enteelt over Z.-Vlamingen hrecteur ge nam id iderwijs Verkeers- zondaars voor politie rechter Korteven knelpunt geen meer Vorrink: Termijn voor bezwaren in toekomst lang er VECHTERSBAZEN KREGEN BOETES G INBRAKEN IN GOES Verkeersslachtoffer overleden kamervragen over inpoldering van STUKKEN RIJKSWEG OPEN Vervoerders in bittere stemming demonstreren erg beheerst FRITESFEEST VOOR GOESE KLEUTERS ,.De Veste" geeft nieuw bulletin uit Geschoolden Vergunningen TotalDow en ijzergieterij Veranderlijk Verhoudingen Arbeidsrecht ers Beïnvloeden Ideaal ent) ïmgeving" te Kapelle heeft in het op inancieel resultaat behaald, want 11a 816,resteert een netto batig saldo ss geleden van 218.000, ■eiling ;n tot ulden, mt ge- an de ers zat 73-1974 nt een bracht »p dan peren- 3 mil- Hier- a ho- eldelij- erente- :r dan zetstij- t fruit le gel- hijrta len het ie van et jaar ee jaar js was jk aan len het lanvoer ton, de ƒ2,56 its was rant de !31 ton n ƒ1,20 oduktie len be- ruimen lie nog rdt ook besteed de sa- eeuwse besluit Krab- samen- ur van )ten de in een te voe- reiling- aantal ht ten- ïlijkhe- den aan te passen aan nieuwe ontwikkelingen Het vorig jaar werd op de koelhuisexploitatie een verlies geleden van bijna ƒ25.000.. Dit jaar was er een winst van ruim ƒ7.000.-. Het verlies op het sorteer- en pakstation werd teruggebracht van ruim ƒ70.000.- tot ƒ34.700.-. Melding wordt gemaakt va een goede samenwerking met de veiling Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) GOES De kleuters van de openbare kleuterschool Hel Binnenhof in Goes-Noord heb ben gisteren een niet alledaag se schooldag beleefd. Er wis voor de kleuters een frites- feest georganiseerd. „De kinderen hebben er ui- termate van genoten", aldus mevrouw Coppes, het hoofd van Het Binnenhof. Het frites- feest kwam in de plaats van een schoolreisje. De inspecteur van het kleuteronderwijs is geen voorstander van school reisjes en daarom had het on derwijzend personeel naar een alternatief gezocht. Voor de oudste kleuters be tekende het fritesfeest tevens het afscheid van de kleuter school. Het feest begon gister morgen met allerlei spelletjes op het schoolplein. Er werd o.ider meer ezeltje prik ge daan, hindernisrace, ballen gooien, evenwichtsbalk en grabbelton, 's Middags op bet etensuur werd de frites op school bezorgd. Het lag in de bedoeling om de maaltijd in de open lucht onder parasols te houden. Maar de regen was hier een spelbreker. Niettemin hebben de kleuters het zich goed laten smaken binnen. „Wat de één niet op kon, kon een ander- er nog wel bij ne men", aldus mevrouw Cop pes. onzer verslaggevers) Fe Middelburg heeft de rjjkspedago- iddelburg officieel afscheid genomen tl. Hage, die met vervroegd pensioen ionen waren op de afscheidsrecep- leer en mevrouw Hage de hand te begon ser de Naast ndigen direc- over tte de van naaste or ze- Hage igische in ze- inwer- el de centen >rotes- ka- m on traden voet toe te heer ns het s, drs. ïr on- ad- RPA g en ns de De ecteur agogi- Iburg s een leege in af- :orum vrienden en verlucht met ft" to's en werken van de docen ten expressie. De - heer Hage dankte allen in een slotwoord voor de samenwerking die W had ondervonden. (Van een onzer verslaggevers) GOES De stichting Sod" aal-Cultureel Werk De Vest® te Goes gaat een nieuw bulk' tin uitgeven. Het Veste-bulk' tin zal om de twee maanden verschijnen. De bedueling ervan is om de Goesenaren op de hoogte te houden van de activiteiten van de stichting. Het bulletin. - w- Hl'. 4?^ de vorm beeft van een hand1» foldertje zal daarom worden v-erspreid op strategische oun- en in Goes zoals divers® wachtkamers, bii kappers. scholen en in de stationsres tauratie. ..- Het bulletin is geboren Jj» de noodzaak om het beeld in Goes van de stichting Soe<" aal-Cultureel Werk bestaat. 