Staanplaatsen bezet, maar kampeerders blijven weg P. van Hoeve verliet CBTB SCHEPEN IN MOEILIJKHEDEN DE SPEURHOND HOUDT GROTE CLUBWEDSTRIJD STATE IN ABO Geha nieu Door regen op camping De Vogel In Zeeuw Veekeuring op Tholen Schutters jubileren Duwbakken gezonken BOTSING Kinderen gewond bij aanrijding stad streek OPBOUW BOTEN Automobilist reed door Kapellebrug Vlissingen Wolphaartsdijk Oost-Souburg Goes Sluiskil St. Jansteen Wisselvallig Donderdag 4 juli 1974 2 KVan onze correspondent) SCHERPENISSE— Op Tho len vinden vrijdag en zaterdag de jaarlijkse Thoolse dagen plaats. Het accent ligt hierbij op keuring en show van die ren en daarnaast wijdt men ook ruime aandacht aan amu sement. Het programma begint mor gen om half negen met keu ring van rundvee. setalpen en paarden. In de middaguren is er een défilé van de kampioe nen en de beste groepen. Ook zal het bestgaande rijpaard te zien zijn. Het programma voor zaterdag is: in de morgenuren dressuurwedstrijüen voor po ny's en 's middags een spring concours voor pony's en daar na prijsudtreikiijng. Heit amuisementsgedeelte be staat voor vrijdag uit het tele visieprogramma „Op losse schroeven" in de veilinighal te Tholen en zaterdag uit een optreden van Swiebertje, Bromsnor en Sa-airtje. Het pro gramma vermeldt ni-et waar Swieb bij mooi weer te zien zaïl zijn, maar bij sleeiht weer is hij in de hallen van Meyer in Scherpenisse. In de avond uren spelen de Paniekzaaiers in de veilinghal te Tholen. markten TERNEUZEN, 3 juli Per stuk, sla 1:1923, bloemkool b2 84—93, afwijkend 3460, groene komikiommers 1624, per bos: peen 6986, kroten 38—42, uien 3049, prei 80 89, per kilo-gram, eerstelingen, bontoeh 74, grote 4752, drie lingen. 2227, kriel 5256; Doré, grote 3851, drielingen 33, kriel 4448. Peulen 2 55 62, princessebonen 1 337353, rabarber 6878 rode bessen 2 6077, tomaten a 84102, a2 50—52, b 82—100, b2 60—85, c 5053, rodekool 3457, spits kool 5758, kassnijbonen 2 196211, krom 2 51104, uien 2 59, waspeen 93, per doosje: aardbeien Red Gauntlet 1 70—71, 2 53—63, Gorella 2 54, Taimella 2 5871; rode bessen 1 4056, 2 3877; witte be ssen 2 4959, kruisbessen 2 98100. Appelen-: Golden De licious 1 80 53—55, 75 53—61, 70 54—70, 65 38—48,10; 60 39,20 2 80 37—53, 75 47—60, 70 46—65, 65 32—45, 60 15— 41, 55 23. KAPELLE, 3 juli frambo zen in doosjes van 250 gr. p. teg.I aanvoer 476-507, I napluk 202-279, industrie-export 202- 241, II 122. Frambozen tubs industrie 122, Schöneman I aanvoer 463, Aardbeien z. dop: industrie alle rassen 90-98. Ro de Bessen: in 2 kg krat p. kg: I 176-179, IIX 136-155, II 116- 123, m 73, in 5 kg krat p. kg; IIX 116, II 116, in dozen van 500 gram p. doos: I 101- 108, IIX 86, in doosjes van 250 gram p. doos: X 52-67, IIX 43- 53, II 18-36, Aardbeien p. doosje van 250 gram: I 62-73, II 23-46, Aardbeien in 2 kg ikrat p.kg: I 250-281, HX 169- 250, II 90-166, Logambessen p. doosje van 250 gram: II 46, Kruisbessen p. doosje van 250 graim: I 37-69, II 3464, Kruis bessen in 2 kg. krat p. kg: I 153-180, II 67, Kersen: Mar kiezen I 390, II 170, Aardap pelen: Grote 30-37, driel. 15- 26, kriel 13-41, Bloemkool 71- 121, Bosuien 20-27, Boskroten 31, Rabarber 20, Kassnijbonen 268, Bubb. Prime, bonen I 350. II 210, Rode kool 46, Doperw ten 77, Kropsla 3 GOES-Kirabbendij'ke, 3 juli Rode bessen (5 kg per kr) IIX 112—142, II 112, rode bes sen per doos I 3045, IIX IIX 112—142, M 112, rode be ssen per doos I 3045, IIX 28—33, diversen per kg: Red Gauntlet I 310, IIX 235—274, Vola IIX 267, kruisbessen I 96 II 19, markiezen I en II 320 370, II 110, stek 1560, varik- se zwarte I en II 300310, per doos Red Gauntlet I 60—76, IIX 66, II 58, Seraga Sengana IIX 48, II 45, kruisbessen I 29—41, markiezen II 64, groenten: per stuk: kropsla I 616, II 3,6011, komkom, miers I 30, bloemkool 4 per kr. 172, 6 per kr. I 152—154, II 77—130, 8 per kr. II 80—82, afw. 3044, per bos: kroten 1337, uien 1048, prei 91, selderij 1219, radijs 3439, bonenkruid 25, wortelen 32, per kg: oude aardappelen 12, nieuwe aardapp. bonken 35 40, grote 24—37, drielingen 1929, kriel 1929, spitskool 86, gr. sav. kool 6778, rode kool Gli74, doperwten 150, snijbonen 