NEDERLAND FAVORIET BIJ EUROPESE PERS Voeti wi NIE Cruyff over kaartentoestand ,,'t Is te gek om waar te zijn BLESSURE RENSENBRINK EEN RACE TEGEN DE KLOK Rinus Michels neemt wraak WESTDUITSERS: DROOMFINALE ARIE HAAN: SPELEN ZONDER BELASTING Derde plai voor Rep en Neesken, 99 BRAZILIAANSE KRANTEN: NEDERLAND WINT TERECHT Megafoons vervangen legioen PLANNEN VOOR EEN REVANCHE SUPERVISOR ANTWOORDT NIET MEER IN HET DUITS nr; WK-exp ress Record voor Jos Hermens Vrijdag 5 juli ly/4 r* Vrijdag 5 juli 1974 (Van onze speciale verslaggevers) DEN HAAG Bij de Euro pese pers is Nederland de gro te favoriet voor de wereldtitel. De prestatie tegen het zich zo ruig verwerende Brazilië heeft grote bewondering gewekt. Joegoslavische journalisten spreken zelfs over een „voet balsprookje" als zij het over het spel van Oranje hebben. De Zweedise krant „Dagens Nyheter" vindt het dluel Ne derland - West-Duitsland een droomfinale en veroordeelt het Braziliaanse spel. „De wei- strijd herinnerde aan de „nacht van die lange messen". Het was een afscheid de Bra zilianen onwaardig. Twintig jaar lang hebben zij ons onver getelijke momenten bezorgd en zij werden terecht geroemd om bum briljante spel. De ko mende vier jaar zullen wij slechts aan hen denken alis slechte verliezers", aldus de krant. Het Joegoslavische „Veeern- je Novosti": „Nederland neaft het bereiken van de finale meer verdiend dan enig ander elftal. De wedstrijd van woensdag is een van die pa rels in de voetbalsport, die een keer in vier toernooien om de wereldtitel te zien zijn. Momenteel kan in voetbal n.e- mand ter wereld wat Cruyff kan". Ook het Franse sport blad „L'Equipe" ziet in Neder land het beste team. „Neder land heeft woensdag zonder twijfel bevestigd dat het over het beste elftal van het toer nooi beschikt. Dat moet welis waar zondag tegen West-Duits land in München nog eens be wezen worden, maar er be staat geen twijfel over dat Ne derland favoriet is." Het Romeinse „H Messagge- ro" schrijft Nederland ook de beste kansen toe maar neemt in zijn mening over de wei- strijd Nederland - Brazilië een bijna overdreven bescherming voor de Zuidamerikanen in acht. „Een dergelijk elftal kan niet sterven. Nooit, ten minste niet in de grote tijden van Brazilië, was een wedstrijd zo mooi, zo rijk met boeiende momenten, zo volmaakt in speltechniek. Eer voor Neder land, maar ook eer voor Brazi lië, waarvoor deze wedstrijd beslist geen zwanenzang is ge weest. „In de finale worden ook door deze krant de Neder landse kansen erg hoog aange slagen. „We geloven het niet, maar ook West-Duitland kan winnen. Dat zou evenwel on terecht zijn tegenover het elf tal dat zich als sterkste van dit wereldkampioenschap heeft gemanifesteerd: Neder land. Maar in voetbal is alles mogelijk." EAIM74 DOOR Harry Vermeulen Jack Arentsen Theo Vaessen (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP Johan Cruyff heeft gisteren, de gedachten ook vertolkend van zijn medespelers, zijn vinger beschul digend uitgestoken naar het organisatiecomité van de WK. Reden voor zijn ontstemdheid is dat er voor de finale in München slechts vijfentwintighonderd kaarten beschikbaar zijn voor Nederlandse supporters. (Van onze speciale verslaggever) RIO DE JANEIRO (AFP) De Braziliaan se pers heeft onthutst gereageerd op de neder laag van het Braziliaan se voetbalteam tegen Nederland. Alle kranten bekritiseren de formatie van Mario Zagalo voor de wijze waarop er werd gespeeld. Neder land wordt unaniem als een sterk team be schouwd. „Nederland is recht vaardig winnaar gewor den" is de kop van een van de grootste kranten van het land. „O Globo", „Onze spelers, enkele uitzonderingen daargela ten, hebben zich slechte verliezers getoond. De zelfbeheersing was ver te zoeken. Brazilië zal zijn spelwijze moeten