BELANGSTELLING VOOR ZEEUWSE MUZIEKSCHOOL GEGROEID Manifestatie derde wereld eindigde in een dorpsfeest Sportief Sluis leefde zi VAKBEWEi Aklo V.S.-I Arrest; Addis m KWADENDAMME IN TERNEUZEN VVD boos over verdeling zetels Zeeuwse dag van het paard vierde eerste lustrum Bolprijzen gingen naar Aardenburg HERSTRUCTURERING VERLOOPT NOG NIET VLOT Regen JAN JO GERED IN KANAAL GENT-TERNEUZEN „OOSTERSCHELDE- KWESTIE WACHT OP INTERNATIONAAL RESLUIT" PTT NAM AFSCHEID VAN A. PIETERS SAMENWERKINGS PROJECT VORMINGSWERK KREEG GROEN SEIN Paar honderd dodej in Columbia bij grondverschuiving Gestolen fresco's uit Egypte jvisanaag 1 juli 1974 stad streek HHHHHBI Bijna gezonken Sluiskil INFORMATIE Westdorpe Kloosterzande ECONOMISC TECHNISCH1 Voorzitter Etl kroonraad aai (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Met de herstructurering van de Zeeuwse Muziekschool wil het nog niet zo erg vlotten. Dat geeft voorzitter A. L. van Geesbergen toe in zijn voor woord op het jaarverslag 1973 van de Zeeuwse muziek school. Niettemin zegt de heer Van Geesbergen het te betreuren dat de Terneuzense muziek school in het tussentijdse rap port van de herstructurerings- commissie geen uitgangspunt heeft gezien aan het werk van de commissie deel te nemen. De voorzitter schrijft verder dat het werk van de Zeeuwse Muziekschool nog lang niet overal plaatsvindt onder gun stige omstandigheden. Wat het bestuur nog veel zorgen baart, zijn onder meer de accommo datie, het tekort aan docenten in bepaalde sectoren en het instrumentarium aan de diver se afdelinigsscholen. In dit verband stelt Van Geesbergen nog eens het te kort schieten van het rijkssub- sidiebaieid aan de orde. De bijdragen vain de gemeenten liggen, landelijk gezien, in Zee land ook aan de lage kant. Van Geesbergen stelt daar om nog eens uitdrukkelijk dat het bestuur van de Zeeuwse Muziekschool tegen een maxi malisering is van de gemeen telijke bijdragen. Uit een overzicht van het aantal leerlingen blijkt, dat c' belangstelling voor de Zeeu\ se muziekschool nog stee groeit. Geconcludeerd wori dat dus iin een duidelijke bt hoefte wordt voorzien. Directeur Bergman van dr Zeeuwse Muziekschool wijd in het jaarverslag veel aan dacht aan het al dan niet in voeren van het groepsonder- wijs. Hij onderschrijft de con-, olusie van de stichting Over leg MuziekonderwijsinstelKn-l en in Nederland, dat invoe- ng van groepslessen om be- •aringsredenen hoogstens een irschuiving is van de finan- ëie problematiek gedurende nkele jaren. Daarna zal het inanoiële vraagstuk van het nuziekonderwijs in verhevig- le mate terugkomen. Tenzij ie overheid tot de conclusie comt dat ook het muziekon derwijs zoals alle onderwijs moet kunnen beschikken over voldoende geldmiddelen van de overheid. 9 Belangstelling voor de zwemwedstrijden. hoogwater - Morgen dinsdag 2 juli Bergen op Zoom 2.09 en 14.40 Hansweert 1.14 en 13.42 Terneuzen 0.44 en 13.12 Vlissingen 0.15 en 12.43 Wemeldinge 1.59 en 14.30 Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag opgesteld door het KNMI op zondag om 18.00 uur. Enige tijd regen en gematig de temperaturen. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor dinsdag: aantal uren zon: 0 tot 8; min. temp.: om streeks 11 graden; max. temp omstreeks 19 graden; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent; kans o.p een .geheel droog etmaal; 40 procent. Voor woensdag: aantal uren zon: 0 tot 8; min. temp.: om streeks 12 graden; max. temp.; omstreeks 19 graden ;kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Vrijdag avond vond half negen dreig de het 500 ton metende schip Jan Jo in het Kanaal Gent- Terneuzen in de buurt van Driekwart te zinken. Pogingen van de boten van de rijkspolitie te water en de havendienst om te