220240, II 110, dubb. princ. bonen I 380400, tuinbonen 5661, andijvie 1429, uien 2032, tomaten All 94, waspeen 42. <Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK Hoewel alle honderdtweeënzestig staanplaat sen op de camping „De Vogel" bezet zijn, en wat dat betreft zelfs kan worden gesproken van een betere situatie dan in voorgaande jaren, is het slechte weer er de oorzaak van, dat slechts een klein deel van de kampeerders, die hun plaats ptr jaar betalen, aanwezig zijn. Volgens de heer J.C.J. van den Bosch, exploitant van de kampwinkel en kantine heeft men tijdens de afgelopen week slechts twintig procent van het aantal kampeerders van vorig jaar in dezelfde week binnen de poorten ge had. Afgelopen zaterdag was zelfs de slapste dag van het seizoen tot nog toe, terwijl het eigenlijk de drukste dag had moeten zijn. De camping biedt op dit moment dan ook een tamelijk troosteloze aanblik. De heer Van den Bosch:„Zo- als het nu is, kost het veel geld. Om het echt rendabel te maken, zou de camping eigen lijk drie maal zo groot moeten zijn. Het is jammer dat de gemeente Hontenisse over te weinig middelen beschikt". Om die camping voor gezin nen aantrekkelijk te maken organiseert de heer Van den Bosch in samenwerking met de gemeente een uitgebreid pakket van zomeraetiviteiten op allerlei gebied. Opvallend is volgens hem dat de animo voor de verschillende bezighe den, als wandeltochten rally's, binigo avonden, kaart-arvonden en speldagen bijzonder groot is. Hoewel naar zijn zeggen ongeveer honideridveertig per sonen op de camping verblij ven, telde de eergisteren ge houden wandeltocht in de om geving toch honderdvijftig deelnemers. Vooral omwonen den en ook inwoners van Hulst en de kernen van Hon tenisse tonen steeds meer be langstelling voor de activitei ten op de camping, die altijd' voor iedereen toegankelijk zijn De samenwerking met de gemeente is bijzonder goed, maar het is zonde dat sommi ge raadsleden een hekel heb ben aan de camping. De heer Van den Bosch verwijt de raad van Hontenisse een te kort aan enthousiasme, waar door minder aan de weg kan worden getimmerd, dan hij zou wensen. De aversie van enikele raadsleden tegen de camping, zou voornamelijk een economische grondslag hebben. Tot op heden maakt de cam ping zeker geen winst. Tevreden is de exploitant van de campingwinkel en kan tine wel over het gedrag van het publiek: „Het verkoopper- oentage liigt relatief gezien verschrikkelijk hoog en daar om is het te doen. We zitten nog in de opbouiwperiode". De heer Van den Bosch is van mening dat uit de be schikbare ruimte op de cam ping meer gehaald kan wor den dan op het ogenblik ge- (Van onze correspondent) KOEWACW1 Op zaterdag 6 juli vieren de gebroeders Theophiel (75) en Gerard van Damme (68) uit Koewacht hun vijftigjarig sohiuittersjubi- leum. Speciaal voor deze gele genheid organiseert de schut- tersmaatsohappij Sint-Sebasti- aan een grote jubileumsohde- ting op de staande wippen, die om 14.30 uur begint. De ge broeders Van Damme hebben in de afgelopen vijftig jaar door bun sportiviteit vele vrienden verworven. Voor de ze jutoileumschieting verwacht men dan ook uit schutters- kringen een grote belangstel ling. Op dinsdag 16 juli zal de vijfenzestigjarige j. de Beule de dag vieren dat hij vijftig jaar schutter is. Als lid van de sociëteit Sint-Jan zal op deze daig een sohi&tinig op de staan de wip worden gehouden in café Sport, waarbij onder meer vijftig flessen drank als prijzen beschikbaar worden beurt. „Zoals op veel cam pings, worden de staanplaat sen hier per jaar verhuurd. Als men wegens slecht weer met de caravan wegtrekt naar het buitenland, blijft er een lege plek over. In sommige plaatsen heeft de gemeente het recht die lege plekken weer tijdelijk aan anderen te verhuren". De heer G. Aper, die enige maanden geleden van de ge meenteraad toestemming kreeg het dagrecreatieterrein te exploiteren en eigen boten te verhuren is optimistisch ten aanzien van de toekomst. Hoe wel de familie Aper nog gsen vergelijking kan maken met een ander „vogel"-seizoen, is de situatie tot op heden niet tegengevallen :„Al3 je het eer ste jaar begint, kun je niet alles verwachten. Het gaat echter heel goed, we hadden er niet meer van verwacht". Volgende week beginnen in Bligië de vakanties van veel kampeerlustigen. Men ver wacht daarmee een grote ople ving van de carnpdngdruikte. