THUNG VERRAST Yamaha 's winnen prestigeduel AGOSTINI ONGENAAKBAAR uldiging Raas Motorcross in Sas van Gent sportief succes Laseroms wint in Lamswaarde Vreugdi Van de I 32 Uitslagen Bas Hordijk sterke winnaar in Kruiningen WERELDRECORD VOOR HEATHER GREENWOOD sport VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 1 JULI 1974 JULI 1974 10 (Van een speciale verslaggever) LONDEN Een Hollands festival. Daarmee werd de eerste week van Wimbledon afgesloten. Tom Okker door naar de laatste zestien, Rolf Thung nog zonder setverlies een eer die hij deelt met sterren als Newcombe, Ashe, Tanner en Smith en Tine Zwaan, die een ronde opschoof. De zon. die zaterdag voor het eerst op Wimbledon acte de presence gaf, had een oranje rand. De vraag wie zaterdag beter voor de dag kwam: Tom Ok ker op het centrecourt tegen Cliff Drysdale of Rolf Thung op baan dertien tegen Alex „Sandy" Mayer, is academisch. Beide tegenstanders van de Nederlanders hebben een ding gemeen: zij zijn beiden halve- finalist op Wimbledon ge weest. Drysdale in 1965 en '66, Alex Mayer vorig jaar. Voor de rest zijn het eikaars tegen polen. Zo bezien was niet alleen in cijfers uitgedrukt de overwin ning van Rolf Thiung op May er (97, 62, 63) van beter gehalte dan die van Tom Ok ker op Drysdale (46, 63, 63, 63). In termen van voorspelbaarheid was het on derscheid nog veel groter: van de min of meer verwachte ze ge van Okker, tot de daveren- de verrassing, waarvoor Thung zorg droeg. De 22-jarige Hilversummer was waarschijnlijk de enige, die in de mogelijkheid van een overwinning heeft geloofd. Hij is Wimbledon's grote on bekende, komt als enige niet voor in het grote tennisj aar- boek. Onvervaard knalde hij er op los, de linkse service ver weg zwaaiend naar rechts, de re turns snel en riskant nemend. Tennis op gras is niet voor de terughoudenden, maar voor de durfals. Dat heeft Thung zich. ingeprent. Niet alleen bij' voetbal, maar ook bij tennis is de aanval nog altijd de beste verdediging. Mayer, die vorig jaar op Wimbledon Nastase versloeg, heeft geen schijn van kans gehad. Hij deed zijn best, maar toen bij heel de lange eerste set hij geen door braak kon forceren, hoewel Thumg verscheidene dubbele fouten sloeg, knakte er iets in hem. Hij vond zich in de zestiende game terug op 0-40, werkte twee setpoints weg, maar maakte toen een dubbele fout. Thiung begon steeds beter te draaien. Zeven games achtereen wer den zijn prooi van 22 in de tweede tot 30 in de derde. Zijn eindsprint was onverbe terlijk: drie aces achtereen, gevolgd door een winnende volley. Maandag mag hij pro beren de eerst geplaatste spe ler uit het toernooi te verwij deren. Tom Gorman, de num mer elf is dan zijn tegenstan der. Tom Qkker heeft maandag vrij. Hij moet wachten op de partij Pattdson - Metreveli om te weten wie hij in de achtste finales als tegenstander treft. Okker voelde zich niet al te zeer thuis op het volgepakte centrecourt. Bij de persconfe rentie na afloop verklaarde hij de baan langzaam te hebben gevonden, waardoor de bal, wanneer Drysdale serveerde, hoog opkwam. „Voor mij mag de bal liever laag blijven, dan heb ik er beter oog op", aldus Okker, die al wat Brits is op het hart trapte door het spelen op gras uit de tijd te verkla ren. Het duurde enige tijid voor Okker het technisclll surplus, dat hij heeft ten opzichte van Drysdale, in cijfers kon uit drukken en helemaal overtui gend werd het nooit. Hij be gon met het sterkste punt van de Amerikaanse Zuidafrikaan onder schot te nemen: de diub- belhandige backhand. Resultaat: een