismaking met jonge >uw of weduwe, in bezit van to en eigen woning. Foto's erewoord retour, geheim- uding verzekerd. Br. o. no, C 18. 066 r.. v.d blad Diversen VAKANTIESCHIETING ensdag 10 juli bij K. van ven, 't Zand. Koewacht, ivang 15.00 uur. ist bereid. DRIJF ich voor dit bedrag fan een heerlijke reid, geserveerd in ek. 15,- 2 liter. „POULIDOR TE WEINIG AANVALLER (Van onze speciale verslaggever) AIX-LES-BAINS Gerrie Knetemann was de beste Nederlander tot op de top van de Mont du Chat, zondagmiddag. Een lekke band in de afdaling en zelf repareren kostte hem tijd en precies 25 plaatsen in het algemeen klassement. Hij zakte van 25 naar 50. Kneteman treurt er niet om. Hij is geen zeveraar. Hij is realist, weet dat hij zich door zijn plaats in de ploeg van Gan-Mercier snel kan weren in het vak dat hij heeft geko zen. Hij is een goed betaalde knecht in de ploeg van Ray mond Po-ulidor en Joop Zoete melk en is bereid de prijs van het leengeld te betalen. Hij weet zich voor alles in deze ronde de hulp vain Raymond Poulidor. Een man die hij be wondert om diens kwaliteiten, maar niet als winnaar van de ronde ziet, omdat hij hem te weinig aanvaller vindt. De ex- stratenmaker uit Amsterdam West heeft zeer bewust voor zijn wielervak gekozen. Twee jaar geleden, na zijn vierde in Olympia's Ronde meende hij de stap naar de professionals al te moeten doen. Herman Krott, zijn ploegleider bij Amstel, raadde hem het af. „Ik -dacht dat ik een klap voor mijn kop kreeg, toen Herman het zei. Maar achteraf heeft hij gelijk ge had. Vorig jaar na de wereld kampioenschappen in Barcelo na ben ik gegaan. Naar de ploeg van Joop Zoetemelk. Als Joop bij Gitane was gebleven, zou ik daar nu ook hebben gereden". In een minder vooraanstaan de ploeg zou hij meer bescher ming genieten d'ain beschermer van de kopman zijn. Dan zou De PARIJS (ANP) samenstelling van de deelne mende ploegen aan de 13de wielerronde van de toekomst, die van 9 tot en met 21 juli wordt gehouden, is: Frankrijk: Alain Bernard, Jacques Boulas, Patrick Col- linet, Jean-Louis Dan-guillau- me, Jacques Fusien, Jean- Pierre Guitard, Maurice le Guilloiux. Groot-Brittannië: Colin Da vidson, Phil Edwards, Sandy Gilchrist, Jack Kershiaw, Pe ter Watson, Joe Waugh, Mick Wishard. Oostenrijk: Siegfried Denk, Roman Huimmenber- ger, Johann Koningshof er, Rudolf Mitteregger, Herbert Spindler, Wolfgang Stein- may er, Johann Summer. Spanje: José Andiano, Ra- faël dè Quevrar, Luis Eche- varria, Julian Ladron, Jesus Lopez Carill, Enrique Marti nez, Pedro Vilardebo. Fankrijk B: Guy Leleu, Bernard Vallet, Hubert Li- nard, Antoine Guttierez, Hu bert Arbes, Christian Schou- macker, Jacques Charlier. Nederland: Mathieu Doh- men, Bert Pronik, Frits Schiir, Theo Smit, Herman Snoeijinik, Cees van Dongen, Adrie van Houwelimgen. Italië: Giacomo Favalessa, Sergio Guerrini, Gabriële Mirri, Mario Perna, Leone Pizzini, Pasquale Pugliese, Roberto Rosamd. Marokko: Omar Aslam, Mustapha Nejari, Habib Bel- kadi, Bouchaid Belbout, Ha- chemi Ait Bouih, Mutapha Kasboui, Lucien Didier (Luxemburg). Polen: Jan Brzezny, Josef Kaczmarek, Januss Kowals- ki, Bernard Kreczynski, Ta- deusz Mytnik, Stanislaw Szozda, Ryszarz Szurkows- lti. Zwitserland: Werner Fretz. Gilbert Glaus, Michel Kiuhn, Rene Leuenberger, Rene Ra- vasi, Iwan Schmid, Jurg Stalder. Tsjechoslowakije: Pavei Cambal, Vladimir Vondracek, Aloys Holik, Peter Buchacek, Luibomir Zajac. Peter Natov- sek, Rudolf Hejhal. Columbia: Noberto Cace- res, Gonzalo