Vogelwaarde wint KPJ-„zeskamp De Stem 'De Vrüe Zeetr GéRARD WISKERKE: KWART EEUW MOSSELRESTAVRATEUR STER: GEEN VOOR RECLA1 V er keersongelukken in Z.-Vlaanderen Q=O0Ög!<S®O1] Z.-Vlaamse successen in nationale wedvluchten Muziekvereniging Heikant promoveert stad streek in zeeland Koewacht Engelsen verdacht van joy-varing" Saidj ah en Adinda wordt verfilmd PLATEN VAN ONBEKENDE KUNSTENAARS ZINLOOS NCB-bestuur: 't Gaat slecht in agrarische sector St. Jansteen Zuster Dominica nam afscheid van Hoofdplaat De Krabben winnen voetbaltoernooi in Hulst Succes in Wouw Nieuw.Namen Hulst DVOPASSAGIER GEWOND Maandag 1 juli 19/ Maandag 1 juli iv/4 BERGEN OP ZOOM Roxy geen voorstelling. Luxor geen voorstelling. Markiezenhof, Steenbergse- straat, kunstenaars-collectief keerd staande aiuto. R. die vol gens de politie onder invloed verkeerde, werd la-ter door de politie in zijn woning aange houden. N-a verhoor en het op maken van het proces-verbaal, werd hij weer op vrije voeten gesteld. De auto waarmee hij de aanrijding had veroorzaakt, werd voor een technisch on derzoek vastgehouden. Bejaardenreis Honderd leden van de R.-K. Bejaa-rden- bond afdeling Koewacht, maakten deze week met twee bussen een uitstapje. De reis j gi-nig vanuit Koewacht via j Kemseke, Antwerpen, Breda naar Rijsbergen, waar een uur werd gepauzeerd en koffie ge dronken. Vervolgens ging de reis verder naar Rotterdam met als eindpunt Alphen aan de Rijn, w-aar 's middags een warme maaltijd werd ge bruikt. Verderop bracht men een bezoek aan Avifauna en werd een boottocht gemaakt over die Hollandse Meren. Op de terug-reis stopte men bij restaurant de Blauwe Do- nau in de buurt van Antwer pen- waar k-on worden ge danst. De stemming steeg dan ook ten top. Om negen uur stapten allen in de bus en begon men aan de thuisreis. Hoogst voldaan en zeer te vreden over deze reis, arri veerde men om tien uur weer in Koewacht. (Van onze correspondent! TERNEUZEN Alles wijst erop dat de Zeeuwsch-Vlaam se duivensporthouders het af gelopen weekend grote succes sen geboekt hebben in twee nationale wedvluchten. De nationale wedvlucht van de Nederlandse Bond van Za terdagvliegers, gehouden van uit Ghatea-uroux is zeer waar- sohijnlijik gewonnen door een rode doffer van de heer W. de Putter uit Axel, die zaterdag middag om 15.37 uiur werd geklokt. Ook in het nationaal con cours van zondagvliegers, (e- veneens een wedvlucht vanuit Chateauroux) dat aanvanke- Hjlk ook op zaterdag gehouden zou worden, maar pas zondag (gisteren) werd -gelost hebben enkele Zeeuwsch-Vlaamse duiven hoge ogen gegooid. Hoewel gisteravond nog geen officiële bevestiging kon wor den verkregen, gooit een jaar ling duivin van A. de Krijger uit Westdorpe, die in Zeeland provinciaal de eerste vliegt, de hoogste ogen. De duif werd zondagmorgen om 11.19 uur geklokt. Zeer kort daaraehte: werd een duif van de combi natie Antheunis-Helsland ui, Hiulst geklokt (11.28 uur). De verdere meldingen in Zeeland waren van Karei Ver- bunt uit Axel, om 11.24 uur. P. de Lavoir uit Sluiskil, om 11.28 uur, gebroeders Van Schilt, uit Westdorpe, om 11.25 uur, E. van Goethem uit Sint- Jansteen, om 11.36 uur. J. van Spaandonok uit Sint-Jansteen om 11.28 uur, G. Meijer uit Axel om 11.37 