ss in ucces wint warde Vreugde Frisol in Saint-Malo wreed verstoord Fan de Bunder wint De wraak van Poppe De Tour in cijfers rent Bas Hordijk sterke winnaar in Kruininden Den Hertog over politiek Verdiensten Frisol sport Tour vandaag ST." MALO SourdevalJ 10 V VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 1 JULI 1974 en. Aanvankelijk startte lhout junior uit Terneuze t zo best die dag maai nide duidelijk zijn capaci ;en, door iedere keer de o; open achterstand bij rt vrij snel in te lopen. 1 le manche werd het ee e voor Ko Walhout vóó ius van Sabbtm, 3e wer ns Kolijn uit Terneuzei :e zou in alle manches be g leggen op deze plaats, n de tweede manche nan ïus van Sabben het heft iden, en na een lange ïrverende strijd wist^ dez manche ook te winnei slag 2e manche: 1 Ritiu Sabben, 2 Ko Walhout jji- -r, 3 Hans Kolijn. ,n de 3e manche revaj. ;erde Ko Walhout zich vooi opgelopen nederlaag in dt manche en won op overtui. ide wijze deze 3e manche, t hem ook de eindzege op. erde. Uitslag: 1 Ko Wal. it, 2 Rinus van Sabben, ns Kolijn. Jammer was hel ir de plaatselijke favoriel uil Rottier, dat deze na res- :tievelijk een 4e en uats in de le en 2e mancht :overd te hebben, in de nche moest uitvallen dooi imp. Hierdoor verloor Paul ttier verschillende plaatsen het klassement. Peter Vaal m de wisselbeker, welke ;ohiikbaar was gesteld dooi supporters van de MC alpijp voor de best geklas. irde crosser van MC alpijp. De eindstanden waren ali gt: 150 cc: 1 Ko Walhout junior, rneuzen; 2 Rinus van Sab- Fijnaart; 3 Hans Kolijn, rneuzen; 4 Ko Walhout se. r; 5 Koos Ottevanger, Fij. art; 6 Peter Touissan, Cad- ld; 7 Paul Rottier, Sas van nt; 8 Will Everhartz, San Gent; 9 Jan Verhage, dzand; 10 Wirn Hoeckx, ij bergen; 11 Krijn Diele- ,n, Axel. 10 cc motoren: 1 S. van and wijk, Molenaarsgraaf; r Goossens, Axel; 3 H. Ko. raar, Molenaarsgraaf; .riaan van de Berg, Bles- asgraaf; 5 Rien van Lieve pelle; 6 Ko Koppejan, Dom. rg; 7 Peter Vaal, Sas van nt; 8 Adwin Cortvriend, el. ■O cc bromfietsen: 1 Jos van embergen, Koewacht; 2 ileman. Sluiskil; 3 Dhae- is, Stiokene; 4 O. Moortha' r, Ajel; 5 Tonny Meertens, ek. Idellijk Schelfhout, >ck en Van Rijkegihem wiel. Het zag er even ir uit dat vluchter Laseromt uggepakt zou worden, maar laatste meters zouden de itervolgers fataad worden, t peleton was inmiddels hierbij gekomen, en weer am alles samen. Niet leider seroms Met een constante iaalslag vergrootte hij zijn irsprong, en met nog zo'n e ronden te rijden was hel i bekeken zaak. Toch wil- de groten in het peleton wel wat doen, en met nol ronden te rijden was hel er Thuy die demareerde had al gauw een dertigtal ter, en met de laatste ronde zicht kreeg hij het gezel- ■ap van de belg Pascal. Het oton had toch wel een grote t gemaakt om een snelle urter zoals Thuy te laten ggaan. maar in die laatste ide zouden Thuy en Pascal >r het fel jagende peleton h nog worden teruggepakt Laseroms had wel een 'tal meters voorsprong moe prijsgeven, maar aan de .sh bedroeg zijn voorsprong h altijd nog zo'n tien secon- i. Thuy: „Ik had een paar den vroeger moeten weg ingen, dan was ik zeker bij -eroms gekomen. Toen Pas bij me kwam heb ik alle- al kopwerk moeten doen, heb van hem geen enkele zn ontvangen." Uitslagen' 1- Laseroms Oudenbosch 51 1.15.10 uur, 2. Op 10 sec. v. Rijckeghem Meulebeke 