Marin, Alvaro Paeon, Schiachoque. De ove rige Columbianen waren nog niet bekend. de van de Toekomst van vorig jaar was zwaarder dan deze Tour de France tot nu toe. Het rijden bij de proffessionals ligt mij beter. Amateurs knal len er meteen bij vertrek te genaan. Hier gaat het wat rus tiger. Ik heb geen momenten gehad tot nut toe dat ilk daghl de benzine is op, de m-otoi draait geen slag meer. In de bergen is hard gereden, maar klimmend kun je niet tot op het bot gaan Ate je dat doet val je om, dan moet je gaan lopen. In de vlakke ritten is het vaak veel zwaarder. Als je dan uit de waaier gaat, zit je misschien uren te sterven op je fiets. In een klim ben je De Gan-Mercier-renners Hoban, Genet, Knetemann, Bal en Vianen v.l.n.rbenutten de rustdag in Aix-les-Bains met wat spelevaren. hij zonder twijfel in het alge- boven ein na een kilometer da- meen klassement van deze Ronde van Frankrijk dichter komen bij de plaats die in overeenstemming is met zijn kwaliteiten en met zijn eer zucht. Die eerzucht namelijk is voor hem een grotere drijf veer dan geld. „Ik fiets om drie redenenen: teneerste om de eer, dan omdat ik het ver schrikkelijk leuk vind en daarna pas om het geld. Als ik rijk was geweest zou ik mis schien amateur zijn gebleven en waarschijnlijk ook onbe kend. Als amateur bereik je een niveau, goed of niet, daar na blijf je stilstaan en word vervolgens gepasseerd door anderen. Ik was stratenmaker, werkte hele dagen en trainde daarna. Ik h-eib in die periode toch de Kersenronde gewon nen, een goede Olympia's Tour gereden en een etappe over winning in het circuit des Mi nes behaald. Zonder je zelf te overschat ten ontdek je dat je iets kunt. Daarom wilde ik prof worden. Ik wilde kijken hoever ik kan komen. Gerrie Knetemann heeft geen moeilijkheden gehad met de overstap van de amateurs naai de profs. Joop Zoetemelk, Ge rard Vianen en Cees Bal heb ben hem opgevangen. Ray mond Poulidor zelf heeft ge probeerd Vlaams tegen he-m te spreken toen Kneternanns' Frans nog in alles te kort schoot. Het is hem niet alleen daarom meegevallen. „De Ron- len, voel je je alsof je weer opnieuw kunt be>ginnen. Giste ren heb ik er nog eens met Cees Bal over gepraat en die heeft precies dezelfde erva ring". Voor Knetemainn is Raymond Poulidor een wonder. „Onge looflijk, wat die man kan op ziijn 38e jaar. Misschien is het eigenlijk toch niet zon mira kel. Hij leeft alleen voor zijn sport. Hij is serieus tot en met. Ik heb hem zelfs nog nooit een glas wijn zien drin ken en hij moet natuurlijk be resterk zijn. Een tourwinnaar? Dat geloof ik niet", zei Knetemann. „Hij heeft alles, behalve een ding. Hij is geen aanvaller. Eddy Merckx en Joop Zoetemelk die gaan in een klap een hele boel mensen voorbij. Die de mareren. Poulidor kan dat niet, hij is zondag gewoon bij Merckx weg gefietst. En als hem dat gelukt is, gaat hij niet door. Hij kan natuurlijk geweldig bergop gaan, maar aan de kop van een groep rijden lukt hem niet, om de zelfde reden hij kan niet ver snellen. Het is gek eigenlijk, als ik op kop ga, komt hij naast me maar niet voorbij. Je moet gewoon inhouden om hem de eerste positie te laten nemen als hij zover Is, gaat hij door met precies dezelfde snelheid, waarin wij hebben gereden (Van onize correspondent) BRUSSEL In de afgelopen weken hebben de Belgen voor Oranje geduimd. Ze leefden mee en hadden ons de cup van harte gegund. Nationale trainer Raymond Goethals ging nog een stapje verder en sugge reerde