verloren eer ste set. Maar de 33-jarige Drysdale had niet de kracht door te gaan. „Hij werd moe", zou Okker later zeggen. „Dat wordt hij tegen mij altijd". In het midden van de tweede set bracht Okker zijn gevaarlijk ste wapen in de strijd: de backhandreturn rechtuit. Drys dale capituleerde ogenblikke lijk. Wel ging hij er in het begin van de derde set tot vermaak van het publiek met Okkers racket vandoor, toen deze bij een korte sprint in het net verward raakte. Maar gevaarlijk was hij niet meer. Okker leek alsnog op weg naar een snelle zege. Maar na 20 in de vierde set stokte ook bij hem even het ritme. Drysdale kwam langszij, maakte ook nog 33 en werd toen uitgeteld. „Alles bij elk aar ben ik toch niet ontevre den", aldus Okker. „Mijn eer ste service ging redelijk goed. Dat is van het grootste belang tegen een speler als Drysdale. Want je weet dat hij op de tweede bal aanvalt". Over zijn verdere kansen: „Ik zit nu bij de laatste zeetien, dius zijn er nog maar vijftien man over... Wie weet". DE VOORNAAMSTE UIT SLAGEN: Herenenkelspel: Tom Okker - Drysdale 46, 63, 63, 63. Orantes (Sp) - Roche (Aus) 2—6, 5—7, 7—5, 6-4, 86. Mayer - Thung 97, 6 2, 63. Panatta (It) - Proisu (Fr) 6—4, 7—5, 4—6 en 6—2. Vilas (Arg) - Riessen (VS) 7—9, 6—1, 6—4, 3—6 en 6—1. Pattison (Rho) - Johansson (Zwe) 62, 6-3, 64. Piiic (Joe) - Ditobs (VS) 6—4, 3—6, 64. Fillol (Ohi) - Ganzabal (Arg) 6—4, 6—3, 6—4. Damesdubbel: Appel Schaar - BrasherGanes 26, 7—5, 6—4. Damesenkel: Zwaan - Coles (Eng) 6—3, 5—7, 6—2. Melvil le (Aius - Tenny (VS) 6—4, 6—1. Wade (Eng) - Anthony (VS) 75, 63. Sawamtsu (Jap) - Heldiman (VS) 64, 64 Masthoff (W.D'ld) Hume Williams (Eng) 98, 64. ASSEN (ANP) De schoonheidsprijs in de vierenveertig ste editie van de Dutch TT ging naar de race in de 500 cc. Op het circuit van Drente zagen ruim honderdtwintig dui zend toeschouwers een uiterst boeiend gevecht tussen de Yamaha's van dertienvoudig wereldkampioen Giacomo Agostini en Teuvo Lansivuori en de MV's van Phil Read en Gianfranco Bonera. Het was niet alleen een strijd waar de punten voor het wereldkampioenschap in de halve- literklasse telden maar tevens een prestigeduel tussen Agostini en Read. De twee, die vorig jaar nog stalgenoten waren, bestrijden elkaar nu als de grootste concurrenten. Agostini, die jaren lang voor de MV Agusta fabriek heeft gereden, keerde het Italiaanse merk vorig jaar de rug toe en stapte over naar Yamaha. ■iMtMiiiiii 111 Wat de 350 cc klasse betreft was „Ago" ongenaakbaar. Na een matige start van de Itali aanse grootmeester mocht de Engelsman Chas Mortimer op Yamaha een ronde het 30 ren ners tellende veld een novi teit voor Assen aanvoeren. Mortimer verdween met pech al snel uit de strijd en daarna duldde Agostini niemand meer vlak achter zich. Interessant was allen nog maar de strijd om de tweede plaats tussen Ago's stalgenoot Lansivuori en de duitser Dieter Braun. Wiel aan wiel stoof het tweetal tien ronden lang over het circuit maar in de laatste ronde gaf de betere stuurmanskunst van Braun de doorslag. 50 CC: 1 Herbert Rittberger (W.-Dld.)t Kreiüler, 9 ronden (69,34 km.) 33.12,1, gem. 125.306 km. u.; 2 Henk van Kessel, Nedi, Van Veen Kreid- ler, 33.26,5; 3 Jan Bruins, Ned., Jamatlhi, 33.31,1; 4 Ru- dolf Kunz, W.-Dilid., Kreidlec; 5 Stefan Dorfliniger, Zwi., Kreidler; 6 Hans Hommel, Oos., Kreidler; 9 Adam van de Draay, Kreidler; 10 Ton Kooy- man, Hemeyla. Stand wereldkampioenschap: 1 Van Kessel, 42 punten; Bruins en Rittberger 23; 4 Kunz en Busoherini, It. 20 ;6 Gr.af. Zwi. 17 munten 350 CC: 1 Giacomo Augosti- ni, It., Yamaha, 16 ronden 123,27 km., 49.36,5, gem. 149,093 kin. uur; 2 Dieter Braun, W.