3. G. v. Maeckel'oergh 'g'ge (B), 4. C. de Bruyn ienbosch, 5. O. de Block nse (B), 6. A. de Rocker sevelde (B), 7. H. Maes nzeke (B), 8. E. v. Rijke- m Meulebeke (B), 9, A. elfhout Hengstdijk- 10. C. Clerck J-abbeke (B), 11. G. impelaere Turnhout (B), A' ^aenhout Knokke (B). Thuy st. Jansteen, 14. Jngena Bruigge (B), 15. W ■oor Maldeghem (B), 16. F. aert We-neldinge. FALENDE TOUR ORGANISATIE (Van onze sportmede werker 1 KRUININGEN Bas Hor dijk was zaterdag in de prof ronde van Kruiningen de grote animator en werd ten slotte ook als winnaar gehul digd. Hordijk is de man geweest die er voor zorgde dat de gehele koers boeiend bleef dank zij voordurende activi teiten van zijn kant. Dat be gon eigenlijk al na drie ron den toen de Rotterdammer een van de vele grote pre mies meepakte en meteen doorging. De Belg Barras en Albert Jongkind voelden ook wel wat voor een vroeg uit stapje en sloten zich bij Hor dijk aan terwijl Ottenbros en Van Midden zich even als jagers aandienden maar niet de voorste linie bereikten, omdat Hordijk versnelde. Dit had tot gevolg dat Jongkind moest loslaten. Hordijk en Barras bleven echter onversaagd doorgaan maar kregen voorlopig toch niet meer winst dan zo'n 300 meter. Hun poging leek op niets te zullen uitlopen toen na 60 kilometer Ottenbros en Nidi den Hertog de leiders dicht naderden terwijl het reeds eerder in vier groepen ge splitste veld fuseerde en on der aanvoering van Duijn- dam ook naar voren stoomde en eveneens de koplopers in het vizier kreeg Het was voor het peleton nu nog slechts een kwestie van even toeslaan voordat een algehele hergroepering tot stand kwam. Bas Hordijk wilde echter niet capituleren ondanks het feit dat zijn me devluchter Barras de witte vlag al had gehesen. De taaie Rotterdammer hield een klein gaatje en zijn onverzet telijke wilskracht zou later succes opleveren. Want met nog 15 kilometer voor de wielen sprong Nidi den Her tog uit de groep, bereikte Hordijk en dit tweetal dwong een snelle beslissing af (in twee ronden 50 secon den winst). Wel formeerde zich noig een jachtgroepje van vier bestaande uit: Har ry Beurskens, Jan Serpenti, Harry van Leeuwen en de Belg Seghers maar zij kon den geen spaak meer in het wiel steken van de tandem Hordijk-Den Hertog. Tot een fel betwiste eind sprint om de bloemen is het Bas Hordijk, overtuigend winnaar in Kruiningen. niet meer gekomen. Bas Hor dijk bleek ook in de laatste fase nog zoveel reserves in petto te hebben om Nidi den Hertog met vele faetslengten voorsprong terug te wijzen. In de strijd om de derde plaats moest Jan Serpenti het loodje leggen tegen Al- bert Seghers, terwijl Jos van Beers de grote groep over de streep voerde. De uitslag werd: 1. B. Hor dijk (Rotterdam) 90 kilome ter in 2.21.13; 2. Nidi den Hertog (Ermelo); 3. op 22 seconden A. Seghers België); 4, J. Serpenti (Axel); 5. H. Beurskens (Belfeld); 6. H van Leeuwen (den Haag); 7. op 36 seconden J. van Beers (Vosselaere); 8. B. Janbroers (Zaandam); 9. J. Verboven (B); 10. M. van Venrooy (Heesch); 11. J. van Lint (B); 12. G. Barras (B); 13. C. Zoontjens (Tilburg); 14 N. Been (Groningen); 15. B. v.d. Putten (Den Haag); 16. R. de Bisschop (B): 17.. C. van der Meijden (Putters- hoek); 18. E Goossen (B): 19. N. Seeuws (B); 20. R. Maes (B> Voor Toine van de Bunder was er zaterdag in Kruinin gen geen vuiltje