1 verdiddeliiken en zonodig (Van onze correspondent) GOES In de nacht van woensdag op donderdag is In vijf woningen aan de Eiken laan - Acaciastraat en Populie renstraat ingebroken. De daders zijn alle wonin gen binnengedrongen via het bovenlicht van de keukendeur. De kasten en laden op de benedenverdiepingen zijn doorzocht, de daders hadden het kennelijk alleen op geld gemunt. Ze hebben een totaal bedrag van f 1120 ontvreemd en twee paspoorten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Eon ljjvig rapport, bestemd voor de sub-commissie „Arbeidskrachten van de Benelux-econo- mische Unie, heeft belangwekkende gegevens aan het licht gebracht over de pendelmotieven van de bewoners van de Zeeuwsch-Vlaamse en de Belgische kanaalzone. Het bewuste rapport, dat ge baseerd is op enquêtes onder verschillende doelgroepen, heeft bovendien gegevens op geleverd over het aantal grens- pendelaars, hun mate van scholing en oa de afstanden, die men al pendelend nog aan vaardbaar vindt. Het rapport, opgesteld door de adjunct-directeur van het gewestelijk arbeidsbureau Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer H. van Luyk, en de erbeids- marktonderzoeker van dit bu reau, de heer A. Overbeek, dient niet alleen ter informatie van de Benelux -bel eidsm a - kers. Ook voor de regionale arbeidsmarktpolitiek vindt men er belangrijke bouwste nen Mi. Het onderzoek strekte zich uit over 2259 personen zowel pendelaars uit bedde landen, als ingeschreven werkzoekenden en» inwoners van de grensgemeenten Sas van Gent en Zelzate. Het totaalbeeld van het rapport bevestigt, wat men bij het formuleren van de op dracht al wist: er werken meer Belgische pendelaars in Zeeuwsch-Vlaanderen, dan dat er Zeeuwsch-Vlamingen in Belgie werken. Een nadere analyse van de enquête, die is opgesteld in samenwerking met drs. A. van den Broecke (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Vorrink (Milieuhygiëne) te niet bereid de termijn, waar binnen bezwaren kunnen wor- De vooruitzichten voor za terdag en zondag opgesteld door het KNMI op donderdag om 18.00 uur: veranderlijk en aanhoudend koel. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 2 tot 10. Min. temperatuur: omstreeks 11 graden. Max. temperatuur, omstreeks 18 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 8. Min. temperatuur: omstreeks 17 graden. Max. temperatuur: omstreeks 18 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur. 70 procent. Kans °P een geheel droog etmaal: 40 procent. walecskinden Konstanz 399 plus 3, Rhein- felden 279 -5, Straatsburg 262 -12, P! ittersdorf 430 -14, Maxau 495 -17, Plochingen 141 -5, Mannheim 325 -13. Stein- oach 118 -6, Mairaz 317 plus 21, Bingen 185 plus 20, Kaub 227 plus 29, Trier 234 plus 1, Koblenz 225 plus 29, Keulen 158 plus 1. Ruhrort 297 onv, hobith 919 min' 3, Pannerdense top 893 -4, Nijmegen 722 -3 IJsselikop 850 -2, Eefde IJssel «8 onv, Deventer 250 -4, Monsin 5442 plus 2, Borgharen 4819 -13, Belfeld 1090 -5, Gra ve beneden de Sluis 500 onv- MORGEN, zaterdag 29 juni Bergen op Zoom 11.25 en 23.53 «amsweert 10.39 en 23.11 Terneuzen 10.11 en 22.45 Vkssingen 9 41 en 22.16 Wemeldinge 11,15 en 23.43. den ingebracht tegen het ver lenen van verguningen aan bedrijven (wet inzake lucht verontreiniging) nu al te ver lengen. Zij antwoordt dat het Kamerlid Terlouw (D'66) die naar aanleiding van het verle nen van vergunningen aan een aantal Zeeuwse bedrijven daarover vragen had gesteld. Het gaat om vergunningaan vragen van Dow Chemical en de Zeeuwsch-Vlaamse ijzer gieterij te Sas van Gent. Ook zou er sprake zijn van een aanvraag voor Total. Deze aanvragen liggen zoals ge woonlijk tien daigen ter inza ge. Maar Terlouw vindt dat veel te kort. Volgens hem kunnen gewone burgers in die tien daigen onmogelijk moeilij ke technische kwesties door zien. Daarom wil hij uitbrei ding van die termijn tot min stens 30 dagen. Vorrink Wil dat ook wel en wijst op een wetswijziging- die binnenkort te verwachten Is. De termijn gesteld in de wet luchtverontreiniging is ge baseerd op die in de hinder wet. Beide wetten zullen geza menlijk moeten worden gewij zigd. In afwachting daarvan wordt de normale procedure gevolgd. Overigens ontkent de bewindsvrouwe dat de burgers- slechts tien dagen respijt zou den hebben: de termijn is in de praktijk minstens veertien dagen, aldus mevrouw Vor rink. 