Katholieke Hogeschool Tilburg nieuwe meer eenheid en duidelijkheid Bedorven maag en diarree PW gevorderde assistent(e)- accountant secretaresse RIJN-SCHELDE-VEROLME Vanaf 1 juli gelden dezelfde regels in heel Nederland MDtösorbtnë NEDERLANDSE ACCOUNTANTS MAATSCHAP eerste medewerk(st)er personeelsadministratie Rijn-Schelde-Verolme Montagebedrijf b.v. Vlissingen Gelijke richtlijnen per gemeente De optrekking tot het minimumloon Grotere aankopen voor eigen rekening In grote lijnen betekent dit: De uitkeringen zijn nu als volgt samengesteld: 1. GEZINNEN BASISBEDRAG PLUS: OF: PLUS: PLUS: PLUS: THUISINWONENDE KINDEREN BASISBEDRAG PLUS: Eigen inkomen 2. ALLEENSTAANDEN BASISBEDRAG PLUS: PLUS: PLUS: 4. BEWONERS VAN BEJAARDENTEHUIZEN OF INRICHTINGEN BASISBEDRAG PLUS: PLUS: PLUS: MAAR: Datum van Ingang Bijverdiensten uit arbeid Bijverdiensten uit kostgangers Inkomsten uit onderverhuur Maximaal mag u van al uw bijverdiensten niet meer houden dan: Andere inkomsten Kostgeld van inwonende kinderen Eigen vermogen Overgangsregeling gemeentepolitie breda Esthetica ENIGE in Breda gevestigde instituut met STIVAS VAKDIPLOMA A en B Esthetica van der straaten bv aannemingmij kosten u vakantiedagen. GEEN GELUK KRITIEK li LUXEMBURGER OVERLEDEN NA DODELIJKE INSPUITING Zalerdag 6 juli 1974 C kantoor breda Baronielaan 18 Postbus '^95 Breda-4304 (01600)2 24 00 Voor ons kantoor te Breda hebben wij een vakature voor Leeftijd ca. 25 jaar. Kennisnivo: A. studerende voor NIVRA B. MBA-diploma, resp. studerend voor SPD. Afhankelijk van kennis, ervaring en leidinggevende eigenschappen, geschiedt aanstelling in een van onze rangen: hoofdassistent, kontroleleider of adjunkt- accountant. Wij bieden een interessante funktie en streven ernaar uw kapaciteiten optimaal tot ontwikkeling te brengen. Sollicitaties en inlichtingen, schriftelijk of telefonisch, aan het bovenstaande adres. De NAM is een accountantskantoor met 21 vestigingen in Nederland. Betrokkene zal worden belast met onderstaande werkzaamheden: - het vastleggen van personele gegevens in de betreffende bestanden; - het bijhouden van de personeelscartotheek en het leveren van overzichten voor de beleidsvoering; - de administratieve bewaking van de personeels formatie; een inbreng bij de verdere automatisering van d» administratie. Onze gedachten gaan uit naar een kandidaat die minimaal een basisopleiding op havo-niveau heeft genoten, met daarnaast een verdere opleiding op administratief-organisatorisch gebied. Desgewenst kan telefonisch informatie worden ingewonnen bij de heer N. Huijben, telefoon 013-66 22 44. Sollicitaties kunnen worden gericht aan het hoofd van de dienst personeelszaken van de Katholieke Hogeschool, Hogeschoollaan 225, Tilburg. vraagt voor spoedige indiensttreding een voor de afdeling projekten en verkoop die de uitgaande correspondentie (Nederlands en mo derne talen) en rapporten kan verzorgen, ver antwoordelijk is voor een snelle verwerking van zowel in- als uitgaande stukken en die met de nodige inventiviteit de normale administra tieve werkzaamheden verricht. Opleiding: middelbaar niveau, diploma's typen moderne talen, steno Nederlands en Engels (of hiervoor studerend). Leeftijd: tot ca. 35 jaar. Sollicitaties met volledige gegevens omtrent opleiding en ervaring worden belangstellend tegemoet gezien door de afdeling Personeels zaken, Prins Hendrikweg 8 te Vlissingen. Rijn-Schelde-Verolme Montagebedrijf b.v. ver richt montages van landketelinstallaties en turbines voor de chemische industrie