-Dld., Yamaha, 49.56,4; 3 Patrick Pons, Fra., Yamaha, 50.15,6; 4 Billie Nel son Eng., Yamaha; 5 Pentti Korhonen, Fin., Yamaha; 6 Karl Auer. Oos., Yamaha; 12 Boet van Duimen, Yamaha; 15 Wil Hartog, Yamaha; 19 Jan van Disseidorp, Yamaha, oa 1 ronde. Stand wereldkampioenschap: 1 Agostini 60 punten; 2 Pons 26; 3 Rongerie, Fra en Braun 22; 5 Mortimer, Eng., 18; 6 Rutter. Enfi. 16 punten 250 CC: 1 Walter Villa, It., Harley Davidson, 16 ronJen 123,27 km. 50.23,0, gent. 146,799 km. uur; 2 Bruno Kneubuhler, Zwi., Yamaha, 51.06,6; 3 Kenny Roberts, VS. Yamaha 51.07,2; 4 Patrick Pons, Fra., Yamaha; 5 John Dodds, Aus., Yamaha; 6 Chas Mortimer, Eng., Yamaha; 15 Wil Hartog, Yamaha; 20 Leo Bovee, Yamaha, oo 4 w den. Stand wereldkampioenschap: 1 Villa, 30 punten; 2 Kneu buhler 24; 3 Pons 18; 4 Kass- ner. W.-Dld.; 5 Williams en Mortimer 15 punten. 125 CC: 1 Bruno Kneubuh ler, Zwi., Yamaha, 14 ronden, 107,86 km. 46.27,2, gem. 139.370 km. per uur; 2 Oteno Buscherind, It., Malanca, 46.33,5 3 Kent Andersso.n, Zwe., Yamaha 46.34,9; 4 Gert Bender, W.-Dld., eigenbouw; 5 Jos Schiurgers, Ned.; 6 Leif Gustafsson, Zwe., Maico; 9 Aart Vaalster, Yamaha: 11 Roel Cornells. Yamaha. Stand wereldkampioenschap: I Andersson. 52 punten; 2 B'.i- scherini 32; 3 Nieto en Kneu buhler 27; 5 Reitmaier, üos. en Gustafsson. Zwe. 15 pun ten. 500 CC: 1 Giacomo Agostini, It., Yamaha, 16 ronden, 123,27 km. 48.54,6, gem. 151,217 km. uur; 2 Teüvo Lansivuori, Fin., Yamaha 48.57,8; 3 Phil Read1, Eng., MV Augusta. 49.23,0; 4 Gianfranco Bonera, It.. MV Augusta; 5 Charlie Williams, Eng., Maxton; 6 Karl Auer, Oos.. Yamaha. Op een ronde: II Piet van der Wal, Va-"aha: 15 Nico van der Zande. Suzu ki. Het „hoofdgerecht" voor de liefhebbers was echter de strijd bij de halve liters. Het begon gelijk goed want de uitste kend gestarte Phil Read wei gerde lange tijd zijn kopposi tie af te staan. Opgejaagd door Agostini, die minder geliukig was bij het vertrek en Lansi vuori, die de 350 cc-race niet beeindigde door een gebroken ketting, bracht Read al in de tweede ronde het absolute ronde record op het 7704 me ter lange circuit, dat met 3 min 03.4 sec gem- 151,2 km- u) op naarn van Agostini stond met 1.3 min omlaag (gem. 152.301 km-u). Read ging de daarop volgende twee omlopen nog harder in zijn pogingen om de aanvallen van de duidelijk snellere yamaha's af te slaan. De tweede fabrieksrijder 0 De Italiaan Giacomo Agostini in actie op de TT in Assen. Ook nu bleef hij voor zijn concurren ten onbereikbaar. van MV, Bonera, kon zijn stal- genoiOt niet voldoende steun geven en precies op de helft van de zestien ronden had Agostini de plaats die hij ge woon is, te pakken. Voor Read was er toen geen houden meer aan w.ant in de tiende ronde werd hij ook gepasseerd door Lansivuori. Voordat Agostini zijn vroegere teamgenoot voorbij was gekomen had hij echter ook verscheidene malen het ronderecord verbeterd. In de zevende kwam hij zelfs als eerste coureur op Assen bin nen de drie minuten (2.59.8), wat neerkomt op een gemid delde snelheid van 154,260 km-u op het vrij bochtige cir cuit. SANTA CLARA (Reuter) De 16-jarige Heather Greenwood uit California heeft tijdens intenationale zwemwedstrijden te Santa Clara met een tijd van 4 min 17.33 sec een nieuw wereldre cord gevestigd op de 400 me ter vrije slag dames. Het oude rekord stond sinds 23 augustus 1973 met 4.18.07 op naam van de Amerikaanse Keena Roth- hammer Heather Greenwood was in haar recordrace ruim