'Jverigens komt haar ant woord toch al veel te laat voor de zaken, waarop Terllouw in zijn vragen doelde: hij stelde die namelijk op 27 augustus van het vorig jaar naar aanlei ding van aanvragen die al ln juli waren ingediend. Het ant woord van de minister komt vo'gens Terlouw wel rijkelijk laat. (Van onze correspondent) OOSTBURG In het zie kenhuis te Oostburg is op 53' jarige leeftijd overleden me vrouw N. v. d. Vijver-Nicolai. Mevrouw v. d. Vijver raakte op 8 juni gewond bij een ver keersongeval op de weg Schoondijke - Breskens, toen de auto, waarin ze zat, in bot sing kwam met een Engelse personenauto. Bij dit ongeva] werden nog vier Engelsen ge wond. Afgelopen dinsdag zijn ze naar Engeland overge bracht. van de Stichting Zeeland, Wijst uit dat de groep Neder landers die bereid is om in Belgische bedrijven te wer ken, vooral uit geschoolden bestaat. Bij de Belgen is het Juist andersom. Daar zijn het de ongeschoolden, diie in pendel wel heil zien. Ook in leeftijds opbouw zijn er verschillen. In Zeeuwsch-Vlaanderen zijn de jongeren meer tot pendelen gemotiveerd dan de ouderen. Bij de Belgen ligt ook dat weer precies andersom. De arbeidsverhoudingen en de stelsels van sociale wetge ving aan weerszijden van de grens, worden nogal uiteenlo pend gewaardeerd. Er is bo Vendien veel onkunde op dit gebied aanwezig, maar er be staan ook typische beletselen, waarvan er sommige wat ko misch aandoen, die een soepel functionerende „pendelmarkt" in de weg staan. Voorheelden hiervan zijn de sterk verschil lende beroepsaanduidingen. Een Nederlandse betontimmer- man die werk in België wil verrichten, moet toevallig maar weten dat zijn vak in België met .,belcister" wordt aangeduid. Een Nederlandse uitdeuker, die werk in België zoekt, zal niet bo gauw reage ren op een advertentie waarin om een „pechbevrijder" wordt gevraagd. Een instructeur uit Nederland heet in België: „moniteur". Alleen al op dat punt, aldus de heren Van Luyk en Over beek. zou er door voorlichting via de arbeidsbureaus, in sa menwerking met het bedrijfs leven, een barrière kunnen worden overwonnen. Belang rijk voor bevordering van grenspendel is ook, dat men over en ween- weet wel'ke vor men van arbeidsrecht de buur landen er op na houden. Een in Nederland werkende Belg weet maar zelden, dat hij zich tegen een aangezegd ontslag kan verzetten bij het G.A.B. De Nederlander i-n België staat op dat punt ook al gauw met de handen in het haar. In beide landen bestaan ook ver- t -billen in de duur van opzeg termijnen. Verder zijn de bij- scholings- of herscholingsmo gelijkheden aan weerszijden van de grens voor pendelaars nauwelijks toegankelijk. Di ploma's worden anders ge waardeerd, kortom men be weegt zich ondanks alle mentale verwantschap, doch in aparte sociale beddingen. De cijfers lijken er intussen op te wijzen dat de Neder landse „pendelmarkt" voor de Belgen een vertrouwder ter rein is dan de Belgische markt is voor de Zeeuwsch- Vlamingen. Volgens de cijfers over 1973 telde Zeeuwsch - Vlaandieren namelijk 1130 in komende en slechts 675 uit gaande pendelaars. Afgezien van een aantal mo gelijkheden om het grensver keer van de factor arbeid te stel van een treinverbinding, voorlichting over arbeidsfeer en arbeidsrecht in beide lan den) noemt het rapport een mogelijkheid om de grenspen del fundamenteel te beïnvloe den. De