wijzigen. Cruyff en zijn makkers hebben gede monstreerd hoe het moet", aldus de krant. De „Jornal do Brasil" spreekt over een logi sche nederlaag. „De ti telhouder kreeg een les in modern voetbal. Ster ren als Jairzinho en Ri- velino werden door on bekende spelers als Rijs- bergen en Jansen voor gek gezet. Nederland heeft een schitterend team. Van Cruyff wisten wij niet veel. Nu zullen wij hem nooit meer ver geten", was het com mentaar van de krant. De eigen formatie kwam er niet best af. Vooral het ruwe spel werd sterk bekritiseerd. „On ze verdediging kon zich slechts door het maken van grove overtredingen staande houden. Jam mer, maar het gouden tijdperk is woensdaga vond in de hel van Dort mund definitief afgeslo ten". Het weekblad „Gazet- te Sportive" spreekt over „De Nederlandse machine". „Een formida bele ploeg. Technisch en tactisch waren de Ne derlanders klassen beter. Brazilia kon slechts met afschuwelijke overtre dingen voorkomen, dat het werd weggetikt". De grootste krant van Sao Paulo, de „O Estadio de Sao Paulo" vond het niet alleen een zege voor Ne derland, maar ook voor het voetbal. „Gelukkig heeft het afbraakvoetbal niet getriomfeerd. Ne derland was over alle li nies beter. „Dat is toch crazy", igaf Ouyff als commentaar. „Zelfs bij Eu ropacup-wedstrijden is het re gel dat 10% van het aantal beschikbare plaatsen bestemd is voor het land dat in de wedstrijd uitkomt. In München kunnen ruim 75.000 toeschouwers plaatsnemen in het Olympisch Stadion. Hoe is het dan toch bij god mogelijk dat voor Nederland maar 2.500 kaarten los te weken zijn? Johan Cruyff ervaart het als een nadeel dat er ditmaal, in Oranjes zesde en belangrijkste wedstrijd van dit WK-toer- nooi. zo weinig Nederlandse supporters het elftal kunnen steunen. „Het komt mij ge woon onmogelijk voor dat dit gebeuren kan. Daarom weet ik nog niet zeker of er straks maar 2.500 Nederlanders in München zijn. Toen we in Gelsenkirchen tegen de Oost duitsers speelden, zei men ook dat er maar enkele duizenden Nederlanders zouden zijn. Uit eindelijk bleken er toch weer 30.000 Oranjehemden de tribu nes te bevolken". Het Nederlands elftal is ge wend geraakt aan zijn suppor- tersschare in Duitsland. Het speelde tot nu toe in Hann over, Dortmund en in Gel- senkirchen louter thuiswed strijden. De spelers zijn er op dit moment een beetje be- (Van onze sportredactie) DEN HAAG Nu het er naar uitziet, dat het supporters- ltgioen van Oranje volgens de Nederlandse voetballers zouden ze het zonder hun steun nooit zo ver hebben ge bracht slechts met circa 2500 man de finalewedstrijd van het wereldkampioenschap voetbal in München zal kun nen bijwonen, zijn een aantal fervente supporters op het idee gekomen om door middel van megafoons hun vedetten aan te moedigen. Op die ma nier hopen de weinige Neder landers de naar verwachting ruim 70.000 Westduitsers toch „van repliek" te kunnen die nen. De directeuT van British Leyland in Gouda gaat in ie der geval met een groepje de alers naar München en heeft aangekondigd met enkele me gafoons flinke steun te gaan verlenen. Nederlandse supporters, die een dergelijk apparaat ook wensen mee te nemen, wondit aangeraden zo spoedig moge lijk informaties in te winnen bij gespecialiseerde zaken op het gebied van geluidsappara tuur. Gemiddeld kost een me gafoon zo'n f 300,-, waarmee een gericht geluid over een doorsnee-afstand van ruim 300 meter kan wonden ver spreid. (Van onze speciale verslaggever! HILTRUP Enkele bestuurs leden van de KNVB hebben het plan om na de finale van zonldag, wanneer Nederland wereldkampioen zou worden, een revanohewedstrijd tegen vreesd' voor dat zij hun aan hang toch zullen missen. Of zoals Cruyff het zegt: „Zondag spelen we onze eerste uitwed strijd. En dat zal natuurlijk wennen zijn. Het