uur, F. Hunder- smarck uit Kapelle om 11.43 uur, C. Dijl uit Kruindngen om 11.40 uur. J. Verhage uit Hoek om 11.40 uur. J. Nirh-of uit Sluis om 11,40 uur, F. Dlele- man uit ITzendijke om 11.43 uur. J. de Sdheppper uit Koe wacht om 11.47 uur. F. Serra- ren uit Stoppeldijk om 11.59 uur. (Van onze correspondent) BRESKENS Twee Engel sen werden ervan verdacht zondagmiddag in de jachtha ven van Bresken-s met een En gels jacht dat niet v-an hen was, te zijn gaan varen. De twee Engelsen T. J. B. uit Northham en T. W. P. uit Barrow werden later in Wie lingen nabij Cadzand door de politie aangehouden en terug naar de haven van Breskens gebracht. i.s.m. Etcetera (t.m. 3 juli Ópen dag. van 14.00-11 uur. BURGH Oud Schoolgebouw Ke: straat 3: Expositie werken diverse kunstenaars (t.m. aug.) Open: dag. van 10 tot uur. Op zondag gesloten. COLIJNSPLAAT De Brug 14.30-16.30 Expositie oude foto's, ansit kaarten, prenten enz. GOBS Grand 20 u: The the bad and the ugly 14 j. Museum voor Z- en N-Bei laud Expositie „Met vlag wimpel" (t.m. 15 sept) Op di. t.m. zat. 10-12 en 13 30. uur. HENGSTDIJK Recreatieoord De Vogel 14 uur: Sport- en spelmiddaj HULST Bioscoopgebouw 20 u sus Christ Superstar a.l. Boekhandel Van Ge Steenstraat 20, expositie kaarten, etsen en gravui (t.m. 31 aug.). middelburg City-theater 20 u: Vn wen in hun vrije uren 18 j Stadhuis, vleeshal, expos: werken van de graficus 1 Escher (t.m. 11 aug.) Op Dag 10.00-17.00 uur, 14.00-17.00 uur. Zeeuws seum, Abdijplein, expositie keningen van Batzinger o de inundatie en droogmaki van Walcheren (t.m. 31 at Geopend ma. t.m. vrijd. 10, 12.30 en 13.30-17.00 uur, en zond. 14.00-17.00 uur. vendien iedere maandag vrijdag om 15.00 uur filmv« stelling van Broken Dykesr Fernhout en Terug naar het land van Charles v.d. Lini Rijksarchief, St. Pieterstr 38, expositie Hugenoten Zeeland van 9.00-12.30 en 13.30-17.00 uur zat. van 12.00 uur (t.m. 31 aug.). oostburg Ledeltheater 20 u: Vn ke ontucht in Tirol 18 j. ROTTERDA de Doelen (Grote Za 20.15 u: Holland Festival lagium Vocale uit Gent, Musica Antiqua uit Amsl dam. Schouwburg: 20.15 Holland Festival. La Mi E.T.C. New York. Cot Theater De Lantaren: 20.31 Holland Festival. Compaj Pierre Spivakoff, Parijs. B rante Sarah. L'Aweu van S» Bernhardt. terneuzen Luxor Theater 20 u: avonturen van Rabbi Jai a.l. Museum Burg. Geilstraat expositie Hollandse en Vla: se munten (t.m. 3 aug.). 0: di. t.m. zat. van 14.00-1! uur. VLISSINGEN Alhambra 20 u: Comma: Attack. Sted. Museum, exposi Honderd jaar Oranje 1874-1 (t.m. 30 juli). Open ma. zat. van 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur, zond. 14.00-17.00 uur. IJZENDIJKE Streekmuseum, exposl Cadzandse Kamer, landbo: heemkunde en archeoloj (t.m. 15 sept.) Geopend we dagen van 10.00-17.00 uur. zon. en feestd. van 14.00-1! uur. De Molen, expositie w ken van Nederlandse en gische kunstenaars en van Oostenrijkse kunstenaar (t 17 sept.). Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nieuwstraal 9, tel 01150-7920 (4 lijnen); HULS Steenstraat 14. tel 01140- 3751 (8 lijnen); GOES: Klokstraat tel 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN Maandag t.m. vrijdag 8 15 12.30 en 13.30 17.00 uur BUITEN KANTOORUREN ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda Maandag t.m. vrijdag van 19 00 - 20 00 uur. tel. 01600-223 zaterdag van 10 00-1100 uur, tel. 0)HOU - 49900, zondag 20.00 - 22 00 uur tel 01600 22341. BEZORGKLACHTENi Zeeuwsch-Vlaanderen tel 01140-3751 of 0U50-6297; Mldde Zeeland 01100 - 4944 HUIS AANSLUITINGEN REDACTIE Chef Zeeuwse redactie- S C Augustijr kantoor Nieuwstraal Terneuzen, tel 01150- 7920 privé tel 01150 5745 algemeen i dacteur Zeeland A H Koopman kantoor Kromme Weele 4, Ml delburg, tel 01188- 7764 privé tel 01180 1438 redacteur Minde Zeeland dra J Bouwmans kantoor Klokstraal 1, Goes tel 0111 8030 privé Zuidvlietstraat 53 Goes, tel 01100-8138; redacteur Terneuzen en Kanaalzone G van Berkei kantoor Nieuwstraal Terneuzen tel 0115C 7920 privé tel 01150 - 4866 redacteur W Vlaanderen R van der Helm Melkweg 40. Oostburg, tel 011' 3370: sportredactie Zeeland I Koomen tel 01155 -2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND C. J de Boer. Trumanlaan 10. Axel. tel 01155 2237 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE Inspecteur Zeeland- P. Komngs. tel 01150-6297 ADVERTENTIE-EXPLOITATIE inspecteur Zeeland C. Menu. tel 01100 - 4316. Bijna vier miljard trek gels vliegen jaarlijks naar noorden van Afrika. Als winter voorbij is, vliegen I weer voorbij naar hun stre I van herkomst. Op die tot I sterft bijna de helft een r tuurlijke dood. Maar ook sn& velden 250 miljoen vogels b ven Italië, waar toerist en 1 liaan de vogeltjes graag e en (soms) op hun menu ku nen vinden. Enkele Nederlanders van werkgroep „Mondiaal Alter: tie/" rokken zich het lot Vi deze vogeis aan. Tanja Kot spreekt in deze uitzending m de heer EBartels, een initiatiefnemers. Vanavc van 21.35 tot 22.10 uur in NCRV-uitzending op Nedt land 2. DJAKARTA (ANP) Nederlandse cineast Fons Ri demakers heeft in Da-jakar een overeenkomst geteker met de Indonesische „Mondi Motion Pictures" over de ve filming van het verhaal „Saic| jah en Adinda" uit de Me Havelaar van Eduard Douw Dekker (Multatuli). Het wori een Nederlands-Indonesiscï coproductie. UTRECHT (ANP) Harle kijn Holland, de produktie maatschappij van Herman vai Veen, heeft twee grammofoon platen in de handel gebrach van „veelbelovende" jong? kunstenaars, nil. van de klaveci nist Ton Koopman en de lied jeszanger Joost Nuissl. Her man van Veen heeft daarmei een vijf jaar oude belofte in gelost, dat hij ongesubsi deerd „volstrekt authentiel ke figuren" die bij de grots platenmaatschappijen dreiger te „verdrinken", zo uitgebreid mogelijk begeleiding wil ge ven op de weg naar een grote re bekendheid. °p de plaat van Ton Koopi man (prix d'exeellenee voo: orgel en klavecimbel) staa: klaveeimbelwerken van Swee- linck, Freseobaldi, Rossi e: Scarlatti. J-oost Nuissl, troubadour, i| meer een verteller „die zie! bedient van middelen als eei gitaar voor z'n buik", wat hi; verder niet zo van belan] vindt. #De trein had geen ver traging. Heinricl, Bgll (Elze vier) „De trein had geen vertra ging" is het eerste verhaal var Böll dat na de oorlog in boek vorm verscheen en vormde al een onderdeel van de bunde] „De zwarte schapen". Elzevie: is waarschijnlijk tot heruitga ve overgegaan vanwege hei feit dat Börll de laatste jarer sterk in de belangstelling