Herinvoering van sluitingsuur Marktmeester met pensioen KINDEREN ZOUDEN MOETEN SPORTEN ZEEUWS Mee Gebroeders van Damme gehuldigd ADVIES VAN B. EN W. HULST: Politie onderzoekt amok in Huist Inbraak in Sluis Veerdienst Vlissingen- Londen opgeheven DRUKKE WEKEN VOOR VOLKSDANSGROEP HAVA NAGUIIA STIJGENDE OMZET BIJ RABO BANK SINT JANSTEEN Fransman in achterwerk gestoken Kabeltelevisie in De Klinge Schoolarts: HULSTER TEAMS WONNEN VOLLE VT0ERN00I IN VOGELWAARDE! SITUATIE Zonnig stad I streek St. Jansteen Vlissingen Schuttersfeest in Koewacht Kapellebrug Werk van Jc Dinsdag 9 jol-i 1974 2 I Dinsdag 9 juli 1974 VLISSINGEN De passa giersdienst van Vlissingen naar Londen van de Zeeland Lloyd B.V., die 18 juli is gestart, wordt opgeheven. Een direc tielid van de Zeeland Lloyd B.V. verklaarde maandag dat de dienst met veel pech te kampen heeft gehad en bij de start al niet levensvatbaar bleek. De eigenaar van de dienst, de heer Remems uit Seheve ningen, enige jaren geleden nog eigenaar van de Nordfolk Li nes, een wachtdienst van Seheveningen op Engeland, Ibeeft veel gelid geïnvesteerd in het motorschip Poseidon, waarmee die dienst zou wor den onderhouden. Het kan 480 passagiers vervoeren. Tijdens het proefvaren bleek dat dit schip ruim IIV2 uuir deed -over de overtocht Vlissingen - Londen, een tijds duur die een dagelijkse ver binding bijna onmogelijk maakte. Tijdens de eerste proefvaart liep het sohip al in de Thames aan de grond. Toen bleek dat de aanlegcapaciteit midden in Londen bij de To- werbridge, een plaats die juist de aantrekkelijkheid van deze lijndienst uitmaakte, niet haal baar was. De heer Remeu-s heeft nog geprobeerd een aan legplaats te krijgen in Tilbu- rydoks. Dat lukte echter niet. Ook de reis via Greath Yar mouth, Seheveningen - Vlis singen bleek op een misluk king uit te draaien. Al deze dingen hebben de heer Re meus ertoe gebracht de dienst op te heffen en het personeel, twintig man in totaal, ontslag aan te zeggen. De Poseidon zal worden verkocht. GOES - KRABBENDIJKE, 8 juli 1974 Per kg.: Rode bessen (2 kg. per kr.) IIX 120-152, Red Gauntlet IIX 402, II 349-350. Markiezen I en II 460. Varilcse zwarte 1 en II 370. Kruisbessen I 69-105, II 45. Per doos: Red Gauntlet IIX 124. Frambozen IIX 70. Loganbessen II 46-54. Kruis bessen I 25-31. Rode kruisbes sen II 22-38. Rode bessen I 39-46, IIX 33-43, II 25-28. Groenten: per stuk: Komkom mers 35. Kropsla I 8-21, II 3,60-15. Bloemkool 4 p. kr. I 147, 6 pier kr. I 135, II 108-107, 8 per kr. II 64-90, 10 per kr, II 35, afw. 22-44. Per bos: Kroten 16-39. Uien 39-46. Ra dijs 13-14, Prei 96, Bone- kruid 26. Per kg.: Oude aard appelen 3-7. Nieuwe aardap pelen banken 31-38. Grote 25- 32. Drielingen 20-28. Kriel 25- 29. Spitskool 68-71. Gr. sav.- kool 61. Rodekool 73. Snijbo nen II 400, krom 110. Dubb. pr.bonen I 320-380. Andijvie 31-38. Uien 35. Waspeen 18. Tomaten A 99, C 62. KAPELLE-BIEZELINGE en Omgeving, 8 juli Frambo zen: in doosjes per kg.: I 2,662,76; Schgnemann I 2,662,85. industrie 2,66, II 1,21, vait-frambozen 1,21; rode bessen: in kratjes van 2 kg: per kg. I 1,912,05, IIX 1,77 1,83, II 1,24—1,40, IIX in krat jes van 5 kg. per kg. 1,40, II 1,12. in dozen van 500 gram: I 1,18—1,20, IIX 90—99, II 60, in doosjes van 250 gr. I 5064, IIX 31—53, II 19—34; aardbei en per doos: I 1,011,15, II 491,01; kruisbessen per doos: I 29—72, H 10—52 per kg. I 8096; aardbeien per kg.: I 3,70—4,40, IIX 3,20—4.20, II 2,302,80; kersen per kg: I 3.503,60, II 2,60; aardappe len: bonken I 3035, drielin gen 22—23, kriel 20—26; groepte: kropsla 10, bloemkool 