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De CBTB kring-Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft tijdens de algemene jaarvergadering in De Poorte in Zaam- slag afscheid genomen van voorzitter P. van Hoeve. Na ruim 16 jaar deze functie te hebben vervuld, dwongen „vermoeid heidsverschijnselen" zoals de heer Van Hoeve het uitdrukte, hem de voorzitterszetel op te geven. Zeeuwsch-Vlaamse kaart „Land in het water", om streeks 1600 getekend door Nicolaas Visscher. Dankwoorden kreeg de heer van Hoeve ook van de heer G. de Jager, vice-voorzitter van de CBTB-West-Nederland, die hem een „exponent van het harmoniemodel" noemde. De heer van Hoeve op zijn beurt dankte de afdeling en spre kers voor het vertrouwen dat hem de afgelopen 16 jaar was geschonken. In een terugblik op het ver leden liet de heer Van Hove de activiteiten van de organi satie de revue passeren. Hij vond dat er voor de CBTB nog steeds een taak was wegge legd om goede leefomstandig heden te creëren van de agra riër als zelfstandig onderne mer. Vice-voorzitter P. de Putter vertolkte de dank van de af deling in zijn afscheidswoord tot de scheidende voorzitter, Hij betreurde het afscheid van de heer van Hoeve, die altijd met volledige inzet het voor zitterschap had vervuld. De dank van de afdeling ging vergezeld van een oud- (Van onze correspondent) WEMELDINGE Op de Zeeuwse wateren zijn gisteren verschillende schepen in moei lijkheden geraakt. Op de Oos. terschelde ter hoogte van We meldinge, zijn twee bakken van de C.N.F.K. uit Straats burg, geladen met kalizout, gezonken. Twee bakken van de Rhenus Antverpia zijn in moeilijkheden geraakt. Een bak is tegen de teen van de dijk in Wemeldinge gezet, ter wijl de andere bak onderste boven in de Oosterschelde ronddrijft. Diverse boten van de sleep dienst Muller N.V. uit Terneu- zen en bergingsmateriaal van dit bedrijf waren gisteravond onderweg om hulp te geven. De bakken waren losgeslagen door de plotseling opkomende storm. Aan boord bevonden zich geen personeelsleden. Ter hoogte van Stavenisse is op de Oosterschelde ten gevolge van een plotseling opkomende storm het Nederlandse 500 ton metende motorschip Elly, ei gendom van de firma De Hoop uit Terneuzen en geladen met zand, zodanig in moeilijkheden geraakt, dat de kapitein be sloot het schip aan de grond te zetten. De luiken van het schip waren ingeslagen en de mogelijkheid was niet uitge sloten dat het schip vol met water zou stromen. Op het Veeree Meer zijn gistermiddag' enkele zeever- (Van onze correspondente) AXEL Gistermiddag kwamen twee auto's o p de weg van Terneiuzen naar Axel (Vaartwijk) met elkaar in botsing. Beide auto's werden flink beschadigd. Mevrouw A. D. de V. uit Terneuzen kwam met haar auto uit de richting Terneuzen en wilde linksaf slaan, de Plattedijk op. Op het moment dat de auto bijna stil stond om linksaf te slaan (het is niet zeker of er nu al dan niet een richtingaanwijzer aanstond) werd die ingehaald door H. V. uit Sas van Gent, waardoor een botsing niet meer te voorkomen was. kenners met hun sloep in moeilijkheden geraakt. Een boot van de rijkspolitie te wa ter t.w. de RP-42 heeft het bootje opgepikt, de jongens aan boord genomen en hen vervolgens te Kamperland aan wal gezet. Een eveneens op het Veerse Meer in moeilijk heden verkerend jachtje werd gelijktijdig door de RP-42 op sleeptouw genomen en veilig haven binnengeloosd. (Van onze correspondent)' MIDDELBURG Op de kruising Lange Vieleweg-De Ruiterstraat heeft een aanrij ding plaatsgehad tussen twee personenauto's, Ue persone nauto, bestuurd door mej. M. de L. uit Vlissingen werd aan gereden door een tot heden onbekende automobilist. De auto vloog daardoor tegen een lange de kant van de weg staande boom. Twee in de au to zittende kinderen W. R. (9 jaar) en F. de W. (10 jaar) afkomstig uit VlisBngen, moes ten respectievelijk met een arm- en beenbreuk en een hersenschudding per ambulan ce overgebracht worden naar het gasthuis te Middelburg. De auto werd geheel vernield. Schieting In de zaal Fa- bie vond een schieting plaats op twee liggende wippen waaraan door negenenzeventig schutters werd deelgenomen. De uitslag was als volgt: Wip een; hoge vogel, L. de Kind, Kemseke-Paal. Eerste zijvogel, Alb. v. d. Branden, Sint-Jan steen. Tweede zijvogel, G. Rottier, Sint-Niklaas. Wip twee; hoge vogel, G. Rottier. Sint-Niklaas. Eerste zijvogel, A. Buijs, St.