i< komen te staan, als Nobel prijswinnaar, als spreekbui: van politiek actieve schrijver: en als gastheer van Solzjenit- syn. Het boek kan niet tot zijn: belangrijkste werken gere kend worden. Onderwerp: een Duitse soldaat spoort naar hetj oostfront in een wereld van zinloosheid, zweet, ellende, twijfel en zelfbeklag. DEN HAAG (ANP) ingediend om ook op zondag zenden. Wel is er overleg c de directie van de STER ei Minister Van Doorn van C vragen van de tweede kam<j welingen (beiden ARP). Volgens de bewindsman is het probleem van de wense-l lijkheid van reclame in ver band met het verantwoord ge-j bruik van rgondstoffen van een heel andere orde dan de in voering van etherreclame or zondag. Bn bestudering var dit probleem moeten alle re clamemethode: betrokken worden. Het zou niet juisi zijn, vooruitlopende op zo'r studie, aan één medium beper kingen op te leggen, aldus mi nister Var Doorn, die zich over deze kwestie, nog be- (Van onze correspondent) HULST De KPJ-afdeling Vogelwaarde is zaterdagavond in Hulst winnaar geworden van de zeskamp voor KPJ- afdelingen. Naast de KPJ-afdelingen namen aan deze suc cesvol verlopen zeskamp een team van de PJZ uit Axel en een ploeg van de buurtvereniging Den Dullaert deel. (V-an een onzer verslaggevers) TILBURG Het hoofdbe stuur van de N.C.B. is tijdens zijn jongste vergadering tot de conclusie gekomen dat er in de agrarische sector nog nau welijks een bedrijfstak te vin den is, die het momenteel goed doet. De situatie op de vleesmarkt werd zonder meer alarmerend genoemd. Het hoofdbestuur verwacht dat veel vleetsprodu- centen in financiële moeilijk heden zullen komen. Het hoofdbestuur zal laten nagaan in hoeverre er voor deze pro ducenten in fiscaal opzicht verlichting mogelijk is bij voorbeeld door opschorting van de belastingbetaling en/of de vooraanslag 1974. Het hoofdbestuur van de N.C.B. verwacht dat er scher pe reacties zullen komen op de voorstellen van de rege ring met betrekking tot de successiebelasting en het schenkingsrecht. De kritiek zal zich vooral richten op het feit dat de regering de vrij stellingsbedragen niet wil aan passen aan de geldontwaar ding zoals in de commissie-i Hofstra is bepleit. Het hoofdbestuur besloot de bijdragen aan missionarissen te verhogen. Voorts viel het besluit de vergoeding van de kosten voor uitzending van kinderen naar een vakantie huis te beëindigen. Ook zal de NCB voortaan geen studietoe lagen aan priesterstudenten meer verstrekken. Kermis De kermis te Sint Jansteen is zSon-dag een tegen valler geworden voor de ker misexploitanten en de horeca bedrijven. Mede door de aan houdende regenval kwam er heel weinig publiek. Er kwamen slechts 48 schut ters opdagen bij de sohietiin- gen op de staande wip en er wierd slechts op één in plaats van op twee wippen geschoten. Slechts 's avonds na de voet baluitzending was er in de ho recabedrijven redelijke be- langstellimg. (Van onze correspondent) HOOFDPLAAT Tijdens de eucharistieviering zaterda gavond in de r.