aan de lucht om zijn 17e overwinning in dit seizoen te pakken. De Frêle Zeeuws-Vlaming zette het overigens niet ze sterke deelnemersveld geheel naar zijn hand vanaf het be ginstadium toen hij weg sprong met aan zdijn wiel Ger en Kees St-Nicolaas. Diele- mans, Van Trijen, Harinek en Tolhoek Nadat er 20 kilometer op zaten testte Van de Bunder zijn metgezellen even en dit had tot gevolg dat vijf man moesten afhaken. Alleen Ger St-Nioolaas kon zich nog even vastklampen aan de tempo-beul uit IJzendijke. Na ruim 40 kilometer was het echter ook met hem ge daan. Van de Bunder ver koos weer eens een imposan te solo-vlucht die hem al vrij snel aan de staart van het versnipperde veld bracht en met enkele gedubbelde ren ners in gezelschap reed Toi ne toen naar de eindstreep, waar hilj zo fris als een hoentje arriveerde. Gerrie St-Nicolaas handhaafde zich verdienstelijk in tweede po sitie en de Engelsman Rob Ocraft won de sprint van een groepje van vier om de der de plaats. DE UITSLAG: 1. A. v.d. Bunder (IJzendijke) 80 km in 2.06.24; 2. op 1.50 G. St- Nicolaas Cs Gravendeel); 3. op 2.48 Ocraft (Philililpine) 4. Kees St.-Nicolaas ('s Gra vendeel); 5 W. de Wilde (Goes); 6. P. Franken (Oos- terhiout(: 7. op 3.10 A. van Treijen (Lepelstraat); 8. R. Liebrechts (Vlaardingen); 9. H. Kelleners (Horst); 10. C. Witkam ('s Heerenhoek); 11. C. Spaans ('s Gravenpol der); 12. J. Jager (Biltho- ven); 113. T. Fase (St-Anna- land); 14. W. Dielemans (Prinsenbeek); 15. H. de Jong (Goes): 16. J. Tolhoek (Yerseke): 17. K. de Jong (Made); 18. J Marijs (Sou burg); 19. W. Westdorp (Heirkenszand); 20. T. Oudshoorn (Waverveen). (Van onze sportmedewerker) OOSTBURG „Er was (ten enkele mooie bij, je moet In elke wedstrijd tot het uiter ste gaan. Een overwinning krijg je nu eenmaal niet ca- ieau, of het nu een kleine of Irate wedstrijd is". Dat was iet commentaar van Toine van ie Bunder op de vraag van speaker Pierre IJsackers, wel ke overwinning nu z'n mooiste nas in z'n nu toch al ri'k levulde wielercarrière. Hij »as 'iet ook, die zon lï- de totaal verregende ama- eler onde van Oostburg zijn 18e overwinning van lit seizoen op zijn naam Sthreef. Deze overwinning be kkende tevens zijn 100e over winning in zijn wielercarrière, waarvoor hij na afloop speci al gehuldigd werd. Althans, dat was de bedoe- hg, maar buiten een handje- 'ol supporters kon men verder Ie toeschouwers gemakkelijk 'p twee handen tellen. De Itote boosdoener was de re ien, en die kwam de hele wedstrijd met grote hoeveel- leden naar beneden. Reden ïenoeg om die toeschouwers, ïe misschien anders toch nog Sus zouden zijn komen kij- len. voorgoed in hun gemak kelijke zetel te kluisteren. »ant met dat slechte weer 'Peelde het wereldkampioen- shap voetbal ook nog een seer belangrijke rol. De toe schouwers, die hier en daar leschutting voor de regen ad den gezocht, hebben een Wedstrijd gezien die al vrij •lug zijn beslissing kreeg. Na 15 kilometer in totaal noesten er in eerste instantie 109 kilometer worden afgelegd - sprong Van de Bunder weg in niemand was in staat zijn lemarrage te beantwoorden. In eerste instantie waren het Peter Gödde en St. Nicolaas die op jacht gingen naar leider Van de Bunder, waarbij zich later oon Jaap Mariis en A. St.