helpen, haalden niets uit. Uiteindelijk slaagde de B.C. Zeeland, een boot van de sleepdienst W. Muller uit Terneuzen er in het schip leeg te pompen, de lek kage te dichten en het geha vende schip terug te brengen naar een scheepswerf in Sas van Gent. Waarschijnlijk is de oorzaak van het ongeluk te wijten aan een machinesto ring. Voetbalfeest Het was in de kantine van de sportvelden aan de Drostlaan groot feest want de jeugdspelers van de v.v. Sluiskil van het B 1-elftal vierden met bestuur, jeugdlei ders, ouders en genodigden de kampioenstitel die werd be haald. Tijdens de feestavond werd een film gedraaid over de wedstrijden die de jeugd spelers hebben gespeeld tij dens de afgelopen oompeti tie. Reisverenigïng op stap Met een touringcar heeft reis- ■vtereniging Ons Genoegen een uitstapje gemaakt naar de Neckaer in Duitsland- De eer ste dag werd gebruikt om de omgeving te verkennen en de volgende dag werd een rondrit langs deze rivier gemaakt- Ook bezocht het gezelschap de plaatsen Trier en Luxemburg. Dit gebeurde tijdens de terug reis naar Sluiskil. De leden van Ons Genoegen sparen een heel jaar om een dergelijke reis te kunnen maken. Bejaardenreis De bejaar den uit Sluiskil en de bewo ners van De Sterre hebben hun jaarlijkse reis gemaakt. Ditmaal was als reisdoel uit gezocht de Abdij in Tongerloo. Voorts werden de tuinen in Bokrijk bezocht, waarna een rondrit over het provinciaal domein volgde. De voorzitter van het organiserend comité, dokter Van Haelst bedankte bedrijven en middenstand in. Sluiskil voor de financiële bij dragen, (Van onze correspondent) SLUIS Het sportweekend, dat door de gemeentelijke sportraad in Sluis werd geor ganiseerd, had alleen zondag tijdens het tennissen te lijden van de slechte weersomstan digheden. De laatste wedstrij den moesten in de sporthal worden gespeeld. Het sportweekend ving vrij dagavond aan met een presta tieloop over de stadswallen, waarvoor 65 deelnemers wa ren, die de loop allemaal tot een goed einde brachten. Ze kregen daarvoor een herinne- ringslintje. Zaterdagmorgen werden in de Gouverneurstraat behendig heidswedstrijden op de fiets gehouden, die in de verschil lende leeftijdscategorieën wer den gewonnen door respectie velijk Mario Polderman. Mario Barra. Raymond Hubregtse, Bas de Graaf en Anton Hage naars. Voor de zwemwedstrijden zatermiiddag bestond tamelijk veil belangstelling. Zoals elk jaar werd het een strijd tussen de leerlingen van de R.K. ba- sissschool en de gecombineer de protestants-openbare basis school. Op de verschillende onderdelen werd een felle strij'd geleverd. Bij de jongens won uiteindelijk de r.k. basis school en bij de meisjes de gecombineerde protestants- openbare basisschool. Tot besluit van de zwem wedstrijden werd de traditio nele éénkilometer wedstrijd in het kanaal Sluis-Brugge ge houden. Bij de dames werd Carolien Claerhoudt winnares met op de tweede plaats Mo nique Berckmoes. Frank de Badts werd winnaar bij de heren, op de tweede plaats kwam Jan Leenhouts. Aan de behendigheidswed strijden van S.V. Sluis in de speeltuin van camping De Meidoom namen 43 sportieve- lingen deel. De tenniswedstrijden wer den bij de leden van de LTVS gewonnen door Walter Her mans en Gerdie Louwagie en bij de niet-leden door Theo Schram en Monique van Pa- melen. Loco-burgemeester F. de Culenaere reikte na afloop in de sporthal de prijzen uit en bracht daarbij dank aan de leden van de sportraad, die zioh voor het goede verloop van het sportweekeinde had den ingespannen. (Van onze correspondent) KWADENDAMME On der het motto „Van buiten nae binnen" liep zaterdag het sluitstuk van de mani festatie Ontwikkeling-Sa- menwerking te Kwaden- damme uit op een gezellig dorpsfeest, dat het karakter van een kleine kermis