-k. kerk te Hoofdplaat heeft pastor Buijs- se namens het kerkbestuur en het Wit-Gele Kruis-bestmir officieel afscheid genomen van zuster Dominica, die meer dan tien jaar wijkverpleegster te Biervliet en Hoofdplaat is ge weest. Tijdens de toespraak wees hij eirop, dat zuster Dominica bekend staat als een vriende lijk en opgewekte verpleegster di-e met^ veel geduld en liefde de patiënten tegemoet treedt Namens het rooms-katholieke kerkbestuur en het Wit-Gele Kruisbestuiur werd haar een rijwiel aangeboden. Na afloop was er gelegenheid om in het Wit-Gele Kruis-igebouw per soonlijk afscheid te nemen van haar. Hiervan hebben ve len gebruik gemaakt. Als op volgster is per 1 juli benoemd, zuster Snel, werkzaam bij het Groene Kruis, afdeling Bier vliet - Hoofdplaat. Zuster Do minica is per ingang van 1 juli benoemd als directrice van het bejaardentehuis te IJzendij- Er bestond voor deze specta culaire zeskamp grote belang stelling. Honderden supporters en andere kijklustigen waren naar het terrein achter de sporthal gekomen. Zoals het bij echte zeskampen hoort was water één van de hoofdingre diënten waarmee de zeskam pers moesten werken. Een aantal leden van de Hulsterse vrijwillige brand weer zorgde er voor dat er steeds voldoende water voor handen was. Het water spet terde niiat alleen de 9pelers en speelsters, maar af en toe ook de enthousiaste toeschouwers oim de oren. Het was dan ook niet verwonderlijk, dat het speelterrein spoedig een ware glijbaan werd, waarop ver schillende deelnemers welis waar onvrijwillige maar sier lijke rug- en buiklandingen maakten. Speaker Wim Hen driks zorgde op de bekende wijze voor het commentaar bij de wedstrijden. Het eerste spel was „auto- duwen", waarbij drie heren een auto waarin twee dames zaten, zover mogelijk vooruit moesten duwen. Deze wed strijd werd per ploeg twee maal gespeeld. Winnaar werd Den Dullaert met een totaalaf stand van 80,95 meter, voor PJZ 72,60 en Vogelwaarde 05.70 meter. Bij het tweede spel de „wa terige wip" begon het water- ballet. Ai wippende moest een grote fles zo vol mogelijk met water gavuld worden. Hier was bet Vogelwaarde dat met 4®,5 om eerste werd voor de combinatie St.-Jansteen Westdorpe, Graauiw en Den (Van onze correspondent) HULST Het voetbalteam van de VV De Krabben uit Bergen op Zoom is zaterdag middag op de OZO-terreinen te Hulst eindoverwinnaar ge worden vaat het eerste voet baltoernooi van de Hulster voetbalvereniging 't Cen trum. De organisatoren zagen za terdagavond ondanks het slechte weer (vele wedistrijdeh moesten in de stromende re gen worden gespeeld) terug op een .geslaagd toernooi. W De Krabben uit Bergen op Zoom toomde zich de sterk ste in poule A, terwijl Helle straat uit het Belgische Steke- ne de sterkste was in poule B. In de finale-wedistrijd over klaste het Bergen op Zoomse team Hellestraat volkomen. Het team wist met 40 te winnen. De wedstrijd voor de bezetting van de derdie en vierde plaats tussen FC Nec- kermann uit Huist en FC For mosa uit Bergen op Zoom, ein digde in een reglementaire 5' 0 overwinning voor FC Nec- kenmann, doordat FC Formosa weigerde te spelen. Men was het namelijk niet eens met de leiding tijdens eerdere wedstrijden. De andere uitslagen van de finalewedstrijden waren: Voor d!e vijfde en zesde plaats: FC 't Centrum - FC De Roeck 0 2. Voor die zevende en achtste plaats: FC Laantjes - FC Niks 12. 