huis kopen? Ocana <*P straat Merckx slaat toe Wimbledon weer verregend HERSTEL BORG EN EVERT TIJD FC Vlaardingen blijft doorgaan Sas van Gent motorcross Supporters huldigen Jan Raas voordeelgeld Goed sparen is: hoge rente en betere voorwaarden. tot loerder n docent(e) :hamelijke fening Morgen gaan we naar het Boudewijnpark| insmetons. met de spannende romans vanalistairmaclean EvanLanschot S Voor Alfa Romeo rijders is 100 km per uur vaak een aparte sensatie. ,NDERVLIET BCM >und metselaar selaar-timmerman wvakhelper voor houd- en Jsonderwijs EUVELDON K" ede voord igers IKELAARDU BV 1 1 sport ROLLé DaT IS IDEAAL VOOR UW EIGEN HUIS „'t CENTRUM" u Gun uzelf Vi Alfa. 2000 GT Veloce De Muynck's Autohuis Garage Cito B.V. Cito Service Terneuzen gd voor spoedige mdiensttre. op één van de utiliteitsbouw, en van urdrecht een telefonische informatie en ;ueel het maken van een af. ik 078 - 32637 (heer W. van der Hoofdvoerder), of 020 - 158303 J. Kuiper). poed van bedrijfspand met woning Br.). n maandag t.m. vrijdag tussen u. tel. 010-192635 of 328863 ïda vraagt voor de school ngang van 1 augiustus 1974 10 lessen per week. ooedig mogelijk te richten aan de school, Dr. Struyckenstraat Ie directrice: Mej. C.R.M. Hoens 9). (Brugge) 28. ha park - 6 ha vijver. Op een v kwartier van het station en 't j stadscentrum. Ijsstadion open in juli en augustus. L Dolfijnenshows, roeiboten,,kin- derèpelen, poneyranch, mini- golf, zwembad, tennis. Cafe- W taria, snack en restaurant. UDEWIJNPARK sch, sport-, cultuur-, en ontspanningscentrum. .44.92. tot 1 september. Elke zaterdag vanaf 20 en 1(2000 zitplaatsen). GRATIS TOEGANG. tgeverij van handelsinformaties a verdere uitbreiding van onze n in het rayon Noord-Brabant n, handelaren en dienstverle- tor kunnen voorlichten en kan over die meer dan 360 adresboe vij in Nederland, Duitsland en geven, nedewerkers zullen U snel de •lijkheden van onze media wij- lenken aan mensen die al met encyclopedieën en levensverze- verkocht hebben en de verkoop le avonduren willen omzetten in >op die over de hele dag ver- De verdiensten zijn goed te tatie tot {WEG 46, AMSTERDAM g 1 juli a.s. tussen 19.00 en 21.00 lersoonlijk onderhoud met onze terecht in het Oranje Hotel, Breda. •e afspraak belt u 020 - 73 89 51. 1680-49 61. s bijkantoor 20a Breda 01600 - 316 52 verende goederen cierïng naar maat PARIJS (AFP) Het Franse extra-sportieve merk BIC heeft coureur Luis Ocana, in 1973 win naar van de Ronde van Frankrijk aan het eind van het jaar te zullen opzeggen. Een woord voerder van de Franse ploeg deelde mee dat men het besluit had ge nomen omdat Ocana dit seizoen weinig opvallen de prestaties heeft gele verd. (ADVERTENTIES) Doe-het-zelf zaak voor Made e.o. Nieuwstraat 61, Made Maak uw Keuze uit 25 titels' Prijs: f 11,25. Bij elke boek en tijdschrijtenhandel. n Lange ladder tot de goot, die U moeiteloos kunt wegzetten in de schuur, de bergkast of op zolder. Dus géén sta-in-de-wegü Met de korte delen, 1.80 m. (4 kg.), van de VLITEX-stapelladder bouwt U in luttele seconden een lange ladder tot 5.95 m.