1,071,26- bosuien 48, rode kool 5154, kaspruimen per kg. I Ontario 3.20, Beauty 3,00; Loganbessen per doos I 58. TERNEUZEN, 8 juli Per stuk: sla 2 621, bloemkool a2 62101, .b2 35, afwijkend 2246, groene komkommers 3440, per bos: peen 4377, kroten 50—51, uien 41, per kilogram: eerstelingen, bonken 54, grote 3037, drielingen 22, kriel 3538, bintjes grote 46, Dore, grote 4046, drielingen 2225, kriel 22, prei 6472, rabarber 6171, tuinbonen 3841, kruisbessen 8490, morellen 149152, to maten a 8392, b 9294, kassnijbonen 2 220225, kromfcassnij bonen 2 96, uien 1 3251, 2 3947, per doos: aardbeien Tarnella 1 128, 2 88; rode bessen 1 5060, 2 80 98. (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeentelijke adviescommissie voor midden- en kleinbedrijf in Hulst, heeft gisteravond tijdens de vergadering een advies aan het college van burgemeester en wethouders ten aanzien van de eventuele herinvoering van het sluitingsuur voor horeca-ondernemingen uitgebracht. Een lid van de commissie noemde het gisteravond laat „een goed advies". Over de strek king ervan kon hij geen mededelingen doen. Vorige week deelde de wet houder J. Stolte (voorzitter van de commissie) mee dat hij met de commissieleden ziou praten over het voornemen vam B. en W. het sluitingsuur weer in te voeren. Dit in verband met 't toenemende aantal klachten van buurtbewoners over la waai in die binnenstad. Hoewel burgemeester P. Molthoff en kele weken geileden tijdens een persconferentie opmerkte geen voorstander te zijn van herinvoering van het sluitings uur, wordt er toch van de zijde van het college een voor stel aan de gemeenteraad ver wacht, waarin staat dat het sluitingsuur wederom van kracht wordt. Een van de leden van de adviescommissie zei dit onder werp, zoals het gisteravond behandeld werd, nog als een „discussiestuk" te zien. Gister avond werd tevens in de commissie gesproken over de kwestie van de zogenaamde uitstalverordeninig. De verorde ning werd bijna twee weken geleden door de raad aangeno men. Erin is bepaald dat het college van B. en W. gemach tigd is, exploitanten of eige naars van winkels aan te schrijven dat ramen en deuren ondoorzichtig moeten worden gemaakt, als de verkeersvei ligheid in gevaar wordt ge bracht door de aandacht trek kende uitgestalde artikelen. Nadat het besluit door de raad was genomen, werd van verschillende kanten, met na me door de middenstand van Hulst, fel gereageerd. De raadsleden die het voorstel aannamen, waren van mening dat het een slimme zet, ge richt tegen die Hulsterse sex- exploitanten, inhield. Het col lege van B. en W. heeft echter steeds categorisch ontkend dat het een „anti-sex"-verordening is. Gisteravond, zo bon een lid can de commissie voor mid den- en kleinbedrijf melden, (Van aroze correspondent) VOGELWAARDE De Vo- gelwaardse volksdansgroep „Hava Na-guila" gaat een drukke periode tegemoet. Het aantal optredens in de bomen de weken is zodanig, dat men heeft moeten besluiten met de afdeling jongeren (de vaste domonst-ratiegroep) geen zoge naamde „stille vakantieperio de" in te lassen. Men gaat door met de wekelijkse oefen avonden ondanks het feit dat de meeste verenigingen „stil liggen". Woensdag staat een optre den op het recreatieoord „De Vogel" te Hengstdijk op het programma. Aan dat optreden zal, naast de afdeling jonge ren, ook de afdeling senioren deelnemen. Om 19.30 uur be gint de volksdansavonid, diie georganiseerd wordt voor de campingbewoners en andere belangstel enden van buiten „De Vogel". Dinsdag 16 juli gaat de af deling jongeren van „Hava