als Nederland dan de beste ploeg van de wereld is, zijn Witte Duivels nummer twee staan. In de versiagen en commentaren) in de kranten van maandag klinkt hier en daar oprechte spijt op, maar onze Zuiderburen vinden vee! troost bij Eddy Merckx die bezig is in zijn eentje en in het geel naar Parijs te fietsen. gezonden. Er is een grote stro ming van uit gegaan. Spijtig dat ze vandaag uitgemond is in een voetbaldag zonder Oranje-glans". Christian Hubert zegt in La Dernière Heure, dat het be- De Standaard schrijft: „De kend was dat Nederland ver- Europese kampioen West- slagen kon worden door Duitsland werd twintig jaar la- Cruyff uit te schakelen, maar ter opnieuw wereldkampioen, dat niemand vermoedde dat de De Mannschaft werd ook Westduitsers dat zo perfect tweede in 1966 en derde in zouden kunnen doen. In het vertrouwen en zin voor initia tief aan de bal komen. Dit spel zal verder leven. Toen Duitsland zijn eerste wereldti tel won ten koste van Honga rije in 1954 stelde het even min een voorbeeld als nu, i.wintig jaar later. De stijl van de Magiaren bleef zijn stem pel drukken op het wereld- voetbal. Nederland heeft nu op zijn beurt eer. attractief, T aangenaam en opportunistisch Tf spel over de windstreken uit- (Van onze correspondent) BONN De Westduitse dagbladen van maandag zijn eerlijk genoeg om toe te ge ven, dat de Bondsrepubliek met 'n grote portie geluk we reldkampioen is geworden. Heel erg duidelijk was de „Abendzeitung" in Mün- chen, die zijn lezers met vet te koppen verkondigde: „Na het grote beven wereldkam pioen". En hiermee was wel heel duidelijk tot uitdruk king gebracht dat de West duitsers in de finale voor de Nederlandse voetballers doodsangsten uitgestaan hebben. Overal ook wordt Beckenbauers uitspraak ge citeerd, waarin hij zei dat het Westduitse elftal juist dat geluk had gehad, dat voetballers nodig hebben om de overwinning te behalen. De gezaghebbende „Frankfur ter Allgemeine" relativeert de Westduitse overwinning ai| heel sterk met de opmerking: „Misschien heibben de Neder landers de toekomst voor zich. Zij beschikken over een ge weldig elftal, hetgeen zij in de tweede helft voor iedereen in heit stadion en voor de beeld schermen op indrukwekkende wijze bewezen. De Frankfur ter kam echter niet nalaten op te merken, dat het hiuidi'ge Duitse elftal het beste is da.t de Duitsers ooit in het veld konden brengen. Er is trou wens geen enkele krant die verzuimt dit te vermelden. De eveneens in Frankfurt ver schijnende „Rundsahau" schrijft hoe kritiek de wed strijd voor de Duitsers in de tweede helft is geweest: „Daarna echter vielen de Ne derlanders bijna onafgebroken fel aan. Hun groots opgezette spel op het middenveld stelde de Duitsers voor zware pro blemen. Hele series beste kan sen bouwden de Nederlanders op. maar zij werden allemaal weggegeven". Elders heet het: meer naar de achterste rijen gedreven en beleefde tenslotte ae smaad door een even te leurgesteld als gegriefd pu bliek genadeloos uitgefloten te worden". Zelfs het boulevardblad „Bild", dat bijna dagelijks met de radie Sniklt van het chauviJ nisme .gedrukt wordt, is objec tiever en schrijft dat de Duit se overwinning een dubbeltje op zijn kant is geweest. Het blad rehabiliteert Cruyff ook met de passage: „Hij begon ongelooflijk siterk. Toen hij echter de Nederlandse aanval len met teveel nonchalance ging spelen, kreeg zijii tegen speler Vogts hem steeds beter in de greep. Na de rust, toen Cruyff overal was en