droeg. Voor De Burcht stond een draaimolen, waarvan de jeugd een druk gebruik maakte. El ders in heit dorp stonden een frites-, een gebak- en een pa- lingkraam. De fanfare „Con Afezzione" met de drumband verleende muzikale medewer king. In de Burcht waar het rad van avontuuj. draaide, heerste een gezellige drukte. De ten toonstelling van voorwerpen, gemaakt door de mensen uit onder meer Indonesië, de Phi- lippijnen, Mexico, Kameroen, Haïti en Ceylon gaf informatie over de ontwikkelingssamen werking in deze gebieden. Het juiste aantal bezoekers van de tentoonstelling, wist pater Jaap Rijk niet te noemen. Maar volgens hem was de be langstelling enorm. „Deze enorme samenwerking is in een fijne atmosfeer tot stand gekomen", zo zei hij, „ik hoop dat deze avond, die de afslui ting vormt, een begin wordt zonder einde". Hij bedankte de mensen van Kwadendamme voor hun medewerking. Vanaf de opening bestond grote belangstelling voor de voorwerpen uit het oosten, niet alleen om deze te bekij ken, maar om deze te kopen. Deze goederen waren afkom stig van de stichting Ontwik kelingssamenwerking van de Kerkraden en van de Conge- gratie van de missionarissen van het H. Hart uit Tilburg. Ook van de zijde van de scho len kreeg de tentoonstelling veel belangstelling. Corrie Franse, één der medewerk sters aan de manifestatie, zei' „Ik stond er niet alleen om te verkopen, maar ook voop het geven van informatie over het Teven en werken in het Mid den-Oosten". Op de speciale jeugdavond van vrijdag waarop aandacht werd besteed aan de proble men van oost en west, hebben de vier Philippijn.se i leisjes die in Kwadendamme dansten, veel vrienden gemaakt. Geslaagd De heer B. van Hiimschoot is aan de hoge re technische school in Vlis singen geslaagd voor het di ploma weg- en waterbouw. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Na de laatstgehouden gemeenteraads verkiezing in Terneuzen, waarbij de VVD een winst van drie raadszetels boekte en daardoor met vier vertegen woordigers in de nieuwe ge meenteraad komt, maakte de VVD al direct aanspraak on één van de vier wethouderze- Is. Op het ogenblik warden de wethouderzetels bezet door drs. R. Barbé (VCP). R. Hol (PvdA), P.J. Huiibrecht (PvdA), en A. Ramondt (VCP). die echter al geruime tijd wegens ziekte verhinderd is zijn functie uit te oefe nen. Op 22 juni en 27 juni zijn in het Terneuzense stadhuis ver gaderingen achter gesloten deuren gehouden waarbii de nieuwe formatie van wethou ders aan de orde werd gesteid. Zoals reeds werd gemeld had den deze besprekingen tot re sultaat dat de meerderhei van de raad geen WD-er als wethouder wenst. De VCP, daarin gesteund door o.m. de SGP en GPV, stelde de kandidatuur van mevrouw Van der Plas-Tanis uit Zaams- lag voor de komende vacature Ramondt en de PvdA-fractie schoof haar geestverwant J Strijbos naar voren voor de bezetting van de straks vakant wordende plaats van wethou der R. Hol. De VVD-fractie heeft nu zij uit de boot lij-kt te vallen bij de wethoudersverkiezing ver ongelijkt een verklaring afge legd. „Haastte men zich na de eerste vergadering de pers in te lichten door middel van een communiqué, na de tweede vergadering heeft men dit na gelaten. In de eerste vergade ring was men het over de politieke samenstelling vrij snel eens, alleen de verdeling van de wethouderportefeuilles vormde nog een moeilijk ti> nemen hindernis. Men kan zich dan ook afvragen of oe publikatie na de eerste verga dering alleen maar gezien mag worden als een middel elkaar de terugweg zo niet af te snij den dan toch moeilijk te maaken", zo zegt de VVD, die vindt dat deze „dekking" na de tweede vergadering met meer nodig was. „Men had vaste afspraken gemaakt waar alleen de WD zich niet mee akkoord verklaarde", zo zegt