Naguila" naar het Belgische Koksijde. Daar heeft de gro-ep de eervolle taak een Zeeuwsoh-Vl-aamse week te openen met een optreden op hst Casinoplein. Voor het eerst zal „Hava Naguila" daar op treden in authentieke Zeeuwse klederdracht. Dit optreden be gint om 18.15 uur. Na het openingswoord van de burge meester van Koksijde en het spelen van het Belgische en Nederlandse volkslied door de plaatselijke harmonie. Vervolgens is een drietal af delingen van de Vogelwaardse groep op zaterdag 24 augustus present in Oostburg om daar festiviteiten van de plaatselij ke middenstand met een op treden op te luisteren. Tussen door krijgt de afdeling jonge ren van 21 tot en met 26 juli tijd om wat uit te blazen tij dens een zesdaags verblijf in Luxemburg. Ook daar zuilen dansers en orkest echter weer in actie moeten komen tijdens een optreden in het dorp Oe- trange. In Oetrange bivakkeert de groep in tenten, op bet terrein van een bevriende fa milie. De reis naar Luxemburg wordt gemaakt in drie busjes. In totaal zullen 27 de trip meemaken. C d de dansgroep op i >r een aantal zieken ,aar vakantie houdt. ia de werkelijke bedoeling van de verordening niet duidelijker geworden dan ze al was. „De commissieleden hebben aan wethouder Stolte de standpun ten van de middenstanders uit eengezet, maar er is weinig meer aan te doen, het voorstel is aangenomen. Eerder, gister middag stelde de voorzitter van de Hulsterse winkeliers vereniging, de heer W. D. M. Kayser: „Verschillende raads leden hebben al spijt dat het voorstel is aangenomen (dat gebeurde unaniem). Er heerst nogal wat onvrede onder de middenstanders. We laten het er dan ooik niet bdj zitten. Als de verordening werkelijk ten uitvoer wordt gelegd, dan rest ons burgerlijke ongehoorzaam heid". Ook de heer F. de Vos voorzitter van de Kamer van Koophandel, toonde zich giste ren nog niet bijster gelukkig met het besluit. „Het kwam. voor ons als een donderslag bij heldere hemel. Het zal nog bewezen moeten worden dat de verkeersveiligheid inder daad in gevaar wordt gebracht door bepaalde uitgestalde arti kelen". De heer De Vos zei te zoe ken naar een wetsartikel op grond waarvan met name de sexexploitanten kunnen wor- dten vervolgd als minderjari gen in de gelegenheid worden gesteld sexartikelen en eex- boeken te krijgen. (Van onze oorrespondent) SINT-JANSTEEN In het verenigingsgebouw in Sint- Jansteen hield de Coöperatie ve Rabo-bank „Sint-Jansteen en omstreken" onder voorzit terschap van L. Pauwels de algemene jaarvergadering. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter de onlangs over leden heer F. Dobbelaer, die twaalf jaar lid was van de raad van toezicht van de Ra bo-bank in Sint-Jansteen. Na die vierendertig aanwezi ge leden welkom te hebben geheten, stelde de voorzitter de verkiezing van een be stuurslid aan de orde wegens het periodiek aftreden vain de heer P. J. de Rooij. Aangezien geen nieuwe kamdidiaten wa ren aangemeld en de heer De Rooij door het bestuur weder om kandidaat was gesteld, werd hij weer als bestuurslid benoemd. De periodiek aftre dende leden van de raad van toezicht, de heren L. G. M. de Kerf, E. B. v. Acker,'P. F. Wee- maes en C. de Rechter, die door de raad van toezicht weer kan didaat werden gesteld, werden eveneens herkozen. De directeur van de bank, P. D. Smet, gaf een uiteenzet ting over het wel en wee van die Rabo-bank in het afgelopen jaar. Uit de baianscijfers per 31 december 1973 bleek een winstsaldo van f 80.349. De omzetcijfers van deze bank vertonen nog steeds een stij gende lijn. Aan het slot van de vergadering