alles deed, kon niemand hem meer remmen". (Van onze correspondent) LONDEN De Nederlandse teleurstelling over de uitslag van Miinchen wordt door de Britten gedeeld. Onze ploeg had verdiend te winnen, menen de Londense kranten met heel weinig voorbehoud. Het is voorpaginanieuws dat de meest fantasierijke en volgens sommige bladen briljante deelnemers aan deze strijd om de wereldbeker niet minstens met gelijkspel uit de kracht meting met het efficiënte West-Duitsland tevoorschijn kwamen. Reporter Geoffrey Green, die na een lange loopbaan zdjn laatste bekerfinale voor The Timies heeft beschreven, be schouwd zich als een bevoor recht mam omdat hiij met het verslag vam deze wedstrijd macht eindigen. Green vindt dat de Nederlanders enige te genslag hadden te verduren maar speciaal na de rust supe rieur waren. Hij prijst ook de Duitsers, het is echter duide lijk dat zijn hjart toet warmst klopt voor het land van Ajiax en Feyenoord, de beide clubs die hij niiet kan nalaten in zijn vier koloms verslag te noemen als behorende tot de grootste die Europa heeft voortge bracht. Het spelpeil van dit vasteland- se voetbal heet in alle Britse kranten fantastisch. De nieuwe Engelse manager Don Revie heeft er heel veel van te le ren, is allerwege de suggestie. Revie zal zijn spelers ertoe moeten brengen de toeschou wen, die 1970, Oranje was echter het topteam van het toernooi. Het is een verrassende en stimule rende vaststelling dat 's we relds topvoetbal zich vlak bij onze grenzen ontwikkeld heeft. Het is een blijde ge dachte dat in beide toonaange vende landen ook in de competitie het aanvallend voetbal groot geschreven staat". In Le Soir staat te lezen dat Nederland-West-Duitsland een droomfinale was, die begon met een coup de théatre ir de eerste en gevolgd werd door negentig minuten suspen se. Bertie Vogts wordt de man van de wedstrijd genoemd. Vogts schakelde Cruyff uit en zelfde blad schrijft Raymond Arets dat Kaiser Frans Bec- kenbauer beter was dan Jo-han Cruyff, die veel wedstrijden won, maar de laatste verloor. De Gazet van Antwerpen spreekt van een wilskrachtig Duits elftal dat streed tot het bittere einde en van de Nederlanders die zich door ei gen arrogantie schaakmat zet ten. En verder heet het: „Na het doelpunt schakelden de Oranje-hemden over naar het spelsysteem dat zij reeds zo dikwijls de vorige wedstrijden aan de man hadden gebracht. Met een arrogantie die moest bewijzen dat zij ook met dit Duitse elftal wel zouden afre kenen, omdat zij nu eenmaal het er niet dramatischer toe gaan, maar met geluik en han digheid verdedigde de Bonds republiek de krappe voor sprong. Ook de „cleverness" van de Nederlanders wordt dioor het blad hoog geprezen en het maakt zich ook verdienstelijk door o-p te merken, dat het slechts een voetbalorverwin- ninig is diiie in het kader van het wereldgebeuren een be perkte betekenis heeft. Evenals de genoemde bladen, prijst de „Siiddeutsche Zei- tung"uiit Mü-nchen zich geluk kig dat de wereld-kampioen- chappen gevrijwaard zijn ge- uleiven van terroristische over- •alien en het waarschuwt zijn ezers niet arrogant te worden net de woorden: „Wij moeten le bal onder controle houden", en' dit is niet voetbalteehniseh bedoeld. Overigens is het blad van mening dat de Duitsers op hun tandvlees gevochten heb ben, en da' ook moesten, „om dat zij wereldkampioen wil den worden, hetgeen tegen de Nederlanders met hun uitzon derlijk sterke conditie met al leen maar speltechniek niet