-Gillis-Waes. Tweede zijvogel, A. de Brijn. Stekene. Als nieuwe voorzitter koos de afdeling Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen de heer P. Basting uit Axel. Vice-voorzitter J. de Putter werd herkozen, terwijl in de vacature W. van Hoeve niet meer werd voorzien. „Het ledental van onze kring loopt voortdurend terug, dus kunnen we het wel met minder be stuursleden doen", aldus de heer Van Hoeve. Het bestuur telt thans zeven leden. Na dit huishoudelijk gedeel te kwamen nog twee sprekers aan bod. De heer C. van Iwaarde gaf een uiteenzetting over de te volgen procedure bij landonteigening, en de di recteur van het administratie kantoor West-Nederland licht te de fiscale aspecten rond de onteigeningsprocedure toe. Verkeersongelukken Op de kruising Soheidestraat-Sin- gel heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen de bromfietser J. G. uit Vlissin gen en een personenauto die bestuurd wer ddoor C. M. R. uit Vlissingen. De bromfiets bestuurster diende met ver wondingen overgebracht te worden naar het St.-J-osephzie- kenhuis te Vlissingen. Op een parkeerterrein nabij de pro vinciale boot te Vlissingen vond een aanrijdin g plaats tussen de bromfietsster J. S. uit Vlissingen en een vrach tauto die bestuurd werd door K. de W. uit Biggekerke. Ten gevolge van deze aanrijding moest de bromfittsbestuurster met diverse verwondingen per ambulance overgebracht wor den naar het St.-Josephzieker huis. Midzomerfeest De water sportvereniging Wolphaarts dijk hield haar jaarlijks mid zomerfeest. 's Middags werd begonnen met een kolderwed strijd voor motor- en zeilboten op het Veerse Meer, terwijl 's aivomds een dansavond in een der loodsen werd gegeven. De prijzen van de kolderwedstrijd werden behaald d'oor: zeilbo ten: 1 G. Entink, 2 L. W. Krijger; motorboten: 1 J. D. Karten, 2 M- Clarijs. Uitslag onderlinge zeilwedstrijden: OK: 1 P- Verstelle (wisselbe ker definitief), 2 W. Hagoort, 3 A. Schoenmakers, 4 R. de Ruijter. Valk: 1 E. Bilterijst. 420: 1 J. Veldman, 2 H. de Jager, 3 S. Steenhuiis, Schakel: 1 F. Wfflems, FD pl. 470: 1 È- Scheffer, 2 L- Krijger. 3 Gebr. Pilaar. Stern: 1 J. de Muijnck, Randmeer: 1 mej. G. Tuinema, 2 J. Wolthuis- Vrijheid en Spanker: 1 K.H. Tan, 2 G. Entink, 16 m2: 1 F- Vicee, kajuitjachten: 1 T. Koole, 2 H. Kuiper, 3 G. Ravestein, 4 J- Levens. GOES Aan de avond school van het Nederlands Ge nootschap tot Opleiding van le raren voor het Beroepsonder wijs te Goes, slaagden voor het Pedagogisch Diploma: J. Bion- dina, J. de Bree en G. Roelse Middelburg, B. Brouwer, K. Dasselaar en P. Lansbergen Oost-Souburg, G. Dirix Vlis singen, J. van Dijk Sommels- dij'k, J. Fruytier Kloosterzan- de, J. Hendriks, J. Schuren, L. Siereveld, J. Yntema en A. Zandee Terneuzen, J. de Man Driewegen, C. van Tuil Koude- kerke, R. van Vooren Seroos- kerke, D. de Witte Grijpskerke P. van Ast en J. Bolier Scher penisse, J. v.d. Broek, J. Bruys, J. Jonkers en L. v. Pul Bergen op Zoom, J. de Coninck, J. Oerlemans Halsteren, M. van Dijke Poortvliet, mevr. Dijk stra-van Zuilekom St. Maar tensdijk, J. Filius Biezelinge, C. de Greef te Nieuw-Vosse- meer, J. Helbers en M. Sloover te Goes; G. Mol te Roosendaal; P. Quist te Tholen; B. Stuart Hoogerheide en J. Vanhomme- rig 's-H-eer Headrikskinderen. Er werden geen kandidaten af gewezen. Voort behaalden de volgen de cursisten het einddiploma van de afdeling Wis- en Na tuurkunde: Ch. Ba-Ij en W. van der Eijk Vlissingen, C- Berrevoets Middelburg, W. Hommel Westdorpe, A. Koks Steenbergen, J. Lambert Axel, J. Schraauwen Roosendaal, N. van der Spil Goes, J. Telgen kamp Oost Souburg, A. Ver aart Lepelstraat G .Vermeulen