twee se conden sneller dan Shirley Ba- bashoff (4.19-94), de winnares van de 100 meter vrije slag in 59.0 sec, op welk nummer overigens de Nederlandse Enith Brigibha in de series de beste tijd had gemaakt: 58.69 see. Zij startte echter niet in de finaie op de 100 meter vrij om zich geheel te kunnen in-! stellen op de finale 100 meter rugslag, waarin zij als belan grijkste tegenstandster zou ontmoeten de Canadese we reldrecordhoudster Wendy Cook. Enith Briigitha is er niet in kunnen slagen Wendy Cook te verslaan. De Canadese zege vierde in 1 min 5.73 sec Enith B-fgitha als tweede in 1.06.19. De nederlandse motorsport liefhebbers konden ook in 1974 weer bijna een landgenoot als winnaar toejuichen. Henk van Kessel, die met zijn Van Veen-Kreidler de grote prijzen van Frankrijk en Italië in de 50 cc-klasse won, en met 30 punten duidelijk de leiding had in het klassement voor het wereldkampioenschap startte matig maar slaagde er toch in de tweede ronde in de Duitser Herbert Rittberger (Kreidler) van de leiding te verdringen. Slechts een ronde duurde het enthousiasme van het' publiek. Rittberger's ma chine bleek namelijk veel sneller dan die van de Neder lander. Van Kessel's tweede plaats biedt echter nog vol doende perspectieven op het behoud voor Nederland van de vorig jaar door Jan de Vries veroverde wereldtitel. In de eerste ronde van de race in de 50 cc klasse deed zich een valpartij voor, waar bij de Nederlander P'olane en de Duitsers Emmerich en Fass- bender betrokken waren. Em merich kwam er met enkele schaafwonden vanaf, maar Po- lane en Fassbender moesten met respectievelijk verwon dingen aan het hoofd en een been naar het vVilhelmina-zie- kenhuis in Assen worden ver voerd. Opvallend werk le verde ook Bruno Knembühler (Zwitserland). De Zwitr rse lichtgewicht, die vorig jaar onder contract stond bij Van Veen-Kreidler, won op over tuigende wijze de 125 cc-klas se en eindigde bij de kwartli ters als tweede achter de Itali aan Walter Villa, die over een razendsnelle Harley Davidson beschikt. sport In 't kort PAARDESPORT Een nationaal puissance springcon cours te Hoofddorp is zaterdag na dirie barrages gewonnen door Piet Mooy uit Delft op „Lady Wokina". Mooy was de enige, die met zijn paard over een muur van 1,90 meter kwaim. C ATLETIEK Tijdens in ternationale atletiekwedstrij den in de Zweedse plaats Vaesteraes heeft de Ameri kaan Jim Holding de 400 me ter horden gewonnen in 48-6 seconden. Dat is de beste tijd. die dit seizoen is gelopen- PAARDESPORT Eng lish Prince, gereden door de Franse jockey Yves Saint Martin- heeft zaterdag te Du blin de Ierse derby gewonnen, VOETBAL Real Madrid heeft zaterdagavond in het Manzanaresstadion van Madrid de Spaanse voetbal-beker ge wonnen. De Madrilenen ver sloegen kampioen CF Barcelo na met niet minder dan 4O ATLETIEK De Tsiech Miroslav Kodejs heeft zater dag tijdens de drie-landenatle- tiekwedstrijd Tsjechostowakij- ke - Hongarije - Cuba te Praag een nieuw Europees re cord gevestigd op de 440 yards 49.4 sec. en bleef daarmee ze ventiende seconde onder het sinds 15 oktober 1961 met 40.1 sec. op naam van de Italiaan Salvatore Morale staande re cord. Ook de Tsjeoh Iva Da- nis bleef met 40 sec. nog on der het oude Europese re cord. VOETBAL Landskam pioen Feyenoord heeft zater dag de 18-joriige René de Jong van de aimateurclub Unitas aangetrokken. De Jong speelt centrale verdediger. Feye- noords reservespeler Rinus Bosgiieter gaat naar de zater- dagamateurvereniging SHO uit Oud-Beyerland. ATLETIEK De 2i2-jari- ge Debra Sapenter uit Texas heeft zaterdag tijdens, de Amerikaanse dames-atletiek- ka-mipioensdhappen te Bakers- field in Californië het wereld record op de 440 yards, dat met 52.2 sec sinds 13 augustus 1972 op naaim staat van de Amerikaanse Kathy Ham mond, geëvenaard. SCHAKEN De interna tionale sohaa'kfederatie FI DE heeft wereldkampioen Bobby Fisaher zaterdag drie maanden tijd -gegeven om van gedachten te veranderen en zich neer te leggen bij de regels die de federatie voor de titelstrijd van 1975 heeft vast gesteld. 