's Aivondis vond in het clublokaal van FC 't Centrum bij Cor Naigtzaam te Hulst de prijsuitreiking plaats, door de voorzitter van de organiseren de vereniging dhr. A. War nier. Voordat hdj overging tot de prijsuitreiking memoreerde hdjl, dat de organiserende club 't Centrum vorig jaar eerste werd in het toernooi van w De Krabben. De sportdvitedtsbeker ging naar FC Laantjes dat op de zevende plaats eindigde. j(Van onze correspondent) WOUW Op het muziek concours, ingericht door de Bredase Miuziekbond te Wouw, dat zondag werd gehouden, wist de muziekvereniging Hei kant in de eerste afdeling met 292 punten een eerste prijs te behalen. De muziekvereniging Heikant behaalde op dit con cours het hoogst aantal pun ten. De reis naar Wouw werd met twee autobussen onderno men, waarhij buiten de muzi kanten nog vele supporters aanwezig waren. Dullaert alle drie met 37 om. Vogelwaarde, toonde zidh met 58 sec. ook de sterkste in de „piok-up race", waarbój zo snel mogelijk door twee deel neemsters dike op een draag baar lagen welke door andere ploegleden werd gedragen, over een bepaald project tien blokjes moesten worden opge raapt en op de terugweg weer op hun plaats gezet. Met 1 min. 06 sec. en 1 min. 2 sec. eindigden Terhole en Den Dullaert respectievelijk op de tweed-e en derde plaats. Bij het spel water-trams port" slaagden drie teams er in een grote fles volledig te vullen. Met 2 miin. 12 sec. deed Graauw dit het vlugst voor Vogelwaarde 2 min. 17 sec. en Koewacht dait 2 min. 52 sec. nodig had. De „rode draad" was een nummer dat de deelnemers vooraf niet haddein kunnen oe fenen. Hierbij moest een daim zo vliuig mogelijk een loper die over een wagen lag, trek ken. Op de loper stonden ech ter 9 dames en heren en de clou was dus dat deze gelijk tijdig omhoog moesten sprin gen, willldie de dame de loper van de wagen kunnen trek ken. Graauw deed het hier uitstekend en won in 5,5 sec. voor PJZ 5,7 sec. en Terhole 6 sec. De einduitslag werd tenslot te: 1 Vogelwaarde 3i punten; 2 Graauw 29, 3 Den Dullaert 26. 4 en 5 gelijk: St.-Janateen - Westdorpe en Lamsw-aarde beiden 20; 6, 7 en 8 Koewacht, Terhole en PJZ alle drie 19 punten. Na afloop reikte Wim Hen driks tijdens de feestavond in de foyer van de sporthal, de prijzen a-an de winnaars uit. 0 Water vormde een belangrijk element van de door acht ploegen gespeelde zeskamp". Horlogewedstrijd Het sportcomité te Nieuw Namen heeft ter dekking van de on kosten van de volksk-oers een „ho-rlogewedstrijd" gehouden. In elke van de vijf eafé's van Nieuw Namen lag een horloge. Tagen een vergoeding kon men raden, wanneer de horlo ge stil zou vallen. De winnaars kregen^ het horloge als prijs. In café Picavet was de win naar PStevens die 9.39 uur raadde, terwijl de klok om 9.40.40 stil stond. In café Tihil- leman raadde A. Kerckhaert 7.49 uur (werkelijk 7.52). In café Serie was T. Pollet win naar met 1.25 (werkelijk 1.24.45). In café Praet werd J. Lockefeer winnaar met 11.14 (11.16.45). In café De Kind w-on M. Thilieman met 5.55 (5.51.55). Geslaagd Aan de univer siteit te Leiden slaagde mej. J M. de Booy voor het kandi daats-examen piharmaeie. Te Utrecht is geslaagd voor het examen valkidiploma bloemen en planten mevrouw R. Blom- maert-Buysse. (Van onze correspondent) TERNEUZEN M. v. d. H. uit Terneuzen die in de