deelde de voorzitter nog mee, dat de rentebedragen per 1 juli 1974 weer zuilen worden gewij zigd. Inbraak In de gebouwen van de firma Neckerman aan de Gesiechtendijk in Sint-Jan- steen, is in de nacht van don derdag op vrijdag ingebroken. Een groot aantal goederen, waaronder textiel, werd ont vreemd. De waarde van het gestolen goed beloopt duizen den guldens. Inbraken In de Platanen- straat en Molenweg te Sou burg is ingebroken bij J. L. Hier werd een bedrag van f 550 meegenomen. Bij H. P. S. werd een relaistechniek ont vreemd- bij P. N. P"" bedrag 6 en 7 J. Koster, r Bilte- is men via de ac t via een openstaand .nl-icht binnengedrongen. Vernieling In Vlissingen zijn een tiental telefooncellen vernield. In verband hiermee heeft de recherche van Vlis singen gearresteerd de 21-jari- ge uit Vlissingen afkomstige J. S. en de 24-jarige uit Koude- kerke afkomstige M. M. Bei den haldld-en met een windbuks op de telefooncellen gescho ten. (Van onze oorrespondent) TERNEUZEN In de nacht van zaterdag op zondag werd de in Terneuzen verblijvende Fransman P.M. door een aan vankelijk onbekende Terneu- zenaar met een mes in het achterwerk gestoken. Het slachtoffer werd in het Julia- naziekenhuis behandeld en kon vervolgens naar huis gaan. Bij onderzoek door de gemeentepolitie bleek dat de messentrekker, de Terneuzen- se militair L. was. Het onder zoek werd in samenwerking met de koninklijke Mare chaussee voortgezet. Even later kwam een twee de Terneuzenaar, S.N. bij de gemeentepolitie melden, even eens door een onbekende te zijn aangevallen, waarbij hij vier steekwonden aan de hand opliep. Dokter Jiskoot verleen de hem de eerste hulp. Toen L. door de politie was opge spoord en werd verhoord ver klaarde hij eerst door N. met een mes te zijn bedreigd, met de bedoeling hem geld afhan dig te maken. L. liet zich hier door niet van de wijs brengen en N. liep de snijwonden aan Zijn hand op, toen de militair hem tijdens de worsteling het mes afhandig maakte. Tijdens het gevecht zag de Fransman kan-s L. zijn portemonnaie - af handig te mak-en en er mee op de loop te gaan. L. zette dg achtervolging te gen de Fransman in, nam zijn portemonnaie weer terug en was zo kwaad geworden dat hij hem met het bewuste mes in zijn achterwerk stak, jL. vond het toen tijd om 'naar h-uis te gaan en heeft het mes „ergens in de Leeuwenlaan" weggegooid. In overleg met d-e officier van justitie is het drietal na verhoor weer vrij gelaten. De Terneuzense ge meentepolitie zou het bijzon der op pnilj-s stellen indien de vinder van het bewuste mes dit haar zo-u willen ter hand stellen. (Van onze correspondent). DE KLINGE De gemeen teraad van De Klinge (B) heeft besloten een geldlening aan te gaan voor de aanleg van kabeltelevisie in de ge meente De Klinge. Deze geld lening was n-od-ig omdat elke gemeente die hieraan meedoet, een gedeelte van de totale le ning voor zijn rekening dient te nemen. De aanleg van de ho-ofd-ba-bel zal zeer binnenkort plaatsvinden, terwijl de indi viduele aansluitingen nog voor het einde van dit jaar kunnen geschieden. (Van een onzer verslaggevers) AXEL „Ja, de markt is een stuk van mijn leven, het is een bloeiende markt en een der beste van Zeeuwsch- Vlaanderen. Het spijt me dat ik straks afscheid moet ne men". De heer C. Schieman verlaat binnenkort de rij der Axelse ambtenaren om van een wel verdiend pensioen te genieten. Per 1 augustus treedt zijn op volger bij de gemeente in dienst en die kan zich nu al- (Van een onzer verslaggevers) HULST Zondagavond heeft de politie een jeugdige inwoner van