0 SCHAKEN Het Neder landse schaakteam is in de schaakolympiade, die in Nice werd gehouden als vijfde ge ëindigd met eentotaal van 35,5 punten. In de laatste wedstrijd speelden de Nederlanders ge lijk (2--2) tegen Hongarije. De eindstand is: 1. Sovjet- Unie 46, 2 Joegoslavië 37,5 Verenigde Staten 36,5 (groter aantal matóhpunten), 4. Bulga rije 36.5, 5. Nederland 35.5. 6. Hongarije 35. (Van onze sportmedewerker) 's-HEERENHOEK De nationale wegkampioen bij de amateurs Jan Raas is za terdagavond in zijn woon plaats op grootse wijze ge huldigd. „De Korenbeurs" was bomvol toen Jan Raas achter de tafel plaatsnam- aan de ene kant geflankeerd door zijn moeder en aan de andere kant door zijn verloof de Anja Traas. Daarvoor had Jan Raas in gezelschap van zijn verloofde in een open wa gen een korte rijtoer gemaakt door het dorp voorafgegaan door de fanfare St.-Cecilia en een majorettenpeloton. Ook toen moest, Jan Raas, die zijn rood-wit-b!auive kampioens trui droeg, reeds vele ova ties in ontvangst nemen van lionderde supporters. In „De Korenbeurswaar speaker Car Wij-denes op voortreffelijke wijze de spre kers inleidde nam burge meester G. H. E. M. van Waes van Borsele als eerstè het woord. De burgemeester toonde zich uitermate geluk kig met het behaalde succes van Raas, een feit waarop volgens hem de gehele ge meente trots is. Jan Raas kreeg van de burgemeester ook een pluimpje voor zijn taaie wilskracht die hij steeds etaleert in de wieler sport. Van Waes: „Je karak ter is bewonderenswaardig en ik meen dat Van Erp (de ploeg v/aar Raas deel van uitmaakt red.) over genoeg tegels zal beschikken om je verdere weg te plaveien". Jan Ra-as ontving van de burgemeester de ere-legpen- ning van de gemeenteBorse- le de eerste die werd uitge reikt). Verde r w erhet d woord gevoerd door Ben Mulder, consul van de KNWU Zeeland, door Jan van Stee als voorzitter van de RTC „Theo Middelkamp" en lor sponsor Jan van Erp. De heer Van Erp die zoals bekend plannen heeft om binnenkort ook een profploeg te formeren samen met de Rabo-bank noemde het suc ces van Jan Raas wat dat betreft zeker een flinke duw in de goede richting.. Voor zitter Jan Pompern-olle van de supportersclub van Jan Raas die deze huldigingsre- ceptie uitstekend had georga niseerd hoopte dat zijn be stuur no-g tot vele van derge- Mjike activiteiten zou kunnen komen, ail moet men volgens Pompernolle ook in minder goede tijden achter zijn fa voriet blijven staan. Uiter aard moest Jan Raas vele bloemen in ontvangst nemen en andere geschenken. Ook pastoor Kroon kwam Raas nog de hand drukken. Na het officiële gedeelte bleef het nog vele uren daarna bijzon der gezellig in „De Koren beurs" met een dansje en een drankje. 0 Jan Raas moest tijdens zijn rondrit heel wat ovaties in ontvangst nemen. Naast hem ver loofde Anja Traas. (Van onze sportmedewer ker) SAS VAN GENT Het modderige crossterein aan de St.