ZLM voorziet slechte oogst in kleigebieden Veiling Kapelle: hogere omzet door bloementeelt Ontwikkelingshulpeen kwestie van kopen en verkopen RPA -directeur M. Hage nam afscheid van onderwijs Me Ochtmanprijzen LTS-Goes uitgereikt Vorri voor 1 toeko Pende VV Luctor: financiële problemen BOETEN MET VOORWAARDELIJKE CELSTRAFEEN VOOR DIEFSTAL IN MIDDELBURG stad streék OPENLUCHT BIJEENKOMST IN BAARLAND ALLEEN WINTERTARWE GUNSTIG ONTWIKKELD Door defecte stuurinrichting Vrachtauto's botsten bij 's-Heerenhoek Actieprogramma Uitloting obligaties „Euterpe" Heinkenszand Aanvoer van rode bessen komt op gang Middelburg FRITESFEEST VOOR GOESE KLEUTERS ,.De Veste" geeft nieuw bulletin uit INBRAK IN GOEf V ergunni ijzergietei Verander Vrijdag 28 juni 1974 GOES KRABBENDIJKE 27/6 - Gold. Delicious KL II 80-90 35, 70-80, 38-45, 65-70 30, Per kg, druiven 600-680 Redgauntlet I 183—197. IIX 164—1(7, II 80. Senga Sengana II 147, Vila II X166, rode bessen II 181— 192. Per doos: Redgauntlet I 46—52. IIX 39—47, II 37—46. Loganbessen I 67, IIX 60, rode bessen I 7483, IIX 65—73, II 47-56, frambozen IIX 66. KAPELLE, 27 Juni Kruisbessen II 40, rijp: I per doos 62, frambozen in doosjes I 2.55—3.19, industrie 2.55. II 1.04. vatframbozen 1.-. Aard beien zonder dop voor indus trie: I en II 1.38. per doos voor consumptie: I 4548. II 23—46, per kg I 1.90—2.15, II X 1.23—1.47, II 95—1.23, ro de bessen per kg I 2.6U2.90, IIX 2:10—2.20, per doos: 70 85, IIX 66—78, II 34.50, ker sen: Evly Rivers per kg I 2.90, II 1.19. Loganbessen per doos I 97. Golden Delicious 1170—80, 49, 1165 33. 1160 21, II7-0 X 26.60, II55X 20.40 MIDDELBURG, 26 juni Tomaten: AI 84—94, BI 82 93, Cl 59—74, CCI 34, All 61—75, BH 72—75, CII 53—72, netmeloenen per stuk 235 242, aardappelen nieuwe: bon ken. 5266, grote 4558, driel 4150, kriel 4963, oude aar dappelen: Koopmans blauwe 12, bintje 9, Jonathan: 75 73, 70-75 76, 65-70 66—69, 60-65 4451, IID 33, III Gr 48, IIIF 25, Golden del. 70-80 38—59, 09-70 2133, aardbeien per ds 2648, per kg. 157, paprika st 1330. per kg. 102. Groenten: sla 721, andijvie 1125, spi nazie 3177, postelein 4169 kassnijbonen 210257, krom 81145, kasprinsessenbonen 349401, tuinbonen 4666, doperwten 178179, bospeen 5992, waspeen 8388, bos- kroten 1126, kroten 2143, rabarber 4155, prei per bos 5361, uien per bos 4564, spitskool 5766, komkommers I 51-61 16—29, 41-51 19—23 komkommers II 76-91 1833 01-76 16—32, 76 40, 51-61 16— 18, stek per kg 16—18, sav. kool groen 56—60, bloemkool 4 90—145, 6 66—127, 8 37— 101, 10 2554. 15 25, snijsel- derij per bos 2429, per kist je 111180, peterselie per kistje 1095. (Van onze correspondent) HEINKENSZAND Tij des een goed bezochte jaar vergadering van de voetbal vereniging Luctor te Hein- kenszand werd de heer P. Vermeulen met overgrote meerderheid gekozen tot nieu we vorozitter van de vereni ging. De heer Vermeulen volgt de heer N. Grim op, die in verband met zijn leeftijd de voorzittershamer wilde over dragen. De heer Grim schonk in zijn openingswoord van de jaarver gadering aandacht aan het voorbije jaar, dat hij in spor tief opzicht goed noemde. Zo wel de seniorenelftallen als de juniorenelftallen waren goed voor de dag gekomen. Grote zorg was er echter op finan cieel gebied. De koeten zijn onrustbarend gestegen. Als voorbeeld noem de bij slechts de terreinhuur, die met 25 procent omhoog gaat. Gezien deze situatie ging de vergadering akkoord met een verhoging van de contri butie. De jaarvergadering stemde verder in met de aanstelling van een