scheelt in ieder geval zwaar of je de steun van je supporters hebt of niet. Maar nu we bijna zeker weten dat we het zon der onze supporters moeten stellen, zullen we ons gewoon daarop moeten instellen". Er zijn natuurlijk in München nog kaarten voor de finale be schikbaar. Maar de bedragen die er voor gevraagd worden, zijn abominabel hoog. Bedra gen van 800 tot 900 mark voor een zitplaats zijn heel nor maal. In vele Duitse kranten staan advertenties waarin kaartjes voor morgen en zon dag te koop worden aangebo den. Er zijn er dius nog genoeg voorradig. Wie er echter een wil hebben, moet harde mar ken op tafel leggen. Het is als een roulettespel. Hij die hoog speelt, wint. Geèn baar geld, maar een entreekaartje. Men (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP Rinus Michels heeft gisteren op demonstra tieve wijze zijn misnoegen kenbaar gemaakt over de zijns inziens negatieve manier, waarop het Nederlands elftal door de Duitse pers is bena derd. Michels, die goed Duits spreekt en tot gisteren de Duitse pers in hun eigen taal te woord stond, weigerde dit gisteren te doen. Wanneer hem een vraag in het Duits werd gesteld, gaf Mi chels steeds antwoord in het Nederland®. Michels weigerde ook een interview voor de Duitse televisie. Perschef Hamstra van de KNVB wil'de Michels overtuigen dat zijn handelswijze niet bevorderlijk was voor de imago van de bond. Maar Michete was niet te vermurwen. „Uit publicitair belang ver zoek ik U toch Duits te spre ken", zei Hamstra tot Michels. „Dan verschillen we duidelijk van mening", antwoordde de supervisor, „ik heb goede re denen om dat niet te doen". De argumentatie van de Duit se journalisten dat zij toch (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP Het Oranje-elf- Duitsland in Amsterdam te tal, op weg naar de finale tegen Johan Cruyff: „Het is gewoon onmogelijk dut zoiets kan ge beuren". houden. De gedachte is uitge gaan van secretaris-penning meester Henk Burgwal en is uiteraard bedoeld om de uiter aard toch al beter dab ver wacht gevulde WK-geldpot nog meer te spekken. Burgwal: „Alle verdiensten zijn ons op dit moment wel kom- Wanneer wij deze wed- West-Duitsland, zal flink geha vend de reis naar Münchem, za terdag, moeten maken. Het Bra ziliaanse elftal heeft woensdag nog erger huisgehouden in de Oranje-gelederen dan werd vermoed. Dr- Kessel, masseur Pierre van den Akker en fysio-thera- peut Wolflf zullen de komende dagen hun armen flink uit de strijd zouden organiseren mioet mouwen moeten steken om de -j ■MSI Jllllll At, j geblesseerden weer geheel fit te krijigen. De lijst van geblesseerde spe lers is dit toernooi nog nooit zo groot geweest als op dit dat wel snel gebeuren. Het mag niet later gebeuren dan dinsdaig a.s.". Het idee van Burgwal werde echter in zijn aanwezigheid moment. Het ergst geblesseerd reeds als niet uitvoerbaar be- - - - - - stempeld door mr. G. Brokx, lid van het WK-camité. Mr. Brokx: „Ik zie het niet zo zitten. Stel je eens voor dat Nederland tweede wordt. Dan zouden wij toch geen zin hebben om nog iliiiiiiiiiiiiliuililliiliiiiiiÜili kan zelfs eenvoudig opbellen en dan hoort men aan de an dere kant van de lijn: „700 gulden voor een plaats op de hoofdtribune. En ais dat teveel is, dan wacht maar tot maan dag, dan leun je kaarten voor- niiks krijgen". De KNVB heeft inmiddels ve lerlei kanalen aangeboord om nog aan kaartan te komen en zal de komende dagen no g iets proberen te versieren, maar veel kans op slagen heeft zij niet. Reeds maanden -geleden zijn door de Westduitsers vrij wel alle kaarten voor de finale opgekocht. Ook door een leger zwarthandelaren, waarop de Duitse politie echter fel is. Woensdag werden er in Dort mund zeven gearresteerd, de kaarten in beslag genomen en door de politie tegen normale