Bergen op Zoom. Afgewezen: geen. Bouwkunde: A. ten Brinke Middelburg, Th. van Driessche Lamswaarde, W. de Hond Tholen, F. van Loon Bergen op Zoom, J. Osté Terneuzen, M. Vinjé Oostbung, J. van Waes Heikant. Afgewezen: twee Werktuigbouwkunde: P. La Fors Steenbergen, G. Goossens Bergen op Zoom, L. van Hel- voirt Halsteren, J. Ragut Vlis singen, A. Verdaasdonk Oost Souburg, W. van Vugt Hoek, P. van Wesel Roosendaal. Af gewezen: twee. Elektrotechniek: K. Hame- linck Hulst, J. Kools Wouw, C. Levooy, P. Verver en W. van Willigen Goes, C. Loos te Vlis singen, C. de Nooyer Arne- muiden, J. Nuyten Hoogerhei de, F. van Remoorters Oost burg en M. Schendk Steenber gen. Afgewezen: een. Timmeren: S- Boogaard Grijpskerke, H. Bouwens Steenbergen, M da Jonge Ter neuzen, W. vaft Kerckhoven Kloosterzanide en C. Pipping Oud Vossemeer, Afgewezen: geen. Constructie bankwerker: J. de Man Driewegen. Afgewe zen: geen. Lassen: G. Gelten Halsteren, J. de Kruyf Hoogerheide de Vos Burchart Vrouwenpolder. Afgewezen: een. Metaalbewerker: Th. Bakx en A. Nuyten Bergen op Zoom, K. Dasselaar Oost Sou burg, C. van Gurp Nieuw Vos semeer, J. Kristellijn Zierik- zee, P. de Smet Kloetinge- Af gewezen: geen. Uit gesteld examen: een. Elektromontage: A. Hame- lijnck Terneuzen, M. Sohenck Steenbergen, M. Sloover Goes en P. van Veen Bergen op Zoom. Afgewezen: twee. Uit gestelde uitreiking: een. Motorvoertuiigenmontage: C. Kommer Yerseke. Afgewezen: drie. Uitgestelde uitreiking: DELFT Aan de T.H. slaagde voor kandidaats schei kundig ingenieur: J. K- Min- dierhoud te Vlissingen. GOES Voor de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf slaagden: Voor metselen: J. Arendtse Biggekerke, J. de Blok Hansweert, P. de Dreu Kloetinge. D. Goedhart Arne- muiden, S. Kluyfhout Bigge kerke, L. Louws Aagtekerke, J. Meuïblok Heinkenszand, C. van Sabben 's H. Arendeker- ke, D. Sinike Kruiningen. Voor bouwtimmeren: J. Da- vidse Grijpskerke, E. van Hoepen Middelburg, J. Loker- se Kruiningen, J. Minheere Nw. en St.-Joostland, M. de Pagter Ritthem, J- Provoost Middelburg, J. v.d. Velde Kruiningen, G. Vreeke Waar de, H. Westerbeke Westkapel- le, J. Wisse St.-Laurens, A. van Zweeden Domburg, C. Baas Rillamd-Bath, A. Hooger- land Krabbendijke. J. N-ieuw- dorp Oudelande, J. Reynhowt Goes. Voor banktimmeren: H. Aarts Middelburg, A. Crucq Souburg, J. van Damme Hein kenszand, J. Dingemanse Mid delburg, J. van Dijke Arne- miuidefn, A. Franke Veere, P- Groenescheij Biggekerke, A. Koole Hansweert, J. Koppejan Ritthem, P. Mesu St.-Laurens, P. Niwele Nw. en St.-Joost- lanjd, A. Provoost Aagtekerke, W. Verstraate Middelburg, S. van Wouwe Serooskerke. Voor gezeltimmeren: R. Dij ke Ritthem, B. Hamelink Vlis singen, M. Hoogesteger Ril- land-Bath, J. Hoogstrate Hein kenszand, J. Jacobse Souburg, A. de Jonge Baarland, J. de Kam Westkapelle, P. v.d. Klooster Goes, A. van Loo Wolphaartsdijk, J. Provoost Aagtekerke, J. Tramper 's Gravenpolder, W. de Voogdt Rillanid-Bath, J. Wattel Se rooskerke, J. Moelker Seroos kerke, A. Goossens Ovezande (metselen). OOSTBURG Aan de lage re technische school te Oost burg slaagden: L. van Houte Gadzand, J- Moerman Oost burg, J. Spiessens Sluis, J. Verlinde St.-Kruis, C. Wel- vaert Eede. Voor het overwe gend theoretisch examen van de afdeling houtbewerken: J. van Bronkelaar Zuidzande. Voor het overwegend theore tisch examen van de afdeling motorvoertuigentechniek: J. de Bliek Oostburg, M. de Feijter Schoondijfce, J. Verstraeten IJzenidijke. Voor het overwe gend praktisch examen van de afdeling metaalbewerken: M. de Baere Aardenburg, J. Bar- telse Oostburg, C. den Hamer Schoondijke, M. van der Hooft Groede, L. van Houte Cad zand, A. Hubregtsen Schoon dijke, J. Koster Schoondijke, J. Moerman Oostburg H- Qua- taert Aardenburg, W. de Reu Schoondijke, J. Smoorenburg Sluis, J. Spiessens Sluis, T. Tollenaar Retranchement, A. Tournois Schoondijke, J. Ver linde St.