nieuwe trainer, de heer Baert uit Vlissingen. Hij volgt de heer W. Debbaut op die om redenen van gezond heid moest stoppen. De heer Baert, die jarenlang het doel heeft verdedigd van de V.C. Vlissingen en reeds enkele ja ren de vereniging VCK uit Koudekerke onder zijn hoede training beginnen, had, zal na de vakantie met de Op het einde van de jaar vergadering gaf de heer Jac Traas een humoristisch over zicht van de 18 jaren, dat de heer Grim voorzitter was ge. weest. (Van een onzer verslaggevers) BAARLAND Op camping „Scheldeoord" te Baarland zal op zondagavond 30 juni om 19.00 uur de eerste openlucht- bijeenkomst van dit seizoen worden gehouden. Plaats van samenkomst is het middenter rein voor de kantine. Bij slecht weer komt men samen in de grote tent op het par keerterrein. Het programma zal geheel worden verzorgd door de afde ling Goes van het Leger des Heile onder leiding van luite nant Boon. De samenkomst op camping Sdheldeoord te Baarland is voorbereid door de interkerke lijke reereatiecommissi e Baar land - Ouidelande. Deze com missie bestaat uit leden van de Hervormde Gemeente van ■Baarland en Oudelandie en de .Gereformeerde Kerk van jBaarland. Evenals voorgaande Sjaren wordt bet evangeHsatie- 'en recreatiewerk gedaan door petschillende teams. Vijf we lken lang van 30 juni tot en {met 4 augustus organiseren Nleze teams versohiHendte acti viteiten. (Van onze correspondent) GOES Op de eerste dag van de diplomauitreiking en prijsuitreiking, waaronder de Ochtmanprijzen, op dc lagere technische school (ambacht school) te Goes, gaf de heer R. Otten, directeur van deze onderwijsinstelling een uiteen zetting over de Ochtmanprij zen. De heer Ochtman was on geveer honderd jaar geleden één der oprichters van deze school. De familie van de heer Ochtman heeft uit de nalaten schap een fonds gesticht om hieruit prijzen toe te kennen voor die leerlingen die een bepaalde inzet en karakterei genschap onafhankelijk van het aantal behaalde punten to nen. Het is een prestatie „als mens", waarvoor een eenmali ge prijs wordt toegekend. Mejuffrouw A. van der Leeden, voorzitster van het schoolbestuur sprak in haar felicitafcietoespraak tot de ge slaagden over de snelle ont wikkeling van het nijverheids onderwijs. Hierbij kwam ook de partiële leerplicht ter spra ke. .,Het is een zaak van bij blijven, speciaal voor her- en bijscholing niet alleen voor leerlingen maar ook voor de leerkrachten", zei mej. van der Leeden. Zij noemde de ouderpartici patie, het meeleven en het scheppen van contacten met de leerkrachten en ouders een zeer voorname taak. De heer Koekman, vertegenwoordiger van Gawalogroep (Gas-water- leiding en loodgietersbedrij- ven) reikte de Gawaloprijzen uit. Verder werden enkele ge slaagden de Bavog- en metsel- prijs uitgereikt. In zijn slot woord met de beste wensen voor de toekomst zei de heer Otten:„Bij uw baas hangt in de toekomst geen lesrooster, maar hij vraagt wel een be reidheid om een bijdrage te leveren". In verband met het grote aantal geslaagden wordt vandaag de diploma- en prijs uitreiking voortgezet. 'A (Van een onzer verslaggevers) GOES Het hoofdbestuur van de Zeeuwse Landbouw maatschappij (Z.L.M.) beeft een uitvoerige inventarisatie op gemaakt van de stand van de gewassen naar aanleiding van de verleden droogteperiode. Hoewel de verschillen dit jaar van streek tot streek en zelfs van bedrijf tot bedrijf erg groot zijn, kwam het Z.L.M.-hoofdbestuur toch tot de slotsom dat het zuid-westelijk kleigebied in zijn geheel een slechte oogst staat te wachten. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Op de Sloeweg bij 's-Heerenhoek vond gistermorgen een fronta le botsing plaats tussen twee vrachtauto's. Daarbij werden de bestuurders van de beide vrachtauto's A. L. uit Middel burg en J. B. R., uit Goes licht gewond. Zij werden overge bracht naar het Bergzichtzie- kenhuis te Goes. Na behan deld te zijn, konden ze naar huis toe. Het ongeluk ontstond, door dat de vrachtauto, die be stuurd werd door A. L., rij dende vanuit Goes in de rich ting Vlissingen een defecte stuurinrichting kreeg, waar door de auto onbestuurbaar werd. Op het linker gedeelte van de weg kwam het voer tuig frontaal in botsing met de vrachtauto van R. De vrachtauto's werden zwaar beschadigd. Tengevolge van de aanrijding is het ver keer, over de Sloeweg gisteren van 9.25 tot 13.00 uur ge stremd geweest. Het enige gewas, dat zich dit voorjaar gunstig heeft ont wikkeld, is de wintertarwe. Hiervan zijn goede opbreng sten te verwachten. Vooral de zware gronden hebben zeer veel van de droogte te lijden gehad. In sommige gebieden is zelfs sprake van slechts een halve oogst. Dit betreft met name de suikerbieten, het graszaad de uien, de erwten en het vlas. Ook voor de aar dappelen moet rekening wor den gehouden met een ernsti ge opbrengstderving. Gevreesd moet dan ook worden dat vele bedrijven het dit jaar erg moeilijk zullen krijgen. De ge luiden uit het Brabantse zand gebied waren veel optimisti scher. Hier is wel voldoende regen gevallen. Naar aanleiding van een dis cussie in de ledenraad besloot het hoofdbestuur op korte ter mijn een werkgroep in te stel len die moetbestuderen hoe het landbouwstandpunt duide lijker naar véren kpn worden gebracht. De 'ZLM1 wil deze studie zo mogelijk verrichen in samenwerking mei, de beide andere zuidwestelijke land bouworganisaties. De vergade ring was overigens ook van mening dat een heroriëntatie van de opstelling van de geor ganiseerde landbouw op lande lijk niveau gewenst is. De ZLM wil namelijk een krach tiger opstelling omdat men het gevoel heeft dat de gerecht vaardigde wensen van de landbouw te weinig worden gehonoreerd. Het ZLM-hoofdbestuur be sprak verder de representati viteit van de landbouwinko mensberekeningen van het Landbouw Economisch Insti tuut (LEI). Deze berekeningen geven geen juist beeld, zo con cludeerde het hoofdbestuur. Ten eerste weigert 40 tot 50 procent van de geselecteerde bedrijven medewerking zodat niet gesproken kan worden van een representatieve steek proef. En ten tweede is een aantal uitgangspunten voor de berekeningen onjuist. In haar voorlichting aan het parlement heeft het ministerie van Land bouw dan ook een volkomen vertekend beeld gegeven van de werkelijke inkomenspositie van de landbouw, aldus het ZLM-hoofdbestuur. Besloten werd om via het landbouw schap aan te dringen op her ziening van de methode voor deze berekeningen op korte termijn. Verder zal via het landbouwschap de minister worden gevraagd bij de ko mende landbouwbegroting on zorgvuldig gebruik van LEI- cijfers te verwmijden. (Van onze correspondent) HEINKENSZAND Op maandagavond 1 juli zal in het clubgebouw Euterpe te Hein kenszand de jaarlijkse uitlo ting plaatsvinden van de obli gatielening 1972 van de mu ziekvereniging Euterpe. De uitloting, die voor ieder een toegankelijk is, begint op maandagavond om 19.00 uur. KAPELLE (ANP) In Zeeland begint de aanvoer van rode bessen op gang te komen. Vorige week waren er al heei wat telers in staat dit produkt