-Albertdijk te Sas van Gent, is afgelopen zaterdag het bolwerk geweest van mo torcrossers (junioren) uit Bra bant, Zeeland en Zuid-Hol land. Een metershoog modder- spoor werd door de motoren de lucht in geslingerd, en be landde regelmatig op de kledij van de dol enthousiaste toe schouwers. Dit kon echter de pret, welke beleefd werd aan dit spektakel, niet drukken. Want al waren de belangstel lenden voor deze cross in zeer geringe mate opgekomen, de genen, die waren geomen heb ben werkelijk kunnen genie ten van een schouwspel van de eerste ronde. Eerst mochten de brommers het parcours uit proberen maar weldra werd al duidelijk dat er voor de brom mers een correctie in het par cours moest worden aange bracht. De moddersloot welke een laag van zo'n 40 om blubber bevatte moest vermeden wor den, want iedere keer als de brommers deze sloot bereikte werd het een ware happening. Dit kwam omdat de brommer» niet bij machte waren om de ze zware moddersloot te ne men. In de le manche van dit vertier werd J. Dieleman uit Sluiskil winnaar voor Jos van Grembergen uit Koewacht en 3e werd het 9-jaxige talent uit Steikene (B.) Jos Dhaenen. In de 2 e manche legde Van Grembergen beslag op de le plaats wat hem tevens de eindoverwinning op zou leve ren. 2e werd Tonnie Meertens uit Hoek en 3e J. Dieleman. In de 50 cc motoren, moest de streekfavoriet Cor Goossens uit Axel het opnemen tegen Van Brandwijk en Korevaar beiden uit Molenaarsgraaf (Zuid-Holland). Deze tegen stand was Cor Goossens toch te veel. Want in Van Brand wijk moest Cor Goossens zijn meerdere erkennen, le manche: 1 Cor Goossens, 2 S. v. Brandwijk, 3 H. Korevaar; 2e manche: 1 v. Brandwijk, 2 Goossens, 3 Korevaar; 3e man che: 1 v. Brandwijk, 2 Goos sens, 3 A. van de Berg Bles- kensgraaf (Zuid-Holland). Toen kon het grote sipektakel in de vorm van de 250 cc beginnen waarin grote favorie ten ongetwijfeld Ko Walhout junior en Rin>us van Sabben uit Fijnaart waren. Deze twee favorieten zouden de race be palen. Aanvankelijk startte Walhout junior uit Terneu niet zo best die dag toonde duidelijk zijn capai teiten, door iedier,e keer de gelopen achterstand bij start vrij snel in te lopen, de le manche werd het e_ zege voor Ko Walhout vól Rinus van Sabbel, 3e weif Hans Kolijn uit Ternes deze zou in alle manches slag leggen op deze plaats. In de tweede manche Rinus van Sabben het heft handen, en na een lange J enerverende strijd wist del de manche ook te winnsj uitslag 2e manche: 1 Rini van Sabben, 2 Ko Walhout nior, 3 Hans Kolijn. In de 3e manche revjJ cheerde Ko Walhout zich voj de opgelopen nederlaag in i 2e manche en won op overt) gende wijze deze 3e mand wat hem ook de eindzege c, leverde. Uitslag: 1 Ko m hout, 2 Rinus van Sabben,! Hans Kolijn. Jammer was hl voor de plaatselijke favoril Paul Rottier, dat deze na i peetievelijk een 4e en plaats in de le en 2e mand veroverd te hebben, in de manche moest uitvallen det kramp. Hierdoor verloor Pal Rottier verschillende plaatal in het klassement. Peter Val won de wisselbeker, wela beschikbaar was gesteld dof de supporters van de MC i Knalpijp voor de best geklaJ seerde crosser van MC Knalpijp. De eindstanden waren volgt: 250 cc: 1 Ko Walhout junioj Terneuzen; 2 Rinus van Sail ben, Fijnaart; 3 Hans Kolij| Terneuzen; 4 Ko Walhout nior; 5 Koos Ottevanger, FijJ naart; 6 Peter Touissan, Caó zand; 7 Paul Rottier, Sas va| Gent; 8 Will Everhartz, van Gent; 9 Jan Verhagl Cadzand; 10 Wim Hoeclfl Huijbergen; 11 Krijn Dieli| man, Axel. 50 cc motoren: 1 S. vl Brandwijk, Molenaarsgraaf;! Cor Goossens, Axel; 3 H. revaar, Molenaarsgraaf; Adriaan van de Berg, Bies kensgraaf; 5 Rien van LievJ Kapelle; 6 Ko Koppejan, Do: burg; 7 Peter Vaal, Sas val Gent; 8 Adwin