ü! hoogte. IN NAJAAR EN WINTER: Blad uit de goot verwijderen en afvoer ontstoppen. Na een storm de pan nen rechtleggen en de antennedra den bijspannen. Snoeiwerk aan bo men. IN VOORJAAR EN ZOMER: Schilderwerk, natuurhout impreg neren, Klimplanten opbinden. Ra men zemen. De goot weer ontstop pen na een wolkbreuk. Duur onderhoud van Uw huis wordt „goedkoop zelfdoen" metVLITEX stapelladder. Kiest de hoogte die U nodig hebt. 1 deel 1.76 mtr. 44, 2 din. 3.15 mtr. 88,— 3 dln. 4.55 mtr. 132, 4 dln. 5.95 mtr. 176, U koopt de VLITEX-stapelladder bij Uw verf- of doe-het- zelfwinkelier. I VLITEX-ladderfabriek NIJMEGEN Postbus 213 Telefoon 080-772217 Houthandel doe het zelf supermarkt b.v Boschstraat 65 Breda Tel. 41653 (Van een speciale verslaggever) BREST Eddy Merckx heeft gistermiddag de marge ten opzichte van zijn „con currenten" ruim uitgeme ten. Na 7100 meter voorspel van de 61e Ronde van Frankrijk heeft hij zes se conden voorsprong op Man- zaneque, acht op zijn ploeg genoot Rruyère, meer dan tien op Agostinho, de ach tervolgingsspecialist Baert en rond de twintig of meer op alle anderen die in deze ronde de slag met de mees ter willen aangaan. In zo'n tijdrit wegen de se conden die voor het klasse ment nauwelijks tellen, zwaar, omdat zij een indicatie zijn voor de macht van de deelne mers. Zeker als het parkoers, zoals donderdag in Brest door zijn hellingen en de aanwak kerende wind, zelfs op een kort traject een ware test op kwaliteit was. Merckx heeft nauwelijks vijf dagen na het Belgische kampioenschap, waar hij we gens een lichte operatie ver stek liet gaan, aangetoond dat hij na een voor zijn doen ma ger voorseizoen terug is op zijn normale niveau. De aan wijzingen daartoe, in de Ron de van Italië en van Zwitser land, zijn slechts onder streept. De overwinning van de pest betaalde professional uit de geschiedenis van het wielren nen, past helemaal in het ka der van deze ronde, die de organisators voor de eerste vier dagen ruim een miljoen gulden heeft opgeleverd. Om het traject door Bretagne, met het uitstapje naar Plymouth (bijdraige ongeveer een kwart van het geheel) en Normandië te kunnen verwezenlijken, heeft het organisatiecomité m het uiterste westen van Frankrijk, meer dan twee mil joen franken op de tafel van Felix Lévitan moeten leg gen De uitslag is: 1 Merckx (Bel-Aibani) 7100 meter in 8 minuten en 54,41 seconden. 2 Manzaneque (Spa- Moreno) op 5,85-sec. 3 Bruye- re (Bel-Albani) op 7,30. 4 Agostinho (Por- De Muer) op 12,32. 5 Baert (Bei-Van Vae- renbergh) op 16,57. 6 Karstens ,(Ned- De Muer) op 19,37. 7 Danguillaume (Fra- Plaud) op 19,9.3. 8 Pollentier (Bel-Sprot- te) op 22,33. 9 Thevenet (Fra- Plaud) op 22,52. 10 Van Sprin- gel (Ned- Van Vaerenberghl op 23,82. 17 Den Hertog (Ned- Libregts) op 24.30. 12 Knete- man (Ned-Caput op 25,27.. 13 Lasa (Spa-Barrutia) op 25,82. 14 Pintens (Bel.Van Vaeren- bergh) op 26,98. 15 Pesarrado- na (Spa- Barrutia) op 27,11 16 Priem (Ned- Libregts) op 27,81, 17 Bertoglio (Ita-Cribio- ni) op 28,14. 18 Rebillard (Fra-Cadiou) op 28,46. 19 Bel lini (Ita-Crïbioni) op 29,30. 20 Mortensen (Den-De Muer) op 29,43. 21 Rouxei (Fra-Plaud) op 30,32. 22 Camipaner (Fra- Lapebei) op 30,34. 23 Ovion (Fra-Plaud) op 30,50. 24 Van Clooster (Bei-Van Vaeren- berglh) op 31,82. 25 Aja (Spa- Barrutia) op 32,38. 31 Bal (Ned-Caput) op 34.21. 66 Via- nen (Ned-Caput) op 45,90. De Vlam (Ned-Libreigts) op 46,42. 84 Hulzenbosch (Ned- Libregts) op 50,58. 86 ex ae quo Poppe (Ned-Libre.gts) en Allan (Aus-Libregts) beiden op 50,88. 99 Henk Prinsen (Ned-Libregts) op 54,95. 108 Alaimo (Ita-Libreigts) op 58,64. 111 Van Katwijk (Ned- Libreigtis) op 1.00,24. 