te oogsten en deze week mag op een belangrijke toeneming van het aanbod worden gere kend. Zeeland is een vrij belang rijk produktiegebied van rode bessen. Een belangrijk deel van het aanbod wordt altijd gekocht voor de markten in binnen- en buitenland voor verse consumptie. De veilingprijs van de goede lewaliteiten rode bessen lag eind vorige week in Zeeland tussen f 5,- en f 6,50 per kg. Begin deze week werd voor de eerste kwaliteit op de vei ling gemiddeld rond f 5,50 pei kg. betaald. De bessenoogst in Zei wordt rëdelijk maar bi niet groot. Op verschillende bedrijven is behoorlijk schade gekomen door de nachtvorst, Aangenomen wordt dat ei minder kilo's geoogst zullen worden dan vorig jaar. Geslaagd Aan de Christe lijke Pedagogische academie te Middelburg slaagden voor de akte volledig bevoegd on derwijzer bij herexamen H.C. Vermuë te 's Heerenhoek en na uitgesteld examen J.J. Knuyt te Arnemudden. Er moest één kandidaat worden afgewezen. (Van onze correspondent) KAPELLE De veiling „Kapelle-Biezelinge en Omgeving" te Kapelle heeft in het 31 maart 1974 geëindigde boekjaar een zeer goed financieel resultaat behaald, want de normale afschrijvingen tot een bedrag van 272.S16,resteert een netto batig van ruim 22.000,—. Het vorig jaar werd een verlies geleden van 218.000,—. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Een 25. jarige werknemer van een be drijf uit Kloosterzande, nam in drie jaar tijd duur gereed schap weg bij zijn baas, en nam dat mee naar huis. De man, W. van D. die momenteel in Gillis-Waas woont, hoorde gistermorgen een maand ge vangenisstraf voorwaardelijk, twee jaar proeftijd en f 750 boete tegen zich eisen. De po litierechter verminderde de geldboete met f 350. omdat er in de jonge familie een baby op komst is. De gevangenis straf van een maand voor waardelijk bleef wel gehand haafd. Een zeer timide inwoner uit Roosendaal, de 39-jarige J. M. van Z. barstte donderdagmor gen in snikken uit toen hij hoorde dat de officier van jus titie hem tijdelijk wilde op bergen in het huis van bewa ring. Van Z. had enige tijd geleden in Hontenisse en Nieuw-Namen ingebroken in zomerwoningen, en zich daar grote aantallen antiek en ge bruiksvoorwerpen toegeëigend. Hij deed dat samen met een Belgische vriend wiens naam hem, zo zet hij, ontschoten was. De zon brak weer door toen hij hoorde dat de officier het niet zo heel slecht met hem voor had. Hij eiste een maand voorwaardelijke gevangenis straf, met een proeftijd van drie jaar en toezicht van de reclasseringsvereniging. Daat- naast wilde de officier een geldboete van f 300 opl< gen. De politierechter veroordeel de de man confrom de eis. Dat had de volledige instemming van verdachte. Breed lachend en buigend als een knipmes verliet hij de zaal onder het mompelen van „hartelijk dank heren, hartelijk dank he ren". (Van een onzer verslaggevers) 's-GRAVENPOLDER- KWADENDAMME Eén en al coöperatie en „Com munity Education Resource Program"; dat is dezer da gen pater Jaap Rijk uit 's-Gravenpolder als je bem in De Burcbt in Kwaden- damme tegen het ljjf loopt. Mede op zijn initiatief is daar deze hele week een manifestatie, die tegelijker tijd een handelsbeursje is en een stuk voorlichting geeft over wat ontwikkelingshulp en ontwikkelingssamenwer king behoort te zijn. Pater Rijk weet uit ervaring waarover hij praat. AI 15 jaar werkt hij in de Philippijnen. Hij is missionaris. Maar dan wel een missionaris, aan wie de ontwikkelingen van deze tijd niet zijn voorbij gegaan. De arbeid van een