arbeidsbureaus ln Gent en Terneuzen zouden een uit- zendformule in hun diensten pakket moeten opnemen, waardoor een werknemer, ter wijl hij in het buitenland zijn salaris verdient, doch geduren de een bepaalde periode kan terugvallen op de in zijn eigen land geldende sociale wetge ving. Met de uitwisseling van arbeidsmarktgegevens tussen de arbeidsbureaus aan weers zijden van de grens is reeds een begin gemaakt. Op lange re termijn, aldus het rapport, kan worden gedacht aan sa menwerking op het gebied van selectie-onderzoeken ten behoeve van het bedrijfsleven, ven. De ideale methode om ln het Nederlands-Belgische grensgebied tot een integratie van de arbeidsmarkt te ko men, ligt buiten het bereik van de instellingen die zich met de arbeidsvoorziening be zighouden. Deze ideale me thode h—tast nl. ln voortgaan de hf nnn'oring van de soci ale wetgevingen. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Mevrous L. H. uit Axei kon, toen haar zaak door de politierechter be handeld werd, niets anders te berde brengen dan'- ,.Het is niet waar, het is niet waar". Toch heeft zij volgens getui gen op 15 maart j.l. in Axel een bejaarde voetgangster aangereden, die door twee verkeersbrigadiertjes naar de overkant van de weg werd be geleid. De vrouw liep 'bij dit onge luk een bekken- en heupfrac tuur op. De politierechtier ver oordeelde mevrouw H. tot f 500 boete en vier maanden ontzegging van de rijbevoegd heid. Als ik net zo'n hoog alcohol - promilage in mijn bloed had als u dan was ik al lang be wusteloos geweest, zei de offi cier van justitie donderdag morgen tegen de 52-jarige G. G. uit Sluis. Op 6 april zag de politie in Nieuwvliet een auto rijden die zo vreemd deed dat men daar aanleiding in zag deze aan te houden. De bestuurder bleek stom dronken te zijn. De bloedproef wees een alcoholpromilage van 3.05 uit. Dat is ongehoord hoog. De politierechter zag in dit enorme percentage aanlei ding de man conform de eis te veroordelen tot drie weken gevangenisstraf, waarvan een week voorwaardelijk en negen maanden ontzegging uit de rij bevoegdheid met een proeftijd van twee jaar. Een 45-jarige inwoner uit Terneuzen kreeg donderdag morgen twee weken gevange nisstraf voorwaardelijk, twee jaar proeftijd, negen maanden ontzegging uit de rijbevoegd heid, waarvan zes voorwaarde lijk en duizend gulden boete opgelegd omdat hij op 21 maart met zijn auto onder in vloed in Axel had gereden. Daarna was hij na een aan rijding in Terneuzen naar huis gereden zonder zich eerst be kend te maken. Toch had hij volgens zijn eigen verklaring maar drie glaasjes op. Die poli tierechter legde de Terneuze- na-ar een proeftijd van twee jaar op. DEN HAAG Het Kamer lid Terlouw (D'66) vraagt aan de ministers Gruyters (Ruim telijke Ordening) en Van Doorn (CRM) of deze bereid zijn inpoldering van de zoge naamde mosselbanken (bij Braakmanpolder) weer in overweging te nemen. Dow Chemical in Terneuzen heeft deze schorren nodig om over tollig zand kwijt te raken, dat uit een insteekhaven in de af wateringsgeul van de Braak manpolder wordt gegraven. Dat zou volgens Terlouw wel eens het einde van een mooi natuurgebied kunnen beteke nen. In 1967 werd in principe besloten de mosselbanken ten behoeve van Dow Chemical in te polderen. ijgrsttg Werknemers van de getroffen transportbedrijven lasten zien, dat niet iedereen profijt trekt van de nieuwe weg. (Van een onzer verslaggevers) HOOGERHEIDE Door van Zeeland naar Brabant te wandelen met burgemeester De Leeuw van Woensdrecht heeft ir. F. Sprenger, hoofdingenieur-directeur van Rijks waterstaat in Noord-Brabant, gistermorgen het stuk Korte venRilland-Bath van rijksweg 58 geopend. Met nog min der tam-tam ging gisteren het gedeelte RoosendaalBer gen op Zoom van deze rijksweg voor het verkeer open. Voor het doorgaande verkeer BrabantZeeland en