121 Wim Prinsen (Ned-Libregts) op 1.08,20. Eddy Merckx, die vandaag al vertrekt in de gele leiderstrui. (Van een speciale verslaggever) LONDEN Chris Evert en Björn Borg. Koel en hardnekkig als de regen, die boven Londen van geen wij ken wil weten, heeft de fine fleur van de nieuwe tennis- generatie zich geplaatst voor Wimbledon's derde ronde. Als enigen. Voor de tweede achtereenvolgende dag dwong de regen de spelers tot landerig rondhangen. Voor haastje-repje-figuren als Tom Okker een bezoe king. Al was het voor hem wel een pleister op de won de, dat hij nu tenminste woensdagavond naar Neder landArgentinië heeft kun nen kijken, een snoepje dat liem normaliter zou zijn ont gaan. Voor de kijkeirs was de te leurstelling niet minder. Eerst de voldoening om zo'n felbe geerd entreekaartje te hebben bemachtigd en dan een uren lange parapluwaelit. Om dol van te worden. Maar de Brit ten droegen het lang tot omstreeks zes uur het defini tieve besluit tot stoppen viel De Amerikaan\e Chris Evert: geen probleem met laatste twee games. VLAARDINGEN FC Vlaardingen legt zich niet neer bij een afwijzing van de KNVB van de aanvraag tot toelating in de competitie be taald voetbal voor het volgen de seizoen. Tijdens een gehou den persconferentie heeft het bestuur van de stichting FC Vlaardingen bekendgemaakt nog twee mogelijkheden te zien in Vlaardingen betaald voetbal te kunnen blijven spe len: een kort geding of een garantieverklaring van Slaven- burg's bank voor een bedrag van 100.000 gulden per jaar over een termijn van drie jaar, overeenkomstig de eisen van de KNVB. Het stiebtingsbestaur is van mening dat FC Vlaardingen, voortkomend uit Fortuna Vlaardingen één van de 37 bestaande betaald voetbalorga nisaties in Nederland is, dit in tegenstelling tot het standpunt van de KNVB die de stichting besohouwt als een geheel nieuwe gegadigde, waaraan andere eisen kunnen worden gesteld dan aan andere clubs. Volgens FC Vlaardingen pleegt de KNVB daarmee een onreahtmatige daad, die via de rechter ongedaan gemaakt zou kunnen worden. Volgens het stichtingsbe stuur is er echter een goede kans dat het niet tot een kort geding hoeft te komen. Men denkt ook alsnog te kunnen voldoen aan de financiële ei sen van de bond. Een eerste oproep aan het Vlaardingse bedrijfsleven en enkele parti culieren heeft goede hoop ge geven dat er voldoende steun gevonden kan worden voor een termijn van drie jaar. In dat geval zal deze week nog aan de Slavenburg's Bank worden gevraagd een garantie- verklaring voor drie jaar te verlenen. De bank heeft reeds een garantie voor het eerste seizoen afgegeven. Intussen heeft FC Vlaardin gen ook de plannen voor het nieuwe seizoen bekendge maakt. Volgende week zal een begin worden gemaakt met het afsluiten van contracten en een overeenkomst voor het ge bruikmaken van de accommo datie. Om tegemoet te komen aan de bezwaren v-rn de zater- lagamateurclub Vlaardinge- wordt overwogen de clubnaam 'e veranderen in Stichting FC TT'Hardingen '74. en met waardigheid. Zoals dat volgens Wimbledon-tradi- tie betaamt. Voorlopig worden geen noodmaatregelen uitge vaardigd om het in het hon derd gelopen programma te redden. Een uur eerder begin nen op zaterdag en maandag. Dat is alles. Chris Evert en Björn Borg waren zo verstandig bij de her vatting van de afgebroken partijen geen steek te laten vallen. De 19-jiarige Ameri kaanse teenager, die de indruk maakt, zo uit de koelkast te zijn gestapt, maakte beheerst de twee games, die haar -.e avond teviren van de overwin ning op 'n jongensachtige Les ley Hunt scheidden. Bjöm Borg de een jiaar jongere Zweed, produceerde vier games op rij om langs de kleine Australiër Ross Case te komen: van 35 m de vierde set naar 75. Voor hem kwam het ergste na aflóop. De duizenden tieners, die op baan 2 het sfeertje rat) een beatfestival hadden ge creëerd, stortten zich en mass» op het blonde Zweedse idool. Opgetild en half gesmoord door zes martiale ordebewa kers kon Björn uiteindelijk dt- oetrekkelijke veiligheid van de kleedkamers bereiken. De organisatie van