-Kruis, R. Vermue Schoondijke, C. Wellvaert Ee de. Voor het overwegend praktisch examen van de af deling houtbewerken: B. van den Bossche Retranchement, T. van den Bunder Groede, J. van Dronkelaar Zuidzande, W. de Groote Cadizand, D. Kunst Oostburg, R. van Overloop IJ- zendijke, P. van Tilburg Oost- hurg, R. Verwulst Eede, A- de Waele Zuidzande. Voor het overwegend prak tisch examen van de afdeling motorvoertuigentechniek: W van Bclois Retranchement, A de Bliek Schoondijke, J. de Bliek Oostburg, M. de Feijter Schoondijke, W. van Hanegem Oostburg, J. van der Have Ee de, A. Kornelis Schoondijke, A. Kosten Breskens, J. van Luyok Aardenburg, L. de Lijs ter Schoondijke, M. Nelisse Breskens, T. Rammelaere Aar denburg, I. de Reu Groede, C. Bloets Breskens, A. Schoonak- ker Schoondijke, L. Verpraet Aardenburg, J. Verstraeten IJ zenidijke, W- van Weynsbergen Schoondijkp. AXEL Aan de Ohr- Tech nische School te Axel slaag den: voor T. examen met aan tekening P., afdeling Timme ren: C. van Alten, C. Boeije, R. BSjmajn. W. Koster, J Scheele, allen te Axel; C. Ver- helst, Sluiskil; P. de Vries, Ax-el; E. de Waele, Axel- Voor P. examen, afdeling Timmeren: J. Martens, W. Wiitte, L. de Groote, A- de Footer, J. Bakker. P. Blaefcert, F. Dieleman, C. van Ecke, J. Folkersma, allen te Axel; P' v.d. Hooft. Terneuzen; J.Jan sen, Axel; J. Ivens, Axel; M. de Ridder, Zuiddiorpe, H. Rie- mens, Axel. Voor T. examen met aante kening P., afdeling Metaalbe werken: M- Bakker, C. van Ham, F. Lippens, J. de Putter, J- van Meurs, allen te Axel; J. de Zeeuw, ZaamPlag. Voor T. examen, afdeling Metaalbewerken: J. Dees, Zaamslag. Voor P. examen, afdeling Metaalbewerken: W. van Cad- sand, W. Dellaert, J- Dieleman. K. Dielemian, alien te Axel; W. Prins, Terneuzen; C- Ze- gers, Zaaimslaig; A. Bevers, J. de Brouwer, M. Bijman, B. Oortvriendt, P. Dieleman, J. de Djoker, J- Goossen, P. van Meurs, J. Oosting, allen te Axel; P- de la Ruelle, Zuid- dorpe: A. Schaalje, S. Vink. a, de Smet, allen te Axel en J. Bakker te Zaamslag. Centrale Verwarming, hulp- monteur: H. Baert. Koewacht; F. den Deurwaarden, Zaam slag, A. D'Hert, Westdorpe; P. Mortier, Hulst; R. Oubrie, Oostburg; J- Riemens, Terneu zen; M. Tazelaar, Cadzand. Ecabo: voor administratief medewerker B: A. Totté, St.- Jansteen; J. Valckx, Hulst; P. Aarsen, Hulst; E. van Hove, Voewacht; Th- van Belleghem, (Van een onzer verslaggevers) HULST De Duitse her dersclub „De Speurhond" in Hulst houdt zaterdag voor het eerst een clubmateh op het terrein aan de Koolstraat. Het moet in z'n soort een spekta kel van de eerste orde wor den. Maar liefst honderdenvier honden zijn er voor ingeschre ven. Niet alleen Nederlandse eigenaren van stamboomher ders hebben zich ingeschre ven. Ook Duitse en Belgische liefhebbers zullen aanwezig zijn. De nog zeer jonge Hulsterse vereniging (twee jaar geleden opgericht) organiseert hiermee een van de grootste clubmat- ehes die ooit in Zeeland ziin gehouden. Het wordt een echte „klas- sestrijd", volgens de heer R Josiassen, secretaris van de vereniging, komen er uitslui tend tophonden aan te pas. De clubmatch bestaat uit een uitgebreide keuring door een veearts. Er wordt gekeken naar de algemene conditie van de honden. Alles moet precies aan bepaalde normen voldoen. De stand van het gebit, de structuur van de beenderen en ook de wijze van staan is belangrijk. De honden worden na deze keuring door hun bazen rond het veld geleid en een keur meester beoordeelt het „dra ven". De hond die bij de vete rinaire keuring als beste uit de bus komt, moet voorop lo pen. De honden worden ver deeld in twee groepen. De reuen worden naar leeftijd in gedeeld in groep a, negen tot achttien maanden, groep b, achttien tot vierentwintig maanden en groep c, ouder dan vierentwintig maanden. De teven worden op dezelfde wijze geklasseerd in groep d. e of f. De keurmeesters kennen vier kwalificaties, te weten uitmuntend, zeer goed. goed en matig. De beste vier honden uit iedere lettergroep ontvangen een beker, alle overige deelne mers krijgen een standaard. De clubmatch is in principe toe gankelijk voor alle herders honden die een stamboom be zitten. Wel moet worden vol daan aan de juiste hoogtenor men. Teven moeten een schoft- hoogte hebben van tussen 55 en 60 centimeter, Reuen een schotfhogte van 60 tot 65 cen timeter. De herdersvereniging De Speurhond blijft ook na deze wedstrijd actief. Zondag wordt alweer een wedstrijd gehou den. Ditmaal worden zoge naamde U.V.