de WD. De VVD-fraktie denkt nu dat de resultaten van genoem de vergaderingen op alle ki» zers een onbetrouwbare in druk moeten maken: „De PvdA-kiezers zullen zich afvragen waarom ue PvdA-fractie geen enkele poli tieke voorwaarde stelde over het program of het te voeren beleid. De VCP-kiezers zuilen zich afvragen waarom de VCP-fractie een afspiegelings college naast zich neerlegde. De SGP-GPV-'kiezers zullen zich tenslotte afvragen waar om de door hen gekozen raadsleden geen enkele voor waarde verbonden aan hun toezegging de pombinatie PvdA-VCP te steunen. Eén ding is in ieder geval duidelijk: Terneuzen krijgt noch een programcollege noch een afspiegelingscollege. Mis schien zou men het een baant- jescollege bunnen noemen.'V- dus de WD. Naar wij verder vernemen zal de verdeling van de wet houderportefeuilles in de nieuwe Terneuzense gemeen teraad als volgt zijn: wethou der drs. R. Barbé; sociale za ken: Mevrouw Van der Plas-Tanis; onderwijs: J.H Strijbos en financiën: P.J. Huijbrecht. (ADVERTENTIE) Voor nijvere Nol, omdat morgen zijn proefschrift verschijnt. Niemand woont te ver om 'n bloemetje te sturen. Uw Fleur op- bloemist zorgt ervoor! Fleurop Interjlora Nederland. Gegarandeerd goed. Zeehengelwedstrijd De zeehengelvereniging De Vogel hield in de Westerschelde na bij Ossenisse haar vierde club wedstrijd. Door de gelijktijdige uitzending van het wereld kampioenschap voetbal op de t.v. was de deelnatme aanzien lijk minder dan gewoonlijk en namen slechts éénenzestig personen deel. De vangst was bij deze wedstrijd ook aan zienlijk minder dan bij de vo rige wedstrijden- De uitslag was als volgt: eerste prijs H- van Puijenbroeck St. Gillis 1090 punten. 2 A- Mangnus Boschkapelle 929, 3 R. Bogaert Kloosterzande 885, 4 H. de Gucht Kloosterzande 791, 5. H. Jonckheijm Kloosterzande 762, 6- Th- van Bellen Kloosterzan de 679, 7 K. Mannaert Terhole 609, 8 L- van Puijvelde Kloos terzande 584, 9 C. de Bruin Kloosterzande 568, 10 P. de Waal Kloosterzande 560. Na deze vierde olubwedstrijd is de stand voor het kampioen schap als volgt: 1 H. Jonck heijm Kloosterzande 8674, 2 P- de Waal Kloosterzande 6412. 3 R- Vemimmen Kloosterzande 5234, 4 K. van Kerkhoven Kloosterzande 5152, 5 A- Mangnus Boschkapelle 4939. (Van een onzer verslaggevers) BREDA „De Oosterschel- de is niet een nationaal, maar een internationaal belang. Daarom dient ook internatio naal een beslissing over de afsluiting van deze zeearm te worden genomen". Dit is de mening van de heer Albert Fokko Mulder te Amsterdam, die vrijdag 5 juU onder meer op deze visie hoopt te promo veren tot doctor in de sociale wetenschappen aan de Am sterdamse universiteit. De heer Mulder heeft zijn proefschrift geschreven over de territoriumverschijnselen in een recreatie-landschap. Als „onderwerp" heeft hij zich daarbij gekozen de vrijetijds- bewoners van het recreatie oord „De Fransche Kamp" te Bussum. De Oosterschelde- kwestie is een nevenstelling van hem. Letterlijk luidt die: „Omdat met de uitvoering van waterbouwkundige werken in de kustwateren en zeearmen (zoals Waddenzee, Dollard, Oosterschelde, Grevelingen) biologische consequenties kun nen zijn verbonden, werkzaam over een veel groter geogra fisch gebied dan het areaal waarbinnen dergelijke werken worden uitgevoerd (tot ver over de landsgrenzen heen) past de beslissingsbevoegdheid over dergelijke waterbouw kundige ingrepen niet alleen aan de nationale regering, maar mede aan gezagsorganen op internationaal niveau. Reeds uitgevoerde water bouwkundige werken in kust wateren en zeearmen dienen eveneens te worden geëvalu eerd en, voorzover mogelijk, door aanvullende civieltechni sche werken in de oorspronke lijke toestand te worden te ruggebracht". (Van onze correspondent) 's-HEER