prijzen verkocht. In en rond München dreigt het morgen en zondag ook weer te gebeuren. Maar mein zal toch geen dui zenden kaarten op deze wijze van de hoeken van de straten krijigen een keer naar Miinchen te rei zen om daar tegen de Duitsers een surrogaatwedstrijd te spe len. Bovendien gaan er veel spelers direct na het wereld kampioenschap met vakantie. De spelers zijn al te lang van huis geweest. We moeten ze niet nog langer bij trachten te houden". is Rob Rensenbrink, wiens meespelen zondag zeer du bieus is. Hij heeft, zoals be kend, een spiersdheuring in zijn dijbeen opgelopen,, waar mee hij gisteren nooit had kunnen spelen. Omdat hij ech- perkte tot een korte wande- 0 Rob Rensenbrink, van wie het meespelen in de finale du bieus is. ter meteen van het veld is ling, gegaan, toen hij de pijn in Jan Jongbloed, de doelman, niet allen het slachtoffer hoef den te worden van een sohan- daaiverhaal in een Duitse krant kon MSchels ook niet vermurwen. Hij bleef op zijn standpunt staan. Johan Cruyff bediende zich wel van het Duits, maar hij zei er wel begrip voor op te kunnen brengen dat Michels het weigerde te doen. „Mi chels heeft de verantwoorde lijkheid voor de gang van za ken in het team, wanneer hij geen Duits wil spreken is dat zijn goed recht"e (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP Slechts een Duitse journalist heeft zich de afgelopen weken positief op gesteld tegenover het Neder lands elftal en zijn successen. Het is Hans-Josef Gribbs van de Sport Informations Dienst (SID). Hij noemt het Neder lands elftal de „WK-expres" en hij bericht zijn lezers van daag dat er voor hem maar een wereldkampioen is: Hol land. zijn dijbeen voelde opkomen, is de scheur niet erg groot. Bovendien is er geen bloeduit storting rond die scheur ont staan. Want was dat het geval geweest, dan had hij de finale elkaar zeker kunnen vergeten. Hij krijigt nu een uitgebreide be- handeling met euxapuls en zijn dijbeen is met zwachtels inge pakt. „In de hoop", zegt dr. Kessel, „dat we d!e spieren zo kunnen vestzetten. Maar daar ia tijd voor nodig. We moeten het verloop van de genezing, die normaal door volledige rust zal moeten geschieden, gewoon afwachten. Je zit nu in een toernooi, hetgeen de aanpak toch verandert. En je gunt het zo'n jongen toch niet dat hij in de wellicht belang rijkste wedstrijd van zijn le ven aan de kant moet zitten". Of zoals Pierre van den Akker het zei: „Het wordt wat Ren senbrink betreft een race te gen de klok". Vervolgens heeft Wim Jansen rugklachten, nadat hij woens dag een knie van Rivelino in zijn rug had gehad. Jansen: „Ik voelde de pijn pas na de wedstrijd opkomen". Ook hij wordt intensief behandeld en volgens dr- Kessel zal hij met een dag van zijn pijn zijn verlost. Jairzinho op een onbewaakt moment. Jon's gezicht zag er door die gerichte klap een tik keltje misvormd uit. Mocht Rensenbrink zondag niet geheel fit zijn, dan is de kans niet uitgesloten dat Piet Keizer weer ingezet zal wor den. Hij is de enige linker spits die Rinus Michels nog heeft. Of de supervisor zal voor een andere opstelling i moeten kiezen, waarin Cruyfi op links gaat spelen en dar i wellicht Rep naar het midden I schuift en René van de Kerk- hiof op rechts wordt gezet. Een andere mogelijkheid is: Johan Cruyff gebruiken als piuur aanvallende middenvelder en i Theo de Jong daar achter, zo- dat Oranje met twee spitsen zal opereren. Hoe dan ook, men heeft nog twee volle dagen de tijd om aan Rensenbriniks dijbeen te sleutelen. Zijin verjaardag vierde hij woensdag in ieder geval met een zege, hoewel hij j -gisteren niet met vreugde te- j ruigdacht aan het duel tegen had gisteren ook ncng last van de Brazilianen, een kaakslag, uitgedeeld door te verliezers toe "e zich sleoh- .en. „Ik heb me", zei hij