-examens gehou den. Hier gaat het om het uithoudingsvermogen van de honden. Naast de fiets moet een afstand van twintig kilo meter worden gedraven, een karwei, waarbij baas en hond danig op de proef worden ge steld. Het examen bestaat uit drie gedeelten. Eerst wordt een afstand van acht kilometer afgelegd, waarna een pauze van tien minuten wordt inge last. Daarna volgen etappes van resp. zeven en vijf kilo meter. Tussen de etappes door worden d-e honden steeds ge keurd. Er mogen in totaal slechts twintig honden deelne men. De honden die de eind streep halen op de voorge schreven wijze (er moet wor den gedraven, galopperen is verboden) en ook de keuring goed doorstaan, krijgen het speciale u.v.-certificaat en met een een aantekening op de stamboom. De speurhond traint met de drieënveertig Hulsterse leden, twee maal in de week. Op zaterdag wordt van 14.00 tot 17.00 u. gewerkt en zondag van 10.00 tot 12.00 u. Men concentreert zich dan voorna melijk op de africhting. Er worden gehoorzaamheidsoete- ningen gedaan en het „pak- werk" waarbij de honden een geheel in leer gestokpn man moeten aanvallen. Volgens de heer Josiassen begint de sport bijzonder in te raken. Er komen dan ook re gelmatig aanmeldingen van nieuwe leden binnen. Sas van Gent; E. de Wit, Ola ge; F- Weemaes, Graiauw. Lascursus: beginners: J.I Dieleman, Axel; F.J. de Kra ker, Zaamslag; H.M. v.d. L». de. Sas van Gent; J. Riemen, Axel; A- de Snet, Axel; v.d- Velde, Axel; J. Verberk moes. Zaamslag; I. Verhely Sluiskil; L. D'Homdjt, Oversla; J. Doorns, Terneuzen, J. For tuin, Sluiskil; J. de Joinge Axiel; W. Mo'lders, Graauw, y Reijns, Ossenisse, R. vaj Troost, Axel; A. Versdhuiurej Axel- Gevorderden-: P. Alexanda Westdorpe; P- de Bock, PM lippine; P.J. Dieleman, Axel P. Ferket, Kloosterzanide; j Hamelimk. Terneuzen; Kwist, Philippine; R. Nol scbaelie, Philippine; J. Schuit vlot, Axel; R. Vermeire. Sluii kil; F. de Bruijn, Axel. ANTWERPEN Aain hogere hotelvaksöhool te Aa werpen (B) sl-aagide de h« Paul de Graeve te Philipg ne- Experiment De H.K. vt Duyveravoordesdhaol en i Springplank in Oost-Soubu- behoren tot de scholen, di zijn voorgedragen om per augustus te beginnen met voorbereiding van experimet ten voor samenwerking tusst kleuter- en lager onderwijs. In een beleidsnota bij h« eerste advies van de Central Commissie voor Onderwijst verleg heeft minister van Kt menade zich akkoord ve klaard met de voorgestel: sctalen. De experimenten zul len worden begeleid door a schooladviesdienst of pedagt gisch centrum. Supportersclub In Goes een supportersvereniging to Feyenoord in oprichting. 0 woensdag 10 juli vindt de o richtingsivergaderlng plaats café De Blauwe Steen te Cke De vergadering begint cr 20.00 uur. Feyenoordsiuppo ters kunnen zich ook schrift ldijk opgeven voor de Goes supportersclub bij de heer Lindienibergh, Westeriandpo derweg 2 te tel. 01198-277. Schooltijden Bij de aar vang van het nieuwe scho jaar worden de begintijd! van de lessen van de St-Anlt niusschool te Sluiskil als vol gewijzigd: klas één en twee morgens van half negen I half twaalf; klas drie tot met zes van half negen I twaalf uur. De middagtijden zijn vot alle klassen van hal twee tot half vier. Op woei dag is er een kleine wijzisin klas drie tot en met zes vi halfnegen tot en met kwi over twaalf. RABO-bank Op juli zal de coöperatieve rai feisewbank in Sint Jiansteeni omstreken haar algemene joo vergadering houden in 1 verenigingsgebouw. De vd dering begint om 19.00 w Nadat het huishoudelijke deelte zal zijn afgew vindt de verkiezing van e nieuw bestuurslid plaats, v gems het periodiek aftred van de heer P. de Rooij, zioh echter herkiesbaar st Hierna komt aan de orde verkiezing van vier leden vi de raad v-an toezioht in v! band met het periodiek afti den van de heren: EB. v Acker, P.F. Weemaes, L.G. de Kerf en C. de Rechter. 