ARENDSKERKE In „Het Trefpunt" te 's Heer Arendskerke werd zater dag een afscheidsreceptie ge houden voor de heer A. J. Pieters, postkantoorhouder in 's Heer Arendskerke. De heer Pieters gaat op 1 juli met pensioen. Op de receptie was onder meer aanwezig de ddstrictsdi- recteur Middelburg van de PTT, de directeur Goes van de PTT en enkele collega's van de heer Pieters. De heer Pieters begon 40 jaar geleden zijn loopbaan bij de posterijen. Districtsdirec teur Stevels, die onder meer opmerkte dat men een zekere band verbreekt wanneer men afscheid neemt van iemand, overhandigde de scheidende postkantoorhouder van 's-Heer Arendskerke de afseheidspen- ning met bijbehorende be schikking van het bedrijf. Na mens het personeelsfonds ont ving de heer Pieters gereed schappen voor houtsnijwerk en boeken over handvaardig heid en tuinieren. Voor mevr. Pieters waren er bloemen. Van collega's en belangstellen den waren er eveneens bloe men en geschenken. (Van een onzer verslaggevers) KAMPERLAND Zaterdag waren «o'n 500 paarden en po ny's bij elkaar op „De Zeeuw se dag van het paarddie werd gehouden op de Ruiter- plaat aan het Veerse Meer in Kamperland. De stichting „De Zeeuwse dag van het paard" vierde za terdag tegelijk het eerste lus trum. De toekomst voor deze (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het sa menwerkingsproject tussen de stichtingen voor beroepsbege leidend onderwijs en het vor mingswerk voor jongeren, dat binnenkort in de regio Mid den-Zeeland van start zal gaan heeft zo vernemen wij de vereiste erkenning vanwe ge het Ministerie van Onder wijs en Wetenschappen ver kregen. De samenwerkingsovereen komst, waarover wij uitvoerig hebben gepubliceerd, heeft een looptijd van 3 jaar. De streekschool waarin vor mingswerk en beroepsbegelei dend onderwijs worden geïn tegreerd, wordt gevestigd in Middelburg. De leer- en vor mingsprogramma's gaan in au gustus van start. jaarlijkse manifestatie ziet echter minder rooskleurig Naar directeur L. Kooistra vj de stichting verklaarde de manifestatie volgend jas niet meer gehouden feunnt| worden op de Ruiterplaat. gebied is bestemd voor bouw van bungalows. De stichting heeft zowel jJ meentebesturen als het ptif vinoiaal bestuur reeds geruis tijd erop geattendeerd uit zien naar een ander terreij Maar tot nog toe zou de stiet ting niet weten waar volgen jaar de ruimte te vinden voi deze manifestatie. .,Wij hel ben voor De Zeeuwse dag het paard toch zeker een teil rein nodig van ongeveer viif hectare. Trouwens niet allee wij, maar bijvoorbeeld ook i Z.L.M.-tentoonstelling en concoursen van de landelijtl ruiterverenigingen. Maar kei is langzamerhand niet meel mogelijk om voor dit soo:| evenementen in Zeeland nodige ruimte te krijgen", al| dus directeur Kooistra. Zaterdagmorgen vonden keuringen plaats van de divtil se rassen. Onder meer van hel ras fjorden, warmbloed, koud! bloed en New-Forestponyl en Shetlandpony's. ZaterdaJ middag waren er allerlei di[ monstraties. Br werd springconcours gehouden, was een rassendefilé en es| koetsenvaria. Verder was ook acrobatiek te paard doil een voltigegroep op haflii-l gers uit het rijcentnun Haaren (N.B.). Een primeur voor Zeelanl was de demonstratie „Klaver! tje drie met hackney's. 24 LI den van de p.c. De Klepper! tjes uit Axel brachten 'n earj rouset op New-Forestpony's En ook de nationale show vul vier-, acht- en zestienspancei| ontbrak niet op het eerste trum van „De Zeeuwse d«(| van het paard". Het meetlint moest meermalen uitkomst brengen. (Van onze correspondent) OOSTBURG Op de bol banen nabij het Grote Gat in Oostburg is de tiende Neder landse clubkampioenschap ge houden, waarvoor veel belang stelling bestond nl. 26 pelc- tons, zijnde 78 deelnemers. Aan dit clubkampioenschap werd