missionaris kan zich in de visie van pater Rijk niet meer beperken tot strikt kerkeüjkt aangelegen heden. Als wij horen wat hij zoal doet in dat verre land, dan zouden wij hem ongetwij feld betitelen als een ontwik kelingswerker. En tegen die benaming heeft pater Rijk ook geen overwegende bezwa ren. Honderd mijl ten noorden van de Philippijnse hoofdstad Manilla ligt op het eiland Lu- zon de stad Munoz. Daar en op het platteland nabij die stad werkt pater Rijk tesamen met zijn Nederlandse collega's Jan Boere en Ad van Hest. Ze werken met z'n drieën aan een ontwikkelingsproject dat zich voortdurend uitbreidt. Pa ter Jaap Rijk schetst de be staande situatie als volgt: „Centraal Luzon is het gebied in de Philippijnen. waar het grootgrondbezit eeuwenlang heeft geheerst. Het volk heeft daarom weinig initiatief en doorzettingsvermogen overge houden. Het is in veel geval len alleen nog maar gewend te steunen op de welwillendheid van de grootgrondbezitter. En dit is één van de moeilijkhe- coöperative ine." wil echter zijn afzetgebied vergroten. Daaraan werkt de missionaris Jaap Rijk tijdens zijn vakan tie nu in Nederland. Daarom onder meer een klein handels- beursje in de Burcbt te Kwa- werki-ng is een kwestie van kopen door de rijke landen wat de arme landen te verko pen hebben aan produkten. Aan dat proces werken de missionarissen mee. concreet. De missionaris en ontwikke- den bij het tot stand brengen van de ontwikkeling." Pater Jan Boere is er begon nen met de oprichting van een coöperatie. Die telt momente' 700 leden. Met deze coöperatie kwam de economische ontwik keling op gang. De coöperatie ging produkten vervaardigen waarvoor een markt bestond. De coöperatie „Mati industrial 1 in De Burgt. dendamme, wat een soort marktverkenning in het Zeeuwse wil zijn. Maai- tege lijkertijd legt het een stukje overtuiging bloot van pater Rijk en zijn collega's: 'b-twik- kelingssarcenwerking tussen de rijke en arme landen is geen zaak van geld geven dooi de rijken en bedelen door de armen. Ontwikkel' r vsamen- lingswerker Jaap Rijk uit 's- Gravenpolder is daarom even zeer doodgewoon handelsreizi ger. Een economische ontwikke ling roept een sociale ontwik keling op. Dat ontdekten de drie Nederlandse paters in het Philippijnse Munoz naarmate de coöperatie beter Hep. En daarom werden er e- smeed voor het „Community Education Resource Program' dat van start zal gaan. Pater Rijk probeert er tijdens zijn vakantie in Nederland finan cieringsmiddelen voor te vin den. Van de bisschoppelijke vastenactie heeft hij hiervoor reeds een bedrag toegezegd gekregen van f 35.000,-. En in Enschede heeft een bepaalde groep het project geadopteerd: men zal het project niet slechts mede financieren, maar het ook gaan bestuderen. Het doel van het Communi ty Education Resource Pro gram (CERP) is gemakkelijk verwoord: de mensen bewust maken van hun eigen talenten en mogelijkheden en deze ver der helpen ontwikkelen. Op deze wijze zullen de plaatse lijke dorpsgemeenschappen rondom Munoz in de toekomst hun eigen zaken zelf volledig in handen kunnen nemen en voor zichzelf kunnen zorgen. Pater Rijk is belast met de coördinatie van dit sociale ont wikkelingsprogramma. En over dit programma en de achtergrond van waaruit de noodzaak ervan duidelijk is geworden, wil pater Rijk zijn eigen geboortestreek ook in formeren. ,.De mensen hier en ginds moeten elkaar beter le ren kennen en begrijpen. Ze moeten beter op de hoogte ra ken van eikaars leefsituatie en werkomstandigheden om zo