-Nicolaas zouden voegen. Wat dit viertal ook probeerde, Van de Bunder was ook nu n et te grijpen. Elke ronde vergrootte hij zijn voorsprong, zijn al leenheerschappij was ook nu weer duidelijk. De Terneuzen- se amateur Begijn zag het al lemaal niet meer zitten met dit slechte weer en staakte de strijd. De vier achtervolgers zouden enkele ronden later weer door het peloton worden opgeslokt, en de zege van Van de Bunder bij geen tegen slag stond vast. De gezapige regen werd met mamenten verstoord door volledige plens buien, reden genoeg om de wedstrijd met 25 kilometer in te korten. Dat alles was in de kaart van renners, juryleden, toeschouwers etc, de wedstrijd kon nu zijn einde kennen rond de klok van 16 uur. Een tijd stip, waarop de wedstrijd Ne derland - Oost-Duitsland be gon. Met nog zo'n 25 kilometer rijden zette Van de Bunder al zijn concurrenten op een ron de achterstand en de winnaar was nu definitief bekend. Op zijn meesterschap stond ook nu geen maat en eenmaal bij het peloton aangepikt, nam hij onmiddellijk weer het peleton op sleeptouw en weer demar reerde Van de Bunder, maar nu vonden Gödde en Marijs het genoeg. Een tweetal keren werd Van de Bunder tot de orde geroepen, waarna hij zien ook niet druk meer maakte. Hij bleef rustig in het peloton hangen en liet Gödde, acht ronden voor het einde, rustig weggaan. De afstand om de „spettter uit IJzendijke" nog te bedreigen was te klein geworden. Peter Gödde stelde hiermee zijn tweede plaats veilig, ondanks dat later ook nog K. St. Nicolaas uit het peloton zou wegspringen. Voor hem betekende dat een derde plaats. Uitslag: 1. Tv.d. Bunder (IJzendijke) 75 km in 1 uur 33 min en 3 sec. 2. op een ronde Peter Gödde, Koewacht, 3. K. St. Nicolaas, 's-Graven- deel, 4. S. de Smit, Biervliet, 5. G. St. Nicolaas, 's-Graven- deel, 6. R. Orciraft, Philippine, 7. T. Carroll, Philippine, 8. J. Marijs, Souburg, 9. Willy de Feber, Sluiskil, 10. K. Tol hoek, Yerseke, 11. H. de Jong, Goes, 12. R. Lammens, Oost burg, 13. C. Kornelis, Goes, 14. G. Braanker, Zwijndrecht, 15. T. Veerman. Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) SAINT MALO „Wij hebben in deze Tour al meer geld gewonnen dan Canada Dry in de hele Ronde vorig jaar", al dus een tevreden Wimke Prin sen. Inderdaad zijn de ver diensten van de debuterende Frisol-rijders groot. Vooral na tuurlijk dank zij de etappe-ze ge van Henk Poppe in Ply mouth en de klasseringen van Priem en Van Katwijk in de massasprints. Bij de start van de derde etappe in Morlax had Frisol in totaal 6.600 gulden verdiend, waarbij gerekend is een extra premie van de directie van 2.400 gulden als beloning voor de etappezege van Poppe. Gis teren in de derde etappe ver diende Frisol 430 gulden, vtaarmee het totaal na vier dagen Tour de France 7.030 gulden bedraagt. (Van een speciale verslaggever) SAINT MALO Het Frans-Engelse weekeinde van de Tour, dat zaterdag zo goed voor de Frisol-ploeg was be gonnen, eindigde in een afschuwelijke deceptie. Kees Priem, negende in de eindsprint van de derde etappe, smakte vlak over de streep tegen het asfalt. Delepine was in contact gekomen met een cameraman, die zijn werk deed alsof er niet tachtig renners in volle sprint op de streep afkwamen. Priem kon een botsing niet voorkomen, Van Katwijk en De Meyer vlogen over Delepine en de cameraman heen. Voor Priem waren de gevolgen het ernstigst. Zondag avond werden van hem in het ziekenhuis