Hulst N.P. op de Grote Markt in Hulst in de boeien moeten slaan, nadat een vechtpartij op de Assche boomgaard had plaats gevon den. Volgens getuigen zo p P. rondhalf negen ruzie hebben gezocht in een bar aan de Paardenmarkt. Hij werd daar op gedwongen te vertrekken. Hij ging vervolgens naar een bar enkele tientallen meters verderop, waar het tot een handgemeen kwam met de bar- ekploita-nt, P. zou daarbij steun hebben gekregen van twee eveneens jeugdige vrien den,. K.v.D. en A.S. De exploi tant zou met een mes zijn bedreigd rfi-a-a-r wist de amok- makers va-n zich af te houden, P. zou volgens deze getuigen plotseling naar zijn auto zijn gelopen met de bedreiging: „Ik rij je ha-rdstiikke dood". Hij zou daa-rn-a in volle vaart op de verzamelde menigte zi-jn Ingereden, bestaande uit bar- bezoekers en buurtbewoners. Velen moesten volgens getui gen snel opzij springen om zich te redden. we gewaarschuwde politie wilde, naar men verklaarde, aanvankelijk niet komen. Pas toen voor de tweede maal werd gebeld, reed de politie n-aar de stad. P. was intussen naar de markt gereden en kon daar, nadat hij tegenstand had geboden, worden gearresteerd, aldus de betrokken getuigen. D-e politie wilde gisteren nog g°en mededelingen over de za-ak dden. Men zei ,.nog niet over voldoende gegevens" te beschikken ;(Van onze correspondent) KOEWACHT De gebroe ders Theophiel en Gerard van Damme uit Koewacht hebben hun 50-jarig schuttersjubileum gevierd. Ter gelegenheid daar van organiseerde de sch\'"~ schappij Sint Seb lewaoht, waarvan „_ide sser lid zijn, een jubi- ïieting op twee staan-de .1. Voor deze gelegen heid waren ook uitgenodigd burgemeester De Kam van Axel en Jo Bruggeman, uit Philippine, voorzitter van de Zeeuwsch-Vlaamse schutters- bond. Voorzitter A. Suy opende om drie uur d-e feestelijkheden met een feli-citatiewoord tot de gebroeders Van Damme. Hij overhandigde de jubilarissen uit naam v-an de vereniging als cadeau drie pijlen. De heer Suy hoopte dat zij hiermee nog veel vogels naar beneden zouden halen. Vervolgens bood de voorzit ter aan burg es-ter De Karn een perkamen, aain, waarin vermeld staat dat de burge meester met algemene stem men benoemd is tot ere-voor- zitter va-n de sehuttersma-at- schappi-j. Daarna was het burgemees ter De Kam die op zijn beurt de jubilarissen geluk wenste en hen na-mens het gemeentebe stuur een schuttersstanddaard overhandigde. Ook dankte hij bestuur en led-en voor zijn be noeming tot ere-voorzitter van een zo bloeiende vereniging van Sebastiaan. Hij, voelde zich daarmee zeer vereerd. De heer Bruggeman felici- 1 erd-e de jubilarissen namens de Zeeuwsch-Vlaamse Bond en hij hoopte hen nog lang als schutters te mogen ontmoeten. Ook van de sehuttersmaat- schaipij Willem Teil uit Kloos- terzan-de kregen de jubilaris sen bloemen aangeboden. Na de huldiging begon de schie ting waaraan 145 schutters deelnamen. Behalve veel geld prijzen waren nog 34 surprises te verschieten, die gqschcm-ken waren door Sint Sebastiaan. Al in de eerste ronde haalde jubilaris G. van Damme de zijvogel niaar beneden, welke hij al. herinnering aan burge meester De Kam aanbood. vast voorbereiden op een van de meest veelzijdige functies die een gemeente te bieden heeft. Als controleur in alge mene dienst wordt hij markt meester, wijkmeester, contro leur van de hondenbelasting en hulpbode, een baan ge schikt voor een duizendpoot. De heer Schieman, die vanaf 1964, het jaar waarin hij in dienst trad, alle bovengenoem de taken met veel ainiimo ver vulde, was tot 1 januari van dit jaar ook nog incasseerder