op het menselijk vlak dichter bij elkaar te komen, want op deze wijze zal het ook beter gaan met de ontwikkelingssamen werking". is de overtuiging van pater Rijk. Hij richt zijn voorlichting dar. ook in de eerste plaats op de ieugd. De gehele week door komen de basisscholen uit de gemeente Borsele op excursie naar De Burcht in Kwa dendamme. En vrijdag 28 iuni (vandaag) is er 's avonds pen discussiebij eenkomst voor jongeren, waar bij de Zeeuwse .ieugd kan pra ten met jeugdige Philippi- De omzet van de veiling steeg van 11,6 miljoen tot bijna 12 miljoen gulden, maar deze stijging komt ge heel voor rekening van de bloementeelt. Voor de hard fruittelers zat het in het boekjaar 1973-1974 helemaal niet goed, want een 20% grotere appeloogst bracht toch ƒ60.000.- minder op dan het jaar daarvoor en de peren- produktie daalde van 6,3 mil joen tot 3,9 miljoen kg.. Hier door was, ondanks de 30% ho gere middenprijs, de geldelij ke opbrengst voor de perente lers toch ƒ550.000- lager dan het jaar daarvoor. Een bevredigende omzetstij ging was er in de zacht fruit sektor. Hiervan steeg de gel delijke opbrengst met bijna ƒ300.000.-. Vooral de bramen deden het goed met een pröduktie van 497 ton tegen 399 ton het jaar daarvoor en 351 ton twee jaar geleden. De middenprijs was met ƒ2,60 per kg. gelijk aan die van 1972. Ook de frambozen deden het goed, want hoewel de aanvoer daalde van 316 tot 284 ton, de middenprijs steeg van ƒ2,56 tot 3,47 per kg. Voor de pruimentelers was 1973 een slecht jaar, want de oogst bedroeg slechts 231 ton met een middenprijs van ƒ1,20 per kg. In 1972 was de pröduktie 326 ton. Vijf jaar geleden be droeg de aanvoer van pruimen bij de veiling in Kapelle nog meer dan 1 miljoen kg. In het jaarverslag wordt ook uitvoerige aandacht besteed aan het mislukken van de sa menwerking der Zeeuwse fruitveilingen door het besluit van de veiling K.E.O. te Krab' bedijke. Terwille van deze samen werking had het bestuur van de veiling Kapelle besloten de voorgenomen bouw van een nieuw koelhuis niet uit te voe ren. In het bestaande veiling koelhuis werden een aantal verbeteringen aangebracht ten einde de opslagmogelijkhe den aan te passen aai nieuwe ontwikkelingen Het vorig jaar werd op koelhuisexploitatie een ver), geleden van bijna ƒ25,®] Dit jaar was er een winst ruim ƒ7.000.-. Het verlies het sorteer- en pi werd teruggebracht van n» ƒ70.000.- tot 34.700.-. Melding wordt gemaakt vi een goede samenwerking j, de veiling Terneuzen. (Van een onzer verslaggever GOES De kleuters vaij openbare kleuterschool Hi Binnenhol in Goes-Noord w ben gisteren een niet alledaii se schooldag beleefd. r, voor de kleuters een lri feest georganiseerd. „De kinderen hebben er: termate van genoten", aj mevrouw Coppes, het hoei van H-et Binnenhof. Het frits feest kwam in de plaats ti een schoolreisje. De inspeel;; van het kleuteronderwijs geen voorstander van schot: reisjes en daarom had het derwijzend personeel naar a alternatief gezocht. Voor de oudste kleuters t> tekende het fritesfeest teres het afscheid van de kleine school. Het feest begon fistr morgen met allerlei sp( op het schoolplein. Er we o.ider meer ezeltje prik daan, hindernisrace. baSs gooien, evenwichtsbalk grabbelton, 's Middags op k etensuur werd de frites school bezorgd. Het lag in bedoeling om de maaltijd de open lucht onder par»! te houden. Maar de regen ra hier een spelbreker. Nietten hebben de kleuters het ai goed laten smaken binia „Wat de één niet op kon, \t een ander er nog wel 1 men", aldus mevrouw (ty pes. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Te Middelburg heeft de rjjkspedaji gische Academie te Middelburg officieel afscheid genomn van haar directeur M.H. Hage, die met vervroegd pension gaat. Honderden personen waren op de afscheidsrede tie aanwezig om de heer en mevrouw Hage de hand t< drukken. Het afscheidsfeest begon met een symposium over de samenwerkingsschool. Naast diverse andere deskundigen hield ook de scheidende direc teur Hage een inleiding over dit onderwerp. Hij achtte de samenwerkingsschool van groot belang voor de naaste toekomst en zag daarvoor ze ker een plaats. De heer Hage vond de rijkspeëagogische academie in Middelburg in ze kere zin reeds een samenwer kingsschool. omdat zowel de studenten als de docenten voortkwamen uit de protes tants-christelijke, rooms ka tholieke, humanistische en on kerkelijke kring. Na het symposium traden ■ele personen voor het voet licht om de heer Hage toe te spreken. Onder meer de heer G. van der Leest, namens het ministerie van Onderwijs, drs. T. Habberingh inspecteur on derwijzersopleiding. de ad- mnct directeuren van de RPA ie heren F.L. Maandag en L.H.C. Soeters en namens de •studenten mej. S. Hiënstra. De heer N. Verboon. directeur van de christelijke pedagogi sche academie te Middelburg had voor de heer Hage een persoonlijk geschenk meege bracht. De directeur kreeg ten af scheid een Liber Amicorum met bijdrage van vele v» - --> vrienden en verlucht met to's en werken van de docs- ten expressie. De heer Ha?t dankte allen in een slotwoW voor de samenwerking die had ondervonden. (Van een onzer verslasgevers) GOES De stichting Sotj' aal-Cultureel Werk De Vei" te Goes gaat een nieuw bul]'' tin uitgeven. Het Veste-buM' tin zal om de twee maand" verschijnen. De bedoeling ervan is Goesenaren op de hoogte houden van de activiteiten de stichting. Het bulletin. de vorm heeft van een han® foldertje zal daarom wot®1 verspreid op strategische out' •■en in Goes zoals dive"' wachtkamers, bij kappers. 4 scholen en in de «tat.ionsres' tauratie, Het bulletin is geboren de noodzaak om het beeld in Goes van de stichting Sotj' aal-Cultureel Werk bestaat,' verdiodeliiken en zonodig (Van onze corres GOES In de woensdag op dond vijf woningen aar laan - Acaciastraat renstraat ingebroke De daders zijn gen binnengedrong bovenlicht van de De kasten en la benedenverdiepinge doorzocht, de dac het kennelijk alle gemunt. Ze hebben bedrag van f 1120 en twee paspoorten, (Van onze parlen redactie) DEN HAAG Vorrink (Milieuhy niet bereid de term binnen bezworen kt De vooruitzichten terdag en zondag door het KNMI op om 18.00 uur: verat aanhoudend koel. Weersvooruitzicht fers gemiddeld ovi land. Voor zaterdag: Aantal uren zon: Min. temperatuur: 11 graden. Max. ter. omstreeks 18 graden een droge periode stens 12 uur: 90 prot op een geheel droo 60 procent. Voor zonoag: Aantal uren zon: Min. temperatuur: 17 graden. Max. ten omstreeks 18 graden een droge periode stens 12 uur. 70 proc op een geheel droo 40 procent. Konstanz 399 plus felden 279 -5, Straa -12, Plittersdorf Maxau 495 -17, Ploci "5, Mannheim 325 - bach 118 -6, Mainz 21, Bingen 185 plus 227 plus 29, Trier Koblenz 225 plus 158 plus 1. Ruihrort Lobith 919 min' 3, Pa kop 893 -4, Nijmegt IJsseUkop 850 -2, Ee 278 onv, Deventer Monsin 5442 plus 2. 3819 -13, Belfeld 109 Ve beneden de onv- MORGEN, zaterda. ■Bergen op Zoom 11.2 Hansweert 10.39 en 2 Terneuzen 10.11 en 21 Vlissingen 9 41 en 22. Wemeldinge 11.15 en

de Stem | 1974 | | pagina 2