De winnaars laten trots de gewonnen bekers zien. V.l.n.r. Victor Nihot (3000 m schoolslag) Veronica Stel (3000 m vrije slag), Ernst Bekkering (3000 m vrije slag), Lia Freijters (3000 m schoolslag). met Cruyff gin-g het gehele de besten waren, begonnen zij getokt zou zijn". Nederlands elftal ten onder- De Duitsers waren groots op het beslissende mom-ent. In Het Laatste Nieuws staat geschreven dat Nederland het beste elftal heeft, maar in .de finale bij wijlen te nonchalant opereerde. Jan Pullinx schrijft: ..Tijdens deze WK kwam een meer doordachte speeltrant tot stand, een speel- trant die voor alles steunde op de technische kwaliteiten en op de durf een veldbezetting aan te kleven waarin goede voetballers, en dat hoeven niet allemaal sterren te zijn, met te temporiseren en de bal te laten ronddolen, te trachten de tegen-stander daardoor uit zijn evenwicht te spelen. Cruyff verdween naar de achter grond. Hij ging. als een slecht generaal, zijn troepen vanuit de achtergrond dirigeren, nam op die maaier zelfs Vogts mee naar voren en was er de oor zaak va-n dat deze kleine dap pere voetbalkrijger de gene raal in zijn hemd ging zetten. Achteraf trachtten de Neder landers nog wel het over een andere boeg te gooien, maar dat lukte niet meer". Chauvinistische en raet-otojec- tievi- tonen slaat de anders zo rustige „General Anzeiger" uit h-et hoofdstedelijke Bonn aan: „De Nederlanders speeld-en niet eens meer een tweede viool: geknakt en zowel gees telijk als licham-eliik gebroken slopen zij het veld afOver Cruyff heet het na zijn aanval in de eerste minuut: „Dat moest de eerste oou-p van de voetbalkoning zijn. maar het werd zijn laatste. Va-n toen af aan kreeg hii geen been meer aan de grond, werd hij steeds 3060 meter mije slag heren. (Van onze sportmedewerker) SLUIS Rillend, met ver kleumde en versteven ledema ten kwamen de zwemsters en zwemmers, die hadden deelge nomen aan de drie kilometer lange baanwedstrijd Hoeke Sluis, het trapje op klauteren in het zwembad te Sluis. Hun prestatie was volbracht, cel prestatie die voer door 3 kilo- meter ijskoud water. Gelukkig waren niet alle elementen ter nadele van de deelnemers. Het weer was ondanks de harde wind toch aanzienlijk beter dan de dag ervoor. Opmerke lijk was de prestatie van Ver onica Stel, die evenals het jaar ervoor het nummer 3000 meter vrije slag dames op overtui gende wijze in de tijd van 39.42 won. Eerste Zeeuwse da me op dit onderdeel was Miri am Overdulve van de Schelde uit Terneuzen met de tijd van 46.23. Bij de heren werd de 3000 meter vrije slag gewon nen door Ernst Bekkering van H.P.C. in de tijd van 36.58. Eerste Zeeuw was Jaap Key- mel in de tijd van 42-46. Lia Frijters van 'de Baronie won de 3000 meter schoolslag na een enerverende eindspurt voor Hanny van de Wouw van P.S.V., eerst-e Zeeuwse op dit onderdeel was Marlies ver- cruijsse van de Braakman Ditzelfde onderdeel bij de he ren werd gewonnen door Vic tor Nihot van Zian Vitesse, een opmerkelijke prestatie le verde hier Walter Falhaber die beslag te wist te leggen op de vierde plaats. Nadat in eerste instantie om 12.00 uur een prestatietocht van een kilometer was afge werkt, en de jury om 12.00 u-uir de koppen bij elkaar ge stoken had, werd om 13.00 uiur in bussen vanuit Sluis naar de startplaats in Hoeke vertrok ken. Om 14.00 uur werd hier het startsein gegeven voor de Het spreekwoord „een goed begin is het halve werk", was hier wel van toepassing op Ernst Betekering van