Wimble don zal het wiei uit het hoofd raten de jonge Zweed nog maals aan deze goedmoedige hysterie bloot te stellen. Voort aan zal naar men mag aannemen Bong alleen nog zijn te zien op het centre court en baan één, waar de vluchitmogelijikheden grjter zijn. Het waarom van de mas sale populariteit van de Zweed blijft een raadsel. Ze ker is dat Borg er zelf weinig aandeel in heeft. Hij deelt wat handtekeninigen uit. Daarbij blijft het. Het blonde hoofd boven de bovenmatige schou derpartij bekijkt het allemaal koel. Borg heeft al laten we ten, dat hij negen a tien uur slaap per dag nodig heeft, de rest van zijn tijd besteedt aan het lezen van stripverhalen, voorlopig geen belangstelling heeft voor de meisjes en dat hij hier in Londen eigenHjk maar een mens mist: zijn moeder. Misschien juist omdat hij tot niemand in het bijzon der behoort, is hij een bec'je van allemaal. Diezelfde Borg helpt overi gens ijverig mee de eertijds ongenaakbare autoriteit van hoofdscheidsrechter Mike Gin- (Van onze sportmedewerker) ber). SAS VAN GENT De nog jonge motorclub De Knaipijp uit Sas vam Gent, houdt op zaterdag 29 juni om halftwee voor de tweede keer een mo torcross. Organisatorisch zal deze cross aanzienlijk beter verzorgd zijn dan vorig jaar. Dit houdt in: betere parkeer gelegenheid nabij het cross- terrein, een aanzienlijk beter parkoers, en betere deelne mers dan in de eerste editie. Aan deze motorcross van De Knaipijp die gehouden zal worden op het terrein aan de St. Albertdijk in Sas van Gent (achter de CPC-fabriek) ne men prominente crossers (ju nioren) uit Brabant en Zee land deel. Deze crossers zullen elkaar bestrijden op bet 1:100 meter lange parkoers in de catego rieën 50 cc-bromfietsen, 50 oc-junioren motoren en 250 cc junioren. Op het nogal vlakke parkoers zijn, ter afwisseling enkele sprdngheuvels aange bracht, om de cross een aan trekkelijker aanzien te geven. Voor de cross in Sas van Gent hebben zich in totaal al zo'n zestig crossers gemeld, zodat het aan het nodige spektakel niet zal ontbreken. In de 50 cc-Masse bromfiet sen zijn Frank van Voren (Westdorpe), Freddie Hunders- mark (Kapele) en Rudy Vink (Axel) ongetwijfeld de grote favorieten. Maar de overige deelnemers, die af komstig zijn uit Axel, Koe wacht, Sluiskil, Zuiddorpe en andere plaatsen in Zeeuwscb- Vlaanderen zullen zich niet zonder meer gewonnen ge ven. Bij de 50 cc-motoren junio ren zal de plaatselijke favoriet Peter Vaal het moeten, opne men tegen zware concurrentie, bestaande uit de crossers Cor Goossen (Axel) Ko Koppejan (Domburg), Irnan Flip,se (Wolfaartsdijk) en Adwin Cortvriend, de debutant uit Axel, die veel supporters mee zal trekken naar Sas van Gent. Specifieke kanshebbers in de 250 cc-klasse junioren zijn moeilijk aan te wijzen. De twee plaatselijke vedetten Paul Rottier en Will Ever- hartz van MC De Knaipijp zullen alles in het werk stel len de zege in eigen huis te houden. Zij zullen op veel te genstand stuiten van Ko Wal- hout uit Terneuzen, de win naar van vorig jaar en niet te vergeten de sterke Brabantse coureur Rinus van Sabben uit Fijnaart, In deze 250 cc-klasse starten nog veertien Brabantse crossers. Secretaris en mede-organisa- tor Paul Vaal van MC De Knaipijp hoopit op een grote opkomst van de motorcross- liefhebbers. Vaal: „Vorig jaar was het van onze kant in feite maar een experiment. Nu heb ben we het allemaal wat grootser aangepakt. Daarom rekenen we ook op het dubbe le aantal toesöhouwes van vo rig jaar. Dat zou betekenen dat er zo'n 2000 cros-enthousi asten naar Sas van Gent moe ten komen. Aan dit toeschou wersaantal hebben we de tota le organisatie aangepast. De weg vanaf de CPC tot aan sportpark De Valdke zal zater dag afgeslote* worden en fun geren als parkeergelegenheid. Het parkoers is helemaal ver anderd en veel aantrekkelijker geworden voor zowel deelne mers als publiek. Daarnaast hebben we er naarr gestreefd een aantrekkelijk rennersveld bijeen te brengen. Wat ons betreft karn het spel begin nen (Van onze sportmedewer ker). 