vam huren em gas. Het werken voor de gemeente heeft in elk geval tot gevolg gehad, dat zijn psychologisch inzicht aar dig ontwikkeld is. Dat moeten veel inwoners van Axel en talloze marktkooplieden in de afgelopen tien ja-ar hebben on dervonden. „Op de markt valt veel te leren en als marktmeester moet je met mensen kunnen omgaan. Ik verdeel de plaat sen, zoveel meter per kraam. Nieuwe k-ooplieden krijgen niet zo maar een vaste plaats, eerst moet ik weten w-at voor spek ik in de kuip heb. Ge lukkig zijn alle mensen die hier staan bonafide, dat hou ik goed in de gaten". De heer Schieman is als heerser over de zaferda-gmarkt elk weekeinde de klos, zelfs met de vakanties houdt hij er rekening mee. Het is een drukke baan, de dag begint met het verdelen van de plaatsen aan bijna negentig kooplied-en. Het betekent dat er nauwlettend moet worden opgepast dat zijn klanten geen meter smokkelen, iets d-at nog al eens geprobeerd wordt. Vervolgens gaat de markt meester langs de kramen om het staangeld op te halen. Bij het sluiten van de markt ziet hij toe dat er geen onderlinge ruzies plaatsvinden. Kortom, een vak apart. Het ophalen van de huren was tot dit jaar, toen de incas so geautomatiseerd werd z'n belangrijkste werk en moeilijk bovendien, het vereiste veel tact. „De wanbetalers bezocht ik na zes uur 's avonds, maar d-at m-oest je er vo-or over heb ben. Het was mijn beroepseer er voor te zorgen dat er ner gens huuschuld zat. Uit Axel verhuisde een keer iemand naar een andere gemeente. De huur van het oude huis was nog niet beta-ald. Ik ben er toen naar toe gegaan. Omdat er op mijn bellen niet werd open gedaan, liep ik achterom, klom over de heg en stapte zo de keuken binnen. Het geld kwam er". De heer Schieman kent de inwoners van Axel zo langza merhand wel. Niet alleen de mensen, maar ook de hond-en. Vaak loopt hij honden achter na om te kijken waar de ba-as woont. Da-a-rna is het gewoon een kwestie van aanbellen en de belasting innen. „Als er een aanrijding wordt veroor zaakt dio-or een loslopende hond, dan vraagt de politie mij of ik het dier ken en d-at is dan ook vaak zo". De heer Schieman kan zijn werk moeilijk uit handen ge ven, d-at blijkt uit alles. Hij ga-at pas weg als zijn opvolger voldoende is ingewerkt en d-at zal wel even duren. Als ge pensioneerde wil hij zich vaa-k bezighouden met tuinieren en vissen. (Van onze correspondent) SLUIS Zondagavond tus sen kwart voor en kwart over elf hebben onbekenden inge broken bij de manufacturier Groosman aan de Meermin- nestraat. Door het forceren van een achterdeurslot en twee binnendeursloten heeft men zich toegang tot de woning verschaft.. In de slaapkamer heeft men de inhoud van de linnenkast uitgetrokken en op de bovenverdieping alle kas ten doorzocht. Er wordt een stolpfles en f 150,- aan dub beltjes vermist. De bewoners waren tijdens het genoemde tijdstip afwezig. (Vervolg van pagina 1) De klacht over cariës (tand bederf) i4 nog steeds actueel. Alle voorlichting over gezonde voed-i-ng, tandenpoetsen en re gelmatig bezoek aan de' tand arts tem spijt. In het rapport over mMd'en-Zeeuw-sch-Vlaan- dieren dringt de schoolarts a-a-n op het beoefenen va-n diverse taik-ken van sport, omdat vele onderzochte afwijkingen ver toonden a-a-n het spier- en be wegingsapparaat, die groten deels niet van ernstige a-aird w-a-ren. Dokter van d-en Ende klaagt erover dat het steeds mogdl-ij ker wordt om °in twee jaar rond te komen. Zij hoopt spoe dig op een vierde schoolarts in Zeeuw3oh-Vlaanderen. De eerst in 1972 in dienst getreden 