H.P.C. want nauwelijks 300 meter zwemmen en deze had de koppositie veroverd en stond deze niet meer af. Jaap Keymel zakte ondanks een goede start toch nog af naar een veertiende plaats. Be slist niet slecht deden het H-ans van Guchte van Luctor en Axel de Ghesselle van de Bruinvis, zij eindigden respec tievelijk op d-e 19e en 20e plaats. Bij de dames was het eenzelfde beeld als bij de he ren. De bijzonder sterke Vero nica Stel van P.S.V- nam ook van meet af aan de leiding en finishte met 1.44 voorsprong. Tot een goede prestatie op dit nummer kwam ook Miriam Overdulve van de Schelde met haar 13e plaats. Bij de schoolslag heren was het van begin af aan een enerverend duel, want een kopgroepje van 5 man bleef elkander geduren de de ge-hele wedstrijd flink beconcurreren. Het was echter- Victor Nihot die in de eind spurt zich de sterkste Knonde, Walter Falhaber verrichtte een uitstekende prestatie om als vierde te eindigen. Ook bij de schoolslag dames een gelijkop- gaanid-e strijd waar de ver schillen tot een minimum be perkt bleven, het was tot slot Lia Frijters die met een arm lengte won voor Hanny van de Wouw. Janette Flapper van H.P.C., winnares van vorig jaar moest nu genoegen neme met -de derde plaats. De uitslagen van deze zwemwedstrijden waarvan de organisatie in hand-en was van de zwemvereniging „'t Vrije" uit Sluis waren als volgt: Vrije slag dames: 1. Veronica Stel P.S.V., 39.42: 2. Hilde S-ehel- fout Wase Zwemtering 41.26- 3. Conny van Kraay P-S.V 41.38, 4. Lenny van Kraay P.S.V. 41.43, 5. Anneke Eradus Z.V. de Ham 41.49, 6. Alexan dra Scheffelaar H.P.C. 42.27 7. Denise Hen-gelmolen de Vecht streek 42-29, 8 Wilma Jansen P.S.V. 43.17, 9. Liesbeth Pie tens de Vechtstreek 44.06, 10. Trudy d-es Bouvriez P.S.V. 44.11. De eerste drie Zeeuwse dames waren: 13. Miriam O-verdiulve de Schelde 46.23, 15. Els van Tatenhove de Braakman 48.58. en 19- Carla Willems Stormvogel 50.17. Uitslag vrije slag heren: 1. Ernst Bekkering H.P.C. 36.58, 2. David Schaddenhorst Zian- Vitesse 37.51,3. Leo van Lent H.P.C. 37.55, 4. Mike van de Vijvej- Surae 38-15, 5. Kees Sonike de Baronie 39.05, 6. Lex Schelvis H.P.C. 39.11, 7. Jan Willem van de Wardt H.P.C. 39.17, 8. Ton Brouwer P.S.V. 39.20, 9. René Lamping A-V.Z.V. 39.26, 10. Ronald Sdhönbergier Z.P.B. 40.15. De eerste drie Zeeuwse heren wa ren 14. Jaap Keymel Storm vogel 42.46, 19. Hans van de Guchte Luctor 44.16, 20. Axel de Gheselle Bruinvis 44.19. Schoolslag heren: 1. Victor Nihot Zian-Vitesse 49.51, 2. Hans van Vastenhoven H.P.C- 19.5-5, 3. Jeleo va-n de Meulen Baronie 49.57; 4. Walter Fal haber Stormvogei 50.04, 5. Al- t'ons Boon Olympos Dender- monid-e 50.12, 6. Bert van Kraay P.S.V. 50.35, 7. Franco-is Peters P.S.V- 50.38, 8. Ronald lansen de Ham 51.25, 9. Klaas van de Bos P.S.V. 53.22, 10. 4dlhemav Brysse Kon. Bruiggse Zwem, 53.37; 11. Frans Plad- iet Braakman 54.10, 12 D'ck Verboom Stormvogel 54.13. Uitslagen schoolslag dames: I. Lia Frijters Baronie 50.37; 2. Hanny van de Wouw P.S.V. 50.38, 3. Jeanette Flapper H.P.C 5-0.47, 4. Annet Hart- nack de Ha-m 50.54. 