van Saint Malo röntgenfoto's gemaakt. Met een breuk in zijn hekken moest de Nederlandse kampioen in het ziekenhuis achter blijven. De andere drie konden na behandeling naar hun hotels. Piet van Katwijk met zes hechtingen boven zijn linkeroog. voor hij met een ambulance auto naar Zeeland kan worden teruggebracht. Hij is de derde vooraanstaande renner die zijn seizoen vergald zag door nala tigheden van de organisatoren en de Franse politie. Het ongeluk van Priem spreekt extra-aan omdat hij enigszins gespannen naar de ronde was vertrokken. Zijn vrouw Marjan verwacht in de komende veertien deigen hun eerste baby. Het moet natuur lijk van grote invloed zijn op de komende prestaties van de Frisol-ploeg, die in de eerste dagen van de Ronde van Frankrijk het bewijs heeft ge geven van de kwaliteit van de jonge generatie Nederlandse profs. Juist na het succes van Poppe komt de tegenslag ex tra-hard aan. „Ik voelde", ver telde Pie' van Katwijk, „dat er wat ging gebeuren". Kees Priem, die door de andere renners maar net kon worden ontweken, was niet in staat te spreken. De pijn, en de zeker heid dat deze goed begonnen ronde voor hem was afgelo pen, sloten de mond .van de toch al weinig spraakzame Zeeuw Van Katwijk: „Mididen in de sprint keek ik in een flits naar voren. Ik zag die camera man staan. Ik had kans om te winnen. Eerlijk. Maar op dat moment sloeg de angst in mijn benen. Ik durfde niet meer door te zetten om Delepine voorbij te komen. Ik hielid in. Sprinten heeft zijn normale ri sico's. Dit was zelfmoord ge weest1:,. Onmiddellijk na de valpartij brak paniek uit. De agenten, die hadden toegestaan dat de fotografen en cameramensen de brede weg vlak voorbij de streep tot een moordende trechter hadden versmald, be gonnen op slag de weg schoon te vegen. Zelfs Jacques God- det, de bejaarde tour-directeur werd ruw in de hekken ge- De vailpartij van zondag was een rechtstreeks gevolg van een falende organdsaitde. De tour, die tot voor kort kon pratgaan op perfecte afzettin gen, is niet langer een gebeur tenis waarin de renner cen traal staat. De organisatie draait om geld en dat lijkt het eniige dat nog belangrijk is. Felix Levitan verkocht zijn airaus aan Engeland en dwong zijn circus tot urenlange rei zen per vliegtuig en bus. De mecaniciens moesten na de ritten van vrijdag en zaterdag in de late avond hun werk doen aan boord van de veer boot. De 20.000 toeschouwers in Plymouth hebben de ren ners als circuspaarden hun ronden op het oirouit zien ma ken, maar 24 uur later was niemand ter plekke om er voor te zongen dat de eind sprint vo°r He artiesten veilig zou zijn. De Tour lijkt te groot om lering te trekken uit wat eer der d'ilt seizoen gebeurd is. Cy- rille Guimard brak door een botsing met een fotograaf in Bandol in de rit Parijs-Nice zijn pols omdat er niet voor een goede afzetting was ge zorgd. De organisatie faalde opnieuw in zijn werk bij de Midi Libre. Een auto kon in Valrajs op het parkoers blijven staan, op de meters waar de renners voluit sprintten. Joop Zoetemelk ondervindt nog steeds de gevolgen van die nalatigheid, de Belg Pol Lan- noo wordt nog in een zieken huis verpleegd. Kees Priem was het slacht offer van Saint Malo. De Ne derlandse kampioen ligt nu met een breuk in het rechter gedeelte van het bekken in het ziekenhuis van Saint Malo. Hij zal