en elek trische centrales, chemische, industriële en nucleaire installaties, alsmede van staalcon structies en bruggen. Tot nu toe kon de uitvoering van de Algemene Bijstandswet per gemeente nogal eens verschillen. Vanaf 1 juli ver andert dat. Als u voor een bijstandsuit kering in aanmerking komt, krijgt u zoveel mogelijk hetzelfde als een ander in precies dezelfde omstandigheden. Waar u ook woont. Alleen in zeer bepaalde gevallen zal uw gemeente afwijken van de landelijke regeling. Dat hangt af van uw bijzondere omstandigheden. (Omstandigheden die overigens voor een buitenstaander moeilijk te beoordelen zijn.) Zo'n bijzondere omstandigheid kan het (forse en onvoorziene) verschil zijn tussen uw vorig inkomen en de bijstand. De ver goeding voor bijzondere kosten van bij voorbeeld ziekte en invaliditeit verandert niet. Wanneer u gehuwd bent, krijgt u per 1 juli een uitkering die op het niveau van het minimumloon ligt. De uitkering voor het onvolledige gezin, voor alleenstaanden, thuisinwonende kinderen en bewoners van bijvoorbeeld bejaardentehuizen en inrich tingen wordt afgeleid van de bijstand voor gehuwden. Als alleenstaande zult u echter van deze aanpassing minder merken. Dat komt omdat uw uitkering voor 1 juli eigen lijk al bijna op het nieuwe peil lag. Wel krijgt u de gewone halfjaarlijkse verhoging, zoals iedereen die bijstand ontvangt. Die verhoging zorgt er elk halfjaar voor dat uw uitkering op peil blijft. Voor grotere aankopen, dus bijvoorbeeld kleding, meubels of een kachel, zult u geen extra bijstand ontvangen. Voor speciale uitgaven die ontstaan door uw bijzondere omstandigheden (ziekte bijvoorbeeld, of invaliditeit of de slechte toestand van uw woning), kunt u wel een extra uitkering aanvragen. de uitkeringen zijn verhoogd. voor alleenstaanden is de verbetering minder groot. grotere aankopen zijn voor eigen rekening. de nieuwe regeling is duidelijker, een voudiger en in het hele land gelijk. Basisbedrag per week echtpaar zonder kinderen echtpaar met 1 kind echtpaar met 2 kinderen echtpaar met 3 of 4 kinderen echtpaar met 5 of 6 kinderen f 168,45 f 171,50 f 174,15 f 176,80 f178,55 echtpaar met 7 of meer kinderen f 180,30 per maand echtpaar zonder kinderen f 729,95 echtpaar met 1 kind f743,15 echtpaar met 2 kinderen f754,65 echtpaar met 3 of 4 kinderen f766,15 echtpaar met 5 of 6 kinderen f773,70 echtpaar met 7 of meer kinderen f781,30 Is het gezin onvolledig dan worden boven staande bedragen verminderd met f24,35 per week of f 105,50 per maand. (onvolledig gezin vader of moeder alleen met één of meer kinderen) Woonkosten. Dit bedrag is gelijk aan de „kale" huur. Dat is het bedrag wat u aan huur betaalt, verminderd met eventuele huur van stoffering en meubilair, gas, licht, water enz. Is bij de huur verwarming inbegrepen, dan wordt f 420,per jaar afgetrokken. Woonkosten eigen huis. Als u in een eigen huis woont, dan is dit bedrag gelijk aan de te betalen hypotheekrente, straat- en grondbelasting, eigenaarsonderhoud e.d. Premie. De premie die u betaalt voor een vrijwillige verzekering of bejaardenverzeke ring bij een ziekenfonds. Een vergoeding in plaats van kinderbijslag. Uw gedeeltelijk leerplichtige kinderen van 15 en 16 krijgen geen „eigen" uitkering meer, maar worden geleld als schoolgaande kinderen. Een vakantie-uitkering van f 11,15 per week of f48,30 per maand. Deze uitkering is voor het onvolledige gezin f 9,75 per week of f42,25 per maand. Eens per jaar, in juni, wordt dit bedrag uitbetaald. 