's-HEERENHOEK Wiel renner Jan Raas zal zaterdaga vond door zijn supportersclub worden gehuldigd in verband met het behalen van de natio nale amateurtitel op de weg. Jan Raas wordt eerst met een open wagen afgehaald bij zijn ouderlijk huis op de Markt. Voorafgegaan door de fanfare Sint Cecilia en een majoret- tenpeloton vertrekt men daar na naar de Korenbeurs waar de huldiging zal plaatsvin den. Aanwezig daarbij ziullen on der andere zijn burgemeester H. van Waes en de heer Ver donk wethouder van sportza ken. Ook de heer J. van Erp alsmede het grootste gedeelte van de wielerploeg waarvan Raas deel uitmaakt komt naar 's Heerenhoek. De supporters club attendeert erop dat uiter aard iedereen bij deze huldi ging van harte welkom is ook zij die wellicht, per abuis geen uitnodiging hebben ontvangen. De huldiging begint om acht uur. (ADVERTENTIES) son aan te tasten. Hij bestond het als eerste het Wimbledon- comité te shockeren zonder daarvoor gestraft te worden. Woensdagavond liep hij van de baan, toen hij het licht te slecht vond worden, werd te ruggeduwd door zijn manager Bergelin, stelde zich toen in trainingspak aan de achterlijn op en sloeg de eerste twee ballen, die op hem afkwamen zo'n zeventig meter ver in de richting van het onderkomen van de scheidsrechters. De geschokte assistent refe ree liet daarop haastig inruk ken. Toen Mike Gibson van het incident hoorde, was hij aanvankelijk nogal verbolgen Maar maatregelen zijn uitge bleven. Het tegenovergestelde is zelfs gebeurd: gisteren werd relatief vroeg tot afgelasting overgegaan. Na zijn overwin ning was Borg zo vriendelijk zijn spijt te betuigen over hei gebeurde. „Maar het feit dat men ons zo lang liet doorspe len, was belachelijk", hield hij staande. iOM) Vraag onze brochure over alle spaarvorffien. bankiers 's-Hertogenbosch, Amsterdam, Breda, Den Haag, Eindhoven, Nijmegen, Roosendaal, Rotterdam,Tilburg, Vught (ADVERTENTIE) U bent prijsbewust, maar toch wisselt u uw Hollands geld in het buitenland? Vreemde zaak! GWK helpt u graag aan een zo goedkoop mogelijke vakantie. Met vreemd geld - ook voor de 'doorreis'-landen - met reischeques en zo'n veilige reisverzekering. TrouwensGWK is er óók voor al uw andere DE GRENSWISSELKANTOREN N.V. geldzaken, zoals sparen, persoonlijke leningen en verzekeringen (samenwerking van N.V. Nederlandse Spoorwegen, N.V. AMEV en Pierson, Heldring Pierson) Op de stations en aan de grenzen onze adressen? Zie ook de Gouden Gids UN* Ontspannen achter het sportstuur. Kijken op de toerenteller. Even terug naar z'n vier. Afstand schatten, gas doordrukken en., in no-time erlangs van zeventig naar honderd. Meteen in z'n vijf. Dat is het rijplezier van de Alfa Romeo 2000 GT Veloce. Daar doen snelheids beperkingen niets aan af. Dat blijft. Want waar andere auto's konfektie bieden, biedt Alfa Romeo dat wat de bewuste automobilist eist. Gun uzelf die perfektie. Maak nu een proefrit. 11 modellen om uit te kiezen, sedans, coupé's en cabriolets. Paul Krugerstraat 237, Vlissingen, Tel. 01184-4018/7239 Damstraat 3, Schoondijke, tel. 01173-369 B.V., Schuttershofweg 15, Terneuzen tel. 01150-5648.

de Stem | 1974 | | pagina 17