gisteren, „afgevraagd op welke manier en met welke taktiek de Westduitsers Nederland kun nen afhouden van de wereldti tel. Nou, ik zou het niet we ten. Het elftal van Nederland Johan Neeskens heeft aan de is, zoals het nu speelt, gewoon niet te stuiten. Door niets en door niemand. Ik heb erg veel bewondering voor het spel van Cruyff en de zijnen. Dit spel moet gewoon beloond worden met de wereldcup!" veldslag tegen de Brazilianen alleen maar wat kneuzin/gen overgehouden. Zijn gehele li chaam is overdekt met zwel- lihgen en blauwe plekken, maar hij kon gisteren trainen, terwijl Rensenbrink zich be- (Van onze speciale verslaggever) MÜNCHEN „Een droom finale werd werkelijkheid", is de tendens die men daags na de „slag in Dortmund" en het door water beheerste voetbal gevecht in het Wald-Stadion van Frankfurt in de Westduit- se pers terug vindt. Vrijwel algemeen wordt vastgesteld dat de twee sterkste ploegen van de eindronde de finale hebben bereikt. „Zeker is", zo staat in Bild te tezen, „dat onze ploeg in München dfe moeilijkste tegen stander in dit toernooi te be strijden krijgt. Doelman Mai- er, Breitner, Hoeness en ook Grabowski wensten dat Ne derland de finale zou halen. Ze moeten zich wel bewust zijn dat om tot succes te ko men niet alleen de beide vleu gelspelers uitgeschakeld die nen te worden, maar ook nog Johan Cruyff en Johan Nees kens. Als dat gelukt kan Ne- derlanid verslagen warden". Ook de „Rundschau" is on- I der de indo-uk van de presta- ties van Michels' elftal. „Ne derland ontluisterde wereld kampioen Brazilië", is de kap j van het artikel waarin vooral aan Cruyff en Neeskens - in 1 de Duitse bladen al als siame-1 se tweeling afgeschilderd veel lof wordt toegezwaaid. I De „Rundschau" heeft als een van die weiinige Duitse kranten ■kritielk op de leiding van Kurt Tschenisdher. „In de 39ste mi nuut had hij aanvoerder Ma rinho van het veld moeten sturen. Er was werk voor de vredestichter van de Verenig de Staten, Henry Kissinger, I bijvoorbeeld toen Marinho zijn j tegenstander Johan Neeskens i neersloeg, op het moment j waarop Ze Maria de snelle j benen van Johan Cruyff vast- greep en ook toen Suiurbier en Marinho in de slag gingen". (Van onze speciale verslaggever) HILTRUP Waarvan Arie Haan, libero van Oranje, al maanden had gedroomd, is in zijn ogen niet bewaarheid ge worden. Hij heeft, vindt hij, niet die roem kunnen oogsten tijdens dit wereldkampioen schap, waarop hij zo hartstoch telijk had gehoopt. Arie Haam, bij Ajax toch een erkend loopwonder em deskun dig schutter, is door Michel voor deze weken omgeturnc tot „laatste mam", een taak dii hij totnutoe naar behoren, j: zelfs uitstekend heeft vo' bracht. Maar het zijn vooral i de voetbalsport alleen de mie denvelders en de aan vallei die opvallen, temeer daar z meer kamis krijgen te scoren. „En ik had in dit WK-toerno topscorer kummien worden lacht Arie Haan, -zeker in d elftal. Johan Neeskens hee toch ook ai viermaal gescoor Ik heb een goed schot in d benen, ga graag mee in d aanval en kan vrij aardig ga ten trekker voor anderen. Ni ben ik steedis gedwongen ge weest achterin te blijven. In dienst van het gehtle elftal. Och, het was een nieuwe er varing voor me, maar ik zal toch blij zijn ais ik straks weer op miljn ouide stekkie sta''. Arie Haan met Oranje iin de finale van het tiendte werelld- Arie Haan: Geen roem als verdediger. kampioenschap. Als men hem dat had voorspeld voor hij naar Hiltrup vertrok, zou hij schamper gelachen hebben. „Omidiat", zegt hij nu, „wij met een elftal dit toernooi be gonnen dat helemaal niet inge speeld was. Daarom, het is eigenlijk ongegeneerd dat we het zover hebben geschopt. Maar nu zeg ik odk: We spe len twee klossen betier dan het len" Westdiuitse elftal- Het heeft nog weinig bijzonders lateo zien. Mochten