17 jaar (werkloos) Basisbedrag per week f48,70 Basisbedrag per maand f211,05 18 tot 21 jaar (werkloos of invalide) Basisbedrag per week f 73,05 Basisbedrag per maand f316,55 Vakantie-uitkering. 17 jaar (werkloos) Per week f 2,80 Per maand f 12,15 18 tot 21 jaar (werkloos of invalide) Per week f 4,15 Per maand f 18, Deze uitkering wordt eenmaal per jaar betaald in juni. Voor thuiswonende werkloze kinderen geldt nu: de 15- en 16-jarigen zijn nog gedeeltelijk leerplichtig en worden als schoolgaande kinderen geteld. Zij krijgen geen eigen uitkering. De ouders krijgen bij hun bijstands uitkering voor hun 16-jarig kind een bedrag gelijk aan dubbele kinderbijslag. de uitkering voor 17- tot 21- jarigen gaat nu na 26 weken werk loosheid gewoon door. Alleenstaanden die niet zelfstandig wonen Basisbedrag per week f 136,35 Basisbedrag per maand f590,85. Alleenstaanden die wel zelfstandig wonen Basisbedrag per week f110, Basisbedrag per maand f476,65 De premie die u betaalt voor een vrijwillige verzekering of een bejaardenverzekering bij een ziekenfonds. Vakantie-uitkering. Per week f7,80, per maand f33,80. Deze uitkering wordt eenmaal per jaar in juni uitbetaald. Voor alleenstaanden die wel zelfstandig wonen Woonkosten. (Zie onder gezinnen) De kosten van verzorging of verpleging. De premie die u betaalt voor een bejaarden- verzekering of een vrijwillige verzekering bij een ziekenfonds. Een bedrag voor persoonlijke uitgaven eens per maand. Voor een alleenstaande is dat f 140,en voor een echtpaar is dat f 242,50. Als u door persoonlijke omstandigheden weinig privé-uitgaven kunt doen, wordt de uitkering lager, maar niet minder dan f 52,voor een alleenstaande en f 95,50 voor een echtpaar. Een vakantie-uitkering die gelijk is aan de vakantie-uitkering van de AOW. Deze uit kering wordt eenmaal per jaar in mei uitbetaald. De bijstand wordt verleend voorzover de eigen inkomsten niet voldoende zijn om bovenstaande kosten te betalen. De regeling gaat in op 1 juli. Het iswnogelijk dat in uw gemeente de nieuwe berekening nog niet klaar is. Dan ontvangt u alleen de halfjaarlijkse verhoging. Zo spoedig moge lijk, uiterlijk vanaf 1 oktober zult u de nieuwe uitkering ontvangen. Dat wat u vanaf 1 juli te weinig ontvangt, wordt tussentijds in één keer uitbetaald. Bijstand ontvangt u als u geen of te weinig eigen inkomsten hebt. Heeft u helemaal geen inkomen dan krijgt u de bedragen die in de tabellen hiernaast vermeld staan. Heeft u wel wat eigen inkomen dan vult de bijstand dat bedrag aan tot dezelfde bedra gen. Bijverdiensten worden niet helemaal afgetrokken. Wélke bijverdiensten ziet u hieronder. Van het geld dat u verdient met een bijbaan wordt een derde niet ais inkomsten geteld. Met de buitengewone kosten die u moet maken om dat geld te kunnen verdienen, zoals bijvoorbeeld crèche-kosten, wordt rekening gehouden. Is uw gezin onvolledig - geen vader of moeder r dan wordt de eersta f20,van wat u per week verdient niet afgetrokken. De helft van wat uw kostgangers u betalen, wordt gezien als uw verdiensten. Die verdiensten worden gesteld op minimaal f37,50 per kostganger per week. Evenals bij andere bijverdiensten wordt een derde deel, dus minimaal f 12,50, niet afgetrokken. Heeft u 4 of meer kostgangers, dan wordt dat beschouwd als een pensionbedrijf en worden die inkomsten volledig afgetrokken. Een derde van de overeengekomen huur wordt niet afgetrokken. f 50,per week of f 216,65 per maand voor het onvolledige gezin (inclusief de eerste f 20,per wéék van bijverdiensten