daar tenminste nog twee dogen moeten blijven, Cees Priem, betrokken bij de ernstige valpartij, zal vandaag niet meer aan de start verschijnen. (Van een onzer verslaggevers) SAINT MALO*^- Fedior den Hertog heeft zaterdag het En gelse volk gewezen op zijn gemeenschapszin. Dat gebeur de in een radio-uitzending van de BBC. Den Hertog, die in 1971 de Ronde van Engeland heeft gewonnen, is sinds die tijd erg populair bij de Brit ten. Daarom was hij een van de meest geïnterviewde ren ners in Plymouth Een verslaggever van de BBC vroeg hem 's ochtends in een directe uitzending hoe hij over zijn kansen om de Tour te winnen dacht. Fedor beant woordde de vraag en schakel de toen meteen over op de politiek. ,.Ik vind het erg fijn dat En geland zich bij de EEG heeft aangesloten", zei hij tot de verbaasde verslaggever, „en ik hoop dat Engeland in de Euro pese Gemeenschap blijft. Want wij mogen tegenwoordig niet meer nationalistisch denken, we kunnen ons niet meer af sluiten van andere landen' Op de vraag naar de beweeg reden voor deze woorden zei Fedor: „Renners worden vaak aangezien voor domme mensen die niets anders kunnen dan keihard fietsen. Ik heb willen bewijzen dait renners ook aan andere dingen in het leven denken". smeten. Voor Kees Priem, die onmiddellijk op bevel van de vroegere tour-arts Pierre Du mas op een brancard in de ambulance werd gelegd, was het allemaal te laat. Zijn de buut in de Tour de France was afgelopen op de vierde dag dat er werd gereden. Voor de ploeg had hij 1200 franken (bijna 700 gulden verdiend). Hij stond op de zestiende plaats in het algemeen klasse ment op minder dan een mi nuut van gele trui-drager Jos Bruyère en Eddy Merckx. Het weekeinde is bepaald door twee eindsprints. In En geland noch in Bretagne zijn er in de kilometers die aan de sprints vooraf gingen schok kende dingen gebeurd. In 350 kilometer wedstrijd heeft geen renner, geen groepje, een voorsprong van meer dan en kele honderden meters kunnen nemen. Er is bij vlagen zeer hard gereden, maar de werke lijke strijd ontbrandde slechts op de plaatsen waar extra- seconden waren te verdienen. Zowel bij de premiesprints als in de slotgevechten strijdt Merckx mee. Het lijikt erop alsof hiij zijn ploeggenoot Bruyère zo snel mogelijk uit de trui wil rijden. Het heeft er evenzeer de schijn van dat hij iedere seconde wil mee. pakken op weg naar zijn vijf de overwinning in de Tour de France. Het is in ieder geval zeker dat zijn vazallen en hij zelf tot n.u toe de koers vast in handen hebben. De klein tjes ondervinden het voortdu rend. Fedor den Hertog ervoer het zondag toen hij met zeven anderen weg was. Vrijwel voortdurend op kop gleurend, sloeg hij een gat van ruim 30 seconden. Toen berustte hij in de onwil van voornamelijk de Molteni's. Hii heeft in ieder geval aangetoond dat zijn ploeg niet uitsluitend ui:t sprinters bestaat. Zijn diuide- liiik groeiende vorm wettigt de verwachting, dat naast de ge slepen „veteraan" Karstens en de sprinters van Frisol meer Nederlanders een rol zullen spelen in deze Ronde van Frankrijk. ^^^Danvou -Pontorsoit Mortsin Stoom»! Henk Poppe, de jonge Frisol-coureur gaat in Plymouth juichend over de finish. (Van een onzer verslaggever) SAINT MALO Henk Poppe is op slag een vedette gewor den in de Tour-karavaan. Zijn sprintzege in Plymouth getuig de van