Axel- sestraat in zij-n woonplaats zijn personenauto wilde keren, kwam op het rijwielpad te recht. waardoor hij de brom fietser J.K. uit Terneuzen aan reed. Diens 14-jarige duo-pas sagier A.K. werd aan de lin kerknie gewond. Hij werd be handeld in het Juliana-zieken- huis. AXEL Op het kruispunt Joost de Moorstraat - De Ruy- terstraat in Axel kwamen zon dagmiddag twee personenau to's met elkaar in botsing. A.A. uit Axel, bestuurder van een personenauto, verleende geen voorrang aan een perso nenauto. bestuurd door me vrouw G. M. uit Axel. Beide auto's liepen lichte schade op. HULST Op het beruchte kruispunt Rijksweg 60 Absdaalseweg nabij Hulst heeft weer een aanrijding plaatsgevonden. Een Neder landse en een Belgische perso nenauto reden op elkaar en liepen zware schade op. Nie mand werd gewond. Het onge luk gebeurde doordat de Belg F. de R. uit Mortsel die het kruispunt overstak, komende van de richting Axel, geen voorrang verleende aan de over de rijksweg rijdende J D. uit St.-Jansteen. TERNEUZEN Zaterdaga vond laat veroorzaakte C. R. uit Terneuzen als bestuurder van een personenauto op de Axelsestraat tot tweemaal toe een aanrijding met een gepar- (Van een onzer verslaggevers) PHILIPPINE De naam Wiskerke en het mosselrestau- rantwezen in Philippine zijn dicht met elkaar verweven. Morgen is het 25 jaar geleden, dat Gérard Wiskerke (60) het café en mosselrestaurant over nam en daarmee ook het fami- lierecept voor een kostelijke mosselmaaltijd. „Het was toen het enige mosselrestaurant in Philippine. Nu staan er hier vier", zegt Gérard Wiskerke. Voordat hij zidh in 1949 als zelfstandig horecaiman vestigde voer hij vijf jaar op de mosselvisserij om de nodige praktische ken nis op te doen. In die jaren bezat Philippine nog een eigen vishaventje. Het werd in 1951 gedempt als gevolg van de in poldering van De Braakman. •,De trek van de liefhebbers van mosselen naar Philippi ne", zegt Wiskerke, „is vooral op gang gekomen door de toe neming van het autovervoer". Met name uit België kwamen hele drommen om het zeeban ket van Gérard Wiskerke naar waa.Tde te schatten. „De, toe loop is nu vaak zo groot dat ik wachtlijsten moet opstellen. Maar de mensen hebben het wachten er graag voor over". In 1967 gaf Gérard Wisker ke zijn mosselrestaurant de naam „De Fijnproever". De beeltenis van een mossel ver orberende visser op de gevel van zijn etablissement is die van zijn vader Arie Wisker ke. Naast „De Fijnproever" bezit 0 In dit oude pand in Philippine begon Arie Wiskerke in 1926 zijn café en mosselrestaurant „Au Port", tegenwoordig, maar dan uitgebreid en gemoderniseerd, het mosselrestaurant „De Fijnproever" van zoon Gerard Wiskerke. Wiskerke nog een mosselres taurant in Philippine, Auberge Er zijn weieens topdagen verdere uitbreiding. Je maakt schap van 'èrard Wiskerke dat de twee mosselrestaurants er anders zo'n fabriek van. wordt v-am g gevierd met des Moules, dat door zijn van Wiskerke bezocht worden Het moet ondanks de drukte een receptie van 17.30 tot schoonzoon en dochter wordt door 1300 mensen. Wiskerke: toch gezellig blijven". 20.30 uur in restaurant De geleid. „Toch ben i'k niet zo voor Het 25-jarig ondernemer- Fijnproever in Philippine.

de Stem | 1974 | | pagina 2