uit arbeid). f30,per week of f 130,per maand voor een gezin met of zonder kinderen, f 21,per week of f 91,per maand voor een alleenstaande en f 11,25 per week of f 48,75 per maand voor een thuisinwonende. Al uw andere inkomsten worden geheet van de uitkering afgetrokken. Dus ook uw per 1 juli verhoogde AOW of andere sociale uitkering. Van uw kinderen die zeif verdienen, kunt u een redelijk kostgeld verwachten. Daarin zit ook een bijdrage in de vaste gezinslasten. De bijstand stelt daar een zekere aftrek tegenover. Die is f 7,90 per week of f34,20 per maand voor meerderjarige en f 5,25 of f22,80 pér maand voor minderjarige kinderen. U hoeft niet al uw spaargeld aan te spreken voor u voor bijstand in aanmerking komt. Het vrijgelaten eigen vermogen is vanaf 1 juli: f9.000,voor gezinnen (was f6.000, f 4.500,voor alleenstaanden (was f 3.600, f 6.000,-—voor echtparen in bejaarden tehuizen of inrichtingen f3.600,voor alleenstaanden in bejaarden tehuizen of inrichtingen. het aantal kinderen heeft geen invloed meer op de hoogte van het vrijgelaten vermogen. de bedragen zullen regelmatig worden aangepast aan de prijsstijging. de rente van dit vermogen is ook vrij Omdat niet alle gemeenten tot nu toe gelijke regels hadden, kan het zijn dat uw uitkering hoger was dan de landelijke regeling. Daarmee wordt rekening gehouden. U krijgt tenzij uw eigen inkomsten zijn gestegen - in ieder geval per 1 juli de gewone half jaarlijkse verhoging (ongeveer 10%). Daarna zult u echter enige tijd wat minder snel stijgen, totdat uw uitkering gelijk is aan het peil in heel Nederland. Dat zal in het algemeen niet langer dan twee jaar duren. Publikatie van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk •w Bij de gemeentepolitie te Breda zijn weer vakatures te vervullen voor de funktie van agent van politie. De aanstelling geschiedt in de rang van adspirant. Na één jaar met succes de opleiding aan de Politieschool te Heerlen gevolgd te hebben, volgt plaatsing in het korps en bevordering tot de rang van agent. Bruto Maandsalaris adspirant van 18 jaar of jonger Maandsalaris adspirant van 19 jaar Maandsalaris adspirant van 20 jaar Maandsalaris adspirant van 21 jaar Maandsalaris adspirant van 22 jaar Maandsalaris adspirant van 23 jaar Maandsalaris adspirant van 24 jaar en ouder 985,50 1077,- f 1167,50 1258,- ƒ1344,- 1430,- 1480,- Elsen: Bezit van het Mulo-, Mavo-, Leao-diploma of een daarmede gelijkgesteld diploma. Lengte minimaal 1,72 m. Goede gezondheid. Leeftijd minimaal 17 jaar. Voor inlichtingen kan men telefonisch of mondeling kontakt opnemen met de personeelschef de Heer Thomas of met de adjudant Gademan. Sollicitaties binnen 14 dagen na het verschijnen van deze oproep te richten aan: Commissaris van Politie, Markendaalseweg 60 te Breda. OPLEIDINGSINSTITUUT VOOR SCHOONHEIDSSPECIALISTEN Catharinastraat 13 b Breda Het modern ingerichte leslokalen, volledige werk- apparatuur, waar uitsluitend Stivas gediplo meerde docenten de opleiding verzorgen voor het vakexamens volgens de wettelijke vestigingsei sen onder toezicht van een Rijksgecommitteer de Aanvang van de nieuwe cursussen: medio augustus. Op tel. of schriftelijke aanvraag zenden wij u omgaand onze uitgebreide dokumentatie. Tevens bent u voor nadere informatie, na afspraak, welkom op ons instituut. Het instituut met de beste kans tot slagen Catharinastraat 13 b - Breda Tel. 01600 - 46466 04243 - 668 Schoonheidsspecialiste een zelfstandig beroep vol afwisseling en inspiratie; een beroep speciaal voor