zoveel kradht, snelheid en ook slimheid, dat de jour nalisten hem gisteren in Saint- Malo nog met vragen bestorm den. In de Franse kranten kon men lezen dat hij een nee'' van Cruyff is. Poppe, lachend: „Was dat maar waar, dan schoof Johan misschien een beetje van het vele geld dat hij verdient naar mij af". Henk Poppe, 21 jaar, getrouwd met die charmante Coby en vader van Marc, is het type sprinter dat over honderden meters een zeer ho ge snelheid kan handhaven. Patrick Sercu, de winnaar m Saint Malo, vertelde: „Ongelo felijk hoe Poppe dat volhield. Hij sprintte al op kop toen wij nog 2'00 meter van de finish verwijderd waren. De wind blies hard van voren. Ik dacht, dat redt hij nooit. Ik kwam langszij, maar ik moest teiiug. Dat heb ik dn mijn loopbaan nog niet veel meegemaakt". Poppe wenkt d-e complimenten over zijn sprintkwaliteiten luchthartig weg. „Ik ben na tuurlijk blij", zegt hij, ,.per slot van zaken wint niet ieder een een etappe in de Tour, maar ik maak mij zorgen over de komende weken. Wie zegt mij dat i'k niet forceer en leeggereden ben als de cols worden bereikt Misschien kan ik dan nog geen kilometer klimmen Piet Liebregts, de ploegleider, antwoordde hem: „Jij kunt. ook klimmen, jij kunt alles, 'ij bent de nieuwe Darrigade". En fluisterend laat hij erop volgen: „Ge moet ze toch in de kop praten dat ze de bes ten zijn, zo praat ge coureurs aan de finish". Voor Poppe is zijn etappezege ook een wraakneming op zijn omge ving. die nooit geloofd heeft dat hij een goede wielrenner zou kunnen worden. „Toen ik adispirant was won ik 3;0 wedstrijden per seizoen, toen vertelden de supporters: het zal wel afgelopen zijn als hij nieuweling wordt. Dat is zo_ verder gegaan in mijn car rière. Als nieuweling werd ik kampioen van Nederland en als amateur won ik de klassie kers Ronde van Limburg en de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen. In februari van dit jaar werd ik prof. Toen zeiden de mensen weer: wat moet hij .n hemelsnaam bij de beroeps- renners gaan doen „Daarom ben ik zo blij dat ix die etappe gewonnen heb, dan kunnen ze tenminste zien dat Henk Poppe echt wel waard is in deze groep te rijden". De carrière van Poppe heeft twee keer aan een zijden draad ge hangen. In 1970 brak hij tit twee keer toe zijn sleutelbeen en het vorig jaar kreeg hij een ernstige infectie in het bloéd. „Ze hadiden me als wielrenner al afgeschreven", zegt hij, „maa, je ziet het, Poppe geeft niet zo gauw op". DE UITSLAG VAN DE TWEEDE ETAPPE: 1 Henk Poippe, Ned. Liebregts, 3.53.44 (3.53.24 met bonus), gem. snelheid 42,022 km. uur; 2 Jacques Esclassam, Fr. Plaud, 3.53.44 (3.53.29); 3 Patrick Serau, Belg. Cribdiori, 3.53.44 (3.53.34 4 Gerben Karstens, Ned- De Muer, 3.53.44 (3.53.39); 5 Herman van. Sprinjgel, Belg. Van Vaeren- bergh, 3.53.44; 6 Piet van Kat wijk, Ned. Liebregts 3.53.44; 7 Cees Priem, Ned. Liebregts z.t. 8 Miguel Maria Lasa, Sp. Burrutia, z.t. 9 Barry Hoban, Eng. Caput; 10 Van Roos- broeck, Belg. Van Vaerembergh: lil Van Looy, Belg. Schotte; 12 Guialaizzini, It. Cribiori; 13 Rouxel, Fr. Plaud; 14 Ba-ert, Belg. Van Vaerenber.g-h; 15 Ed dy Merckx; 16 Mollet, Fr. Plaud; 17 De Meyer, Belg. Schotte 18 Teirlinck, Belg. Stablinski; 19 Wright, Eng. Stablinski; 20 Coroller, Fr. Ca- diou 21 Marcke, Belg. Van Vaerenbergli; 22 Lualdi, It. Cribiori; 23 Bal, Ned. Caput; 