Cortvrienf Axel. 50 cc bromfietsen: 1 Jos Grembergen, Koewacht; Dieleman, Sluiskil; 3 Dha( nens, Stekene; 4 O. Moorth; mer, Ajel; 5 Tonny Meerter; Hoek. (Van onze sportmedewerker) NIEUW NAMEN „Ik was er van overtuigd dat deze ont snappingspoging een succes zou worden. Het ging op dat mo ment niet zo hard, en ik dacht, dit is mijn kans. Uiteindelijk weet iedere renner toch wat hij waard is," aldus een ver moeide maar overgelukkige Laseroms uit Oudenbosch. Hij was het die zaterdagavond het jaarlijkse avondcriterium voor volkskoersers in Nieuw Na men op zijn naam schreef. En overtuigend. Reeds na elf kilometer dit in de eerste en enigste grote ronde sprong Lase roms uit het toen nog voltalli ge peleton weg. Niemand ge loofde er toen schijnbaar al in, maar de Brabantse volkskoer- ser wel. Toch zou zijn voor sprong nooit niet groter dan een honderd meter worden, maar hoe fel de reacties later ook zouden worden, Laseroms hield zijn voorsprong vast. B. Thomas uit Westdorpe, een van de vele Zeeuiwsch-VIaam- se kanshebbers kwam in de eerste kleine ronde in to taal moesten er 22 worden af gelegd ten val. Hij zou nog wel de strijd hervatten maar zijn achterstand was zo groot geworden, dat hij uiteindelijk de strijd zou staken. Datzelfde zou ook Van Wijck uit Sluiskil doen, ook hij maakte met de straatstenen kennis. C. de Wolf uit Sluiskil kon zich recht houden toen zijn stuur brak, maar zijn opgave stond vast. In het peleton kwamen er verschillende reacties, en dat vooral van Thuy, Schelf hout en de Belgen ook die waren in Nieuw Namen dik vertegenwoordigd De Block en Van Maeckelbergh uit Brugge. Met nog zo'n acht ronden te rijden leek het ernst te worden, toen de belg Pascal op zoek gimg naar de vluchter. Hij kreeg wel een twintigtal meter, maar zou uiteindelijk toch terug gepakt worden. Vervolgens was het Thuy die wegsprong, en hij kreeg on middellijk Schelfhout, Block en Van Rijkeghem zijn wiel. Het zag er ev< naar uit dat vluchter Laseroi teruggepakt zou worden, mai de laatste meters zouden achtervolgers fataal worde: Het peleton was inmiddeï dichterbij gekomen, en wee kwam alles saimen. Niet leide Laseroms Met een constant pedaalslag vergrootte hij zij voorsprong, en met nog zo' drie ronden te rijden was he een bekeken zaak. Toch wi den de groten in het peleto nog wel wat doen, en met no twee ronden te rijden was h( weer Thuy die deimareerdi Hij had al gauw een dertiigti meter, en met de laatste ronó in zicht kreeg hij het geze schap van de belg Pascal. He peloton had toch wel een grot: fout gemaakt om een snell spurter zoals Thuy te late weggaan, maar in die laatst ronde zouden Thuy en Pasca door het fel jagende peleto toch nog worden teruggepak M. Laseroms had wel ee tiental meters voorsprong moe ten prijsgeven, maar aan finish bedroeg zijn voorspron toch altijd nog zo'n tien secor den. Thuy: „Ik had een pai ronden vroeger moeten weg springen, dan was ik zeker b: Laseroms gekomen. Toen Pas [VIJFDE SPORTPAGINA VAN FA (Van onze sportmedewerker) KRUININGEN Bas Hor dijk was zaterdag in de prof ronde van Kruiningen d« grote animator en werd ten slotte ook als winnaar gehul digd. Hordijk is de man gewees die er voor zorgde dat de gehele koers boeiend bleef dank zij voordurende activi teiten van zijn kant. Dat be gon eigenlijk al na drie ron den toen de Rotterdammer een van de vele grote pre mies meepakte en meteen doorging. De Belg Barras en Albert Jongkind voelden ook wel wat voor een vroeg uit stapje en sloten zich bij Hor dijk aan terwijl Ottenbros en Van Midden zich even als