U. hansweert telefoon 01130- 1820 ALLE HEIWERKEN Tijdelijk stalen damwand met of zonder verhuur Remmingwerken en steigers Beton- en staalkonstrukties Sonderingen Het gebeurt zo vaak. Vooral op vakantie. Andere leef-, drink- en eetgewoonten. En plotseling overkomt het u. Bedorven maag. Diarree. Een nare maag- en darmstoornis heeft u in z'n greep. Neem dan Entosorbine: witte aangename tabletten. Met 6 snelwer kende middelen. Brengt uw maag tot rust. Zuivert de ingewanden. Stopt diarree. Entosorbine neemt prettig in en helpt direkt. Het mag in geen reisapotheek ont breken. Neem zo'n buisje mee. zuivert maag en ingewanden Uocfiendoal W Bergen op Zooms,-, zevenbergen Dordrech* Etten tó DIRECTEURDR. W. A. J. M. H (Van onze speciale verslaggever) MüNCHEN Het Ne derlands elftal heeft het niet gehaald. Via een 21-nederlaag te gen West-Duitsland reikte Oranje gisteren in het Olym pisch stadion van München niet verder dan de tweede plaats in het toernooi om het wereldkampioenschap. Eervol dat moet gezegd, want ook gisteren liet het Ne derlands elftal zien dat het over pure klasse kan beschik ken. Kan, want juist een half uur waarin Oranje minder sterk speelde werd de ploeg fataal. Toen bogen Breitner en Muller de via een door Nees- kens benutte strafschop opge lopen achterstand om in een 2- 1 voorsprong. Na afloop drong bij vele spelers van het Nederlandse elftal het besef door diat zij de oorzaak van het ..slechts" als tweede eindigen voor een groot deel bij zichzelf moesten zoeken, Ruud Krol bijvoor beeld die enkele keren de grootste moeite had om Hoe ness af te stoppen verklaarde de nederlaag met: „We hadden de vorm van de dag niet, En de Duitsers juist wel". De uit bundige menigte die de Duitse ploeg met de wereldtitel feli citeerde reageerde laconiek met: „De Duitsers hebben goed geprofiteerd van wat mindere momenten in onze ploeg." Toeschouwer Barry Hulshoff: „In de eerste helft werd er na die treffer van Neeskens veel te laconiek door Nederland gespeeld." Johnny Rep zocht een deel van de oorzaak van de neder laag speciaal bij zichzelf. Rep: „Ik had toch zeker een van de twee kansen die Ik na rust kreeg moeten benutten. Maar .dat kleine beetje geluk dat er altijd bij een doelpunt nodig ts, ontbrak nu. Dat zul je al tijd zien." Van Hanegem en Cruyff uit ten nogal wat kritiek op scheidsrechter Taylor, die vol gens de beide heren van slecht tot matig zou hebben gefloten. Vandaag keert het Nederlands elftal om halfelf op Schiphol terug. Daarna volgen huldigin gen in Amsterdam en Den Haag. (Zie verder onze sportpagi na's) AMSTERDAM (ANP) In heb Binnengasthuis in Amster dam is gistermorgen vroeg de 25-jarige E. H. uit Luxemburg overleden. Volgens zijn vrien den had hij zich de avond tevoren met een injectiespuit een verdovend middel toege diend. Dat gebeurde in een pand aan de Wittenburgergracht waar hij verbleef met twee andere mannen en een meisje. Deze verklaarden zondag dat H. onwel was geworden waar op zij hem naar bed hadden gebracht. Des nachts om half- vier begon hij echter te roche len waarop zij de G.G. en G.D. waarschuwden. DE 27-jarige P. L. D. uit Put- tershoek heeft zaterdagavond in 's-Gravendeel de 32-jarige A. Naaktgeboren uit die plaats met een vuurbuks in de ruig geschoten. Vervolgens sloeg hij Naaktgeboren met de kolf van de vuurbuks in de lende nen. Zijn slachtoffer heeft dusdanige verwondingen opge lopen, dat hij met verlam mingsverschijnselen in een ziekenhuis in Rotterdam is op genomen.

de Stem | 1974 | | pagina 24