1-ogopedïst, R.P.A. D'Hondt, constateert in zijn jaarverslag diat er, n-o-g maar weinig verandering is geko men in het grote aantal kinde ren, dat dringend behoefte heeft aan logopedische behan deling. Vooral het aantal kleu ters is in 1973 sterk toegeno men zo-dat hij van zijn voorne men, zich te beperken tót het basisonderwijs, moest afzien. De logopedist is in 1973 be gonnen met een groepsthera pie voor stotterende kinderen in de leeftijd van 10 tot 15 j-a-ar. Zij word-en gedurende één uur per week behandeld. Geconstateerd wordt dat het aantal kinderen d-at behandeld wordt, nu groter is en d-at de resultaten beter zijn. In totaal staan in Zeeuwsch-Vla-anderen 376 kinderen, die logopedische hulp behoeven op de wacht lijst. H-et aanstellen van een psy choloog door de gezamenlijke BLO-scholen is volgens dok te, Kastelein-De Jong een uit stekende maatregel geweest Dokter Van d-en Ende waar schuwt tegen het brandgevaar die de vele houten noodgebou wen opleveren. Daarnaast noemt zij de toestand van de Scheldeschool in Terneuzen moeilijk en het ombouwen-uit- breid-en van de oude Zuidl-and- school tot een passende behui zing voor de LOM-school, is nog niet gerealiseerd Dokter Magendans constateert weer d-at d-e openbare lagere school te Aa-rdenburg en die r.k. lage re school te IJzendijke hard aan vernieuwing toe zijn. Voor wat betreft de openbare lagere school te Oostburg vraagt hij zich af, verbouwen of nieuw bouw? Het aantal onder toezicht van de schoolartsendienst staan-de leerlingen bedroeg in htt vorige jaar 22.330. tegen 21.644 in 1972. De grootste toename was in het rayon mi d-den-Zeeu wsch - VI a-ande ren, wa-ar die schoolartsen- dienst 9.022 leerlingen bege- Geslaagd Aan d-e katho lieke universiteit in Nijmegen slaagde voor het doctoraal examen 1 rechten, K. Flos uit Kapellebru-g. leidt. Het aantal leerlingen L dit rayon is 50 procent grolt! geworden dan de daarvoor gel stelde l-andelijke norm. Mei hoopt op spoedige maatregij ien. Belangrijk wordt genoeri de eventuele oprichting va een districts geneeskundige el gezondheidsdienst ZeeuwscSl Vla-anderen, waarvan schoolartsen-dienst -volgens bestuur- deel zou moeten 1 maken, tezamen met hog op t'. richten afdelingen voor bijL voorbeeld geestelijke gezouil heid. met naime de volksgef zondheid, de onigeva'llendieiïl en de bedrijfsgeneeskunde! Aan het oprichten van dergelijke dienst zou een lys-e van een aantal punttj dien-en vooraf te gaan. (Van onze oorrespondent) KLOOSTERZANDE op 1 maart opgerichte vollejj balclub „Athanatos" uit Kli terzande heeft het eerste, wi liswaar korte, seizoen afgesln ten met een klein toernooi het dorpscentrum Vogelwaar de. Acht teams bekampten elk aar in wedstrijden van tw« sets. Twee mavo-teams uit Hul gingen met d-e eerste pl-aatse naar huis. Zij kwamen beid ongeslagen uit het strijdperk Het le juniorenteam van „A thanatos" behaalde de 3 plaats en het 2e juniorenteair werd vierde. De vijfde plaat' was voor een tea-m van ,,Haï- Nagui-l-a" uit Vogelwaarde zesde werd het le aspiranten tear, van Athanatos, zeven* het 2e aspiirantenteam 4ï achtste het 3e aspirantenteafl van Athanatos. De Kloosterzan-dse club, momenteel 43 leden telt, het komende seizoen, dat i» september begint, gaan deel' nemen aar de Nevobo-comp£' title Men heeft daarvoor inge schreve; met een damesteam terwijl een juniorenteaim twee aspirantemteams ntëj gaan doen aan een specia* voor die leeftijdsgroep opSf' zette competitie, die afgewerk; gaat worden vi-a een zestal toernooien, verspreid over te- seizoen. Het le damesteam zal waarschijnlijk ook