jagers aandienden maar niet de voorste linie bereikten, omdat Hordijk versnelde. Dit had tot gevolg dat Jongkind moest loslaten. Hordijk en Barras bleven echter onversaagd doorgaan! maar kregen voorlopig toch; niet meer winst dan zo'n 300 meter. Hun poging leek op niets I te zullen uitlopen toen na 60 kilometer Ottenbros en Nidi I den Hertog de leiders dicht naderden terwijl het reeds eerder in vier groepen ge- splitste veld fuseerde en on der aanvoering van Duijn- dam ook naar voren stoomde en eveneens de koplopers in het vizier kreeg Het was voor het peleton nu nog slechts een kwestie van even toeslaan voordat een algehele hergroepering tot stand kwam. Bas Hordijk wilde echter niet capituleren ondanks het feit dat zijn me devluchter Barras de witte vlag al had gehesen. De taaie Rotterdammer hield een klein gaatje en zijn onverzet telijke wilskracht zou later succes opleveren. Want met nog 15 kilometer voor de wielen sprong Nidi den Her tog uit de groep, bereikte Hordijk en dit tweetal dwong een snelle beslissing af (in twee ronden 50 secon den winst). Wel formeerde zich nog een jaebtgroepje van vier bestaande uit; Har ry Beurskens, Jan Serpenti, Harry van Leeuwen en de Belg Seghers maar zij kon den geen spaak meer in het wiel steken van de tandem Hordijk-Den Hertog. Tot een fel betwiste eind sprint om de bloemen is het (Van onze sportmedewerker) OOSTBURG „Er was geen enkele mooie bij, je moet in elke wedstrijd tot het uiter ste gaan. Een overwinning krijg je nu eenmaal niet ca deau, of het nu een kleine of grote wedstrijd is". Dat was het commentaar van Toine van de Bunder op de vraag van speaker Pierre IJsackers, wel. ke overwinning nu z'n mooiste Was in z'n nu toch al riïk gevulde wielercarrière. Hij was iiet ook, die zon u il- dag de totaal verregende ama teur vleier onde van Oostburg als zijn 18e overwinning van dit seizoen op zijn naam schreef. Deze overwinning be tekende tevens zijn 100e over winning in zijn wielercarrière, Waarvoor hij na afloop speci aal gehuldigd werd. Althans, dat was de bedoe ling, maar buiten een handje vol supporters kon men verder de toeschouwers gemakkelijk twee handen tellen. De grote boosdoener was de re gen, en die kwam de hele wedstrijd met grote hoeveel- cal bij me kwam heb ik alle heden naar beneden. Reden maal kopwerk moeten doen genoeg om die toeschouwers. die misschien anders toch nog Ik heb van hem geen enkek 56113 zouden zijn komen kij- "V van nem geen enkek steun ontvangen." Uitslagen: 1 M. Laseroms Oudenbosdh km 1.15.10 uur, 2. Op 10 sec ,¥,ael w, Bassevelde (B), 7 h Kemzeke (B), v.' Rijke ghem Meulebeke (B), 9. A Schelfhout Hengstdijk. 10. C de Clerck Jabbeke (B), 11 G. Desimpelaere Turnhout (B), 12. G. Maenhout Knokke (B) 13. G. Thuy St. Jansteen, 14, R. Ongena Brugge (B), 15. W, Laboor Maldeghem (B), 16. F. Meyaert Wemeldinge. en. voorgoed in hun gemak kelijke zetel te kluisteren. Want met dat slechte weer M. v. Rijckeghem Meulebeki sPeelde het wereldkampioen- (B), 3. G. v. Maeckeloergi 'cllaP voetbal ook nog een Brugge (B), 4. C. de Bruyi zeer belangrijke rol. De toe- Oudenbosch, 5. O. de Blocl<rellouwers, die hier en daar Temse (B), 6. A. de Rockei ^schutting voor i de Roekei ^schutting voor ae H Mae ladden gezocht, hebben en de regen een edstrijd gezien die al vrij vlug zijn beslissing kreeg. Na 15 kilometer in totaal ■noesten er in eerste instantie 100 kilometer worden afgelegd sprong Van de Bunder weg en niemand was in staat zijn demarrage te beantwoorden. In eerste instantie waren het

de Stem | 1974 | | pagina 10