we niu geen we reldkampioen worden, dan is dat voor mij zeker een arote 1 domper". Arie Haan vindt het eveneens I een verschrikking dat hij zon- 1 dag de bijval van het Neder- j liaudse eupportersliBgiaen zal moeten missen.. Hij wa® er al helemaal aan gewend geraakt I diat de oranje kleur in de sta- i dions overheerste. ,.Het ils toch ongehoord in de wereld", lucht hij zijn gemoed, „dat de Duit sers dit hebben geflikt. Dat we nog niet eens tien procent van het totaal aan kaarten voor Nederland krijgen. Maar ja, ook zonder supporters zijn we verplicht ditmaal aan te vallen. Je moet winnen dit maal. In de andere wedstrij den moest je soms uit tafotisoh oogpunt even terug. Je sup porters willen dat niet. Ze willen niet dat je met de bal rondgaat- Dat vormt soms een bepaalde belasting. Dat je je verplicht voelt voor je suppor ters tomeloos aan te vallen. In Gelsenkirdhen werd er op een bepaald moment ook ever ge floten toen we even een af wachtende houding aannamen. Nu we de supporters missen, en het is een gemis, kunnen we 'volledig ons eigen spel spelen. Ditmaal dus niet de be lasting om te proberen ander half uur lang die show te «te- HILTRUP Het is andere mening op nij de persconferentie in te beklagen over de gen haarfijn uit de dd in Dortmund. „Ik heb er niet veel va merkt", zei Van Hanegen wijl juist hij het was di nig duel op leven en doo zijn Braziliaanse tegenst; had uitgevochten. „Je natuurlijk zorgen dat j makkers voorblijft. Ik h al een paar uit gespeeld dat we goed en wel be® waren. Misschien is het (Van een onzer v«j slaggevers) DÜSSELDORF han Neeskens is woei dagavond naast Jol Rep op de derde pla gekomen van de tops rerslijst. Neeskens sco de tegen Brazilië zi; vierde doelpunt in toernooi. De derde i_ met vier doelpunten Ralf Edström die woensdag scoorde in wedstrijd van Zwedcj tegen Joegoslavië De topscorerslijst er na de woensdag speelde wedstrijden volgt uit: 1. Lato (Pol) 6 punten, 2 Szarmai (Pol) 5, 3 Rep en Ne kens (Ned) en Edströ (Zwe) elk 4. 6. Müll (Wdld), Cruyff (Ned Houseman (Arg), Rivel no (Bra), Bajevic (Joe Deyna (Pol) elk 3. Yazalde (Arg), Jairzii (Bra)Breitner (Wdld Overath (Wdld), Sano (Haiti), Karasi (Joe, Jordan (Sch), Sandber (Zwe), Streich (Odldi en Surjak (Joe) alle twee doelpunten. Indien de opstellir van het Nederlands elJ tal zondag in de finale wedstrijd van het to nooi om het wereldka pioenschap gelijk is aa de samenstelling in hej duel tegen Brazilië len zowel Johan Cruy ak Wim van Haneger hun 35e interland len. Suurbier volgt op de voet met 34 due® en Jansen komt op 3, caps. In het Westduitse elf. tal krijigt aanvoerde: Franz Beckembauer d< kans zijn 83e interland wedstrijd te Dicht in zijn buiurt ko Wolfgang Overath voor zijn 80e verkiezir staat. Het aanital imterk van de basisspelers is: Nederland: Cruyff e:| Van Hanegem 34, Suu bier 33, Jansen 31, Kro 26, Neeskens 23, Ren senformk 18, Haan 16 Rep 10, Jongbloed Rijsbengen 7. West-Duitsland: Be kenbauer 82, Overath 79 Müller 61, Vogts 56 Maier 55, Grabowski 43 Schwarzenbeok 28 Höness 26, Breitner 25 Hölzenbein 9. Bonho. 7. In West-Duitslanr worden toegangskaarten voor de finale tegen flinke woekerprijzen verkocht. Via een kran tenadvertentie werd een zitplaats aangeboden die ruim duizend gulden moest opbrengen. D< normale waarde van hei kaartje is rond de zestij gulden. Voor hetzelfde kaartje blijken overigens al vier Nederlanders 1400 gulden te hebber geboden. OSLO (NTB) Tijdens internationale atletiekwedst den in het Bislet-stadion Oslo heeft Jos Herm (Quick) gisteravond het deriandse record op de meter verbeterd. De Nijmeegse atleet liep afstand in 7 minuten en •econden. Het oude ree stond sedert 8 augustus van vorig jaiar (Papendal) re op rijn nia-am met 7.49-2.

de Stem | 1974 | | pagina 12