meedoen aan de bekeroom petitie die het komende seizoen voor te eerst ook in het district 1' land vain de Nevobo wordt f organiseerd. Voor het seizoen in septem ber begint hoopt men vi-a een aantal vriendschappelijk4 wedstrijden nog wat wedstrijd' ervaring op te doen. Het was een goed initiati van de expositieruimte „Ker straat 3" te Brugh op Scho wen om gedurende de zome maanden vier Zeeuwse ku stenaars gedurende telke veertien dagen de gelegenhe tot een tentoonstelling te g ven. Op deze wijze imme alleen kan men de Zeeuw kunst nader tot een breed, 01 internationaal publiek bre gen. Het pand Kerkstra-at waarschijnlijk een' voormal schoolgebouw, is weldswa (Van een on MIDDELBURG „De wikkeling in de Zeeuwse maanden gaande. Er is spr ring der situatie over alle kunnen nu wel spreken va Dit verklaarde gisteren op tie over de werkgelegenhei J. Buissing, regionaal conc arbeidsbureau te Middelhui Uit de cijfers over dp maant juni bleek opnieuw een ver sterking van de metaalsectoi He ontwikkeling in de bouw sector gaat echter duidelijk i) tegengestelde richting. „W- gaan geleidelijk naar een on gunstige situatie in de bouw sector. We kunnen merken dat de orderportefeuilles van dt aannemers dunner worden Een aanbod van 200 arbeids krachten in de zomer is fors. We hebben jaren gekend, da dit in de zomer beneden dc; 100 lag", aldus de heer Buis sing. De grote oorzaken hier van waren volgens hem: wei nig activiteiten in de indus triebouw, achteruitgang in di woningbouw en in de sectoi grond-, weg- en waterbouw, he) gereedkomen van onderdelen van het Vlaketunnelproject, het Schelde-Rijnproject en rijks weg 58. Wat de overige sectoren be treft, ligt d-e situatie ongeveei gelijk aan vorig jaar. Met dit verschil echter, dat de cijfers in absolute zin zowel qua vraag als aanbod beduidend hoger liggen. De nieuwste cij fers ten aa-nziem van de ver gunningen voor werktijdver korting, waarover de heer Buissing beschikte, waren van 22 j-umi. Toen waren er nog ll1 V ooruitzichten voor woens dag en donderdag, opgesteld door het KNMI op maandag om 18.00 uur: op de meeste plaat sen droog met zonnige perio des, gematigde temperaturen, Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nede^and voor woensdag: aantal uren zon: 3 tot 12, miin.-temp. om streeks 13 graden, max.-temp.: omstreeks 19 graden, kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent, kans op een geheel droog etmaal: 7-0 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 3 tot 12, min.-temp.: om streeks 12 graden, max.-temp.: omstreeks 20 graden, kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent ka-ns op een geheel droog etmaal: 90 procent. N.B. voor de temperaturen geldt voor woensdag een mar ge van 2 graden en voor don derdag van 3 graden rond de opgegeven waarde. DEN HAAG De water hoogten van maandagmorgen, meegedeeld door rijkswater staat: Konsta-n-z 430 -1, Rhein- feld-en 311 plius 8, Straatsburg 308 -7, Plittersdorf 469 -10. Maxau 533 -13, Plochingen 132 onveranderd, Mannheim 362 - 14, Steinbach 118 -3- Mainz 338 -14, Bin-gen 209 -6, Kau-b 259 -7, Trier 228 -3, Koblenz 252 -7, Keulen 234 -6, Ruhrort 400 -10, Lobith 1026 -12, Pan- nerdiense Kop 991 12, Nijme gen 825 -8, IJsselkop 889 -8, Eefde IJ-ssel 423 onveranderd, Deventer 300 onveranderd. Mon-sin 5462 plus 2, Borgharen 3849 -14, Belfeld 1083 -3, Gra ve ben-eder d-e sliuis 498 -4. Morgen, woensdag 10 juli Bergen op Zoom 7.13 en 19.27 Hansweert 6.32 en 18.34 Terneuzen 5.56 en 17.59 Vlissingen 5 23 en 17 31 Wemeldinge 7.03 en 19.17 V.

de Stem | 1974 | | pagina 2