5. Carolien Boonstra Zian 53.50, 6. Marlies Vercru-ijsse Braa-kman 55.49, Sandra Kuypers Stormvogel 56.57, 10. Dlanne van Kuyk Surea 56-59. w-ers iets van de opwinding, te verschaftte: in het Münchiense Olympische Stadion aan de menigte en via de camera's -aam de wereld werd gegund. Verslaggever Jef P-oweil van die Daily Maai, kilj-kt -alvast vooruit naar de ontmoeting van Engeland en West-Duitsland in maant Vol gend jiaair en hij hoopt dat zijn landgenoten bereid zullen zijn risico's te nemen, ook zonder te b-esohikken over wiat hij noemt „-de majesteitelijke macht van Cruyff'. „Bittere beker voor de Neder landse favorieten1" roept de eerste kolom op 'de frontpagi na van The Guardian. Een half dozijn kolommen vult Da vid Laoey in de sportpagina's van The Guardian miet zijn overzicht dat eindigt: ,.Het is voor die Nederlanders een troost dat zij zijn verslagen door het enige team dat daar het talent vooa- had''. Lacey schrijft dat de Duitsers erin slaagden de Nederlandse vlam doordat zij Cruyff door Vogts, die talent daarvoor op- journalist bekent enige teleurstelling dat de verschijnselen van kwaad hu meur „gewoonlijk aan -de Ne derlanders waren te wijten". De Londense pers heeft lof voor Jack Taylor, de scheids rechter. Ook woni „de al met al beschaafde menigte" gepre zen. Biailey van de Financial Times, een blad met een niet te onderschatten sportredactie, maakt duidelijk dat „de ont heiliging van de voetbalsport" in zijn eigen land hem des te verschrikkelijker lijkt wegens zijn verbazing over de menig te in de Beierse hoofdstad. Daaraan voegt hij echter toe dat een zo feestelijke en on vergetelijke presentatie als in Mümohen, waar het pulbliek meesterlijk werd bezig gehou den voord-at de wedstrijd be gon zelfs .,een deel van het uitschot" wa-arov-er bij zidh dm zijn eigen land scha-amt, mis schien enig fatsoen had kun nen bijbrengen. (Van onze sportredactie) WLSTDORPL In West- dorpe werd door de plaatselij ke trimclub met Bertus Fran se. de ex-amateur als grote stimulator in samenwerking met de jeugdafdeling van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen een wedstrijd ge houden voor de Zeeuwsch- Viaamse wieier jeugd en de plaatselijke trimmers. De jeugd van de wielervereniging Zeeuwsch-VIaanderen streed weer energiek, en telkens weer blijkt de belangstelling van de zijde van de rennertjes toe te nemen. De uitslagen luiden: Categorie 8- en 9jarigen: 1. Mario Rammeloo (Philippine); 2. Arthur de Letter (Waehte- beke, België), 3. Jean-Luc Graasman (IJzendijke), 4. Mo nique de Vos (Philippine) 5. Charles de Caluwé (Sluiskil), 6. R. van Overmeiren (West- dorpe). Categorie 10- en 11-jarlgen. 1. Arnold Claeys (IJzendijke), 2. Karei van Goethem (Kloos- terzande), 3. Carlo Steel (Axel), 4. Mare de Dobbelaere (IJzendijke) 5. Robbie de Vos (Philippine) 6. Bennie iele- man (Kloosterzande), 7. Ronnie van Overveld (Middelburg) Theo Middelkamp), 8 Rob Lip- lijn (Axel), 9. Ab Verplanke (IJzendijke), 10. Ronnie Cor- nelisse (Westdorpe), 11. An- dré Hamelinck (IJzendijke), 12, Edwin van Gimst (Axel), 13. Werner de Brauwer (Sluis kil), 14. Ronnie Schoremans (Axel). Categorie 12-en 13-jarigen: 1. Rob Bijvank (Sas van Gent), 2. Ronald Harte (Mid delburg, Tbeo Middelkamp), 3. Jan Maayen (Kloosterzande), 4. Peter Scherbeijn (Oost burg), 5. Werner Wieme (IJ zendijke), 6. A!ex van Boven (Sas van Gent). 7. Brigitte van Goethem (Kloosterzande), 8. Johnnv van Hoarn (Kanelle, Theo Middelkatni), 9. Johnny Steel (Axel). 10 Wim Hame link (TTwuizen) Categorie 14-jarigen en nieuwelingen: 1. Ronnie van der Siinf (Koewacht), 2. Peter van de- Velde (Terneuzen). 3. Jacques Roelans (Koewacht), 4. Otto de Waal 'Koewacht). 5 Maurice de Vleesschouwer (Westdorpe) Uitslag niaatse- liïke trimmers: 1. A. Veruae- ve. 2 Ramhout- 3. R. \Tot- sciia«le 4 m,. Snensens, 5. T. Reyns. 6 .1 Rtaotens. 1

de Stem | 1974 | | pagina 7