deelgenomen door clubs uit Eede, Aardenburg, Oost- burg, Sas van Gent, Philippine en de Zandstraat. In totaal waren er 26 pele- tons met in totaal 78 deelne mers. De wisselbeker, die in het bezit was van Eede ging ditmaal naar Aardenburg, die tevens de beker van de ge meente Oostburg kreeg en de medaille, beschikbaar gesteld door de VW-Oostburg. De organisatie van het club- boltoernooi was in handen van de VW Oostburg. Bij die prjis-l uitreiking zei de heer Ou-[ wendijk namens de VW datl het een geweldige dag wasl geweest en dat de tiende oliub-r bollen een sportief evenementl was geworden. Wethouder G.I Claeys zei dat het gemeente-f bestuur het op prijs stelt, datl de bolsport in Oostburg blijftl en dat het gemeentebestuur I hoopt dat men samen met del nieuwe sport-ambtenaar tot een nieuwe en goede bestuurs samenstelling zal komen. Na de prijsuitreiking deedl de heer De Croock een beroep! op de aanwezigen om bij vol gende wedstrijden minstens I één bestuurslid per deelne-l mende vereniging aanwezig tel laten zijn. Dit om de techni-1 sche leiding te verlichten en alles vlekkeloos te laten verlo- pen. Maandag 1 juli 1974 NUNSPEET (ANP) Shell-wereldraad van de I.( de internationale federatie chemie- en fabrieksarbeid heeft zaterdag in een resolj de eis herhaald, dat de in nationale leiding van Shell l bereid moet verklaren tot gelmatige bijeenkomsten afgevaardigden van de wer| raad. In dat beraad moeten vraagstukken worden besjj hen, die een gevolg zijn het internationale concern leid en van vitaal belang voor Shell-werknemers in I hele wereld. Als de Shell bl weigeren, zullen directe en lidariteitsacties worden voerd om de eis af te dwing Deze eis heeft de Shell- reldraad geformuleerd in BOGOTA (AFP) Bij ed grondverschuiving die zich ol 20 kilometer van Bogota, df hoofdstad van de ZuidamerJ kaanse staat Columbia, hee3 voorgedaan, zouden zeker 20 mensen om het leven zijn ge: komen. Bij de grondverschuiving if' een aantal arbeiders bedolveij Deze arbeiders waren op ee;j. bergweg bezig puin en aardt weg te halen, afkomstig vat! eerder aardverschuivingen. Ook verscheidene bussen n passagiers die wachtten tot d^ arbeiders met hun werk klaa waren, zijn bedolven. ADDIS ABEBA (AFP) De voorzitter van de Ethiopische kroonraad, Ras Asrate Kassa is gistermorgen gearresteerd. Omstreeks zeven uur onze tijd werd de woning van Ras Asrate Kassa, de tweede man na de keizer, in de hoofdstad door militaire voertuigen om singeld. Ongeveer vijftig mili tairen drongen de woning bin nen en namen de voorzitter van de kroonraad, die volgens de ooggetuigen in de nabij ge legen Franse ambassade geen verzet bood, mee. De arrestatie van de 60-jarige Ras Kassa, een schatrijk lid van de Ethiopische adel en LONDEN (AFP) De Britse Sunday Times weet te melden dat Fres co's van onschatbare waarde, afkomstig uit de tempel van Denders in Egypte, op het ogenblik worden aangeboden op de clandestiene kunstmarkt in Europa. De dieven zouden de Fresco's al eerder hebben willenverkopen aan de directeur van een mu seum in Hannover, de muurschilderingen zijn van de muren van de grafkelders van de aan de godin Hathor gewijde tempel van Dendera in haald. Dendera ligt op 500 km ten zuiden van Cairo. Twee van deze grafkel ders zijn maar open voor het publiek. De Fresco's zijn dan ook gestolen uit de andere, waar het erg donker is en wemelt van vleermuizen. Hei moet een werk van jaren zijn geweest. De diefstal is volgens de Sunday Times in ja nuari van dit jaar ontdekt door de directeur van de Egyptische dienst van oudheden. De Egyptische autoriteiten geloven dat de muurschilderingen nog ergens in Egypte verbor gen zijn en dal 'ie dieven ze proberen te verkopen aan de hand van foto's. P

de Stem | 1974 | | pagina 4