0 deze leden stellen zioh all herkiesbaar. Schieting Aan de self ting op de staande wippen I café Sport ter gelegenheid vj de kermis, werd door schutters deelgenomen, uitslag was als volgt: wip eerste hoge vogel: J. de Beo Sint Jansteen. Tweede ho vogel, niet afgeschoten- Eeis zijvogels: J. Goossens, Kim terza-nde. Tweede zijvol Aug. Mortier, Sint Janstee Derde zijvogel: J. Ferfe Axel. Vierde zijvogel: J. Baf Terneuzen. Eerste kal: J. Jonge, Kapelil-ebruig. Twe« en derde kal: idem. Vien kal: J- Vervaet, Kapel! brug. Wip twee: eerste hoge v gel: A. van de Berghe. Hul Tweede hoge vogel: J. i Block- Stekene (B). Eeis zijvogel: J. Ferket, Aï Tweede zijvogel: J. van I mortel, Clinge. Derde zijvogi J. Thielens, Sint Pauwe Vierde zi-jvogel: C. HagenW Clinge- Eerste kal-- M. 1 Cock, Zuiddorpe. Tweede I1 J. Thielens, St.-Paiuiwel-s. Df de en vierde kal: J. Leerae Hulst. Kermisschieting Aan schieting op de liggende in de zaa-1 bij Ed. Ottjes we door 'weeënzeventig schuttf deelgenomen. De uitslag w als volgt: hoge vogel, R. w Grembenghe. Koewacht. Een zijvogel, Fr. Freijser, Hul Tweede zijvogel. J. Weema1 Sint-Tansteen. Grootste aan' kleine vogels, vijf stuks W d. Velde in Kapellebrug. (Van een onzer verslaggev MIDDELBURG Provin aie Staten van Zeeland zuil rich niet mengen in de ab tuskwestie Groede. Dit we duidelijk tijdens de gister gehouden statenvergaderin waar de leden met 23 tegen stemmen besloten een p- over dit onderwerp binnen komen brieven voor kennisg ving aan te nemen. Dit was overigens ook h voorstel van G.S. Als eenst (Van een onz MIDDELBURG Provincial teren tijdens een openbare ver de opvolger van de huidige co mr. J. van Aartsen. Zoals bek 1 oktober met pensioen. Speci nister De Gaay Fortman van cretaris-generaal naar Middelb „Over personen kunnen we hier niet praten. Wel over ge wenste eigenschappen en poli tieke kleur van de nieuwe commissaris", aldus de minis ter in zijn inleiding voor de Staten. Hij vermeldde tegelijk, dat de inspraak daarmee niet was afgelopen. Zowel GS als de fractievoorzitters Worden door de minister gaarne een keer ontvangen in Den Haag om dan in besloten kring vol uit te spreken. Daarvan zul len de Zeeuwse bestuurders ook gebruik maken, zo werd gisteren bekend. Over de gewenste eigen schappen van de nieuwe com missaris bestond bij de diver se fracties gisteren nauwelijks verschil van inzicht. Hij dient een hoogstaand mens te zijn of binnen de kortste keren te worden: Zeeuw met de Zeeu wen, internationale ervaring strekt zeer tot aanbeveling ge zien de nabijheid van België en in zi(jn vaandel dient open baarheid van bestuur beslist voor te komen. Voor de Partü van de Ar beid is verder belangrijk, dat de nieuwe commissaris een fi guur is met kennis van zaken op het gebied van de planning en de coördinatie gezien de ontwikkelingsfase waarin de provincie momenteel verkeert Voor de Politieke Partij Radi- ka-len is essentiëel, dat de nieuwe commissaris de econo mische groei ais absolute voor waarde voor alles en nog wat kan loslaten: zijn beleidsuit- Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het KNMI op woensdag om 18.00 u.: wisselvallig en tem peraturen aan de lage kant". Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren zon: 210; min. temp: om streeks 13 graden; max. temp: omstreeks 19 graden.; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent: kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 2-12; min. temp: om streeks 13 graden- max. temp: omstreeks 20 graden; kans op oen droge periode van min stens 12 uur: 80 procent: kans °P een geheel droog etmaal: 50 procent. Waterstanden Konstanz 428 plus 3, Rhein- felden 325 plus 2, Straatsburg 330 min 8, Plittersdorf 495 min 5, Maxau 561 min 5, Plo- chingen 134 min 3, Mannheim 383 plus 4, Stednbach 122 plus 1, Mainz 351 plus 12, Bingen 216 plus 14, Kaub 266 plus 18- Trier 235 plus 1, Koblenz 262 plus 22, Keulen 224 plus 23, Ruhrort 363 plus 9, Loblth 981 onv., Pannerdense Kop 949 min 1, Nijmegen 775 min 3, IJsselkïop 361 min 12, Eefde Ussel 398 min 12, Deventer 274 min 13, Monsin 5448 min 16. Borgharen 3821 min 15, Belfeld 1105 plus 4. Grave beneden de sluis 500 min 2. Morgen, vrijdag 5 juli Bergen op Zoom 4.26 en 16.49 Hansweert 3.34 en 15.17 Terneuzen 2.56 en 15.09 Vlissingen 2 25 er 14 40 Wemeldinge 4.16 en 16.39

de Stem | 1974 | | pagina 2