om gekeerd behoren de knelpunten Korteven en Wouwseweg (Bergen op Zoom) door deze openstelling nn definitief tet het verleden. Tegen de honderd geno dig-den, die voor deze wegope- ning naar Hoogerheide waren gekomen, zei burgemeester De Leeuw onder meer dat de ge meente Woensdrecht van plan is om in Hoogerheide een oos telijke rondweg aan te leggen om de duizenden toeristen van België naar Zeeland in staat te stellen vlot de nieuwe weg naar Zeeland te bereiken. Jammer vond de burgemeester het, dat. de Oude Antwerpse- straatwèg in Hoogerheide nu door een dam voor het door- gaanse verkeer afgesloten la Mr. De Leeuw hoopte dat de landeigenaren in de grenszone Brabant - Zeeland, die al zo veel grond hebben moeten af staan voor wegenbouw en lei dingstraten, niet opnieuw ge plaagd zouden worden. Grote bewondering had hij voor Rijkswaterstaat die het milieu zoveel mogelijk gespaard heeft. De burgemeester deelde mee dat de nieuwe weg in Woensdrecht Zeelandweg gaat heten Ir. Sprenger vertelde dat ln 1916 de eerste verbinding tus sen Brabant en Zeeland via de Kreekrakdam tot stand kwam. Dat er in de plaats van de Oude Zeeuwseweg, die het drukke verkeer nauwelijks meer kon verwerken, vast een nieuwe Brabants-Zeeuwse verbinding nodig was, toonde hij met cijfers aan. De laatste jaren is het verkeer op de Zeeuwseweg jaarlijks met acht procent toegenomen. Een man was er gisteren die niet juichte over de openstel ling van de nieuwe snelweg Dat was eigenaar exploitant Sjef Hoeks van café-restaurant Venus in Hoogerheide, wiens zaak hu schuil gaat achter een hoge aarden wal, die voor de aanleg van rijksweg 58 aange legd moest worden. Zijn zaak, die een paar jaar geleden werd getroffen door de recon structie van het kruispunt Korteven, is nu nog onbereik baarder geworden. Sjef Hoeks hing dan ook gistermorgen de vaderlandse driekleur half. stok. Sjef Hoeks, eigenaar-ex ploitant van café-restaurant Venus in Hoogerheide, is niet blij met de aanleg van de nieu we weg naar Zeeland. Hij hing gistermorgen de vlag halfstok. HOOGERHEIDE - „Hier staan de gedupeerden, u rijdt over ons geld", stond er giste ren op de spandoeken die op de zandwagens zaten die der tien zeer boze transportonder nemers op de Parallelweg langs rijksweg 58 hadden ge parkeerd. De dertien bedrij ven rijn zoals gemeld gedu peerd door het faillissement van onderaannemer Versteeg van wie ze nog een half mil' joen tegoed hebben. Volgende week valt voor hen de „grote klap" omdat ze dan b.t.w., loonbelasting, soci ale lasten en vakantiegeld moeten betalen. Gezien hun fi nanciële situatie zal dat bete kenen dat ze hun chauffeurs zullen moeten meedelen dat ze na de vakantie niet meer te rug hoeven te komen. Er S geen geld meer om ze uit te betalen. De actie van de transporton dernemers verliep bijzonder gedisciplineerd. Vijf vrachtwa gens en een graafmachine meer was economisch niet verantwoord stonden keurig netjes op de parallelweg voor zien van spandoeken en zwar te vlaggen. Alles conform de wensen van de Katholieke Vervoers Organisatie die een dreigende blokkade van de rijksweg bij de opentelling had weten te voorkomen. De der tien gedroegen zich keurig. Ze werden overigens wel erg kwaad toen bekend werd dat het ministerie van Verkeer en Waterstaat via een commu niqué meedeelde niet te kun nen treden in de contractuele relaties tussen de zelfstandige ondernemers zonder ernstig in conflict te komen met de grondbaginstlen ven het aan nemen van werken.) En spin nijdig werden de aannemers toen ir. Dirkzwager, hoofd voorbereiding nieuwe werken van Rijkswaterstaat via de ra dio zei dat het „eigen schuld* van de aannemers was, omdat afspraken telefonisch waren gemaakt. Dat namen de aanne mers niet en de vertegenwoor digers van de vervoersbonden evenmin. „Dit is ver beneden de maat", zei een van hen ■■fSSiilBllIiiiii Ir. F. J. Sprenger, hoofdingenieur-directeur van rijkswaterstaat in Noord-Brabant wandelt met burgemeester De Leeuw van Woensdrecht van Zeeland naar Brabant. (Van een onzer verslaggevers) HOOGERHEIDE Terwijl de ondernemers van de dertien gedu peerde transportbedrij ven grijnslachend aan de kant stonden, ging ei gisteren toch nog iets mis met de officiële ope nlng van rijksweg 58 tussen Korteven en Ril land-Bath. De uit 1928 daterende stoomwals, die de hekken weg zou trekken, liet het name lijk kort voor de ope ning afweten. Er was een waterpomp stuk. waardoor de wals zou kunnen ontploffen. En dus zat er voor de chauffeur van het vehi kel niets anders op dan de hekken met de hand oprij te zetten. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De poli tierechter in Middelburg kreeg gisteren twee fikse vechtpar tijen te behandelen, die zich in Zeeuwsch-Vlaamse cafés hadden afgespeeld. Op 24 fe bruari tijdens carnaval be werkte de 61-jarige J. F. de L. uit St.-Jansteen twee carna valsvierders in een café in Hulst met een bierglas. Tijdens het hossen hadden de twee feestvierders een scheutje bier over het kos tuum van De L. gemorst. Toen bleek pas dat deze echt hele maal geen fuifnummer was. Hij werd daar zo kwaad over dat hij zijn bierglas stuksloeg en de resten midden in het gezicht van de twee gasten plaatste. Tegen de politierech ter verweerde hij zich door te vertellen dat het binnen de kortste keren een kluwen van vechtende mensen was ge weest. En dat hij heus niet de slechtste was van het stel. De verklaring ging er niet hele maal in als zoete koek. Want er waren twee getuigen die hem gericht hadden zien ste ken met het bierglas. De poli tierechter veroordeelde De L. straf, voorwaardelijk twee jaar proeftijd en f 300 boete legde de politierechter de 47- jarige cafetariahouder A. H. uit IJzendijke op. Voor het feit, dat hij een 36-jarige klant met een fles op het hoofd had geslagen. Het begon op 9 maart alle maal zo vredig. Toen de 36- jarige G. M B. uit IJzendijke tot drie weken gevangenisstraf met de cafetaria-houder kwam voorwaardelijk, twee jaar praten over de verkoop van 'n proeftijd en f 500 boete. Daar naast moet De L. van de poli tierechter opdraaien voor de schade aan kleding en brillen van de twee gedupeerde car- navalvierders. Dat bedrag is inmiddels opgelopen tot C 363. Twee weken gevangenis- paar oude tafeltjes. Zoals wel meer gebeurt gaf de klant een rondje weg, waarna hij wilde betalen. Zelf dacht hij met een tientje betaald te hebben, maar de cafetariahouder hield bij hoog en laag vol dat H. hem maar vijf piek had over handigd. Dat was tegen het zere been. De Dezoeker maak te zich zo kwaad dat hij met een maar aan het meppen ging. Hij .ichte een flinke schade aan in de zaak. Zo trok hij voor neel wat meer dan vijf gulden aan flessen van de muur. In zijn woede ging hij flessenrek van de wand ruk- zelfs zover .dat hij het hele te. Dat gebaar was te veel vooi de eigenaar. Met een welge mikte klap sttide hij zijn op standige bezoeker buiten ge vecht. De politierechter hono reerde de klap op eerder ge noemde wijre, maar ook de bezoeker kreeg een niet mis te verstane tik van de politie rechter, namelijk twee weken gevangenisstraf voorwaarde lijk, twee jaar proeftijd en eveneens f 300 boete. De 20-jarige W. ten H. uit Terneuzen kreeg f 100 boete opgelegd omdat hij een andere jongen een klap op diens ge-» zicht had gegeven. Als verklaring voor z'm handel wijze gaf Ten H. op dat de jongeman, met homofiele nel gingen hem belaagd had, na-» dat hij uit het café was geko» men, dat hij daar niet van gediend was, en dait hij de jon gen dat op deze manier duide lijk had willen maken. De po» litierechter vond dat niet fat soenlijk en veroordeelde Ten H. conform de eis van de offi cier van justitie.

de Stem | 1974 | | pagina 3