24 Bourreau, Fr. Plaiud; 25 Vi- anen, Caput; 26 Allan, Austr. Liebregts; 28 Hulzen-bosoh, Ned. Liebregts; 35 Wim Prin sen, Ned. Liebregts; 44 De Vlam, Ned. Liebregts 54. G. Knetemann. Ned. Caput; 65 Den Hertog, Ned. Liebregts, allen in dezelfde tijd als de winnaar: 3.53.44 DE UITSLAG VAN DE DERDE ETAPPE: 1 Sercu, Belg. Cribori 190 km. in 4-45.57 met tijdvergoed-ing 4.45.37; 2 Delepine, Fra. Cadi- ou 4.45.57 met tijdivergoeding 4.45.42 3 Piet van Katwijk, Ned. Liebregts 4.45.57, met tijdverigoeding 4.45.47; 5 Van Roosbroeck, Bel. Van Vaeren- berg'h, 4.45.57; 6 Esclassan, Fra. Plaud 4.45.57: 7 Mouri- oux, Fra, Caput; 8 Hoban, Eng. Caput; 9 Cees Priem, Ned- Liebregts: 10 Mintkiewicz, Fra. Stablinski; 11 Van Looy, Belg. Schotte; 12 De Meyer, Bel. Schotte; 13 Parecohini, Ita. Cribiori; 14 Henk Poppe, Ned. Liebregts; 15 Blocher, Fra. Lapebie; 16 Rouxel, Fra. Plaud; 17 Teirlinck, Bel. Sta blinski 18 Ma-rtinez, Fra. Sta blinski: 19 Lasa, Spa. Barruti- a: 20 Gualazzini, It. Cribiori; 21 Aja, Spa. Barrutia; 22 Wim Prinsen, Ned. Liebregts: 23 Ovion, Fra. Plaud: 24 Genet, Fra. Caput; 25 Molineris, Fra. De Muer, allen dezelfde tijd als Esclassan. Ex aequo: 26. het peloton, onder wie: Fedor den Hertog, Ned, Liebregts Henk Prinsen, Ned. Liebregts; Donald Allan, Au-s- Liebregts; Lorenzo Alai- mo, It. Liebregts; Gerrie Kne temann, Ned. Caput Cees Bal, Ned. Caput, allen in dezelfde tijd als de winnaar. 11-0. Wil de Vlaim. Ned. Lie bregts 4.53.23; 112 Gerard Via- nen, Ned. Caput, 4.53.23; 125 Albert Hulzenbosch, Ned. Lie bregts, 4.53.23. ALGEMEEN KLASSE MENT: 1 Bruyère, Bel. Alba- ni, 12 uur, 13 minuten en 59 seconden 2 Merckx, Bel. Al- bani op 2 sec.; 3 Karstens, Ned. De Muer op 15 sec.; 4 Van Sprin-gel, Bel- Van Vae- renbergh op 20 sec.; 5 Gualaz zini, It. Cribiori op 33 sec.: 6 ex aequo: Manza-neque, Spa. Moreno en Sercu, Bel. Cribiori op 34 sec.; 8 Agostinho, Port. De Muer op 41 sec. 9 Hoban, Enig. Caput op 43 sec.; 10 Dan- guillau-me, Fra. Pl-aud op 48 sec.: 11 Thevenet, Fra. Plaud op 51 sec.; 12 Pollentiers, Bel. Schotte op 51 sec.; 13 Fedor den Hertog, Ned. Liebregts op 53 sec.; 14 Gerrie Knetemann, Ned. Caput op 54 sec.; 15 La sa, Spa- Barrutia op 54 sec.; 16 Pesarodona, Spa. Barrutia op 55 sec.: 17 Pintens, Bel. Van Vaerenbergh op 55 sec.; 18 Cees Priem, Ned. Liebregts op 56 sec.; 19 Bertogli-o, It. Cribi ori op 56 sec.; 20 Rebillard, Fra. Cadiou op 57 sec.; 21 Mortensen, Den. De Muer op 58 sec.; 22 Bellini. It. Cribiori op 58 sec.; 23 Henk Poppe, Ned. Liebregts op 59 sec.; 24 Ovion, Fra. Plaud op 59 sec.: 25 Rouxel, Fra. Plaud op 59 sec.; 74 Piet van Katwijk, Ned- Liebregts op 1.19 75 Don Allan, Ned. Liebregts op 1.19; 83 Henk Prinsen, Ned.' Lie bregts op 1.23; 91 Cees Bal, Ned. Caput op 1.33; 106 Ge rard Vianen, Ne-d. Caput op 8.40; 107 Wil de Vlam, Ned. Liebregts op 8.41; 110 Albert Hulzenbosch, Ned. Liebregts op .845; Lorenzo Alaimo, It„ Liebregts op 8.53; Wim Prin sen. Ned. Liebregts oip 13.52. PUNTENKLASSEMENT NA DE DERDE ETAPPE: 1 Sercu, Bel. Cribiori 56 punten; 2 Karstens, Ned. De Muer 52; 3 Poppe, Ned. Liebregts en Bruyère, Bel. Albani 36: 5 Van Sprinig'el, Bel. Van Vae- renbergh en Van Katwijk, Ned. Liebregts 35: 7 Esclassan^ Fra. Plaud en Gualazzini, It, Cribiori 34; 9 Merckx, Bel. Albani 26; 10 Delepine, Cadiou 22,

de Stem | 1974 | | pagina 11